Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Byty v Ústeckém kraji jsou nejlevnější v zemi

  13:33aktualizováno  13:33
Byty v Ústeckém kraji jsou stále nejlevnější v Česku a podle odborníků ceny bytů v panelových domech letos ještě mírně klesnou. Za třípokojový byt v Ústí nad Labem zaplatí zájemci podle lokality od 200 tisíc do 1,3 milionu korun. Přesto se v poměru k počtu obyvatel podle údajů Českého statistického úřadu staví na severu Čech nejméně, důvodem je nedostatek pracovních příležitostí. V kraji je nejvyšší nezaměstnanost v Česku, v prosinci činila 15,8 procenta.

Ceny bytů v Ústeckém kraji rostly od poloviny devadesátých let do loňského roku. „Poptávka po realitách se po vstupu Česka do EU nezvýšila, jak se předpokládalo, proto od listopadu začaly ceny nepatrně klesat,“ řekl zaměstnanec ústecké realitní kanceláře Alfa Finosa. Podle něj letos budou zejména panelákové byty levnější než loni.

Nejnižší ceny realit jsou v regionu v Chomutově, Mostě a v některých čtvrtích v Teplicích a Ústí nad Labem. Třípokojový byt zde lze pořídit i za 150 tisíc korun. „Zájem o bydlení v těchto lokalitách je však mizivý, protože stav bytů je velmi špatný, roli při výběru hraje také okolí a sousedé,“ uvedla Alžběta Krátká z teplické realitní kanceláře. Pokud žijí v domě sociálně nepřizpůsobiví občané, byt je podle ní téměř neprodejný.

Nejvíce peněz za bydlení dají lidé na Litoměřicku a Děčínsku.

Poptávka se zvyšuje také po pozemcích a rodinných domcích na Lounsku. Alena Illichovská z litoměřické kanceláře Venkov řekla, že přednost zákazníci dávají místům napojeným na dálnici D8, která vede do Prahy. Právě na Děčínsku a Litoměřicku se podle údajů statistiků staví nejvíce bytů, nejméně pak na Mostecku a Chomutovsku.

Děčínsko objevili před několika lety rekreanti. Ceny nemovitostí zde vzrostly od roku 2000, kdy byl vyhlášen Národní park České Švýcarsko, zhruba o 100 procent.

Zatímco ceny bytů v panelácích by měly letos klesat, ceny bytových jednotek v cihlových domech zůstanou zřejmě stejné. V nejdražší čtvrti v Ústí nad Labem na Klíši tak zaplatí lidé za byt 3+1 asi milion korun. Dražší jsou také nové byty. Město nyní dokončuje stavbu bytových domů v části Bukov, za byt 2+kk zájemci zaplatí 900 tisíc korun.

VÝVOJ CEN BYTŮ SLEDUJTE
NA CENYBYTU.IDNES.CZ

Levné bydlení v kraji za výhodu považují jen někteří. Podle pracovníků úřadů práce ztěžují nízké ceny bytů stěhování za prací. „Pokud se lidé rozhodnou, že kraj kvůli nové práci opustí a byt prodají, nezískají téměř nikde za stejné peníze adekvátní náhradu,“ řekl Tomáš Raichl z teplického úřadu práce.

Ceny bytů jsou v kraji nejnižší v celém Česku a jejich cena má podle obchodníků s realitami letos ještě klesat.

Autor:Nejčtenější

Česká pošta se chtěla zalíbit na Facebooku, sklidila výsměch

Česká pošta na svém Facebookovém profilu vyhlásila soutěž o modré reklamní...

Po pošťácké internetové televizi, kterou loni Česká pošta rozjela na kanále YouTube, nyní rozpačitě baví své zákazníky...

Žena v letadle dostala jablko, po přistání jí za něj napařili pokutu

Boeing 767 společnosti Delta

Na svou cestu z Paříže do amerického Denveru společností Delta Air Lines jen tak nezapomene Crystal Tadlocková. Žena...To by stačilo. Šéf Korean Air odvolal své dvě dcery, firmě dělaly ostudu

Dcery ředitele Korean Air Emily Cho (vlevo) a Heather Cho

Šéf korejských aerolinek Čo Jang-ho v minulých dnech vyhodil z firmy své dvě dcery. Důvodem bylo jejich nedůstojné...

KVÍZ: Kolik chmele je v půllitru a co je spilka? Otestujte se, co víte o pivu

(Ilustrační snímek)

Jsme národ pivařů. Alespoň to platí o spotřebě na hlavu. Každý Čech do sebe za rok otočí v průměru pár set půllitrů....

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

Další z rubriky

Ceny pražských bytů se od roku 1998 ztrojnásobily. I nadále porostou

(Ilustrační snímek)

Ani krize nezastavila cenový růst českých bytů, které v některých oblastech oproti roku 2005 podražily o více než 76...

Obavy vyprchaly. Češi zase létají na dovolenou do Turecka

Ilustrační snímek

Uzavřené předprodeje zájezdů tuzemských cestovních kanceláří pro letošní rok ukazují, že se Turecko vrátí mezi...

Ceny starších bytů v panelácích narazily na strop. Avšak jen na chvíli

(ilustrační snímek)

Ceny starších bytů narazily na některých místech Česka v závěru loňského roku na strop. Podle dat Českého statistického...

Najdete na iDNES.cz