Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Od Špidlova týmu se nedají čekat velké reformy

Pohled na program a ekonomický tým vlády Vladimíra Špidly naznačuje, že Česko se v následujících čtyřech letech nedočká žádných výrazných reforem. Hlavními kormidelníky ekonomiky budou dva muži: ministr financí Bohuslav Sobotka na pozici "hlavního ekonoma" a sám premiér Špidla v roli "tvůrce sociálního státu". Vize těchto mužů, pracujících v úzké symbióze, jasně narýsují mantinely, v nichž se budou rozhodovat ostatní ekonomičtí ministři.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dalibor

Co jsme si zvolili mame,
bohuzel se z toho poserem. Ja jsem mel Klause docela rad, volil jsem ODS, ale nevim proc Velky Vaclav neodstoupi, kdyz vi, ze on je pricina, proc ODS nevyhrala volby. Ten polokomunistickej magor Spidla to tu vsechno uplne rozbije, budeme tu mit samy cigose, ktery budou na soc. davkach a pseudoinvalidy na invalidnich duchodech. Ale kdo bude makat? At jdou vsichni do predele.
 
0/0
10.7.2002 22:38

dario

je to na ...
no... nečeká nś nic dobrého. Stará, milionkrát vyvracená socialistická ideologie nejenomže nezemřela, ale dokonce určuje celý vládní program. A ještě k tomu tak blbé komentáře! Jak můžou napsat, že je dan. kvota 21% ??? A že stát podporuje investice? když si ve skutečnosti přivlastní každou druhou korunu vydělanou soukromým sektorem, kolik toho pak na ty investice zbude? 
0/0
10.7.2002 16:32

Bubák1

Re: je to na ...
Podpora investic se nerovná snížení daní pro soukromé osoby. Tím se podporuje především spotřeba, nikoliv investice. Investice lze podpořit například zvýšením nebo zrychlením odpisů investic, případně snížením daní právnických osob. Zkuste se zamyslet do čeho za své výplaty investujete.
0/0
10.7.2002 17:13

dario

Re: Re: je to na ...
vidím, že vedem multitématickou diskusi :). Když lidem a firmám (!) vezme stát víc peněz, mají míń na investice, na tom se snad shodnem, ne? No, a nikdo jiný než soukromé osoby a firmy investice vytvářet nemůže. Já osobně jsem student a ze své výplaty toho moc neinvestuju, ale teoreticky jakákoliv soukromá osoba může ze svých vydělaných peněz nakupovat cenné papíry nebo založit firmu a vložit prachy do firmy. To snad investice jsou, ne?
0/0
10.7.2002 17:48

Bubák1

Re: Re: Re: je to na ...
Vidím, že daňovou soustavu moc neznáš. Teoreticky vzato z peněz, které firma investuje se daně neplatí, Je to ovšem složitější o to, že ne všechny investice lze okamžitě použít na snížení daňového základu ale odepisují se od základu několik let. Právě zkrácením této doby se dají investice podpořit. Pokud vložíš peníze nebo majetek do firmy je ti (snad) daň částečně vrácena. Investice do cenných papírů není podnikání v pravém slova smyslu protože nemáš žádné náklady.
0/0
10.7.2002 18:04

dario

Re: Re: Re: Re: je to na ...
Ty mě ale úplně misinterpretuješ. Já jsem neříkal nic o tom, jestli se platí daně z toho, co firma investuje, ale že když firma musí platit velké daně, tak ji zbude mín na investice. Zkrácení odpisové doby se investice můžou zvýšit, to máš pravdu, a to proto, že částečně vykompenzuje negativní vliv daní na tvorbu investic. //Pokud vložíš peníze do firmy, tak ti možná nějaké daně vrátí, ale co jako? daně platíš a firmě zbude míň na investice//Taky jsem neříkal nic o tom, že investice do CP je podnikání, ale že soukromá osoba může svůj výdělek vložit do CP, a tzn. investovat.(tzn. nemusí jenom spotřebovávat)
0/0
11.7.2002 15:36

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: je to na ...
Znovu opakuji, že investice snižují daňový základ, takže, v konečném důsledku se znich daně neplatí. Proto také firmy raději investují, než aby platily daně. Bohužel současný systém je nastaven dost nešťastně, protože když investuješ, je doba odpisování dlouhá. Takže si daňový základ snížíš až někdy v budoucnu, pokud ovšem vyděláš. Ve skutečnosti to dnes spíš vede k bezhlavému utrácení peněz za věci které se dávají do nákladů hned (do 40 000). Daně jsou opravdu brzdou podnikání ale nějaké daně se vybírat musí. Možná by se dalo uvažovat o zrušení daně ze zisku právnických osob, protože mi připadá zhovadilé brát peníze tam, kde se hodnoty tvoří. Ovšem podnikající fyzické osoby by potom asi byly v nevýhodě. Celé je to asi hodně složité domyslet tak aby v tom byla nějaká spravedlnost.
0/0
11.7.2002 18:21

dario

Re: Re: Re: Re: Re: Re: je to na ...
Když nechceš brát tam, kde se hodnoty tvoří, tak pravděpodobně budeš pro zrušení všech daní. Nebo myslíš že nějaká daň není "zhovadilá" ?
0/0
15.7.2002 17:00

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je to na ...
Pochybuji, že si polepšíš. Proboha proč jsou lidi takoví krátkozrací sobci. Pár korun na výplatě navíc pomůže jenom někomu ale většina na tom prodělá. Přestože platím daně nadprůměrné, nechci aby mí příbuzní, přátelé a ostatní lidé kolem mně, v případě existenčních problémů živořili. Nebo by taky jejich děti mohly od patnácti chodit do práce, protože na školy by neměly, neměly by zdravotní péči. Podívej se někdy kolem sebe kolik lidí by na to doplatilo. Peníze nikam nemizí ani se neberou odnikud. Co státu dáme to nám stát vrátí. Někdy je to možná efektivní, jindy ne ale v každém případě je stát jedna z nejspolehlivějších institucí.
0/0
15.7.2002 18:48

dario

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je to na ...
Já jsem jako krátkozraký sobec ? Za prvé, já nejsem pro snížení daní proto, že bych osobně platil nadprůměrné daně, ale proto, že vysoké daně neprospívají z dlouhodobého pohledu nikomu (možná s výjimkou některých státních úředníků). Za druhé, snad chápeš, že dnešní systém neustále se rozrůstajícího státního sociálního zabezpečení nemůže pokračovat do nekonečna. Podívej se na nějaké statistiky z Evropy nebo USA - podíl tzv. sociálních výdajů na národním důchodu za posledních x desetiletí se pořád zvyšuje (podíl, nejenom absolutní částka), a už ted´jsou naslibované dávky na dlouhé roky dopředu, nejvíc do očí bijící je ten důchodový systém. Západní státy jsou už ted´nehorázně zadlužené (když Rusnok pořád dokola opakoval, že všechny státy EU kromě Lucemb. mají vyšší dluh než ČR tak mluvil pravdu). Na daních platí průměrný člověk zaměstnaný v soukromém sektoru dneska skoro polovinu výplaty (po započtení všech "pojištění", "příspěvků zaměstnavatele" apod.). Já myslím, že je spíš krátkozraké se tvářit, že je všechno ok a není třeba žádná reforma. Ten kdo není úplný ekonomický analfabet, tak chápe, že dřív nebo později musí na škrtání "soc.dávek" dojít. A čím to bude později, tím drsněji na to někteří lidi doplatí. Jsem zvědavý, co potom budou říkat "humanisti" jako ty.
0/0
16.7.2002 10:01

dario

Re: Re: Re: Re: je to na ...
Dneska jsem se pro samou práci nedostal na net do tří. jinak zvládám práci i net dohromady. Čím se živíš ty, že máš čas být furt na netu? máš dovolenou?
0/0
11.7.2002 15:54

Gogo

Rusnok
Ten ekonomicky ignorant Rusnok je uz zase ve vlade?! ufff
0/0
10.7.2002 14:49

Petr Svoboda, Zlín

Doba reforem skončila?
Já mám trochu jiný názor - reforem nás čeká celkem dost a pro obyčejného člověka významnější než ty předchozí. DŮCHODOVÁ REFORMA rozhodně není nic malého - vždyť se jedná o stovky miliard každý rok, co jsou příjímány a přerozdělovány na starobní důchody. Zasáhne to život KAŽDÉHO z nás, takže to možná nemá takovou ekonomickou velikost. Rozhodně to má ale větší SPOLEČENSKÝ ROZMĚR. To samé platí pro reformu zdravotnictví a daňovou, které jsou neméně významné. Tyto reformy významně změní toky obrovských mas peněz a změny, které vyvolají ve veškerých oblastech našeho života můžeme teď jen odhadovat...
0/0
10.7.2002 11:35

laco

Re: Doba reforem skončila?
To že se mění některá výše sazeb daně nebo peníze placené na důchod se jinak evidují a z nich jiným mechanismem vypočítává výše důchodu není velká reforma ale úprava mechanismů. Velkou reformou v oblasti důchodů by například bylo kdyby stát prohlásil, že se přestává o tuto oblast zajímat a je záležitostí každého jedince jak se zařídí. To je stejný otřes jako přechod od socialismu ke kapitalismu a to je velká reforma.
0/0
10.7.2002 12:16

roberto

Re: Re: Doba reforem skončila?
naprostý souhlas
0/0
10.7.2002 16:21

laco

Doba velkých reforem již skončila
Souhlasím s autorem článku, že nemůžeme očekávat žádné velké reformy, akorád bych dodal od kterékoliv demokratické vlády. Doba velkých reforem je již dávno pryč a před námi je pouze období jejich dokončení a odstranění chyb. Žádná privatizace či deregulace již v Čechách a na Moravě nebude považována za velkou reformu. Všechno jsme již zažili a nic pro nás není neznámé. Ani deregulace nájemného, změna daňové soustavy či penzijní systému není velká reforma, pouze přeskupování peněz. Jedinou věc, kterou bych považoval za velkou reformu je hrábnutí do bezplatného zdravotnictví a zřízení osobních účtů. To by opravdu pohlo celou společností. Prozatím všechny vlády ukázaly, že na to nemají odborné kapacity a odvahu. Pro mne možná dobře, že se k tomu ODS neodhodlala. Asi by to byla stejná fušeřina jako s kuponovou privatizací. Socani by pouze vymysleli lejstra a nad každým neplatičem by brečeli a měli tisíceré pochopení jako s deregulací nájemného. Možná za 4 roky ODS bez starých struktur a bolševiků přijde se smysluplným nápadem jak tuto bezednou žumpu na peníze vyčistit. Hlavně mě fascinují finančně neohodnocení doktoři s x přesčasovými hodinami ve státních nemocnicích, kteří současně s tím mají svoje soukromé ordinace kde také pracují.
0/0
10.7.2002 10:23

Bubák1

Re: Doba velkých reforem již skončila
Doba velkých reforem je naštěstí pryč. Málokdo si to uvědomuje ale žijem nyní v normálním státě, s normálními problémy, stejném nebo podobném jako státy na západ od nás. Velké reformy se opravdu čekat nedají, není kde.
Nevím jestli je vhodné zřizovat ve zdravotnictví osobní účty. Zdravotnictví funguje na principu pojištění, někdo tudíž vyčerpá více jiný méně, záleží jak mu zdraví slouží. Osobně si nedokážu představit k čemu by taková věc byla. Co když někdo vyčerpá víc nebo míň, co potom? Účet by maximálně sloužil jako přehled pro nemocného kolik vyčerpal. Zvýhodnění těch co čerpají méně není fér, protože nikdy neví kdy budou potřebovat zákrok za více peněz. Prostě nevidím v osobních úúčtech přínos. Spíš bych se přimlouval za finanční spoluúčast při některých lékařských zákrocích nebo platbě léků.
0/0
10.7.2002 10:45

laco

Re: Re: Doba velkých reforem již skončila
Souhlasím s Vámi s názorem, že zdraví je loterie, kterou člověk moc neovlivní. Přesto myslím, že musí být určitý stimul pojištěnce jak hlídat výdaje za svojí osobu měl být. Z osobních účtů by pojištěnec viděl kolikrát byl u lékaře a kolikrát je mu to vykázáno. Tím by vznikl částečně kontrolní mechanismus na obvoďáky. Také s léky by měl mít možnost hospodaření. Když použije levnější a já jsem přesvědčen i modernější léčbu u jednoduchších onemocnění homeopatii je naopak znevýhodněn jelikož vše hradí ze svého.
0/0
10.7.2002 10:58

Bubák1

Re: Re: Re: Doba velkých reforem již skončila
Otázkou je jak moc dobrý kontrolní mechanismus to je. Možná by bylo lepší kdyby se za vyšetření u obvoďáků v některých případech připlácelo, případně i za některá vyšetření, na které obvoďáci tak rádi posílají. Finanční zainteresovanost by v tomto případě sloužila jako mechanismus kontroly a volby způsobu léčby v případech kdy je to možné. 
0/0
10.7.2002 11:04

laco

Re: Re: Re: Re: Doba velkých reforem již skončila
Jenže obvoďák by si za mne připlatil a napsal výkony a já o tom ani nemusím vědět. Stejně tak bych chtěl pochopit dnešní bordel s léky kdy švagrová jde k lékaři z důvodů absence práce u zaměstnavatele a ten jí vypíše nemocenskou a recept do lékárny kde si za něj může vybrat potraviny v přiměřené výši. Tak co to ty lékarny vedou za evidenci ? Pouze tržby v Kč ?
0/0
10.7.2002 12:10

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Doba velkých reforem již skončila
Počítám, že nebude jednoduché v tomto něco změnit. Případů zneužití je spousta. V předepisování léků je opravdu chaos. Je to asi dobrý kšeft, stačí se podívat kolik dealerů hledají  farmaceutické společnosti.
Osobní účty by nás sice informovaly o tom, kolik jsme z konta vyčerpali ale co dál, motivace chybí. Proč bych lítal po úřadech a dělal problémy doktorovi, který si připsal něco co neměl. Chybí zainteresovanost, nejlépe finanční, třeba i na předepisovaných lécích. Tím nevolám po tom aby si na lékařskou péči někdo musel doplácet ale aby byl nucen šetřit a nechodit k doktorovi jenom proto, že se mi nechce do práce.
0/0
10.7.2002 12:23

Znalec

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Doba velkých reforem již skončila
Broziku, nejdulezitejsi je chtit. Bohuzel penize sou penize a proto to je takovy jaky to je.
0/0
10.7.2002 15:30

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Doba velkých reforem již skončila
Chtít co? Možná uděláš líp, když se zapojíš do diskuse s argumenty, ne jen s frázemi. Brožík byl možná dobrý vtip, když se o Brožíkovi psalo ale teď už to začíná být trapné.
0/0
10.7.2002 15:37

Znalec

Re: Re: Doba velkých reforem již skončila
Broziku, mel by si vedet, ze zdravi v CR az takova loterie neni. Proc je napriklad pocet promarodenych dni rocne v CR mnohonasobne vyssi nez v EU? Asi se tu lidem nechce tolik pracovat. Nevim proc kdyz si nekdo vice hledi sveho zdravi, tak by na to mel doplacet. Beru ze treba transplantace by se proplacet mela, ale kdyz ma nekdo kazdej mesic nakou banalni nemoc, tak je to asi divny a osobni ucty by se na to hodili.
0/0
10.7.2002 15:34

Bubák1

Re: Re: Re: Doba velkých reforem již skončila
Jak souvisí počet promaroděných hodin v ČR s osobními účty? Osobní účty se týkají pouze vynaložených prostředků na léčení, nikoliv jako nemocenské dávky. Co to je hledět si svého zdraví ? Sportovat a riskovat úraz nebo  ležet doma a tloustnout? Jak moc můžeme své zdraví ovlivnit sami, jak moc jsme zdědili? Tyhle argumenty neberu. Bavíme se o zdraví, ne o zneužívání zdravotního systému, to je věc jiná. Zdraví je vskutku do velké míry loterie, proto se platí pojištění. K čemu nám bude, budeme-li vědět kolik za nás pojišťovna utratila? Nebo si myslíš, že nám pojišťovna něco vrátí? A co když potom vážně onemocníš, potká Tě úraz?
Osobní účet je dobrý jenom pro evidenci ale není to stěžejní recept na řešení. Tím je spíše spoluúčast pacientů na jednodušších zákrocích.
0/0
10.7.2002 15:50

dario

Re: Re: Doba velkých reforem již skončila
Vidím že druhý odstavec s Váma už probral "kolega" laco, tak ještě snad něco k prvnímu odstavci.. prý "žijem nyní v normálním státě, s normálními problémy, stejném nebo podobném jako státy na západ od nás. Velké reformy se opravdu čekat nedají, není kde." No, možná státy na západ od nás mají stejné problémy, ale západní státy do konce 19.století takové problémy neměly - nebyla taková inflace, nezaměstnanost, dluhy atd., a daně byly pětinové oproti dnešku. ty dnešní problémy nejsou "normální", ale jsou důsledkem socializace a byrokratizace během 20.století. Já si myslím že "JE KDE", že reformy jsou možné. ¨Je třeba zrušit "sociální stát".
0/0
10.7.2002 16:49

Bubák1

Re: Re: Re: Doba velkých reforem již skončila
Pochybuji, že státy do konce 19. století neměly žádné problémy: začínaly boje o zlepšení sociálního postavení zaměstnanců v průmyslu, na jejichž základě vznikalo komunistické učení. Kdyby problémy neměly, nebyly by tu dvě světové války a komunistický experiment. Není dobré věřit, že trh napraví vše. Reakce trhu je někdy dlouhá a sociálně neúnosná, zásahy státu jsou nutné. Daně možná byly pětinové, ovšem stát taky svým občanům nic neposkytoval. Nemusel budovat silnice, školy byly placené, zdravotní péče taky. Nemocenské pojištění neexistovalo. Chtěl byste žít znovu v takovém světě?
0/0
10.7.2002 17:02

dario

Re: Re: Re: Re: Doba velkých reforem již skončila
Já netvrdím, že nebyly žádné problémy. Lidi byly chudší než dneska a dřeli víc než my, ale neexistovala několikaprocentní nezaměstnanost, například. Dneska jsou lepší pracovní podmínky, ale proto že jsme bohatší (díky kapitalismu), a ne díky "sociálnímu zákonodárství" (jak nám chcou namluvit fandové sociálního státu). komunistické učení bylo podle mě úspěšné právě v té době proto, že kapitalismus vytvořil početnou třídu bohatých, a proto (od té doby) bylo z čeho brát, aby chudí dostaly "své" dávky, zatímco ve středověku, kdy byly prakticky všichni chudí nebylo pro komunisty a přerozdělovače na světě místo. silnice, školy atd. byly placené, ale lidi měli k dispozici skoro celý svůj výdělek, aby si tyto věci mohli koupit - v takovém světě bych já chtěl žít. Když trh nevyřeší vše, tak kdo to vyřeší? Stát? který nic nevytváří, jenom jedněm bere a druhým dává a k tomu ještě monopolizuje trhy?
0/0
10.7.2002 17:31

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Doba velkých reforem již skončila
Zdá se, že se dostáváme čím dál více do minulosti. I ten však měl své problémy. Daně se možná paltily malé ale platily, o svobodě pro určité vrstvy nemohlo být ani řeči. Uvědom si, že stát není nějaká imaginární organizace ale společenství lidí, které se stará o veřejné věci, tak jak ho pověříme, či jak se dohodneme. Máme právo volby. Mně osobně nevadí platit daně, protože kdybych je neplatil asi bych si moc nepomohl, protože bych se ani nedostal do práce. Podívej se někdy na strukturu rozpočtu kam jde nejvíc daní: důchody, školství, armáda, policie, zdravotnictví. Ostatní jsou v provnání s tímto zaneddbatelné položky. Pokud se daně sníží, myslíš, že to poznáš na výplatě ? Ne! Budeš brát jenom o trochu víc ale přijdeš o spoustu věcí, které ti stát dával a které ssi budeš potom muset zaplatit.
0/0
10.7.2002 17:51

dario

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Doba velkých reforem již skončila
škoda, že nemám čas na odpověd´. konec pracovní doby. kdyžtak zítra odpol.
0/0
10.7.2002 17:58

aaa

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Doba velkých reforem již skončila
Asi by Vás měli z té práce vyrazit,když místo ní blafete na Netu.Jo to se to pak kecá o ekonomice za peníze zaměstnavatele.
0/0
11.7.2002 11:35

Dante.

Jak to bude s nájemným?
Já si ovšem zákon o regulaci nájemného vysvětluji tak, že úkolem pana Němce bude vypracovat způsob postupného snižování regulace nájemného, přece nechtějí zakonzervovat současný stav, nebo jsem naivní?
0/0
10.7.2002 10:14

Gott

Drzte se zpatky ...
Panove, vidim, ze ne kazdy, kdo ma pristup k siti, ma i inteligenci. Vymente si adresy, nekde se potkejte a vyrikejte si to z oci do oci! A neobtezujte normalni lidi!
0/0
10.7.2002 10:01

dańový poplatník

Daně
Přesně jak to popisujete.Špidla a spol.nebudou zvyšovat daně,ale pod pláštěm něčeho jiného se zvýšení daní o nemalou částku projeví.Špidla pěje ódy o zvyšování daní od samého začátku. To,že opo smlouva o zvyšování daní nemluví,je jen zástěra na tento akt.
0/0
10.7.2002 8:57

Keramik

Daňová kvóta 21 % ?????
To, že je něco daň ale jmenuje se to pojištění ještě neznamená, že to není daň !!!!
 
0/0
10.7.2002 8:43

bcd

Autoři jsou pitomci
Od Špidlova týmu nelze očekávat velké věci ? A od koho tady je lze očekávat ? Aby jste se neposrali vy německý připrcávači . Vaše servilnost vůči německým zaměstnavatelům je až neskutečná . Považujete se za nezávislé novináře a píšete na objednávku takové píčoviny !!!
0/0
10.7.2002 8:16

dańový poplatník

Re: Autoři jsou pitomci
Příteli,zklidni své hormóny a pokud máš zájem psát na tuto stránku,nezajímá nás tvůj domácí slovník. Název článku přesně vystihuje co můžeme čekat od levicové vlády a přesneji od Špidly,hlavně však od jeho ekonomického třeskového poradce Grégra.
0/0
10.7.2002 8:42

bcd

Re: Re: Autoři jsou pitomci
Mně zase nazajímají tvoje přiblbé názory.. Grégr aspoň dokončil Temelín. Když seš tak chytrej, kdo to z předchozích ministrů dokázal? Vy jste všichni jak pominutý. Hodnotíte lidi podle věku - Grégr vadí, ale jelito jako byl Dlouhý, to nevadí. To nebyl levičák, to byl pravicový politik ( jenže komunista ).
Co tady předvedli pravicoví ministři jako Dyba, Dlouhý atp. mimo toho, že umožnili grázlů rozkrást české podniky. Jenže to byli pravičáci - to váme nevadí.
Já se už nedivím, že v r.1948 ty komunisti tak násilně umlčeli veškeré kritiky. Ono se zřejmě s lidmi bez soudnosti, kteří neuznávají nic než svoje argumenty jednat jinak nedá. Co udělá někdo kdo o sobě hlásá, že je pravicový politik špatně - to nevadí, ačkoli způsobí obrovské škody. Grégr, který jediný z těch ministrů průmyslu něco venku dohodl - ten vám vadí stále. Jste nesoudný kriplové !!!
0/0
10.7.2002 9:14

Franta

Re: Re: Re: Autoři jsou pitomci
Ty chytráku podívej se kam Grégr dovedl stroj.podnik DESTA!!!Dodnes nechápu jak mohl dělat ministra.
0/0
10.7.2002 9:30

bcd

Re: Re: Re: Re: Autoři jsou pitomci
Jsi blb.
0/0
10.7.2002 9:40

ks

Re: Re: Re: Re: Re: Autoři jsou pitomci
Kdyz jeden clovek tvrdi, ze jsou vsichni blbci, tak.....kdopak asi bude on ??? 
0/0
10.7.2002 10:11

dańový poplatník

Re: Re: Re: Re: Autoři jsou pitomci
Je to opravdu chytrák,ale neví o ekonomice ani to nejzákladnější.Ano fenomén Grégr v jeho hlavě ovšem udělal obchody,ale jaké a kolik co se prodělalo to tato nádhera neví.Nebavte se vůbec s ekonomickým přiblblíkem.Je to srará struktura,která o součastné ekonomice ani netuší.
0/0
10.7.2002 11:32

dańový poplatník

Re: Re: Re: Autoři jsou pitomci
Hodnotím lidi podle toho co každý dokázal a jak ekonomice rozumí.Jdi si na svou stranickou schůzi a neotravuj lidi.
0/0
10.7.2002 11:35

bcd

Re: Re: Re: Re: Autoři jsou pitomci
Jenže ty "chytrej" budeš muset vzít na vědomí, že podle "tvých ekonomických znalostí" to tady pár roků nepůjde.
Několik roků nebudete krást, několik roků budete muset dokazovat způsob nabytí majetku. A třeba se vztekněte.....
0/0
10.7.2002 11:55

Velky zlodej.

Re: Re: Re: Re: Re: Autoři jsou pitomci
Noc nebudu muset dokazovat....zakon nemuze mit zpetnou platnost,HEHEHE. Jen si ted priznam svych nakradenych padesat nebo kolik melounku a od te chvile budou konecne zcela legalni u budu si jich uzivat pred Tvymi zavistivymi zraky.
0/0
10.7.2002 15:01Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.