Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Daň z domů se asi bude počítat z ceny

Daň z nemovitosti chtějí úředníci brzy podstatně zvýšit. Ministerstvo financí připravuje návrh, aby se daň počítala ze skutečné ceny domu nebo bytu. Majitelé zatím platí jen podle velikosti bytu a obce, kde se nachází. Vlastníci nemovitostí v Česku zatím platí nesrovnatelně nižší daň než obyvatelé Evropské unie nebo Američané.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Michal

3 Nejnemorálnější parazitní daně socializujících systémů
Daň dědická - hyenismus nejvyššího kalibru, totálně neetické parazitování státu na pozůstalých. Daň z nemovitosti - trest za to, že člověk neobtěžoval stát s řešením vlastního bydlení. Daň darovací - mám li někoho rád, budu vyjadřovat darem sympatii k dotyčné osobě a ne k přebujelé státní garnituře. Společný jmenovatel je neefektivnost a DVOJÍ ZDANĚNÍ. Na to aby bylo z čeho brát už někdo vydělal a z toho zaplatil daní víc než dost!!! Zrušit!!! Úspora by převýšila výnosy.
0/0
4.10.2002 9:57

eda

Ve svete se plati dan ze zastavene plochy!!! ne ze stavby...
Zatim se i v CZ plati dan ze zastavene plochy!Tady se motaji furt pojmy!Nepresne se ji vsak rika dan z nemovitosti.Tak se vsak menuje i dan z prodeje nem.!De o to jestli to autor clanku nespletl!Ale tak jak tak se i cesku prece plati dam ze stavby!!!Stavba je jmeni a jmeni jsou penize po zdaneni, slovy financniho uradu!!!!!!!!!!!!.................Proc me chce nekdo rocne ukrajovat z moji zdanene hodnoty, kdyz ji nenecham v podobe penez v bance ale zmenim ji na dum (dum tak nelze z tohoto duvu dat do nakladu!)Ze by CSSD chtela demotivovat lidi stavet a na druhe strane chce popdporovat vystavbu???......
ODSak Eda z Moravy
0/0
3.10.2002 15:52

Majitel Nemovitosti

Pryč s úředníky II
Vážení,
protože jsem Vás v minulém příspěvku vybízel, abyste si zjistili, kolik jeden referent na finančním úřadu má na starosti klientů a protože i Váš čas je drahý, pokusím se Vám napovědět, že číslo nepřesahuje hodnotu 500 osob.
Ach, co bych za to dal, kdybych jako podnikatel věděl, že ke mě přijde za rok 500 zákazníků ( kteří ale určitě musí přijít, neboť jim to ukládá zákon) a utratí u mne tolik peněz, že si po zdanění zasloužím pěknou bezstarostnou mzdu. Nebo, že by úředníci finačního úřadu měli nějaké starosti???
Nepodléhejme jenom silným slovům, které zaznívají ve včech příspěvcích, ale když už jsme naše poslance volili, žádejme od ních "ochranu NAŠICH zájmů" neboť i poslanci žijí z našich daní!!!
 
0/0
2.10.2002 19:16

josef novák

Komunismus
Myslím si že do toho jak budu nakládat se svým majetkem nikomu nic není. Jestliže koupím tři hektary pozemků a nebude tam nic jen lebeda, tak do toho nikomu opravdu nic není. (samozřejmě pokud tam nebude bolševník nebo nějaký jiný svinstvo, který ohrožuje ostatní). To samé s byty, jestliže na to budu mít a koupím si tři byty a nebudu je pronajímat ale schovávat si je pro svý děti, tak do toho taky nic nikomu není. ty byty si přece mohl koupit každý.
0/0
2.10.2002 12:39

josef novák

Komunismus
Tato daň je normální komunistická daň z imaginárního luxusu. Nedovedu si představit jak člověk, který si vzal hypotéku na dům, nebo tento dům postavil za komunismu a je to člověk žijící z příjmu zaměstnance, bude schopen splácet ještě daň z nemovitosti ve výši 1,5% z tržní ceny. To při tržní ceně 3 000 000,- Kč, což není nijak luxusní nemovitost, činí 45 000,- Kč ročně. U lidí s ročním průměrným příjmem je to docela pálka. Asi socdemáci chtějí abychom všichni bydleli v panelácích? Podotýkám že sám bydlím v družstevním bytě. A jestli se daň bude vztahovat i na družstva? Co potom? Naše družstvo koupilo dům se 162 domácnostmi od podniku za 15 000 000,- Kč. V současné době ho rekonstruuje. Máme nová plastová okna, zateplenou fasádu, opravené balkony, nové zvonky, poštovní schránky, zasklené balkony. Družstvo si vzalo hypotéku, dostalo dotaci na úroky od státu a dále si muselo ještě vzít úvěr od firmy, která rekonstrukci provádí, aby mohla být dokončena. Cena za rekonstrukci je asi 20 000 000,- kč. Tržní cena by mohla být odhadem asi tak 30 000 000,-Kč. Daň by činila 450 000,-, což činí na 1 domácnost 2777,-kč ročně. Měsíčně platím za 3+1 5100,- Kč za fond oprav a služby. S elektřinou, plynem Kabelovkou to dělá 6200,- Kč. Měsíční zvýšení o 230,- Kč sice není nic moc ale na druhou stranu proč bychom to měli platit? Že se družstvo stará?
0/0
2.10.2002 12:33

Bubák1

Re: Komunismus
Argumenty jsou sice racionální, nikoliv však nadpis. Daň se platí především v zemích, které z příklonu ke komunismu nelze podezřívat. Radši bych ale vyčkal na oficiální návrh, článek prošpikovaný slovy "kdyby" a "údajně" nelze brát za věrohodný, navíc od Zlámalové.
0/0
2.10.2002 13:07

Gaston

Re: Re: Komunismus
Za článek bych autorku také nepochválil. Navíc je naprosto nejasné odkud čerpá své informace např. u citace vyjádření pana Švejnara se čtenář nedozví, zda jde o obecné vyjádření k daním a nebo k nějaké připravované daňové změně, ale po nahlédnutí na stránky ministerstva financí se některá tvrzení autorky nedají vyvrátit. Např. stránka "Jak budou od roku 2001 zdaňovány daní z nemovitostí byty a nebytové prostory" je trvale nedostupná a z proklamativních "Základních směrů vývoje daňové oblasti v horizontu vstupu do Evropské unie" vyberu některé citáty:1)V oblasti majetkových daní bude hlavní změnou přechod na hodnotový princip, podle něhož se hodnota nemovitosti jakožto základ daně bude blížit ceně obvyklé. 2)Je připravován nový zákon, který rozšíří uplatňování hodnotového principu při stanovení základu daně s tím, že hodnota nemovitostí se bude blížit jejich obvyklé ceně a bude určována výlučně obcemi a finančními úřady bez účasti znalců nebo odhadců nemovitostí v procesu ohodnocování nemovitostí. Současně bude obcím umožněno rozhodovat o výši sazby daně v zákonem určeném rozpětí, což zvýší pravomoci a odpovědnost obcí při stanovení výše daně. Zvažuje se možnost, aby poplatníci, jejichž příjmy jsou nízké, např. důchodci, byli v režimu odložené daně s tím, že v případě zcizení nemovitosti by byla daň uhrazena. Zamezilo by se tak velmi důrazným námitkám, že by se museli poplatníci s nižšími příjmy stěhovat ze svých nemovitostí. Toto řešení ovšem jednoznačně předpokládá založení zástavního práva k nemovitosti v katastru nemovitostí. Nová daň nahradí stávající pojetí daně.
0/0
2.10.2002 15:38

Bubák1

Re: Re: Re: Komunismus
Uveď mi, prosím Tě, přesný link. Zní to opravdu hrůzostrašně a běhá mi mráz po zádech z toho, že bych v budoucnu měl platit jenom za právo bydlet ve vlastním domě. Opravdu nevím k čemu taková daň slouží.
0/0
2.10.2002 15:51

Gaston

Re: Re: Re: Re: Komunismus
Toto je ta nedostupná adresa http://www.mfcr.cz/TiskZpravy/tz-001115Nemovitosti.htm a zde ty dvě, z nichž jsem citoval:http://www.mfcr.cz/DanSprava/VyvojDanOblasti/a.htm a http://www.mfcr.cz/DanSprava/VyvojDanOblasti/B244.htm
0/0
2.10.2002 16:06

radegast45

Re: Re: Re: Re: Re: Komunismus
diky za tu linku na informace o danich.ma to smysl.ale jeste jednou,nevim co to ma spolecneho s komunismem,je to dan ktera plati vsude v kapitalistickem svete,tedy kam cr uz mnoho let kraci.jak je i zde videt,vsichni v cr  by chteli kapitalismus, ale hlavne aby to moc nestalo,...
0/0
2.10.2002 18:45

josef novák

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komunismus
To neznamená, že když je ta daň všude okolo nás, že ji musíme zavádět také. Jsem pro zavedení, ale pouze v tom případě, že budu vědět na co ta daň bude použita a to bohužel v tomto státě nikdo z nás neví. A v tom kapitalistickém západě určitě není takové daňové zatížení jaké je u nás. Navíc si myslím, že se u nás peníze vybrané z daní nevyužívají efektivně. A pozor všude okolo nás jsou obrovské tendence zvyšovat daně - ale proč?
0/0
3.10.2002 10:36

dan

Je to spravedlivy trest pro poctivy hovada
... co jako ja se vzdelali, od skoly furt makaji a plati poctive dane z prijmu a DPH, potom zaplatili dan z uroku z uspor, potom dan z prevodu pozemku, pak si puci na barak, malem chcipnou, aby zabezpecili rodinu a pak to 25 let splaceji.
 
Na takovy poctivy hajzly musi bejt prisnost, to ja podporuju. Ja bych na ne poslal jeste vic povinnosti: at si to musi nechat odhadovat kazdej rok a at ta dan je poradne prisna.
 
On si to kazdej rozmysli.
0/0
2.10.2002 12:14

h1

Ve všech příspěvcích jsem byl svědkem jen neinteligentních politických nadávek, zatímco k problému se Vás vyjádřilo jen málo. Naprosto souhlasím s TomCatem. Také je nutno si uvědomit, kdo je vlastně příjemcem daně z nemovitostí, není to stát, který by tyto peníze mohl utopit v kterékoliv části rozpočtu, ale jsou to obce. A ty už by měly být schopni mnohem lépe vynakládat tyto prostředky zpětně ve prospěch svých obyvatel.
0/0
1.10.2002 14:09

radegast45

Re: ...at zije tomcat,hura.............
0/0
1.10.2002 17:26

eda

Re:
Jestli sis nevsiml tak tady lidi motaj dan z prodeje nemovitosti s dani (rocni) za zastavenou plchu- ktera je opravdu ve srovnani ze svetem mala a ktera jde do obecniho rozpoctu a dani ze stavby- one navrhovane ¨dani z jeji ceny!!! a to je vazne nesmysl to vypustit z huby...Ted de o to jestli je to fakt v navrzich nebo to blbe interpretuje tisk...Vlastni dum je jmeni- cili postaven ci koupen z penez po zdaneni,( proto nejde dat do nakladu) Je jedno jestli svuj zdanenej zisk necham v podobe penez, nebo jej premenim na dum!To by demotivovalo stavet vlastni domy!!!a nechavat svoje jmeni v bankach!!!To je snad v rozporu s bytovou politikou SOCANU! Ale ini sami si to asi neuvedomuji...
Eda
0/0
2.10.2002 1:56

TomCat

Nechapu zdejsi komentare
Vazeni, mozna me ukamenujete, ale fakt nechapu Vase rozhorceni. Vzdyt dan z nemovitosti je velmi pozitivni vec, nuti vlastniky aby nemovitost nenechali lezet ladem. Neda se to udelat bez de-regulace najemneho, ale tyhle dve veci dohromady jsou velice rozumne. Pak nebude problem pro pracujiciho cloveka sehnat byt k pronajmuti. A mimochodem, dan z nemovitosti je jedna z dani, ktera se velmi spatne obchazi. Takze pokud to nasi zakonodarci zase nepose..rou tak by se ji melo darit vybirat, coz je v CR dost podstatny aspekt.
0/0
30.9.2002 22:15

radegast45

Re: Nechapu zdejsi komentare
hura ,konecne nekdo, komu to pali,pokud se narovnaji vlastnicke vztahy a regulovane najemne,tak je to krok urcite pozitivni a  hlavne antispekulativni,...
0/0
30.9.2002 22:37

Gaston

Re: Nechapu zdejsi komentare
Jenom si neuvědomujete, pracující člověče, že se vám nejméně o tu daň zvýší nájemné.
0/0
1.10.2002 8:23

radegast45

Re: Re: Nechapu zdejsi komentare
naopak verim, ze najemne pujde dolu!!!!!nebude jiz spekulativni vyckavani na neopdstatnene najemne!!!nikdo nebude drzet prazdne byty a platit pritom velke dane z nemovitosti!!!myslim ,ze to je jednoduche a hlavne to funguje vsude jinde,...
0/0
1.10.2002 17:48

Gaston

Re: Re: Re: Nechapu zdejsi komentare
Věřte si čemu chcete, ale ještě jsem neviděl žádné zvýšení nákladů, které by zlevnilo poskytovanou službu. Zkuste si do těch svých úvah dosadit čísla. Uvidíte, že ani daň ve výši těch amerických 1,5% nepřinutí spekulanty ke snížení ceny a ty normální nájmy to minimálně o 500Kč měsíčně zvýší. Mohlo by to mít jediný pozitivní dopad pouze jako další argument pro zrušení regulovaného nájemného ústavním soudem.
0/0
2.10.2002 9:19

Bubák1

Re: Nechapu zdejsi komentare
Tenhle důvod mě taky posléze napadl a asi je tím hlavním proč se daň z nemovitosti platí.
0/0
1.10.2002 11:55

eda

Re: Re: Nechapu zdejsi komentare
Panove jestli si drzim vlastni dum pro svoji milenku nabo proc je moje vec!A dane se vybyraj doposud ze zastavene plochy kterou dum zabira a ne ze stavby!!!!!!!!!!! Taje -souhlasim mala! A vybira se proto, ze obec je povina zabezpecit k vasi nemovitosti komunikace site apod.!!!Ne proto, vy zavistivci, aby se vam nevyplatilo ji vlastnit...Ja vam naparim dan z ceny vaseho auta (jestli mate vubec nake-tak 10%rocne) at se vam nevyplati ho drzet, kdyz malo jezdite,  hlavne na stari na samote, nebo pri delsi nemoci...Proste aby vas zrujnovalo i auto stojici v garazi...
Eda
0/0
2.10.2002 2:06

Bubák1

Re: Re: Re: Nechapu zdejsi komentare
Myslím si, že je to proti spekulativnímu držení nemovitostí v lukrativních lokalitách. Na západě jsou s takovými věcmi zkušenosti, proto je ta daň tak vysoká.
Jinak závidět nemám co, protože touto daní jsem sám postižen.
0/0
2.10.2002 9:59

eda

Re: Re: Re: Re: Nechapu zdejsi komentare
Pane! Spekulace a spekulant(treba na burze ze?), stejne jako prekupnik a kulak a vekslat (smenarnik a pod) jsou pozitivni cinnosti a lide!!!To komunisti vtloukali lidem, ze jde o negativni jev -vydelat na lidech!I prodavac rohliku na vas vydelava!Predstavte si!Jakkakoliv sluzba, spekuluje s tim co nabidne a jak vydela a kolik tech rohliku dnes objedna aby mu nezustali...Pouze statni urednik nespekuluje a objedna nasmyslne vic rohliku!Ze zbydou?To se jeho prijmu nedotkne...
Rozumite tomu?
Eda
0/0
2.10.2002 10:19

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Nechapu zdejsi komentare
Vaše myšlení je silně ideologické, od problémů běžného života ale naprosto odtržené.
Znám jeden takový případ, z jedné vesnice, kde někdo nějakým podivným způsobem získal pozemky v centru obce ale pozemky nechává už asi 10 let ležet ladem, zarůstat lebedou. Je sice pravda, že pozemky jsou jeho, ale okolo žijí lidé, a nevím jak by se Vám líbilo žít vedle takového smetiště. Ať tedy pozemky prodá nebo se o ně stará. Obec ani stát však nemají dostatek možností přimět ho k nějaké činnosti.
To je možná jeden trochu hloupý příklad.
0/0
2.10.2002 10:43

eda

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nechapu zdejsi komentare
Volte komunismus pane, ten umi "primet" jak zde uvadite na podivnem priklade!Z podivnych a ojedinelych pripadu by se melo do budoucna vychazet?...Kdyz chcu sobecky a egoisticky klidek siroko daleko kolem sebe. abych nebydlel u smetiste, musim za to svoje ego zaplatit dan a to v podobe ceny za skoupene okoli vaseho bydliste a radeji kam az dohlednete a doslechnete!!!..........................
 
0/0
2.10.2002 11:07

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nechapu zdejsi komentare
Argument s volbou komunismu značně pokulhává, protože daň z nemovitostí je nejvyšší právě ve státech, které érou komunismu neprošly. Peníze pro stát z těchto nemovitostí získané, asi nejsou velké, takže pravý účel této daně je v něčem jiném.
Můj příklad je možná jenom moje špatná úvaha. Dalším důvodem může být údržba inženýrských sítí s nemovitostí souvisejících, vodovodu, kanalizace apod..  
0/0
2.10.2002 11:25

josef novák

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nechapu zdejsi komentare
Pokud vím tak vlastníky inženýrských sítí jsou firmy které je spravují, a ty peníze na jejich údržbu získávají z peněz vybraných za služby.
0/0
2.10.2002 12:49

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nechapu zdejsi komentare
Ne vždy, někdy jejich výstavbu financuje obec.
0/0
2.10.2002 12:53

Gaston

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nechapu zdejsi komentare
No jestli je v centru obce smetiště, pak si je asi na svých pozemcích nevytvořil ten vlastník, ale obyvatelé vesnice. Pokud získal pozemky podivným způsobem, je třeba ho trestat za způsob pořízení a ne za to že něco vlastní. A jestli vegetace na pozemcích nějak obtěžuje a ohrožuje okolí (např. pylem alergiky) je v silách obce zajistit odstranění zdroje ohrožení. Před časem prošla tiskem informace o tom, že radnice v Prostějově (mohlo to být jiné město, nepamatuji si to přesně) "nutí" vlastníky pozemků k údržbě travních porostů. Tenkrát psali, že nejdříve město zajistilo pokosení ve vlastní režii a opakovanou údržbu si město nechá od vlastníků zaplatit.
0/0
2.10.2002 14:53

jura-p

Volby jsou za měsíc.
Za této situace nejít k volbám, či volit strany podílející se na vládě může jenom obyvatel obecního bytu. A ještě se může smát všem, co platili za vlastní bydlení. "Stavěli jste baráky, stavěli jste svépomocí nebo jste platili za privatizaci bytů, to jste tedy pito*ci. To já, který bydlím v obecním, mohu hrdě volit ČSSD, lidovce či Unii Cyrila Svobody. A z vašich daní možná dostanu příspěvek na bydlení. Na ten Vy nemáte nárok, protože neplatíte nájem."
0/0
30.9.2002 21:14

Bubák1

Je ta zpráva věrohodná?
Kromě MfD se tímto tématem nikdo jiný nezabývá, takže po předchozích zkušenostech s těmito články (Zlámalová zvlášť), bych radši počkal na oficiální vyjádření MF, abysme zbytečně nenadávali nad nějakými výmysly Zlámalové.
0/0
30.9.2002 18:11

kl

Re: Je ta zpráva věrohodná?
Taky bych byl zatím spíše klidný. "Stát ročně vybere 4,5 miliardy korun na dani z nemovitosti. Ekonomové tvrdí, že náklady na práci úředníků spojené s touto daní jsou vyšší než vybraná částka." Jací ekonomové? To zní jako jedna paní "ekonomka" povídala. A zdá se mi to velice divné a přemrštěné dokonce i na standardy českých úředníků. Takže bych se nejprvě pohlédl po nějakých serióznějších zdrojích, než začnu nadávat. Ale že budou socialisti hledat nejrůznější cesty, jak lidi sedřít z kůže, o tom není pochyb, uvidíme, co s téhle věci nakonec vyleze. 
0/0
30.9.2002 20:57

radegast45

uz se tesim az to zavedou.snad se konecne vrati ceny nemovitosti na zem...
tato dan se plati vsude  v zapadni evrope a usa.nevim co usa maji spolecneho se socanama nebo komousema!!!!!!!!!!je to dan kterou nikdo neobejde,nezaplatis po tri roky a seberou ti barak.snadne!!!asi prave proto ze tam nevladnou socani,nikdo se s nikym nebavi,jestli na to mas nebo nemas.musis se starat!!!!!bohuzel v cr se porad jeste stara stat viz:REGULOVANE NAJEMNE.!!!!!!!!!!
0/0
30.9.2002 18:08

doktor

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
30.9.2002 15:50

Bublina

Re: freespeech je odstrelovej kus
Tak bacha. Bydlim v panelaku a mam smlouvu na jeden rok, konci mi 18. prosince. To bych byl vazne debil, kdybych zaplatil 100 tisic za nova okna do bytu, ktery mi nepatri. Vlastne ani nevim, jestli mi tu smlouvu prodlouzi.
0/0
30.9.2002 15:54

doktor

Re: Re: freespeech je odstrelovej kus
Sefe, tak s tim uplne souhlasim, to byl modelovej pripad na starousedliky. A nic o koupi tam nebylo
0/0
30.9.2002 16:19

Bublina

Re: Re: Re: freespeech je odstrelovej kus
Ja jsem to pochopil, ale umi si predstavit, ze v podobne situaci jako jsem ja, je hromada dalsich lidi, takze bych to tak nepausalizoval.
0/0
30.9.2002 16:49

nasranej

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
30.9.2002 15:16

n......j

Re: příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy (puvodne "Co si ty s....i k...a myslej)
Opraveny text prispevku bez nepripustnych vyrazu: Ja tady jak k....n setrim na barak, zadluzim se bance na 20 let az po usi, abych mel vubec kde bydlet. A nejakej k....n me bude tvrdit, ze nemam narok v tom dome bydlet! Dve tretiny lidi v tyhle z......y republice si hreje p...l ve statnich bytech, plati h...o za najem a neplati ani dane z nemovitosti! Ty ostatni, kdo si na bydleni musi vydelat budou platit tim vic, cim lepe chteji bydlet ! Chce mi autor prispevku tvrdit, ze je spravedlive, aby majitel vlastni nemovitosti platil vetsi "najem" statu, nez statem chraneny najemnik ? Nechcete k...a ty baraky rovnou znarodnit a pronajimat zpatky ? Dyt by to pro nas bylo levnejsi (jeden uplatek nejakemu urednikovi, aby vas dum nedal nekomu jinemu a pak uz jen smesne statni najemene), dan z nemovitosti by pak platil stat sam sobe. Jestli tuhle p......u nekdo fakt navrhne, tak se rad pripojim k jeho defenestraci.
0/0
30.9.2002 16:50

hicfeld

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
30.9.2002 17:43

Ott Ladislav

Daň z třžní ceny domu???
V článku  uvádí autorka srovnání s daní z nemovitosti v jiných zemích. Ano a hodně věcí není jako v jiných zemích a jedna z nich je daň z nemovitosti. Je zde údaj " stát ročně vybere 4,5 miliardy Kč na dani z nemovitosti a  náklady úředníků jsou vyšší "to snad není pravda.Jsem plátcem daně z nemovitosti (za obytný dům v malém městě s  cca 200čtv.metry) ve výši cca 1700 kč. Proto vím kolik se platí, taky vím kolik mě platí nájemníci a kolik platit mohou ( platy nejsou také jako v jiných zemích a myslím že se s tím nic neděje). Současně  s tím jsou i další výdaje s udržováním nemovitostí, ale daň zaplatit musím i když výsledek hospodaření s budovou je záporný.
Stát,státní úředníci  a politici  pod pokličku změn (rozuměj zvyšování ) daní zahrnuli intenzivní navyšování a ještě se zaštítili  velkou vodou.Jak je to jednoduché a účelné.Bohužel nemovitost si nevezmu pod paži a neodkráčím do jiného (menšího města) abych platil menší daně,viz rada pro změnu  zaměstnání, životní úrovně, kultury a .........
 
Ott Ladislav
Úpice
0/0
30.9.2002 15:11

Roman

A je to tady
Ať žije Váš socánek a to ještě není včechno co si na Vás vymyslí, každý kdo volil a nebo se válel na chatě a tím tento hnůj co vyhrál a sestavil vládu si zaslouží vymoženosti socialistického ráje !!!
0/0
30.9.2002 15:03

Mireček

NO comment
Co jsme (teda lepe jste) si zvolili to tu máme. A to je tepr začátek!!!
0/0
30.9.2002 14:32

Martin

dulezite je to sluvko ASI v titulku toho clanku
Nechci sahat iDnes do svedomi, ale zaklada se tato zprava skutecne na pravde ????
0/0
30.9.2002 14:28

Franta

Stát
Stát už neví na čem by mohl ještě získat a vybrat prachy. A těch peněz bude mít čím dál méně. Kupte si někdo konkurzní noviny a žasnete kolik fiem každý měsíc padá a jde do konkurzu. Společně s každou padlou firmou padá i příjem do státní kasy-DPH,odvody na soc. a zdravotním atd.-zvyšuje se nezaměstnanost. Stát začne tudíž zdaňovat firmy jenž jsou ve ztrátě, chce zavést milionářskou daň, chce změnit systém placení daní z nemovitostí, spotř.daň na alkohol a cigarety, benzín atd.. místo toho aby provedl totální reformu veřejných financí. Řeknu Vám, že tady v tomto státě to jednou bude děs a hrůza a že to skončí velice špatně. No aspoň vidíte čeho je schopná levicová. vláda.
0/0
30.9.2002 14:06

XY

co bude dál....
Vy všichni co jste volili komunisty - ať ty skutečný nebo zakuklený (ČSSD) si libujte - třeba budou zase fronty na banány, budete muset ( vy vlastně chtít) šaškovat na 1. máje, stát frontu 3 dny na záznam na nový auto, do ciziny se bude jezdit na výjezdní doložku, každý domovní důvěrník bude mít svůj kousek moci a možnost na někoho něco prásknout. Chcete aby se tohle všechno vrátilo, co?
Kolik z vás jezdí nakupovat do hypermarketů místo do zaplivaných malých špatně zásobených obchodů kde po poledni není ani mlíko, kolik z vás bylo na levné dovolené u moře bez nutnosti kádrování a žádání o povolení, kolik z vás si koupilo televizi  nebo cokoliv za 1/3 průměrné měsíční mzdy a ne za 3 měsíční platy jako za komunistů, co?
Všichni kdo jste volili komunisty a socany posíláte tuhle zemi do hajzlu. Běžte si teď zavzpomínat na idylické časy k Ance z krámka a doufejte, že vám tatíček Špidla nechá natočit  další díly majora Zemana....
Hanba vám
0/0
30.9.2002 13:40

B-52

Vyssi Dane
Tak vlada v Ceske Republice nasla dalsi "skrytou rezervu" jak dostat z lidi penize!!!Pomerne vysoka domovni dan se plati vsude v "normalnim svete", tak nevim proc by tomu melo byt jinak v Ceske Republice???Jak tak ctu, tak by nekteri lide meli radi kapitalismus se socialistickymi vymozenostmi...My platime domovni dan zhruba $ 4.800 rocne, coz je asi 1.5% z ceny domu odhadnute mestem.Samozrejme skutecna cena domu je vyssi a mesto neposila odhadce individualne na kazdy dum nebo condominium , ale odhaduji to prumerem podle velikosti domu a pozemku a take v ktere casti mesta se dum nachazi.Odhadni cena domu se kazdym rokem automaticky zvysuje podle miry inflace.Samozrejme je prihlednuto na skutecnost, jestli v dome majitel zije nebo ho pronajima.V pripade ze v nem zije dostane "ulevu" na dani, v pripade ze dum pronajima plati plnou dan.Ulevu na dani dostane ale az druhy rok, prvni rok plati plnou dan.Protoze vlastnime dum uz 15 let nevim presne o jakou castku odectenou z ceny domu v pripade ulevy jde , neni to castka vysoka, ale je, zvlaste v pripade levnejsich domu, nezanedbatelna.Chci tim rict ze se odecita stejne stojili dum $ 100.000 nebo $ 1,000.000.Samozrejme tim nechci rici aby se dane stejnym zpusobem platily hned i v Ceske Republice,ale do budoucna by se z necim podobnym melo pocitat...Vim ze muj nazor bude vetsinou ctenaru kritizovan, ale jednou tato zmena i v CR prijde a pokud bude vlada "rozumna" muze zacit postupnym, pomalejsim tempem dane zvysovat a tim usetri velkou vetsinu obyvatel od totalniho soku ktery asi nastane v pripade zvyseni jednorazoveho...P.S. ...kdyz jsem prisel do USA rekl me jeden Cesky doktor, zijici tady od roku 1948, "pamatuj si jednu vec, MUSIS pouze zemrit a platit dane, jinak v Americe nemusis nic"...:-)
0/0
30.9.2002 13:30

Kevson

Re: Vyssi Dane
Sorry, ale to, ze se tahle dan plati v Americe, neznamena, ze by se mela platit i tady. Abych rekl pravdu, zda se mi, ze to je hodne nespravedliva dan.
0/0
30.9.2002 15:47Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.