Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Telecom téměř zdvojnásobí paušál

Bezmála dvojnásobek si budou muset od příštího února připravit české domácnosti na úhradu měsíčního paušálu za pevnou telefonní linku. Drtivé většině rodin používajících tarif Home Standard stoupne měsíční poplatek ze 175 na 299 korun. Tato suma však obsahuje devadesátikorunový volný kredit na úhradu hovorného. To mírně zlevní při místním, meziměstském i mezinárodním volání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Martin

ze by bouda ???
Moc do toho nevidim co se s Telekomem deje, ale pripada mi, ze nekdo chce cenu cele spolecnosti snizit co nejvic. A pak za "pusinku" ziska spolecnost ktera bude dost vynosnym obchodem, jak se to uz v minulosti stalo.
0/0
3.1.2003 0:54

jach

Poplatky Telecomu
Dnes jsem četl vyjádření ministra Březiny, že vláda nemůže nic nařizovat Telecomu v souvislosti s internetem, protože je to soukromá společnost. Jsem z této vlády tak zhnusenej, že se mi už ani nezved' žaludek. Pokud vím tak je vláda stále ještě spoluvlastníkem Telecomu. A v jiných případech ji vůbec nevadí ceny diktovat, taky soukromým subjektům. Např ceny za nájem bytů! Tady jsem četl nějaké zmínky o Klausovi. Klaus nikdy neprosazoval žádnou liberalizaci, jenom vplnost pro monopoly. Ještě jako min. financí byl zásadně proti restitucím a když se dostal k moci tak ji všemožně bránil. On je zásadní levičák, má jenom pravicovou rétoriku. Proto mu také nedělalo problém spojit se ze Zemanem. A proto také nikdy nechtěl jednat s US. Všichni ti kteří volili při posledních volbách ODS nebo ČSSD jsou pod tímto zdražením také podepsáni a nemají si proč stěžovat.
0/0
22.12.2001 19:14

Petrik

Ekonomický pohled na poslední nadechnutí Telecomu v České republice
Stejně jako všechny rozumné lidičky mě oznámení našeho monopolního Telecomu přivedlo do stádia zuřivosti. Nicméně pak jsme se smál, Telecom je typickým představitelem chování, která odporuje myšlence tržní rovnováhy a dokonalé tržní konkurence, je tedy správnou ukázkou toho, že politické a názorové uskupení kolem pana Klause je ve svém hysterickém zdůrazňování ekonomie neviditelné ruky trhu Adama Smithe hrubě na omylu. Telecom velmi dobře cítí dopad působení mobilních operátorů na své "podnikání". Jsem přesvědčen, že Telecom si nechal provést výzkum toho, jak lidé budou reagovat na zvýšené ceny. Jsem přesvědčen o tom, že v jeho ekonomické analýzy je velmi dobře spočítané, aby finanční ztráta z úbytku (odhlášení) pevných linek byla menší než zvýšení tržeb v důsledku zdražení cen. Je to ubohé, neekonomické, netržní a krátkodobé opatření. Telecom nemůže zdražovat stále a například já jsem jedním z těch, který pevnou linku ruší. Takže vážení, sundejte si růžové brýle a řečem našich politiků a ekonomů o tržním hospodářství v ČR, demonopolizace podnikání nevěřte. Jako ekonom si velmi vážím nových názorů (za které mimochodem byla letos udělena Nobelova cena), které na základě speciálních ekonometrických modelů zpochybňují existenci neviditelné ruky trhu a dokonale tržního hospodářství. Již na škole mi velmi vadila jedna myšlenka, ze které vychází téměř veškeré ekonomické učení současnosti, tzn. že POPTÁVKA=NABÍDCE. Tahle teze je vždy a priori postavena a z ní se odvozuje vše ostatní. Jenomže tento stav je v praxi nedosažitelný a je předmětem hluboké ekonomické teorie (= pan Klaus je ekonom teoretik, dejte mu . Nové ekonomické teorie velmi dobře odrážejí praktický život a pak Klaus a jemu podobní mají smůlu. Proč o tom píši?? Protože právě monopol Telecomu je jasnou ukázkou, že v této zemi TRŽNÍ hospodářství nikdy nebylo, není a nebude. Nashledanou.
0/0
21.12.2001 21:36

tumithak

R.I.P.
Jsem kliďas. Velkej. Ale dlouho jsem přemýšlel, jestli sem nemám napsat taky nějakou tu "sprosťárnu", protože jiná věc ani žádný argument nemá tváří v tvář novým tarifům Telecomu šanci. Nakonec jsem se rozhodl nic nenapsat, stejně by to těm nahoře ve vedení bylo jedno. Možná jim bude jedno i to, co jsem se napsat rozhodl, ale to už není můj problém. Takže mám tu pro vás pozdrav: "Milý Telecome, sbohem a šáteček. Doufám, že se ještě uvidíme někdy v budoucnu, snad i brzy, při Tvém konkursním řízení..."
0/0
20.12.2001 17:27

JOJO

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TAK ZA TY PRACHY CO DO NICH MĚSÍČNĚ NACPEME UŽ MĚL BÝT INTERNET ÚPLNĚ ZADARMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
20.12.2001 15:38

JOJO

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
20.12.2001 15:36

Vránek petr

Zvýšení cen Telecomu
Tak ohromné zisky-miliardové, ještě chce te zase ty chudší finančně dojit.Od telekomuniačního úřadu se nedalo nic čekat,samozřejmě požehnali tomu.Jsou zkorumpovaní jako téměř všechny instituce v tomto tzv.demokratickém státu.
0/0
20.12.2001 13:48

pudlik

otázka pro ekonomy.
ať mi nějaký erudovaný ekonom vysvětlí, proč tyto firmy jako je Telekom a ČEZ neustále zvyšují ceny a přitom mají každoročně mnohamiliardové čisté zisky? Je to normální?
0/0
20.12.2001 13:28

Holomek

Komuniti
Ti co tady rvou, ze za komousu bylo lip, tak at se prosim podivaji na vek a na byvalou stranickou prislusnost lidi, kteri sedi v managementu Telecomu, resp CTU a kteri o tomto vsem rozhoduji... To stejne plati pro vladu. Sami byvali komunisti... A co se tyce Telecomu! Musi proste ted zdrazit, aby v dobe, kdy prijde konkurence mohl zase jednoduse zlevnit a byt v "klidu"
0/0
20.12.2001 12:46

Johnnny

nekdo Ty reklamy zaplatit musi
!!!
0/0
20.12.2001 9:46

petrK

Máme co jsme chtěli.
Proč všichni nadáváte, vždyť máte co jste chtěli - bordel, bordel, bordel !!! Teď můžete jít cinkat klíčema na Václavák a křičet Pravda vítězí !!! To jste byli naivní, co ?
0/0
20.12.2001 9:04

petr

Re: Máme co jsme chtěli.
HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!! HOVADO!!!
0/0
2.1.2002 22:15

hunter

Internet zdražil !!!!
Dnes platím mimo špičku asi 15Kč/hod. V tarifu Mini to bude v r 2002 25,5 Kč, Standard a Maxi 18 Kč/hod, Plus a Home internet 17Kč/hod. Neuvěřitelné.
0/0
20.12.2001 9:03

Jan Kokta

Hnusny Monopol
Je to prapraprasarna at jdou ty krekrekreteni do prprprdele!!!
0/0
19.12.2001 22:51

Priscus

Jsou to kur.y
Je to svin.tvo, takhle si hrat s lidma, kde ty prachy mame brat???????????????? Tohleto neni normalni...
0/0
19.12.2001 22:23

kyx

Ignoranti
Dnes/St/jsem se jal volat na Teleklam s zadosti na prevod na Home Mini...(mel sem pevnou jen na Inet a to uz ted nepotrebuju,ale je mi lito tech tri litru za aktivaci...JINAK UZ BYCH TELAKLAM POSLAL DAVNO NEKAM!!!)...to sem jeste o "zdrazenem zlevneni" nevedel...na 0800123...mi sdelili,ze MOMENTALNE NENI PREVOD NA HOME MINI K DISPOZICI!...po dalsi informaci,ze se zvysi pausal na 290/100volnejch (tak nevim jesi 299/90 nebo jeste navic na infolajne kecaj...)sem uz malem poslal operatora do hajzlu...
0/0
19.12.2001 22:15

Vlado

Pánové, vždyť jste je volili...
Protože Telecom je vlastněn státem a ten řídí menšinová vláda se souhlasem ODS, je jasné, že tento "dáreček" je vlastně dárkem těchto dvou spřažených stran... Takže to znamená, že by se jim to mělo spočítat při volbách!!! Pro mne je to volba mezi čtyřkoalicí a komunistama. Telecom za mne rozhodl, koho volit, když komunisty bych nejradši zakázal. P.S. Dovede si představit, jak by to u nás vypadalo, kdyby bývalí komunisté se nesměli účastnit hospodářského a politického života země? Kdopak tento zákon zablokoval - nepletu-li se tak ODS a socialisti. Přesto většina národa volí tyto dvě strany, tak tady teď neplakejte a neste následky svých činů....
0/0
19.12.2001 21:35

alf

Re: Pánové, vždyť jste je volili...
já jsem je nevolil, ale je mi to stejně houby platné, tenhle národ je víc žumpózní než se před 12 lety zdálo, docela by mě zajímalo, co by takový Klaus nebo Zeman (nebo....) museli udělat, aby jim podstatně klesly preference, zatím nezkusili snad už jen vraždu nebo znásilnění, i když, kdo ví...
0/0
20.12.2001 8:31

Vojta

Hovada novináři
Teď poslouchám zprávy, na ČT1 ani slovo o volných minutách v paušálu, ani slovo o výběru programů, na Nově okrajová zmínka o volných minutách. Jenom řvaní 2 x vyšší paušál. Nechme stranou Telecom, ale takhle mohou manipulovat s každou informací a vyvolávat paniku a vášně. Někdy se tomu Zemanovi nedivím, když tahkhle manipulují s každou informací. Jsou to kanálové a debilové. Nechci ale domýšlet, jestli to dělají z blbosti nebo to je manipulované.
0/0
19.12.2001 19:43

alf

Re: Hovada novináři
tak to jsem si vážně oddych, to všechno ti novináři, jinak se vůbec nezdražuje, možná se dokonce zlevňuje, možná ani Zeman není takový lhář, možná lže jen trochu, to jen oni to tak nafukují aneb Vojta for minister
0/0
20.12.2001 9:11

Havala

Co za tím je?
Telecom se má privatizovat, jeho cena klesá, po tomto rozhodnutí musí klesnout ještě více, protože ubude uživatelů, kteří zvažovali zda si ponechat pevnou linku k mobilu. Teď se rozhodnou rychleji. Pokud do toho "molochu" někdo vidíte, není tam zájem ho přivést na buben, pak zprivatizovat za korunu a potom s využítím vybudované sítě začít podnikat normálně. Takto si rozčílit zákazníky je divné. A ti parchanti ve vedení Telecomu jsou všelijací ale blbý nejsou.
0/0
19.12.2001 18:57

Z. Nutz

Asi jsme všichni praštěný do hlavy
No to snad ne, tak já si mám změnit tarif na Home Internet, zaplatit paušál, který je dražší než 17 minut volání na internet a v něm mám 13 minut zdarma ? No proboha, myslí tam vůbec někdo ? A to si necháme líbit ? Výborně pane "Telecom" jen do nás, ať se Vám pánové ty kapsičky mastěj. Zdeněk Nutz
0/0
19.12.2001 18:42

Tom Siegl

Re: Asi jsme všichni praštěný do hlavy TO TAK NENI !
to je 13 HODIN !!!!! ALE VYCHAZI TO STEJNE ! 400 - 175 = 225 kC . TO JE PAK 225 : 15.50 /ZHRUBA / = 14 HODIN . HELE , MY SE MOŽNÁ ZNÁME , NE dĚLAL JSI TAKY PRO ALFA OMEGA , FINANČNÍ SERVISY ?? JESTLI JO , TAK NAPIŠ JAK SE tI DAŘÍ !!!!
0/0
19.12.2001 19:56

Danny

Chyba je jinde - Telecom za to nemůže
Nechápu proč všichni nadávají na Telecom, který dělá jen to co mu zákony tohoto státu dovolí. Připadá mi to zcela přirozené. 99% z nás by se chovalo stejně, mít monopol. Na vládu a parlament nadávejte. Tam působí loby. Tam rozhodli, že v oboru dosud nevládne konkurenční prostředí.
0/0
19.12.2001 17:57

Jan Vanek

V nedeli jsem si to pocital
Porovnaval jsem Twist kartu s pevnou linkou při minimálních nárocích na hovory. Tehdy to vyšlo po započítání amortizace mobilu mírně ve prospěch Telecomu. Dnes už ne. Sbohem Telecome, bylo to krásné, ale bylo toho moc.
0/0
19.12.2001 17:25

mejla01@email.cz

ČTÚ pěkně reguluje telekomunikační trh a zároveň pěkně nalejvá telekomu
Vypadá to jako aprílový žertík..to snad ani není možný, aby ČTÚ povolil, stále ještě monopolnímu pevnému operátorovi pro domácnosti, zvýšení celkové cenové úrovně o 72,7%. Telecom se neustále chlubí svým velice slušným ziskem, ale přesto je mu povoleno tak razantní a absolutně nesmyslné zdražení.:( Znamená to jediné-zrušit ČTÚ, protože s takovýmhle rozhodováním (a i s těma přechozíma rozhodnutími) je tady úplně na nic. A vlastně za rok bude Telecom brečet, protože dost lidí, kteří až doteď odolávali mobilům anebo využívali levnějšího volání na pevnou, se určitě rozhodne takhle předraženou pevnou linku zrušit a pořídit mobila. Kdyby Telecom dal za 3 kila měsíčně místní volání zdarma, tak by to bylo OK, ale takhle je to nechutná zlodějina. ZDAR TELOCOMÁCKÝM ZLODĚJUM
0/0
19.12.2001 17:08

Mett

Cesky Telecomunismus
V Telecomu hnije X krat vic lidi, nez je zvykem v obdobnych zahranicnich tel. spolecnostech. Nekteri berou mnohem vic nez jejich zahranicni kolegove. Nemuze, se divit, ze ty ceny jsou takove jake jsou a budou. At zije monopol :o( Jsem zvedav cim budou argumentovat u ADSL, jestli nebude pausal bez omezeni prenosu dat do 1600,- Kc mesicne tak se jim na to kazdy vyse.e, protoze v mestech kde to budou nabizet bude bezdrat rozhodne vyhodnejsi, tak proc zivit Telecom. P.S. Radovy clovek v Telecomu bere prd, min nez za stejnou praci u nemonopolni firmy. Ale tech nenazranych co delaji h...o tam je az az a budou nas vysavat tak dlouho jak jen to pujde :o(
0/0
19.12.2001 17:07

PájaMája

Re: Cesky Telecomunismus
Telecom propustil za poslední 2 roky 9.000 zaměstnanců. Jinak konkurence levnější nebude.
0/0
19.12.2001 17:39

Obyvatel

Re: Re: Cesky Telecomunismus
Bohužel ale ne ty manažerská hovada z výprodeje a komunistické strýce, co už tam hnijí nějaký pátek jen proto, že se navzájem znají.
0/0
19.12.2001 18:32

Mett

Re: Re: Cesky Telecomunismus
Zapomnel jste dodat, ze slo o radove zamestnance, kteri nejsou rozhodne tak velka financni pritez. Prohnile jadro je tam porad. A co firmy a instituce jejich kamaradu, kam zahuci spousta financnich prostredku a ktere drzi tento moloch pri zivote, ze panove posranci a nase slavna vlado? Na co napr. potrebuje monopol reklamu v TV? Nic jineho nez na preprani penez me nenapada.
0/0
19.12.2001 18:44

kacer

Telecon
FUCK YOU ČESKÝ TELECOM i ČTÚ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
19.12.2001 16:57

never more TELECOM

HAJZLOVE
asi si poslanci rekli o vic, tak na to TELECURVY musi nekde vzit, ne? Pak jeste budou sponzorovat extraligu a rikat, jak musijou zdrazovat, ze nemaj prachy. Ja myslim, ze se nam nekdo hodne smeje a kapsa se mu jenom plni.
0/0
19.12.2001 16:53

luk

Re: HAJZLOVE
Ano, přesně tak to je, cpou peníze do reklam, sponzoringů, platů, novejch baráků, novejch aut, vybavení a td., a nakonec to zaplatíme v poplatcích a daních. A to se netýká jen Telecomu, ale všech monopolů (poj., banky, vodárny, plynárny,...). Kupte si coby malý podnikatel nový zařízení a na konci roku řekněte že na to nemáte - zavřou vás za podvod. A tihle? Těm to zaplatí daň. poplatník !! Dokud budou lidi tupí, dotud budou platit !! :o(( <br>http://www.past.cz
0/0
19.12.2001 19:14

Milan Brabenec

Fundovaný názor odborníka!
Dobrý den, mé příspěvky jsou obecně považovány za velice fundované, proto je takový i ten dnešní. Tak tedy: funda mé ženy Martiny je fakt velká, skoro tak, asi před rokem dělal (ještě s panem Rosákem), tak jsem z ní úplně celý spadl na zem. A navíc strašně smrdí, protože si tam strká kanystry s benzínem a košťata - to víte, to není žádná legrace. Může to chytnout a shoří jí košťata i kanystry, tak to laskavě neberte na lehkou váhu. V poslední době jí má taky pěkně zarostlou, protože ji vůbec neudržuje. To víte, Merta mi vzal sekačku a čím to má jiným dělat. Kosou asi ne, to neumí. Teď mě napadá, funda bude asi slovo, které vy neznáte, neboť je to tzv brabenčí nářečí. To vymyslel můj strejc a docela se to chytlo. Normálně se tomu říká garáž, nebo co. Tak nazdar a zase někdy u Merty na kafeti!!!
0/0
19.12.2001 16:37

Pablo

Nazvy tarifu
Lidi by si nemeli nechat libit to ze jim Telecom serviruje nazvy programu v cizi reci. Snobismus typu "ty tomu nerozumis nebo co?" vrusta do fantasmagorickych vysek. V dobe kdy se kazda kultura musi tvrde branit aby ji anglicky mluvici hegemonie neprevalcovala se cesi dobrovolne vdavaji. Ze zasady mluvim ve vsech mistech ktere maji napisy jako "Authorized Service Center" anglicky a vite co - ti lidi hovno rozumi.
0/0
19.12.2001 16:19

BruceWillis

Re: Nazvy tarifu
Jestli to nebude tvojí angličtinou...:-)
0/0
19.12.2001 16:23

mno

Re: Nazvy tarifu
Dobrý příspěvek někdy se to přehání.Až se odloguju tak pudu za kamarádem telephonist juniorem do call centra v nový shoping park centru.
0/0
19.12.2001 16:28

p

Re: Nazvy tarifu
Názvy programů u jiných operátorů jsou taky v anglině, jestli se nepletu, he he.
0/0
19.12.2001 17:44

Marťas

Re: Re: Nazvy tarifu
Např Dohoda s Oskarem, Volám málo, apod.
0/0
20.12.2001 0:01

Gréba

Jen klid
Jen klid, já jedu přes UPC a jsem v pohodě.
0/0
19.12.2001 16:17

Yaroukh

Re: Jen klid
Citite, jak se nam tu vsem "ulevilo" ? ;o))
0/0
19.12.2001 17:11

Misha

Re: Jen klid
Taky "jedu" pres UPC a zas tak v pohode nejsem, za malo penez malo muziky!!!
0/0
20.12.2001 0:21

Al-Ban

Vyhraj!
Vidím, že nemá cenu se tady nějak rozčilovat, můj názor již tady byl vyjádřen drtivou většinou příspěvků, tak jen: Kdo nakope vedení Telecomu do prdele, ten bude zařazen do slosování o atraktivní ceny :-).
0/0
19.12.2001 16:09

Pavel

Re: Vyhraj!
Podporuji předchozí názor
0/0
19.12.2001 16:11

loskut

Re: Vyhraj!
Plný souhlas, ovšem včetně ČTÚ.
0/0
19.12.2001 16:13

Max

ISDN
Pokud jsem spravne pochopil, tak pro majitele ISDN, ktery tuto lajnu pouziva predevsim pro pripojeni na Inet, znamena mirne slevneni. Kdyz vyberu tarif Home Standart + i-NIGHT budu platit mesicni pausal (299+89) 388 Kc (Nyni platim 450Kc/mesic tedy slevneni o ~60Kc). Cena za hodinove pripojeni po 18h mimo spicku je neco kolem 18Kc/h (prvnich 10 min za vyssi cenu ...), nasledujici hodiny 15Kc/h, po 22h do 5h je to neco kolem 9Kc/h. Tedy ceny vicemene stejne jako nyni. Samozrejme sem cekal mnohem razantnejsi slevneni pristupu na Inet, holt monopol je monopol. Pripada me, ze telecom si stale neuvedomuje, ze jeho budoucnost je pouze v datovych komunikacich, valku o hlasovou komunikacu uz davno prohral.
0/0
19.12.2001 16:02

modla

Re: ISDN
pro normalni dial-up je tam Home Internet za 399 Kc s 13 hodinama pripojeni zadara, kterej se da zkombinovat s i-night nebo i-nonstop (nizsi ceny za minutu)...to uz docela ujde!
0/0
19.12.2001 16:45

radar

tetetelekom
jestli sem to dobre pochopil, tak u tech prvnich dvou tarifu neni volani na mobilni site, tak to se jim na to vyprdu a raci si koupim si raci tri mobily. :+)))
0/0
19.12.2001 15:48

BruceWillis

Re: tetetelekom
Volání tam je, ale není zahrnuto ve volných impulzech.
0/0
19.12.2001 16:03

radar

tetetelekom
jestli sem to dobre pochopil, tak u tech prvnich dvou tarifu neni volani na mobilni site, tak to se jim na to vyprdu a raci si koupim tri mobily. :+)))
0/0
19.12.2001 15:48Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.