Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Daňový balíček bude jiný

Ministerstvo financí upravuje povodňový balíček změn daní, který se stal v pátek rozbuškou vládní krize. Premiér Vladimír Špidla i ministr financí Bohuslav Sobotka poslancům vzkázali, že změny daní předloží znovu. Na jejich podobě se významně podepíše výsledek politických jednání. Pokud z vlády skutečně odejdou unionisté a Špidla se dohodne na tiché podpoře komunistů, budou návrhy jiné, než bude-li koaliční vláda pokračovat v dosavadním triu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jirka Vanek

I s Karaskem
Vazeny pane prezidente, vhledem k udalostech nekolika poslednich dnu, kdy se nase zeme dostala do vazne politicke krize, kdy se znovu opakuje historie a podobne jako v roce 1948 stojime nyni na pokraji bolsevizace nasi vlasti, zadam Vas jako obcan teto zeme, aby jste z teto situace, jako jeden z celnich politiku vyvodil osobni dusledky.
Cely text na  www.vanek.freeservers.com" rel="nofolow" target="_blank">www.vanek.freeservers.com" target="_blank" rel="nofollow"> www.vanek.freeservers.com" rel="nofolow" target="_blank">www.vanek.freeservers.com
0/0
18.9.2002 1:37

Didi

Daně se zvyšují a "prozatím" se zpívat smí.
Kdo čekal něco jiného, tak je trošičku naivní. Silný "sociální stát" potřebuje na své frajeřiny přísun peněz. Ke zvýšení by došlo časem tak, jako tak, povodně to jen uspíšily a daly tomu "odůvodnění".
0/0
17.9.2002 11:42

pHa

Pro zapomětlivé - tohle slibovala US-DEU před volbami!!!
Snížíme daně, zvýšíme příjmy. Snížíme daňové zatížení práce tím, že snížíme výši povinných odvodů. Zrušíme odvod na státní politiku zaměstnanosti, budeme ji však v efektivní míře financovat ze státního rozpočtu. Tímto opatřením zůstane zaměstnancům a podnikatelům 25 miliard korun. Snížení daňové zátěže přinese sice v krátkodobém horizontu určité problémy, nazíráno z hlediska příjmové stránky státního rozpočtu, ale z hlediska střednědobého a dlouhodobého přinese jednoznačná pozitiva: zvýší počet zaměstnaných osob, zvýší příjmy a životní úroveň i spotřebu občanů. Podnítí růst poptávky a podpoří hospodářský růst. Zkušenosti z mnoha zemí ukazují, že snížení daňového zatížení práce vede také k většímu daňovému výnosu. ·          Prosadíme zásadní posun od přímých daní k nepřímým, posun ke zdanění spotřeby od zdaňování příjmů. Při celkovém snížení daňového zatížení zachováme určitou míru progrese u daní jako projev solidarity, ale zároveň zachováme princip daňových úlev, který umožňuje zohlednit veřejný zájem, podporovat a motivovat soukromou aktivitu, co se týče investic do bydlení, vzdělání, penzijního spoření a neziskového sektoru. ·          Zvýšíme daňově odpočitatelné položky rodinám s dětmi a studentům. Zdanění fyzických osob dále snížíme zavedením společného zdanění manželů.     ·          Snížíme daně z příjmu právnických osob na 25% a podpoříme jejich další snižování až na dvacetiprocentní   hranici, jakmile to bude možné vzhledem k udržení rovnováhy veřejných rozpočtů. Nevylučujeme však růst některých spotřebních daní, například tabáku a alkoholu. ·          Zasadíme se o sblížení sazeb DPH z dnešních 22% na 18% a   z 5% na 7%. udeme zároveň usilovat o zachování snížené sazby DPH u potravin, zdravotních a sociálních služeb, stavebních prací, telekomunikačních služeb a dětského zboží. ·          Snížíme daň z převodu nemovitostí na 3% a osvobodíme od této daně byty a rodinné domy. ·          Zahrneme odvodovou povinnost zaměstnavatele do hrubé mzdy zaměstnance, přičemž odvod prostřednictvím zaměstnavatele zůstane zachován. ·          Zavedeme jedno místo pro výběr povinných odvodů (daně, sociální a zdravotní pojištění).   ·          Zrušíme povinnost vést účetnictví u podnikatelů, kteří nejsou plátci DPH .  
0/0
17.9.2002 10:19

Vaclav Hanus

Re: Pro zapomětlivé - tohle slibovala US-DEU před volbami!!!
Kazdy kdo trochy premysli vi, ze tyto volebni programy se daji v ciste podobe uplatnovat, za predpokladu, ze ji volici daji takove mnozstvi podpory, aby mohla mit rozhodujici slovo v parlamentnich institucich. Cim vice je realita vzdalena od tohoto stavu, tim vice se musi zakonite odchylovat od puvodniho programu. A jen...vyhybam se pojmu blb...muze po internetu sirit zpravy s poukazovanim na moralni selhani strany jako takove.
0/0
17.9.2002 10:35

vlk

Re: Re: Pro zapomětlivé - tohle slibovala US-DEU před volbami!!!
Vazeny pane, velky je rozdil mezi - "v ciste podobe uplatnovat" - a - "prosazovat pravy opak". Ale je zrejme, ze jste v politice aktivni, protoze tento rozdil nevnimate. Ve vasem pripade bych se pojmu blb zamerne nevyhybal...
0/0
17.9.2002 10:55

pHa

Re: Re: Pro zapomětlivé - tohle slibovala US-DEU před volbami!!!
Vašku, Vašku, ty nejsi Vašek, ty jsi medvěd... Takže ať dám ve volbách svůj hlas kterémukoliv programu, stejně mám být spokojený, že jeho předkladatelé a nositelé (které mimochodem i platím, a nikoliv špatně) budou hrdě podporovat programy zcela jiné? Jen aby si udrželi teplá místečka bez portfejí, ale s hezkým platem? Informatiku mohu řídit i se znalostmi absolventa MŠ....Jsem to ale BLB (proč se tomu vyhýbat)!!!
0/0
17.9.2002 10:57

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Pro zapomětlivé - tohle slibovala US-DEU před volbami!!!
Dobra, zminku o blbu jsem pouzil omylem, v expresivni chvilce. Nevztahuj ji na sebe. (...nadale ji uplatnuji pouze u prispevatele vlk-a). Nicmene nevim o cem to mluvis, ale paklize narazis na situaci v parlamentu, nevim o tom, ze by USDEU hrde podporovala cizi program. Jasne vidim, ze ho podporujou skripeje zubama. Tak nevim odkud cerpas informace. .. a co maji delat?. Proste je treba nadavat na rozhodujici silu v parlamentu, na tu ktera udava rozhodujici hlas. Jinak se ptam, co mela USDEU delat? Afinita mezi socdem a USDEU je evidentne nejvetsi. Jakekoli jine konfigurace byly po volbach preci nepredstavitelne. Tak mi navrhni alternativu jak se melo vladnout v teto zemi jinak, v ramci volebnich vysledku. Paklize prijmu tvou logiku, rikam ze ODS vymyslela u zivila opozicni smlouvu jen proto aby si udrzela tepla mistecka. A urcite je velky rozdil pro poplatniky zdA plati 8 teplych mistecek a nebo nejakych 50 (plus veskere spravni rady..).
0/0
17.9.2002 13:43

Fučík

Re: Re: Pro zapomětlivé - tohle slibovala US-DEU před volbami!!!
Pánové, bavíte se o přirozené vlastnosti člověka využívat stávající situaci ve svůj prospěch, pokud mu to umožňuje, či o zásadovosti vůči slibům (tedy volebnímu programu) a jejich naplňování v možné míře ovlivnitelnosti dané volebními preferencemi, tedy delegací našich (občanů) kompetencí k rukám politiků? S prvním asi nic moc nemůžeme udělat (kontrolní mechanismy těžko přímo ovlivníme a lidi nezměníme, s tím musí začít každý sám), ale s druhým máme tu šanci, chce to jen přemýšlet a přijmout odpovědnost sám za sebe, za svá rozhodnutí a činy. To jsme se bohužel ještě nenaučily, čeká nás ještě dlouhá cesta se kterou nám pravděpodobně nikdo nepomůže, ani totiž nemůže. OB
0/0
17.9.2002 11:29

Daňový soumar

Gottwaldovi děti - rudá pěst lidu
Soudruh Škromach řekl jasně: žádná vstřícnost, žádný kompromis, žádné jednání. A pokud ano, pak pouze vůči masovým vrahům a zlodějům - komančům!!! Kdo si ještě dělá nějaké iluze???
0/0
17.9.2002 9:54

Stréc

Historie se opakuje?
Sociální demokraté a členové strany lidové, byli komunistickým režimem hájeni. Někdy hůře, někdy lépe, ale trpěni. Kdo z Vás jezdil před "revolucí" po silnici na Dobříš, jistě si za Jílovištěm všiml hrdého nápisu školícího střediska jedné z této stran. A to už tehdy něco znamenalo. Mnozí dnešní Špidlovci a Svobodovci podporovali přímo či nepřímo komunistický režim a jim vděčíme za to, že se tento zrůdný systém udržel na hliněných nohách tak dlouho. A důvod jejich jednání byl stejný jako dnes. Udržet se za každou cenu, alespoň drábkem, u moci. Nesmí se zapomenout na to, že tyto strany umožnily po roce 1948 převzetí moci komunistům. Vždyť měly hodně společného. Moje babička, velice zbožná žena, celý život prožila na vesnici, na úrovni tehdejší komunální politiky dávala socany a komunisty do jednoho pytle a tvrdila o nich: rádi chlastaj za cizí. A jak je vidět situace se opakuje. Brzo tady bude doba, kdy bez cestovního pasu neudělám ani krok.
0/0
17.9.2002 9:51

Cartman

Re: Historie se opakuje?
, Sociální demokraté byli komunistickým režimem hájeni?! Sociální demokraté umožnili komunistům v r.48 převzetí moci?! Kdo tě učil dějiny, ta tvoje babička?
0/0
17.9.2002 11:54

Jirka2

Re: Re: Historie se opakuje?
Vivat národní fronta :-(
0/0
20.9.2002 18:18

0/0
17.9.2002 9:40

Karel

stop
jezisikriste pojdme zastavit tu spidlovokou priseru nez nas vsechny zahubi!!! Vodni dela a policajty uz na nas na vaclavak nenasadi, i kdyz u nej je i to mozne! V Cechach se vzdy na podzim vyrazelo do ulic, tak proc ne i tentokrat? Zastavme diktat CSAD a Komunistu dokud je cas!!!
0/0
17.9.2002 9:39

ond

Re: stop
problem je, ze to neni diktat, ale regulerne zvolena vetsina v parlamentu, coz je blby
nejspis nezbude nechat delat Spidlu soc.-dem politiku a naopak ho v tom podporit, jinak bude muset delat jeste cervenejsi veci spol. s komunistama tak, jak si to vetsina tohohle nepoucitelneho naroda preje
0/0
17.9.2002 16:18

Luděk Masopust

Pravicoví voliči
Koukám, že se to zde hemží pravicovými voliči. Bohužel, na výsledku voleb to nebylo moc vidět. Je třeba si ale uvědomit, že pracujících je v ČR pouze 45% A právě mezi nepracujícími je nutno hledat voliče ČSSD. Stejná situace je ale i v záp. Evropě, kde jsou občané zvyklí na silný sociální stát (viz Německo, Francie, Holandsko, Švédsko atd.). Skutečně pravicová konzervativní strana nemá v současné Evropě moc šancí na úspěch. Např. v Německu se praktická politika SPD a CDU moc neliší (pouze rétorikou). K naší scéně: říkalo se, že se ČSSD historicky znemožní a jaký byl nakonec výsledek ? Ani US, ba ani ODS pobyt v opozici (či smluvní opozici) příliš neprospěl. Nakonec vláda ČSSD, KDU a US byla asi nejlepší z možných řešení. Jaké měla US po volbách možnosti ? A v současné situaci mají volbu mezi ponížením a politickou smrtí.
0/0
17.9.2002 9:29

ond

Re: Pravicoví voliči
odkdy je ODS pravicova strana?
0/0
17.9.2002 16:21

Luděk Masopust

0/0
17.9.2002 9:17

Franta

Opět je tu Cimrmanovské prozkoumávání slepých cest
I když to spousta lidí bude považovat za naprostý nesmysl, výrazné SNÍŽENÍ daní by paradoxne přineslo do státního víc peněz, než tato špidlovina. Irsko a další státy jsou zářným příkladem.
0/0
17.9.2002 9:06

Fučík

Re: Opět je tu Cimrmanovské prozkoumávání slepých cest
Ale já nechci bejt laboratorní myš (ovce) Evropy! Ty volby jsme fakt prošvihli. Nejhorší na tom je, že se nepoučíme, a necháme se oblbnout znovu. Vždyť přemýšlet je taková námaha!!!
0/0
17.9.2002 9:13

Fučík

Jsme prokletý národ
Je mi z toho smutno. Jsme pravděpodobně historicky prokletý národ, který balancuje na hraně už pěkně dlouho. A nikdy se nepoučíme, stále čekáme, že vše za nás vyřeší někdo jiný. Naučme se konečně postarat sami o sebe, vyplatí se to, lidé bděte!
0/0
17.9.2002 8:57

Jirka Vanek

Havlova spina
Z Virtually
17.9 0:55 Prave jsem dostala nepotvrzenou informaci, ze Havel prisel na zpusob jak zajistit dalsi ucast US ve vlade a soucasne poskytnout garance CSSD, aby se situace s neposlusnou poslankyni neopakovala. Hana Marvanova by mela byt uklizena na misto soudkyne Ustavniho soudu. Havlovske, ale velice pruhledne. Nejsem si jista, zda Hana Marvanova, ktera svym jednanim ziskala u obcanu vysoky kredit, bude ochotna na tuto hru pristoupit .
Jana Dedeckova
 
 
Pane Prezidente, odstupte
www.vanek.freeservers.com" rel="nofolow" target="_blank">www.vanek.freeservers.com" target="_blank" rel="nofollow"> www.vanek.freeservers.com" rel="nofolow" target="_blank">www.vanek.freeservers.com
0/0
17.9.2002 8:48

Roman

Re: Havlova spina
Proboha, jak můžeš věřit něčemu co napíše Dědečková? Vždyť to je absolutní pavlač a stoka?
0/0
18.9.2002 10:44

Jirka Vanek

Re: Re: Havlova spina
A kdo pise pravdu?
0/0
18.9.2002 11:05

Vašek

Zaplať tlusťochu!
Proč nikdo neřeší daňové úniky a podobné státní zdroje příjmů??? Proč si vláda neudělá pořádek ve svém aparátu a ve vlastním hospodářství? Vsadím se, že těch peněz, co by tam našli bude mnohem víc než kolik vydřou daňovýma balíkama. V koutku duše doufám že se levice naprosto znemožní, jenže lidi mají krátkou paměť. Jen co bude nový seriál na Nově a poteče pivo v hospodě, tak zapomenou...
0/0
17.9.2002 8:30

alice

opravdu klobouk dolu, spidlovci se vytahli. doufam, ze ti co je volili konecne prohlednou a jestli ani teď ne, tak se mame vsichni na co tesit.
0/0
17.9.2002 8:04

Michal

Rozbiju držku všem co nešli k volbám a tohle svinstvo podpořili
A jsme v háji, vítejte v komunismu. Tohle bude na další revoluci jinak nás bolševik Špidla vysaje.
0/0
17.9.2002 8:02

george

Re: Rozbiju držku všem co nešli k volbám a tohle svinstvo podpořili
Nepříjemná věc, odevzdat z legálně nebo pololegálně nabytých milionků o něco více, že? Já u voleb nebyl, a jestli ty si myslíš, že za růst daní může Špidlík, tak jsi naivka. Klaus, Pilip, Kasal, Grebeníček - kdokoli by tam seděl - by stejně neudělal nic jiného, možná by to akorát jinak okecával. Někde přece do těch svých koryt nahrabat musí. Je to smutný, ale je to tak.
0/0
17.9.2002 8:19

LastUnicorn

Re: Re: Rozbiju držku všem co nešli k volbám a tohle svinstvo podpořili
to george - neboj se chlapče špidla zvýší daně nejenom lidem co mají legálně nabyté milony (jak jsi závistivě poznamenal) ale vám chudým, co vyděláváte 8.000 čistého - daně chce totiž zvyšovat všem, takže zapomeň na 21 až 23% daň z příjmu, ale počítej ze 40%ní daní. To znemená, že z tvých 10.000 korun hrubého nebudeš mít 7.900 jako teď, ale pouhých 6.000. Ale ty si, jelikož jsi nebyl u voleb (což je tvé ústavní právo), ani nestěžuj - můžeš si za to sám.
0/0
17.9.2002 9:05

george

Re: Re: Re: Rozbiju držku všem co nešli k volbám a tohle svinstvo podpořili
Sice jsi se, CHLAPČE, opravdu více než netrefil (jak s mým příjmem, tak s tou závistí), ale... Závidět můžu akorát oněm šoumenům z Evropské, kteří mají svůj jistý nezdaněný příjem. A jenom možná pro příště - buď lépe odhaduj nebo nepiš nesmysly. Já jsem si nestěžoval (taky nejsem zrovna urvanej z toho, že platím měsíčně čtyř- nebo pěticifernou sumu jako zálohu na daň z příjmů, ale jakékoli stěžování v tomto směru pokládám za zcela zbytečné), jenom si myslím, že komentáře typu "vidíte, co jste si zvolili" jsou zcela naivní a hloupé. Daně by se stejně zvedaly, ať tam sedí kdokoli z těch, co se letos snažili nacpat k vládnímu nebo poslaneckému korýtku, a povodně jim v tom jenom nahrály. Jenom by to bylo všechno jinak okecávané.
0/0
17.9.2002 10:03

Miki

Re: Rozbiju držku všem co nešli k volbám a tohle svinstvo podpořili
A kohos volil ty? ODS která držela socany u moci 4 roky, nebo US který snima KOLABORUJOU? V konečné fázi jsi stejně volil socany, ať se ti to líbí nebo ne.
0/0
17.9.2002 8:26

ja

Takhle na statni dluh nevydelate
a na povodne a duchody taky ne
0/0
17.9.2002 7:46

Věra

Únor přišel v září
To je bohužel jediná změna. Je to hrůza, socani si chtějí dělat s celým národem co sami uznají za vhodné. Všichni si nahrabou, zaměstnají své příbuzné a o co jde? Všem těm nesamostatným, kteří  doufají, že vláda za ně vyřeší jejich neschopnost - jste na omylu. Vykašle se na Vás, jako v únoru 1948. Těšíte se na bandasky s kafem a kus chleba až ráno půjdete do fabriky? Jenže svět se změnil a nikdo nemůže vyrábět jen tak něco co nikdo nechce. Kdo volili socany jako by volil komunisty. Nejvíce poškodila pravici US-DEU. O fráternicích nemluvím, ty se spojí i s čertem, jen když budou u koryta. A tak si jen povzdechnu, ač ateistka - pane bože co nás ještě čeká? To nestačily ty povodně?!
0/0
17.9.2002 7:45

Miki

Re: Únor přišel v září
Souhlas - akorát že tento trend začal bohužel už tkzv. opoziční smlouvou. Jestli tady nevznikne normální pravicová strana která by měla šanci vyhrát volby, tak bude nejlepší co nejdříve zmizet. A to co nejdál od celý socialistický EU. 
0/0
17.9.2002 8:01

George

Re: Re: Únor přišel v září
A proč to musí být zrovna ausgerechnet pravicová strana? Proč to nemůže být třeba strana středová, která by konečně něco dělala pro lidi a bez extrémně pravicových či levicových výstřelků. Kdy už konečně ti "pravicově" naladění občané pochopí, že pravice je v tak chudé zemi, jako je Česká republika dlouhodobě nevolitelná.  Stačí se podívat na trend výsledků voleb od r. 1993. Levice má stále více. A pravice jí nezastaví, pokud bude nabízet jenom snižování daní bohatým, školné, uvolnění nájemného a podobně.
 
0/0
17.9.2002 8:13

Miki

Re: Re: Re: Únor přišel v září
Protože středových stran máme dost - US, ODS, lidovci ( i když se některé tváří pravicově např.US a ODS, v praxi dělají ( US ) , nebo dělali ( ODS ) minimálně politiku středu.
0/0
17.9.2002 8:30

George

Re: Re: Re: Re: Únor přišel v září
Jestli je ODS středová, tak nás chraň pánbůh před pravicí podle vašich představ. Vivat Pinochet.
0/0
17.9.2002 8:57

LastUnicorn

Re: Re: Re: Re: Re: Únor přišel v září
tobě to georgi může být úplně jedno jaká strana je u vesla a jestli kdo je pravicově nejpravicovější, nebo levicově nejlevicovější, jelikož jsi nebyl volit (jak jsi sám napsal výše v diskuzi) takže i kdyby byl ve vládě Kačer Donald s Radovanem Karadžičem a Benitem Musolinim, tak tobě to může být, jakožto člověku co volby ignoruje, jedno a nemáš právo na kritiku - jsi out.
0/0
17.9.2002 9:21

George

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Únor přišel v září
Omyl, chlapče, velký omyl. Volit jsem byl, i když jsem měl velký problém, koho zvolit. Žádná ze stran mi buď neměla co nabídnout, nebo měla tak malý voličský potenciál, že by můj hlas přišel vniveč. Nakonec jsem zvolil stranu, u které doufám, že bude mé zemi škodit nejméně. Zatím to ale tak moc nevypadá... Já reaguji pouze k tomuto příspěvku. Někde výše v diskuzi psal zřejmě někdo jiný.
0/0
17.9.2002 12:54

Honza

Re: Re: Re: Re: Re: Únor přišel v září
ODS má pravicouvou jen rétoriku, jinak se vždy chovala jako středová strana, a to i když byla ve vládě. Kdyby se chovala pravicově, byly banky, telecom... dávno privatizovány. Škoda, že to neudělala.
0/0
17.9.2002 13:17

Karl

To už tady bylo.
Vracím se zpět, ještě na to určitě mám. Sbohem češtino. 
0/0
17.9.2002 7:42

Khades

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
17.9.2002 7:37

Miki

Voliči pravice
Největším paradoxem je, že kdo volil v posledních dvou volbách pravici tak vlastně umožnil vládu socanů. Z našich "pravicových" stran je mi blbě. Děkuji paní Marvanové - jediná v parlamentu která za něco stojí. Mám ale neblahý pocit, že v tý smečce nemůže obstát.
Vzkaz pro US - v příštích volbách po Vás ani pes neštěkne.
0/0
17.9.2002 7:16

Petulka

jojo
jojo
0/0
17.9.2002 6:31

Jirka Vanek

Jidas Havel
Z Virtually
17.9 0:55 Prave jsem dostala nepotvrzenou informaci, ze Havel prisel na zpusob jak zajistit dalsi ucast US ve vlade a soucasne poskytnout garance CSSD, aby se situace s neposlusnou poslankyni neopakovala. Hana Marvanova by mela byt uklizena na misto soudkyne Ustavniho soudu. Havlovske, ale velice pruhledne. Nejsem si jista, zda Hana Marvanova, ktera svym jednanim ziskala u obcanu vysoky kredit, bude ochotna na tuto hru pristoupit .
Jana Dedeckova
0/0
17.9.2002 3:37

tom

Šílenství
Člověk, který umožnil Špidlovi provádět v praxi socialistické šílenství, se bohužel jmenuje Václav Klaus. Tento český Haider jednoznačně brání integraci pravice. Zdá se, že to vědí všichni - kromě Klause samotného. Ostatní členové ODS se mu to vlivem kultu osobnosti bojí říci, a tak Špidlovi rovnostáři mají pré. "A proto solte, hajlové úspěšní. My, co nic neumíme, chceme z vašich výplat taky něco mít!"
0/0
17.9.2002 2:30

Petr

Re: Šílenství
Vase myslenkove pochody by zadaly podrobne vysvetleni. Nejak mi to asi uniklo:o(
0/0
17.9.2002 2:34

vachon

Re: Šílenství
Už včera jsem do diskuse k jinému článku psal, že US není žádná pravicová strana. PROHLÉDNĚTE !!!  Jsou to Havlovsko-inťoušsky vyčuraní kverulanti, kteří za teplé místečko kdekoliv obětují cokoliv. Patří pod práh volitelnosti.
0/0
17.9.2002 6:40

lazenak

Re: Šílenství
Vážení, není Vám tak trochu divné, jak se pravice tak hrozně bere o ty s nejmenšími příjmy? Zase tu máme dobu, kdy lidé v situacui, která vzedme vlnu solidarity a pochopení jsou ochotni něco ze svého obětovat, a pravice to opět kopne pod stůl. Proč opět? Protože když chtěl být VK znovu zvolen, tak silně šlápl na brzdu až si v Evropě vysloužil přezdívku premiér nejlevicovější pravicové vlády nebo tak nějak. Zase tu zřejmě jde o nějaký politický obchod před komunálkami ( ale na radnici se sazby neřeší - tam jsou poněkud "přízemnější" problémy k řešení ). Stejně se některé sazby daní ve vztahu k EU budou muset upravit. Tak mohla pravice říkat - to my ne, to socani. A mohli zase hrát tu svoji líbivou politiku. Sami si nabíhají na vidle. 
Tak jak nám pravice zajistí tu podporu středního a malého podnikání. Nedá se driblovat- musí říci jasně o koho jí jde. Nemůžou to být všichni občani , protože strana pro všechny neexistuje. Je to pak jen slovy VK kočkopes- v jejich vlastním podání. A cesta nedůvěryhodnosti české pravice pokračuje...
0/0
17.9.2002 7:38

Honza

Re: Re: Šílenství
Ano, daně se musí ve vztahu k Evropské unii upravit, ale trochu jinak. Totiž je nutné, aby lidé na své výplatní pásce konečně viděli veškeré peníze, které zaměstnavatel za ně zaplatí státu, celkové mzdové náklady na jednoho pracovníka, aby si lidé konečně uvědomili, že daně jsou u nás ne třicet, ale padesát procent, prakticky nejvyšší v celé Evropě. Pak se konečně začnou ptát, proč jsou u nás daně tak vysoké!
Solidarite je podle mého názoru to, že pomůžu, když chci pomoci. A ne povinně. Známý, úspěšný podnikatel, poslal poměrně velké peníze na letošní povodňové konto, prakticky okamžitě poté, co bylo zřízeno. Když se však začalo projednávat zvýšení daní, zareagoval zcela očekávaně: "pokud mi zvýší daně, tak příště můžou na nějakou mou solidaritu zapomenout."
Pravice může zajistit podporu podnikání jedině snížením daní a zjednodušením obchodního právního řádu. Jednoduchý příklad: kde se (legálnímu) podnikání daří nejlépe? Ve Spojených státech. A porovnejte jejich daně a obchodní právní řád s Evropským.
Poznámka nakonec: Nemám rád Václava Klause, soudím, že mu schází sebereflexe; spolu s ním tak tomu je pochopitelně u celého současného vedení ODS. Klaus mohl skutečně okolo roku 95 odejít z politiky jako vítěz, a už dnes by se na něj vzpomínalo tak, jako na TGM. Bohužel zůstal, a celé si to po.... Na druhé straně Unie Svobody jsou pokrytci, kteří za minulého volebního období kritizovali smluvněopoziční ODS za to, co sami dnes dělají v míře několikanásobně větší. Čekám na obrodu české pravice, nic jiného nelze dělat.
0/0
17.9.2002 7:58Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.