Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vláda jedná o rušení podpor absolventům

Vláda se rozhodla využít povodňové vlny a ve zkráceném řízení projednat jeden z dlouhodobějších plánů - sebrat podporu v nezaměstnanosti absolventům škol a výměnou za to jim nabídnout státem dotované místo. Zákon, jenž by mladé lidi vycházející ze školy přinutil pracovat,vzešel z pera ministra práce a sociálních věcí Zdeňka Škromacha, který o něm mluvil už krátce po svém nástupu do funkce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Sigi Freud

Zajímavý návrh, bude to fungovat?
Zajímavý ten návrh je, otázka která mě ale zajimá je jestli nebude nakonec stát stát víc dotovat práce absolventům než jim vyplácet podporu a tím zvyšovat už tak přemrštěné zadlužení našeho státu. Další otázkou je jestli v rámci tohotu programu bude možné nabídnou absolventovi např. Gymnázia práci zametače a když jí odmítne tak bude bez podpory, nebo jestli ty dotované práce budou apsoň trochu odpovídat dosaženému vzdělání. Protože jestli ne tak bude jasná zpráva že vzdělání je na nic a že ať už se učíč nebo ne práci budeš mít stejně mizernou. Další věcí které mě zajímá je jestli lidé pracujicí nenávidí tak strašně ty co nepracují že by jim zakaždou senu zatrhli podporu. Každý musí z něčeho žít a nevím proč radši nejsou rádi že mají svojí dobrou práci ve které si vydělají na své živobytí. Mam pocit že někteší lidé se klepou nenávistí při pomyšlení že tráví denně 8 hodin v práci a nědo nedělá nic a dostává peníze. Když se vám nelíbí že platíte i nezaměstanané tak volte komunisty, za jejich vlády to byl taktéž zločin což je dobré východisko ne? Nacpat každého kdo nám bouří krev do chládku. Chápu že když nikdo nic nedělá a má nějakou tu podporu tak z něj nikdy nic nebude, ale svým flákáním neomezuje mojí osobní svobodu a je to jeho individuální rozhodnutí a v demokracii by stát neměl nutit dělat někoho něco, co nechce.
0/0
9.9.2002 23:24

outcast

trošku mimo mísu
Chtělo by to rovněž rozvážněji vybírat obor. Přijde mi, že každý chce být právník, nebo psycholog. U těch právníků ještě prosím - pokud půjdeme cestou vyspělých demokracíí, tak se uživí. Horší je to s psychology, přestože momentálně prodělávají konjunktůru (každá větší firma jich používá armádu). Psychologickými testy snad dneska procházejí i uklízečky. V Čechách kvete každá blbost, ale všecko má své meze. Kolik "inteligentních" slečen bez humoru, s clipboardem a s otázkami: "Jak byste se charakterizoval pěti slovy", případně "Co považujete za svůj největší úspěch?" si myslíte, že je normální firma schopna uživit? Zkrátka se snažte studovat něco potřebného a možná potom snáze naleznete job.
0/0
9.9.2002 16:00

daňový soumar

Zrušte podporu flákačům,nefachčenkům,Ukrajincům a cikánům.
Milá lidová vládo,zrušte podporu flákačům,nefachčenkům,Ukrajincům s trvalým pobytem u nás,Cikánům,dále pak pošlete důchodce do důchodu a ne flákat se v práci a peněz a místa pro absolventy bude až dost!
0/0
9.9.2002 14:19

Hema

0/0
9.9.2002 14:06

Petr

Absolventi
Na práci je třeba myslet nejen po ukončení školy, ale už při jejím výběru a v průběhu studia. Řada absolventů je tak nezaměstnaná z vlastní lenosti, či blbosti(řada, ne všichni). Případné dotace by mohly spočívat spíše v odpočtu ze základu daně (jako u zdr. postižených). Ale nebude už těch odpočtů a připočtů příliš?
0/0
9.9.2002 11:56

Don

Počet cca 60 000 nezaměstnaných
mladých lidí je docela ohromující, ale spočítá někdo taky, kolik pracuje důchodců, kteří berou penzi a větší část jich den v práci prospí, pracovní doba se přizpůsobuje jejich rytmu,  v létě si udělají prázdninya na zimu se pak vrací do teplých kanceláří? Kdo by ve státní organizaci nezaměstnal člověka, který je poddajný ze strachu, že si neudrží místo? Je správné, že by mladí měli pracovat, protože ze zahálky a nudy se rodí "problémy". Jenom se obávám, aby nuceně zaměstnaní nebyli využíváni na doslova podřadné práce bez ohledu na jejich kvalifikaci.
0/0
9.9.2002 11:14

daňový soumar

Důchodci do důchodu.
Není důchodce jako důchodce.Zapomíná se na vojáky z povolání.Tam tečou ze státní kasy/naše daně/ obrovské peníze.Představte si,že vojak z povolání jako odejde do důchodu.Ve skutečnosti ovšem zůstává pracovat na stejném místě a dostává vysoký vojenský důchod a plný plat k tomu.To se pak pochopitelne do důchodu nikomu nechce.Nejhorší na tom je,že je to generace většinou překabátěných soudruhů,politických pracovníků ,kteří změnou vojenské odbornosti slouží v armádě dál a budují demokracii.
0/0
9.9.2002 14:28

Bubák1

Re: Důchodci do důchodu.
Není to myslím úplně tak docela přesné. Vojáci, hasiči, policisté mají po určitých letech nárok na rentu (nevím jak se tomu říká přesně), když jdou pracovat jinam. 
0/0
11.9.2002 13:53

0/0
9.9.2002 9:45

xxl

z bláta do louže
Toto zdánlivě motivující opatření způsobí stejně jen to, že se zvýší počet absolventů, kteří odejdou pracovat do zahraničí, což znamená, že z tento člověk do státní pokladny nic nepřihodí. Samozřejmě bude narůstat i počet absolventů, kteří budou pracovat na černo a stát z toho opět nebude mít nic. A tak nějaká chytrá hlavička, aby opět ušetřila, řekne že nebude vyplácet mzdu lidem, kteří nedosáhli věku například 40 let, pak vyjmou z podpory třeba muže...atd...atd. Možná že někoho chytrého napadne, že podpora se vyplácet nebude nikomu a že dají každému dotované místo a možná se brzo setkáme i s pojmem příživník. A možná že vláda brzo zruší i toto diskuzní fórum.
0/0
9.9.2002 6:50

Bubák1

Re: z bláta do louže
To bude opravdu věčná škoda, až tito mladí lidé odejdou pracovat do zahraničí, místo toho aby se doma váleli na podpoře.
0/0
9.9.2002 11:59

Doutnak

Re: Re: z bláta do louže
Tak to je hodne uchylna uvaha... Clovek ktery je schopen vyrazit do zahranici je schopen si najit praci i u nas. Takze jediny co ho muze vest k odchodu je prijem ktery muze ziskat tam a tady. Na tom nejaky dotovany mista (a jiny socialisticky pitomosti) nic nezmeni.
0/0
11.9.2002 13:28

Bubák1

Re: Re: Re: z bláta do louže
Tak jsem to přesně myslel. Nechápu však příspěvek přede mnou: máme snad držet doma na podporách studenty aby nevyrazili do zhraničí?
0/0
11.9.2002 13:45

Jindra

absolventi
Mám s tím problémem osobní zkušenost. Sám jsem se rozhodl zaměstnant absolventa střední školy, abych trochu pomohl sobě i jim. Ale musím konstatovat, že mám dva problémy. Jedním jsou znalosti a schopnosti těchto lidiček. Absolventi obchodní akademie neumí ani základní účetní operace JÚ na PC. Tedy kromě jedné školy, ale jejich absolventi se mezi uchazeči zpravidla nenachází. Ti umí a s místem nemají problém. Tedy záleží to i na škole, co je naučí. Druhý problém je ve spolupráci s Úřadem práce. Myslel jsem si, že uvítají mou snahu zaměstnat absolventa. Po vyplnění mnoha formulářů, kde jsem musel firmu "vysvléct" mi přišel dopis, ža mi tedy jako vyhovují, ale musím..... Mzda pro jednoduchou práci na 6 hodin 7 500,- se zdála úřadu velmi nízká a tomu odpovídala i výše příspěvku.( spolu s odvody by mě absolvent přišel cca na 100 000,- ročně). A to by se to dítě vlastně teprve za tyto moje peníze učilo a myslel jsem, že největší výhodou bude právě ten fakt získání praxe ne peníze. Mýlil jsme se. Jaký motiv má mít tedy podnikatel, aby upřednostnil absolventa?
0/0
9.9.2002 6:18

ja

**** kdo si vsimne Jindrova prispevku ? **************
0/0
9.9.2002 12:48

ja

Re: absolventi
Podobny problem uz resili v jednom filmu pro pametniky. Ze se na obchodni akademii ucili nazpamet a nic neumeli.
0/0
9.9.2002 12:49

9000@tokyo.com

Re: absolventi
Ciste teoreticky. Prijmout noveho pracovnika nejen z rad koncicich studentu je mistrovska prace a nelehky ukol.Spatna volba je ztrata casu, a hlavne penez.A ne malych.Na zaklade pruzkumu, je rozhodovani na zaklade interview neostacujici a vetsinou zkreslene.Je dokazano,ze 95% vybranych lidi nejsou zrovna Ti pravi uchazeci.Protoze lide pri rozhovoru maji tendenci okamzite soudit pocinaje vzhledem,reci,na zaklade nalady,casu i mista interview.Cili pokud chceme vybrat dobre,tak je treba jit hloubeji. Ale je pochopitelne,ze ne kazdy si muze dovolit proverit a otestovat kazdeho uchazece na realnych ukolech....Pravda,kterou si malo zamestnavatelu chce priznat je,ze novi uchazeci o praci jsou vzdy investice a ne ledajaka.Jedna z nejvetsich.Protoze v profesionalnim businessu minimalne rok trva nez se novy clovek dostane do tempa,nauci se v tom chodit,nez zacne opravdu svemu zamestnavateli vydelavat,to co do nej vlozil....Je vsak na to treba hledet ze vsech stran.Touzi zamestnavatele po tom,aby dostavali a brali uchazece,kteri nebou splnovat,ale diky vladnim opatrenim je budou muset vzit??? Co jim to prinese,kdyz takoveho uchazece budou muset vyhodit a vzit dalsiho podobneho??? To ekonomicke situaci moc nepomuze...Coz muze zpusobit,ze si zamestnavatel nebude moci dovolit sve kvalitni zamestnance skolit nebo vychovavat pro budoucnost.Takovi si pak najdou motivaci jinde a odejdou.A jsme znova u toho.Co je tedy zdrave reseni.... Jsou pozice,kde to trva i dva roky nez se novy clovek zapracuje a ziska praxi ale pak muze prinest svemu zamestnavateli mnohem vice,nez nekdo bez motivace ale s dlouholetou praxi...Neco jineho je misto,kde se clocek nauci efektivne vse za  par mesicu,nez se zjisti,jestli je to ten/ta pravy/a.Pak je treba taky vychovavat a skolit a necekat,ze bude samo ditko automaticky vse umet.Otazka je kolik manazeru a HR pracovniku si tohle uvedomuje??? Skoly nedaji nikdy vse,ale je otazkou jedince,co si z nich veme....Mohu mluvit ciste teoreticky a na vic z velke vzdalenosti ze zahranici.Vim jake to je hledat praci pri studiu aby clovek snizil dluhy,ktere splaci za studia na drahych univerzitach v zahranici.A to je dost motivace a s praxi v oborech,o kterych se nekteri v budoucnu boji mluvit.A proc??? Mojhu se mylit a vse muze byt v praxi jinak.To je jasne,ale jen takhle si mohu overit,co nas pani profesori z velkych americkych univerzit uci a jestli jsou v realite nebo ne.Hodne zdaru vsem kdo hledaji anebo nabizi praci. Na konec svych studii se tesim,ackoliv nevim do ceho se pustim az se vratim.Ani dlouhy zivotopis s paradnimi zkusenostmi vzdy nemusi zarucit praci a dobrou praci.Je mi lito,ze neumim psat strucneji.Mam co zlepsovat.Mejte se. Viva La Business.
0/0
9.9.2002 13:44

Ladislav

Re: absolventi
Mily pane vase zkusenost je celkem zajimava, ale vubec ne pozoruhodna, kdyz nekomu nabidnete 7500,- KC mesicne coz se rovna 50 % prumerneho platu v CR, nedivte se ze se vam zadny absolvent, ktery ma co nabidnout, u dveri vasi kancelare ani neukaze, jestli teda nejakou kancelar pro tu vasi ovoce&zeleninu nebo s cim prekupnicite mate. Je mi jasne ze do te nejmenovane stredni skoly kde vsichni absolventi umeji vsechno chodi vas syn ci dcera :-) coz gratuluji. Kdyz jsem asi pred dvemi lety zakoncil VOS poc. systemu delal jsem nekolik pohovoru u mensich firem, a byl jsem to ja kdo odmital praci, vrcholne vysledky chce kazdy, ale platit odpovidajici mzdy nikdo. Kdyz se zeptate na konci pohovoru na pripadny plat nestacite se divit :-) U jedne firmy byl zajimavy postoj k teto otazce (tam odmitli me), proc se ptam na penize ze je ostuda ptat se na vydelek ze je z toho videt ze mi nejde o nic jineho :-) nez o penize, ja jsem si neuvedomil ze bych tomu soukromnickovi mel platiti ja, ze on mi da praxi a ja musim pracovat s radosti a pro krasne modre oci jeho skretarky. Nyni jsem uz druhym rokem pracovne v Anglii a mam odpovidajici britsky plat odpovidajici me profesi a zamereni.
0/0
11.9.2002 16:15

Frenky

Praxe pro mladé
Je důležitá spolupráce s podnikateli a firmamy.Mladí tím získají praxi,kterou všude vyžadujou nebo bude firma s nima spokojena a zůstanou nastálo.Znám plno mladých, kteří si stěžovali,že je bez praxe nikdo nechce,ale kde ji vzít.To je jeden způsob,jak toho dosáhnout.podporu,kterou nyní dostávají je nekorektní vůči těm,kteří ji nedostanou,protože dlouho je nikdo nezaměstnal a partner slušný příjem,přitom se musí starat o domácnost,platit nájem atd.Mladý bydlí u rodičů,potulují se po nocích a mají to jako kapesný.Takže něco se s tím musí dělat.Kudy se podívám,skupinky lelkujících občas naklepaných a zkouřených,to bude nová generace!
0/0
8.9.2002 23:46

Doutnak

Blbouni
Nez by radej zkrouhli davky vsem, aby se vic snazili... Takhle uz jenom chybi rozsirit to z absolventu na zbytek populace a do nazvu republiky vpasovat slovo 'socialisticka'..
0/0
8.9.2002 16:28

tak ste stáhli ten oslavný článek o filipsu,co?Kdyby ste se raději zajímali o pravdu a neposluhovali těm kašparum...
0/0
8.9.2002 15:31

Loner

Vtip je v tom
ze to bude jako v mem oblibenem serialu "Jiste, pane ministre". Nezamestnanost zustane stejna /akorat na grafu kterej nam Skromach bude ukazovat klesne/, absolventi vyfasujou neco jako civilku, bude to stat stejne jako podpora, absolventi se tam budou nudit jako na civilce, nektery docasny mista vytvoreny specialni pro ucel zamestnani absolventu se zmeni na nedocasny, no a statni sprava nam vesele buji, vcetne nadvalady nad prvovolicema :)
0/0
7.9.2002 23:38

vlada

--
Vážení rozhořčení obhájci podpor pro absolventy. Odpovězte mně - nebo stačí sobě - na otázku proč by měl absolvent před získáním prvního zaměstnání dostávat peníze ze státní kasy ? Argumenty jako že absolventy nikdo nechce zaměstnt jsou čistá lež. Kdo chce, práci si najde, i když nemůže spolehnout na to, že dobré místo bude do 10 minut od rodného domu. A ten, kdo prolezl školu jen taktak, bude mít problémy vždycky. Sám jsem před nedávnnem chtěl přijmout absolventa a byl to obraz bídy a utrpení.Bohužel stejný obraz "skvělých motivovaných mladých absolventů" už jsem nabyl vícekrát. Všichni znají dokonale Zákoník práce, ale téma práce samotné je jaksi často tabu-o tak primitivně nudné činnosti se ve slušné společnosti nemluví. Takže můj závěr - žádné peníze od všemocného státu (z mé kapsy), ale pouze trh práce musí rozhodnout o tom, kdo je a kdo není použitelný. Sám jsem si na vlasrtní kůži vyzkoušel, že kdo chce, může.
0/0
7.9.2002 19:05

JARDA

Re: --
přesně tak, bez dotací, bez podpory jinak se nenaučí mít odpovědnost sám za sebe.....akorát mě v tom návrhu vadí ta hovadina = státem doto¨vané místo= jestli to má být na státním úřadě tak pánbůh s námi, tam se tedy naučí věci !"!!! J.
 
0/0
7.9.2002 19:22

Obyvatel

Re: Re: --
, Nauci se tam to, co se tehle vlade presne hodi.
0/0
8.9.2002 15:34

Milan

Re: --
Souhlasim s prispevkem. Vladnimu navrhu uz nej chybi, ze kazdy ze zakona musi do prace a o sehnani odpovidajiciho mista se postara stat a jsme tam kde jsme byli pred 13 lety.
Sam jsem byl pred 2 lety bsolvent a muzu rict, ze kdo chce praci si sezene. A pokud nesezene, at se prestehuje. Hlanve at se stara kazdy sam o sebe a neceka, ze se o nej postara stat. Hlavne zadne dalsi dotace z nasich dani (a s tim souvisejici zvysovani dani). Pry se socialistickymi praktikami.
0/0
7.9.2002 20:46

Obyvatel

Re: --
, Dobre, o to mene vsak maji narok na podporu ti, co uz byli vyhozeni po dvacate ze zamestnani (pro neschopnost, alkohol, dochazku atd.) nemyslite ?
0/0
8.9.2002 15:32

PEpa

Absolvent
Mám takový pocit, že si všichni pod pojmem absolvent představujeme nějakého VŠ. Bohužel většina nezaměstnaných absolventů jsou ze středních škol a učilišť! VŠ absolvent se o sebe postará a jediné co požaduje od státu, je, aby ho nechal být a žít v klidu a pokoji. :-)
0/0
7.9.2002 17:21

vamo@seznam.cz

Vojenska sluzba
Ma to jeden hacek - pokud jste cerstvi absolvent VS ( unor ) a mate 5 ( nebo 3 ) mesicu do nastupu na vojnu, tak vase sance ziskat praci jsou male - " Jo pane, pridte az bude mit vyresenou vojnu ..."
 
 
0/0
7.9.2002 15:19

vamo@seznam.cz

Re: Vojenska sluzba
Fuj ty chyby, omlouvam se .....
0/0
7.9.2002 15:21

JARDA

Re: Vojenska sluzba
a co takhle brigáda, to nebereš co ?? to je pod tvoji úroven ??  jestli ano tak počítám je i pod tvoji úroven ty tři měsíce brát podporu   měj se J.
0/0
7.9.2002 19:24

vamo@seznam.cz

Re: Re: Vojenska sluzba
V tom s vami souhlasim, pokud jsem studoval v Praze a byl na kolejich, tak jsem si brigadami privydelaval, po navratu domu do Chodova a cekani na odvod  nakonec take, ale bylo to radove obtiznejsi a trvalo me mesic a pul nez jsem ji nalezl.  Ale jako stredoskolak pred vojnou bych zde opravdu nemel sanci.
0/0
7.9.2002 21:03

DP

Vzdyt je do te prace nikdo nenuti!
Vzdyt to muze byt na kazdem absolventovi, zda se rozhodne pracovat nebo nepracovat. A kdyz uz nepracuje, tak proc by mel vubec dostavat nejakou zvlastni podporu! Za to, ze nic nedela? Mozna nerozumim tomu systemu, jak to ted funguje, ale stejnou podporu v nezamestnanosti by meli vsichni lide a nemeli by se rozdelovat na absolventy a neabsolventy. A ze studium je drina -> dle meho nazoru, kdo si to studium opravdu vydre a aktivne se vyuzije vsech moznosti, ktere mu VS nabizi -> zahranicni staze, prace na ruznych vyzkumnych projektech, cestovani po konferencich ... tak potom si myslim, ze takovy absolvent nemuze mit problem s uplatnenim at uz u nas ci v zahranici. Bohuzel absolventi, kteri si do skoly prisli pouze pro titul a studiem jen tak prosli (se zapsanim pouze povinnych predmetu, ktere delali treba az na "dekanat"), tak Ti maji holt smulu a opravdu mi jich neni lito, zda podporu nedostanou, nebo si ji budou muset odpracovat.
0/0
7.9.2002 14:25

Eva

Re: Vzdyt je do te prace nikdo nenuti!
Nějaký naivní, ne? Zahraniční stáže jsou pořád ještě pro movité studenty, student pobírající příspěvek na dopravu apod. na ni rozhodně nemá. A zajímalo by mě o jakých "různých výzkumných projektech a cestování po konferencích" mluvíš. U nás na výšce (ekonomie) jsem se nedozvěděla ani o jedné a myslím, že to nebylo díky mému nezájmu. Jsem nakloněna absolventským místům, ale takovým, která by zajistila skutečné získání praxe a ne, aby byli absolventi levná pracovní síla. Kamarád studující farmacii umýval na povinné neplacené praxi místo míchání léků zkumavky a kádinky - práce, kterou nikdo nechtěl dělat. Díky pěkně za takovou "odbornou" praxi.
0/0
9.9.2002 10:14

Thomas

Re: Re: Vzdyt je do te prace nikdo nenuti!
Evo musim s tebou souhlasit. Sám jsem zažil něco podobnýho. I u mého zaměstnavatele jsou absolventi pouze levná pracovní síla tak akorát na zakládání spisů a kopírování předloh. K ničemu jinému si tu nečichne takže nemá šanci se něco naučit. No a když už se podívá do nějakého spisu, tak tomu stejně nerozumí. A ani nemůže protože ve škole je nenaučili nic vhodného do parxe. K čemu jsou jim teoretické znalosti když je nedokáží pořádně využít?? Spousta absolventů pracovat chce (neříkám že všichni), ale právě kvůli tomuhle pracovat nejde. Prostě je takováhle "praxe" ztráta času.
0/0
9.9.2002 13:14

Davidoff

Zdravím všechny zde přítomné příspěvkáře. Ale chtěl bych se vyjádřit jen k těm, co tady prosazují všechny čerstvé absolventy do továren atd.! Jak zde píše jeden kolega - všichni doktoři, právníci, architekti by měli jít makat k soustruhu - dělnická třída je naučí! Větší blbost jsem snad ještě v životě nečet! Tihle lidé studovali proto aby lépe zabezpečili sebe a své budoucí rodiny. Jelikož práce lékaře, právníka nebo architekta skýtá daleko lepší finanční možnosti, než nějaký soustružník! A makat by měli jít takový povaleči, kteří se pohybují např. v Praze v metru, na nádráží, v celém centru a i v jiných městech a vesnicích. Takoví, kteří už od rána sedí někde s flaškou vod piva a když jdete večer kolem hospody, tak tam ještě pořád jsou. Tak takoví by měli jít makat k těm soustruhům. A tihle lidé nejsou absolventi, ale lidé ve věku většinou od 30 do 50 let, tedy ve věku produktivním. A tedy "vystudovaní" v tom minulém !kurevském! komunistickém režimu!!! A tenhle pisálek, co si tady vybíjí své totalitní mindráky, by se nad sebou měl velmi vážně zamyslet! Každý absolvent by měl mít nárok najít si zaměstnání odpovídající tomu, co vystudoval, jelikož i to studium je někdy pěkná dřina. Daleko větší než nějaký soustruh, jenže tohle někteří lidé nikdy nepochopí. S pozdravem David Prágr, Milotice 88, 696 05.
0/0
7.9.2002 13:48

ironic

Re:
Omlouvam se, myslel jsem, ze moji ironii pochopite, Je mi to lito, priste se budu vyjadrovat vystizneji. Nahnat vysokoskolaky do tovaren mi prijde absurdni. Ale tak nejak mi vytvareni "dotovanych" mist absurditou zavani - pochybuji, ze se vytvori dotovana mista odpovidajici kvalifikaci...
0/0
7.9.2002 19:22

evileye

Re: Re:
to ste se sesli dva inteligenti ted, jen co je pravda....
0/0
7.9.2002 21:26

Standa Blabol

Re:
Jasne tyhle lidi se me fakt libej neprectou si to dokonce, pak to nechapou a jsou za blbce a jeste se podepisou i s celou adresou, tomu pane ja rikam exibicionismus. PS: jestli je to genialni pomsta na pritroublyho souseda tak na druhou stranu BRAVO.
0/0
7.9.2002 22:18

Mr. Skromach

Re:
JO, JO, tak pod tohle se klidne podepisu. Jde o princip, Ceska republika ma stale pomerne male zastoupeni vysokoskolaku v populaci, valna vetsina z nich nejsou nejaci blbci...specialne ti z technickych skol. Problem je, ze mnohe obory nemaji v praxi uplatneni, z celeho prumyslu u nas prosperuji pouze vybrane obory...a to jeste nejsou zrovna HI-TECH......a na to, abyste se sebrali a odjeli do statu, kdyz mate holej zadek....to uz jste absolutni spicka....ale to jsou zase jen promile z absolventu.....tedy podobna argumentace je H´OVADINA . Nic ve zlem vy brigadnici behem studii...ale zajimalo by me, jakou skolu jste vystudovaly...nejde delat deset veci najednou, chtel bych vas videt mistri 7 hodin denne na tvrdejch prednaskach a po vecerech tahat cihly a prazce, jo ...a taky zrovna ti brigadnici co vim nejsou zrovna ti BEST,.. a vubec je velmi relativni urcit kdo je dobrej a kdo ne. Napred se postarejme o vyssi uroven vyssiho vzdelani obecne a pak se snazme rozvijet moderni technologie, abych jako specialista na membranove separace nemusel kolbenit u tech soukromniku co psali prispevky o soustruzich a podobne. Takze mi nezbyde nez jit do statnich vedeckych instituci za smesny plat a nadavat dal-:)Myslim si, ze kolstvi se stava a bude velkym problemem. Musel jsem reagovat, kdyz jsem cetl prispevky lidi, kteri se evidentne neorientuji v problematice. A protoze jsme v Ceske republice, tak prave proto se pod muj prispevek nepodepisi!!!!! S pozdravem prezident zemekoule SKROMACH
0/0
8.9.2002 15:29

Lojza

Re: Tak to snad ne !?!?
Napsla jste " Každý absolvent by měl mít nárok najít si zaměstnání odpovídající tomu, co vystudoval, jelikož i to studium je někdy pěkná dřina", tak to mi připadá jako úplně stejná hámotina a blbost jako "vysokoškoláci do výroby".
0/0
8.9.2002 21:04

DeCourcy

Socansti chytrolini
Sebrat podporu absolventum - to je fakt rozumna myslenka! Socani kdyz za komunistu vystudovali, tak jim stat dal "praci" kde si tech osm hodin odsedeli, ale kdo dnes zamestna absolventa??? Proc zrovna tady tem zacinajicim mladym lidem budou hazet klacky pod nohy? Proc se nezameri na tzv. socialni pripady, kteri maji zivotni zkusenosti, jsou ve strednim veku, ale proste se jim pracovat nechce, protoze uz maji byt od statu, a 15tisic mesicne na podpore na svych 6 deti (ktery stejne nechaji chodit ve spinavym obleceni)?
0/0
7.9.2002 12:32

Standa Blabol

Dobra sance
Nerozumim tomu, kde se ty mista maji vytvorit. Bud jsou a nebo ne. Proc by vlada mela platit soukromnikovi pracovnika tomu uz nerozumim vubec. Zalozim si take firmu vezmu do nej delniky, ktere nepotrebuji stat mi jim bude platit mzdu a my uz se pak nak dobre dohodnem, oni budou mit ode mne napsanou praxi a ja si za to soupnu trochu z jejich statniho platu do kapsy :-)
0/0
7.9.2002 11:20

julim

Konečně !
Na vlastních příbuzných vidím jak nezaměstnanost absolventů je demoralizující. Takový exštudent po 2 letech tak uvykne volnému životu, tak že mu ty peníze ani moc nechybí (co chybí dodá matinka a tatíček, alespoň tam kde na to mají a rodina žije normálně). Synovec zajištuje domácí práce, provádí drobné úpravy interiéru , k rodičům je pozorný a milý , zajišťuje levnější nákupy v hypermarketech a pomalu zapomíná na odbornost, kterou získal.  Jen nevím, kdo pak bude pracovat až rodiče půjdou do důchodu. Proto fandím Škromachovi, protože práce je většinou nutné zlo ale proměnila opici v člověka.
0/0
7.9.2002 9:33

Eva

Re: Konečně !
Taky nemusíš všechny házet do jednoho pytle. Synovec je podle všeho pěkný lempl a flákač nijak nemyslící do budoucna a rodiče ho v tom ještě podporujou. Kdyby jim musel přispívat na stravu a domácnost a oni mu nepřidali ani korunu, jak to v normálních rodinách bývá, už dávno by si nějakou práci našel, zpočátku třeba ne úplně nejlepší. Ale něčím se začít musí!
0/0
9.9.2002 10:51

ironic

Do tovaren s tou studovanou luzou!
A pekne makat! Delnicka trida je vsechny nauci, co je to prace! To by se jim tak chtelo, chodit po konkurzech a cekat na nejakou solidni nabidku prace! Pekne k soustruhu, a makat, at uz je to pravnik, lekar, ci architekt. V tovarne ziskaji pracovni navyky a do sveho resume si pak mohou dat: Architekt, 2 roky praxe na dotovanem miste zednik-michac malty. O takoveho absolventa se architektonicka studia jen poperou! Nebo snad Skromach hodla vytvorit dotovane misto "architekt - internista"? Realita je bohuzel takova, ze absolvent hleda solidni zamestnani priblizne pul roku, pritom se zucastni bezpoctu konkurzu a interview. Jaky je rozdil, mezi studentem, ktery si poprve hleda praci a prave vykopnutym alkoholikem, ktery si hleda praci uz popadesate? Proc ten absolvent narok na podporu nema a ten alkoholik ano? Pro absolventy je dostatecnou motivaci ziskat praci uz samotna vyse podpory. Zamestnani na "dotovanem" miste bude hrobem pro jeho kvalifikaci. Jenze bohuzel nase vlada po ctyrech letech rozhazovani penez do nesmyslnych projektu najednou hleda, kde vsude by se dalo usetrit. Povodne se ji ted narame hodi do kramu, jak si vsechno zduvodnit. Vzdyt ty skody, co zaplati stat sotva dosahuji ceny, kterou bysme zaplatili za ty stornovany Grippeny. Je to jen blamaz na lidi, v pokladne bylo prazdno uz pred povodnema  a ted si to Spidla akorat vsechno usnadnuje. A propos, ten absolvent stejne penize dostane - od socialky - akorat, ze to jde z kasicky obce, a ne ze statni pokladny - a to uz Spidlu netrapi...
0/0
7.9.2002 0:35

Obyvatel

Re: Do tovaren s tou studovanou luzou!
, "Proc ten absolvent narok na podporu nema a ten alkoholik ano?" Protoze alkoholik bude pravdepodobne volit socanskou luzu zatimco student patrne ne.
0/0
7.9.2002 2:14

Šmudla von Klaus

Re: Do tovaren s tou studovanou luzou!
Tys toho musel odpracovat, že to na tobě nechalo psychické následky.
0/0
7.9.2002 7:39

cwackoff

Re: Re: Do tovaren s tou studovanou luzou!
tys toho zase musel vystudovat
0/0
7.9.2002 9:45

joe

Re: Do tovaren s tou studovanou luzou!
co chcete aby delali v tovarnach,vzdyt v zivote nedrzeli zadne naradi.Uredniku neboli darmozroutu tam mate myslim dost.
0/0
7.9.2002 10:05Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.