Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ČSA rozdají věrným tisíce letenek zdarma

  1:00aktualizováno  1:00
Věrnost se vyplatí, začnou po prázdninách hlásit České aerolinie. Vylepší své věrnostní programy, v nichž připravují rychlejší a pohodlnější způsob odbavení a k tomu sto tisíc letenek zdarma.
Letadlo ČSA

Letadlo ČSA - Letadlo ČSA - ilustrační foto | foto: ČSAiDNES.cz

"Chceme se o zákazníka ucházet mnohem agresivněji," komentuje to prezident ČSA Jaroslav Tvrdík.

Letecká společnost reaguje na ostrou konkurenci. Cenovými lákadly přitahují pozornost ke své letecké společnosti i ostatní.

Například když začínal z Brna do Londýna létat britský Ryanair, nabízel letenku za necelou stokorunu. Slovenský SkyEurope teď nabízí část míst ve svých letadlech na více linkách po celé Evropě za jednu korunu.

I přes nástup levných společností se ČSA podařilo za letošních prvních šest měsíců oproti stejnému období roku 2004 zvýšit počet přepravených cestujících o pětinu na 2,3 milionu.

Zatímco dosud počty přepravených lidí ČSA zvyšovaly pomocí přidávání míst, kam létají, a nákupem nových letounů, teď se musí snažit letadla lépe naplnit.

Přitom se vydává na lov hlavně obchodních cestujících, kteří jsou nejen pro ni lukrativnější. I když je obchodních cestujících méně než těch běžných, mají na tržbách ČSA nadpoloviční podíl.

ČSA chtějí od září nabídnout podnikům nový věrnostní program.

"Tak jako se dnes každý jednotlivý cestující může zapojit do sbírání mil a následně si za ně vzít bezplatné letenky či jiné výhody, podobný koncept nabídneme firmám," vysvětluje záměry Tvrdík. "Prostě, čím více s námi prolétá, tím více se jí vrátí."

Navíc od podzimu chtějí aerolinie zcela změnit zacházení s podnikovými klienty. "Počítáme s tím, že se budeme o byznys cestujících starat nejen na palubě, ale po celou dobu jejich kontaktu s ČSA," říká Tvrdík.

Obchodní cestující by se tak mohli dočkat přednostního odbavení nebo možnosti se občerstvit a budou čekat na odlet v dalším budovaném salonku ČSA.

K rychlejšímu odbavení má aeroliniím pomoci i nový způsob elektronického odbavení. Od on-line zamluvení letenky, platby až po elektronickou letenku, která nahradí tu papírovou.

Důvod je kromě úspory času jednoduchý. Zatímco elektronická letenka stojí leteckou společnost čtyři dolary, papírová o devět dolarů více.

Kromě toho by byznys cestujícím ČSA chtěly významně zvýšit odškodnění v případě nepravidelnosti letů, a to velmi rychle.

"Logicky podobný projekt chystáme i pro běžnou ekonomickou třídu na první čtvrtletí příštího roku. Počítáme s tím, že nám cestující promine drobnou provozní nepravidelnost nebo poškození zavazadla, jestliže vyřídíme jeho stížnost velmi rychle a nadstandardně," vysvětluje Tvrdík.

Takový klient na ČSA podle něho nezanevře.

Dnes už věrnostní program ČSA má přes sto tisíc cestujících a zlatou kartu už vlastní několik tisíc cestujících.

"Počítáme s tím, že těm, kteří s námi míle sbírají dlouho a pravidelně, nabídneme platinovou kartu," říká Tvrdík.

Jako odměny budou k mání právě i volné letenky - nyní sto tisíc. Podle Tvrdíka však nepůjde o pouhé rozdávání letenek, ale účelovou marketingovou kampaň.

"Kromě věrnostních programů pro individuální i byznys cestující budeme volné letenky nabízet při různých marketingových akcích či soutěžích," slibuje Tvrdík. Letenky ČSA vytipují na linkách, kde mají volnou kapacitu, která se nevyprodá.

Autoři:Nejčtenější

Prodavači jsou dražší než vysokoškoláci. Anomálie však dlouho nevydrží

(ilustrační snímek)

Současný trh práce zažívá anomálie v odměňování. Kdo hledá práci, může si u dané firmy říct víc, než mají stávající...

Kaufland na pranýři. Zákazníci si stěžují na chybějící zboží i dlouhé fronty

(Ilustrační snímek)

Kaufland prožívá těžké období. Na jedné straně se snaží otočit vnímání lidí, že je „jen levný“, na druhé straně bojuje...Problémy vyřešíme, chce to ale čas, říká finanční ředitel Kauflandu

Finanční ředitel Kauflandu Jan Stupka obsluhoval zákazníky u pokladny na...

Finanční ředitel Kauflandu Jan Stupka (54) působí v tomto německém obchodním řetězci, kde je zvykem rozhovory...

Na jižní Moravě jsou vyšší mzdy než v Praze. Firmy si přetahují lidi

Ilustrační snímek

Platy na jižní Moravě jdou do extrému, firmy totiž dorovnávají nejvyšší platy konkurentů. Hospodářská komora před...

Motýlí efekt a duha na českých bankovkách. Podívejte se na nové prvky

Státní tiskárna cenin představila nové ochranné prvky, které budou na...

Státní tiskárna cenin slaví devadesát let od svého vzniku. Významné jubileum spojila s unikátní výstavou cenin, kde má...

Další z rubriky

Air Bank chystá expanzi do západní Evropy. Plánuje, že osloví Němce

Finančník Jiří Šmejc

Do západní Evropy míří první banka českých majitelů. Air Bank, kterou vlastní nejbohatší Čech Petr Kellner, získala...

České lékárny Dr.Max míří do Číny. Penta chystá nákupy řetězců

(Ilustrační snímek)

Investiční skupina Penta míří s lékárenskou sítí Dr.Max na čínský trh. Jedná s některými společnostmi o jejich koupi....

Historické navýšení: ve Škodovce vzrostou mzdy o dvacet procent

(Ilustrační snímek)

Odboráři v automobilce Škoda dosáhli historicky nejvyššího růstu mezd. Celkově odměna při započítání všech navýšených...

Najdete na iDNES.cz