Diskuze

Berlusconi: Začneme s odbory jednat

Italská vláda je připravena obnovit dialog s odbory. Po skončení generální stávky to potvrdil pravicový premiér Silvio Berlusconi. Je však stále přesvědčen, že reforma, kvůli níž vyrazily do ulic na dva miliony Italů, je nezbytná. Generální stávku podpořilo dalších až jedenáct milionů lidí, kteří nepřišli do práce.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Vasek

16. 4. 2002 15:40
A komu je pruzny pracovni trh dobry?
Hezky se to cte, kdyz nemate ani paru o tom, co to je byt nezamestnany. Slavny americky pruzny trh znamena, ze cast obyvatel putuje z mista na misto, nikde nema zadny klid a zadne zazemi. Ze potom rada pracuje za malo penez, to sice vyhovuje zaměstnavatelum, ale nas v Evrope by to melo varovat. Italove dobre vedi, co delaji, kdyz stavkuji. A my se muzem chystat po volbach na to same!
0 0
možnosti

Josef2

16. 4. 2002 15:44
Re: A komu je pruzny pracovni trh dobry?
Hlavně, aby bylo co dělat. S tímto přístupem se všechny velké podniky přesunou do států s normálními podmínkami. Viz Švédsko a velká část EU.
0 0
možnosti

Zdenek

16. 4. 2002 14:00
Byli jste vůbec někdy v Itálii?
Rád bych se zeptal kolegů přispěvatelů, kteří tady straší "levičácstvím", jestli vůbec někdy byli v Itálii. Strávil jsem v té zemi několik let a dobře znám italské reálie. Itálie je pátá nejsilnější ekonomika na světě a prakticky zde nepotkáte žebráky nebo bezdomovce. Jistě že oproti USA má méně pružný trh práce, ovšem kvalitu života (což není jen HDP...) nesrovnatelně vyšší. Italové považují za hlupáky ty zaměstnance, kteří si nedokáží prosadit základní sociální jistoty a musí se o svou práci bát. Přitom efektivita práce je v Itálii vysoká (zejm. v soukromém sektoru, státní administrativa je méně slavná kapitola - přebujelá byrokracie a arogantní policejní síly, ale to už odbočuji). Držím palce stávce
0 0
možnosti

Martin

16. 4. 2002 13:22
Italsky pristup bude bohuzel symbolem 21. stoleti
Ze 21. stoleti bude patrit socialismu neni jen levicacky bonmot, ale hola skutecnost. Vzhledem k matematicky vyjadritelnemu faktu, ze drtivou cast populace  tvori zamestnanci (pripadne duchodci) a nikoliv zamestnavatele, muzeme ocekavat, ze sila a naroky odboru a zamestnancu porostou, zatimco moznosti zamestnavatelu se budou snizovat. Soucasne s tim, jak se globalne snizuje pocet malych podnikatelu a zivnostniku a roste podil velkych firem, zvysuje se i pocetni rozdil mezi vlastniky a zamestnanci. To samozrejme zvysuje sance levice. Typicka kratkozraka logika - proc by zamestnanec (nizsi ci stredni prijmova skupina, navic bez podnikatelskych ambici) volil pravici? Bude volit spise jistoty a rozpoctove deficity, protoze "kosile blizsi nez kabat". Kam to povede je otazka pro astrologa ci prognostika (coz byva obcas totez...).
0 0
možnosti

:-|

16. 4. 2002 13:16
Naprosty souhlas...
...EU ma tezke problemy sama se sebou.
0 0
možnosti

ace

16. 4. 2002 13:14
ale co...
ale takova osmihodinova stavka muze bejt celkem dobra flakarna :)
0 0
možnosti

Josef2

16. 4. 2002 12:23
Evropská unie
Dofám, že takovýto nesmysl nebude nikdy platit v ČR. Abych musel zaměstnávat lidi, pro které nemám práci je těžký komunismus
0 0
možnosti

Daňový soumar

16. 4. 2002 11:32
Italové si zadělávají na velký problém
Nepružný pracovní trh je asi největší průser Evropy. S takovým archaismem může zapomenout na dohánění Ameriky, naopak do půl století by tu mohl vzniknout docela zajímavý skanzen.
0 0
možnosti

TomCat

16. 4. 2002 20:23
Re: Italové si zadělávají na velký problém
Evropa uz svym zpusobem takovy skanzen je, snad s vyjimkou Irska a Madarska. Ale to nasi politici nikdy nepochopi, to je marne, za to jim uplatek nikdo neda.
0 0
možnosti