Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Swiss Asset: KTP nic nedlužíme

Investiční společnost Swiss Asset Management (SAM) odmítla, že by zkrachovalému obchodníkovi s cennými papíry KTP Quantum cokoli dlužila. Jednatel SAM Miloš Skořepa tvrdí, že smlouvy z loňského prosince, z nichž vyplývá povinnost uhradit 376 milionů korun, jsou neplatné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tisková zpráva z 11.4.2002
Swiss asset management (CZ) má stále zájem o spolupráci s klienty společnosti KTP Quantum Swiss asset management (CZ) nedluží společnosti KTP Quantum 376 milionů korun Společnost Swiss asset management (CZ) má stále zájem o klientskou bázi společnosti KTP Quantum. O spolupráci se společností KTP Quantum jsme začali uvažovat na podzim loňského roku, protože jsme ji vyhodnotili jako zajímavou obchodní příležitost, zejména pro fungující obchodní síť společnosti a klientský potenciál. Události, k nimž v souvislosti se společností KTP Quantum došlo v lednu a únoru letošního roku, nás od tohoto zájmu neodradily. Proto jsme připraveni i nadále hledat všeobecně schůdné řešení, a to ve spolupráci s ostatními stranami, tedy správcem konkurzní podstaty, s klienty a jejich sdruženími, z nichž musí dříve nebo později vzniknout věřitelský výbor, a s Komisí pro cenné papíry. Při této příležitosti se chci také vyjádřit k informacím, které počátkem týdne pro některá média prezentoval konkurzní správce společnosti KTP Quantum Jiří Sehnal, totiž že společnost Swiss asset management (CZ) dluží společnosti KTP Quantum 376 milionů korun, které nezaplatila za odkoupení společností Agentura TNT, Tritez a Insoft. Skutečnost je taková, že společnost Swiss asset management (CZ) uzavřela v polovině prosince 2001 smlouvy o koupi uvedených společností, a to jako jeden z kroků připravovaného vstupu do skupiny KTP Quantum. Součástí všech tří smluv jsou ovšem dvě rozvazovací podmínky s jednoznačným časovým omezením a vazbou na vstup společnosti Swiss asset management (CZ) do společnosti KTP Quantum. Vzhledem k tomu, že v důsledku vývoje situace kolem společnosti KTP Quantum počátkem letošního roku ke vstupu společnosti Swiss asset management (CZ) do společnosti KTP Quantum nedošlo, tyto smlouvy pozbyly účinnosti. Informace o tom, že Swiss asset management (CZ) dluží společnosti KTP Quantum na základě těchto smluv peníze, jsou proto nesmyslné. ****** Swiss asset management (CZ) patří do skupiny SAMCH Holding AG, což je švýcarská společnost holdingového typu zaměřená na držení akciových a jiných podílů, která se orientuje na vyhledávání výnosných a zajímavých investičních příležitostí. V Praze dne 11. dubna 2002 Miloš Skořepa jednatel společnosti Swiss asset management (CZ)
0/0
15.4.2002 23:46

Martin

!! INFO !!
Dobry vecer, na www.pandora.cz jsem zalozil emailovou konferenci na tema - vse o kauze KTP. Zde na Fincentru se clanky mnozi kazdym dnem a ke kazdemu je nova diskuse. Asi jako kazdy poskozeny klient i ja se snazim ziskat co nejvice informaci, postrehu, komentaru, bohuzel graficka podoba, reklama a slozitost Fincentra ma za nasledek, ze muj modem stahuje nekolik megabajtu dat nutnych jen pro PROHLIZENI. :-((
Proto jsem zalozil emailovou konferenci, nevim zda se uchyti to zalezi jen na NAS...  :-))
Jak se prihlasit:
1. odeslete email na mailman@pandora.cz a do predmetu (subject) napiste SUBSCRIBE ktp
2. po odeslani Vam behem chvilky prijde potvrzujici email - staci dat odpovedet (reply) (beze zmen v textu) a odeslat
Tot vse - jste prihlaseni
Emaily do diskuse posilejte na ktp@pandora.cz  Pandora je rozesle vsem prihlasenym.
Jak se odhlasit:
1. odeslete email na mailman@pandora.cz a do predmetu (subject) napiste UNSUBSCRIBE ktp
2. po odeslani Vam behem chvilky prijde potvrzujici email - staci dat odpovedet (reply) (beze zmen v textu) a odeslat
Tot vse - jste odhlaseni (doufam, ze to nebudete potrebovat) :-) VSICHNI JSTE ZVANI. Martin  http://quantum.hyperlinx.cz
0/0
15.4.2002 21:16

Harpagon

Pro změnu zase www.ipoint.cz
Situace kolem zkrachovalého obchodníka s cennými papíry společností KTP Quantum připomíná gordický uzel, který se navzdory snahám nařčených stran stále více zatahuje. Jeden konec lana třímá v rukou předseda představenstva KTP Karel Takáč, který před pár dny dokonce označil dosavadního zájemce o vstup do KTP Swiss Aseet Management (SAM) za dlužníka své firmy (dluhy se prý pohybují kolem 376ti milionů korun), druhý zas 3 zájmové sdružení zastřešující klienty bývalého obchodníka. Podle dnešního vyjádření jednatele SAM Miloše Skořepy však SAM, která v České republice nabízí produkty švýcarské Anker bank, žádné peníze nedluží. Jak uvedl, smlouvy o koupi tří firem byly provázané s kapitálovým vstupem SAM do KTP do 3 měsíců. A protože k tomu nedošlo, smlouvy jsou neplatné. Zdroj obeznámený s případem ale ČTK potvrdil, že platnost smluv zatím trvá (ale ještě asi 20 dnů a SAM má také v uvedených firmách své zástupce), a tedy SAM je nadále dlužníkem. Ve stejném duchu vyzněla i odpověď na otázku, jak je to s hotovostní půjčkou 5 milionů, kterou si SAM vypůjčila od KTP. Víte, co je na zájmu SAM o KTP nejzajímavější? Anker Bank, kterou tato společnost v našem regionu zastupuje, není v mezinárodním měřítku příliš známou institucí. Její bilanční suma, která v roce 2000 představovala v přepočtu asi 6,4 miliardy korun, je vzhledem k výši vkladů klientů KTP Quantum velmi nízká. Nezávislí experti se shodují, že podobně postižené firmy jako KTP v potížích vždy operují vstupem zahraničního, nejlépe švýcarského investora. Výsledek se však v žádném z dosavadních případů nedostavil… Největším zádrhelem celé kauzy ale budou nejpravděpodobněji akcie Lázní Jáchymov. Připomeňme, že Penta Investment uplatnila opci na 71,5procentní balíček a mávnutím ruky prodala lázeňské akcie slovenské firmě Invest Kapa. Díky tomu KTP přišlo o asi polovinu svého majetku (složeného především z neobchodovatelných emisí, zač jej kritizovala i Komise pro cenné papíry).
0/0
13.4.2002 11:56

Jobber

Re: Pro změnu zase www.ipoint.cz
Harpagone - gordický uzel z toho děláte Vy a další, již dříve zmínění - Zaorálek s Novákovou!Kdyby jste se pokusil zjistit informace o tom, jak funguje švýcarský bankovní trh (případně o samotné bance, kterou kritizuje) věděl byste, že privátní banky ve Švýcarsku objem aktiv svých klientů nezveřejňují - ve zmíněné "vysmívané" bilanční sumě (v přepočtu 5,7 miliard korun) totiž nejsou zahrnuta. To, že ve Švýcarsku a jeho stovkami významných bank zaujímá Anker Bank 24. místo a její matka - Banque Cantonale de Geneva patří tradičně mezi první desítku největších švýcarských bank, nám zamlčujete, nebo to nevíte. Vaše doporučení, kde by se měla hledat "pomoc" je spíše k pousmání, méně však již konstatování, že Anker Bank je v mezinárodním měřítku naprosto neznámou finanční institucí. To, že banka není známá Vám nebo např. Jiřímu Zaorálkovi neznamená, že není známá v mezinárodním měřítku. Pokud tvrdíte, že Anker Bank nepředstavuje žádnou jistotu, pak stačí opět připomenout informaci o vlastníkovi Anker Banky - Banque Cantonale de Geneva, kterou stoprocentně vlastní přímo Ženevský kanton - svým způsobem tedy Švýcarsko samotné. Pro zajímavost - mezinárodní ratingové ohodnocení vlastníka Anker Bank je AAA - hodnocení, o kterém si drtivá většina domácích finančních ústavů může nechat jen zdát. Výše spravovaných aktiv skupiny, do níž Anker Bank patří se tradičně blíží k hranici půl bilónu korun. Napsat do internetového vyhledávače slova Anker bank a seznámit se s "neznámou" bankou či jejím renomé (www.ankerbank.ch) asi bylo příliš složité. Vzhledem k tomu, že jejím vlastníkem je Ženevský kanton, švýcarské banky za sebe navzájem ručí a nekrachují, slovo "jistota" v podání autora komentáře nabývá nového, doposud neznámého významu. Nad argumentem o "přísnějším, nicméně českému občanovi neznámému právu" se pak v tomto kontextu můžeme pouze pousmát.
0/0
13.4.2002 19:47

Harpagon

Re: Re: Pro změnu zase www.ipoint.cz
Nějak Vám uniklo, že jsem doslovně převzal článek z http://www.ipoint.cz/.
0/0
13.4.2002 23:33

Re: Re: Re: Pro změnu zase www.ipoint.cz
Jo - Vy rád přetiskujete bez vlastního ověření z jiných zdrojů, to si již všiml kdekdo! Z vlastní hlavy ovšem máte pramálo.
0/0
14.4.2002 16:07

Harpagon

Re: Re: Pro změnu zase fincentrum.cz
Jobbere, přečtěte si článek Firma, která chce klienty KTP, neříká vše na fincentru.cz . Zdá se, že ANKER Bank se k SAM nehlásí ... nebo máte jiné zprávy? Cílem angažovanosti SAM v konkurzu je zřejmě snaha vyhnout se úhradě závazků vůči KTP, to je v příkrém rozporu se zámy klientů KTP.
0/0
15.4.2002 14:56

Jobber

Re: Re: Re: Pro změnu zase fincentrum.cz
V příkrém rozporu se zájmy klientů jste Vy a Vám podobní zde na Fincentru! "Zdá se Vám" že ... Ano, to se vám zdá já naopak vím zcela přesně. Narozdíl od Vás jsem dnes viděl oba pány zastupující výše zmíněné společnosti sedět vedle sebe! A co je nebo není cílem, nebudou z pochopitelných důvodů vytrubovat nějakému Harpagonovi! Jsou určité věci z oblasti investic a financí, které není možno předčasně ventilovat kdejakému tlučhubovi, kterým nepochybně jste!
0/0
15.4.2002 23:43

Milan

Re: Pro změnu zase www.ipoint.cz
Mám dojem Harpagone, že štvanice na Quantum Vám úplně zatemnila mozek a proto se dopouštíte se velmi zásadních chyb. Ve snaze zpochybnit cokoliv kolem Quanta, zpochybňujete i jinak nezpochybnitelné. Vaší snahou je ovlivnit nevědomé, kteří k Vám vzhlíží jako k polobohu, ale těch mně líto není. Přidáváte se mimoděk k tvůrcům této inkvizice, za které odvádíte špinavou práci, zatímco si oni v tichosti mnou ruce „jak to dobře jde“ a hlavně inkasují dohodnutou odměnu za likvidaci Quanta! Nebo se snad na tom podílíte také? – teda na té odměně. Od Vás bych si nenechal poradit ani s víkendovým nákupem. Jen tak mimochodem – Quantum jako značka je vyřízená, o co Vám jde teď?
0/0
13.4.2002 21:28

Harpagon

Re: Re: Pro změnu zase www.ipoint.cz
Pokud chcete obhajovat praktiky KTP Quantum, mohl byste třeba vyvrátit moje právní stanovisko ke Smlouvě o SÚSA a způsobu její realizace na http://quantum.hyperlinx.cz/. Jde podle mne o kriminální kauzu, ostatně to šetří policie ...
Myslíte, že budete mít kliedné spaní?
0/0
13.4.2002 23:38

bringy

Re: Re: Pro změnu zase www.ipoint.cz
Na serveru iPOINT je vůbec řada zajímavých souvislostí a analýz se vztahem k problematice krachu KTP Quantum. Dovolil jsem si odtud zkopírovat malý přehled:
Souvisejicí články:
11.04.2002 Záměrné pochybení managementu aneb jak správně „přelévat“ peníze? (seriál Jak napálit akcionáře) 10.04.2002 Když dlužník kupuje svého věřitele aneb Co všechno je v ČR možné? 05.04.2002 Klienti KTP uplatněte své pohledávky!!! 02.04.2002 Kam se ztratily peníze z KTP? Do kapes povedeného vedení a spřátelených osob!!! 27.03.2002 Zdá se, že KTP Quantum ukrývá účetnictví …. 14.03.2002 Šedá eminence v pozadí KTP Quantum - další dravá štika v českých vodách! 28.02.2002 Přišla problematická KTP Quantum díky dravé Pentě o polovinu svého majetku? P.S. Je to zdroj zcela nezávislý na webu Fincentrum. A tak jsem zvědavý, koho "Bratrstvo kočičí pracky" (tedy "přátelé Fincentra") na webu iPOINT označí za "Novákovou a Zaorálka"? Bringy
0/0
14.4.2002 8:59

Tisková zpráva
Swiss asset management (CZ) má stále zájem o spolupráci s klienty společnosti KTP Quantum Swiss asset management (CZ) nedluží společnosti KTP Quantum 376 milionů korun Společnost Swiss asset management (CZ) má stále zájem o klientskou bázi společnosti KTP Quantum. O spolupráci se společností KTP Quantum jsme začali uvažovat na podzim loňského roku, protože jsme ji vyhodnotili jako zajímavou obchodní příležitost, zejména pro fungující obchodní síť společnosti a klientský potenciál. Události, k nimž v souvislosti se společností KTP Quantum došlo v lednu a únoru letošního roku, nás od tohoto zájmu neodradily. Proto jsme připraveni i nadále hledat všeobecně schůdné řešení, a to ve spolupráci s ostatními stranami, tedy správcem konkurzní podstaty, s klienty a jejich sdruženími, z nichž musí dříve nebo později vzniknout věřitelský výbor, a s Komisí pro cenné papíry. Při této příležitosti se chci také vyjádřit k informacím, které počátkem týdne pro některá média prezentoval konkurzní správce společnosti KTP Quantum Jiří Sehnal, totiž že společnost Swiss asset management (CZ) dluží společnosti KTP Quantum 376 milionů korun, které nezaplatila za odkoupení společností Agentura TNT, Tritez a Insoft. Skutečnost je taková, že společnost Swiss asset management (CZ) uzavřela v polovině prosince 2001 smlouvy o koupi uvedených společností, a to jako jeden z kroků připravovaného vstupu do skupiny KTP Quantum. Součástí všech tří smluv jsou ovšem dvě rozvazovací podmínky s jednoznačným časovým omezením a vazbou na vstup společnosti Swiss asset management (CZ) do společnosti KTP Quantum. Vzhledem k tomu, že v důsledku vývoje situace kolem společnosti KTP Quantum počátkem letošního roku ke vstupu společnosti Swiss asset management (CZ) do společnosti KTP Quantum nedošlo, tyto smlouvy pozbyly účinnosti. Informace o tom, že Swiss asset management (CZ) dluží společnosti KTP Quantum na základě těchto smluv peníze, jsou proto nesmyslné. ****** Swiss asset management (CZ) patří do skupiny SAMCH Holding AG, což je švýcarská společnost holdingového typu zaměřená na držení akciových a jiných podílů, která se orientuje na vyhledávání výnosných a zajímavých investičních příležitostí. V Praze dne 11. dubna 2002 Miloš Skořepa jednatel společnosti Swiss asset management (CZ)
0/0
12.4.2002 20:05

Harpagon

Já bych také popíral ...
Je přirozené, že dlužníci věřitele v úpadku jeho pohledávky popírají. Předpokládám, že správce podstaty jako právník správně vyhodnotil smluvní podmínky prodeje.
0/0
12.4.2002 8:33

Milan

Re: Já bych také popíral ...
Něco mi říká, že když nedojde ke vzájemnému plnění, tak vlastně nedojde k obchodu. Takže peníze leží tam ,kde byly a předmět obchodu také. Ze známých důvodů byla realizace předjednaného obchodu zastavena. Správce má k dispozici majetek, který byl předmětem prodeje a nevím, proč mu jde ještě také o peníze. To by pak měl obojí a to mně nepřipadá logické. Vám ano Harpagone? Celá diskuze v této kauze je přímo praštěná - každý se předhání v rádoby odborných závěrech a ve skutečnosti jde jen o nezávazné tlachy.
0/0
12.4.2002 18:13

Harpagon

Re: Re: Já bych také popíral ...
 Jde o tzv. synallagmatický vztah, kdy každá strana má něco plnit, je jednak dlužníkem a jednak věřitelem. Tady záleží na znění smlouvy. Pokud např. smlouva zněla tak, že SAM je povinen do 31.3. zaplatit kupní cenu a převod se uskuteční do 30 dnů po připsání kupní ceny na účet KTP, pak zde pohledávky KTP je. Po zaplacení kupní vznikne splatná pohledávka SAM na převod podílu/podniku. Krom toho prohlášením konkurzu se stávají všechny pohledávky splatnými - § 14 odst. 1 písm. g) ZKV. Pane Milane, přiznejte barvu, že VY jste zhrzený dealer nebo manažer KTP. Všechno negujete, ale sám s nějakou myšlenkou nejpřijdete. Tak, co jste zač?
0/0
12.4.2002 19:06

vašek

Re: Re: Re: Já bych také popíral ...
Harpagone, narážkama typu "zhrzený dealer nebo manažer KTP" se tady oháníte až moc často. Už je to trapné. Přiznejte barvu, že vy jste dobře placený ničema od společnosti ORCA ?
0/0
12.4.2002 22:19

Vosa

Re: Re: Re: Já bych také popíral ...
Harpagone,dne 11.04.2002 ve svem prispevku pisete cituji: "Swiss asset management je jednak podle pana Chrpy veritel KTP, ale soucasne dluznik KTP. Bud pan Chrpa nevi co mluvi, nebo pan novinar nevi co pise." Ale hned 12. 04.2002 pisete: "Jde o tzv. Synallagmaticky vztah, kdy kazda strana ma neco plnit, je jednak dluznikem a jednak veritelem." Mam tomu rozumet tak, ze ani vy nevite co mluvite?
0/0
14.4.2002 17:19

Harpagon

Re: Re: Re: Re: Já bych také popíral ...
Většinou vím, o čem píšu. Pokud byste o tom více přemýšlel, přišel byste na to, že článek s panem Chrpou pojednával o dluzích SAM a já jsem v příspěvku vysvětloval, že (i když nedošlo k převodu podílu/podniku) SAM je dlužníkem, ale kdyby splnil svůj závazek a zaplatil kupní cenu, bylo by dlužníkem KTP (povinnost vydat obchodní podíl nebo podnik). Pokud by to bylo v článku takto uvedeno, nic bych nenamítal a nemusel bych to vysvětlovat (Milanovi a jiným) já. Po zkušenostech s výroky p. Chrpy, jsou tyto rozdíly nad jeho rozlišovací schopnosti.
0/0
14.4.2002 20:58

Jobber

Re: Re: Re: Re: Re: Já bych také popíral ...
Kdybyste byl skutečný právník a ne jen fincentrový tlučhuba, nikdy by jste nekomentoval kauzu bez podrobného prostudování relevantních listin, které mohou obsahovat různé časové a věcné podmínky - tedy "rozvazovací" a pod. A já důvodně pochybuji, že by Vám jako bezvýznamnému internetovému tlachalovi někdo takové dokumenty dal vůbec do ruky. Jinými slovy řečeno - jenom ohlupujete všechny rádoby zasvěcenými informacemi a přitom je to jen snůška polopravd a dohadů.
0/0
15.4.2002 23:56

Klient

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Já bych také popíral ...
Děkuji panu Harpagonovi za jeho rady a pomoc, kterou mě i jiným prokázal. Jak čtu, každý máte na situaci jiný názor, zřejmě proto, že každý jste na jiné straně. Myslím, že každý člověk si ze všech příspěvků něco odnese. Já osobně si udělám obrázek o každém člověku, který se sníží někoho urážet aniž by se mu podíval "do očí".
0/0
18.4.2002 15:39Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.