Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bakalův muž Kamil Čermák se vrací do ČEZ. Povede zelenou firmu

  13:25aktualizováno  13:25
Manažer Kamil Čermák se po čtyřech letech vrací do služeb polostátní energetické skupiny ČEZ. Povede společnost ČEZ ESCO, která se zabývá instalací a prodejem úsporných zdrojů pro menší firmy či veřejná zařízení. Čermák minulý týden rezignoval na funkci v představenstvu vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly.

Čermák byl pět let výraznou tváří Bakalova impéria. | foto: BM Management s.r.o.

Pracovní změnu redakci iDNES.cz potvrdil jak sám Čermák, tak mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. „Ano, od 1. května se Kamil Čermák stal generálním ředitelem ČEZ ESCO. Jde o jeho návrat,“ říká Kříž a připomíná jeho někdejší působení v roli generálního ředitele ČEZ ICT Services. Kromě toho Čermák dříve vedl také aktivity ČEZ v Polsku a prošel i manažerské pozice v rámci ČEZ Prodej.

Bakalovo rodinné impérium opouští výkonný šéf, v čele Economie zůstane

„Kamil zdejší prostředí nejen velmi dobře zná, ale navíc má mnohaleté zkušenosti z transformačních projektů a restrukturalizací. Má zkušenosti s řízením obchodních týmů nejen v ČEZ, ale i v oblasti telekomunikací,“ uvedl Kříž. Podle něj ale bude ČEZ nadále využívat služeb dosavadního generálního ředitele Michala Rzymana pro expanzi ČEZ ESCO do zahraničí, zejména do Německa a Polska.

„Jsem dlouhodobě najímán jako změnový manažer a ČEZ je skvěle řízená firma a ESCO je projektem, kde mohu využít zkušeností nejen z restrukturalizací velkých společností, ale zároveň i z rozjezdů nových oblastí byznysu,“ říká k nové štaci Čermák.

ČEZ ESCO je prodejní společnost, která komplexně pokrývá energetické potřeby firem, obcí a institucí všech velikostí. Firma se zabývá energetickým poradenstvím, audity a projekční činností. Kromě toho realizuje třeba výstavbu fotovoltaických elektráren, kogeneračních jednotek, zařízení na výrobu tepla či rozvody elektřiny. Firma také modernizuje veřejné osvětlení ve městech. Ve správě či ve vlastním majetku má přes 18 tisíc světelných bodů.

Společnost ČEZ ESCO také prodává firmám elektřinu a plyn, což je z pohledu tržeb základem jejího byznysu. Jen letos plánuje z této oblasti tržby kolem 12 miliard.

„Máme stovky zákazníků, na letošní rok je zatím zasmluvněno 52 nových projektů. V případě fotovoltaických elektráren máme 241 smluv ve stavu rozjednání a podpisu,“ dodává Kříž.

Bakalův klíčový muž

Čermák byl přes tři roky nepostradatelnou součástí Bakalova podnikání v Česku. Jeho odcházení ze služeb miliardáře, který to aktuálně schytává za problémy OKD, začalo již před několika týdny, kdy se stáhl z vedení BM Managementu, investiční společnosti manželů Bakalových. Měl na starosti investiční projekty i řízení tuzemských aktivit skupiny. Poslední krok však udělal minulý týden, kdy skončil také ve vedení vydavatelství Economia.

Pětačtyřicetiletý Čermák je zkušeným manažerem, kromě mise v ČEZ pracoval také jako obchodní ředitel Českého Telecomu či v ČSA. V 90. letech začínal jako novinář České televize. Vyzkoušel si také roli tiskového mluvčího a poradce někdejšího ministra průmyslu a obchodu Vladimíra Dlouhého.
Nejčtenější

Brity pobouřila cibule v plastu z Lidlu. Mayová vyhlásila odpadu válku

Lidl začal prodávat loupané cibule v plastu. Zákazníci krok kritizují.

Britové na sociálních sítích kritizují diskontní řetězec Lidl za to, že začal prodávat loupanou cibuli v plastových...

Diesely nikdo nechce. V britských automobilkách hrozí masivní propouštění

(Ilustrační snímek)

Pracovníci automobilového průmyslu ve Velké Británii mají důvod k obavám. Snaha o ukončení provozu dieselových vozidel...Ceny bytů rapidně vzrostly. Za cenu jednoho v Praze jich v Ústí koupíte osm

(Ilustrační snímek)

Ceny bytů v Česku za tři roky zdražily o čtvrtinu. Průměrná cena za byt o výměře 65 metrů čtverečních se vyšplhala...

Spodničkáři Jejího Veličenstva přišli o licenci. Kvůli pikanteriím v knize

Britská královna Alžběta II. na garden party v zahradách Buckinghamského paláce...

Společnost Rigby & Peller měla výsadní postavení – dodávala luxusní spodní prádlo přímo do Buckinghamského paláce. S...

Nový rekord. Norwegian Airlines zvládly nejrychlejší let přes Atlantik

Ilustrační snímek

Aerolinky Norwegian Airlines drží rekord v letu přes Atlantik v nejkratším čase uskutečněný podzvukovým komerčním...

Další z rubriky

Svijany uvařily navzdory zákazu kouření a EET nejvíc piva v historii

Ve svijanském pivovaru už běží ve zkušebním provozu nová stáčírna na...

Pivovar Svijany loni zvýšil svoji produkci na 638 399 hektolitrů piva. Je to nejvíce za posledních dvacet let a o dvě...

Vítkovice Heavy Machinery mají obstavený účet, dluží za sociální pojištění

Ilustrační snímek

Další problémy se podle všeho valí na stěžejní firmu vítkovického strojírenského komplexu, společnost Vítkovice Heavy...

Podnikatelka učila Čechy pečovat o zuby, teď proráží s kartáčky v cizině

Podnikatelka Alexandra Kala založila firmu Profimed před více než dvaceti lety.

Dentální hygiena v Česku ještě v 90. letech příliš rozvinutá nebyla. Alexandra Kala se to rozhodla změnit. Založila...

Najdete na iDNES.cz