Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Atlantik vymáhá po Fischerovi 390 milionů

  17:27aktualizováno  17:27
Potíže Václava Fischera spojené s neúspěšným koncem jeho podnikání nekončí. Poté, co předloni přišel o svoji cestovní kancelář, mu opět hrozí exekuce majetku. Firma Atlantik Karla Komárka po něm žádá úhradu pohledávek celkem za 390 milionů korun.

Exekuce se týkají dvou pohledávek, které měla u Fischera původně Komerční banka a které Komárek koupil v době, kdy se Fischerova cestovní kancelář dostala do vážných finančních problémů.

Právě Komerční banka patřila v době krize Fischerových firem k jeho největším věřitelům. Atlantik tehdy Fischerovy dluhy odkoupil.

V té době Fischer rovněž čelil exekuci. Exekutoři v srpnu 2003 už dokonce začali odvážet vybavení z jeho vily.

Mluvčí Komárkovy společnosti Atlantik Dagmar Adamcová iDNES zprávu o exekuci potvrdila

„Společnost Atlantik IB získala odkoupením jednu z pohledávek, kterou měla Komerční banka za Václavem Fischerem a jeho společnostmi. Tato pohledávka představuje původní závazek společností Václava Fischera vůči Komerční bance v celkové výši více než 162 milionů Kč,“ řekla.

Podle údajů Atlantiku Václav Fischer v notářském zápisu ze dne 9. září 2003 svůj závazek uznal a souhlasil s jeho přímou vykonatelností, pokud jej neuhradí do dne splatnosti.

„Vzhledem k tomu, že dluh Václava Fischera byl splatný 20. září 2003 a dosud nebyl ani částečně uhrazen, rozhodl se Atlanitk IB domáhat jeho zaplacení soudní cestou,“ dodala Adamcová.

Podle Komárkovy mluvčí Marie Schorchtové je ale ve hře ještě jedna pohledávka za Václavem Fischerem a jeho společnostmi. Ta dosahuje celkové výše přes 229 milionů korun, řekla Schorchtová ČTK.

V celkovém součtu tak jde o 391 milionů korun.

Fischer ale Komárkovy požadavky odmítá a proti rozhodnutí soudu se odvolal. „Paradoxem přitom je, že společnosti pana Komárka jsou jak dlužníkem úvěrů, které nesplácejí, tak jejich věřitelem, protože zmíněné úvěry koupily,“ řekl ČTK Fischer.

„Komárek se podílů v mých společnostech zmocnil za cenu jednu korunu, já společnosti neovládám, a nemohu proto přispívat k tomu, aby splácely své úvěry,“ dodal Fischer.

Komárkova mluvčí Schorchtová ale namítá, že Václav Fischer dluží sám, nikoli jeho bývalé firmy. „Pohledávky, kvůli kterým je nyní vedena exekuce, jsou pohledávkami fyzické osoby pana Václava Fischera. Pan Václav Fischer je uznal a zavázal se je uhradit jako fyzická osoba.“

Komárkovy firmy navíc podle ní převzaly CK Fischer investicemi za více než 1,2 miliardy korun. „Nelze tedy tvrdit, že by ovládly tyto společnosti za 1 Kč, jak uvádí pan Fischer. Společnosti totiž dlužily a měly řadu pohledávek u další více než stovky dodavatelů, o kterých Václav Fischer nikdy nemluvil,“ dodává Schorchtová.

Podle mluvčího CK Fischer Daniela Plovajka se probíhající exekuce nijak nedotýká cestovní kanceláře, v níž Václav Fischer v současnosti drží asi tříprocentní podíl.

„S CK Fischer nemá exekuce nic společného. Je vedena ze strany našich akcionářů,“ řekl Plovajko.

Autor:


Nejčtenější

Falešný „smažák“, pangas místo candáta. Restaurace dál klamou zákazníky

Smažené sýry restaurace občas nahradí takzvanými analogy, které se méně...

Klamání hostů náhražkami potravin z restaurací nemizí. Místo Plzeňského Prazdroje dostávají zákazníci pražského podniku...

Dostanu o 5 Kč na hodinu navíc? Beru. Firmy tápou nad odchody zaměstnanců

Ilustrační snímek

Potravinářské řetězce, sklady nebo pošta mají jedno společné: až třetina zaměstnanců tam nevydrží déle než rok. Nemají...10 LET OD KRIZE: Místo práce jsme stříleli vrtulníky, říká bývalý bankéř Lehmanů

Nik Storonsky, zakladatel a šéf britského bankovního start-upu Revolut.

Před deseti lety oběhly celý svět fotky bankéřů, jak s papírovými krabicemi vyklízejí své kanceláře na Wall Streetu....

ČSA se vracejí do minulosti. Aerolinky vymění flotilu airbusů za boeingy

Ilustrační snímek

České aerolinie čeká během následujících měsíců velká výměna provozovaných letadel. Do dvou let mají ve flotile...

KVÍZ: Maturita z piva. Vyzkoušejte se, jak znáte značky, hospody i pijany

Šikovný hospodský umí načepovat hladinku, šnyt i mlíko.

V předchozím pivním kvízu jsme vás zkoušeli hlavně z výroby piva, tentokrát to bude více ze života - co pijeme, jak to...

Další z rubriky

Mám obavu, že přijde nová světová hospodářská krize, varuje Zeman

Prezident Miloš Zeman při setkání se zástupci německých firem, které investují...

Prezident Miloš Zeman se obává další světové hospodářské krize. Podle něj za každou takovou krizí stojí „blbost...

PŘEHLEDNĚ: Kolik stát vyplatí na důchodech a kde žije nejvíc penzistů

Ilustrační snímek

Česká republika vyplácela v tuzemsku v minulém roce celkem 3,5 milionu důchodů, dalších téměř 100 tisíc mířilo do...

Vláda kývla na rozpočet a schodek čtyřicet miliard, vzrostou penze i platy

Prezident Miloš Zeman dorazil na středeční jednání vlády Andreje Babiše, která...

Klíčový zákon roku, návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 40 miliard korun, schválila menšinová vláda ANO a...Najdete na iDNES.cz