Botasky získaly cenu za design, porazily například Škodu

  14:08aktualizováno  14:08
Botasky sbírají jedno ocenění za druhým. Tradiční česká sportovní obuv získala prestižní cenu za design od ministerstva průmyslu a obchodu a porazila přitom řadu výrobků zvučných jmen. Ocenění za design obuv dostala už loni.

Národní cena za studentský design 2009 - Jakub Korouš a Jan Klos, Botas Classic 66 | foto: Archív soutěže

Firma získala Cenu za průmyslový design Ministerstva průmyslu a obchodu v kategorii Výrobce roku za svoji edici bot a doplňků Botas Classic 66.

Za nimi zůstaly proslulé značky, jako například Škoda Auto s vozem Yetti, Elton hodinářská za kolekci nových primek, autoři mobiliáře Národní technické knihovny v Praze, světoznámý podnik Ton za novou židli i třeba Becherovka za limitovanou sérii likérek.

Botas

Jeden z největších výrobců sportovní obuvi a bruslí v Evropě měl loni celkový obrat kolem 100 milionů korun a nyní má 140 zaměstnanců.

"O našem vítězství v soutěži ceny Czech Grand Design 2009 jsem se dozvěděl až přímo při vyhlášení výsledků a vůbec jsem to nečekal. Moje pocity se nedají ani popsat, protože ševcovina je moje srdeční záležitost a loňský rok se naší firmě Botas povedl právě díky nové edici bot a doplňků projektu Botas Classic 66," řekl generální ředitel Botasu Petr Lajžner.

Na začátku tohoto úspěchu stáli dva mladí studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové Jan Kloss a Jakub Korouš, kteří měli v rámci školního projektu navrhnout libovolnou sportovní obuv.

Rozhodli se pro převedení tradičních botasek do podoby odpovídající jedenadvacátému století. Tvar bot zůstává víceméně stejný, na první pohled je patrná jen změna v barevnosti. "S touto vysokou školou jsme se v minulosti už pokusili spolupracovat, ale tentokrát to kluci dovedli do všech souvislostí včetně balení, dárků pro zákazníky až po plakáty. Oceňuji jejich komplexnost myšlení. Proto s nimi spolupracujeme i nadále,“ řekl Lajžner.

Jejich práce se líbila. Mladí návrháři vyhráli s botami už loni cenu za studentský design. (o ceně za studentský design čtěte zde)

Zákazníci se nyní mohou těšit na novou kolekci obuvi této řady, která se představí k 1. dubnu. Z limitovaných výrobků v minulé sérii v ní zbyly jen dva modely, společný zůstane retrostyl.

Nejčtenější

Hygienické peklo v čínských hotelech. Personál usvědčila skrytá kamera

Na každý povrch dnes existují specializované přípravky, někdy si však poradíte...

Čínské luxusní hotely se musely omluvit poté, co se na sociální síti objevilo video, ve kterém jejich zaměstnanci...

Obchody si akcemi Black Friday utahují smyčku kolem krku, říká odborník

Black Friday

Od pondělí 19. listopadu začnou u některých obchodníků výprodeje na tzv. Černý pátek. Řada e-shopů však ve snaze zvýšit...

Dráhy nevědí, co s historickými vlaky. Prodělávají jim 40 milionů ročně

Lokomotiva řady 750.356 přezdívaná Brejlovec je jednou z těch, kterou chtějí...

Na ministerstvech dopravy a kultury vzniká plán na záchranu parních lokomotiv a dalších historických vozidel, o které...

Cigarety bez dýmu. Firma láká Čechy na zahřívaný tabák, lékařka varuje

Americká společnost Philip Morris představila novou generaci zahřívaných...

Společnost Philip Morris ČR v úterý představila novou generaci zahřívaných cigaret bez kouře iQOS 3. Vedle ní přišla i...

Zemřel majitel výrobce optiky Meopta. Přezdívalo se mu přerovský Baťa

Úspěšný byznysmen Čechoameričan Paul Rausnitz, který v 90. letech zachránil...

V neděli zemřel podnikatel a válečný veterán Paul Rausnitz, který ze dna přivedl ke globálnímu úspěchu výrobce...

Další z rubriky

Česká mise v Šanghaji: dohody v Číně uzavře PPF i průmyslník Strnad

Panorama Pudongu v roce 2013

Při pohledu na prezidenta Miloše Zemana hrajícího na piano by se mohlo zdát, že česká delegace přijela do Šanghaje za...

Rozděl a panuj. Amazon se rozroste do metropolí na východě USA

Ilustrační snímek

Technologický gigant Amazon v úterý oznámil umístění svého nového sídla. Po více než roce rozhodování vybral variantu...

V Rohlíku opět zasahovala policie, odvedla si sedm lidí

Ilustrační snímek

Cizinecká policie ve středu provedla další razii ve skladu českého e-shopu Rohlík.cz. Podle informací iDNES.cz se...

Najdete na iDNES.cz