Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Špidlovi svět rád půjčí, dluhy porostou

Kdo nemá rád dluhy a spoléhal by, že Špidlova vláda bude přitlačena k větší úspornosti, mýlil by se. Půjčovat českému státu je nyní mezi bankami, pojišťovnami i zahraničními investory takový hit, že Špidla se rozhodně nemusí obávat nedostatku zdrojů. Špidlův tým má podle ekonomů to štěstí, že přebírá jednu z nejméně zadlužených zemí v Evropě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

programator

Uvidime
Nemudrujte. Teprve se ukaze, k cemu povede Spidlovo zadluzeni.
Klausovi jsme verili a zpackal to, Spidlovi neverime a mozna to dokaze.
 
 
0/0
15.7.2002 17:08

dario

Re: Uvidime
Tak jasne ! zkusme zadlužení! možná to vyjde, možná ne. To nikdo nemůže vědět. Pak můžem zkusit třeba zestátnit velké podniky, třeba tím všichni zbohatnem. uvidíme...
0/0
15.7.2002 17:30

Jura

Sociální dávky
Hej vy rádoby pravicoví mudrlanti, chcete aby vás na ulicích obtěžovaly hordy bezdomovců, vaše děti měly za spolužáky špinavé a smradlavé děti? Myslíte si,  že když máte o něco větší výplatu, tak jste elitou národa a ostatní můžou zdechnout? Ti co zvolili ČSSD si to nemyslí, takže vám nezbyde než se odstěhovat do nějakých daňových rájů jako jsou Kajmany nebo Bahamy.
0/0
15.7.2002 15:50

freespeech

Proboha vzpamatujte se!
Co kdo pořád má s tím "zadlužováním příštích generací", pokud je mi známo každý hospodářský subjekt se financuje z vlastních, ale hlavně z cizích zdrojů, tj. půjčky, závazky vůči akcionářům, případně obligace, dluhopisy, tak to je všude v moderních světě (pan Keynes by vám o tm udělal přednášku), Fungování moderní soplečnosti si bez deficitního financování není možno představit. Je zajímavé jak nejvíce křičí pravičáci, kteří blahořečí Klausovi za privazizaci na DLUH, která zcela podkopala náš finanční sektor. Všichni podnikatelé u nás žijí dnes a denně na dluh, jen leasingy jsou v objemu destek miliard kč. Proč by se nemohl zadlužit stát? Jde jen a jen o rozumnou míru. A od toho je tady parlament, mimochodem, byli jsme všichni u voleb, nebo ne..
0/0
15.7.2002 14:15

dario

Re: Proboha vzpamatujte se!
No, akorát si nějak "přehlídnul" jednu věc (a pan Keynes asi taky). Normální "hospodářský subjekt" se zadlužuje jenom pokud mu někdo dobrovolně půjčí,když jim nikdo nechce půjčit , mají smůlu. Ale stát, když mu někdo nechce financovat jeho vlastní závazky, tak na něho pošle ozbrojené komando. No, a proto si vláda (narozdíl od ostatních "hospodářských subjektů" taky nedělá moc starosti, jak svoje dluhy splatí. Prostě rozhodne, že to splatí daňoví poplatníci, a kdo nesouhlasí, tak je kriminálník !
0/0
15.7.2002 16:50

Zdeněk

Je to pradox
Vladimír Špidla má takový příjem, že by zvýšení daní o 20% a snížení důchodů a soc. dávek o stejnou hodnotu vůbec nepocítil, ale bojuje za zachování těchto výhod právě pro ty, kteří zde, jak se zdá, nejvíce proti němu řvou.
0/0
15.7.2002 13:42

Mates

Smoljak, Svěrák a spol.
Tak čekám, že každým dnem svolá Smoljak 100 000 lidí na Václavák, protože je vážně ohrožena budoucnost této země!! Dluhy se počítaj na biliony a naši hrdinní obránci svobody a demokracie pořád nic!!! V radě pro r. a tv. bude zemětřesení, změní se kvůli tomu zákon a stráž naší svobody nic!! Má už Ruml sbalenej spacák?! Doufám že ano, protože naše budoucnost je ohrožena a kdo jiný, než strážci naší svobody by tomu měli zabránit? Takže Láďo, Honzo čekám!!!!
0/0
15.7.2002 13:07

Zdeněk

Re: Smoljak, Svěrák a spol.
Vaše myšlení je myšlení flašinetářů, kteří na pokyn zatočí klikou a začnou omílat písničku jediného ubohého argumentu a tím je schodek státního rozpočtu. Na druhou stranu byste byli první, kteří by řvali, že vám někdo chce daně zvýšit nebo dokonce snížit vaše důchody a dávky.
0/0
15.7.2002 13:31

Mates

Re: Re: Smoljak, Svěrák a spol.
No, moc jsme tě Zdeňku nepochopil, ale jenom pro tvou informaci, sociální dávky nepobírám (hanbou bych se propadl) a důchod taky ještě ne (a ani nebudu, protože než budu tak starej, tak už žádný důchody nebudou, nebo spíš na ně nebude) ale na to vše přispívám svým spoluobčanům víc jak polovinou svých příjmů, takže máš pravdu, jestli mi tyhle rekordní daně ještě někdo zvýší, tak už ani křičet nebudu, ale asi si to rovnou hodím.
0/0
15.7.2002 13:53

Zdeněk

Re: Re: Re: Smoljak, Svěrák a spol.
Tak dobře, důchod nepožíváš ty, ale tvoji rodiče, přídavky na tebe, když jsi byl dítko také brali, školu jsi neplatil a když jsi byl marod, tak ti dali namocenskou. Naše daňové zatížení je uprostřed v Evropě sledovaných států. Převážnou část dluhu o kterém hovoříš, tvoří ztráty státních bank a polostátních podníků z devadesátých let. Mě nejvíc čílí fakt, že vám nějaký vychcánek hodí kost v podobě zadlužování státu soc. demo. a vy jste schopni do zblbnutí štěkat jak psi a plivat špínu bez argumentů a faktů po člověku, který nechce výhody a prospěch pro sebe nebo pro svoji stranu, ale pro lidi této země. Až bude napraveno to, co se hloupou transformací pokazilo, mávneme nad tím vším rukou, ale musíme tahat za jeden provaz a nikoliv naopak, tak, jak to předvádíš ty.
0/0
15.7.2002 14:31

Mates

Re: Re: Re: Re: Smoljak, Svěrák a spol.
Za 1. - nic není zadarmo. Peníze které ti někdo dá, musel někomu jinému vzít. Za 2. tzv transformační náklady resp. jejich ještě nesplacená část převedená do ČKA činí 100 mld. Cokoliv nad tuto částku - Špidla nepokratě hovoří o 500 600mld. jde jen a pouze na nesmyslné a nepotřebné rozšíření již tak obludného systému sociálních dávek a podpor. Jiným slovy - prožerou se. Až přijde doba splácení těchto šíleností, bude rátzem naše daňové zatížení největší na světě. To jsou fakta, žádná kost. A z výše uvedeného jasně vyplývá, že Špidla táhne celou tuhle zemi (tedy i tebe a mně ) do obrovských sraček, z kterých se už nemusíme taky vyhrabat.
0/0
15.7.2002 14:44

Zdeněk

Re: Re: Re: Re: Re: Smoljak, Svěrák a spol.
Nejsem žádný odborník na státní finance, ale z novin vím (MF minulý týden), že jen ztráta IPB činí těch tvých 100 mld. Celkový dluh, který již je nebo bude převeden na KA, se odhaduje na 500mld. Kč. Kdybys více četl, tak do těch kostí, které ti předhazují jiní bys pouze kopl.
0/0
15.7.2002 14:56

Vasek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Smoljak, Svěrák a spol.
Bohuzel, pravdu s temi dluhy ma Mates ;-(((
0/0
15.7.2002 18:00

Magor

Kolik
Kdybyste nevolili debily, tak jste tady nemuseli bědovat, debilové.
0/0
15.7.2002 11:49

Mates

Re: Kolik
Já je ty vole nevolil, ty co je volili, někde prochlatávaj podporu a další asociální dávky a nemaj čas se tady vyjadřovat.
0/0
15.7.2002 12:43

Cartman

Re: Re: Kolik
Tož já jsem je volil, jsem se sebou spokojenej,  podporu nepropíjím, dokonce jí ani nepobírám, ba nadto celkem slušně vydělávám a odvádím značné daně na ty asociály. A mám i čas se vyjádřit, tak na mě můžete začít nadávat...
0/0
15.7.2002 13:26

Mates

Re: Re: Re: Kolik
No nadávat ti nebudu, jestli jsi spokojenej s tím kdo vyhrál volby, a kam to tady povede, ale jak tak koukám, bilionový dluhy ti nevaděj a dávat 50% svých příjmů státu taky ne, takže ty asi spokojenej budeš, viď?
0/0
15.7.2002 13:43

Cartman

Re: Re: Re: Re: Kolik
No po zkušenostech z posledních 4 let věřím že si Špidla s těm nikoli 50ti, ale 35ti (jak jsem si ted z vyplatnice spocital) procenty poradi lepe nez Klaus s temi slibovanymi 15ti, ze kterejch by stejne mandatorní výdaje (ktery vas nejvic bolej) platit musel. A nejak si opravdu neumim predstavit, jak by jeste k tomu chtel ufinancovat statni urady, nemocnice, policii, hasice, atd. a jeste k tomu aniz by se zadluzil.
Co se dluhu tyce, pokud Spidla s jejich pomoci vytvori dobre podminky pro jejich budouci schudne splaceni (a ja verim ze ano, i kdyz ted uz mi asi nadavat budes), tak mi nevadi.
0/0
15.7.2002 14:09

Mates

Re: Re: Re: Re: Re: Kolik
Jako většina levicově smýšlejících lidí jsi mírně optimistickej a dost naivní, ale ani za to ti nbude nadávat. Ale fakta těch 35% je pouze daň z tvé mzdy. Ale připočti další tzv. nepřímé daně (22/ DPH ze všeho kromě chleba) 15 Kč z každého litru benzínu atd, atd.) a vyjde ti že potvora stát ti z tvojí kapsy různou formou vytahá víc než polovinu tvých jistě poctivě vydělaných peněz. A jak s nima naloží? Správně říkáš - naprostá většina jde do mandatorních výdajů a v nich naprostou většinu tvoří penze, zbytek pak nekonečný seznam tzv. sociálních dávek a přípěvků. Dokud se tyto výdaje nezmenší, nikdy nebude dost na platy lékařům, policistům,apod. Takže co je na tom sociálního? Prožírat peníze jiných lidí je sociální?
0/0
15.7.2002 14:19

Cartman

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kolik
A co udělal Klaus, resp. pravicové vlády pro snížení mandatorních výdajů? A jak bys to vlastně chtěl řešit? Problém není ve výši vyplácených dávek, ale v tom že je pobírají z velké části lidé, kteří by je pobírat neměli, například takoví, kteří si vyberou dávky na deset dětí, který pak skutečně někde prochlastaj a děti pošlou do ulic, ať se živí sami.
Jenže tenhle problém neuměla odstranit žádná vláda po roce 89. A obávám se že nato civilizované řešení neexistuje. I za Klause se platili těm samým lidem ty stejné dávky.
Jediný co chce ted Špidla změnit, že přispěje na děti i těm bohatším, dá se řict pro stát "hodnotnějším" rodinám, u kterých je větší šance že vychovají schopnější občany, mezi kterými bude nižší procento parazitů.
0/0
15.7.2002 14:40

Mates

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kolik
Potíž není v tom, kdo potřebuje nebo nepotřebuje. Potíž je v tom, že to přerozdělování samo o sobě stojí staršný prachy. Abys někomu mohl vyplatit (ať už adresně nebo ne) třeba 10 000 Kč musíš někde vybrat 20 000!! A po cestě se půlka ztratí!! Ještě než začneš nadávat, tohle jsme si nevycucal z prtsu, fakt jsou to reálná čísla. Aby celý tohle obludárium fungovalo, musíš živit a platit doslova armádu ůředníků a ta stojí cca. půlku z toho, co se vybere. To je přeci naprosto šílený, to musíš sám uznat! A určetě by se našlo dost způsobů jak ty výdaje omezit, aniž by někdo umíral hlady. A souhlasím s tebou, že Klaus s tím nic neudělal, ale ty zase musíš uznat, že další zvyšování je fakt nesmysl a dost drahý špás.
0/0
15.7.2002 14:51

Cartman

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kolik
To vim také že 1 Kc stojí 2, ale jak jinak to chceš řešit, bez toho obludaria? Přestat vyplácet veškeré socilální dávky, ať se každej stará jak umí, i ten kdo skutečně né vlastní vinou přijde o práci a zadnou nesezene, protoze zije v blbym regionu? Nebo i ten na koho v praci padla traverza a on bude dosmrti na voziku? Co duchody, ty bys taky sebral?
Ty dávky se vyplácet musej, pokud jsme v civilizovane zemi, a ja trvam natom ze problem je v tech lidech, kteri pobiraj davky ktere by brat nemuseli, pokud by chteli a meli snahu.
Zvysovani davek v soucasne situaci je nesmysl, to jsem nikdy nepopiral, a nevidim duvod proc bych se o tom hadal.
0/0
15.7.2002 15:01

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kolik
Jen mam obavu, aby zjistovani kdo urcite davky opravdu potrebuje nebylo drazsi nez plosne vyplaceni (tohle plati predevsim pro pridavky na deti - navic vzhledem k demografickemu vyvoji v tehle republice mozna za par let nebude komu ty pridavky vyplacet). Taky je zajimavy, ze treba ve Svedsku nekdo pracuje (mira nezam. je tam pod prumerem EU) - teoreticky by pro vsechny bylo lepsi sedet doma a brat podporu. Ono to totiz neni v existenci pridavku a jejich vysi, ale v jejich zneuzivani - a to je pro ceskou moralku prilis tezka zkouska.
0/0
15.7.2002 17:11

matěj

Něch žije KSČ a sociálnědemokratické zřízení
0/0
15.7.2002 11:21

Jura

Počty
Když budu brát 10 000Kč, to je za rok 120 000 a chtěl bych si koupit myčku, přestože to považuji za luksus, potřeboval bych si na ni půjčit 15 600Kč, což je 13% mého ročního příjmu, myslíte si, že je to zbytečné zadlužení rodiny a ty dluhy budou splácet i mí vnuci? Zadlužení je úplně normální, kdyby jsme všichni žili s vyrovnanými rozpočty, tak bychom měli v novém tisíciletí doma akorát na vanu.
0/0
15.7.2002 11:11

jj

Re: Počty
No jo, jenže stát si nepůjčuje na myčku, která Vám nebo spíše Vaší ženě ušetří práci, ale řekněme třeba na velký kus hovězího z argentinské krávy, který "sežere" a nezbyde nic.
0/0
15.7.2002 11:23

NoKnickers

Re: Počty
Mas castecne pravdu,ty si ale proklate poradne rozmyslis kam ty penize strcis,kupujes si veci ktere budou slouzit dlouhou dobu.Vlada (usty soudruha Sobotky) chce penize pouzit na "socialni standard pro obcany kteri si na nej zvykli" z toho zadny uzitek neni jsou to projedene penize a prospech z nich budou mit maximalne kanalizace (potom co zasyti a telu uz nebudou potreba).Kazdy soukromnik nez se zadluzi tak si udela kalkulaci jak dlouho bude pujcku splacet,socani bohuzel dal nez k novym volbam nedohlednou.
0/0
15.7.2002 11:24

Cartman

Re: Re: Počty
"socialni standard pro obcany kteri si na nej zvykli" - myslim ze tim nemel Sobotka na mysli ty chronicke "pobirace", ale minil, ze duchodci budou mit stejne duchody, zdravotnictvi bude bez primych plateb, zdarma skolne a tak.
0/0
15.7.2002 15:12

matěj

Re: Počty
tož Juro. řeknu ti to tak po dělnicku. Socani chtěji ty prachy prožrat. Kdyby za ně chtěli např. stavět dálnice ( tzn. je investovat) to by pak bylo trochu něco jiného. Dálnice by přinesli další pracovní místa, zakázky pro dodavatele i třeba pro výrobce baget pro dělníky na stavbě. Ovšem prašule budou prožrány v sociálních dávkách, po té skončí v toaletě ( po dělnicku v hajzlíku) a po té v kanalizaci a v čističce. Jinými slovy se zde jedná o čisté socanské prachy 
0/0
15.7.2002 11:38

Martan

Re: Re: Počty
A kde je řečeno že ČSSD ty peníze racionálně nevyužije. Například na důchodovou reformu, dálnice, na zaplacení dluhů v konzolidační bance, za  Železného a jeho Novu. Taky si myslím, že jako pracovník na pracovním úřadu má přehled a udělá v udělování dávek pořádek a zpřehlední je, tak aby je dostávaly jen  potřební. Mimochodem : Kdyby se neplatly soc. dávky muselo byse více platit na policii, soudy a vězenství.
0/0
15.7.2002 13:02

bývalýODS-MANN

Re: Počty- POČTÍKY
No tak počítej rouro! Dnes je dluh 400 mld. , Špidla to za čtyři roky dotáhne na bilión, což je hošánku 100 bejků na hlavu! Takže čtyřčlenná rodinka s dědečkem a babičkou, tchánem a tchýní dluží celkem 800 tisíc Máš na to ty holoto? A všetně ouročků? Takže průměrná "rómská" rodinka bude dlužit něco okolo dvou miliónků, jenže ona to platit hochu nebude! To budeš platit taky ty ! Už ti to zapaluje? Takže pokud tvá manželka nepracuje a staří si vesele užívají důchodu, tak jako jediný výdělečně činný člověk budeš dlužit 3 000 000 a ještě současně živit dvacet lidí? ještě to milý socánku vidíš jako prkotinu? 
0/0
15.7.2002 11:42

Cartman

Re: Re: Počty- POČTÍKY
Myslím, že na rozhodujících místech v těch bankách, které nám budou půjčovat, sedí asi větší odborníci, než jsou na fóru idnes.cz, a ti by asi sotva půjčili státům, o kterých by si mysleli, že je další zadlužení zažene do nějaké krize, která jim znemožní dluhy splácet. Spíš naopak počítají s tím, že česká ekonomika bude díky těmto finančním injekcím dál růst, a díky tomu bude pro ni v následujících letech splácení dluhů možné.
Asi až čas ukáže jestli je lepší Klausova cesta ekonomické stagnace za cenu nižšího (nebo spíš jen méně viditelného?) zadlužování, nebo Špidlova cesta transparentního zadlužovní spojená s masivním ekonomickým růstem.
0/0
15.7.2002 12:06

Mates

Re: Re: Re: Počty- POČTÍKY
No tak to ses asi zbláznil ne? Banky půjčej jakýmukoliv státu, podívej se na země tzv. třetího světa jak jsou zadlužené, kdo jim asi tak ty prachy půjčil? A kde jsou ty peníze? Prožrala je a rozkradla je jejich vláda a to samé se stane i s těmi penězi které ochotně přeochotně půjčí banky nám!!
0/0
15.7.2002 12:47

Cartman

Re: Re: Re: Re: Počty- POČTÍKY
No tak na vysvetlovani rozdilu mezi zadluzovanim tzv. tretiho sveta a zadluzovanim vyspelych zemi se dnes moc necitim, neber to prosim jako projev slabosti...
Zadna banka, ani investor, nepujci nikomu nic, pokud nema jistotu, ze se ji kazdický dolar vrati v radnem terminu, a se zadluzenim tretiho sveta (nebo v soucasne dobe Jugoslavie, ktere je nyni pujcovano taky na trochu jinych principech) to ma pramalo spolecneho.
 
0/0
15.7.2002 13:04

Mates

Re: Re: Re: Re: Re: Počty- POČTÍKY
Pointa je v tom, že Špidlovi klidně půjčí kdokoliv cokoliv (o tom je ostatně ten celej článek) a jak s těma penězma Špidlič naloží, tak o tom snad taky není pochyb, takže kde vidíš problém? Ty prachy se doslova a do písmene prožerou v nesmyslnej dávkách a příspěvcích. A máš pravdu, že mezi půjčkama vyspělým zemím a rozvojovým je rozdíl - ty vyspělé státy ty půjčky musí splácet, takže jednoho dne je budeme muset splatit i my.
0/0
15.7.2002 13:12

Cartman

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Počty- POČTÍKY
Ano, půjčí kdokoliv cokoliv jenže proč? Právě proto, že u státu, kterej má vyšší růst ekonomiky než ty nejlepší země EU, maj velmi slušný šance že ty prachy dostanou zpátky i s úrokama! Stejně jako půjčí banka radši tomu, kdo vydělává 50 tisíc měsíčně než tomu kdo uklízí za 50 na hodinu.
A ty nesmyslný dávky, ty rozdával (reálně v podstatě stejnejch výších) i Klaus, Tošovský, a musel by je vydávat i kdokoli další kdo by byl u vlády. Znám početný rodinky, který vyžily v pohodě z dávek (nejen) na svých 8 dětiček jak za Klause, tak za Zemana, a taky mě to sere, ale není asi v Evropě moc reálné zrušit všechny soc. dávky jen proto, že si je 90 procent lidí nezaslouží...
0/0
15.7.2002 13:40

Mates

Re: Re: Re: Počty- POČTÍKY
A ještě jedna zásadní poznámka - ty půjčky o kterých tady mluvíme, nebude Špidlovi půjčovat žádný bankéř nebo nějaká osvícená banka ty truhliku. Ty peníze budou získány vydáním DLUHOPISU což jak jistě víš, je cenný papír, který si může koupit kdokoliv a jak s takto získanými penězi V.I.Špidla naloží my modří již váíme a ti sotatní na to už taky brzo přijdou.
0/0
15.7.2002 13:18

Cartman

Re: Re: Re: Re: Počty- POČTÍKY
No každý ne, koupit si je MŮŽE jen ten, kdo na ně bude mít. A bude si je CHTÍT koupit ten, kdo bude mít jistotu, že se mu ty peníze vrátí v termínu! Proč by si někdo kupoval dluhopisy státu, od kterého očekává krach. A - i když s podstatou problému to nesouvisí - kdo jako myslíš že jinej si bude ty dluhopisy kupovat než banky?
0/0
15.7.2002 13:50

Mates

Re: Re: Re: Re: Re: Počty- POČTÍKY
Dluhopisy jsou považovány za jedny z nejbezpečnějších cenných papírů, právě proto, že většina států takto vzniklé závazky splácí! Většinou, tak jako ČR vydáním dalších dluhopisů, ale to je fakt vedlejší. Dluhopisy si může koupit každý, ve velké většině to nejsou banky, ale velké investiční fondy. Podstata rozdílu mezi dluhopisem a normální půjčkou je i podstata našeho sporu tady. Ten kdo si koupí dluhopis, nemá žádnou možnost ovlivnit, jak bude s penězi za dluhopis naloženo. Ale to taky není důležitý, protože je pravda, že ty dávky byly obrovský už za Klause, a že i to je, mimo mnoha dalších(regulace nájmů apod), věc která měla být už dávno vyřešena a ne neustále populisticky Klausem odkládána. Jenže Špidlovič se chystá ty už tak vysoké a rozsáhlé dávky radikálně zvýšit a vymýšlí ještě další. A TO je ten průser, a právě na TO půjdou ty půjčený peníze a To je to, co mi tak hrozně vadí.
0/0
15.7.2002 14:10

Cartman

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Počty- POČTÍKY
No v tom prvním bodě jsme už našli celkem shodu. Dluhopisy ekonomicky perspektivních států jsou považovány za jedny z nejbezpečnějších CP, a dluhopisy ČR jsou ty vůbec nejoblíbenější, no!
A v tom dalším bodě - já nevím kde beres furt to že Špidla chce dát všechny peníze do sociálních dávek, pokud vím tak (kromě těch nešťastných dětských přídavků) hodlá ostatní dávky jen valorizovat dle inflace. To máte opravdu pocit že ty poslední 4 roky nešly žádné investice např. do infrastruktury (dálnice, metro, opravy silnic I. tříd,...), do nalákání zahraničních investorů, a do dalších celkem užitečných programů?
0/0
15.7.2002 14:52

Laik

Re: Re: Re: Re: Počty- POČTÍKY
No to můžeš mít sice pravdu, ale dluhopis si koupí zase jen ten, kdo na to má dost zdrojů (takže ty banky u toho zřejmě chybět nebudou).
0/0
15.7.2002 14:10

Mates

Re: Re: Re: Re: Re: Počty- POČTÍKY
Banky ani ne spíš investiční fondy - ty největší jsou obří americký penzijní fondy, top 20 má průměrný zhodnocení přes 10% za rok a spravujou majetky asi tak o rozměrech našeho státního rozpočtu. BTW do těchto fondů ukládaj svý penzijní pojištění zaměstanci z USA - po takových 20 letech takového spoření tam mají dost na víc jak slušné živobytí. Jo, a o tomhle modelu nechce V.I.Špidla ani slyšet, proč asi........
0/0
15.7.2002 14:26

Anna Kurnikovová

Duste socany?
Já bych spíš dusil ty kretény z US a KDU-ČSL který to tu všechno svojí neschopností a závistí dojebali, že je siatuace taková jaká je. Nebejt těch kreténů tak to mohlo všechno dopadnout úplně normálně a nemusel nám vládnout psychopat Špidla a Zavorálek, kterej neví ani která bije hlavně že má křeslo. To jeho malýho ptáka určitě potěší.
0/0
15.7.2002 11:10

Josef

Re: Duste socany?
Jasne velkej ptaku, jeste ze v tom mas jasno :-)))
Az zase Klaus bude blbnout s oposmlouvou a dalsima blbinama, ktery jsou dobry akurat k tomu aby nakrknuli volice, tak ho kdyztak osobne upozorni, ze opet cpe k moci levicaky. Usetris si treba hledani nejakych univerzalnich viniku ;-)
0/0
15.7.2002 11:42

Laik

Re: Duste socany?
US a lidovci podepisovali oposmlouvu? Oni tady drželi nějaké plus minus 4 roky psychopata Zemana a jeho boys u vesla "v zájmu stability" ? Zajímavé, že některé jejcih špičky (myšleno US) mají opět otveřené dveře do ODS. Divné,  ne ? Jasně, jde jim taky o koryta,zejména lidovcům - ale komu nejde a komu nepůjde ? Kdyby se ODS uměla podívat v pravý čas sama sobě v určitých situacích do očí a podle toho se zachovala, tak nejspíš níkdy žádný slepenec nemusel vzniknout, což by bylo asi vůbec nejlepší.....
0/0
15.7.2002 12:01

Mates

Re: Duste socany?
No a ještě taky musíme poděkovat Havlovi, Krausovi a celé umělecké frontě, která ve své nenávisti vůči Klausovi klidně poslala celou zemi do těchle rudejch sraček, takže HOŠI DĚKUJEM!!!!
0/0
15.7.2002 13:00

Kaktus

Re: Re: Duste socany?
Odeesacti vymazanci uz fakt nevi, na koho by svuj logicky volebni neuspech hodili.  Je to dobre, ze to tak dopadlo,priste budete mit jeste min.
0/0
15.7.2002 13:14

Mates

Re: Re: Re: Duste socany?
No hochu, jestli MY budeme mít ještě míň, tak jedinej kdo bude mít víc budete VY a v takovém případě panbůh s námi. Jinak přeji čest tvojí socialistické práci, magore.
0/0
15.7.2002 13:22

Pravice

Co se všichni divíte?
Já opravdu nechápu co se všichni diví. Kdo chtěl, volil ČSSD i se všemi důsledky, které z toho vyplývají. To byli hlavně ti mentálně slabší, co nechtějí nic dělat, chtějí žít jak za komančů, ale vyloženě z komunismu maj strach při představě, že by zas museli stát frontu na maso. Ti skálověrní komouši volili KSČM, několik šílenců a fašistů Sládka a podobné strany a ten kdo chtěl aby to tady šlo vpřed a mělo úroveň, tak volil ODS. O stranách typu US nebo KDU-ČSL ani nemuvím, neboť voliči těchto stran nemohou být psychicky úplně v pořádku.  
0/0
15.7.2002 11:04

Cartman

Re: Co se všichni divíte?
Je to tak. Vsichni co nevolili Klause jsou buď mentálně slabší, šílenci či fašisti, každopádně však psychicky v nepořádku.
Ještě že je v tomhle národě aspoň těch pár inteligentů, jako jsi ty.
0/0
15.7.2002 12:41Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.