Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Nespokojení farmáři táhli centrem Prahy

Vstup Česka do Evropské unie odmítla první velká profesní skupina: zemědělci. "Pokud bude referendum o vstupu do Evropské unie, budou zemědělci za těchto podmínek proti," prohlásil prezident Agrární komory Václav Hlaváček. Průvod šel z Letenské pláně demonstrovat proti své zhoršené finanční situaci před Úřad vlády, Senát a sněmovnu. Podle policie protestovaly u budovy Poslanecké sněmovny téměř tři tisícovky farmářů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Bohouš

NEčekejte od EU zázraky.
EU nepotřebuje prosperující zemědelce,protože kam by vyvážela své přebytky? Kam jinam jako teď ,ke svím chudým ať se mají dobře.
0/0
30.10.2002 17:34

Vertigo

nespokojeni farmari
at tahnou kam jen chteji. Jestli cekaj, ze tady budeme mit zemedelstvi jako socialni program a skanzen (jako treba ve Francii) tak se doufam pletou...
0/0
30.10.2002 17:30

MM

Nemame na vyber!!!
Kdyz nevstoupime tak nas nechaji zchudnout. Pro svetovy ekonomicky system je vyhodnejsi mit nas v EU, takze pokud se budeme drzet stranou, zpomali a zastavi se priliv investic. Na investicich stoji a pada nase ekonomika, protoze skoro nic uz tu nepatri domacim subjektum, ale nadnarodnim spolecnostem nebo jeste trochu statu. Mozna je to ze strany EU trochu vydirani, ale podridit se mu musime. Jednak proto ze nemame volbu, druhak proto ze obycejny clovek na tom nevydela ani neprodela. To jen par politiku ztrati uplnou kontrolu nad zemi, kterou uz 13 let rozkradaji. A me osobne se navic v Evrope libi. A jen tak na okraj: stara pravda rika, ze sedlak si stezuje i kdyz se mu hnuj promeni ve zlato. Oni to maji v povaze a nehodlam je brat vazne.
0/0
30.10.2002 16:11

realista

Re: Nemame na vyber!!! Máme!
Asi nemá cenu stále dokola opakovat, že nikdy není "jediná správná cesta", jak nám říkali komunisté a nyní eurooptimisté. Tak jenom k těm investorům: souhlasím. Tím spíše, že potřebujeme přitáhnout mezinárodní investice, měli bychom klást důraz na nízké daně. V EU daně jsou relativně velmi vysoké (a Prodi chystá další, "federální" daň, která má jít přímo do Bruselu, nemluvě o dohodě o sjednocení daní z úroků na 25 %, rozsahu sazby DPH mezi 15-25 %...).
 
Vysoké daně v EU jsou velkou příležitostí pro ostatní státy v regionu, aby měly daně nižší (jde vyloženě o relativní záležitost, a EU jako konkurenční investiční destinace s vysokými daněmi vytváří pro ne-EU státy dostatečný prostor pro nízké daňové zatížení).
Mám trochu pocit, jestli patrná snaha dostat do EU téměř celou Evopu není spíše snahou bohatých sociálních států ovládnout celý region právě proto, aby byla ovládána daňová politika. Co by si asi počaly státy, které mají vysoké daňové sazby, když by investoři odešli třeba do ČR, která by měla nízké sazby (jde samozřejmě o hypotetický příklad, když by ČR nevstoupila do EU). Byla by to daňová konkurence v rámci jednoho regionu. Když k tomu připočteme levnější pracovní sílu a nižší náklady (nemuseli bychom produkovat podle norem EU, které výrobu zdražují), byli bychom v dnešním světě globálních investic velmi nepříjemným problémem pro státy, které by tak nízké daně a ostatní náklady investorům nebyly schopny nabídnout.
0/0
30.10.2002 17:09

briza

Re: Re: Nemame na vyber!!! Máme!
Prilisna fascinace danemi bych rekl, ze je problemem rady "eurorealistu". Podle mne jde v pripade EU v zasade o vytvoreni dostatecne velkeho ekonomickeho prostoru se spolecnym zajmem. Tohle je zakladni predpoklad pro dve veci:1)pro uspesnou konkurenci USA a dalsim dosud drimajicim ekonomickym obrum. 2) vytvoreni zony ekonomicke prosperity a tim i stability. Valek si uz Evrope uzila dost. Vuci temto dvema cilum je problem danoveho zatizeni druhotny (jakkoliv me pohled na prislusne kolonky moji vyplatni pasky rozesmutnuje). Predstava, ze zijeme v sousedstvi obra se 400 miliony obyvatel a hrajeme si na vlastnim pisecku mi prijde komicka. Uz jsme tady v poblouzneni predstavou o vlastni vyjimecnosti meli "ceskou cestu" privatizace. O dalsi fiasko tentokrat v podobe "ceske cesty" v zahranicni politice nestojim.
0/0
30.10.2002 18:24

realista

Re: Re: Re: Nemame na vyber!!! Máme!
Nejde samozřejmě jen o daně. Můj příspěvek byl reakcí na předchozí slova o investorech atd. Ale k Vašemu příspěvku:
společný zájem - buď budeme demokratickými státy, a pak je společný zájem možný jen jako společný zájem obyvatelstva (voličů) těchto států. Společný zájem můžeme mít i jako skupina samostatných subjetků mezinárodního práva (=samostatných států), pakliže tento zájem budou pociťovat společně voliči v těchto jednotlivých státech. Bez ohledu na to, zda budeme, či nebudeme v Unii. Anebo bude společný zájem odtržen od vůle většiny v jednotlivých státech, a bude jen společným zájmem politických elit. Pak ale nebudeme demokracií (mimochodem, smlouva z Nice odpovídá této druhé možnosti - viz
Ekonomická zóna - ano, zóna volného obchodu, jako je ESVO, případně Evropský hospodářský prostor - to je to, co my, euroskeptici, navrhujeme (mimochodem, ani původní EHS by nebyla tak zcela špatná, ale od Maastrichtu, po přeměně EHS na EU, už v Bruselu vůbec nejde jen o obchodní zónu).
Války a stabilita - viz John Laughland a jeho zjištění, že Evropská společenství neměla na mír v Evropě vliv. Proti válkám působí NATO, vojensko-bezpečnostní organizace. Mír se neprosazuje normami o zakřivenosti banánů...
Hraní si na vlastním písečku - ne, to nechceme. Je jasné, že ČR je závislá na mezinárodním obchodu. Proti bariérám mezinár. obchodu je tu však WTO.
0/0
31.10.2002 9:41

Čvachta

Je podzim...
...a většina zemědělců má na práci už akorát tak velký kulový a tak hurá, jede se do Prahy demonstrovat. Pro větší efekt mohli ještě dotáhnout pár kombajnů a zablokovat ulice, vypustit pár prasátek a vysypat shnilá rajčata na zem.
BTW:  Z těch fotek co jsou tady, mám pocit, že demonstrantů bylo tak max. 200. 
0/0
30.10.2002 15:32

Martin

Re: Je podzim...
obcas je vhodne zamyslet se v sirsich souvislostech a nedavat na prvni dojmy (velmi casto klamne)
0/0
30.10.2002 15:44

Ladislav

A co volby?
Nerozumná politika vládnoucí koalice žene tyto všechny nespokojené lidi do tábora komunistů !!!!!
0/0
30.10.2002 15:06

Dan(1)

Es kommt der Tag
Netuším, proč, kdy a kde vznikla myšlenka na dotace do zemědělství, intervenční fondy apod. Nechápu, proč takto nejsou státem podporováni třeba výrobci jízdních kol nebo porcelánových hrníčků. Čemu ale rozumím velice dobře, je to, že zvyšovat východoevropským zemědělcům dotace po pár procentech a těm západním je snižovat od r. 2007, takže k vyrovnání stavu dojde v r. 2013(!), je pěkné svinstvo. Nebojte se, kdo křičíte, že tam musíme. Musíme, protože dle hesla "es kommt der Tag" bude tolik referend, až budeme tak unaveni, že hlavu do oprátky nakonec strčíme. Nemenším svinstvem mi připadá způsob vedení kampaně. To nejsou volby!!! Chci takovou kampaň, aby vláda řekla: vstupem získáte toto, ztratíte toto. Rozhodněte se svobodně, co chcete. Nesvéprávného vola už ze mě soudruzi dělali dost dlouho a proto využiji svého práva a řeknu NE! Návrhy na název "Spojené státy Evropské", evropskou ústavu, prezidenta apod. ukazují, že Klaus se nemýlil v jediné větě, když varoval před plíživou federalizací. Asi dával ve škole při dějepisu pozor a ví, jaké konce takové pokusy o "sjednocování" vždy v Evropě měly.
0/0
30.10.2002 14:04

Bubák1

Re: Es kommt der Tag
Zemědělci vyrábějí více než dokážeme spotřebovat. Dotacemi jim stát doplácí to co jim kvótami zakazuje vyrobit. Trh je prostě nasycen a kdyby tady nebyla regulace, mohlo by se stát, že jeden rok by byl potravin nadbytek a příští rok bychom mohli hladovět. Problém s dotacemi našim zemědělcům, je podle toho co jsem slyšel, pouze v přímých dotacích, které mají být u nás nižší (v absolutní hodnotě) než na západě, protože by tvořili téměř 80% příjmu zemědělců a těm by se vyplatilo sedět doma na zadku a žít pouze z dotací.
0/0
30.10.2002 14:16

Kokis

Re: Re: Es kommt der Tag
To co nevyrobíme si přece můžeme koupit v zahraničí. Tak jaký hladovění. Navíc proč si to nekupovat, když je to levný, protože to v jiných zemích vlády dotují?
0/0
30.10.2002 14:45

Standa

Re: Re: Re: Es kommt der Tag
Určitě jezdíš taky ven a tak vydíš ten rozdíl mezi pořádkem na vesnici a v krajině v cizině a v našem třeba pohraničí. Co však chceš na našich polích pěstovat, když suroviny pro potraviny je lepší koupit tam, kde je to dotované. Skus navrhnout co pěstovat aby wse krajina udržovala a ten co ji udržuje se z toho alespoň uživil. Věř tomu, že zemědělci si nelámou hlavu s ničím víc než s tímhle.
0/0
30.10.2002 14:59

Kokis

Re: Re: Re: Re: Es kommt der Tag
Tak si musíme ujasnit jaké cíle vlastně sledujeme. Jestli nám jde přímo o zemědělce a udržení zemědělské výroby, nebo o udržení krajiny. Jestli o to druhé, jakou podobu ta krajina má mít? Udržet se v současné podobě? Nebo má vypadat jako v Rakousku, či Německu nebo u nás před komančem? Nebo má být les tam, kde je pole, na které už dnes všichni doplácíme v cenách potravin? Chceme opravdu platit zemědělcům za to, aby udržovali krajinu, která v současné podobě vznikla jako důsledek zemědělské činnosti člověka? Nebo necháme přírodě ať si vezme zpátky co jsme jí vzali a necháme dělat zemědělce něco užitečnějšího?
0/0
30.10.2002 16:15

Macek

Re: Re: Re: Re: Re: Es kommt der Tag
Plácáte tady samý nesmysle! Kdo by se měl o krajinu starat, když ne zemědělci?!!
0/0
30.10.2002 16:41

petr

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Es kommt der Tag
O "krajinu" se zde nejdriv par milionu let nikdo nestaral (pomineme-li matku Prirodu/Boha apod. instituce) a kupodivu to prezila. To, ze se vsemi dotacemi ted o ni v zap. Evrope poslednich 50 "staraji" jeste neznamena, ze je to nutne a spravne. Ostane nevim jak Vy, ale nemusim zit v parkove upravene prirode s 2 cm zastrizenym travnikem, trpaslikem u kazdyho statku a fialovou kravou na pastvine za humny. A jeste na to platit nehorazny dane.
0/0
30.10.2002 17:09

Kokis

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Es kommt der Tag
A proč by měli, když ji nepotřebují k produkci potravin a zemědělských plodin?
0/0
30.10.2002 18:34

Jan Rejze

Re: Es kommt der Tag
Nechápu Vás. Na jednu stranu souhlasíte s ruským řešením problémů a na druhou stranu se tady oháníte Klausem a samostatností. Už kvůli takovým lidem (korouhvičkám a prospěchářům), jako jste vy, podpořím vstup do EU.
0/0
30.10.2002 14:20

petr

Re: Re: Es kommt der Tag
Ano, tim ze se o sebe chci a dokazu postarat sam, nedozaduji se zadnych ulev ani dotaci a nechci zit na neci ukor avsak zároven nechci, aby na muj ukor byla placena jakási naprosto zbytecná Panevropská sprava veci verejnych tim vsim jsem tedy naprosty prospechar, korohvickar a nevimco jeste. Opravdu brilantni uvaha, mily pane!! Bezte si pobrecet do Bruselu a radeji tam zustante.
0/0
30.10.2002 17:15

Dan(1)

Re: Re: Es kommt der Tag
Tak zjednodušující a ubohé (souhlas s ruskými řešeními), že se k tomu k naší oboustranné spokojenosti ani nebudu vyjadřovat.
0/0
3.11.2002 13:46

Stan

Finta EU
To co dnes EU nabízí je v podstatě chytře vymyšlené oddálení rozšíření EU o cca min. 7 let. Devět (!) zemí se najednou (!) stane členy EU v podstatě "de jure", ale ne "de facto". Těch pár ústupků a hrst drobných, které nám teď EU nabízí by nám museli dát tak nebo tak. A plnohodnotnými členy se staneme až... Nebylo by lepší pár let počkat. Holt byrokrati z Bruselu nejsou žádní hlupáci. A my se musíme tvářit jak jsme z toho nadšení.
0/0
30.10.2002 13:32

Boris

Re: Finta EU
Chtěl bych jen podotknout, že ta " hrst drobných " je 1 bilon 200 mld. korun určených pro deset přijatých zemí, což je v průměru 120 000 000 000,- Kč na každou.
0/0
30.10.2002 13:45

Stan

Re: Re: Finta EU
ČR má dostat v prvních třech letech cca 600 mil. eur, což je 18 mld Kč, což je sice hodně ale v makroekonomických podmínkách jsou to drobné. To se nezlob.
0/0
30.10.2002 13:58

Boris

Re: Re: Re: Finta EU
Kam se nám rozkutálel zbytek? Že by nám ho vafoukli Poláci?
0/0
30.10.2002 14:03

mike

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
30.10.2002 14:28

Boris

Re: Re: Finta EU
Zatím se s KSČ pachtuje jenom ODS, politiku.
0/0
30.10.2002 14:36

STB-Donath

Re: Re: Re: Finta EU
Borku, nejseš ty Jelcinů? I s tou zálibou ve vodce. Co to meleš za pitomosti? Jestli se někdo paktuje s bolšánem, tak je to Špidloch a jeho banda. ODS s nimi nikdy nejednala a hlasuje většinou zcela odlišně. Pokud někdo tvrdí opak, je asi dost mimo realitu.
0/0
30.10.2002 15:19

Boris

Re: Re: Re: Re: Finta EU
Příteli drahý, jediný. Sejmi z očí šupiny své omezenosti, protři oči realitou a sleduj hlasování v parlamentu. Dojdeš bohužel ke stejnému zjištění. Na to, jak Klaus tokal s Gebeníčkem před volbami, jsi také už zapoměl.
0/0
31.10.2002 14:45

Jenda

Do UNIE jedině s vlastními pozemky
Myslím, že české zemědělství jako jedno z mála odvětví v naší zemi rozhodně není připravené na vstup do Unie. Jen se podívejte k nám na vesnice!! Jezdí tam 15-20 let starý ZETORy a s tím se snad dá konkurovat unii?? Za podmínek, které jsou zatím domluvené určitě ne!! Na druhou stranu zas kdyby unie hned vyplatila 100% dotací, bylo by najednou zemědělství hodně dobrej byznys a nacpalo by se sem hned hromady cizinců, kteří by tady dotace pobírali. Naši zemědělci by si nejdřívě měli koupit pozemky, na které teď samozžejmě nemají peníze, ale stát už teď nabízí nákup na 30leté splátky apod, jenže začal tuto možnost nabízet pozdě, protože 2 roky před vstupem do unie je pozdě!!!! Jsem pro vstup do unie, ale jedině až budeme vlastnit pozemky. Bez pozemků se nedá hospodařit ani za 150% dotací unie!!!!!
0/0
30.10.2002 13:26

Standa

Re: Do UNIE jedině s vlastními pozemky
Podle toho co píšeš o zemědělství a jeho problémech moc nevíš. Co se týká těch starých traktorů. Tak například v SRN, konkrétně v Bavorsku, kde jsem měl možnost zemědělství poznat, jezdí stroje ještě mnohem starší. Pro tebe je však asi důležitější, že jsou to stroje renomovaných značek. Co se týká půdy je samozřejmě snem každého zemědělce hospodařit na svém. I ve zmýněné oblasti nehospodaří zemědělci jen na svých polích, ale především na pronajatých. Nakonec nepochybuji o tom, že většina zemědělců si přeje vstup do EU, ale podmínky musí být co nejrovnější. Není přeci možné, aby pro jednoho byla hodnota prodaného produktu hlavním zdrojem příjmu a pro druhého jenom přilepšením si k hlavnímu dotačnímu příjmu, když si oba mají být rovni.
0/0
30.10.2002 13:57

Jenda

Re: Re: Do UNIE jedině s vlastními pozemky
Ja jsem nemluvil o tom, ze by kazdy zemedelec mel mit pozemky vlastni, ale o tom, ze kdyz neziskaji Cesi pozemky pred vstupem do UNIE, tak po vstupu uz urcite ne, protoze je zkoupi zahranicni kapital!!! Srovnavat strojovy park Nemecka a CR je holy nesmysl!!!!!!!!
0/0
30.10.2002 15:57

Petr

Neni jiné alternativy!
Rozumný a ekonomicky trochu vzdělaný člověk ví, že není jiná rozumná alternativa pro ČR, než vstoupit co nejdříve do EU. V opačném případě se začneme mnohem více propadat na pozici druhořadého naprosto okrajového státu (typu Rumunska či Bulharska). Jen se podívejte, co to udělalo se Slovenskem, když ho Mečiarova vláda na pár let diskvalifikovala. Postupně by se to odrazilo na přílivu investic, tím na nezaměstnanosti, naší exportní schopnosti a tím i životní úrovni. Je to smutné, ale my tam musíme, i kdyby to mělo samé nevýhody. A to zase nemá. A upřímně přál bych zemědělcům 100%ní dotace, ale to by zase díky úrovni cen a platů mezi námi a EU nebylo spravedlivé naopak. Tak 50%ní by byly opravdu férové. Samozřejmě s postupným dorovnáváním. Ale my se tam musíme hlavně dostat.
0/0
30.10.2002 13:18

Boris

Re: Neni jiné alternativy!
Naprosto souhlasím, ale zaráží mě, že se najde v naší republice tolik hlupců, kteří tak jednoduchý fakt nejsou schopni pochopit.
0/0
30.10.2002 13:23

Martin

Re: Neni jiné alternativy!
Bohuzel mate pravdu, musime tam, proto i ja dam v referendu hlas pro, byt si myslim, ze nejen k zemedelcum se EU chova nefer.
To ze zemedelci dostanou tak likvidacni dotace ve srovnani se tavajicim i v EU ale nema pricinu v nasi cenove hladine. Jedinym duvodem je soubezny vstup Polska, kde v zemedelstvi dela okolo 50% obyvatel. To by EU opravdu zruinovalo. Je tu mnoho takovych, kteri placaji nesmysly o tom, jak pracuji nasi zemedelci neefektivne apod. K tom u mam jedninou poznamku: at nekecaji do ceho nevidi.
Jeste pro Borise: nemate pravdu, ze je u nas mnoho tech, kteri toto odmitaj ipochopit. Chybu hledejte v oficialnich mistech (napr. MZV). Ti meli v tisku, TV, rozhlasu vysvetlovat, co to je EU, co plyne z clenstvi atd. Ze se na to vsechny minule vlady vykaslali, za to obcane nemuzou. A kde jinde maji vzti informace? Ze se dnes v TV oobjevuji porady o EU je sice pkene, ale je to pozde. O vstup se snazime jiz vice nez 5 let.
Vim, ze existuji oficialni informacni weby a mailove adresy MZV, jiz mnohokrat jsem psal mail, dosud nikdo nikdy neodpovedel. Nehazjete proto prosim chybu na lidi.
0/0
30.10.2002 13:33

Boris

Re: Re: Neni jiné alternativy!
Myslím si, že nad problémem není potřeba až tak vědecky bádat. Bezcelní 400 milionový trh je nesporným kladem pro každého producenta a možnost práce na územích, kde je několikanásobně vyšší mzda je zajímavá pro zaměstnance. Naše levnější zboží by se mělo uplatnit na trhu také. Vzestup Portugalska, Řecka a Irska po vstupu do EÚ je zřejmý. Nikdy jsem nečetl o tom, že by menší země jako třeba Holandsko, Belgie, Dánsko, Rakousko byly nějak diskriminovány. Je to šance se navrátit tam, kde již ČR před válkou byla.
0/0
30.10.2002 13:58

Martin

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
30.10.2002 14:17

Boris

Re: Re: Re: Re: Neni jiné alternativy!
S tvrzením, že pracovat v zahraničí nemohu, se podle mého názoru dá s úspěchem polemizovat. Již v současnosti pracují v zahraničí tisíce našich lidí a je jasné, že tato možnost bude nejen zachována i po vstupu do EÚ, ale rozšířena. Jde jen o to, aby západ EÚ nebyl zaplaven levnou pracovní silou z východu a předešlo se tak sociálním problémům.Proto si myslím, že opatření EÚ jsou na místě, zvláště když jsou pouze dočasná. Co se týče problémů s podnikáním, to slyším poprvé. Nedošlo k nějaké mýlce?
0/0
30.10.2002 14:34

Martin

Re: Re: Re: Re: Re: Neni jiné alternativy!
Docasnost je pru stanovena max. na 7 let. Ale i rusaci zde pry byli docasne.
Nicmene k veci: Veri tomu, ze treba specielne vam nedela problem pracovat ve statech EU, me to problem take necini. Ale jen proto, ze pracuji v oboru, kde staty EU maji sami nedostatek kvalifikovanych lidi. Ale pokud budete kupr. zednik z Chebu, tak ani po vstupu do EU vas v Nemecku pracovat nenechaji. Ze strany EU mi prijde dost nefer jejich stanovovani vyjimek presne podel jejich potreb. Potrebujeme doktory a kv.zdr.personal - nevztahuje se na vas prechodne obdobi. Potrebujeme odobrniky IT -taky tak. Na druhou stranu, mame zde dost dopravcu -  cesti dopravci nesmeji konkurovat v EU. Takto by se dalo vyselektovat kdeco.
Vam to prijde ferove?
0/0
30.10.2002 14:51

Boris

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Neni jiné alternativy!
To je polemika na dlouhé lokte, zkrátka do toho vlaku jedoucímu k prosperitě chceme nastoupit my a oni mají právo si sjednat podmínky za kterých nás tam vezmou.
0/0
30.10.2002 14:59

Martin XI

Re: Re: Neni jiné alternativy!
Pane proberte se. Naši zemědělci údajně již 12 let krachují. Tak jaká efektivita? Nic méně jak může přežít někdo kdo 12 let krachuje a prodává za mín než vyrobí? Zemědělci lžou.
0/0
30.10.2002 14:51

realista

Re: Neni jiné alternativy! Ale je!
Možná, že rozumný a ekonomicky více vzdělaný člověk ví něco jiného...
Nevím, kolik Vám je, ale jestli dobře pamatujete éru komunismu, tak víte, že komunisté nám také říkali o "jediné možné cestě". Nedivím se, že se na věc dívate takto. Běžný člověk musí řešit jiné věci, než studium teorií o katastrofálním vlivu jednotné měny na nehomogenních trzích, příp. studium EU základních smluv, příp. sekundárního práva EU, není čas ani na to, aby člověk stále ověřoval informace z oficiálních zdrojů, kterým se ovšem nedá věřit (mystifikace serveru MZV o legendární normě o banánech...)
Vaše zmínka o Rumunsku a Bulharsku mi nedá nezmínit skutečnost, že právě tyto státy mají v druhé vlně vstoupit do EU také. Kdo myslíte, že to zaplatí?
Máte-li zájem o argumenty ze strany euroodpůrců, nabízím dva odkazy:
0/0
30.10.2002 13:35

Robert

Porušení základních principů
Jedním ze základních principů EU je volný pohyb pracovníků. Pokud je mi známo, tento základní princip pro ČR nebude platit.Jelikož pro ČR nebude platit základní princip,budu v referendu hlasovyat proti vstupu do EU.1.Nechci být členem něčeho,co diskriminuje část členů.2.Nedomnívám se, že nevstoupením do EU naše republika zanikne.3.Neuznávám námitku,že se jedná o dočasné pozastavení základního principu.Rád bych viděl maratonce,jenž má soutěžit s ostatními,avšak prvních 10 km poběží se svázanýma nohama!Vláda ČR by už konečně měla jednat jako vláda sebevědomého státu!Pokud Vás členové exkluzivního klubu nechtějí za člena,tak Vás prostě odmítnou tím, že stanoví nepřijatelné podmínky.Bohužel,naše vláda s vidinou "teplých místeček" v orgánech EU podepíše cokoliv!
0/0
30.10.2002 13:00

Joao

Nespokojení farmáři táhli centrem Prahy
Co dělají u nás v Čechách farmáři? Kdyby to byli zemědělci, tak to chápu, ale farmáři? Nejlepší by bylo kdyby táhnul zpátky do USA autor článku, když je takovej amerikanofil.
0/0
30.10.2002 12:56

Kopačka

Re: Nespokojení farmáři táhli centrem Prahy
naprosto s tebou souhlasím. Kdysi to byl samý chozraščot apod., ale aby byli COOL tak napíše nějaký anální turista FARMÁŘI...
0/0
30.10.2002 13:15

Petr

Re: Nespokojení farmáři táhli centrem Prahy
Co kdybychom nechali zemědělce, ať si sami rozhodují o svých názvech. Zda farmář či podruh.
0/0
30.10.2002 13:23

Ladislav

Klaus na Hrad !!!!!!
0/0
30.10.2002 12:50

Jan Rejze

Re: Klaus na Hrad !!!!!!
A ty Jakle budeš dělat Dášu ! Lívie bude Špaček.
0/0
30.10.2002 14:27

AAA

Re: Klaus na Hrad !!!!!!
Jestli bude Klaus na Hrade, tak se nemaj zemedelci na co tesit. Myslis, ze by jim v EU pomoh? Na ty by se uplne vys..l. Ostatne jako za svych vlad. Diky jeho vladnuti (diky jeho volne ruce trhu) se nase zemedelstvi stalo odvetvim s nejvetsi produktivitou prace. To neni ale zadna slast, to znamena za hodne prace mizerny zold... joo, kdyby sef pobocky nejake banky dostaval stejny plat jako sef obrzemedelskeho podniku - 20.000,- Kc :-). To by byl hospodarskej vykon! Tak to ale neni.
0/0
30.10.2002 15:37

Boris

Před několika dny nás přesvědčilo 12% obyvatel okresu Znojmo srarších 20ti let, že jsou tupé stádo amorálních kreatur. Nyní se nás snaží několik postbolševických pseudozemědělců přesvědčit o tom, že zemědělci jsou totéž.
0/0
30.10.2002 12:44

Boris

Re:
Samozřejmě 18ti let.
0/0
30.10.2002 12:45Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.