Diskuze

Británie popřela referendum o euro

Britská vláda se ostře ohradila proti spekulacím tisku o tom, že na jaro roku 2003 tajně připravuje referendum o vstupu do eurozóny. "Věděl bych o tom, že byl stanoven nějaký termín vypsání referenda. Mohu vám sdělit, že se tak nestalo," prohlásil v rádiu BBC ministr pro evropské záležitosti Peter Hain. Britové jsou zatím silně proti euro a vláda jim slíbila, že jej přijme jen když to bude pro zemi výhodné.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Janne

29. 10. 2001 20:53
Dotaz ke spekulaci o EURU.
Souhlasim s Angelem Roncallim (Jan XXIII),i kdyz z jinych duvodu. Vzhledem k osobnim zajmu v cizich menach v EU neinteresovanych bych se inflaci ani nebranil,ale racionalne by mi vic vadilo blokovani pohybu pracovnich sil a pristehovalecky problem,ktery maji jmenovite Nemecko a Rakousko eminentni zajem resit pres nas od minuty naseho vstupu. Za soucasnych podminek bych hlasoval proti. A nyni: Panove,jak spekulujete o pohybu mimo-Eurovskych men po praktickem zavedeni Eura?
0 0
možnosti

Karel Moulis

29. 10. 2001 9:20
EURO?
Já osobně mám na to úplně jiný názor a myslím si, že EURO je bezvadná věc s tím, že bych podstatně změnil politiku ECB.
0 0
možnosti

Pumpkin

25. 10. 2001 11:34
EU ano ci ne
Velka Britanie prodelavala za posledni leta velky ekonomicky vzestup, posilila mena, atd. , takze se pres sve clenstvi v EU dostala na uroven nekolika zemi, ktere v EU nejsou, ale ne proto, ze by jeste nemohly, nybrz proto, ze si to proste mohou dovolit v EU nebyt. Typickym prikladem jsou taktez Norsko a Svycarsko. Nutno podotknout, ze ekonomicky vzestup koncem 90.let prinesl podstatne vice ovoce zemim mimo EU nez clenskym zemim, ktere jsou silne sesnerovany korzetem dani a kvuli vedlejsim mzdovym nakladum zoufale predrazene pracovni sily a prakticky zadna konjuktura sveta jim nepomuze dostat se ze zajete mizerie vysoke nezamestnanosti, minimalniho rustu a ztraty investic jak zahranicnich, tak i domacich. Mam v teto souvislosti hlavne na mysli Nemecko, kteremu se minula konjunktura jakoby temer vyhnula, zatimco USA, Britanie, Svycarsko, Norsko (ale treba i Francie) zaznamenaly senzacni vzestup. Jsem proto osobne presvedcen, ze vystup Britanie z EU by za dnesni situaci asi spise dokonce zemi prospel, ekonomicke casy ase ale jak znamo meni a co je dnes nemusi byt zitra - spolecna mena zrejme ostatni clenske zeme od ledna posili a britska situace se muze rapidne zmenit.
0 0
možnosti

honzaXXIII

25. 10. 2001 13:08
Re: EU ano ci ne
V podstate souhlasim, az na to, ze se domnivam, ze spolecna mena povede k vysoke inflaci. Jediny racionalni postup pro CR vzhledem k soucasnemu stavu socialisticky zbyrokratizovane EU je NEVSTUPOVAT!
0 0
možnosti