Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Špidla přilepší hlavně bohatým

Hlavním cílem nové vlády je vytvořit silný sociální stát. Ve schváleném vládním programu je nejčastěji opakovaným slovem dávka, přídavek, příspěvek nebo úleva. Vladimír Špidla chce být postmoderním Jánošíkem. Bude hodně rozdávat - ale bohatým víc než chudým. Zatím otevřeně nepřiznal, komu peníze z kapes vytáhne. Počítá, že si na štědré rozdávání vypůjčí. Rozhodnutí, kdo a jak masivní státní dluhy zaplatí, nechá na příští vládě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ppetr

důchod
uz vite o tom,ze dnesni 30-40catnici duchod nedostanou?a vite proč?protoze jim jejich VLASTNI DETI PREDLOZI UCET a PLATIT SE TO BUDE Z BUDOUCICH DUCHODU.kdyz jsme si ty dluhy nasekali,tak si je holt zaplatime.
0/0
6.8.2002 17:23

ppetr

o pridavky
na  deti si muzu pozadat i s 3letym zpozdenim od nabyti ucinnosti zakona.takze si pro ne muze za tri roky podnikatel zajit a nebo rovnou dite,kteremu uz v te dobe bude treba 18 let.jsou to solidne usetrene penize. a ty se zvlaste mladezi budou na leto naramne hodit.
0/0
6.8.2002 17:08

Petr

Proč někoho zvýhodňovat
Osobně jsem přesvědčen, že není třeba tu či onu skupinu zvýhodňovat. Je třeba se pouze postarat o to, aby fungovala dobře ekonomika, tz. je třeba: a/ snížit daně a to všem skupinám b/ zjednodušit legislativu pro podnikání, aby řídící pracovníci a majitelé firem včetně živnostníků měli čas na práci a ne na běhání po úřadech a stidium stále nových a složitějších předpisů a zákonů c/ omezit vliv státu v ekonomice d/ začít rozmně hospodařit Pokud by tyto podmínky vláda dodržela, zlepšila by se situace velké většině obyvatel a nebylo by třeba přemýšlet komu bude přidáno na úkor druhého. Poté by samozřejmě bylo možno vytvořit sociální síť, která by řešila opravdu sociální případy a to na patřičné úrovni, zejména v otázce finanční.
0/0
6.8.2002 15:20

Bubák1

Re: Proč někoho zvýhodňovat
Potřeba to je. Už jsem to někde psal, pokud ekonomika funguje normálně, mladší lidé mají většinou menší příjmy než starší, navíc potřebují více investovat. Jsem pro zvýhodnění mladých rodin i když mě už se to bude týkat jenom tím, že budu na tyto rodiny přispívat.
0/0
6.8.2002 16:23

Čtenář

Spíše diskusní příspěvek než seriózní článek
Velmi nešťastně napsaný článek. Podle mého názoru není hoden MF Dnes. Ještě, že se paní Zlámalová podepsala, alespoň vím, koho z novinářů MF Dnes nemám brát vážně. Co kdyby třeba psala o Jaderné bezpečnosti ...
0/0
6.8.2002 15:05

Bubák1

Opět kvalitní anketní otázka.
Pro pravicové voliče je to jistě snadná odpověď . Proč bysme měli čekat zlepšení životní úrovně od vlády. Takové otázky by spíš seděly pro voliče komunistů.
0/0
6.8.2002 14:17

Voloďa

re
Jako nesmysl bych to rozhodně neviděl...ale nedivím se, že to sem píšete když vidím jak dopadli volby...:-)
0/0
6.8.2002 12:04

Bubák1

Zvýhodnění bohatých?
Redaktoři MfD mají poněkud rozporuplné názory. Na jednu stranu volají po nižším zdanění, i bohatých, na druhou stranu ČSSD kritizují, když daňovou zátěž sníží. Asi se jim hodí ke kritice cokoliv. Nejlépe ovšem umí popíchnout ony frustrované občany s nižším příjmem. Grebeníček si musí mnout ruce jakého má najednou v MfD spojence. Více samozřejmě ušetří ti, jejichž rozdíl v platech je větší. A co má být? Vžyť stejně hospodaří dohromady. Potom také lidé s vyšším příjmem ušetří více než lidé s nižším. To je normální dopad snížení daní. Nechápu co tím chce MfD získat. Chce tím snad zaset znovu zrnko nenávisti, vyvolat sociální nepokoje?
0/0
6.8.2002 10:42

Daňový soumar

Re: Zvýhodnění bohatých?
To byly časy, kdy všechny noviny měly články pouze z TASSu nebo o uspěších pětiletky. Nikdo přemýšlet nemusel, všechno bylo jen černý nebo bílý a názor byl pouze stranický. To byly časy, který už se, zaplať Pán Bůh, nevrátí...
0/0
6.8.2002 11:50

Bubák1

Re: Re: Zvýhodnění bohatých?
Podívej se na výsledky voleb, takové články komunistům, podle mě, velmi pomohly. Když kritika tak podložená argumenty, ne kritika za každou cenu. Ty jsi takový zastánce snížení daňové zátěže, zdá se Ti snížení daní pro lidi s vyššími příjmy jako špatné?
0/0
6.8.2002 11:55

Daňový soumar

Re: Re: Re: Zvýhodnění bohatých?
Každé snížení nekřesťanských daní je pouze správné! Komančům nejvíc pomáhá nevzdělanost a lidská závist. Když už tolik čteš MFD a tak důsledně, určitě sis všimnul, že není, ke své škodě, nijak politicky vyhraněná. A když už tolik čteš, bývalo v dobách demokratických zvykem, že lidi četli víc novin, aby si mohli udělat vlastní názor. Nikdo není dokonalý a nakonec i Ty máš občas dost značné mezery v tom, o čem tu ohnivě a s nějakými argumenty diskutuješ. Nesuď novináře, čas ukáže, zda jsou dobří.
0/0
6.8.2002 12:07

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Zvýhodnění bohatých?
Možná mezery mám ale rozhodně ne takové jaké předvádí dnes MfD. Ano komunistům nejvíc pomáhá závist, myslíš, že titulek "Špidla přilepší hlavně bohatým" závist nevyvolává?
0/0
6.8.2002 12:16

Daňový soumar

Re: Re: Re: Re: Re: Zvýhodnění bohatých?
U lůzy vyvolá závist. U ostatních zamyšlení nad současným stavem vládnoucí garnitury. Bohužel, marketingové zákony platí, majitelé chtějí výsledky, novináři jich musí dosahovat zajišťováním prodejnosti. Čtenáři si kupují noviny kvůli takovýmto titulkům. Morálku soudit nechci.
0/0
6.8.2002 12:27

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvýhodnění bohatých?
Teď jsi se dokonale zesměšnil. U lůzy vyvolává závist, následně se tato závist obrátí proti vládnoucí garnituře, proto je v titulku uvedeno Špidlovo jméno. To je totiž hlavním účelem takových titulků, zvyšování nákladů se dá udělat i jinak ale asi je to pro novináře MfD nad jejich síly. Ty jsi první fázi - závist přeskočil a rovnou jsi se obrátil proti vládě. Ty jsi takový ten typ kterému já říkám pseudointelektuál, co papouškuje obehrané fráze ale zásadně nepřemýšlí.
0/0
6.8.2002 12:33

Daňový soumar

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvýhodnění bohatých?
Ach jo, Ty už jsi těma vládníma demagogiema tak zblblej, že vidíš všude jen spiknutí a bubáky. Ty jsi zase ten typ, který vysvětlení Okorytní smlouvy bral jako politický zázrak století a zbaštil to i s navijákem. Ty budeš mít vždycky oficiální názor, ať už bude establišment jakýkoliv a budeš tvrdě potírat všechny, kdo chtějí vědět, co se za jejich peníze provádí u koryt. Vyloženě Ti nevadí, že si z Tebe někdo dělá kašpárka a na počkání si s Tebou utírá řiť, když si to předem posichruje vyhláškou nebo zákonem. Co je to svoboda a hrdost nikdy nepochopíš. Z typů jako Ty mám strach, protože ve své spravedlivé zaslepenosti mají pouze oficiální názor a přisluhují magorům, co zplundrují a zotročí všechny v dosahu. Braň si dál stabilitu státu, smrádek nevadí, hlavně ať je teplíčko.
0/0
6.8.2002 12:54

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvýhodnění bohatých?
Nezdá se mi, že bych zastával nějaké oficiální názory. Pokud se dobře pamatuji, věčně jsem s někým ve sporu. Ty jsi mi ovšem nevysvětlil jak to tedy myslíš s tím zdaněním? Máš za zlé Špidlovi, že bohatší více ušetří na daních, stejně jako Lenka Zlámalová?
0/0
6.8.2002 13:02

Doutnak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvýhodnění bohatých?
Bubaku, i retardovany jedinec by jsi vsimnul ze jses horsi nez predvolebni brozurka CSSD :-)))
0/0
6.8.2002 13:12

Daňový soumar

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvýhodnění bohatých?
Z hlediska snížení daní, ať už komukoliv, mu to za zlé nemám a z hlediska slibů je to věcí jeho voličů.
0/0
6.8.2002 14:04

Hans

Re: Zvýhodnění bohatých?
Mf by psala jinak, kdyby se Spidla nevyjadril dost jasne na adresu jejich vlastniku.
0/0
6.8.2002 13:17

Bubák1

Re: Re: Zvýhodnění bohatých?
Nevím jestli je tady úkolem novinářů vyřizovat si účty s kdekým prostřednictvím článků. Ale připouštíte tedy, že MfD píše tendenčně?  
0/0
6.8.2002 13:27

Doutnak

Re: Zvýhodnění bohatých?
Ty jses fakt posuk Bubaku. Ten clanek je o podivnych tazich ktery socani vydavaj za socialni stat. Ne o tom ze by bylo neco spatnyho na snizeni dani a prerozdelovani. Precti si to znova. Jestli neco Grebenickovi dela dobre tak je to Spidlovo vize socialistickeho statu na dluh.
0/0
6.8.2002 13:48

Bubák1

Re: Re: Zvýhodnění bohatých?
Jestli je tu někdo pošuk, rozhodně to nejsem já. Ten článek hlavně nemá hlavu ani patu, když si vezmeš noviny narazíš tam na takové blbosti, že pochybuješ o nějaké odbornosti Zlámalové (neví ani kdo jakou daň platí). Hlavně, že je zaměřen tak aby změna v daňové soustavě vyzněla nepříznivě, což se celkem povedlo, soudě podle vašich reakcí.
0/0
6.8.2002 14:08

Bubák1

Paní redaktorka opět píše nesmysly.
Bohužel se ony nesmysly nevyskytují tady v elektronické podobě, takže musím odkázat čtenáře na tištěnou verzi MfD. Co je tak špatně? V dolní tabulce se uvádí, že US chce snížit daně z příjmu právnických osob ze 31 na 25 procent, ČSSD ještě víc. Kolik tedy firma nebo živnostník ušetří? Odpověď je jednoduchá, živnostník je osoba fyzická a tato daň se jej netýká, takže neušetří nic. Firma je dost vágní pojem ale je tím asi myšlena osoba právnická (doufám, že nemají na mysli nějakou "známou firmu"), té se ale netýká sociální politika státu. Paní redaktorka nezná základní pojmy z naší daňové soustavy ale na analýzu do novin si troufá.
Nedávno jsem tady vedl spor o tom jaké vzdělání má novinář mít. Z tohoto článku je vidět, že mu stačí i základní, protože takové blbosti dnes nenapíše ani zedník.
MfD proto doporučuji znížit gramáž papíru a stránky perforovat. Vaše noviny pak budou užitečnější jako toaletní papír.
0/0
6.8.2002 9:59

Mgr. Větrný Josef

Re: Paní redaktorka opět píše nesmysly.
Co máš proti zednikům, ty hňupe!?!?!
0/0
6.8.2002 10:09

Gogo

Re: Paní redaktorka opět píše nesmysly.
Co to blabolis? Zadnou tabulku nikde nevidim...
A proc sem vubec lezes kdyz tu pokazdy stejne jenom remcas nad tim co se ti na IDNESu nelibi? :-))
0/0
6.8.2002 10:21

Bubák1

Re: Re: Paní redaktorka opět píše nesmysly.
Kup si noviny, tady to není, je to v tabulce pod článkem. Proč sem lezu? S takovou blbostí člověk musí bojovat. Vždyť tohle mate veřejnost tím nejhorším způsobem. Jak se má člověk orientovat v daních když neví jestli je osoba fyzická právnická a jaké daně má platit. Tady nejde o ideologii, to je jako by někdo zkresloval fyzikální zákony.
0/0
6.8.2002 10:29

PaS

Re: Paní redaktorka opět píše nesmysly.
Mnohdy se člověku při četbě obdobných článků zdá, že se mu to zdá. Ale realita znalostí o minimálních  ekonomických souvislostech je velmi chabá nejen u redaktorů a redaktorek. Ti jsou tu nakonec od toho, aby provokovali a uvažující člověk si nakonec vybere. Přečtěte si ale ty kecy rádoby finančních analytiků !!!
 
0/0
6.8.2002 10:59

Bubák1

Re: Re: Paní redaktorka opět píše nesmysly.
Asi by bylo vhodné postupovat proti novinářům stejně jako vůči jiným ekonomickým subjektům a při zveřejňování evidentně nepravdivých a matoucích informací noviny žalovat a finančně trestat. Zedník (zase ten zedník) když postaví křivou zeď musí ji postavit znovu, novinář si může psát jakoukoliv kravinu a neděje se nic, přitom dopad jeho omylu je mnohem větší. I novinář by měl odvádět kvalitní práci.
0/0
6.8.2002 11:38

Petr I

Paní redaktorka je poněkud mimo
Z přečteného článku je vidět, jaká naše společnost je. Paní redaktorka je zřejmně bezdětná, takže neví, že i s mírně nadprůměrným platem je v době mateřství poměrně složitě vyžít. Osobně neznám nikoho, kdo by měl děti kvůli penězům. Problém v nízké porodnosti není u lidí s nižším platem, ale právě u tzv. střední vrstvy. Ta má nějaké nároky, ze kterých nechce slevit. Fandím podpoře lidí s nižším příjmem, ale ne na úkor ostatních. Znám spoustu lidí, kteří mají od zam. plat do 7.000,-Kč, ale přitom bokem dostávají na ruku až patnáct tisíc. Tak proč jim dává stát přídavky, když člověku, který vidělá 20.000 na pásce nic nedá. Ekonomiku nědělají lidé s nízkým vzděláním a neschopností, ale naopak.Takže , když má někdo problém se zam. tak ať dostává podporu, ale nesmí se to zneužívat. Pokud má někdo nízký příjem, je to jeho věc co s tím bude dělat, ale s nadáváním na ostatní nic nezmůže.  Radši končím , ale s paní redaktorky mám špatný pocit. Asi nemá chlapa.
0/0
6.8.2002 9:31

enemy

Re: Paní redaktorka je poněkud mimo
Ty neznáš nikoho, kdo má děti kvůli penězům? Já jo, Fero, Dežo a Lájoš odvedle.
0/0
6.8.2002 10:31

Dalibor

Cemu se divite,
soc dem. ustala 4 roky vlady tak ted si vyskakuje jeste vice. Fakt je ten, ze jim tech 30% hlasu nekdo dal, tak se snazi zalibit i jinym skupinam obyvatelstva aby meli proste 50%. No a priste uz se nebude spidla hrnout na ministerskeho predsedu. 4 mistopredsa a 4 roky predsada to prece staci. Pak se vrati do Hradce a bude mu dobre, on je prece skromny.
0/0
6.8.2002 8:27

mam

Nechapu...
V normalnich zemich je jasne, ze kdyz ekonomika stagnuje, je treba dane snizit, aby ji drobni podnikatele,  zivnostnici aj. opet nastartovali. Ovsem, tohle neni normalni zeme. Tomuhle se ve vsech pohadkach rika Kocourkov... U nas teda "Komunisticky Spidlistan".
Jinak celkove zmateny clanek, ktery je tu zrejme jen omylem.
0/0
6.8.2002 8:19

Luboš

Ekonomika
Nic nemám proti,kby teneto stát na toměl.P.Špidla rozdává co vyžebrá u sousedů a na úkor našich dětí.
0/0
6.8.2002 7:31

Daňový poplatník

Státní dluh
Proč svou touhu po moci maskují naslibováním modrého z nebe a ještě k tomu na dluh? Ať zvýší daně na úroveň toho, co chtějí za své působnosti utratit! Bylo by to kruté, ale dopadli by stoprocentně jako Lomikar a do roka by skončili v propadlišti dějin. V celkovém součtu by to daňové poplatníky možná nestálo tolik jako čtyři roky špidlovského socialismu.
0/0
6.8.2002 7:27

Jirka

Popletena autorka
Povida paty pres devaty; pouziva protikladne argumenty; nepodava zadny konkretni udaje;
Takovy zpravy nikomu nepomahaji.
Oskliva negativita pristupu k nove vlade ktera se jeste nanastehovala do svych kancelari.
 Kolik Ti za to ODS zaplatilo?
 
 
0/0
6.8.2002 1:48

berushka

Re: Popletena autorka
Byt se vlada jeste nenastehovala uz rozdeluje plnymi hrstmi z toho, co nema. Je jedno kam penize nasype, pristi vlada to po ni bude muset srovnat a pristi generace to budou muset platit. Tomu se rika "Po nas potopa".
0/0
6.8.2002 6:41

Zuzana

Re: Popletena autorka
Rašíne povstaň!
Špidla se zbláznil!!!
 
0/0
6.8.2002 7:54

JK

Re: Popletena autorka
Za to mu nemuselo ODS ani nikdo jiný nic platit. To vidí každý kdo vládne průměrnou inteligencí, že když si tato vláda vypůjčí ta následující to bude muset zaplatit a to z našich daní.  Nebo ty své dluhy neplatíš ? A co úroky z půjček a hypoték ? Dělat machra za vypůjčené prachy to umí každý a není třeba stávat se kvůli tomu předsedou vlády. Ten má ale výhodu. Dluhy, které nadělá zaplatíme my a krutě
0/0
6.8.2002 11:07

Bubák1

Re: Re: Popletena autorka
To je pravda, když si vypůjčím, musím peníze vrátit. No a co. Když si nepůjčím na byt tak bude většina lidí mít byt až v padesáti letech takže pokud chtějí bydlet od 20 stejně si půjčit musí.
0/0
6.8.2002 11:21Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.