Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

České banky vědí o lidech až moc, míní EU

Příliš snadný přístup českých bank k široké paletě údajů o svých klientech se nelíbí komisařům Evropské unie, podle nichž jsou čeští klienti bank chráněni méně než lidé v zemích unie. Parlament letos v březnu schválil novelu zákona o bankách, která bankám dokonce ukládá povinnost požadovat dle potřeby od klientů i "citlivé osobní údaje".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mauritius

ZMNENTE ZAKON, BUDE NAM LIIP!!
tOHDF
0/0
7.8.2002 13:28

kika lika

anketa
zmnente zakon, bude nam lip!!
0/0
7.8.2002 13:26

Happin

NESMYSL
, Jelikož pracuji v KB, tak se se souhlasy se zpracováním osobních údajů setkávám. Není pravdou, že když klient neposkytne souhlas se zpracováním jeho osobních údajů, není mu umožněno uzavřít s bankou obchod. Jedná-li se obchod pasivní (založení účtu, vydání platební karty, uložení peněz na termínovaných vkladech nebo jiných depozitních produktech), MÁ klient možnost s tímto zpracováním jeho údajů nesouhlasit a obchod je s ním i tak uzavřen. Ovšem jedná-li se o aktivní obchod (poskytnutí úvěru, kreditní karty, povoleného debetu atd.), musí klient souhlasit se zpracováním údajů min. pro úvěrový regist, který začal v letošním roce fungovat. Jednoduše řečeno, je to ochrana zúčastněných bank v tomto registru proti neplatičům a lumpům, kteří si půjčí ve více bankách a nikde nesplácí. Dále pak, že banky vyžadují po klientovi, jaké je sexuální orientace a jakého politického vyznání...?!?!?! Kde to kdo viděl?!?!?! Absolutní nesmysl. Nedokážu si představit, že bych se klienta zeptal, jestli je gay,lesbička nebo co vlastně je. Takže evropští komisaři, zdá se mi, že spíše věříte tomu, co vám někdo řekl aniž byste si to samy prověřili... :-) A jen ať je to další důvod proti vstupu do EU. Co bychom tam dělali, když na to nemáme? Jestli si někdo myslí, že vstupem do EU k nám budou němci cpát penízky a dotovat nás, tak jsou na velkém omylu. Penízky sem možná nějaké půjdou, ale aby si ostatní státy na náš úkor nahrabali...
0/0
6.8.2002 12:40

outcast

Re: NESMYSL
úvěrový registr - " ochrana zúčastněných bank v tomto registru proti neplatičům a lumpům, kteří si půjčí ve více bankách a nikde nesplácí." Jenže těm vy právě v pohodě a bohatě půjčujete! Určitě to nejde přes tebe u přepážky.  Budu se opakovat, ale tuzemské banky prostě namají o ten méně ziskový sektor ( úvěry 1 - 10 mil Kč) zájem a proto se vymýšlí důvody, aby se půjčovat nemuselo. V EU by kvalifikovným subjektům půjčku odříci nemohly. Toho čeští bankéři nemají zapotřebí - je s tím prostě spousta práce. K penězům se dostanou, za současné situace, mnohem snáze.
0/0
6.8.2002 13:01

Happin

Re: Re: NESMYSL
, To máš sice pravdu, ale uvědomme si, že tento regist funguje teprve několik měsíců a byl založen za tímto účelem.Bavit se o jeho funkčnosti po několika měsících provozu nemá absolutní smysl,ale po několika letech by to mělo usnadnit schvalování úvěrů. A to je právě ten problém, že v současné době banky požadují miliony formulářů, potvrzení atd. Toto by to mělo ulehčit.Pravdou je, že je to vize, jak to bude doopravdy, to je ve hvězdách, protože známe čechy a když se něco založí za nějakým účelem, za rok je to úplně jinak. Jinak souhlasím, že získat úvěr 1-10 mil. je docela špatné.Klienti často odchází znechuceni, jaké jsou různé podmínky, formuláře a bůh ví, co ještě.
0/0
6.8.2002 15:47

daňový poplatník

Změnit zákon o bankách.
Přesně tak,změnit Zákon o bankách a dát ho do evropského normálu.Banky zneužívají finance klientů.Stačí se podívat na ČS a zjistíte,že měsiční výplaty si tato banka ve svůj prospěch podrží i několik dnů.Znamená to,že obchoduje s mojí výplatou ve svůj prospěch bez mého vědomí,okrádá mně vědomě.V celkovem balíku peněz co do banky přijde je to obrovská suma,kterou banka bezpracně získává a pak se chlubí jak krásně hospodaří,ale za naše penízky!!!
0/0
6.8.2002 12:11

outcast

bordel
Průšvih je v tom, že banky v této zemi prostě nemají zájem lidem peníze půjčovat. Jde to tak daleko, že jsou schopné poslat člověka k doktoru pro potvrzení o zdrav. stavu před udělením půjčky (komu se to zdá normální, tak upozorňuji, že kdekoliv na západě se to nesmí - diskriminace). Dostáváme se opět k tomu, že zde neplatí zákony vyspělého volného trhu. Je daleko jednodušší půjčit známému půl miliardy, za bukem se s ním rozděli a ve finále to nechat dańové soumary zaplatit, než půjčit živnostníkovy (mluvím o takovém, který má na pokrytí) třeba jenom jeden milion a čekat na nějaký směšný procentíčka.
0/0
6.8.2002 11:13

Koudelka

Kamaradum uz napujcovali bez osobnich dat
Tak ted je potreba skripnout ostatni, aby si nemysleli, ze jim snad nekdo pujci jako Junkovi, Komanickemu, Chvalovskemu ci Baraku Aronovi. Jsou to jen obycejni danovi poplatnici, plebs, tak je potreba jim poradne podkourit.
0/0
6.8.2002 8:57

Freeman

čipy
...možná nám brzy všijí pod kůži nějaké elektronické čipy,jen aby vědeli.....kdy a jak často chodíme na velkou!!
0/0
6.8.2002 8:33

Zuzana

Kdo zde tedy lže?
Lžou zde právě ti, kteří zde lhali již čtyři roky a všemožně se snažili nám všem vnutit, že všechno co dělají, potřebujeme pro vstup do EU. Nepotřebujeme, jak se ukazuje a proto navrhněme zrušení těchto nesmyslných zákonů, opatření a nařízení.
Rašíne povstaň!
Špidla se zbláznil!!
0/0
6.8.2002 7:59

Bubák1

Re: Kdo zde tedy lže?
Tato situace nevznikla Špidlovým přičiněním, pokud jse si článek přečetla je to z něj naprosto patrné. Banky postě samy od sebe požadovaly více údajů, nikdo jejich chování doposud nereguloval. Považuji za správné, že EU omezuje chování bank na rozumnou mez.
 
Ještě mi není moc jasné kdo píše příspěvky tohoto rázu. Sleduji situaci už několik dní a mám pocit, že tady někdo vyvíjí kampaň proti ČSSD a zneužívá k tomu jakýkoliv kroky ČSSD i argumenty které zjevně nemají logiku. Začínám nabývat přesvědčení, že se stáváme obětí cílené kampaně nějaké jiné politické strany. MfD tomu ráda svými rádoby odbornými články napomáhá.
0/0
6.8.2002 10:25

outcast

Re: Re: Kdo zde tedy lže?
Špidla, potažmo vláda, se měli "přičinit", aby si "banky prostě samy od sebe" nedělaly co se jim zamane. Vlády jsou zodpovědné za dění v zemi. A to i ta Špidlova. Průšvih je v tom, že banky v této zemi prostě nemají zájem lidem peníze půjčovat. Jde to tak daleko, že jsou schopné poslat člověka k doktoru pro potvrzení o zdrav. stavu před udělením půjčky (komu se to zdá normální, tak upozorňuji, že kdekoliv na západě se to nesmí - diskriminace). Dostáváme se opět k tomu, že zde neplatí zákony vyspělého volného trhu. Je daleko jednodušší půjčit známému půl miliardy, za bukem se s ním rozděli a ve finále to nechat dańové soumary zaplatit, než půjčit živnostníkovy (mluvím o takovém, který má na pokrytí) třeba jenom jeden milion a čekat na nějaký směšný procentíčka.
0/0
6.8.2002 11:07

Bubák1

Re: Re: Re: Kdo zde tedy lže?
Jenom nevím, co s tím má společného Špidla. V čele vlády je asi měsíc. Tato situzce však trvá několik let, už od dob Klause. Je zbytečné nadávat vládě, ta těžko může takové situace předvídat, navíc se nejedná o takovou katastrofu. Těžko může stát banku nutit aby půjčovala lidem a stanovovala jim podmínky. Stát je především na to aby banka měla jistotu, že z dlužníka peníze dostane, tzn. bude snažší exekuce majetku atd.. To ovšem opět není věcí Špidly. Řekl bychm, že za vlády ČSSD se tato situace změnila k lepšímu, už jenom proto, že banky začaly dávat více spotřebitelských úvěrů.
Mě hlavně vadí, že se z této situace viní ti co za to nemohou. Zřejmě asi záměrně.
0/0
6.8.2002 11:16

Drson

Re: Re: Re: Re: Kdo zde tedy lže?
No jo, uz jsem se bal, ze se to tu neobjevi - ZA VSECHNO MUZE KLAUS. Mam pocit, ze veta "Za vsechno muze Klaus" brzo zlidovi, a ze ji budou pouzivat i za sto let, kdy sice nikdo o Klausovi nebude vedet ani tuk, ale vsichni budou vedet, o co jde - ja nic, za vsechno muzou ti ostatni.
0/0
6.8.2002 14:54

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Kdo zde tedy lže?
Omlouvám se jestli to tak vyznělo ale nemyslel jsem to tak. Chtěl jsem pouze říci, že to doposud nikdo neřešil protože doposud taková situace nenastala, Klause z toho neviním, asi jsem měl spíše říci od počátku 90. let.
0/0
6.8.2002 15:01

Obi_Wan Kenobi

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
6.8.2002 5:47

Bohuš

Re: Serem na EU
Už aby to bylo!
0/0
6.8.2002 7:07

Max

Re: Serem na EU
Mel by jsi si nekdy zkusit zit nejaky cas mimo republiku, aby jsi taky videl, jak to vypada jinde a jak to vypada u nas. Myslim ze EU vi, co dela a ze to dela predevsim pro obycejny lidi pro jejich ochranu.
0/0
6.8.2002 8:49

Roman

Re: Re: Serem na EU
Maxi co to povidas za blbosti.Ziji jiz nejaky ten rok v EU a nevidim zadny propastny rozdil mezi CR a EU.Ve vetsine pripadech je to opacne.Vem si treba Belgii.Kdyby Belgicani meli pracovat u nas tak chcipnout.Je to naprosto liny a tupy narod.Porad jen sava a nez neco udelaji tak utece cely den.To cesi jsou proti nim zlati.Akorat nas EU o necem poucuje a pritom se jim to tady taky pekne s...!!!Zadnou velkou vyhodu z toho nebudeme mit,kdyz vstoupime do EU.Akorat zmizne celnice,ale obycejny cesky clovek bude zase dal v haji.To co si lidi mysli jak to je v EU super neni zadna pravda.Zlata nase republika.Uz si nenechme do niceho kecat a budme hrdy narod.At zije cesky narod!!!!!!!
0/0
6.8.2002 10:44

Lada

Re: Re: Re: Serem na EU
Presne tak.Proc si porad od nekoho nechame do vse kecat.Za dalsi mne treba stve,kdyz vezmeme EU je to sice drobnost,ale jak maji vsude v nedeli obchody zavreno.To je jak za komancu. At zije Ceska republika.Nepotrebujeme podelany zapadaky,aby nam do vseho kecali.
0/0
6.8.2002 11:50

malik urvi

Keňskej obejvák se rozjel
0/0
6.8.2002 8:51

Franta Break

Re: Serem na EU
Tak když o ní nic nevíš,tak co tady plácáš?Radši budu řešit někoho kdo ví něco o demokracii a pár let už v ní žije, než tu bandu zlodějů pod kterou by si ty rád žil a poslouchal ty jejich kecy a lži!A prezident,postavička pro zasmání,stejně jako ti naši "inteligentní" poslanci.
0/0
6.8.2002 8:55Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.