Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Ombudsman vystrašil nájemníky

Ombudsman Otakar Motejl, který se v úterý připojil k soudcům Ústavního soudu a spustil tažení za změnu poměrů v nájemním bydlení, uvrhl řadu nájemníků do nejistoty a obav. "Od rána nám volají lidé. Nerozumí, co krok ombudsmana znamená a bojí se, co bude dál," uvedl včera předseda Sdružení nájemníků, poslanec a advokát Stanislav Křeček.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Václav Mařatka , Praha 4

Ať žije ombudsman ! Chceme také referendum !!! A hned !!
Je to docela legrační. ČSSD si nedávno v parlamentu zřízení ombudsmana doslova vydupala a on jí teď chce zrušit regulaci nájmů. A co takhle referendum?  Co asi řekne většina těch neregulovaných - cca. 85% ?!?!?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
0/0
22.3.2002 10:06

jah

RE: miliony pod mostem
Vážený, vyhrožujete miliony bezdomovců. nevím, jak jste na to přišel. V Praze je více aut na 1000 lidí než v Mnichově, tj. na benzín, pov. ručení atd. lidé mají a na bydlení ne? Zkuste dále uvažovat hlavou! kdo asi obsadí ty "lukrativní" 30 let staré a vybydlené paneláky na Proseku za vámi předpokládaných 9000,-Kč. Snadná odpověď-nikdo. Za 9000 si lidé raději vezmou hypotéku. Majitelé obyčejných bytů tuto  situaci chápou a proto budou nájemné zvyšovat citlivě. Dám příklad- pokud bylo regulované nájemné z nebytových prostor 190 Kč ročně, volné tržní nájemné v centru Prahy bylo 50-70DEM.  Dnes  (po deregulaci) by nikdo 70 DEM nedal, za 20-30 DEM je spousta kanceláří k pronajmutí.
Je pouze jediná skupina lidí, která musí mít oprávněné obavy- nájemníci lukrativních bytů na lukrativních místech (Vinohrady, Dejvice apod). Dnes platí za 120m  3500, po deregulaci by to skutečně mohlo být 15-20 000. Je však otázkou, zda sociál musí užívat 120m a zda sociál musí bydlet  na lukrativní adrese. Kromě Česka to není nikde!  
0/0
8.3.2002 18:08

Neldelinde

Ekonomický nájem
Dejme si prosím trochu počtů. V současnosti se v Praze prodává starší byt 3+1 za jeden až dva milióny. Počítejme střed: zhruba 1,5 miliónu. Pokud si někdo ty peníze půjčí, tak bude za 20 letou hypotéku platit zhruba 7 až 8 tisíc měsíčně. Kdo má takový byt pronajatý, tak má v užívání majetek této hodnoty. Je sice pravda, že ten byt tím nekupuje, ale tím, že ho má pronajatý, tak nepotřebuje jiný. Proto mi vychází cena pronájmu někde mezi 5 až 7 tisíci za standardní 3+1 na sídlišti. Regulované nájemné je méně než poloviční. Mě to takhle přijde celkem fér. A jsou to hranice, na které se můžeme dostat bez regulací.
0/0
8.3.2002 14:58

Gabriel

Doufám, že deregulace proběhne co nejdříve
Abych mohl bydlet v Praze, tak jsem nucen platit gaunerovi, který pronajímá byt se státem regulovaným nájmem, 12.000 Kč + služby. A co můžu dělat? Ja věřím, že deregulací se situace může jedině zlepšit. Jen rychle do toho.
0/0
8.3.2002 13:59

laco

Nevím kolik z Vás si na to vzpomíná
Nevím kolik z Vás si na to vzpomíná ale já jo, když profesor Klaus si posteskl v televizi, že s Lýdií bilancovali a zjistili, že on jako předseda vlády nic nemá a proto požádal o obecní byt ? Svůj družstevní přenechá synovi. Předseda vlády pravicové strany vydává společnosti impuls, že on se svojím příjmem není schopen vyřešit svojí bytovou otázku a proto chce státní byt ? Potom se nedivím, že stejně falešně bečí skupina privilegovaných jedinců v obecních bytech a stále chce urvat co se dá. Jděte už do důchodu a nechte konečně někoho dokončit tu zpackanou transformaci společnosti. ODS,KDU ČSL,ODA , US už to právo nemá. Nezaměstnaným, nemocným, samoživitelům a telešně postiženým se omlouvám, že neoprávněně spadli do kategorie těchto vychcánků. Těm by měl stát přispívat na bydlení a umožnit jim zařadit se do výrobního procesu dle svojich možností. Tento ekonomický bordel v bytech svým osobním příkladem legalizoval předseda vlády. Asi nevěděl za jakým účelem zřídil příspěvky na stavební spoření ? A nebo je to pouze nástroj pro mladí vpřed a staří na svá místa ?
0/0
8.3.2002 13:43

najemnik

Cerny trh
Absolutne souhlasim se vsemi povazujici regulovane najemne za prezitek socialismu. Bydlim v Praze v panelakovem byte a platim 12,000 + sluzby. Majitele si byty s regulovanym najemnym drzi a proc ne. I kdyz se jim ho nepodari pronajmout tak platit kolem 2,000 mesicne v Praze moc lidi nevytrhne. Samozrejme, ze situace mimo Prahu je jina, ale v Moste urcite nebude nikdo pozadovat 8,000 v trzim najemnem!
0/0
8.3.2002 11:05

Honza

Jsem najemnik a chapu majitele
Bydlim v byte s regulovanym najemnym a platim za 2+1 ani ne 3k. Je to dost malo penez nato, aby se ten byl dal udrzovat. Dokonce majitel domu rekl najemnikum, ze klidne jim odproda ten dum at se o nej staraji sami a zalozi si druzstvo. A verte nebo neverte, prakticky nikdo to nechtel, ptz si spocitali, ze by to pro ne bylo nevyhodne - ze totiz zjistili, ze bychom si pak museli platit vic do spolecne kasy, aby bylo na opravy a udrzbu. Proto podle me je tahle situace neudrzitelna a ja bych klidne platil vic, nevim kolik, ale proste tohle je stav, ktery se nakonec spatne projevi i pro me jako najemnika a to tim, ze proste dum, kde ziju schatra a budou ho muset zbourat. A pak SKUTECNE budu bydlet pod mostem. Proto bych byl pro zvyseni a pro nejaky predpis aby majitel nebo spravce domu mel povinnost ty penize z velke vetsiny investovat do obnovy domu. To je podle me trvale udrzitelny rozvoj pro obe strany.
0/0
8.3.2002 10:59

jirka

Re: Jsem najemnik a chapu majitele
to je slovo inteligetniho cloveka, kterej vidi dal nez jen k pristi vyplate vsechna cest
0/0
8.3.2002 11:08

laco

Ombusman vystrašil především vyčůrané parazity
Koho asi může vystrašit řádný výklad práva. Pouze toho komu vyhovovalo, že zkorumpovaná pravice prováděla zákony jak jí to vyhovovalo. To,že odešel ze Zemanovy vlády pouze svědčí o jeho charakteru. Když nejsem schopen prosadit svoje návrhy, nemá smysl abych ve vládě byl. Totéž měli udělat ministři KDU ČSL,ODA,US. To, že to neudělali pouze svědčí o jejich charakteru. Motejl je právní persona, která měla již od počátku transformace dohlížet na kvalitu práva. To, že takovou právní personu pravice dříve neprotlačila na odpovědnou funkci svědčí pouze o tom, že si cíleně vytvořila toto děravé právní prostředí. Jeho záměrem bylo vytvořit okamžitě nezbytných horních deset tisíc. Ty sice vytvořila ale ne ze skutečné elity národa ale z becharakterních jedinců, kteří si neoprávněně přisvojovali tituly, převlékli kabáty a vyrabovali zemi. Jak je možné, že až po deseti letech vlády pravice (ODS,KDU ČSL,ODA,US)za vlády ČSSD (levý střed) se provádějí a přijímají věci (urychlená privatizace bank, zrychlená deregulace energií, zprůhlednění rodinných přídavků, zrychlení příprav na vstup do EU, snaha privatizovat enegetiku, vypáčení alespoň nějakých korun z Ruska, podpora spojeneckých vojsk atd.), které měla a musí dělat pravice. Potom je jediné vysvětlení, nejsi žádná pravice pouze skupina podvodníků a darebáků a každý pravicově smýšlející volič, nezatížený minulostí musí logicky volit nejpravicovější ze zbývajících politických stran v tomto státě a to ČSSD.
0/0
8.3.2002 10:51

Věra

Re: Ombusman vystrašil především vyčůrané parazity
Víš, koho tohle opravdu vystraší? Kdo nemá "odpovídající" příjmy a těch je většina. Ne, že by lidé nechtěli platit - ale z čeho? Už to chápeš? Je to podivná politika připustit "volný trh bytů" - když nejsou byty nižší kategorie, nezdá se ti? Chytráku!!!! Zazobanej!!!!
0/0
8.3.2002 11:42

laco

Re: Re: Ombusman vystrašil především vyčůrané parazity
Kdo nemá odpovídající příjmy nemůže jezdit v zahraničním autě. Kdo nemá životní minimum musí a podle mne i dostává státní dávky. Já také dostávám rodinné přídavky (takže to blbě ale nějak funguje). Já vidím jak si lidé svojích bytů váží. Dělal jsem tři roky domovníka. Ať je člověk vzdělaný či nikoliv, Ať je bohatý či chudý kdo je primitiv, primitivem zůstane. Ve výtahu nasráno, stěny pomalované, zámky vylámané. Je zajimavé, že to nevidím na vesnicích v barácích zuboželých zemědělců. A ti neřvou i když mají nejmenší příjmy. Neuvědomuješ si, že tvoje silné sociální cítění je zneužíváno vychcanými darebáky.
0/0
8.3.2002 12:18

barbudo

Re: Re: Ombusman vystrašil především vyčůrané parazity
Máte pravdu, že problém je ve skutečnosti v příjmech nájemníků. A to je také problém, který je třeba řešit. U nás došlo k pokusu řešit nedostatečné příjmy části obyvatelstva tím, že se legislativním způsobem u části z nich snížily jejich nutné výdaje (na bydlení). Ovšem tento způsob řešení, kdy se vlastníkům domů ukládá na vlastní náklady pečovat o řádnou úrověň bydlení nájemníků je opravdu nesmysl.
0/0
8.3.2002 12:43

V

miliony pod mostem
Pominu-li několik vyjimek slušných majitelů domů, pravděpodobně se uvolněná cena nájemného zvrhne v požadavek k zaplacení tržního nájemného, což je často o 300 - 500% vyšší, než nájemné regulované. Tento stát v čele s asociální ODS, která je jen pro bohaté, totiž chce srovnat nájemné na tržní cenu. V Praze se pak za byt 3+1 bude mít běžně platit okolo 9OOO,-Kč za čisté nájemné. Svým dílem k tomuto stavu přispěla také ČSSD, když chce zvyšovat nájemné jen o 4%, což nepokryje ani inflaci. Normální by bylo nárůst o inflaci nyní cca 4% a zvýšení např. 5 - 10%. Což dá celkem cca 15 % ročně. Protože majitelé také potřebují z něčeho udržovat domy. Ale chtít zvýšit nájem (jeden můj známý v Preze mi o tom vyprávěl) ze 2000 na 8 700,- Kč je nemravné a uvolnění cen k tomu pomůže. Vynoří se desetitisíce soudních sporů a ve státě se bude poflakovat několik milionů ožebračených bezdomovců. Stát pak vynaloží několikanásobně vyšší sumu na jejich začlenění do společnosti. Nebo se na ně vykašle, čímž se dostaneme na Balkán. Ono 9 000 nájemného z platu 10 - 12 tisíc se zaplatit nedá. leda, že by stát také uzákonil trojnásobné zvýšení platů. Což je ovšem vzhleden k naší ekonomice totální blbost.
0/0
8.3.2002 10:31

Martin

Re: miliony pod mostem
Michale, ve kterem state zijete? Ja platim 9000 za 2+kk a nestezuji si. V tomhle socializmu si lide uzkostlive drzi 1, 2, i 4 byty za regulovane najemne. Soucasna situace je neudrzitelna. Skutecny trh s bydlenim neexistuje. Bud do uvolneni trhu s byty pujdeme, a v budoucnosti se objevi opravdovy prinos, nebo ne .... touhle dobou je v Amsterdamu krasne .... dane platit kdekoliv jinde mi zasadne nevadi.
0/0
8.3.2002 10:47

Věra

Re: Re: miliony pod mostem
A MUZES NAM PROSIM PEKNE RICI SVUJ PRIJEM, KDYZ PLATIS NAJEMNE 9000 A NEVADI TI? A CO STARI OBCANE, KTERI MAJI DUCHOD 6000 NEBO DOKONCE 5000 ? CO TY NA TO - JAKO KOMUNISTA????
0/0
8.3.2002 11:47

r

Re: Re: Re: miliony pod mostem
stary obcan necht se odstehuje na venkov, kde dostane byt za 1500 a bude vysmatej. Pokud ma nejakej duchodce dojem, ze si potrebuje sam drzet 4+1 na Kralovskejch Vinohradech, tak by mel asi zacit makat, neco takovyho ze svyho najmu dotovat nehodlam :)
0/0
8.3.2002 13:47

Rostman

Re: miliony pod mostem
Kdybych bydlel v Praze za 9000 v 3+1, tak bych byl vysmátej, protože to je naprosto super cena. A ještě vysmátější bych byl, kdyby se z mých daní nedotovalo nájemný (protože když to obce dotují, tak to musí odněkud pokrýt - z příspěvku od státu. Soukromí majitelé nemají ani tuto možnost) pro ty, co bydlí za trapný 2000.
Pokud někdo nemá na to, aby bydlel v Praze, může se odstěhovat na venkov, tam jsou nájmy nižší. Nebo si může od banky půjčit prachy a postavit nájemní dům, kde bude chtít po nájemnících 2000 a sám tam bydlet...
A nebo může chtít příspěvek na bydlení od státu (což se mi taky nelíbí, protože to jde opět z mých daní a já nemůžu jenom dotovat socky, já musím taky platit za vlastní tržní nájem a za tržní jídlo a další věci). Ale nikdo nemůžu po nikom chtít, aby nemohl nakládat se svým majetkem a aby nedostával tržní cenu za jeho využívání. Nevím, jak by se líbilo vám, kdyby na vás uvalil povinnost vozit mě do práce autem a platit vám 0,20 za kilometr, protože si nemůžu dovolit platit víc. Je to stejná hovadina jako regulovaný nájemný.
A mimochodem, ceny po deregulaci se ustálí někde na úrovni mezi regulovaným a tržním nájemným, který je tak vysoko právě proto, že není konkurence.
 
0/0
8.3.2002 10:49

Zdeněk

Re: Re: miliony pod mostem - naprostý souhlas
0/0
8.3.2002 11:00

bogan

Re: Re: miliony pod mostem
Přeji Vám, aby jste nikdy nebyl socka.
0/0
8.3.2002 11:01

laco

Re: Re: Re: miliony pod mostem
Ze mne se po listopadu 1989 dvakrát socka stala a nikdy jsem nedostal státní byt. Můj bývalý nadřízený ekonomický náměstek ostravského gigantu ten státní byt měl. Takže on je socka. Co potřebuji k tomu aby se ze mne stala socka. Členství v KSČ jako měla ona. Nebo 55 let jako měla ona ? Ona jakožto členka KSČ, která si dodělala VUML o svojí práci nikdy nepřišla. Já dvakrát asi za to, že jsem členem KSČ nikdy nebyl nebo za to, že jsem řádný inženýr ? Kdo je socka ať dostává příspěvky bydlení a ne regulované nájemné.
0/0
8.3.2002 11:33

bogan

Re: Re: Re: Re: miliony pod mostem
nemluvím o bydlení, mluvím o tom dostat se na dno (pěněžně, životně). Já jsem tam byl a vím o čem je řeč (stačí jedna pitomá nemoc).
0/0
8.3.2002 12:35

laco

Re: Re: Re: Re: Re: miliony pod mostem
Toho se musí bát každý i já. A co ti chudáci, kteří se narodili a nebo jsou tělěsně postižení. Ať tato společnost vezme ušetřené prostředky odstraněním regulovaného nájemného a poskytne je těmto chudákům k vybudování pracovních příležitostí pro ně.
0/0
8.3.2002 12:43

Věra

Re: Re: Re: miliony pod mostem
NE - PRAVE PROTO MU PREJI, ABY ZAKUSIL - CO TO JE BYT SOCIALKA - BUDE MLUVIT JINAK!!!!
0/0
8.3.2002 11:49

r

Re: Re: Re: miliony pod mostem
hele, postaveni socky jsem si uzil dosytosti a budu ze svyho platu klidne dal odvadet kazdej mesic 13000,- Kc na danich jako to delam dotedka, aby se pro ty socky mohly postavit holobyty. Ale vazne nemam zajem platit trzni najemny dvakrat vetsi nez je potreba, jenom proto aby z nej mohl majitel domu dotovat regulovanej najem lidem, ktery maj leckdy vyssi prijem nez ja...
0/0
8.3.2002 13:53

Tomáš Marný

Re: Re: miliony pod mostem
A co na tom venkově asi tak bude dělat? Bude nezaměstnanej a místo na nájemné mu budete z daní přispívat na sociální podporu? A nezaměstnanej z venkova se přestěhuje do Prahy a najde si super placený místo, aby mohl platit tržní nájemné? Slyšel jste někdy pojem LOGIKA?
0/0
8.3.2002 14:44

Josef2

Re: miliony pod mostem
Kde jsi přišel na to, kolik lidí bydlí v bytech s regulovaným nájemným. Neznám statistiku, ale určitě to není více než 200 000. Z ních 25% pronajímá byt za tržní nájemné 50% na to bude mít a zbytek se dá řešit sociální sítí. Problém je, že tento malý segment deformuje zbytek trhu.
0/0
8.3.2002 10:51

r

Re: Re: miliony pod mostem
mno, to asi sotva. podle statistik je regulovany najemny v 1/3 prazskejch bytu, coz samo o sobe dela cca 300-400 tisic lidi...
0/0
8.3.2002 13:53

Re: miliony pod mostem
Samozřejmě zvýšení o 500% ze dne na den je asi moc. Nicméně, soukromí majitelé domů (mohu potvrdit z vlastní zkušenosti), už celá léta dotují bydlení, přičemž dotaci by vlastně měl zaplatit stát. To, že regulované nájemné (pokud není s náhradou od státu) je protiústavní, je všeobecně známá věc a nikdo už o ní dnes nepochybuje. K deregulaci nájmů podle mého názoru mělo dojít hned na začátku 90-tých let, tedy v době, kdy by navýšení nedosahovalo několik set procent - a byly by peníze do fondu oprav. To, že v současné době většina domů v soukr. vlastnictví chátrá (není na opravy), je přímý důsledek regulace nájemného, kdy pro stát je jednodušší s prominutím srát na hlavu poměrně malé skupině majitelů domů, což je mnohem výhodnější, ješ si to "rozházet" s velkou masou nájemníků.
0/0
8.3.2002 10:55

laco

Re: miliony pod mostem
Milióny lidí pod mostem se zahraničními vozy. Copak si neuvědomujete kam tuto společnost naorientovala pravicová impotence. Místo aby se lidi v prvním případě starali o to kde budou bydlet a zda jsou zabezpečeni na stáří, tak se hlavně starali kdo bude mít jaké zahraniční auto. Povinností vládnoucí strany je vhodnými nástroji tuto společnost naswměrovat na to co je správné. Vy jste deset led za vlády pseudopravice jezdili po světě, chvastali jste se jak není transformace společnosti úspěšná a teď když máte složit účet za 10 let svojí lhostejnosti tak bečíte. Deregulace nájemného je odstranění křivd. Jak k tomu přišli mladí lidé, kterým nikdo po revoluci nedal státní byt a museli si ho pořídit za své. Vaše generace , která od bolševiků dostala státní byty hnipala na regulovaném nájemném. Navíc to ta Vaše zkurvená generace se v listopadu nezasloženě chytila moci (Klaus, Zeman, Dyba, Baudiš) a domršila transformaci této země. Počkejte až si to ti mladí uvědomí a na stará kolena Vám předloží účet. Žádné sociální byty, žádné důchody. Potom oni zase budou dělat restituci pro narovnání křivd a Vy jí platit. Oni taky platili navrácení majetku a nikomu nic oni nevzali. A bude to spravedlivé.
0/0
8.3.2002 11:11

Věra

Re: Re: miliony pod mostem
CO TO PLÁCÁŠ O SPRAVEDLIVE ODPLATĚ PRO STARÉ LIDI? VŽDYŤ ONI POCTIVĚ PRACOVALI A ČEHO SE NAKONEC DOŽILI? DŮCHODU, ZE KTERÉHO SE ŽIVOŘÍ.... TO BYS MUSEL POTRESTAT VŠECHNY PŘEDSTAVITELE BÝVALÉHO KOMUNSTICKKÉHO REŽIMU - A TO SE PŘECE PO REVOLUCI 1990 VUBEC NESTALO. PROČ BYS TRESTAL MASU LIDÍ, KTERÝM TATO BOLŠEVICKÁ VLÁDA VLÁDLA A KAM TA TO DOTÁHLA. COŽPAK NEVÍŠ - ŽE BYLA TAOTALITA???? CHYTRÁKU JEDEN!!!
0/0
8.3.2002 11:54

laco

Re: Re: Re: miliony pod mostem
Ty možná živoříš ale soudruh Dlouhý, Tlustý, Kočárník, Čalfa atd. neživoří a my nemáme ani na penzi jakou máš Ty. Tak mi řekni, která zkurvená generace tu posranou transformaci dělala a proč ? Asi proto, že poctivě dělala za bolševika a vše bylo v pořádku. Když puberťáci vyšli na ulici zvracet nad Vaším mravním profilem, tak se hned generace Klausů chopila moci aby laskavě napravila tu Vaší poctivou práci. A hned v zápětí dala restituci. Zaplať co bolševici rozkradli. Ale Ti mladí nic nerozradli. Vzápětí na to jim řekli, že je třeba rozdělit stát. Ale ti mladí se nehádali. Pak jim řekli, ti chytráci ve státních bytech, že se každý musí postarat o sebe, že oni žádné byty nedostanou. V zápětí na to si Klaus pobrečel, že on nic nemá jako předseda vlády a ať mu stát dá byt. Co s takovou generací udělat ? Nejsme jako Vy. Půjdete v tichosti do důchodu a do učebnic a naše děti naučíme, že jste byli zkurvená generace.
0/0
8.3.2002 12:34

bogan

Re: Re: Re: Re: miliony pod mostem
A kde jste byl vy šoumene? Vy jste tady nežil. Koho jste volil ????. Spousta lidí s tím nesouhlasila, ale všechno je to o manipulaci pomocí medií (kdo má média má moc - podívejte se jenom na MF, na tu cílenou masáž ČSSD - nemám ji rád, ale dneska článek o pí. Grossové a najděte si v archívu co ta samá MF psala o podnikání pí. Klausové a o tom to je).
Jo kdo má prachy a moc tak ten holt jede.
0/0
8.3.2002 12:42

laco

Re: Re: Re: Re: Re: miliony pod mostem
Já jsem tuto pravici nevolil, já jsem měl to štěstí, že mne soudruh Dlouhý v roce 1992 učitým činem umožnil procitnout.
0/0
8.3.2002 13:12

Věra

Re: miliony pod mostem
MUŠ MŮJ PLNÝ SOUHLAS. PROVÁDĚT POLITIKU "VOLNÉHO TRHU BYTŮ",KDYŽ NEJSOU BYTY NIŽŠÍ KATEGORIE - TO JE LUMPÁRNA PROTI LIDSKOSTI:::: A NE SOCIIÁLNÍ POLITIKA PANE MOTEJLE!!!!
0/0
8.3.2002 11:45

Kevson

Re: Re: miliony pod mostem
O čem to mluvíte? Motejl jenom dělá svou práci.
0/0
8.3.2002 13:53

Petr

Re: Re: miliony pod mostem
Jak nejsou byty??? Navstivte trebas www.praha6.cz a prectete si, ze dnes uz podali cca 1700 zalob na neplatice najemneho, kteri dluzi obci celkem pres 12,3 milionu Kc !!! Co s takovymi individui? Pohrozit vystehovanim pod most a pokud to nesplati tak je zfleku vykufrovat. To by se hned objevilo volnych bytu, ze pani humanistko? Bohuzel vsak najemnici (i ti neplatici) jsou zakonem hajeni vic nez majitele. Nez soud naridi vypoved uplyne par let a dluh rapidne vzroste a zaplati to obec. Obdobne je to s cernymi najmy a vymenami obecnich bytu. Jen racte mrknout do inzeratu. Kdopak na techto kseftech vydelava? Jejich majitel (stat/obec) nebo vycurany najemnik? Chapu, ze se vam nechce platit vyssi avsak realnou cenu najmu, komu by se chtelo, ale videla jste snad v jednom kramu dvoji cenu za rohliky? - Ja platim za obecni 1+1 2.kategorie smluvni cisty najem 6300 a sousedi za obdobny byt regulovanych 1020Kc. Tomu snad rikate lidskost?
0/0
8.3.2002 20:30

kempes

Re: miliony pod mostem
zvysit cenu za 3+1 ze 2000,- na 9000,- mesicne mi neprijde nemravne, ale (vzhledem k soucasnym "trznim" cenam v praze) naprosto v poradku. nemravne mi prijde to, ze nekdo musi z vlastni kapsy dotovat bydleni nekoho jineho, jak se to dnes deje. deregulace najemneho muze zpusobit pouze to, ze bude vic bytu na prodej za rozumne ceny. pak se da i bydlet ve vlastnim (mame hypoteky apod, ze). za dnesni situace se moznost poridit vlastni byt za rozumnou cenu rovna sanci vyhrat 1. cenu ve sportce a nebo se tomu ctvrt roku venovat na plny uvazek - tedy nepracovat, jenom jezdit, shanet, telefonovat, nicit si dusevni zdravi, ...
0/0
8.3.2002 11:56

jana

vystěhovat
ten do řádně majitelům neplatí nemá nárok na dobré bydlení
0/0
8.3.2002 10:26

Petr

Re: vystěhovat
Naprosty souhlas, at uz je majitelem obec nebo soukromnik musi za poskytnutou sluzbu -bydleni- byt adekvatne zaplaceno. Pro nechapave najemniky a neplatice: bydleni je zbozi jako kazde jine.
0/0
8.3.2002 20:01

viktor

ten socialismus v bydlení musí už skončit, majitelé domů nemají prostředky na rekonstrukce a nájemníci nemají žádné uznání a nechtějí platit, přestože platy rostou. Majitelé nemají žádné výnosy a stále doplácí na bydlení jiných kteří se o nic nestarají jenom devastují majetek.
0/0
8.3.2002 10:20

alf

Re:
nejlepší by tedy bylo nájemníky vystěhovat, nic nedělají, jenom devastují byty svým užíváním a navíc - určitě nikdy nebudou mít uznání, ne ?
0/0
8.3.2002 10:34

blackpug

Re:
To,že majitelé nemají na opravy je bluf.Bydlím v domě družstva vlastníků zprivatizovaných bytů 30 let stáří a tak dobře vím co stojí údržba a renovace.
0/0
8.3.2002 10:42

Věra

Re:
Stále se oháníš majiteli domů. Znám mnoho případů, kdy současní majitelé domů jsou bývalí komunisti. Tenkrát se měli dobře a teď by se zase chtěli mít dobře. Ať dají dům státu, když nemají na opravy, cožpak neví, jak to tady bylo?
0/0
8.3.2002 11:56

r

Re: Re:
co je to proboha za logiku???? mezi majiteli domu jsou mimo jine i komunisti, tim padem kdo ma dum a nema na opravy, ma dum odevzdat???
0/0
8.3.2002 13:44

Petr

Re: Re:
Bylo nebylo, neohanejte se komunisty, vzdyt dum je treba stale prubezne udrzovat a rekonstruovat. Kdo to ma tedy platit? 1)soucasny majitel ze sveho 2)stat z penez nas vsech, nebo 3)najemnici, kteri v nem bydli??? Priklanim se ke posledni variante, vzdyt proc bych mel nekomu sponzorovat bydleni skrze statni (obecni) pokladnu? Sam musim platit plne smluvni najemne - a prispeje mi snad nekdo?
0/0
8.3.2002 19:47

:(

Re: Re: Re:
Timto by ovsem doslo paradoxne k tomu, ze najemnici, kteri bydli v nejstarsich a nejzchatralejsich domech budou platit za nekvalitni bydleni mnohonasobne vic (z duvodu financovani oprav domu majiteli) nez najemnici, kteri bydli v domech zachovalych. A to je prece nesmysl.
0/0
8.3.2002 23:35

Josef2

Nájemníci
Bydlím v bytě s regulovaným nájmem. Platím 12 000 Kč překupníkovi, který platí těch trapných 1 000 Kč. Až ra regulace skončí, tak budu platit tak 8 000. Jen do toho.
0/0
8.3.2002 10:01

jirka

socialni chovani obci ? :)
"Obávat se růstu cen v případě skončení regulace, musí hlavně lidé, jejichž byt vlastní soukromý majitel. Obce, v jejichž majetku jsou tři čtvrtiny bytů sregulovaným nájmeme, se zřejmě budou chovat více sociálně," CHA CHA prave ze obce napali vysi komercniho najemneho a budou se jako obvykle schovavat za byrokracii. soukromy majitel je obvykle jeden chudak ktery jen kouka ja mu lidi pronajimaj byty za 10k mesicne a jemu davaji 3k :) a pri zvyseni najemneho mu lidi nejspis rozbijou hubu, propichaj pneumatiky a objedou petikackou auto. Zatimco pan starosta rekne ze to bylo rozhodnuti mestske rady [tajne] a maximalne na to nekdo zanadava v hospode :)
0/0
8.3.2002 9:50

JV

Liberalizace
Už aby to bylo! Ono by se pak třeba ukázalo, že ten nedostatek bytů je jen důsledek regulace. Strašení profesionálních ochránců nájemníků, že průměrný nájem stoupne na desetinásobek či kam až, je idiocie podobná strašení komunistů, kteří říkali "v devatenáctém století děti pracovaly šestnáct hodin denně."
0/0
8.3.2002 9:33

Věra

Re: Liberalizace
Jsi zřejmě mladý nebo mladá, nevyplývá z tvého článku, jakého jsi pohlaví... A ještě nevíš, čeho se v životě dočkáš.... Nesuď - většina z nás si komunistickou vládu nevybrala... ani by ji nevolila - všichni MUSELI CHODIT VOLIT - JAKO JEDEN MUŽ. Dnešní stav je důsledkem komunsitického hospodaření, nic víc... A starým lidem nic zlého nepřej, zažili toho již dost...
0/0
8.3.2002 12:00Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.