Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co doporučují pracovníci bank zájemci o uložení 50 000 korun na jeden až dva roky

aktualizováno 
- Bank Austria Creditanstalt pobočka v Revoluční ulici, Praha Pracovnice na přepážce doporučila založení vkladní knížky s výpovědní lhůtou na tři nebo šest měsíců a úročením 4,10 procent. Výhodou této nabídky je možnost pravidelného přikládání i menších částek.

Zároveň úřednice nabídla dvě možnosti založení vkladní knížky na jméno a anonymní možnost na doručitele. Zapomněla však dodat, že vkladní knížky na doručitele končí.

Založení termínovaného vkladu ani investice do podílových fondů podle úřednice nepřicházejí v úvahu, protože je k němu potřebná větší částka peněz - minimálně 100 000 korun. (lev)

Česká spořitelna pobočka v ul. Karla IV., Hr. Králové
Pracovník informačního oddělení nabídl investici do otevřeného podílového fondu Sporoinvest či Sporobond. Argumentoval přitom zhodnocením 1,5 až 2 procenty nad aktuální úrokovou sazbu.

Zmínil i možnost investice do podílového fondu Sporotrend, upozornil však na rizika plynoucí ze skutečnosti, že tento fond je akciový a je tudíž více rizikový.

Kromě podílových fondů se pracovník informoval i o možnosti uložit peníze na termínovaný vklad, kvůli možnému vyššímu výnosu však doporučil spíše podílové fondy. (mb)

ČSOB pobočka Na Příkopě, Praha
Před vstupem do haly bylo nutné vyzvednout pořadové číslo. Přestože byli v hale klienti, čekání nezabralo ani tři minuty. Pracovnice u přepážky nabídla termínovaný vklad.

Upozornila však, že úrok není příliš výhodný - 3,75 procent ročně. Doporučila založit běžný účet a k němu zřídit vklad úročený 4,25 procenta. Tento způsob byl podle jejích slov nejvýhodnější.

Na dotaz, zda existují ještě nějaké jiné možnosti, uvedla certifikáty s půlroční splatností a roční úrokovou mírou 4,4 procenta. Upozornila ale, že po půl roce je potřeba koupit nový certifikát a že se do té doby může změnit úroková sazba. Jiné možnosti uložení peněz nenabídla. (dra)

Expandia banka klientské centrum na Václavském náměstí, Praha:
Pracovnice nabídla termínované vklady a předložila tabulku s úrokovými sazbami termínovaných vkladů Expandia banky. Pevná úroková sazba dosahuje podle této tabulky při uvažované úložce 3,30 procent na rok, pohyblivá sazba činí 3,40 procent.

Na otázku, zda nemá jiný tip s možností vyššího zhodnocení, odpověděla pracovnice záporně: "U nás vám asi nic jiného neporadím." Poté vysvětlila základní principy pro založení účtu u Expandia banky a dodala ceník služeb. (jz)

GE Capital Bank pobočka v Hybernské ulici, Praha
Pracovnice banky Petra Vinická doporučila založení vkladní knížky s výpovědní lhůtou na dvanáct měsíců s úročením 4,20 procent. Na lépe úročený termínovaný vklad je podle ní potřeba minimálně 100 000 korun.

Další možností je podle ní založení osobního konta občana a k němu otevření inteligentního spořícího účtu, který je úročen čtyřmi procenty a kam je možné pravidelně přikládat volné finanční prostředky. O možnosti investic do jiných bankovních produktů, jako jsou podílové fondy, akcie či stavební spoření se úřednice nezmínila. (lev)

IC Banka pobočka v Palackého ulici, Praha
Pracovnice banky podala letáky s úrokovými sazbami termínovaných vkladů, které nabídla jako jedinou možnost uložení padesáti tisíc korun. Vysvětlila rozdíl mezi ultra krátkými a pevnými vklady a takzvanými rentiérskými a kapitálovými vklady.

K posledním dvěma jmenovaným jsou úroky připisovány měsíčně a poté se zhodnocují spolu s původním vkladem. U pevných vkladů se úrok přičte až po vypršení sjednané lhůty termínovaného vkladu.

Upozornila na možnost založit takzvaný revolvingový vklad například jen na týden nebo měsíc. "Rok ho můžete nechat automaticky obnovovat, nemusíte pokaždé sepisovat novou smlouvu. Najednou budete peníze potřebovat, a při výběru z ročního vkladu byste zbytečně platili sankční poplatky," vysvětlila pracovnice. (dra)

IPB pobočka na nám. TGM, Plzeň
Pracovník nabídl termínovaný vklad. Po dotazu na možnost lepšího zhodnocení se zmínil o fondech První investiční. Jeho kolegyně pak vysvětlila očekávanou výši výnosů a rizikovost. Byla schopna odpovědět na veškeré dotazy. (nov)

Komerční banka pobočka na Klatovské třídě, Plzeň
Kromě termínovaných účtů nabídla pracovnice čtyři fondy - IKS Peněžní trh, IKS Dluhopisový, IKS Balancovaný a IKS Eurobondový. Poskytla ofocené materiály o těchto fondech, které obsahují například informace o investičním horizontu či struktuře investic.

Na otázku, jaké byly výnosy například v loňském roce, nedokázala zaměstnankyně odpovědět a odkázala na oblastní pobočku v Plzni. Vysvětlila však očekávaný růst hodnoty podílového listu nad sazbu termínovaných vkladů a upozornila na rizikovost jednotlivých typů fondů. (nov)

Raiffeisenbank pobočka na náměstí Přemysla Otakara II., České Budějovice
Pracovník na přepážce doporučil tři možnosti: - vkladní knížku, u níž úroková sazba závisí na výši vkladu a mění se podle vývoje sazeb na finančních trzích. V případě 50 000 korun s výpovědní lhůtou 24 měsíců je to nyní 4,37 procenta.

Jako výhodu této možnosti vyzdvihl pracovník možnost předčasného výběru v případě potřeby - úrok je pak snížen o jedno procento. - termínovaný vklad, při kterém je však potřeba mít u Raiffeisenbank běžný korunový účet.

Minimální částka k uložení je 50 000 korun a úrok v tomto případě činí 4,47 procenta, přičemž sazba je fixní po celou dobu platnosti. - depozitní certifikát, který má nejvyšší míru zhodnocení. Ovšem banka zavádí tuto službu až od května. Tyto cenné papíry budou mít dobu splatnosti 7,5 měsíce s čistým výnosem 4,75 procenta, což odpovídá zhruba 5,5 procenta ročně. (vdo)

Union banka pobočka v ul. 30. dubna, Ostrava
Pracovnice Union banky Regina Kročilová nabídla několik druhů termínovaných vkladů. "Krátkodobý termínovaný vklad je výhodný pro klienta, který potřebuje mít peníze takříkajíc při ruce a s možností si je v případě potřeby brzy vybrat. Pro takovou možnost nabízíme sedmidenní krátkodobý termínovaný vklad s úrokem čtyři procenta."

Banka dále nabízí pololetní i roční termínované vklady.

Její kolega Kamil Kubečka považuje za výhodnější investici do podílových listů. "Investiční fond Union vyvážený nabízí podílové listy se stoprocentní návratností. Při investici padesáti tisíc korun se roční výnos pohybuje od sedmi do osmi procent. Na rozdíl od termínovaných vkladů jsou výnosy z podílových listů po půl roce zproštěny daní. Nákup podílových listů je tedy výhodnější, ale především pro dlouhodobější investice," řekl Kubečka. (baď)

Živnostenská banka pobočka v ul. Karla IV., Hr. Králové
Pracovnice pobočky nabídla termínovaný vklad na jeden měsíc s automatickým oobnovováním po dobu roku či dvou. Aktuální úroková sazba k 17. dubnu činila u měsíčního padesátitisícového vkladu 3,78 procenta.

Nabídnuto bylo i uložení na dobu půl roku, pracovnice však upozornila, že ukládání na jeden měsíc je kvůli přičítání částky vydělané na úrocích výhodnější. Zmíněna byla i možnost investice do podílových fondů. "Je tam však riziko kolísání kursu. U certifikátů máte úrok jistý, jsou to hotové peníze," řekla pracovnice. (mb)

Autor:
Hlavní zprávy

Další z rubriky

Ilustrační snímek
Vánoční prémie budou, hlásí třetina firem. Většinou rozdají peníze

Výborná ekonomická kondice domácích podniků se před Vánocemi propíše i do kolonky mimořádné odměny na výplatních páskách. Třetina firem má už teď jasno, že je...  celý článek

Nesprávné provedení okna, tvar ostění neumožňuje obtékání teplým vzduchem. Na
Kupujete nemovitost? Pozor na skryté vady, na reklamaci máte 5 let

Každý rok v Česku proběhne převod zhruba půl milionu bytů a rodinných domů. Technický stav nemovitosti se smluvně mezi kupujícím a prodávajícím přitom řeší jen...  celý článek

Hotel Hilton na pražské Florenci je na prodej. Největší český hotel nabízí...
Praha, nový ráj hoteliérů. Rostou ceny pokojů i poptávka po hotelech

Tuzemští hoteliéři zažívají zlaté časy. Do země jezdí stále víc zahraničních turistů, obsazenost hotelů roste. Stejně jako ceny, které si majitelé ubytovacích...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.