Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Unie pomůže opravit paneláky

Majitelé panelových domů, města, obce a bytová družstva budou v příštích letech moci opravovat domy nejen ze státních dotací, ale i z peněz Unie. Při jednáních o rozpočtu se v Bruselu rozhodlo, že dotace budou moci vlády věnovat i na projekty spojené s bydlením, což zatím Unie nedovolovala.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Nulová historická paměť ??

JK - c/p
Pamatuje si ještě někdo, jak se získával byt? Já si to pamatuji velmi dobře. To zoufalství, když chodíte po úřadech a nikdo vám nepomůže. Přitom vidíte, jak vaši vrstevníci dostávají byty jeden za druhým. Začnete to zkoumat a už to leze. Táta je na MNV, strýček u STB, milenec matky  úřaduje na KV KSČ atd. Nebo nadějný kandidát KSČ. Kromě toho existoval ještě jedez způsob - stavebnictví, ale ti bydlejí všichni na sídlištích.
Ti první, to jsou dnes ti důchodci z centra Prahy, kteří se tak hlasitě domáhají zachování regulace. FUJ !!
0/0
10.1.2006 10:40

barbudo

Re: JK - c/p
... pokud jste někde pracoval, mohl jste dostat podnikový byt ...
0/0
10.1.2006 11:38

quint

Re: Re: JK - c/p
Podnikový byt ? To jako v historických domech v centru města ukradených soukromým majitelům ?
0/0
10.1.2006 12:11

barbudo

Re: Re: Re: JK - c/p
... v ruinách asi nikoli ...
... spíš v nové výstavbě, stavělo se 50 000 bytů ročně ...
0/0
10.1.2006 12:37

quint

Re: Re: Re: Re: JK - c/p
NO PODÍVEJTE SE NA TO BOLŠEVICKÉ HOVADO JMÉNEM   BARBŮDO
Tak historické části a centra měst jsou podle něj jakési nezajímavé ruiny, zato paneláky na Jižňáku to je ráj komoušských voličů
Já doufám, že EU nedá zdejším sociálbolševikům na opravy jejich panelových hnusů a humusů ani eurocent dokud nezruší protiústavní regulaci nájmů a kompletně celou pasáž OZ týkající se nájmu bytů.
0/0
12.1.2006 7:56

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: JK - c/p
... pavlačáky s trubkama po chodbách, to jsou skvosty ...
0/0
12.1.2006 8:44

steevee007

tak to si pospeste!
nez bude fakt pozde http://humorous.bloguje.cz/251447_item.php   
0/0
6.1.2006 13:57

velkorypal

oprava
tady všeci nadávají, ale já bydlím na sídlišti, které je z větší části zrekonstruované. nové (zateplené) fasády, okna, samonosné balkony. sidliště vypadá docela pěkaně a cena? 70-250t./byt záleží na velikosti bytu. s možností slušných úvěrů. stát tam nikde nepomáhal. je to stále sídliště, ale s šedými hrůzami co jsou jinde se to nedá srovnávat.
Nevidím důvod proč by EU neměla přispívat na slušné projekty, ale spíš jen formou dotací na úroky z úvěrů, ale to už dnes dělá náš stát taky, při splnění docela přísných podmínek, hlavně se musí dosáhnout úspory energii v řádech desítek %.
Znáte třídění spotřebičů dle spotřeby energie. lednička A, A+, B, atd. tak panelák je někde u G a musí dosáhnout D aby dostal příspěvěk na úroky z úvěru a to ještě jen po určitou omezenou dobu.
0/0
6.1.2006 11:08

Rádio Jerevan

Re: oprava
, Jistě, ani v naší redakci nevidíme důvod, proč by EU neměla přispívat nám, tedy bohatším, z peněz všech, tedy i těch chudších. Jen více paneláků, více Chanovů. Lunik IX do každého města! Kolektiv redakce rádia Jerevan.
0/0
6.1.2006 16:38

nebydlící

Solidární spravedlnost
Sejde se takhle 25-ti letý učitel, 50-ti letý manažer a poslanec "Solidární strany" a baví se o své bytové situaci. Učitel říká "No, je to nic moc. Bydlím v panelovém 1+1 v Horních Počernicích a holý nájem platím 8.000,- Kč." Manažer povídá "To já sice platím regulované nájemné, ale holý nájem platím úplně stejný - 8.000,- Kč." "Jak je to možné?" ptá se učitel. "To je jednoduché. Můj byt v Nerudovce má WAVky, takže je to druhá kategorie. Tam je nájem 27,79 Kč/m2. No a celkově ten byt 7+2 má 288 metrů čtverečních, takže platím rovných osm - stejně jako Ty." odpoví manažer. A přidá se poslanec "Pánové to já platím také regulované nájemné 8.000,- a přitom bydlím jen v 1+1 jako učitel." "To není možné!" udiveně povídá učitel. "No podívejte, můj byt 1+1 v Pařížské také nemá ústřední vytápění, takže je také druhé kategorie. Za těch 30 metrů čtverečních to dělá něco málo přes 800,- měsíčně za nájemné. Ale bokem si dávám měsíčně 8.000,- a sice tomu říkám nájemné, ale za zb
0/0
5.1.2006 19:26

nebydlící

Re: Solidární spravedlnost
ývajících 7.200,- si každý měsíc udělám radost a něco si dopřeju. Jednou to byly litý kola na svýho Superba, pak jsem si za to zaplatil leteckou dovolenou do Tunisu no a teď budu z ušetřeného rozdílu financovat výměnu oken na chalupě." usmívá se poslanec. Učitel ale povídá "No počkejte, to ale zbytečně šetříte, ve skutečnosti byste si mohl dopřát mnohem víc - na volném trhu by nájemné takového bytu v Pařížské bylo klidně i 20 tisíc!" A poslanec zajásá "No to je geniální myšlenka! Vždyť já nemusím létat do Tunisu, ale brzy budu mít na Seychelly a na chalupě kromě oken udělám i novou střechu! A za to, žes mi tak pěkně poradil, Tě nechám klidně ve svém bytě bydlet a máš u mě i pár tisícovek slevu, když Ti to tak myslí. Máš to jen za 18 měsíčně. Snad jen jednu podmínku bych rád, abychom dodržovali - nebudeš si dávat jmenovku na schránku ani na zvonek a před sousedy ale hlavně majitelem budeš vystupovat jako příbuzný nebo že jsi jen na návštěvě. Jasný?"
0/0
5.1.2006 19:26

ekonom <cyrilsimek@seznam.

Nobelovu cenu pro JUDr Křečka ! !
Prostudovav řadu ekonomických děl počínaje francouzskými fysiokraty přes Adama Smithe, Davida Ricarda / oba jsou považováni za prameny marxismu /, prokousav se i nesmírně obsažným Marxovým Kapitálem, rakouskou školou psychologickou, ba dokonce sníživ se ke studiu takových agentů imperialismu jako byli a jsou Milton Friedman a F.A. Hayek a Schumpeter nikde jsem neshledal, že dům by byl statkem, který nesmí přinášet zisk. Tuto geniální myšlenku objevil až JUDr Křeček se soudruhem Kadrabou. Proto navrhuji, aby byla vyvolána celorepubliková akce za udělení Nobelovy ceny za ekonomiku za rok 2006 JUDr. Křečkovi a v tomto smyslu jsem již vstoupil ve styk se švédským vyslanectvím s prosbou a zprostředkování příslušných kontaktů. Jako Češi jistě budeme hrdi, že po Hejrovském a Seifertovi budeme míti dalšího nositele Nobelovy ceny.
0/0
5.1.2006 14:55

ant.

Re: Nobelovu cenu pro JUDr Křečka ! !
0/0
5.1.2006 18:36

ndjcnf

Jestli to tak bude
Tak už v česku neutratím ani korunu kašlu na přiblblé politiky stěhuju s pryč.Všechno prodám a jedu někde k moři.
0/0
5.1.2006 14:34

Dr. Fe1

Až tohle Admin zjistí .......
....... tak se posere.    
0/0
5.1.2006 12:51

quint

Re: Až tohle Admin zjistí .......
Křečkovi se teď přezdívá Admin  No to jsou mi novoty.....
0/0
5.1.2006 14:19

Admin_

Re: Až tohle Admin zjistí .......
, Že tobě, mladý bolševiku, EU přispěje na bydlení v paneláčku z mých daní? No já bych si tím nebyl tak jist. Protože to můžou zablokovat jednak majitelé domů, které jsou v horším stavu a to díky tomu, že je vláda nutila ještě 16 let po pádu socíku byty pronajímat za zlomek tržní ceny. A druhak příslušníci nižší kasty, kterým stát dotované bydlení nedopřál. IMHO by stát měl v sociální oblasti zajistit naprosté minimum, ale každému potřebnému, bez pořadníků a úplatků. Tedy například postel na ubytovně pro "singláče", pokoj tamtéž pro rodinu. Teprve pokud tohle bude schopen a bude mít dostatek peněz, může zvažovat další rozdávání. Poskytnout 100 metrový byt v centru pro jednoho člověka, na to nemá ani socialistické Švédsko. Jinak jsi sem jistý, že paneláčníci si peněz neužijí. Jsou to totiž lemplové, co neumějí hospodařit, zato mají obě ruce natažené.
0/0
5.1.2006 21:01

Dr. Fe1

Re: Re: Až tohle Admin zjistí .......
Tovíš že jo, starý menševiku. Byt v paneláku jsem dostal skoro zadarmo (jenom za cca 2 miliony) platím za hypo, byt a služby jenom asi 14 tisíc měsíčně. Stát ani obec mi nepřispěly ani korunou, takže se opravdu cítí velmi "zvýhodňován".
Pokus se oprostit od toho třídního boje, obyvatelé paneláků jsou normální společenský průřez téměř celou společností. Tvoje bláboly o tom že je to nějáká speciální zvýhodňovaná popř. lemplovská skupina jsou naprosto zhovadilé a nemístné.
0/0
6.1.2006 15:26

Rádio Jerevan

Re: Re: Re: Až tohle Admin zjistí .......
, Á tak tady je ten člověk, co utekl z Bohnic. Koupil virtuální byt v reálném paneláku za 2 miliony a platí 14 tisíc měsíčně... Chocholoušek Vás hledal. :-) Jistě, my paneláčníci nejsme žádní lempli, ani nechceme být zvýhodňováni. To v žádném případě, to by bylo zhovadilé. My jenom chceme aby nám někdo ty baráky opravil a aby to někdo jiný zaplatil!! Třeba ti zhovadilci co bydlí ve svém a ještě se opovažují platit daně! Fuj, je nám na blití. Kolektiv rádia Jerevan.
0/0
6.1.2006 16:43

Dr. Fe1

Re: Re: Re: Re: Až tohle Admin zjistí .......
Co to žvaníš, magore ?! Myslíš si že byt v osobním vlasnictví v paneláku není bydlení "ve svém" , nebo že ten kdo bydlí v paneláku tak neplatí daně ?  Ale že se vůbec rozčiluju, když vidím jakej soubor nesouvislejch blábolů jsi vyplodil, je to zbytečný ......
0/0
9.1.2006 14:15

quint

Tak soudruzi, z toho bude další kauza do Štrasburku.
Proč stát pomáhá selektivně jen někomu - tedy jen a pouze obcím a družstvům ? Přitom ty jejich kumbály jsou jen cca. 40 let staré a restituované domy jsou  staré dvoj až trojnásobně, ale i více. To je jasné porušení pravidel hospodářské soutěže socanskou bandou.
ABY BYLO JASNO - NECHCEME DALŠÍ PENÍZE. Nám stačí deregulovaný nájem + náhrada škody od státu za regulaci. My jen nechceme, aby byla podporována z našich daní nekalá konkurence na trhu a vytvářeny tak pro subjekty nerovné podmínky, což je jednoznačně protizákonné.
Křečkové pořád řvou, jak si družstva i obce  vystačí s nízkými odvody. No tak ať se tedy PŘEDVEDOU,  CO STIHNIOU OPRAVIT  ZA TĚCH PÁR ŠUPŮ A NEŽEBRAJÍ V BRUSELU   
 
0/0
5.1.2006 11:16

barbudo

Re: Tak soudruzi, z toho bude další kauza do Štrasburku.
... šmarjá jaká škoda za regulaci?
0/0
5.1.2006 11:57

quint

Re: Re: Tak soudruzi, z toho bude další kauza do Štrasburku.
...to je taková DAŇ ze státní blbosti
0/0
5.1.2006 13:20

barbudo

Re: Re: Re: Tak soudruzi, z toho bude další kauza do Štrasburku.
... to jako že byla blbost cpát někomu státní baráky?
0/0
5.1.2006 19:09

Admin_

Re: Re: Re: Re: Tak soudruzi, z toho bude další kauza do Štrasburku.
, Myslíš vracet ukradené? No to je ostuda, za to se každý bolševický dobytek musí stydět až do šestého kolena. Kdo nekrade není ty, viď.
0/0
5.1.2006 21:11

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Tak soudruzi, z toho bude další kauza do Štrasburku.
... vracelo se ukradené? Fabriky se vracely? Konta a pojistky? Jo? A kdy?
0/0
5.1.2006 21:48

quint

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak soudruzi, z toho bude další kauza do Štrasburku.
No tak nezáviiď, barbůdo,stejně ti to bude plat prtné
0/0
6.1.2006 7:33

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak soudruzi, z toho bude další kauza do Štrasburku.
... ale já nezávidím, jen se ptám, abych něco nepřehlédnul ...
0/0
6.1.2006 8:16

Hello Newspapers

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak soudruzi, z toho bude další kauza do Štrasburku.
Tak to ber tak, žes nepřehlíd.
0/0
6.1.2006 11:15

Navsteva

Divny
To je fakt divny, na panelaky penize da, ale co my, bydlici ve svem, me taky nikdo na vymenu oken v rod. domku prachy neda. A pak ze jsi jsou lidi rovni.
0/0
5.1.2006 10:32

wolf

Re: Divny
Tak já ti to teda vysvětlím. V panelácích žije 40% lidí v 80 tis. domech. Ty domy jsou všechny podobné - možnost hromadné a levné technologie oprav. Opravy na 1 byt v paneláku jsou výrazně levnější než u RD. Cpát prachy do většiny RD v ČR je vyhazování peněz, 70% RD jsou zralé tak na srovnání se zemí a ty zbylé jsou nové nebo již rekonstruované nebo jsou nerekonstruovatelné - ať tam cpete kolik chcete, efekt skoro nulový. K čemu vám bude u RD výměna oken - v porovnání s panelákem tam ušetříte prd. A kdo nude rozhodovat, který RD nebo bytová secesní barabizna  ano a která nemá smysl? U panelů je efekt jednoznačný a efekt na byt/hlavu/Kč mnophonásobně převyšující ostatní stavby. Vrazit 200tis/byt u panelu přinese jednoznačný efekt, kdežto někde vrazit 1000000/byt do činžáku na odstřel je ekonomická zhovadilost. Asi tak
0/0
5.1.2006 11:25

quint

Re: Re: Divny
Vaše "vysvětlení" má hodnotu s*aní mimo mísu. Tedy nula nula nic. Pokud totiž EU hodlá českým občanům dotovat bydlení formou dílčího spolufinancování oprav, nemůže stát určovat, kdo tyto prostředky smí čerpat a kdo ne. Platí totiž jak rovnost před zákonem, tak i rovnost v přístupu k prostředkům z EU.
< color=#000000>A když už jste tak neobyčejně chytrý, tak nám vysvětlete, proč na příkladu paneláků se nám stát po celá léta snažil dokázat dostatečnost výše regulovaného nájemného. A teď se najednou tyto králíkárny rozpadají a platit musí sám Brusel.
0/0
5.1.2006 13:28

wolf

Re: Re: Re: Divny
quinte, za takové blitky by se nemusel stydět ani Klement Gottwald. Unie není blbá a dá si sakra pozor, jestli se přidělené prachy vrazí do efektivních investic nebo se promrhají do barabizen, které už měly být dávno odstřeleny. Už jsi někdy podával žádost o dotaci třeba ze  strukturálních fondů EU? - napřed efektivní projekt a potom prachy!, jinak nas ...at! To je ta rovnost před zákonem v EU. Kam by EU došla, kdyby dotovala výměnu secesních oken baráčníkům? Kolik by se jich asi za ty dotace vyměnilo na rozdíl od levných v panelu? Družstva paneláků již při 15Kč/m2 na rekonstrukce většinou mají prachů dost. Ale nikdo nebude zateplovat panel, dokud nedostane impuls! A ten při dnešních cenách energie není. Dotace mají smysl v masovém nastartování a zefektivnění rekonstrukcí celých obrovských sídlišť - hledisko urbanistické, architektonické velkých lokalit. EU nebude rozfrcávat prostředky do ztracena.
0/0
5.1.2006 14:21

Admin_

Re: Re: Re: Re: Divny
, Ano, souhlasím. Za demagogii, kterou jste předvedl by se nemusel stydět ani Klement Gottwald. Cpát veřejné peníze do paneláků je dobré pouze pokud si stát přeje, aby naše zem dohnala a předehnala zem velkého učitele v oboru centralizace mas, soudruha Čaušeska. Nechcete jít samostatně napřed a nás neuvědomělé nechat na pospas osudu?
0/0
5.1.2006 21:09

bydlící ve svém RD, 20let šetř

Re: Re: Divny
Divný mi připadá, že 40% obyvatel žije v panelácích a stále čeká, že jim ostatní musí něco stále dávat. To by znamenalo v průměru 1.000.000 rodin/4 osoby.
0/0
5.1.2006 14:01

Uždoktor Křeček

Výňatek z debaty
Ale co by chtěli ti soukromí majitelé domů, vždyť nájemné je dnes dostatečně vysoké. Podívejte se na bytová družstva jak hospodaří. Jim to stačí na údržbu a oni by chtěli stále víc........
0/0
5.1.2006 10:14Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.