Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

On-line reportáž

19:29
Soudce ukončil schůzi věřitelů. ON-LINE reportáž iDNES.cz po deseti hodinách končí. Děkujeme za pozornost.
19:29
Účinek konkurzu nastane až zveřejněním v insolvenčním rejstříku. Soud musí usnesení vydat do června.
19:20
Pro konkurz bylo nakonec téměř 78 nezajištěných věřitelů a sto procent zajištěných. Dá se očekávat, že Sazka a zástupci firmy Gladiolus závěr jednání napadnou.
19:15
"Konstatuje se, že schůzí věřitelů bylo přijato hlasy nezajištěných věřitelů usnesení o řešení úpadku dlužníka konkuzem," řekl soudce.
19:13
HOTOVO: Věřitelé rozhodli o konkurzu Sazky.
19:12
Nezajištění věřitelé byli z více než 70 procent proti reorganizaci. Definitivně však ještě není rozhodnuto, podle zákona je nutné ještě hlasovat samostatně také o konkurzu.
19:10
Reorganizace byla zamítnuta, což by mělo znamenat konkurz, ale zdá se, že se bude muset o konkurzu hlasovat.
19:09
Sazka ještě podala námitku.
19:08
Pro reorganizaci hlasovali nezajištění věřitelé v poměru 13,8 procenta hlasů. Proti bylo přes 70 procent hlasů.
19:06
Držitelé dluhopisů The Bank of New York Mellon jsou podle očekávání proti reorganizaci.
19:03
Začíná hlasování o způsobu řešení úpadku.
19:03
Cupka dává za pravdu Hušákovi v tom, že obecně je lepším řešením úpadku vždy reorganizace. "V tomto konkrétním případě se však domnívám, že vzhledem ke stavu dlužníka provedení reorganizace už není možné," říká.
18:57
Dále popřel, že by jeho dlouholetý přílel Ulčák měl cokoliv společného s loterijním byzynsem Sazky. V Ulčákově síti GECO Tabák jsou však umístěny terminály Sazky.
18:52
Hušák vysvětluje, proč popřel dluhopisy. Tvrdí, že pokud by byly přihášeny řádně a podle toho, jak to ukládá dluhopisová dokumentace, tak by je dlužník uznal. Vzhledem k tomu, jak jsou přihlášeny, ale nejsou platné, říká Hušák.
18:48
K nabídce KKCG a PPF na záchranu Sazky se šéf loterijní firmy nevyjadřuje.
18:37
Hušák opakuje příběh, co se odehrálo v insolvenčním řízení. Celý den působí velmi uvolněně a optimisticky. Následující chvíle mu ale pravděpodobně zlomí vaz.
18:29
Z toho podle Hušáka vyplývá, že má-li být zachována loterijní činnost, měli by věřitelé upřednostnit reorganizaci.
18:29
"Dále je zřejmé, že společnost by v konkurzu nesplňovala podmínku vydaných povolení, tudíž se dostane do problému, jakým způsobem provozovat loterijní činnost," uvedl Hušák.
18:28
Po něm si vzal slovo jeho šéf Hušák, který uvedl, že podle loterijního zákona je loterijní licence nepřenositelná a je vydána na konkrétní osoby. To znamená, že v případě vyhlášení konkurzu přebírá firmu správce, který ale nemá oprávnění řídit loterijní činnost, tu má pouze loterijní komise.
18:27
Advokát Sazky se ohradil proti nařčení z nepoctivého záměru reorganizace. Insolvenční správce z reorganizačních návrhů nic podobného nezjistil, uvedl.


Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.