Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Jaroměř prodá byty za desetinu ceny

Tolik bytů najednou se v Jaroměři ještě neprodávalo. Nájemníkům v osmi panelových domech město nabídlo převod bytů do vlastnictví. Celkem se jedná o 375 bytů první kategorie v pětadvacet až třicet let starých domech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

AAA FINANCE

Financování nákupu a oprav bytového fondu v CZ

:-DSpolečnost AAA FINANCE prostřednictvím britské banky Barclays je připravena Vám pomoci s financování odkupu bytů do osobního vlastnictví a následně Vám i pomoci s financováním oprav Vámi nakoupeného majetku. >-:-Demail: aaafinance@volny.cz:-D

0/0
24.5.2006 14:38

quint

Regulovaná nájemní pohádka - I.
Milí oranžoví socánkové ! Dnes si povíme skutečně-neskutečnou pohádku-nepohádku o tom, jak hodnému pánovi ukradli dodávku. Tak tedy bu'dte chvíli hodní a poslouchejte. Byl-nebyl jeden moc hodný a pracovitý pán. Ten pán nepil, nekouřil, neodpočíval a naopak pořád pracoval. Za čas se mu proto podařilo našetřit nějaké peníze a tak si koupil dodávku, aby se mu lépe a rychleji pracovalo. Jednoho dne ráno přišel do garáže a tam zjistil, že mu tu jeho dodávku, na kterou tak dlouho pracovgal a šetřil nějaký darebák ukradl. Šel tedy na policii a ta kupodivu (nestává se tak asto) zloděje i s onou kradenou dodávkou časem vypátrala a zadržela.Pán tedy dostal dodávku zpět, ale když se podíval pozorněji oknem dovnitř náhle zjistil, že ta dodávka je plná jakýchsi divných lidí.Vrátil se tedy na policejní stanici a upozornil policisty, že v dodávce, kterou mu právě vrátili, stále někdo je.
0/0
21.2.2006 18:13

quint

Re: Regulovaná nájemní pohádka - II.
Ale to je v pořádku, říká policista. Ten pán, co vám to auto ukradl, stihl ještě před tím než byl chycen toto auto pronajmout na věčné časy za pět padesát měsíčně a tento nájem přechází i na děti současných uživatelů, pak na jejich děti a tak dále. A dokonce přejde i na zcela náhodné silniční stopaře, pokud prokáží, že tímto autem spolu s těmi lidmi jeli slespoň dva roky, to víte, socialistický zákon z roku 1964 je holt socialistický zákon z roku 1964. A to, vážený pane, vůbec ještě není všechno , upozorňuje policista. Navíc jste dále také povinen tento vůz dávat pravidelně na své náklady do servisu, každé dva roky navštívit a zaplatit STK a také musíte pravidelně napustit plnou nádrž benzínu. Ten benzín pochopitelně platíte také.
0/0
21.2.2006 18:14

quint

Re: Re: Regulovaná nájemní pohádka - III.
S tím se nedá vůbec nic dělat. Ale pokud se vám to zdá nevýhodné, tak si tu dodávku zpátky brát nemusíte. My ji bez problémů se slevou prodáme těm lidem, kterým to ten chycený zloděj původně pronajal, neboť na to podle zákona mají právo !! A tak, milí oranžoví socánci, ten okradený pán dodnes stále čeká, až konečně zazvoní zvonec a této skutečně neskutečné frašce bude už definitivně konec . A té vaší regulované postbolševické socpartaji rovněž !
0/0
21.2.2006 18:15

barbudo

Re: Re: Re: Regulovaná nájemní pohádka - III.
... hezké ...
... a proč súdruch Klauz chudákům restituentům ty jejich barabizny nevrátil pořádně? Šlo o pár procent bytů ...
0/0
21.2.2006 19:11

quint

Re: Re: Re: Re: Regulovaná nájemní pohádka - III.
No vida ! Zdá se, že sůdruh barbůdo začíná užívat konečně  hlavu k myšlení.
A hned jej velice správně napadlo, že kdyby Klauzík byl býval vrátil ty baráky bez oněch pofidérních regulantů, byl by dnes svatý klid a pokoj.
Jinak řečeno,ony dekretáře by přece někam usalašil (např. do obecních bytů - těch pár kousků by se přece našlo) a nehrozil by ten přestrašlivý deregulační průser ze Štrasburku. To je zjevená pravda - přímo svatá, ovšem až příliš pozdě pochopená.
A ani další povedený sůdruh socan Křeček by se nemusel třást hrůzou, že bude ze sociálního obecního bytu pro chudé, který zneužívá, vyhozen.  A to s doporučením, aby se za peníze daňových poplatníků, ze kterých je prasácky dobře veleživ, postaral sám o sebe.
0/0
21.2.2006 20:41

nebydlící

Re: Re: Re: Re: Regulovaná nájemní pohádka - III.
300.000 bytů je jen "pár procent bytů" ?
0/0
21.2.2006 22:01

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Regulovaná nájemní pohádka - III.
... restituce se netýkaly 300 000 bytů a krom toho, toto směšné číslo odpovídá bytové výstavbě za 6 let ...
... do filcáku ovšem ... takže toto množství bytů mohl stihnout postavit i Klaus ...
... zrušili jsme obrovskou armádu, hladové čerňoušky už neživíme, zbavili jsme se komoušů, fabriky jsme rozdali těm schopným a takovou samozřejmost jako je bydlení nezvládneme?
0/0
22.2.2006 7:20

quint

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Regulovaná nájemní pohádka - III.
Neboj, barbůdo, bytů je dost už dnes. Za 37,-/m2 (tedy téměř zdarma) však není nadpotávka uspokojitelná.
0/0
22.2.2006 7:49

nebydlící

Policie ČR - KONEJTE
Doufám, že policie po přečtení tohoto článku splní svou povinnost a začne okamžitě konat ve věci vyšetřování trestného činu "Porušování povinností při správě cizího majetku."
 
Daňový poplatníci z řad neregulovaných nájemníků těmito transakcemi přicházejí o miliony, regulovaní nájemníci zase neúměrně bohatnou na obecním majetku (= majetku VŠECH daňových poplatníků) a vysmívají se těm, co se uvázali hypotékou na 20 let za tržní ceny.
0/0
21.2.2006 16:32

vymrzovac

Re: Policie ČR - KONEJTE
ono to nebude tak horké.klidně běžte na radnici a nabídněte jí desetinásobek ceny za byt,ve kterém je celá rodina se smlouvou o pronájmu na dobu neurčitou.Potom jim ten 30 let starý byt na vlastní náklady opravte,celý panelák zateplete a popřejte jim,ať se jim tam pěkně bydlí.......potom můžete jít spát s vědomím,že jste udělali něco pro město Jaroměř. Věřím tomu,že Vám to město rádo prodá
0/0
21.2.2006 16:41

nebydlící

Re: Re: Policie ČR - KONEJTE
To nebude tak jednoduché - obec, pokud se již rozhodne byt prodat, má ze zákona povinnost ho nejdříve nabídnout regulovanému nájemníkovi (zákon tvořil a schvaloval nejspíše nějaký regulovaný ministr/poslanec). Dle mého názoru by bylo nejlepší nechat byty spadnout, když vláda 8 let není schopná řešit problematiku bydlení. Případně ať si do nich nájemníci investují sami. A po deregulaci až obec bude vybírat tržní nájemné tak nebude problém, aby z vybraných peněz přispěla opravdu chudým, starým, nemocným a postiženým...    ...poslanci, ředitelé, soudci a celebrity to ale nejspíše nebudou...
0/0
21.2.2006 17:05

kukulin

Zlodějna
oficiální zlodějna, rozkádačka majetku ve vlastnictví města. Dříve zvýhodňovaní dekretáři mají zase něco téměř zadarmo. Já chci taky od obce koupit byt za zlomek tržní ceny, vždyť taky platím daně. Tak proč je pořád někdo v tomto státě zvýhodňován nad ostatními?
0/0
21.2.2006 16:30

nebydlící

Apartheid dvojích cen ve jménu "sociální solidárnosti"
Když Franta Vomáčka střelí dekret na černém trhu za 900 tisíc, tak udělal něco špatného a obec takové podvody vyšetřuje a dokonce na ně posílá detektivy (Praha 2).
 
Když RSDr. Božena Vomáčková, CSc. koupí od obce byt v privatizaci za 100 tisíc a prodá přes realitku za meloun, vydělala taktéž na obecním majetku 900 tisíc jako Franta. Tentokrát však si obec mne ruce co vše dobrého neudělala pro obyčejné slušné lidi.
0/0
21.2.2006 16:26

casp

svine
jak to ze ja musim 5 let setrit abych si pak mohl poridit byt na hypoteku kterou budu 20 let spalcet a jiny ma byt zadarmo. chcipnete vy socialisticky svine .
0/0
21.2.2006 16:16

rudastraka

zaloba
ja bydlet v jaromeri tak zazaluju obecni zastupitelstvo za rozkradacku nebo prinejmensim za nehospodarne nakladani s obecnim majetkem
0/0
21.2.2006 15:02

jouda

aneb
vytumeluj si svou vlastni obec.....smula pokud se chces pristehovat az za mesic
0/0
21.2.2006 13:55

quint

Obec Jaroměř má za ušima, neboť na této transakci velice vydělá.
Nebude už totiž muset stále dokola milionovými částkami dotovat vysoce ztrátové tzv. "regulované nájemné" ani již nebude povinna již více subvencovat  z obecního rozpočtu  jakési pofidérní  a náhodně nastěhované parazitní osoby - tzv. "regulovčíky".
0/0
21.2.2006 13:27

pedr64

Re: Obec Jaroměř má za ušima, neboť na této transakci velice vydělá.
Máte pravdu, něco na tom vydělá, pokud se na to dívate z tohoto pohledu. Ale mohla by vydělat a pro blaho ostatních obyvatel získat daleko víc, kdyby prodala za realnější cenu, než je oněch 10% a byty, které by nájemníci nekoupili nabídla v dražbě. Je pozoruhodné, že se zbavuje bytů I. kat. a ponechává si II.a horší. 
0/0
21.2.2006 13:44

petr

Re: Re: Obec Jaroměř má za ušima, neboť na této transakci velice vydělá.
jakych dalsich obyvatel? restituentu, ci tech  co jiz privatizovali. Je v poradku, ze timto krokem dostanou moznost a jistotu bydleni dalsi siroke vrstvy.
0/0
21.2.2006 13:47

pedr64

Re: Re: Re: Obec Jaroměř má za ušima, neboť na této transakci velice vydělá.
jaké další vrstvy? Jistotu dostatnou pouze ti, co doteď bydleli za regulovaný nájem a město jim darovalo statisícový majetek. Ti co nebydlí získají pouze jistotu, že jim takto obdarovní tyto své byty za tržní cenu rádi prodají. Obyvatelé města se neskládají pouze z regulovaných nájemníků, ale i družstevníků, nájemníků za tržní a nebo vlastníků. Tito všichni byli rozdáním městského majetku pod cenou poškozeni(míň peněz v kase na jiné městské investice)
0/0
21.2.2006 14:04

petr

Re: Re: Re: Re: Obec Jaroměř má za ušima, neboť na této transakci velice vydělá.
vy jste usmevny. A ti co podle vas nebydli se narodili zrejme pod mostem, ze? Mimochodem diky  zvysene nabidce na trhu by pak i ti Vasi nebydlici, o ktere mate jiste uprimnou starost, dostali vetsi sanci k bytu prijit lacineji. Vam ale spise vadi prave toto.
0/0
21.2.2006 14:20

pedr64

Re: Re: Re: Re: Re: Obec Jaroměř má za ušima, neboť na této transakci velice vydělá.
slyšel jste už někdy o tom, že se děti v určitém věku osamostatňují a zakládají si rodiny s potřebou bydlet, asi ne. Vadí mi to, že místo aby na uvolněném bytě vydělalo město, nechá vydělat parazitovi z regulovaného nájmu.
0/0
21.2.2006 14:32

petr

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obec Jaroměř má za ušima, neboť na této transakci velice vydělá.
a rika vam neco rodina. Oni ti vasi osamostatnujici se osoby  nemaji rodice. Neni mozne v tom vasem pripade nahodou, aby si rodina vzajemne vypomahala. Chcete mi namluvit, ze kdyz neco nahodou ziskaji rodice, ze jejich potomci z toho nic nemaji. Pokud ano, je to smutne, ale chybu je nutne hledat jinde 
0/0
21.2.2006 14:49

pedr64

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obec Jaroměř má za ušima, neboť na této transakci velice vydělá.
A proč se tedy o ty parazity v regulovaných nájmech nepostarali jejich rodiče, ale musela jim bydlení zajistit obec, tedy všichni její daňoví poplatníci??? Už končím, toto nemá cenu.
0/0
21.2.2006 14:55

nebydlící

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obec Jaroměř má za ušima, neboť na této transakci velice vydělá.
A co když ti rodiče mají pouze povinnost platit daně, ale právo něco získat nemají - nejsou regulovanými nájemníky?
 
Ne každý rodič je implicitně regulovaný nájemník...
0/0
21.2.2006 16:29

kukulin

Re: Re: Re: Obec Jaroměř má za ušima, neboť na této transakci velice vydělá.
Cha cha, široké vrstvy.... no to je gól! Jde jen o dekretáře z minulosti, kterým slovo tržní nájemné je dost cizí.
0/0
21.2.2006 16:32

pavel

naprosto v poradku
takovy lidsky pristup by mela volit veskera obecni zastupitelstva
0/0
21.2.2006 12:33

nebydlící

Re: naprosto v poradku
Co je lidského na tom, umožnit několika vyvoleným jedincům rozkrádat obecní pokladnu? Jak může být nějaký zastupitel takový blb a prodávání za 1/10 tržní ceny ospravedlňovat havarijním stavem bytů? Takže když má autobazar dvě oktávky stejného roku výroby a jedna v perfektním stavu za tržní cenu 350 tis. a druhá v havarijním stavu za cenu 200 tis. tak tu druhou by měl prodat za 20 tis. protože je v havarijním stavu? To by žádný dobrý hospodář nedopustil. Ale město si může beztrestně tunelovat majetek nás všech - jaktože ti zastupitelé už nesedí za trestný čin Porušování povinností při správě cizího majetku???
0/0
21.2.2006 12:53

petr

Re: Re: naprosto v poradku
obec prevadi majetek na cleny obce. Nejde o vyvolene. vetsina obecnich bytu jiz byla prevedena nyni se prevadi zbyvajici cast. Naprosto v poradku. Lepsi reseni je prece bohaty jednotlivec nez chudi obcane a bohata obec.To by prece melo byt tve kredo, zavistivy kapitalisto. Krom toho  to napomuze vytvoreni trhu z byty. To ti zrejme lezi nejvice v zaludku, nebot se zvedne nabidka.
0/0
21.2.2006 13:46

pedr64

Re: Re: Re: naprosto v poradku
1.majetek byl převeden pouze na určitou část obyvatel, tedy jsou "vyvolení" 2. To, že takto byla již část bytů převedena je stejný bordel jako tato fáze převodu. 3.už vidím, jak takto zbohatlí obyvatelé ze svého finacují udržbu komunikací, zeleně, vymalování ve škole atd., na což se chudé obci nebude dostávat prostředků
0/0
21.2.2006 14:28

petr

Re: Re: Re: Re: naprosto v poradku
s vama je jakakoliv debata zbytecna, vy byste nejradeji udelal ze vsech zadluzene zebraky. Ze bude mit plnou kapsu obec a jeji bafunari, to sice je zrejme proti vasemu pravicovemu mysleni, ale shodou okolnosti se vam to nyni hodi do kramu
0/0
21.2.2006 14:51

Datel

Re: Re: Re: Re: Re: naprosto v poradku
majetek obce = majetek nas vsech. Prevod majetku nas vsech na par vybranych jedincu = kradez. Ano, rozdavat hodnoty v majetku obce by melo byt trestne a trestane.
Obhajivat rozebrani obecniho majetku tim, ze jinak by se ho zmocnili bafunari - to je docela slabomyslne..
0/0
21.2.2006 20:20

nebydlící

Re: Re: Re: naprosto v poradku
Tuneláři, taxikáři, boháči, ředitelé jsou také občany obce. Má se na ně převádět majetek?
 
Když starosta daruje svému známému obecní pozemky za 1/10 ceny, aby si dotyčný na nich mohl postavit golfové hřiště, opět obec udělala něco dobrého pro členy obce? Lepší přece bohatý jednotlivec než bohatá obec - v opačném případě by hrozilo, že obec bude mít peníze na rekonstrukci školy a domova seniorů a na opravu obecních silnic, ale to je zřejmě nežádoucí...
0/0
21.2.2006 16:22

Datel

Re: naprosto v poradku
to bohuzel nepujde, zastupitelstva maji jenom par bytu, zatimco obcanu je u nas jaksi vic. A aby se nejak vybiralo koho ma mesto z prostredku vsech obdarovat a koho poslat do pekel, to by jste asi v ramci lidstvi nechtel, zene?
Mrhat obecnim majetkem by melo byt trestne! Stejne jako je trestna korupce, kradeze, atd. Je to vzasade ze stejne kategorie.
0/0
21.2.2006 12:55

kk

HYPOTEKA NA 80000???
Me by jen zajimalo, u ktery banky dostanou tu hypoteku na 80 000 kc, jak se v clanku pise....
0/0
21.2.2006 11:05

ketr

Re: HYPOTEKA NA 80000???
muhehe, typ z Jaraku bue platit hypoteční splátky 312,60 Kč měsíčně :-)
0/0
21.2.2006 12:24

pedr64

O byty byl nebývalý zájem
sakra to mě překvapilo. Rozdávat byty za desetinu tržní ceny je totiž pro nájemníky tak nevýhodné a zatěžující, že jen idiot na to přistoupí. Rozumný si počká, až budou k  mání za tržní cenu. Radní by měli skončit v Josefovské pevnosti o chlebu a vodě a to na dost dlouho, aby je rozdávání obecního majetku privilegovaným skupinám nájemníků přešlo.
0/0
21.2.2006 10:48

Datel

Dovolim si ohodnotit tento krok:
zlocin
0/0
21.2.2006 10:34Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.