Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bakalův muž Kamil Čermák se vrací do ČEZ. Povede zelenou firmu

  13:25aktualizováno  13:25
Manažer Kamil Čermák se po čtyřech letech vrací do služeb polostátní energetické skupiny ČEZ. Povede společnost ČEZ ESCO, která se zabývá instalací a prodejem úsporných zdrojů pro menší firmy či veřejná zařízení. Čermák minulý týden rezignoval na funkci v představenstvu vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly.

Čermák byl pět let výraznou tváří Bakalova impéria. | foto: BM Management s.r.o.

Pracovní změnu redakci iDNES.cz potvrdil jak sám Čermák, tak mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. „Ano, od 1. května se Kamil Čermák stal generálním ředitelem ČEZ ESCO. Jde o jeho návrat,“ říká Kříž a připomíná jeho někdejší působení v roli generálního ředitele ČEZ ICT Services. Kromě toho Čermák dříve vedl také aktivity ČEZ v Polsku a prošel i manažerské pozice v rámci ČEZ Prodej.

Bakalovo rodinné impérium opouští výkonný šéf, v čele Economie zůstane

„Kamil zdejší prostředí nejen velmi dobře zná, ale navíc má mnohaleté zkušenosti z transformačních projektů a restrukturalizací. Má zkušenosti s řízením obchodních týmů nejen v ČEZ, ale i v oblasti telekomunikací,“ uvedl Kříž. Podle něj ale bude ČEZ nadále využívat služeb dosavadního generálního ředitele Michala Rzymana pro expanzi ČEZ ESCO do zahraničí, zejména do Německa a Polska.

„Jsem dlouhodobě najímán jako změnový manažer a ČEZ je skvěle řízená firma a ESCO je projektem, kde mohu využít zkušeností nejen z restrukturalizací velkých společností, ale zároveň i z rozjezdů nových oblastí byznysu,“ říká k nové štaci Čermák.

ČEZ ESCO je prodejní společnost, která komplexně pokrývá energetické potřeby firem, obcí a institucí všech velikostí. Firma se zabývá energetickým poradenstvím, audity a projekční činností. Kromě toho realizuje třeba výstavbu fotovoltaických elektráren, kogeneračních jednotek, zařízení na výrobu tepla či rozvody elektřiny. Firma také modernizuje veřejné osvětlení ve městech. Ve správě či ve vlastním majetku má přes 18 tisíc světelných bodů.

Společnost ČEZ ESCO také prodává firmám elektřinu a plyn, což je z pohledu tržeb základem jejího byznysu. Jen letos plánuje z této oblasti tržby kolem 12 miliard.

„Máme stovky zákazníků, na letošní rok je zatím zasmluvněno 52 nových projektů. V případě fotovoltaických elektráren máme 241 smluv ve stavu rozjednání a podpisu,“ dodává Kříž.

Bakalův klíčový muž

Čermák byl přes tři roky nepostradatelnou součástí Bakalova podnikání v Česku. Jeho odcházení ze služeb miliardáře, který to aktuálně schytává za problémy OKD, začalo již před několika týdny, kdy se stáhl z vedení BM Managementu, investiční společnosti manželů Bakalových. Měl na starosti investiční projekty i řízení tuzemských aktivit skupiny. Poslední krok však udělal minulý týden, kdy skončil také ve vedení vydavatelství Economia.

Pětačtyřicetiletý Čermák je zkušeným manažerem, kromě mise v ČEZ pracoval také jako obchodní ředitel Českého Telecomu či v ČSA. V 90. letech začínal jako novinář České televize. Vyzkoušel si také roli tiskového mluvčího a poradce někdejšího ministra průmyslu a obchodu Vladimíra Dlouhého.
Nejčtenější

Nová dálnice obkrouží Česko po obvodu a spojí krajská města, plánuje stát

Propojení krajských měst dálnicemi, rychlostními silnicemi, a silnicemi I.tříd

Stovky kilometrů nových dálnic mají spojit krajská města. Na rozdíl od dnešní sítě, která často končí nebo začíná v...

Skupina J&T odvolala představenstvo CEFC Europe, Číňané nezaplatili dluhy

Jaroslav Tvrdík na stadionu v Edenu

Československá finanční skupina J&T ztratila trpělivost s čínskou společností CEFC Group (Europe). Do firmy, kterou v...Soutěž Sexistické prasátečko končí. Firmy vábí na sex i ženy v kuchyni

2016. Kontroverzní propagační plakát šumperského festivalu Džemfest, který...

Po deseti letech končí udílení anticen Sexistické prasátečko, pořádané neziskovou organizací Nesehnutí. Letos přešlapy...

Traktorových náklaďáků je v Česku 131, firmám umožňují obcházet zákazy

Zemědělský tahač Tatra Phoenix 6x6

Vypadají úplně stejně jako nákladní auta. Nemají ale tachograf, řídit je lze od sedmnácti let, řidič nemusí dodržovat...

Řetězec nabízel v akci falšované uzené. Maso vidělo sotva z půlky

Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří nedaleko Brna.

Česko má další případ falšování masných výrobků, inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce zjistili...

Další z rubriky

Pepsi se hůř prodává. Značka proto oživila Jacksona i Raye Charlese

Michael Jackson, Ray Charles a Britney Spears na plechovkách Pepsi.

Americká PepsiCo, která zápolí s klesajícími tržbami z nápojů, sáhla po jistotě. Na plechovkách se objeví král popu...

Skupina J&T odvolala představenstvo CEFC Europe, Číňané nezaplatili dluhy

Jaroslav Tvrdík na stadionu v Edenu

Československá finanční skupina J&T ztratila trpělivost s čínskou společností CEFC Group (Europe). Do firmy, kterou v...

Nelegální jatka, odpadky a prošlé maso. Sapě hrozí pokuta 50 milionů

Kontroloři znehodnocují nekvalitní potraviny.

Státní veterinární správa ve čtvrtek v pražském areálu Sapa odhalila desítky kilogramů neoznačených, prošlých, shnilých...

Najdete na iDNES.cz