Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bestsport dal žalobu na určení šestimiliardové pohledávky za Sazkou

  17:52aktualizováno  17:52
Společnost Bestsport, provozovatel a majitel O2 areny, podal k Městskému soudu v Praze žalobu na určení pravosti šestimiliardové pohledávky za loterijní společností Sazka. Vyplývá to z informací zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Bestsport, jehož akcionáři jsou sportovní svazy, je od května v úpadku. Hala slouží jako zajištění dluhopisů Sazky vydaných kvůli její stavbě.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Pohledávku Bestsportu popřel na zvláštním přezkumném jednání oddělený správce Sazky Jiří Zrůstek. Pohledávka podle něj nevznikla. Zástupce Sazky pohledávku Bestportu na jednání uznal (viz předchozí článek).

"Pohledávka byla do insolvenčního řízení přihlášena jako podmíněná. Sice dosud nevznikla, ale může s velkou pravděpodobností vzniknout, pokud bude splněna podmínka na níž je vázána," řekl tehdy právní zástupce Bestsportu Adam Černý. Zástupce Sazky a člen jejího představenstva Petr Bernátek si také myslí, že podmíněná pohledávka může vzniknout, jestliže Bestsport bude plnit za Sazku z jejích dluhopisů ze zástavy O2 areny.

Bestsport podal také žalobu na určení pravosti pohledávky 3,2 milionu Kč hokejového klubu HC Slavia Praha.

Zvláštní přezkumné jednání o přihlášených pohledávkách sloužilo ke konečnému sestavení seznamu věřitelů a jejich pohledávek za Sazkou a rozdělení ceny za její prodej.

Hodnota O2 areny je 1,6 miliardy

Cena O2 areny, která je největším majetkem Bestsportu, činí podle znaleckého posudku vypracovaného společností Ernst&Young včetně veškerého vybavení nejvýše 1,57 miliardy Kč. Celý Bestsport ocenila auditorská firma na 1,745 miliardy korun. Sazka v minulosti uvedla, že hala stála 7,2 miliardy korun. Původně se hovořilo o tom, že stavba vyjde zhruba na dvě miliardy Kč.

Společnost PPF Healthcare, jeden z věřitelů Bestsportu, bude zřejmě do konce letoška schopna předložit takový reorganizační plán společnosti, který bude mít šanci získat podporu na schůzi věřitelů.

K Městskému soudu v Praze se v květnu přihlásilo 2075 věřitelů Sazky s pohledávkami za téměř 41,1 miliardy korun. Ze všech přihlášených pohledávek jich bylo podle insolvenčního správce Josefa Cupky uznáno celkem za 11 až 12 miliard.

Loterijní byznys Sazky odkoupily skupiny PPF a KKCG, které patří mezi největší věřitele zkrachovalé společnosti. Ve výběrovém řízení ji získaly za 3,81 miliardy Kč. Cupka připravuje vypořádání s věřiteli Sazky.

Autor:Nejčtenější

Prodavači jsou dražší než vysokoškoláci. Anomálie však dlouho nevydrží

(ilustrační snímek)

Současný trh práce zažívá anomálie v odměňování. Kdo hledá práci, může si u dané firmy říct víc, než mají stávající...

Kaufland na pranýři. Zákazníci si stěžují na chybějící zboží i dlouhé fronty

(Ilustrační snímek)

Kaufland prožívá těžké období. Na jedné straně se snaží otočit vnímání lidí, že je „jen levný“, na druhé straně bojuje...Problémy vyřešíme, chce to ale čas, říká finanční ředitel Kauflandu

Finanční ředitel Kauflandu Jan Stupka obsluhoval zákazníky u pokladny na...

Finanční ředitel Kauflandu Jan Stupka (54) působí v tomto německém obchodním řetězci, kde je zvykem rozhovory...

Na jižní Moravě jsou vyšší mzdy než v Praze. Firmy si přetahují lidi

Ilustrační snímek

Platy na jižní Moravě jdou do extrému, firmy totiž dorovnávají nejvyšší platy konkurentů. Hospodářská komora před...

Motýlí efekt a duha na českých bankovkách. Podívejte se na nové prvky

Státní tiskárna cenin představila nové ochranné prvky, které budou na...

Státní tiskárna cenin slaví devadesát let od svého vzniku. Významné jubileum spojila s unikátní výstavou cenin, kde má...

Další z rubriky

Air Bank chystá expanzi do západní Evropy. Plánuje, že osloví Němce

Finančník Jiří Šmejc

Do západní Evropy míří první banka českých majitelů. Air Bank, kterou vlastní nejbohatší Čech Petr Kellner, získala...

Lidl a Kaufland přesedlají na BMW, ojetiny mohou zaplavit český trh

Německá automobilka BMW (ilustrační snímek)

Německá skupina Schwarz-Gruppe, vlastnící obchodní řetězce Lidl a Kaufland, přechází u firemní flotily ze značky Audi...

Miliardář Křetínský nakupuje rádia. Získává i dvojku trhu Evropu 2

Daniel Křetínský, majitel fotbalové Sparty

Podnikatel v energetice, miliardář Daniel Křetínský posiluje v médiích. Nynější majitel deníku Blesk a týdeníku Reflex...

Najdete na iDNES.cz