Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

ČSOB zaplatila korunu za IPB

Československá obchodní banka zaplatila IP bance jednu korunu českou za převzetí zkrachovalé Investiční a Poštovní banky. "Úhradou upravené kupní ceny byla de facto završena transakce mezi ČSOB a IP bankou," prohlásil mluvčí ČSOB Milan Tománek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Benelux

klasické zúčtování
Co tady všichni nadáváte. Bylo to jenom klasické zúčtování. Sice ne klasicky má dáti a dal, ale má dáti (nedal), dal a třetí strana je vzal. Myslím si, že ani jeden na tom však neprodělá. Stát přece neprodělává a Saluka i KBC se v "Beneluxu" klidně smějí.
0/0
3.6.2002 10:42

Husky

Kavánek je vlastizrádce
Kavánek je vlastizrádce, a já ho k tomu soudu dostanu
0/0
1.6.2002 23:30

Tonda

Pravda
V čsob platilo, platí a myslím, že ještě dlouho platit bude heslo dobře známé: SOCIALISTICKY PRACOVAT - SOCIALISTICKY ŽÍT. Jak jinak si vysvětlit, že do skvělé banky stát nacpal 35 mld.kč aby ji pak za 40 prodal a navíc ji přidělil banku s rozvinutým retailem a dobrým potenciálem.
0/0
1.6.2002 21:47

Tonda

Ocenění IPB
Vážení, je mi líto všech, kteří číslům od auditorů věří. Osobně jsem se účastnil několika auditů a vím o čem je řeč. Dle zadání se vyberou případy a ty se zaditují a podle toho to dopadne. Ocenění IPB klidně mohlo skončit v plusu, stačilo vybrat ty správné případy stejně mohlo skončit ztrátou přesahující bilanční sumu banky. Stačilo zadat a zablat. Je mi líto především daňových poplatníků a pak těm kterří věří, Čest a sláva Tošovi, Mertlíkovi, Vašíkovi pašíkovi z Hradu a Čsob - té nechť zaskočí.
0/0
1.6.2002 21:35

Pavel Kohout

Pár poznámek
1. JP Morgan není auditorská firma, ale "prvoligová" investiční banka. Nevím, komu na světě by už se ohledně ocenění IPB dalo věřit víc. Morgan Stanley? Salomon Smith Barney? Nevím - větší autority v oboru fakt neznám.
2. "Přesné" ocenění IPB ale ze své podstaty není možné. Přesnost na nižší desítky miliard je maximálně dosažitelný výsledek. Lepší už to zkrátka nebude.
3. Pan poslanec Kocourek je ale vážně frajer, když si troufne zpochybňovat právě JP Morgan. Pro politiku je ho zřejmě škoda, měl by plně využít svých schopností a jít na Wall Street vydělávat těžké peníze.
4. Snadno se nyní kritizuje bankovní dohled ČNB, ale dokáže si někdo představit ten poprask, kdyby ČNB vyhlásila nucenou správu o rok nebo dva dříve, když IPB ještě nebyla v tak strašném stavu a kdy se ještě leccos dalo zachránit?!
5. Konečně, pro ČSOB to možná není tak skvělý kšeft, jak se to z laického pohledu jeví. Integrace systémů IPB a ČSOB je nesmírně složitá a nákladná, totéž platí i pro "lidské zdroje". Většina bankovních fúzí a akvizicí ve světě končí fiaskem. Není nikde zaručeno, že právě tato akvizice bude úspěšná.
0/0
3.6.2002 10:56

Já - Pozůstatek z exIPB

Re: Pár poznámek
Pane, soudím, že jste zaměstancem exČSOB, a to podle rétoriky, která je poměrně průhledá. Ale to jenom na okraj.
JP Morgan se vyjádřil k ceně čistých aktiv, která ocenil - domnívám se - poměrně přesně. Co ale nechápu, je cena, za kterou by měl být podnik IPB prodán, tedy 1 Kč + 3 mld. Kč. Celková částka je směšná, když ji poměřím s cenou 40 mld. Kč, kterou zaplatila KBC za cca 90 % akciií ČSOB. Jistě, součástí ocenění tehdejší ČSOB bylo i vlastní jmění (tuším, že tehdy cca 20 mld.), což v případě IPB je O,- Kč. Budoucí potenciál byl thdy oceněn na 20 mld. Kč. V případě IPB na 3 mld. Kč, což jistě uznáte,  není normální. Sám jsem z tohoto důvodu předpokládal cenu v intevalu 20 - 30 mld. Kč.
V každém případě tvrdím, že  Mertlík s Tošovským doslova odrbali prodávajícího (dnes s cca 46 % stát, pokud se nemýlím). Je to krajně nevýhodný obchod pro prodávajícího, potažmo pro celou republiku. Vůbec bych se nedivil tomu, kdyby na výše uvedené pány plus představiltele ČSOB byla podána celá řada trestních oznámení.
 
0/0
3.6.2002 11:11

bob

dotaz
Anderson padl kvuli krachu Enronu. Padne Ernst&Young v Cechach kvuli IPB nebo se to za nejaky uplatek urednikovi prejde bez mlceni? IPB mi lito neni, alespon o jednu neschopnou banku mene, jeste CSOB a sporitelna a konecne bude nas bankovni system ozdraven. Je mi ale lito tech drobnych akcionaru. Nejvice me ale stve jak si slavni urednici nechali vytunelovat nase pivovary v akci Ceske pivo. Krome hokeje jedna z mala veci co Cesi umi na svetove urovni a takhle si to nechat vytunelovat Nomurou. Divim se, ze se o tom nemluvi vice, protoze ja se stydim za to, ze jsme si to nechali takhle vyfouknout... V zahranici z nas diky nasim urednikum musi mit peknou srandu.
0/0
1.6.2002 17:24

inu

MILIARDY.............
Bylo to asi v roce 1990 v Ottawe v Kanade, kdyz Havel s doprovodem se setkal s ceskoslovenskou emigraci.....jednim z dotazu byla otazka bude-li mozno v "nove realite" v zemi investovat......a odpoved prezidenta Havla...budeme se muset "podivat" zda nam investor prisel pomoci a nebo nas okrast!!!!!!! Od te doby se nejen usmivam, ale naplno chechtam!!!!!!!!!!
0/0
1.6.2002 8:34

Krutas

Big Czech Business....
Q. How do you start a Czech in small business?
A. Give him a big business and let him take it from there!
To byl zase jeden tunel,CO
0/0
1.6.2002 3:05

Jeňa

tak to by už stačilo
vážený pane kavánek, tománek a spol., myslím, že toho neustálýho mlžení a lží ve věci "zkrachovalé IPB" už bylo skutečně dost.  Jak jinak si můžeme vysvětlit tak rozdílné částky než tím, že odhadci pracují v zájmu toho, kdo je najal a platí. Bohužel, to vše zaplatí daňoví poplatníci. Nikdo však ještě neupozornil na to, jakým způsobem se ČSOB (naprostou pasivitou a naznalostí)  podílela na zhoršení portfolia IPB a jak svým liknavým či spíše neodborným postupem zhoršování napomáhala. Samozřejmě, že čas pracoval pro ni, protože to měla kryté státní zárukou, tak proč by se hrnula do dalších aktivních obchodů, obnov, restrukturalizací, podpor podnikatelům  apod. Přestaňte se pánové už vydávat konečně za svatoušky. Lidé v dnešní bance drží hubu, protože mají buďto velký plat (šéfové), nabo se bojí o práci (výkonný personál na pobočkách v regionech). Zmatky, které jste do všeho vnesli podpořené navíc nedostatkem kvalifikovaných vedoucích pracovníků v ex ČSOB (neschopných řešit problémy) jste udělali především medvědí službu svým klientům a sami sobě. V ČSOB jste měli vždy  socialistický přístup k práci a tento jste bohužel přenesli i do vztahů nové banky.
 
0/0
31.5.2002 20:50

julim

Klausi řekni kde skončily ty miliardy-hlavně ve státních podnicích.
Myslíte si že je zprávné aby špatné hospodaření státu a následně i Nomury v IPB zaplatili drobní akcionáři a potažmo všichni občané ČR. Co dělal Tošovský a jeho bankovní dohled když IPB na nátlak Klausových vlád sponzorovala státní podniky, co dělala KCP když rok před krachem pustila IPB na hlavní trh do SPADu. Co dělali celou dobu auditoři, že nevarovali akcionáře !! Všichni buďte prokleti, ať každý co zavinil ztratí alespoň tolik co já !
0/0
31.5.2002 20:48

Tosovsky

Re: Klausi řekni kde skončily ty miliardy-hlavně ve státních podnicích.
Mne do niceho netahejte a radeji si najdete dobre placenou praci v zahranici, tak jako ja. A na Cechy uz se vys**, teda chci rict zapomen.
0/0
1.6.2002 9:49

Tonda

Re: Klausi řekni kde skončily ty miliardy-hlavně ve státních podnicích.
Budiž zatracen každý, kdo se podílel na uvalení nucené správy a prodeji do předem vybraných rukou. Jestli je české soudnictví alespoň trochu nezávislé, tak smlouvu o prodeji zruší. A pak se ukáže, drahá ČSOB, KBC i Staňku.
0/0
1.6.2002 21:42

Obchod století

Obchod století
Obchod století                         
Získat největší banku v zemi, s největším počtem klientů, ještě si nechat od státu zaplatit úroky a atd., to je přece úžasný! ČSOB bravo ! Blahopřeji k obchodu století! Blahopřeji i lidem, kteří se na tom napakovali! Ale tobě merlíku a špidlo, tobě zemane tobě chci jenom říci - okradl jsi 52 tisíc nevinných lidí akcionářů a ještě násobně více podílníků fondů, které ty akcie vlastnily, o lidech, kteří to ze svých daní zaplatí nemluvě! A akcionářům ostatních bank, především těm zahraničním si přispěl a zvedl cenu jejich akcií! Jak dojemně sociálně demokratické! Všechno se povedlo, bylo to nejlepší řešení, lidé drží hubu a budou vás volit …. co na to říct   …..       
0/0
31.5.2002 20:43

Henoch

To je bordel!
Tam lítaj miliardy 150 nebo 68 miliard,však on to někdo zaplatí!
Já navrhuji ať to zatáhne bankovní dohled,který má centrální banka nad bankami!A také ministerstvo financí které je jejich zřizovatelem a rovněž je má kontrolovat!V supermarketu chytli chlápka co ukradl zboží za 24,60 Kč. 
Ale KAM se poděly výše zminované miliardy NIKDO NEVÍ,nikdo je po nikom nechce ,to není demokracie ,to je bordel!Promiňte v bordelu se nekrade!
0/0
31.5.2002 19:42

universal soldier

68 mld.
A to o par clanku niz lidi brecej nad 60 miliardama za Gripen....
0/0
31.5.2002 19:24

JeD

žádná křeč
každý na tu srandu dá pů vejplaty a jede se dál, ne? neni to poprvé, ani naposled...
0/0
31.5.2002 19:24

ahojda

ostuda
Teda tohle je TAKOVEJ BORDEL!! Management vytuneloval IPB a nikdo v tomto státě nehne prstem, aby se potrestali viníci. A já to mám platit ze svých daní? Je mi hanba...
0/0
31.5.2002 18:58

venomak

za ty prachy to beru
a v ceske republice me uz nikdo v zivote neuvidi :-}}
0/0
31.5.2002 17:28

bankéř

Re: za ty prachy to beru
Jedu s tebou.
0/0
31.5.2002 17:38

Tomas

Uááááááááá
Proč je mi pozastavena možnost nakládat s mými akciemi IPB tak dlouho? A proč převzala ČSOB software pro vedení klientských účtů ještě před tím, než ho zaplatila?
0/0
14.2.2002 9:15

krcil

Re: Uááááááááá
Aby si měli z čeho vyplácet dividendy.
0/0
2.6.2002 14:03Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.