Ceny benzinu začaly klesat

  0:01aktualizováno  0:01
Ceny benzinu se v posledních dnech mírně snižují. Podle společnosti RR-Auto, která jejich vývoj sleduje, byly včera natural i nafta na čerpadlech asi o deset haléřů levnější než minulé pondělí. Trend mírně klesajících cen by měl podle prodejců pokračovat i v tomto týdnu. "Ceny jdou pomalu, ale jistě dolů," uvedl Vladimír Vacek ze Shellu. "Myslím, že to bude ještě mírně pokračovat," míní i Miroslav Zmeškal z Aralu. Ani jeden z nich však konkrétní pokles odhadovat nechtěl. Česká rafinérská, která ovládá zhruba polovinu tuzemského trhu, vývoj nechce komentovat.

"Myslím, že to bude ještě mírně pokračovat," míní i Miroslav Zmeškal z Aralu. Ani jeden z nich však konkrétní pokles odhadovat nechtěl. Česká rafinérská, která ovládá zhruba polovinu tuzemského trhu, vývoj nechce komentovat.

"Ceny vzhledem ke konkurenčnímu prostředí v České republice nezveřejňujeme," uvedl její mluvčí Jaroslav Růžek. Rozpětí cenových průměrů v jednotlivých krajích bylo u naturalu 28,91 až 30,29 koruny, u nafty 24,05 až 25,64 koruny. Nejdražší benzin i nafta jsou v Praze. Nejnižší průměr cen benzinu má naopak jižní Morava. Nafta je zase v průměru nejlevnější v západních Čechách.

Zlevňování se projevuje také v sousedním Slovensku a Maďarsku. Slovnaft ode dneška snížil ceny benzinů s oktanovým číslem 91 o 40 slovenských haléřů za litr. Cena ostatních druhů benzinu a nafty klesla o 60 slovenských haléřů za litr. Maďarská rafinerie MOL ohlásila snížení ceny benzinů o čtyři forinty a nafty o jeden forint na litr.

Hlavním důvodem poklesu ceny benzinu a nafty je snížení jejich cen na komoditní burze v Rotterdamu. To vyplynulo z menšího zájmu o evropské pohonné hmoty na americkém trhu.

Zásoby v USA jsou totiž větší, než se čekalo. Američané totiž kvůli stagnaci ekonomiky méně cestují a méně utrácejí a za benzin a naftu.

Autor:

Nejčtenější

Hygienické peklo v čínských hotelech. Personál usvědčila skrytá kamera

Na každý povrch dnes existují specializované přípravky, někdy si však poradíte...

Čínské luxusní hotely se musely omluvit poté, co se na sociální síti objevilo video, ve kterém jejich zaměstnanci...

Obchody si akcemi Black Friday utahují smyčku kolem krku, říká odborník

Black Friday

Od pondělí 19. listopadu začnou u některých obchodníků výprodeje na tzv. Černý pátek. Řada e-shopů však ve snaze zvýšit...

Cigarety bez dýmu. Firma láká Čechy na zahřívaný tabák, lékařka varuje

Americká společnost Philip Morris představila novou generaci zahřívaných...

Společnost Philip Morris ČR v úterý představila novou generaci zahřívaných cigaret bez kouře iQOS 3. Vedle ní přišla i...

Cestující ve vlacích si připlatí. České dráhy už od prosince zdraží jízdné

Ilustrační snímek

České dráhy se změnou jízdního řádu zdraží jízdné. Od 9. prosince si cestující na krátkých vzdálenostech připlatí jednu...

Úklid, renovované záchody. Pivovary našly prostý recept na zvýšení tržeb

Ilustrační snímek

Vymalovat, dát nové stolečky na zahrádku, navonět toalety nebo udělat společenskou akci s kýtou šunky v hlavní roli se...

Další z rubriky

ČEZ zdraží elektřinu, část zákazníků od ledna připlatí osm procent navíc

Ilustrační snímek

Energetická společnost ČEZ zdraží od Nového roku některým zákazníkům elektřinu o osm procent. Půjde o lidi, kteří...

Facebook znovu postihl výpadek, přihlásit se nemohly tisíce lidí

Ilustrační snímek

Tisíce uživatelů sociálních sítí Facebook a Instagram včetně těch z České republiky dnes ohlásily potíže s...

Vyvážíme obilí, dovážíme mouku. To nemá logiku, tvrdí šéf Svazu obchodu

Ilustrační snímek

Česká republika patří k zemím, kde jsou potraviny nejlevnější v Evropě. Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu...

Najdete na iDNES.cz