Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Milionům lidí opět začnou růst regulované nájmy

Letošní rok bude zlomový pro více než milion českých rodin, které žijí v bytech s regulovaným nájemným. Už tři čtvrtě roku nelze nájemné v těchto bytech zvedat a právě nyní chtějí politikové vládní koalice začít hledat cestu ze slepé uličky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

manuf

Vážení majitelé domů
když Vám pronájem bytů nevynáší tak proč ty domy neprodáte, asi víte proč. Bydlím v domě který vlastní magistrát Praha, dříve nájem činil 68,- Kč dnes 2200,-Kč, t.j. 32 x  více než za  kom... Můj plat byl 3500 čistého, dnes  cca 14 000 čistého t. j. pouze  4 x tolik  až budu mít alespoň  10 x tolik  pak jistě i nájemné bude pro mne  přijatelné.  Za 15 let  této vlády  byl nájem jen zvyšován a do domu nebyla dána ani koruna, ani vymalováno nebylo, nájmy mizí doví kde a  nájemníci dům odkoupit nemohou
0/0
13.1.2004 15:32

radka

Re:
ja vim ze provokujete. Za tu dobu bydleni zdarma jste si davno mohl nasetrit jak na vlastni byt tak na novy dum. Ale Vam to nestaci, chcete si zit zdarma i nadale. Bydlet v cizim  a jeste remcat je hrozne potupne, ze vam neni hanba clovece. Vase sousedka vam prece taky denne nenosi zadarmo obed a soused vas nevozi zdarma do prace. Tak proc to ocekavate od bydleni?
0/0
14.1.2004 19:22

Roman Syrový

A ještě úklid chodníků
Právní názor: Majitelem chodníku je město. Jako vlastní se musí o svůj majetek starat. Ústavní soud na podnět jistě vyhoví v takto zřejmé věci, jako jsou nucené práce na cizím. Stejně tak úklid sněhu, kde jsem slyšel názor, že tam je možno sledovat nucenými pracemi určitý zájem o ochranu zdraví a života, což je vyšší hodnota... To ano, ale jen v případě, že vznikla nějaká nenadálá událost, jako lavina apod.. Jako běžná každodenní věc jsou nucené práce opět protiústavní. Myslím, že úklid sněhu na chodníku majitelem přilehlé nemovitosti je u nás byl zakotven za Adolf Hitlera. Ale tím si nejsem jist, musel bych ověřit v archivu.
0/0
12.1.2004 20:46

Roman Syrový

Stávka...!
Stávka za ústavnost, za vlastnictví, za svobodu, proti pro nás majitele defacto stále ještě komunistické nadvládě
 
Nechci být nějaký buřič, ale není opravdu již čas na stávku? Lékaři taky stávkují způsobem, který neohrozí pacienty. Můžeme stávkovat způsobem, který je v mezích zákona. Málo dáváme najevo nespokojenost. Oni okupují naše území (regulací)a my, ač máme na své straně právo, nejdeme do útoku a čekáme, jestli nám ho nepřítel spravedlivě vrátí. Můj dům má tržní hodnotu 20.000.000 korun a kromě dvou bytů ho zdarma musím půjčovat lidem. STÁVKA - v souladu se zákonem. STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA STÁVKA
0/0
12.1.2004 20:35

Jarda

B O M B A - na SONu už patrně zešíleli !
Na stránkách Křečkových plevelných nájemníků  www.son.cz  se v rubrice "Aktuality" objevil nový příspěvek "Křeček je milý a nenáročný společník". Buď je to nějaká veselá novoroční taškařice, nebo už jim v hlavě definitivně přeskočilo. Je tam ještě jeden nový "klasický" příspěvek přímo od Křečka, ale zdá se mi, že už to nemá ty grády jako dříve. Něco mi říká, jestli Křeček za pár šupů (jak je v Praze obvyklé) nezprivatizoval svůj původně obecní byt.
0/0
8.1.2004 8:09

Velokopopovický kozel

U nás je zdaleka nejvýhodnější být regulovaným nájemním parazitem. To nemá chybu
Posuďte sami a počítejte snámi: 1)Platíte velké kulové a navíc za nic neodpovídáte. V domě si přitom děláte co chcete. 2) Jaká je skutečná cena vašeho bydlení a kolika korunami vás majitel domu měsíc co měsíc povinně subvencuje vás nemusí vůbec zajímat. Náklady majitele domu jsou jeho problém a ne vaše starost.Vy si jen užíváte pohodlí, klídku a láce. 3) Ač sami platíte velké kulové, máte přitom nárok na prvotřídní servis a to ve všech ohledech. A když ne, tak třikrát běda majiteli ! Naše zákony jsou tvrdě pronájemnické a soudci s převážně komunistickou minilostí se s nikým moc nemažou. 4) A i kdyby jste ono zmíněné velké kulové přestali platit úplně a majitel by vám dal výpověď, tak se opět vůbec nic neděje.Stejně vám musí nejdříve opatřit a zaplatit náhradní byt pro vaše další nájemní parazitování, tentokrát na někom jiném. Takže o nic nejde a vůbec nic nehrozí. 5) Pokud byste čirou náhodou zjistili, že dotyčný byt už vlastně nepotřebujete, netřeba jej majiteli vracet. Váš regulovaný dekret snadno a rychle prodáte bez placení daní na černém trhu nejméně za několik set tisíc, ale v případě zajímavé adresy za několik milionů ! Ať má chudák majitel zase koho živit. A vy shrábnete nezdaněné prachy ! Takže, vážení, žádná hypotéka, žádná koupě a ani nic, co je třeba reálně zaplatit !! Nic neplaťte ! Nic nepodepisujte, seďte jen na zadku, velebte Křečka a tupě zírejte ! NÁJEMNÍ PARAZITISMUS JE TO, CO U NÁS MÁ BUDOUCNOST ! JEN BLB PLATÍ, KDYŽ NEMUSÍ ! !
0/0
8.1.2004 8:00

major Haluška

Označme regulované byty výrazným nápisem "SOCIÁLNÍ BYT"
Představte si, že např. bankéř nebo dokonce takový JUDr. Křeček budou mít z venčí na dveřích nápis červeným tučným písmem: "SOCIÁLNÍ BYT SPONZOROVANÝ MAJITELEM DOMU". Stejně tak by se daly např. přeorganizovat zvonkové panely a příslušný oddíl zvonků nazvat sociální byty včetě nadepsání jmen nájemníků odlišnou barvou. Totéž pochopitelně i na schránkách na dopisy atd. To by bylo těžko nějak postižitelné, neboť majitel by takto označoval svůj majetek a efekt by to určitě přineslo. Hned by bylo jasné který bohatý příživník bydlí péčí státu za velké kulové ! A každé návštěvě by tito vykukové mseli sáhodlouze vysětlovat v jakémže bytě to vlastně bydlí.
0/0
8.1.2004 7:57

tomas

regulace
zruseni regulace rozhodne nezvysi moznosti mladych si poridit bydleni - ceny dolu rozhodne nepujdou,jen urcita cast lidi ztrati malou vyhodu..moc by me zajimalo jak by nejvetsi bojovnici za deregulaci mluvili kdyby sami meli moznost bydlet za regulovany najem - jestli by taky rikali"hm.. to jsem ale svine musim se toho bytu rychle zbavit"..
0/0
7.1.2004 18:32

Paranois

Re:
ty toho o ekonomii asi moc nevis, co?
0/0
7.1.2004 18:43

Jirka

Regulované nájmy
Zajímavá stránka týkající se možností řešení problému regulovaných nájmů je na http://www.narovnani-najmu.cz. Bohužel v naší sociálně demokratické bolševické realitě se řešení asi nedočkáme, dál tady bude existovat skupina vyvolených, kteří budou platit za bydlení pár stovek měsíčně a my ostatní kromě toho, že musíme splácet tisíce korun měsíčně za úvěry nebo tržní nájemné jim ještě ze svých daní budeme přispívat na opravy jejich rozpadajících se bytů. Taky vás to tak štve? A ani se nedivím, že potom si například tak málo mladých lidí může dovolit mít děti.
0/0
7.1.2004 16:56

Kecal1

Re:
Účelem stránek www.narovnani-najmu.cz rozhodně není snížení tržních nájmů, jak se snaží tvrdit. Byty za normální tržní nájemné jsou k mání už teď. Za takové nájemné se pokládá roční nájemné kolem 5-7% z ceny bytu. Tedy 2+kk někde v paneláku může stát 1 400 000tis (V Praze). Z toho vyjde čistý měs. nájem (bez služeb a energií) kolem 7-8tis Kč/měsíc. Znám několik lidí, kteří si za podobné (spíše menší) peníze byt pronajímají nebo naopak ho pronajímají. Pokud si dáte www.reality.cz pronájmy menších bytů setříděně podle ceny, uvidíte i levnější nabídky. Klesne-li cena pronájmu, klesne i nabídka. Pronajímatel začne uvažovat o prodeji volného bytu. Další pokles pronájmu (např. roční pronájem pod 3% z ceny bytu už není ekonomicky zajímavý) Narovnání nájmů je sice v pořádku, ale z cenama pronájmů to nic moc neudělá. Proti poklesu ceny bude v takovém případě působit: a) větší poptávka po levnějších bytech ze strany nájemníků bydlících v pěkných bytech, kde bylo dříve regulované nájemné (někteří půjdou i mimo Prahu - situaci to příliš nezmění - počet zájemců i tak poroste;  jako v každém velkém městě), b) příliv peněz vybraných z daní na podporu sociálně slabších (příspěvky na nájemné - tady je jeden z cílů iniciativy - dostat se k penězům od daňových poplatníků)... c) Obecný přesun obyvatelstva z venkova do měst, mladší generace se stěhují do měst a na venkově zůstávají hlavně starší a ti postupně umírají. d) V případě Prahy se dá čeká zájem i zahraničních pracovníků. e) Odložená spotřeba mnoha 30ti-letých žijících s rodiči a rozvedených - zde jsou další zájemci o bydlení. v kombinaci s desetiletým výpadkem ve výstavbě bytů, a přeměnou části bytů na kanc. prostory ...
Cena pronájmu by mohla klesnout  luxusních bytů v atraktivních lokalitách - původní nájemníci je uvolní a půjdou si hledat levnější. Tím se   zvýší jejich nabídka.
0/0
14.1.2004 10:48

adost

adost
dost bylo socialistických dávek na bydlení pro rodiny, které neměly zájem si byt nebo dům zakoupit. Nechtěli? tak ať teď platí
0/0
7.1.2004 16:37Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.