Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Britové zaměstnají v Rybitví několik set lidí

  10:17aktualizováno  10:17
Britská společnost Norbrook Laboratories Ltd. koupila před několika měsíci výrobnu farmaceutických látek v areálu chemičky Synthesia v Rybitví. Během dvou let chce produkci podniku mnohokrát navýšit. Práci by zde mělo najít dalších několik set většinou kvalifikovaných zaměstnanců.
průmysl, chemie

průmysl, chemie | foto: Profimedia.cz

"Podle představ vedení společnosti by se měl počet zaměstnanců během dvou let zvýšit z dnešních padesáti na tři až čtyři sta lidí," uvedl ředitel pobočky Norbrook v Rybitví Mojmír Šebestík.

Podle pardubického úřadu práce by neměl být problém požadavky britské firmy na nábor zaměstnanců pokrýt. „Na Pardubicku je dostatek kvalifikovaných chemiků a střední i vysoká škola, které potřebné profese vyučují. Trochu komplikací bude jen s oborem provozní chemik, který na chemickém učilišti dobíhá,“ řekl zástupce ředitelky Úřadu práce v Pardubicích Petr Klimpl.

Chemička Synthesia, která se závodu zbavila za blíže neupřesněnou sumu několika milionů liber šterlinků, svého kroku nelituje. "Provoz jsme prodali, protože nepatří k těžišti naší činnosti. Je také náročné udržovat systém správné výrobní praxe jen kvůli několika málo farmaceutickým surovinám. Přitom firma Norbrook odebírala naprostou většinu produkce. Výrobní technologie je navíc jednoúčelová a neumožňuje vyrábět jiné chemikálie," uvedl mluvčí společnosti Synthesia Daniel Rubeš.

"Je potěšitelné slyšet, že tradice chemického průmyslu se bude v Pardubicích nadále rozvíjet," řekl před nedávnem při setkání s majitelem britské společnosti Norbrook Laboratories Ltd. lordem Ballyedmondem pardubický primátor Jiří Stříteský.

Autoři:Nejčtenější

Prodavači jsou dražší než vysokoškoláci. Anomálie však dlouho nevydrží

(ilustrační snímek)

Současný trh práce zažívá anomálie v odměňování. Kdo hledá práci, může si u dané firmy říct víc, než mají stávající...

Motýlí efekt a duha na českých bankovkách. Podívejte se na nové prvky

Státní tiskárna cenin představila nové ochranné prvky, které budou na...

Státní tiskárna cenin slaví devadesát let od svého vzniku. Významné jubileum spojila s unikátní výstavou cenin, kde má...Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

Hladové české firmy posílí tisíc Filipínců, pracantů s dobrou angličtinou

Filipínský dělník

Do Česka má letos prostřednictvím vládního programu na zaměstnávání cizinců přijet tisíc Filipínců. Budou vítanou...

Zuckerbergovo bezpečí podražilo, Facebook denně platí stovky tisíc

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg

Facebook loni utratil za bezpečnost Marka Zuckerberga 7,3 milionu dolarů, v přepočtu 150 milionů korun. Vyplývá to ze...

Další z rubriky

Historické navýšení: ve Škodovce vzrostou mzdy o dvacet procent

(Ilustrační snímek)

Odboráři v automobilce Škoda dosáhli historicky nejvyššího růstu mezd. Celkově odměna při započítání všech navýšených...

OKD je znovu státní firmou, akcie převzal podnik Prisko

Důl Karviná (ilustrační snímek)

Akcie těžební společnosti OKD v Karviné převzali zástupci státního podniku Prisko, stát za ně zaplatil téměř 80 milionů...

České lékárny Dr.Max míří do Číny. Penta chystá nákupy řetězců

(Ilustrační snímek)

Investiční skupina Penta míří s lékárenskou sítí Dr.Max na čínský trh. Jedná s některými společnostmi o jejich koupi....

Najdete na iDNES.cz