Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Podivné smazání dluhů posvětili šéfové KB

Za podivným řešením jedné z největších úvěrových blamáží Komerční banky - téměř miliardovou ztrátou z úvěrů skupině firem kolem bývalého podniku zahraničního obchodu Centrotex - stojí bývalí vysoce postavení úředníci z centrály finančního domu. Konkrétně předprivatizační tým z roku 2000 pod vedením Radovana Vávry. "Bylo to morálně hnusné, ale pro banku jediné možné řešení," přiznal včera někdejší člen představenstva banky Tomas Spurny, který měl řešení případu na starosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

karel stolasa @quick.cz

jae pan Salcman čistý
pan SALCMAN měl stát při vyšetřování tunelování KB. V PRVNÍ ŘADĚ zlodějů!!
0/0
26.7.2002 22:30

Van Dijk

KB
Vždycky bylo úplně zvláštní, že kdokoliv si sedla na místo ředitele Komerční banky, hned měl pocit, že je nejlepším bankéřem nejen na Příkopech, ale i v Praze, Čechách, na Moravě a Slezsku či dokonce na celé zeměkouli či vesmíru. Ještě zvláštnější je, že většina těch, kteří tímto místem prošla, již nikde na významném místě nepracovala a to asi z jakého důvodu (protože už pracovat nemusela a nemusí). Salzmannovo představenstvo v tomhle bylo úspěšné a ještě úspěšnější bylo to Kollertovo a myslím, že Vávrovci se nenechali zahanbit - viz tento případ. Doufejme, že francouzský šéf směnárny na letišti bude víc do byznysu a míň do malé domů.
0/0
26.7.2002 17:23

Zdeněk1

Pomalu, ale jistě.
Pomalu, ale nezadržitelně se blíží doba, kdy usedne na lavici obžalovaných tvůrce největšího ekonomického marzmu v našich dějinách, pan Václav Klaus.
0/0
26.7.2002 11:23

MBA Povětrný Joseph

Re: Pomalu, ale jistě.
Ještěže to nebude Mgr Větrný Josef.
0/0
26.7.2002 13:11

Marek

Je konečně po opoziční smlouvě
a tak by se měly začít věci řešit.Každý by měl vydávat počet ze svého jednání. Proč má občan ČR na všechno doplácet a všichni ti, kteří kradli, rozkradli si užívají svého blahobytu zcela bezostyšně??
0/0
26.7.2002 11:14

zaza

Re: Je konečně po opoziční smlouvě
proto že si ty lidi zvolili a nechali je delat si co se jim zamanulo a nad vším jen mávali rukama že se jich to netyka - vis jak to je mas takovou vladu jakou si zaslouzis ... jen si vem ted volby a je mi do breku ... ne jak to dopadlo ale z tech 40% kterej je vse jedno ale potom krafaj - hlavne ze dostanou nazrat ...
0/0
26.7.2002 17:37

Milena

Centrotex a jeho "manageři" mají na svědomí likvidaci
trhů českého textilního průmyslu ve tvrdé konkurenci západních trhů. Centrotex uzavřel se všemi textilkami pro ně nevýhodné smlouvy, že jejich zboží bude zaplaceno až Centrotex dostane platby. Tyto platby Centrotex dostal, ale textilkám nezaplatil, tak je dostal do kritické situace, jíž většina z nich nepřežila. Centrotex byl v roce 1989 podnikem s ohromným objemem kvalitních aktiv, které byly rozkradeny a kromě toho si management povypůjčoval bez záruk ohromné finanční částky z bank s tím, že tyto úvěry nebudou nikdy zaplaceny ( z toho vyplývá, že úvěry nebyly žádným způsobem jištěny).Za tuto "práci" v bankách obdrželi její gen. ředitelé zlatý padák v podobě milionů a dluhy za ně platí zaměstnanci ČR z ubohých platů
0/0
26.7.2002 11:03

Venda Benda

Ať prof. Klaus vrátí všechny čestné doktoráty
protože za R. Salzmanna nese politickou odpovědnost.
0/0
26.7.2002 11:00

Mgr Větrný Josef

Pozor, Mgr. Větrný Josef není nepravý Mgr. Větrný Josef. Nepravý Mgr. Větrný Josef se za právého Mgr. Větrného Josefa pouze vydává. Pravý Mgr. Větrný Josef jsem já, na chatu jsem tak již zaregistorván. Proto všechny reakce Mgr. Větrného Josefa nemusejí pocházet od nepravého Mgr. Větrného Josefa. Asi se nějaký nekalý živel snažil zdiskreditovat jméno Mgr. Větrný Josef . S pozdravem Mgr. Větrný Josef
0/0
26.7.2002 10:46

Dan

Re:
Proc by se nekdo snazil zdiskretitovat jiz tak ubohe jmeno nejakeho Magora.
0/0
26.7.2002 12:08

Frenk

Re: Re:
Mam takovej dojem, ze pan Magistr moc huli. Mel by s tim prestat nebo se z tej paranoi jednou zesere,
0/0
26.7.2002 21:35

JAGA

Je pan Salzman cisty a nevinný?
Za jeho ery pry dostal vysoke uvery take pritel pana R. S. pan Vit Fiala - potraviny.
Jeho podnikatelske aktivity a niceni luxusnich automobilu skoncily jeho utekem do ciziny a uvery zde - jako nedobytne. zustaly!! Co vy na to pane R.S. ???
0/0
26.7.2002 10:25

laco

Sotva Klaus odejde z čelních funkcí
začínají se na světlo tahat a odsuzovat věci za doby jeho vlád považované za naprosto normální. To se to pak těžko hrabe, když český manager neví jaký na to bude názor se změnou politického vývoje když v právních normách to nikde není definováno.
0/0
26.7.2002 10:06

Zdena

Re: Sotva Klaus odejde z čelních funkcí
Z podvodů, rozkrádání, intrik, podivných nezaplacených privatizací, vykrádání podniků a bank se žádná fungující ekonomika nevybuduje. Proto jsou čeští občané tak zklamaní a otrávení. Když vidí, že ti, kteří současnou kritickou situaci v nezaměstnanosti způsobili žijí v přepychu a bojují proti daňovým přiznáním týkajícím se majetku a oni se každodenně tetelí, zda dostanou za provedenou práci zaplaceno a zda je zítra nebo pozítří nepropustí z práce.
0/0
26.7.2002 11:08

taky obcan

Re: Sotva Klaus odejde z čelních funkcí
aha, tedy manager nebo podnikatel, který sám rozhoduje o svých věcech, potřebuje napřed vědět, jestli krade nebo úspěšně podniká.... To nemá chybu, to je jak za totáče, .... na to normální lidi doopravdy nemaj, už jsem pochopil, co je to "výkvět národa"
0/0
29.7.2002 12:43

Mgr Větrný Josef

Klause do toho netahejte !
0/0
26.7.2002 9:21

Bětka

Re: Klause do toho netahejte !
Už ti někdo řekl ty kriple Větrný ať držíš HUBU ? Celá ODS + profesor by měli za své činy pikat !!!
Takže Větráku táhni, zmiz. Tady serfuje normální parta a ne žádní drogisti, pardon magistři.
Zajeď Větráku !!
Zajeď Větráku !!
Zajeď Větráku !!
Zajeď Větráku !!
Zajeď Větráku !!
Zajeď Větráku !!
Zajeď Větráku !!
Zajeď Větráku !!
Zajeď Větráku !! Zajeď Větráku !!
0/0
26.7.2002 10:11

Míla

Re: Re: Klause do toho netahejte !
Konečně bychom neměli zastírat jak situace vypadá a kdo ji zavinil. Pan Salzmann nám s panem Kočárníkem zpívají o vánocích koledy, žijí si v přepychových vilách, zatímco my máme ve třípokojovém panelovém bytě tři rodiny a nevidíme východisko, kdy tuto situaci vyřešíme, protože každý byt v paneláku stojí kolem 1 mil. Kč i více.
Pan Klaus se svojí suitou za tento stav odpovídá o tom není sporu!!!
0/0
26.7.2002 11:11

Mgr. Větrný Josef

Re: Re: Klause do toho netahejte !
Prdlajs, tenhle Větrný není ten Větrný, za kterého se falešný Větrný vydává. Falešný Větrný se jen tváří jako pravý Větrný a pravý Větrný je často nařčen, že je falešný Větrný, ikdyž je pravý Větrný. Už to chápete? Mgr Větrný Josef
0/0
26.7.2002 13:47

FANTOMAS

Re: Re: Klause do toho netahejte !
, Bětko, píše pykat, pí.. jeněco jiného.
0/0
26.7.2002 14:30

FANTOMAS

Re: Re: Klause do toho netahejte !
, Bětko, píše se pykat, pí.. je něco jiného.
0/0
26.7.2002 14:35

Pan Richard Salzman
nám byl vřele doporučován "profesorem" Klausem jako vzor nového typu bankéře se slovy jen více takových lidí. Klaus se mimo teorii v praktickém životě vždy mýlí.
0/0
26.7.2002 8:49

KENY

Rozpustit, vypustit!!!
Tento náš rádoby stát slouží především jako zástěrka pro Salzmany, Dyby, Dlouhé, Kočárníky a další a další, jen aby si za naše peníze udělali ráj na zemi.Pod ochranou státu se zabezpečili na tři generace dopředu.A lepší to nebude, co to takhle všechno rozpustit, vypustit,nechat jen regiony a nazdar.Jinak to totiž nemůže dopadnou dobře, ale bohužel pro nás.
0/0
26.7.2002 8:25

Heretik

Re: Rozpustit, vypustit!!!
co se navážíš do Ríši, ten byl vžycky na WC, když se rozhodovalo, Dlouhý, jehož tatík byl ekonomickým poradcem Fidela, byl léta nejpopulárnější politik a kdyby byl špatný, ABB by ho vyhodilo a Kočárek (2x v KSČ) si například včera u nemohl na nic špatného vzpomenou protože je bez poskvrnky....atd
0/0
26.7.2002 8:35

Standa

Re: Rozpustit, vypustit!!!
Na lotry platí jediné, a to sice spravedlivě tvrdý trest.Pokud uvedení pánové a nejen oni NEBYLI a víme dobře, že ani NEBUDOU po zásluze potrestání, budou v jejich šlépějích pokračovat další, ještě hladovější.Proto mi nezbývá, než říci SOUHLAS.Stát, kde jsou preferováni lumpové na úkor ostatních, nemá smysl.
0/0
26.7.2002 8:42

Mary

Re: Re: Rozpustit, vypustit!!!
Ale, ale pánové, každý národ musí mít přece svou šlechtu,tak tomu bylo odjakživa.Já si myslím, že např. pánové "utahovač opasků"Klaus,"Helbig"Ruml, "Trend"Kocáb,"Lucerna"Junek,"Pojišťovna"Kočárník,"SSM"Dyba či snad i pan "Harvard"Kožený zbohatli právem, neboť dokázali být mazanější než my všichni ostatní dohromady.A proto jim to přejme a dál je obdivujme.S čím snad ale mohu souhlasit, že po nich přijdou další,(Srba, apod.), ale Ti už nebudou jenom rabovat,ti už pěkně "pif-paf" pěkně do nás.Jako po Bílé Hoře, všechno už tu přece bylo.
0/0
26.7.2002 12:48

Vojta

Žabaři
Neschopnost komunistů se projevila i v této oblasti. Sice devastovali vše kolem sebe, ale krást pořádně neuměli, anebo že by to bylo strachem?? Pak se naskýtá otázka, zda by trocha strachu do našeho žití nebyla žádoucí.
0/0
26.7.2002 8:20

satan

Vsude je to stejne
Vážený příteli, zdáse že Ti je jedno jak se zachází i s Tvými penězi které jsi státu odvedl na daních. A že je jich dost a platíš je i nepřímo pokud jsi třeba důchodce a to ve zdaněném benzinu, alkoholu, cigaretách, spotřebním zboží, službách nebo  i potravinách. Narozdíl od Tebe jsem asi před hodinou slyšel v rádiu nového pana ministra zahraničních věcí který za jako velmi netradiční  označil transakci při které původně dohodnutých 30 milionů se rozrostlo na konečných milionů devadesát. Za ty peníze by například byly pořízeny lineární urychlovače do nemocnic potřebné pro smrtelně nemocné lidi. Není ti líto měsíců  tvrdé práce mnoha našich lidí proměněné v daně odvedené státu ze kterých  si pak nacpou kapsy  ti kteří se starají jen o to jak se obohatit a ještě jsou státem štědře placeni? Pokud se takto budou chovat naši političtí reprezentanti tak se to projeví v chování obyčejných lidí. Jak je možné že  tohle jako občané tolerujeme? To si necháme zacpat hubu pár korunami sociálních dávek a necháme vládu vytvářet dluhy které v budoucnu zaplatí kdo jiný než zase my nebo naše děti?  
0/0
26.7.2002 7:56

Koudelka

Srba je zabar
V KB ci IPB tekly prachy do kapes gauneru o rad horsich nez Srba. Taky to byly sumy nasobne ci radove vetsi. A nakonec to take zaplati danovi poplatnici.
0/0
26.7.2002 1:48

Milan Kopriva

Re: Srba je zabar
Kolik gauneru pripada na 1 ctverecny metr plochy tohoto statu ?
0/0
26.7.2002 6:00Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.