Developeři staví sídliště v Rychnově nad Kněžnou

  9:45aktualizováno  9:45
Čtyřpokojový domek s kuchyní, terasou a garáží v Rychnově nad Kněžnou na Láni. Takové by mohlo být nové bydlení třiceti rodin, pokud se rozhodnou využít nabídky stavitelské firmy, která chce v Rychnově investovat.
stavba, stavebincví, dům (c) profimedia.cz/corbis

stavba, stavebincví, dům (c) profimedia.cz/corbis - Stavebnictví, dům - ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

"Oslovila nás developerská firma s nabídkou spolupráce s městem a budoucími zájemci o stavbu. Firma chce investovat do území pro výstavbu přibližně třiceti rodinných domků," řekl vedoucí odboru správy majetku města Jaroslav Tichý.

"Pokud lidé projeví dostatečný zájem, může stavební úřad vydat do dvou týdnů stavební povolení," dodal Tichý.

Developerská firma BW Stavitelství z Chrudimi už prezentovala svůj zájem rychnovské veřejnosti. Nabízí, že na Láni postaví dva typy domků.

"V zamýšlené lokalitě je poměrně veliký svah, proto naše společnost navrhla domky speciálně pro toto území. Nad svahem by mohly stát pětipokojové domky s kuchyní a terasou a pod svahem čtyřpokojové, které však budou mít navíc garáž. Mezi nimi povede komunikace," řekl Roman Matoušek z BW Stavitelství.

Firma hodlá celou lokalitu stavebně připravit a investovat do sítí. Stavět chce na pozemcích, které si lidé nejprve koupí od města. "Cena domku bez daně vychází na milion osm set padesát tisíc korun," uvedl Matoušek.

Podle Tichého mají lidé v Rychnově o stavbu rodiných domků zájem. Pokud se pro tuto variantu rozhodnou, mohla by firma začít stavět už v září. "Vše záleží na lidech, zatím to je nejkomplexnější nabídka, se kterou se na nás nějaká firma obrátila. Pokud se přibližně do týdne zájemci nepřihlásí, může město jednat s jinou developerskou společností," uvedl Tichý.

Další stavební boom má přinést automobilka
Kromě stavby rodinných domků čeká Rychnov i jiná bytová výstavba. "Je jednoznačné, že v souvislosti s očekávaným rozšířením automobilky v Kvasinách je o bydlení v Rychnově zájem. Proto se i firmy zajímají o možnost u nás stavět," řekl Tichý.

VÝVOJ CEN SLEDUJTE
NA CENYBYTU.IDNES.CZ

Samotné město prý do bytů investovat nebude. "Od roku 1994 jsme postavili či zrekonstruovali přes čtyři sta bytů. Na malé město, jakým je Rychnov, je to poměrně hodně. Letos již musíme investovat jinam," uvedl Tichý.

Letos město dokončilo čtyřiadvacet bytů v domě na sídlišti Mírová. Tady by ale mohly v nejbližších letech vyrůst i další byty. "Realitní kancelář, která v této lokalitě pozemky vlastní, má o výstavbu zájem," řekl Tichý.

První ubytování pro nové zaměstnance kvasinského závodu se v Rychnově již začíná rýsovat. Město totiž právě uzavírá smlouvu s firmou, která kupuje část bývalých kasáren se záměrem přestavět je na ubytovnu.

Autoři:


Nejčtenější

Výplach na americké burze se přelévá do celého světa, do Česka také

Ilustrační snímek

Akcie ve Spojených státech zaznamenaly ve středu nejprudší denní propad za několik měsíců. Pokles cen zasáhl hlavně...

Všichni chtěli spot ve stylu Air Bank, říká autor. Nově opisuje E.ON

Reklama na služby E.ON.

Jedni říkají, že jde o „vykrádačku“, jiní to tak nevidí. Spotů, které se inspirovaly populárními krátkými reklamami Air...Šátek za tisíc dolarů vypadá jako ženské přirození, značka Fendi sklidila výsměch

Růžovou šálu Touch of Fur vyrábí italská módní značka Fendi

Italská značka luxusního oblečení Fendi pobavila svým kožešinovým šátkem mnohé uživatele sociálních sítí. Zejména jeho...

Mladí chtějí žít na dluh a mít hned to, na co rodiče šetřili, říká bankéř

Šéf Sberbank Edin Karabeg

Mileniálové si půjčují a jsou častěji ochotni jít do rizika než jejich rodiče, myslí si šéf české pobočky Sberbank Edin...

KVÍZ: Proč chyběl v Československu toaletní papír a kde byste našli Baťov?

Peníze

České a slovenské hospodářství prošlo za posledních sto let etapami bouřlivého rozvoje i zaostávání. Děti dnes už...

Další z rubriky

E-shopy s potravinami vypomáhají s rozvozem zboží jiných prodejců

Distribuční centrum pro e-shop Lidlu v Plzni.

Internetové obchody s potravinami se snaží zlepšit své hospodaření rozvozem zboží pro jiné obchodníky. Rohlík.cz začal...

Doručovatelé dostali přenosné alarmy, pošta teď řeší spoustu planých poplachů

Zaměstnankyně České pošty roznášejí dopisy. Ilustrační snímek.

Pošťáci nově nosí SOS tlačítka – aby si mohli přivolat pomoc. V reálu je ale přivolání komplikovanější než mobilem....

Končí ředitel Finanční správy Janeček, jeho úřad čelil četné kritice

Martin Janeček, ředitel Generálního finančního ředitelství

Martin Janeček působí ve Finanční správě od roku 2003 a v roce 2014 se stal jejím generálním ředitelem. Podle médií by...Najdete na iDNES.cz