Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Od pondělí už se nemusí volat jen s Telecomem

Včera v Praze na Bílé hoře skončila jedna éra telefonování. Český Telecom totiž odpojil poslední starou ústřednu a dokončil slibovanou digitalizaci sítě. Za pět minut dvanáct tak splnil poslední podmínku pro to, aby od pondělka umožnil lidem volat i prostřednictvím konkurenčních firem. Službu "volba operátora" musel Telecom zprovoznit, protože mu to nařizuje telekomunikační zákon. Díky této službě bude moci každý člověk s pevnou telefonní linkou volat nejen s Telecomem, ale také prostřednictvím dalších firem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Marek

zrusim linku
ja zrusim u telecomu linku i kdyby mela bejt konkurence drazsi, proste zlodeje podporovat nebudu.
0/0
28.6.2002 10:52

Netelefonista

Unie.
Jedinou naší šancí a nadějí je vstup do UNIE. Pak se snad ty neschopný bolševický monopoly zhroutí a konečně dojde k nějaký změně. Další možností je masívní odliv zákazníků od TELECOMU. To byla první věc kterou jsem udělal abych si zachoval duševní zdraví. Stačila totiž jedna jediná návštěva a triviální požadavek, aby "soudružka" z TELECOMU z toho udělala neřešitelný problém.
0/0
28.6.2002 10:37

M.

cha cha
Jo tak Aliatel a Contactel jsou před podpisem smlouvy? To je asi tak pravda, jako, že si chci koupit Porsche a už jenom sháním peníze......
0/0
28.6.2002 10:20

0/0
28.6.2002 8:48

Jakob

Zkušenosti
Po útrapách s Telecomem a jejich horkou linkou 0800 jim nevěřim už ani slovo. Je to banda neschopných úředníků a lumpů.
0/0
28.6.2002 8:42

Věra

Re: Zkušenosti
Máš sice pravdu, ale prozatím a ještě asi na dlouho je TELECOM - MONOPOL a nenechá si to jen tak vzít. Tak je to u nás se vším. Za vším vidím - komunisty, to jej jejich pozůstatek a v nich jsou jejich "SCHOPNÉ SÍLY", které nemusí vůbec pracovat, stačí pouze zvýšit paušální poplatky a mají "VYSTARÁNO". Jako všude jinde....
0/0
28.6.2002 8:54

Jakob

Re: Re: Zkušenosti
Máš pravdu. Nejhorší na tom je, že tady žádný kapitalismus nefunguje a to co teď předvádí Špidla s Koalicí mě děsí při představě že to bude horší a horší. Co je to za pravicovou stranu když v rámci ambicí svých bezcharakterních členů ustoupí od všeho, i když je fakt, že jejich program nemá ani hlavu ani patu.
0/0
28.6.2002 9:20

Kevson

Re: Re: Re: Zkušenosti
Rad bych Ti pripomnel, ze Telecom dokurvila nejrdi ODS a pak i ostatni pravicove strany, jestli tady vubec nejake jsou.
0/0
28.6.2002 10:35

Kevson

Re: Re: Re: Re: Zkušenosti
Zapomnel jsem dodat - ve spolupraci s CSD.
0/0
28.6.2002 10:42

Tommy_Mann

Konkurence _?_ _?_ _?_
Tak opět je více než zřetelné že slibovaná konkurence Telecomu se neuskutečňuje. Volba operátora možná dobře funguje na papíře, ale pro konečného zákazníky efekt nikde. Stejně musí zlodějskýmu Telecomu platit měsíční paušál za linku, tak jakpak si asi pomůžeme. Sláva Telecomu, sláva miliardovým ziskům. _:((_ _:((_ _:((_
0/0
28.6.2002 6:34

Tomáš

Re: Konkurence _?_ _?_ _?_
Zkuste si zřídit pevnou linku u jiného operátora a uvidíte, že paušál budete platit taky. Volba operátora funguje nejen na papíře, nicméně se znovu potvrdilo to, že domácnost není pro telekomunikační firmy zlatý důl na zisky, spíš naopak. Pokoušel jsem se zřídit ISDN linku do naší firmy prostřednictvím alternativních operátorů a všichni se mnou vyrazili dveře hned, jak zjistili, že neprotelefonujeme více než 3000,- Kč měsíčně. Stejně tak byl pro ně problém připojit větší společnosti (cca 20 pracovníků), protože by museli hnout prstem a natáhnout tam svoje dráty, nebo zřídit mikrovlnný spoj. Můj dojem z celé akce je, že alternativní operátoři jsou jebáci, kteří by chtěli hodně peněz za málo muziky, to jednak a druhak že očekávání vkládaná do vzniku konkurence byla zbytečně optimistická. Koneckonců konkurenci v původním slova smyslu (tedy že si každý, kdo získá licenci, může vybudovat a provozovat svoji vlastní síť) máme již od roku 1995, ale všichni čekali, až bude zjednodušená konkurence, kdy jeden, bude muset pustit do své sítě všechny ostatní. V případě mobilních operátorů si také každý z nich musel vybudovat vlastní síť a nemohl se "nakýblovat" k někomu jinému. Mimochodem, Radiomobil má licenci na pevné linky už od minulého roku, hodit na panelák anténu, konvertor a natáhnout do jednotlivých bytů pevnou telefonní linku není technicky vzato problém, avšak neslyšel jsem o tom, že by to tak někde fungovalo. Patrně by se jim konkurence a) nevyplatila a b) by nebyli s to, nabídnout výhodnější ceny než telecom.
0/0
28.6.2002 8:13

Hanz

Re: Re: Konkurence _?_ _?_ _?_
Jsi zaplacenej telekomunista
0/0
28.6.2002 8:28

Tomáš

Re: Re: Re: Konkurence _?_ _?_ _?_
A jiný argument byste neměl?
0/0
28.6.2002 8:51

Michal

Re: Re: Re: Re: Konkurence _?_ _?_ _?_
Myslim, ze Hanz se vyjadril jasne.
0/0
28.6.2002 9:34

Tommy_Mann

Re: Re: Re: Konkurence _?_ _?_ _?_
Milý Hanzi, asi tě dost zklamu ale komunista jsem nikdy nebyl a doufám že se jím nikdy ani nestanu. už vůbec nejsem zaplacenej komunista natož pak nějakej telekomunista. Smutným faktem je to, že telekom pouze hrabe do své kapsy naše peníze. Jako příklad ti uvedu například to co provedl s připojením ADSL. Omezit tenhle druh připojení 0,5GB přenesenejch dat, tak to stačí tak malý firmičce na to, aby si napsala tejdně několik mejlů a někilik jich přijala. Koukni se do německa. ADSL tam funguje již několik měsíců a to bez problémů, bez nějakého omezení přenesenejch dat. Ale to bylo jen tak naokraj, jak říkám nejsem telekomunista, ale každopádně ani ne žádnej zakrslej pravičák (ty sem i tak jevíš) Tommy M.
0/0
28.6.2002 12:43

Sad

Re: Re: Konkurence _?_ _?_ _?_
Milý Tomáši, je mi jasný, že bys chtěl volat zadarmo jako každý druhý. K tomu máš doma k dispozici okna. Ještě větší blbost je ale tvoje přesvědčení, že by si měl každý operátor vybudovat vlastní síť.Jediný kdo se někam nakýbloval byli starý komoušové.Ty se pěkně nakýblovali do státního podniku a udělali si z něj soukromý zlatý důl.To je stejný jako s ČEZem.Každý může vyrábět elektřinu ale kabely máme my a tak tě oškubem.A když se ti to nelíbí tak si natáhni svoje.To že je někdo takto zvýhodněn díky kdysi státem vybudované infrastruktuře a zákonem udržovanýmu monopolu je následek komunistickýho bordelu u nás.Jenže lidem se to asi líbí páč by jinak volby nedopadly tak jak dopadly.Ale to jsem odbočil.Zkrátka pokud měl Telekom možnost vybudovat si za zvýhodněných podmínek síť a lidi mu jí zaplatili protože neměli jinou možnost, tak by se teď neměl ohánět tím že je to jen jeho.Takto by dokázal podnikat každý.
0/0
28.6.2002 9:04

Tomáš

Re: Re: Re: Konkurence _?_ _?_ _?_
Volání zdrama, sice by se mi opravdu líbilo, ale nikdy jsem nenapsal, že ho požaduji, přijde mi normální, že za telefonování platím. Pokud jde o ty vlastní sítě, tak se udělala jedna velká blbost hned na začátku. Měl se totiž oddělit majitel a správce sítě (nejen telefonní, ale i přenosové soustavy, železnic, plynovodů, vodovodů, ...) od provozovatele. Vezměte za příklad silnice - drtivá většina z nich patří státu nebo obcím, které je udržují (nemluvím teď o kvalitě) a organizují na nich provoz ostatních motoristů (de facto provozovatelů), aniž by však stát nebo obce hráli zároveň roli dominantního přepravce (provozovatele). Úplně stejně se to mělo udělat se vším ostatním, tedy Telecom měl být údržbářem zařízení (dráty, ústředny, ...), ale NE jejich provozovatelem. Totéž platí o drahách, ČD by se měly starat o koleje nádraží, zabezpečovací zařízení, a organizaci dopravy (výpravčí, signalisté, hradlaři, hláskaři, dirigující dispečeři, ...) ale NE provozovat dopravu. Atd, atd. Dokud bude někdo vlastnit síť a zároveň ji provozovat, bude se samozřejmě snažit, aby sám sobě dal co nejvýhodnější podmínky, ostatně byl by to vůl, kdyby to tak nedělal. Ještě zpátky k telekomu, od toho roku 1995 zdaleka nebyl tak zvýhodněn jak se zdá, uvědomte si, že většina digitalizace jejich sítě probíhala právě ve druhé polovině devadesátých let, pokládaly se nové kabely (optické i metalické), nové ústředny, ... Ano výhodu měli v tom, že již provozovali síť a měli zajištěný určitý příjem, ale objem proinvestovaných prostředků byl značný a v podstatě shodný s objemem na výstavbu nové sítě. Jako perličku bych ještě dodal, že na rozdíl od ostatních operátorů až do konce roku 1992 telekom ze svých výnosů dotoval poštu!! (nikoliv z vlastního rozhodnutí, nebo dokonce z vlastní dobré vůle).
0/0
28.6.2002 9:38

Petr

Re: Re: Konkurence _?_ _?_ _?_
Všude v civilizovaném světě platí zásada tzv. poslední míle - tzn. že dráty od poslední ústředny ke koncovému zákazníkovi se sdílí mezi operátory (formou pronájmu a pododně). Jenom u nás si to Telecom ve spolupráci s uplacenýma poslancema dokázal zařídit tak, že se s alternativníma operátorama vůbec nemusí o tomto bavit. Prostě natáhněte si vlastní dráty. A to je asi důvod, proč se jim neoplatí natáhnout dráty kvůli zákazníkovi jako jste Vy  Bohužel to ale není jejich chyba, ale chyba zákonodárců a lobby Telecomu
0/0
28.6.2002 10:28

Fredy

Odhaduji do deseti let pád veškerých pevných linek.
Pevnou telefonní linku jsem zrušil. K čemu bych ji potřeboval, v době, kdy má každý člen rodiny mobil? Je to zbytečný přežitech a Český Telecom jsou zloději.
0/0
28.6.2002 6:32

Raoul

Re: Odhaduji do deseti let pád veškerých pevných linek.
No kdyz se clovek na internetu vyradi v pracovni dobe v praci, pak uz doma opravdu pevnou linku na nic nepotrebuje.
0/0
28.6.2002 9:48

komunista

!!!
at zijou mobilni telefony!!!
0/0
28.6.2002 6:12

Věra

Re: !!!
ANO - AŤ ŽIJOU - ALE BEZ POVINNÉ REGISTRACE, KTEROU PŘIPRAVUJÍ!!!! NEBOŤ POTOM UŽ BY TO NEBYLA SLÁVA - ALE HAMBA!!!!
0/0
28.6.2002 8:57

Warner

Re: Re: !!!
Treba v Nemecku je povinna registrace odjakziva. I predplacenou sadu si musite kupovat s obcankou nebo pasem. Rozhodne tam nekoupite predplacenku jako tady, tedy anonymne jako housku.
0/0
28.6.2002 9:26Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.