Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Daně - platíte víc, než si myslíte

Církev byla se svými desátky ještě milosrdná. Normální rodina, v níž dva lidé vydělávají, odevzdává každý měsíc státu jeden z platů. S blížícím se dnem, kdy mnoho lidí podepíše roční daňové přiznání, přijde trpké poznání - třeba bohatším seberou všechny daně přes polovinu hrubého výdělku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pavel

Hlavní je jedna věc
Byla tady řeč o výplatní pásce,jsem sakra pro, byla tady řeč o zaměstnancově osmihodinové pracovní době a pak čistá hlava-to sedí!!! Ale hlavní je jedna věc.Zisk z podnikání po zdanění mohu já investovat do - z mého pohledu - něčeho, kde je pro mě poměr kvalita/cena nejpřijatelnější, vyhovující.TO JE TA SVOBODA, MOŽNOST.Pokud mě tyto prostředky vezme stát na daních-jakýchkoliv, neovlivním jejich efekt NIJAK! Nemám možnost ovlivnit tok mých daní tak, aby nešly mé peníze do černých děr, nebyly obětovány na oltář velkých třesků, právních mezer, bankovních ztrát a pod. Role státu by měla být SLUŽBA mě, občanovi, daňovému poplatníkovi.Taky máte pocit že ta služba je drahá, neefektivní a arogantní?
0/0
23.1.2002 23:55

Pokorný od naproti

Re: Hlavní je jedna věc
Máte pravdu a proto raději žádné daně neplatím.
0/0
24.1.2002 7:17

-ed-

Koho volit ?
To je fakt těžké. Sám jsem zatím vždy ve volebních dnech zvolil pěknou dovolenou na rybách. Teď jde však o něco jiného : o to, kam budeme patřit - jestli mezi kulturní země,nebo zpět na východ. Další termín vstupu do EU je plánován na rok 2014. Jak se však budou vyvíjet do této doby uchazeči, kteří jsou v druhé vlně ? Již dnes je jasné, že nás brzy přibaltské státy strčí do kapsy. Dal jsem si práci a prošel všechny servery politických stran a hnutí. Líbí se mi paní Marvanová,ale ta za sebou táhne pěknou partu hic, ze které nekouká nic dobrého. Osobně to vidím , že budu volit KAN - Klub angažovaných nestranníků, ti nemění názor a mají jej stejný už od Pražského jara.Žádní političtí turisté a ani překabátilci.Protože zatím bylo toto hnutí okrajové, není prolezlé žádnými příživníky a mají dost schopných lidí. (www.kan.cz) Nejsem tam členem. Možná také ČSNS, ale tam si tolik jistý nejsem, zvlášť po podvodech okolo prodeje toho jejich domu v Praze. Pokud se nějaké malé politické straně pomůže ,je zde dnes velmi reálná šance, že se s ní bude při sestavování vládní koalice muset počítat. Zatím zde nevolilo okolo 60 % lidí a tam je skrytá velká síla, tyto lidi je nutné přesvědčit.A to není schopná udělat žádná oficiální předvolební agitace,pouze jejich okolí a přátelé. Každý, kdo se pohybuje na Internetu, s tím ve svém okolí může pomoci. Je také potřeba přesvědčit pana Holbu,aby KAN do voleb šel. Tímto způsobem nebude předvolební agitace stát žádné peníze,které KAN dnes ani nemá.
0/0
23.1.2002 19:42

-ed-

Daně ? Jak za komunistů, tak dnes,pořád stejné !
Pokud někdo podniká poctivě, vychází daňové zatížení ještě větší, než zmiňovanývch 50% u zaměstnance. U dovozce se to může pohybovat až k 80 ti procentům. Podnikat začne člověk, který si myslí, že má dobrý nápad a schopnosti. Již při prvním přiznání však vytřeští oči a začne se chovat , jak je popsáno níže. Neznám podnikatele, který by neaplikoval méně jako jednu polovinu uvedeného. V článku se srovnává zdanění u nás se zdaněním v Německu. Pokud v Německu není využíváno některých specifických služeb a mimo nájemné bydlení, jsou životní náklady srovnatelné s našimi. Tam je ale nezdanitelný základ 530,- DM měsíčně, co u nás zasahuje do druhé sazby. Za to, co zbyde průměrné rodině v Německu po zdanění, se dá dobře žít a třeba i stavět. Skuste to u nás. ODS přišla s návrhy na snížení daní dost pozdě, když většina daní byla stanovena právě za její vlády.A dobře si pamatuji diskuse na téma daně z dob její vlády.Dnes je to už jenom populismus z jejich strany. Pokud bude někdo chtít nastartovat ekonomickou reformu, musí snížit daňové zatížení minimálně o jednu třetinu. Hlavně DPH (která beztak nepřináší v současné podobě přínos do st.pokladny díky podvodům)a sociální daň (pojištění je dobrovolné). Zvlášť nespravedlivou daní je daň z převodu nemovitostí 5% z ceny odhadu, který bývá až dvojnásobný , jak prodejní cena. V Německu je jen 3.5% při narovnaném kursu nemovitostí. To vše však vyžaduje snížit státní výdaje a to znamená méně korýtek pro vyvolené a méně šmelinky se státními zakázkami a jinými výdaji. Doporučuji nastudovat práce J.F.Kennedyho a jeho činnost jako amerického prezidenta v otázce daní a dále publikaci Daňový únik (Jean-Claude Martinez ISBN 80-901918-3-5) Inu , pokračuje se zde v tom, co nastolil komunismus - ten nahradil starší typ vykořisťování člověka člověkem novým a to vykořisťováním člověka společností. Že jo, pane profesore ?
0/0
23.1.2002 1:12

Pokorný od naproti

Re: Daně ? Jak za komunistů, tak dnes,pořád stejné !
Naprostý souhlas. Jenže koho volit? Máte nějaký typ a nebo si založíme novou stranu?
0/0
23.1.2002 7:33

anonym

Re: Re: Daně ? Jak za komunistů, tak dnes,pořád stejné !
Zalozime si novou stranu a pak se nechame zkorumpovat jako vsechny strany predchozi.
0/0
23.1.2002 10:14

ppetr

Re: Re: Daně ? Jak za komunistů, tak dnes,pořád stejné !
volit toho, kdo bude nejmin skodit a zadluzovat tuhle republiku.otazka spis je, kdo by to mohl byt?to bude dost velky problem.
0/0
23.1.2002 10:23

Pokorný od naproti

Česká republika - daňový ráj
Jste na velkém omylu. Protože můj zaměstnavatel je chytrý a nechce živit "výběrčí daní", tak si se mnou domluvil interní dohodu. Mám hrubou mzdu 5000 Kč.(2001) a zbytek do hrubé mzdy mi dá v čistém. Ještě mi něco přidá z toho, co ušetří na státu. A protože je to skutečný vykuk, tak mi zařídil Živnostenský list (a už jsem také podnikatel, kdo je víc?) a některé práce si fakturujeme. Prý se tomu říká Švarsystém. Jo někde jsem slyšel, že Sdružení odpůrců daní navrhuje pana Švarce z Benešova na Nobelovu cenu, tak nevím. Můj zaměstnavatel mi platí nějaké životní pojištění, to abych měl něco pro případ nemoci. Také mi přispívá nějaké penzijní připojištění, ale to si sám nesmím platit, ale zato si to za rok mohu vybrat. Dává mi dost, prý z toho neplatí žádné pojištění. Z toho, co ušetříme na státu, platím celé rodině stavební spoření. Je nás pět a tak ročně dostanu od státu 22 500Kč na příspěvcích. To ale není všechno. Sice něco málo platím na daních z mezd, ale ty mi berňák stejně vrátí, protože v podnikání jsem dalece v mínusu. To víte, co se člověk nalítá osobním autem a to něco stojí. Místo podnikání mám doma a provozovnu na Moravě (tam mám chalupu). Tu pronajímám, tak jde všechno do nákladů. To víte takový pronájem něco stojí. Všechny nákupy na to prasknou. Už i náš malý Míša se naučil, že když jde do krámu na nákup potravin, tak si musí nechat napsat daňový doklad na prací prostředky a podobně uznatelné náklady. Jo ještě mě můj zaměstnavatel (zlatý to člověk) přihlásil do nějakého DPH. Tak se snažím o sto šest. Minulé čtvrtletí mi berňák připsal na účet 28 650 Kč. Prý se tomu říká nadměrný odpočet. Můj zaměstnavatel (zlatý to člověk) mi zaplatil přestavbu auta na plyn. Jenže na to prý nejsou sazby, tak musím dávat do nákladů to, co je v techničáku. To znamená benzin a paušál dělá bratru 6,5 Kč na km. Já jsem mu za to vděčný a tak pracuji denně 13 hodin. Tím si dávám do nákladu stravné 102 Kč za den. Minulý rok jsem byl na služební cestě ve Španělsku (samozřejmě s rodinou – spolupracující osoby) a u moře jsem sháněl zakázky. Každý den jsem měl nějaké jednání. Mám o tom zprávu včetně prospektů a vizitek. Bohužel z toho nic nebylo, ale tak už to chodí. Ty náklady, no hrůza, to se moje účetní zase zděsí. To bude zase ztráta. Já nevím, na co si pořád stěžujete? V České republice je daňový ráj. Pokorný.
0/0
21.1.2002 20:58

Alex

Re: Česká republika - daňový ráj
Clovece ani nevite, jak jste odhalil pravdu o danich a ponikani do naha. K tem danim neni co dodat. Jeste mozna to, ze Vas prijem je tedy legitimne maly a tak mate narok na socialni podporu. Na vine ale nejste Vy a Vam podobni, ale byrokraticko-debilni danovy system. A take politicke garnitury, ktere ho stale zdokonaluji k neskonale absurdite. Volby nic nezmeni, takova politicka strana, ktera by do toho vosiho hnizda opravdu sahla, jeste nevznikla. A tak muzete pane Pokorny v klidu podnikat dal.
0/0
21.1.2002 22:35

Petr

Re: Česká republika - daňový ráj
V oblasti daní se pohybuji a tak vím, jak to chodí. Vaše podnikání by se dalo ještě vylepšit, ale v podstatě máte pravdu. Šedá ekonomika je na vzestupu. Čím složitější daňové zákony, tím snáze zneužitelné. Možná, že na to nějací polici vsadí volební kartu a pak mají u běžných občanů šanci. Petr
0/0
22.1.2002 7:07

petr

Re: Česká republika - daňový ráj
naprosty souhlas,jenom je skoda,ze na to neprisli vsichni podnikatele.kdyz je stat blbej,tak at utre nudli.vyjmenoval jsi skoro vse kde muzes stat oskubat.
0/0
22.1.2002 17:07

jiri

Re: Česká republika - daňový ráj
Už to viděl a odsouhlasil finanční úřad ? Zdá se, že ne.
0/0
22.1.2002 17:46

Pokorný od naproti

Re: Re: Česká republika - daňový ráj a nejen to.
Budete se divit, ale finanční úřad nemá co odsouhlasit. S finančním úřadem se domlouváte pouze u sporných záležitostí. Toto nejsou žádné sporné záležitosti. Účetnictví musí být přehledné, věcně správné, a pravdivé. A tady záleží, jakého máte účetního, nebo ještě lépe daňového poradce. Absolvoval jsem jednu kontrolu v roce 2000 a celkem to ušlo. Je třeba mít pod kontrolou i kontrolory a pak není co řešit. Dokonce mi prošly i návštěvy erotických (masážních) salonů. Dokladoval jsem to tím, že potom se zvýšily tržby. Byla to pravda, ale také náhoda. Na druhé straně jsem musel vyřadit některé drobné doklady, třeba na nákup toaletního papíru. Prý ho bylo neúměrné množství. Původně jsem se chtěl hájit tím, že každý kdo u nás podniká má tolik překážek, že jen silný jedinec se z toho nepo….. Nakonec jsem jim to nechal. Oni to také nemají jednoduché. Nadřízení je honí, aby něco našli a oni zase chtějí normálně žít. Pokud Váš daňový poradce zná dobře zákony a ještě umí skutečně daňově radit a ke všemu zná judikaturu v této oblasti, tak máte vyhráno. To, co jsem uvedl výše je s jistou nadsázkou běžná realita. Ve skutečnosti je to ještě horší. Přeji příjemné podnikání Pokorný.
0/0
22.1.2002 20:00

Dagmar

Re: Re: Re: Česká republika - daňový ráj a nejen to.
Pane Pokorný, jestliže podnikáte v mínusu, máte 3 děti, manželku v domácnosti, tak si také nezapomeňte vybrat sociální dávky. Stát vaší rodině jistě bude s radostí a vděčností doplácet do životního minima, dále budete mít nárok na dětské přídavky v nejvyšším výměru, k tomu sociální příplatky na děti, příspěvek na bydlení (i v tom případě, jestliže bydlíte ve své nově postavené vilce)......... Vy se z toho budete radovat, mi je z toho na blití. Ovšem vy a vám podobní se budete hájit tím, že vše je v mezích zákona. Máte pravdu, jen tak dál páni podnikatelé, ať jde už konečně tahle republika do prdele.
0/0
23.1.2002 11:31

Pokorný od naproti

Re: Re: Re: Re: Česká republika - daňový ráj a nejen to.
Ještě jste zapoměla příspěvek na dopravu, slevu pro děti na dětské tábory. Bydlím ve velce, ale není psaná na mě. No mě vlastně, kromě živnostňáku, nepatří skoro nic. Tudíž mi nemáte co vzít. A propo paní Dagmaro, dejte se na podnikání. Možná budete mít ty žaludeční potíže několikrát za den.
0/0
23.1.2002 12:58

Dagmar

Re: Re: Re: Re: Re: Česká republika - daňový ráj a nejen to.
Pane Pokorný, tak jsem aspoň pochopila, že si děláte srandu. Tím ale nechci říct, že takoví podnikatelé, jak jste je popsal, neexistují. Na podnikání se dát nemohu, protože bych prodělala i vlastní kalhoty. Věříte, že jsem ještě nikdy nejela v dopravním prostředku načerno? Jsem zkrátka posera.
0/0
23.1.2002 13:44

ppetr

Re: Re: Re: Re: Česká republika - daňový ráj a nejen to.
kdo vam brani v tom,aby jste zacale podnikat taky.jenom si myslim,ze na to nemate a tudiz zavidite tem co si mohou odepsat cokoli.dam vam jednu radu, zkuste podnikat a uvidite,ze to neni zadny med.
0/0
25.1.2002 14:03

Dagmar

Re: Re: Re: Re: Re: Česká republika - daňový ráj a nejen to.
Ppetře, to se velmi mýlíte, když si myslíte, že podnikatelům závidím. Mě jenom štve, že i já nebo ostatní pracující, kterým daně spočítá mzdová účtárna, podporujeme takovéto "chytrolíny", pardon, vlastně zloděje a podvodníky. Nevadí mi ani tak, že si všechno odepisují z daní a tím okrádají stát (jak už jsem psala výše - ať už jde tahle republika do prdele a kdyby tady všichni začali "podnikat" stejným způsobem, jak se píše výše, tak by to tak nejspíš dopadlo),ale spíše mi vadí, že ještě zajdou tak daleko, že se nestydí zajít si na úřad vyřídit sociální příspěvky. Zkrátka státu nic nedají, ale od něho ještě odčerpají - na úkor těch ostatních - (možná nuceně) poctivých.
0/0
25.1.2002 14:18

jiri

Re: Re: Re: Česká republika - daňový ráj a nejen to.
To stravné, rodinná dovolená ve Španělsku a chalupa jako provozovna tedy moc nesedí. Fakt ovšem asi je, že berní úředník si nebude komplikovat život a schválí první jenom trochu rozumnější vysvětlení. Pamatuji si případ, kdy jsem s jistými obavami dal kamarádovi do nákladů služ. cestu do Plzně a zpět, Hodonína a zpět a Ostravy a zpět (autobusem)v jeden den. Taky to prošlo.
0/0
23.1.2002 17:43

Pokorný od naproti

Re: Re: Re: Re: Česká republika - daňový ráj a nejen to.
Na základě zákona o dani z příjmů §24 lze u OSVČ uplatnit do nákladů stravné nad 12 hodin. Tady se postupuje podle zákona o cestovních náhradách. To znamená, že první sazbu 8 - 12 hodin nikoliv, ale ostatní ano. Nevím, kde vidíte problém? Pronajímat může kdokoliv podle §9 a dokonce v tomto případě nemusí platit silniční daň a přesto si může uplatnit u auta náklady na dopravu. U dovolené také není žádný problém. Jen se to nejmenuje dovolená, ale služební cesta za účelem obchodních aktivit. Vše je třeba mít dobře doloženo. Znám případ, kdy podnikatel potřeboval snížit zisk a tak realizoval delší cestu do USA a Mexika. Náhodou objevil na internetu poměrně zajímavé obchodní kontakty a tak toho využil. Jeho manželka jako společnice ve sdružení jela také a protože neuměl nikdo z nich cizí jazyk, tak sebou brali syna a dceru. Syn tlumočil do angličtiny a dcera do španělštiny. Je pravda, že z podnikatelského pohledu byla cesta celkem úspěšná a dodnes z toho těží, ale procestovat USA napříč po národních parcích a v Mexiku obdivovat historii, také není k zahození. Byl tam necelý měsíc. Kontrola na FÚ byla úspěšná a nemohla mu nic vytknout. Měl vše dokonale doloženo. Kolik takových případů je? A propo nebylo by lepší zjednodušit daňový systém a radikálně snížit daně? A hlavně odbourat nesmyslné doplňky, výjimky a další opatření, která někdy popírají samu podstatu zákona. Není třeba mnoho vymýšlet. Stačí se podívat, jak to mají v USA. Možná by se našel někdo, kdo by to politikům přeložil a lehce upravil na podmínky ČR.
0/0
23.1.2002 19:58

Bořek

Re: Česká republika - daňový ráj
Myslím, že v tom co jste napsal je hodně pravdy. Nerozumím ale, proč si nemůžete sám platit penzijní připojištění, ani vracení DPH.
0/0
25.1.2002 10:18

Přemysl Částa, Ševětín

Jóó ty daně !!!
Jak to udělat, aby v chudém státě s nepřímou demokracií v plenkách, s většinou relativně chudých (co se týká majetku)občanů, 12 let po obrovské změně nejen v ekonomice, byly státní rozpočet, bilance zdravotních pojišťoven a důchodový účet vyrovnané anebo ještě lépe přebytkové. Přitom ten stát nemá ani ropu, ani zemní plyn, ba ani moře, leží ve střední Evropě a nedávno začalo třetí tisíciletí našeho letopočtu. Lidé co v něm žijí by se měli spoléhat především sami na sebe, pak na svoji rodinu, pak dlouho nic, pak na svoje přátele, obec, kraj, charitativní organizace, a teprve pak se obracet na stát. Stát by měl z vybraných daní financovat obranu státu, bezpečnost uvnitř státu a justici zcela, částěčně pak zdravotnictví. Sociální pomoc by poskytoval občanům až teprve tehdy, když by ostatní pomoc selhala, a tato pomoc by byla adresná a konkrétní. Stát by tak poskytoval nejmenší možný balík služeb z hlediska funkčnosti státu a množství byrokracie a minimalizovaný z hlediska finanční náročnosti, ale v nejvyšší možné míře kvality. Nelze jasně říci, který daňový systém je dobrý a který ne. Daňové systémy jsou ovlivněny tradicemi a způsobem života ve státech, kterým bylo dáno dlouhodoběji se rozvíjet v demokracii s tržní ekonomikou. Existují spíše vhodné a nevhodné daňové systémy, předpokladem je většinový souhlas ve společnosti a aplikovatelnost na dané prostředí. To v našem případě neplatí. Náš daňový systém je reletivně stabilní, kromě zavedení DPH nedošlo k žádné výrazné změně, politický vliv přináší pouze kosmetické změny zleva či zprava. A podle mne je v dnešní praxi již zcela nevhodný, dokonce kontraproduktivní, on demotivuje ekonomické subjekty, on nepřímo navádí k parazitismu a oslabuje osobní zodpovědnost každého jedince, on už není solidární (v tom dobrém slova smyslu)jak byl původně zamýšlen a nesplňuje ani cíle, které jsou argumentem jeho zachování (kvalita služeb, podpora mladých rodin, podpora středního podnikání atd.). Jedinou cestou je výrazné snížení daní, přesun od přímých k nepřímým daním, kde je možnost volby (koupit - nekoupit),na straně jedné, a na druhé odpovídající snížení státních výdajů, zejména mandatorních. S tím samozřějmě souvisí reformy ve zdravotnictví a v důchodovém systému. Ve zdravotnictví by měl být zachován princip solidarity od určité hranice. Běžné léky a jednoduché zákroky (jasně vyjmenované) by si měl pacient hradit plně s vyjímkou důchodců a dětí. Jinak je tomu u důchodového systému. Je na čase zavést zcela jiný systém. Systém, kdy si každý bude odkládat část příjmů na dobu odchodu do důchodu, ať už formou pojištění nebo spoření. Samozřejmostí je možnost volby výběru systému pro starší občany, tj. po určitou dobu poběží oba důchodové systémy najednou. Otázkou je samozřejmě nastavení parametrů systému a informovanost obyvatel ohledně problematiky důchodů. Pokud vláda otevřeně přizná, že za dvacet let bude schopna garantovat beze změn systému cca 0.000,- Kč (slovy drobné), začnou lidé domýšlet i to co bude ne zítra, ale za 10 nebo i za 30 let. Konečně by se o ně nikdo nestaral a oni by byli svobodnější než jsou dnes. Jenže tohle všechno je jen pohádka pro malé děti, popř. studenty ekonomie, cílem politických stran pravých i levých je maximalizace moci, tj. maximalizace objemu peněz přerozdělovaných přes státní rozpočet a tím maximalizace prebend a teplých místeček a různých výhod. Tak co s tím uděláme ?????
0/0
21.1.2002 17:55

petr

daně!!!!!
dane jsou nekrestansky vysoke a uz to pomalu zavani komunismem.jeste par procent nahoru a uz se nevyplati pracovat,jelikoz vam stat stejne vsechno sebere,aby nedruhou stranu mohl rozdavat a to je filosofie CSSD.cim vice sebere,tim vice musi byt uredniku na prerozdeleni,zveda se mi z toho zaludek.jenom etske pridavky,to je kapitola sama prosebe.zivy se tim asi 3 000 uredniku,jako by mi stat nemohl dat vetsi danovy odpocet a par uredniku hned usetri.v me mzde musi byt zahrnut i odvod zamestnavatele jako to maji na Slovensku!!!!volit ve volbach budu toho kdo mi zaruci snizovani danove zateze!!!!!!!!!!!!!
0/0
21.1.2002 15:14

petr II.

Re: daně!!!!!
Jen pro upresneni - tech 3000 uredniku pro detske pridavky zavedl ministr Vodicka (ODS).
0/0
21.1.2002 15:40

lurtz

Re: Re: daně!!!!!
:))) Jo to je pravda. Kolega je asi tak zaslepen jednou stranou, ze pres ni nevidi realitu. To uz tady pred 12 lety bylo. Ale na jeho obhajobu, urcite bychom nasli podobne chyby nyni i u CSSD.:))
0/0
21.1.2002 18:36

lurtz

Re: daně!!!!!
Snizovani danove zateze Vam nezaruci nikdo. Ano mate pravdu ve volbach Vam to slibi, ale skutecnost bude jina. Danova zatez se moc nezmeni, uz vzhledem k tomu, ze odpovida EU. Ovsem muze se zmenit struktura dani. Muzeme se dostat k tomu, ze se sjednoti DPH pod jednu sazbu, zmeni se zdravotni, socialni nahoru nebo dolu, ale vzdy tak aby to vyslo plus-minus stejne. Snizovani danove zateze neni nic jineho iluze. A taky muzu rikat desetkrat, ze se mi to nelibi. A danovych raju je na svete hodne malo.:(
0/0
21.1.2002 18:34

Bogan

Dane
Určitě mě obviníte ze socialismu a čeho ještě, ale musím se trošku ozvat. Mám kamaráda a jeho hrubé příjmy jsou stejné jako moje, ale on nezpaltí na daních nic a na sociálku a zdravotní platí minimální částku - má totiž firmičku a vše si dá do nákladů (vpodstatě žije neustále chudák v mínusu). Je pravda, že já odvedu vše podle výše mé výplatní pásky a ještě za mě zaplatí zaměstnavatel. To je u mě nemorální, protože jeho životní úroveň a moje jsou dva rozdílné světy (auta na firmu, compy na firmu, nábytek na firmu). Proč se nezaměřit na tohle.
0/0
21.1.2002 14:49

net

Re: Dane
Protoze to prece nema zmysl, udelej si zivnost a podnikej a budes se mit taky tak a nemusis mu zavidet.
0/0
21.1.2002 15:09

Bogan

Re: Re: Dane
Já mu nezávidim, ale kam to teda dospěje, když to udělaj všichni.
0/0
21.1.2002 15:25

podnikatel

Re: Re: Re: Dane
Ale nebojte se, všichni to neudělají. Ono totiž podnikání nejsou jen ty auta a Vaše odpočty. To je totiž odpovědnost za sebe, rodinu a často také za své zaměstnance. Ano takové, jako jste Vy Bogane. Doporučuji si to vyzkoušet, pak změníte názor a přestanete závidět.
0/0
21.1.2002 19:49

v soucasne dobe zamestnanec

Re: Re: Re: Re: Dane
Velice přesně řečeno.
0/0
21.1.2002 20:13

Andula

Re: Re: Sobectví: karta, s níž se před volbami bude asi hrát (Věra <z.vera@seznam.cz>, 21.1.2002 12:37)
Pani Vero, nemyslim, ze placam "keci", jak pisete - byla to ale ironie, hm? Prave na vasem pripade je dobre videt, kolik dani uz jste do zdravotnictvi vlozila a ze vam to v pripade zubu k nicemu neni. Podle meho by bylo lepsi platit na pojistnem o neco mene a vice doplacet ze sveho. Ale jenna to, co potrebuji. Do urcite miry ma ale solidarni zdravotni pojisteni smysl, protoze nektere zakroky a metody lecby jsou velmi drahe a jedinec by na ne proste nemel, ale mam za to, ze v CR se z pojisteni plati i bezne banalni leky a pod a to by byt nemelo.
0/0
21.1.2002 13:29

Pavel

Dane a zivot
Dane a jejich rozdelovani bude asi vzdy vecne (a take vdecne) tema pro diskuse. Myslim, ze je to vsechno o tom, koho-ze jsme si to zvolili. Cim levicovejsi vlada, tim vice budem platit dani a ostatnich poplatku, abychom nejen zvladli beh aparatu jako je armada, bezpecnost, skolstvi a dalsi verejne sluzby, ale i "nakrmili chude" a take aparat, ktere se o tyto chude stara. Nedavno byl - myslim v poradu Kotel nebo kde - nejaky komunisticky predstavitel a mimo jine uvedl, ze komuniste jsou pripraveni jit po volbach do vlady a ze jiz maji pripraveny "progresivni danove tabulky" od 10% do 90% zdaneni prijmu. Malem jsem omdlel, nebot tim urcite budou motivovat kazdeho :) Priklad: a) osoba s rocnim prijmem 1.000.000 Kc (tj 100.000,- mesicne) bude mit dan 90%, tj mu zustane snad 100.000 (nebot 900.000,- odvede, a to jeste nepocitam soc. a zdravotni pojisteni, tedy jako by to bylo v onech 90%) b) osoba s rocnim prijmem 145.000 Kc (tj. cca 12.000,- mesicne) bude mit dan 30%, tj. zustane mu cca take 100.000 Kc Jakou ze mam motivaci stat se osobou a) tedy mit 100.000 mesicne? ZADNOU, nebot jsem si za rok vydelal stejne penize, jako clovicek s 12.000,-, co chodi na 8 hodin do zamestnani a pak mu padla, kdezto ja, abych mel 100.000 delam 16 a vice hodin, starosti nad hlavu atd atd. Nevim, koho budu volit ani kdo vyhraje pristi volby. Ja vsak vim, koho volit nebudu: 1) ty, co neumi hospodarit s mymi danemi, uz tak dosti vysokymi! (napr. CSSD) 2) uz vubec ne ty, ktery chteji z celeho naroda udelat osoby se stejnymi prijmy. To uz jsme tu meli, moc dobre si na to pamatuji!!! - (komunisty a jim podobne "dobrodince") Tohle bychom meli mit na pameti, nez zacneme nadavat na vysi dani Zdravi Pavel T.
0/0
21.1.2002 12:59

lurtz

Re: Dane a zivot
Velmi zajimave.:) Mluvite o hospodareni vlad, ktere tu mame nebo jsme tu meli. Asi si neuvedomujete, ze to ze tak vladnou a tedy i hospodari je proto, ze tady vsichni jenom tlachame a u voleb si pak budem rikat ... no Ti co tam jsou ted, prohospodarili co slo; podobne muzem mluvit o tech, kteri tam byli predtim, protoze pravni dusledky kuponove privatizace jsou rovnez financne tragicke. Mame se tesit na to az tam prijde ta banda ctyr ze kterych jsou uz jen dva a hadaji se uz ted. Myslite, ze to bude lepsi. Kdyz uz jsou lidi jako ovce, tak se domnivam, ze je lepsi stabilita nez "slepa duvera" v jiz jednou zkrachovale politiky. Pod stabilitou samozrejmne nemyslim to, ze je vse a nebo bude vse koser, ale to neni ostatne za zadneho rezimu at totalitniho nebo demokratickeho.
0/0
21.1.2002 13:19

Mira

Re: Re: Dane a zivot
Pane Lurtzi, ale vždyť to je všechno o jednom!! Jsme všichni IDIOTI, všichni!! Proč? Když chce ODS zavést novelu volebního zákona - kdo vyhraje volby vládne - tak jsem všichni proti! A říkáme "ODS chce vládnu jedné strany a chce odstřelit menší strany". Takže toto neprojde, pan Prezident to dá k ústavnímu soudu, ten mu to odkývne a je to - zachránili jsme se před ODS. Uběhe 1-2 měsíce a ve všech novinách se píše, že volby zase zřejmě dopadnou patem a že se vítěz bude muset zase s někým domlouvat na koalici a všichni se rok zaobíráme otázkou s kým. Výsledek?: Jenom kompromisi, žádný z koaličních partnerů neplní své předvolební sliby a programy protože musí pořád dělat kompromisy se svým partnerem. Je jediné řešení pro tuto zemi: ODSTRAŇME ZÁVIST. Změňme volební systém a nechme vítěze voleb ať nám SÁM ukáže na co má! To byste pánové viděli jak by si všichni zakuklení soudruzi dávali pozor na to co řeknou. Výsledkem by bylo, že bychom se konečně odpoutali z tohoto bahna ve kterém jsme.
0/0
21.1.2002 13:37

lurtz

Re: Dane a zivot
S tim nejde jinak nez souhlasit.:) Jsme svejkove a politici si delaji co chteji. Volebni system s jednim vitezem by byl zcela jiste lepsi reseni, nez to co tu mame ted. Navic by odpadly male populisticke strany, ktere jsou jen zdrojem pripadne nestability.
0/0
21.1.2002 14:59

net

Re: Re: Dane a zivot
Nesouhlasim! Jednu viteznou stranu jsme tady jiz meli a to komouse. To co chtela ODS se svym zakonem je to ze chteli znicit vsechny strany ktere CSSD a ODS nejsou po vuli. Mezi takove strany patri clenove 4K, pratele pivnich sklepu, pratele vinnych sklepu, nepratele pratel, zeleni a podobne. No a kdyby zlikvidovali tyhle tak pak by ODS misto CSSD sla do koalice s KSC.
0/0
21.1.2002 15:24

lurtz

Re: Dane a zivot
To je usmevne. Myslite si, ze volebni system v USA vede k totalite? A nebo v jinych demokratickych zemich? To ze komuniste nastolili totalitni rezim vychazelo uz ze zakladu jejich ideii se kterymi oslovovali a oslovuji obcany zemi. Na zaklade ceho porovnavate ODS, CSSD a pripadne dalsi strany z toho ze by tady nastolili totatlitu pokud by meli z voleb pres padesat procent, kdyz druha by mela zbytek do sta procent. Pri tomto systemu by ustavu stejne menit nemohli. Zasahy do ustavy by byly dokonce obtiznejsi nez pri systemu, ktery mame nyni.
0/0
21.1.2002 18:26

Dave

Re: Re: Re: Dane a zivot
Ukažte mi jedinou spolehlivou politickou stranu v této zemi, kterou bych měl volit... Naštěstí už brzy budu mít vyřízené pracovní povolení do Německa, kde sice budu mít vyšší daně, přesto ale budu mít tolik peněz, že mi to zabezpečí mnohem lepší život než tady...
0/0
21.1.2002 15:13

lurtz

Re: Dane a zivot
Spolehliva politicka strana neni v zadne zemi. To je proste historicky fakt. Politicka strana vznika a existuje s podporou SVE vetsiny obcanu (te volebni) danne zeme, ale navenek se tvari, ze je pro vsechny. Praci budete mit mozna lepe placenou, mozna budete mit i vice penez, ale to neni lepsi zivot, to je pouze lepsi zivotni iluze.:) Politicke strany funguji ve vsech zemich obdobne, vse ostatni je prave ta iluze. Preji vam hodne stesti.
0/0
21.1.2002 18:18

Daňový soumar

Za poctivou práci státní trest
Je neštěstím evropské civilizace, že se po 2. světové válce rozhodla pro vládu lůzy a proto všem schopným, pracovitým a vzdělaným lidem začala krást-zdaňovat veškerý majetek a příjmy ve prospěch neschopných a líných hlupáků. Důvod je, že právě taková masa je nejlépe zmanipulovatelná a ovladatelná. To se hodí práve v demokracii před volbama, jako v dnešních dnech v ČR. Proto si evropské státy pěstují pomocí vysokých daní a masivního přerozdělování obrovské masy lůzy. Občas se jim to vymkne, ale to už se naučily řešit zvládat. Krásné sociální pohodlí zahubilo všechny civilizace a čeká to i tuto naši! Zdroje docházejí, neschopnost inovace se řeší dluhama a životaschopná dravost se nahrazuje kecama. Obvykle se v této ekonomické rubrice píše o neschopnosti Evropy stačit ekonomice americké, brzo se bude psát totéž i o asijské a tak déle. Evropa má zkrátka zlaté časy za sebou a teď se pomalu, ale jistě rozjíždí z kopce. Ale my můžeme být ještě klidní. Maličké Argentině (ekonomický) to trvalo přes půl století. My se celoevropskýho krachu nedožijem. Ale ani život na sestupu nebude nijak příjemný a na jeho konci se budeme jen bezmocně stydět, co tu necháváme našim dětem. Jediné, co může pomoct a snad obrátit tuto dějinou nevyhnutelnost, jsou daňové zatížení pod 20% HDP, skutečná podpora vdělávání, přebytkové rozpočty, samostatné a svobodné obyvatelstvo a život za svoje. Pravý opak toho, co se tu děje teď. Nejsem ale tak naivní, abych věřil tomu, že něco takyvýho bude kdy možný. Tak snad abych dětem zaplatil výuku čínštiny...
0/0
21.1.2002 12:06

Věra

Re: Za poctivou práci státní trest
Nevím, kdo jste pane, ale líbí se mi , co píšete. O svobodě člověka v této zemi nemůže být ani řeč. Pocházím z chudičké rodiny, kde otec se narodil ve Vídni, byl však vychován v ČR. Ale v krvi měl poctivost Rakušana, byl to čestný člověk až do smrti. Miloval nade vše svobodu. I já tohle mám po něm. A komunistům se nepodařilo, ikdyž se o to pokoušeli mockrát - učinit ze mne "stádového skopce", kterých je všude kolem nás dost. Mám maturitu, jsem důchodový věk, dělám svou práci velmi dobře, vidím, jací lidé kolem mne pracují a pracovali, troufám si tvrdit, že svůj úsek "mám vymakaný" a hned tak ho dělat nikdo nebude. A přesto jsem nejhůře hodnocena z cca 20-ti zaměstnanců kolektivu, právě proto, že jsem nebyla u "rudých". Máte pravdu, jedeme z kopce díky neschopným a hloupým tupcům, kteří řídí tento stát....
0/0
21.1.2002 12:18

michal2

Pravda na výplatní pásce...
Nějak mi tu chybí srovnání s daňovou zátěží za socialismu, jen tak, mpro srovnání... Bylo by velmi vhodné, aby na výplatních páskách byly skutečné údaje (včetně daní placených zaměstnavatelem). Už z toho důvodu, že někteří zaměstnavatelé s touto částkou "různě operují" v jednání o mzdách ....
0/0
21.1.2002 9:05

michal2

Pravda na výplatní pásce...
Nějak mi tu chybí srovnání s daňovou zátěží za socialismu, jen tak, pro srovnání... Bylo by velmi vhodné, aby na výplatních páskách byly skutečné údaje (včetně daní placených zaměstnavatelem). Už z toho důvodu, že někteří zaměstnavatelé s touto částkou "různě operují" v jednání o mzdách ....
0/0
21.1.2002 9:05

JV

Sobectví: volební karta
Sobectví je, když tvrdím, že já mám na cizí peníze větší právo než on sám. Když tvrdím, že každý má na své peníze stejné právo, není to sobectví! Já mám silně nadprůměrný plat, ale nejsem sobecký. Nepovažuji se za důležitějšího než ostatní a netvrdím, že já mám na jejich peníze větší právo než oni sami. Sobci jsou zemědělci, železničáři, horníci a další darmožrouti, kteří si nechtějí hledat užitečnou práci a místo toho chtějí z mých peněz udrřovat ve svém oboru přezaměstnanost (a když je někde přezaměstnanost, tak ti, co jsou navíc, už užitečnou práci nedělají, víte).
0/0
21.1.2002 8:55

randy

Re: Sobectví: volební karta
Teda ty budeš asi velký machr na daně. Každé malé dítě ví, že neporučíš větru dešti. Pro tebe přidám vysvětlení, že občas u nás taky mrzne a jsou povodně. Problém není zdaleka tak jednoduchý. Jen tak mimochodem, nepatřím do oblasti darmožroutů a mám také nadprůměrný plat.
0/0
21.1.2002 11:00

Věra

Re: Re: Sobectví: volební karta
Když už píšete o těch darmožroutech, myslím si, že jich "nahoře" máme dost. Na co potřebuje naše republika SENÁT? Když už ho má Amerika - ale to je ohromná země proti nám, budiž, ale my? Proč se nevolí referendem. NEBYL BY - ZCELA JISTĚ!!! A ve státních úřadech - kolik jich máme. Ale kdyby alespoň pracovali!!!! Vyřízení banálních záležitostí trvá neúnosně dlouho!!! A všude natahují dlaně... bez toho - se pomalu vůbec nehnou....
0/0
21.1.2002 12:24

Ivo

Re: Sobectví: volební karta
Osvojil jste si sobě vstřícné argumenty, ne-li ideologii. Vazba mezi užitečností práce a výší odměny za ni je spíš nepřímo než přímo úměrná. Sobec může být zemědělec, stejně jako bankovní úředník. Rozdíl je např. v tom, že v bankovnictví se ztratily mnohem větší peníze než v zemědělství a průměrný plat je tam třikrát vyšší. Mám nadprůměrný plat a do důchodu daleko, přece však se zastávám sociálně slabších i důchodců. Myslím, že role advocata diaboli sluší schopnému inteligentnímu člověku víc, než obhajoba eo ipso.
0/0
21.1.2002 11:10

petr

Re: Re: Sobectví: volební karta
socialne slabsich bych se taky zastal,ale vi nekdo kdo to je .ja tedy ne!a duchodcu, pri tech jejich prijmech uz vubec ne.podivejte se na prumerny prijem prodavacky a jinych malo hodnocenych profesi a srovnejte to s prumernym duchodem.chce to ale chladnou hlavu.budte rad,ze mate nadprumerny prijem a nemate takove starosti,jako rodiny s detmi ve veku 12 a 16 let a tyto deti vam budou za dvacet let vladnou.tak se jenom modlim aby to k necemu spelo.
0/0
22.1.2002 17:29

byvaly vlastenec

souvislosti
Projel jsem Vysocinu a zjistil, ze v CR jsou oblasti v naprosto dezolatnim stavu. Videl jsem stovky zemedelskych prumyslovych budov , postavene drive nebo nedavno. Spolecny jmenovatel byl prazdnota a dezolatnost. Velke casti republiky se promenuji do stavu jaky jsem znal drive jen z ceskeho pohranici. Hospodarsky utlum lze pak jeste videt na obchodech, restauracich, budovach. Ulicemi se plouzi shrbene postavy, reknu vam , je to strasny. Tihle lide musi nekdo zivit a to jsou dane druhych. Je par velmi dobrych silnic , ale prevazna cast je jich v skoro neupótrebitelnem stavu. Tohle uz nikdo neopravi. Bytovy fond je v zalostnem stavu. Stare vlhke domky , nalepene na silnici a napul znicene panelaky. Obchody ( az na jeden supermarkt za mestem) jsou na urovni pristipkaru v zalostnem stavu. Tolik spiny v hospodach a restauracich , ze clovek nevi kde se najist. Obsluha neodborna, odporne drza. Lepsi tam nejezdit !!!!!!
0/0
21.1.2002 8:51Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.