Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Stát nechce platit nemocenskou

Ministr financí usilovně pracuje na návrhu, jak zastavit zadlužování státu. Leží před ním úkol ušetřit asi 60 miliard korun. Zatím není jisté, kde všude se bude šetřit, ale jedno je jasné: v každém případě zásahy do státního rozpočtu pocítí lidé ve svých peněženkách. A někteří velmi výrazně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

petr

zrušit Sobotku+uředník musí mít zodpovědnost
0/0
17.11.2002 18:13

Miras

Netahejte sem furt Švédsko
Nevím, jestli bychom si měli brát pořád za příklad Švédsko, kde lidé mají úplně jiný sklon k sociálním jistotám a rovnostářství. Myslím si, že zavést trochu pravicových principů by vůbec nemohlo uškodit. Každý by se měl postarat sám o sebe a nikdo by neměl být penalizován za to, že na sobě zapracoval, něco se naučil a dokáže realizovat nadprůměrný výdělek.
Pokud by měli nemocenskou platit firmy podle vládou navrhovaného systému, tak odvody peněz na tuto složku soc. poj. by měli být téměř nulové. Každou běžnou nemoc do tří týdnů vyléčíte (pokud nenastanou komplikace). To by se státu líbilo zbavit se tohoto břemene, co???
0/0
6.11.2002 0:18

Tomas Habala

Skusenosti zo Slovenska
Na Slovensku odvadzame z platu zdravotnu a nemocensku poistku. Na tej zdravotnej stat kazdorocne prerobi, ale na tej nemocenskej je vzdy vo vysokom prebytku. Je to tym, ze nemocenska je u nas taka mala, ze zostat doma je pre cloveka znacna financna strata. Z dovodu praceneschopnosti som doma nezostal uz najmenej 5 rokov. Ked to treba vzdy si radsej zoberiem dovolenku.  Nedavam tento system za priklad. Len ma zaujalo, ze vas rozpocet je stratovy na tom, na com nas dobre zaraba.
0/0
5.11.2002 15:20

Raden

Fantastický, ale ještě nedotažený nápad.
Ten nápad s placením nemocenské není špatný, ale chtěl by dotáhnout ještě k dokonalosti. Kromě nemocenské by zaměstnavatel mohl hradit ještě : podporu v nezaměstnanosti, sociální příspěvky a dávky, důchod. Dále by nebylo špatné zakotvit do zákona  proplácení účtů z nějakého dobrého hypermarketu  - 14 x do roka.
0/0
31.10.2002 9:06

Otík

Zrušit Sobotku.
Zrušil bych toho hňupa Sobotku a ušetřilo by se vše co potřebujeme a možná by i něco zbylo
0/0
31.10.2002 8:23

Miras

Re: Zrušit Sobotku.
No i když názory pana ministra Sobotky mi radost nedělají, asi bych ho hňupem nenazýval, protože asi úplně tupý nebude, prostě má jiný názor.
Nedalo by se ušetřit někde jinde například tak, že by se přesunuly sociální dávky (jako třeba různé příspěvky na dopravu, příspěvky na děti ...) na příjmovou stranu rozpočtu tzn. že by se například o tuto částku snížili daně těm, kteří by měli na toto nárok). Tímto by se jednoduše obešlo jejich zneužívání a problémy s jejich správou. Nebo např. podpory v nezaměstnanosti by se poskytovali na základě odvedené veřejně prospěšné práce, a myslím, že by jste viděli ty úspory. Samozřejmě by se museli také snížit odvody zaměstnanců a zaměstnavatelů do těchto fondů.
Prostě princip zadarmo ani kuře nehrabe.
0/0
6.11.2002 0:05

Vávra

Šetřit-vememe lidem ať platí.To jim jde.
Už jsem se lekl,že to lidé nepocítí.Celý život si většina lidí platí nemocenskou a většina jí předpokládám ani nečerpá. Když je potom náhodou někdo nemocný,tak si stát vymyslí,že nebude platit.To je slušnej blábol.Měli bychom je vyházet z oken už toho bylo dostŚetřit si můžeme ve spořitelně a ne na zdravotním pojištění
0/0
31.10.2002 8:17

tre

VÁŽENÍ
spoludiskutující,tak jsem to ráno zadal účetní jako předběžný úkol-pokud by se toto potvrdilo a schválilo.Je to jednoznačné-zvýší se náklady a zkomplikuje administrativa.Řešení je u mé firmy -malý podnikatel-jednoduché a to buď snížení základních mezd cca o 4,7% u všech,nebo 4 pracovníky propustíme.Nikdo z nás navíc nebude mít chuť ani čas zkoumat příčiny nemocnosti.A ti,kteří spoléhají na to jak jsou dobří,tak to se hoši strašně mýlíte.Takového zaměstnance máme ve firmě jediného,všichni ostatní jsou velmi lehko nahraditelní.A už žádné další matky s dětmi,žádní se sníženou prac.schop.atd atd. - jak se ze státu volá,tak se z firem bratci ozývá.......
0/0
30.10.2002 15:29

Wetyna

Jaká práva bude mít zaměstnavatel?
Souhlasím s Marcelou. Velmi by mě zajímalo, jak budu moci, jako zaměstnavatel, kontrolovat, jestli ten nebo onen pracovník marodí oprávněně. Jsem já snad lékař? Já vůbec ani nemohu kontrolovat, jestli pracovník dodržuje léčbu.Naše firma je výrobní ve strojírenství, máme co dělat, pracovníci jsou při zakázkách potřeba stále, nabourává nám program i nutnost dovolené. V zimě lidé marodí, to je normální a musíme se s tím nějak vypořádat. I když občas víme, že některý z pracovníků dostal neschopenku, protože se mu nechtělo dělat, nebo si potřeboval něco udělat doma a nechce brát dovolenou, prostě je známe. My nemáme právo hodnotit rozhodnutí lékaře. I když se to někomu děje častěji, nesmíme mu dát z toho důvodu výpověď, to by se musel změnit Zákoník práce.Jistě, řešíme to upozorněním, že takhle by to nešlo. Ale právo na to nemáme a pracovník to ví. U soudu by vyhrál on.
0/0
30.10.2002 15:23

Poplatník

Návrh na další úsporu
Navrhuji zrušit lékaře. Stát ušetří na platech a o mojí přítomnosti v práci rozhodne šéf. Bude-li třeba pracovat, angýna se "přechodí" a když ne, tak budu doma. Už se těším, až na šéfa budu vyplazovat jazyk.
0/0
30.10.2002 14:45

Skarp

Špidlin &spol
Tak nevím co si mám myslet o dalším skvělém nápadu.Je tu docela dost příspěvků , které už něco vystihly, tak bych to nějak shrnul z mého pohledu.
Odpočítatelné položky.To je asi vtip né? Když vezmu , že si každý nahoře stěžuje , že je malá porodnost , tak teď tomu nasadili korunu .Prostě to nechápu , když pracuju a jsem jako já mladý a mam malý plat , kde mi každá koruna pomůže zařídit byt (pokud si ho mohu dovolit a když jo zadlužit se po zbytek života)a chci třeba mít dítě , pak  2500,- na mateřský opravdu není zázrak a já budu mít stejně málo jako teď tak si tak říkám , že mít děti je luxus a svatba? No řekněte mi na co se ženit? Já žiji s přítelkyní a jsme spokojeni.Ano rád bych se oženil , je jaksi tradice , ale když se na to dívám tak proč.Svatba je drahá , když to vezmeme z dlouhodobého hlediska tak i rozvod jak je dnes pro mnoho lidí běžné je ještě dražší .Jediný co krom tradic mohlo pomoci manželství byly právě ty odpočty na daních a o málo větší příjem pro rodinu.Nehledě na to , že s obíháním všech papírů jako je občanka , pas a vše další .Taky je super  včerejší návrh.Každý bude mít stejn ý dávky na děti , no pro lidi co mají malý příjem , to zůstane stejný a pro ty co to tolik nepotřebujou a dostanou víc .Na tom se dá přeci ušetřit jako do teď .Pořádnej nesmysl... !!!???
Myslím , že takhle si lidé nepředstavovali podporu drobného podnikání .Kde se píše v článku , že ti zaměstnavatelé nebudou platit sociální a zdravotní pojištění v té míře jako teď.Nevím jak kdo , ale já sám radši kdejakou tu chřipku přechodím , než abych měl 60% platu první týden , což většina nemocí trvá .No nakonec z toho stejně byla 1 1/2 měsíce doma s trháním mandlí a několika komplikací .... Prostě tím bude jen větší nezaměstnanost , menší platy.A problém , že někdo p úošle zaměstnance na nemocenskou.Myslím , že je lepší , když stát zaplatí 10 dní nemocenské což je 60% platu a , když si vezmeme , že na takovouto nucenou státem placenou dovolenou jdou především lidé s platem nedosahujícím poloviny průměrného platu.Je lepší , když tito lidé se chvíli zašijou a pomůžou vyřešení problémů zaměstnavatele (i když jim samotným se to nelíbí) než kdyby je musel propustit a tak by skončili akorát na podpoře stačí si to spočítat.Nevím kdo tady psal , že si lidé mají vydělávat a né spoléhatz na stát , ale o co jim de? Tady se nejedná o ty co jsou na socce , ale o ty co normálně pracují a odvádějí daně.Je to jednoduchý ty co se válejí doma a choděj na pracák nba tom budou stejně a ty co jsou ve státní správě taky , vždyť jim stát platí tak jako tak.
Politici by měli začít u sebe a plat by měl být něco okolo průměrné mzdy maximáýlně dvojnásobek.Život bezu státních bytech a služebních aut , dovolených placených z našich peněz a podobně.Pokud jim lid )a pro ně zřejmě lůza ) neukáže kdo tady je pro koho a kdo na koho vydělává , pak si můžem akorát stěžovat po hospodách , teď nově po diskuzích na netu , ale to je tak vše.
 
0/0
30.10.2002 14:37

Bubák1

Re: Špidlin &spol
Šetři si analýzy až budeš vědět konkrétní návrh. zatím je celý článek postaven na "nejmenovaných zdrojích", takže je to v zatím v rovině samoobsluhových drbů.
0/0
30.10.2002 14:58

Skarp

Re: Re: Špidlin &spol
Bubák to máš pravdu je to jen spekulace
0/0
30.10.2002 15:01

jura

K dani z nemovitosti
Obhajovat zvyseni dane z nemovitosti tim, ze v EU to je jinak je dost zcestne. Vetsina majitelu malych rodinych domku si je stavela svepomoci za socialismu, vetsinou je splaceli tak 20 let. Majitele se ted dostavaji do duchodoveho veku a kdyz jim stat napari treba 20000 rocne dan, vetsina z nich to nebude moci zaplatit. Socani je v podstate jeste potrestaji za to,ze vyresili svou bytovou situaci bez prispeni statu od ktereho nic nechteli. V EU se uz pri stavbe domu pocita s danemi ktere bude muset novopeceny majitel platit a podle toho se rozhoduje. Tohle uá nas nebylo a tak povazuji skokove vyrovnavani dane z nemovitosti za nespravedlive a spatne. Zvlast ve chvili, kdy by se i z techto dani platilo regulovane najemne ktere u nas bohuzel jeste existuje.
Je tohle spravne? 
Predstavte si situaci ze vam nejakej urednicek ohodnoti vasi nemovitost treba na 5000000 a napari 50000 rocne na danich. Jste 2 duchodci s celkovym duchodem treba 15000/ mesicne. 
Takze jako obvykle, tem co se staraji jsou zodpovedni, prispivaji do statni kasy a nic z ni nechteji pustime pekne zilou, aby se banda darmozroutu a nefachcenku mela dobre. 
HLAVNE AT NAS ZASE ZVOLI...  
0/0
30.10.2002 14:30

ppetr

Re: K dani z nemovitosti
pokud by ta vetsina duchodcu volila pravici,tak by se tomu mozna vyhnuli.az je v tomto socani pritlaci ke zdi,tak ty volby prohraji a to si oni nedovoli.v teto otazce bych byl docela klidny.
0/0
21.11.2002 8:21

Happy

Zrusit Senat
A co zrusit senat ktery slouzi politikum prevazne jako trafika
0/0
30.10.2002 13:20

Petr

Proč by se měl starat stát?????
Tak jsem si pročetl všechny příspěvy a nestačím valit oči. Jestli je tohle reperezentativní vzorek obyvatel, a já doufám, že není, tak balím kufry a mizím z této republiky.Protože pak jsm národ nemakačenků a lidí neschopných a neochotných se postarat o sebe. Ať se každý pojistí proti nemoci, případně trvalé invaliditě. To je stejné jako povinné ručení na auto. Stát to nikdy neplatil a platit doufám nebude, všichni si ho platíme sami a nikdo neremcá, když nabourám, tak taky nechci nic od státu, a to kolik dostanu je jen a jen otázka toho jak jsem pojištěný (povinné ručení mají všichni a někdo má něco lepšího). Proč to u mého zdraví musí fungovat úplně jinak, když je to úplně stejné? Nebudu odvádět tak vysoké sociální pojištění státu, budu mít vyšší plat a to jak s tím přebytkem naložím, jestli ho projím nebo investuji do svého zabezpečení je jen a jen na mně a až onemocním tak se můžu zlobit jen a jen na sebe.
Zdraví je můj problém a ne problém státu, tak proč do toho stát vůbec tahat.
A takhle je to v tomhle státě téměř se vším. Pokud bych si mohl vybrat co  bude s mými daněmi, tak rozhodně nebudu platit podporu v nezaměstnanosti (i na to existuje pojištění), nebudu platit nevratné státní půjčky pro postižené povodněmi (každý měl možnost se pojistit), nebudu platit výplaty peněz z vytunelovaných kampeliček (protože to je neuvěřitelná blbost lidí), nebudu platit výplaty peněz z vytunelovaných bank (to je prostě riziko jednotlivých lidí) atd, atd.... Jenomže bohužel v tomhle státě hodně lidí přemýšlí stylem ".... on se někdo (rozuměj stát) postará" ... On mě někdo (rozuměj stát) nenechá na holičkách" "... tak proč bych se měl starat sám o sebe". A pak to tady má nějak vypadat
0/0
30.10.2002 13:03

Brouk Pytlik

Re: Proč by se měl starat stát?????
konecne rozumnej prispevek!
0/0
30.10.2002 13:14

Lunetic - Carlow

Re: Proč by se měl starat stát?????
Souhlasim s tim to prispevkem az na malickosti. osobne si myslim, ze lidem v nouzi by se melo pomoci. ALE nenucene, pokud nekdo pomoci muze, ma financni zazemi prosim. Bohuzel nekdy mi pripada, ze na vse doplaci stredni nezsi, stredni vrstva. Ja bych se zamerila na utahovani dani podnikatelum, ano soukrome podnikani propagovat a podporavat formou legalnich dotaci a tendru, ale ne podporovat smelarinu, prevazne na mensich mestech kde ruka ruku myje a lide se boji promluvit? Proc protoze administrativni zakon v CR sice je ale nikomu z pravniku se do sporu nechce. Ziju nejakou dobu venku v CR a v soucasne zemi kde ziji nemam dle zakona narok na nemocenskou, ano jednotliva firma se muze rozhodnout dat to zamestnanci jako benefit, ale neni podminkou. To same je v USA. Nejdrive to byl pro mne sok, ale zvykla jsem si. Mnohem vice se o sebe staram a snazim se abych nemocna nebyla, proc protoze reseni je nasledujici, mas dovolenou, jsi nemocna tak si cerpej dovolenou, nemasli zadnou dalsi dovolenou neplacene volno, hodne dnu neplaceneho volna - letis. To je zivot na zapade. A ja s nim souhlasim.
0/0
30.10.2002 13:50

Petr

Re: Re: Proč by se měl starat stát?????
nenucené pomoci se meze nekladou, naopak si myslím, že to je maximálně správné, pokud někdo kdo má dostatek pomůže někomu kdo má nedostatek, ale dobrovolně a cíleně a ne formou odvodů státu!!!! Případně pokud se budu moct sám rozhodnout na co moje daně budou použity.
0/0
30.10.2002 15:03

Dan(1)

Re: Proč by se měl starat stát?????
Proč? Protože tato vláda se dostala k moci díky slibům sociálního státu! Bude-li platit nemocenskou podnikatel, velmi rychle dojde k dalšímu nárůstu nezaměstnanosti a co je horší, k diskriminaci invalidů a často nemocných lidí, kterých se zaměstnavatel co nejrychleji zbaví. Proto. O snižování soc. pojištění jsem vládu mluvit neslyšel. O zvrácenosti prokazování majetku žadatelem o soc. příspěvek už jsem tady psal. Mrzí mne, zrovna já, volič ODS, se musím sociálně hendikapovaných občanů zastávat proti socialistům.
0/0
30.10.2002 14:12

Skarp

Re: Proč by se měl starat stát?????
Milý Petře , protože si to platíme.Nikde není naposané , že nebudeš odvádět stejné sociální a zdravotní pojištění tedy i tvůj za¨městnavatel kde částka odvedené na této položce je okolo 30 ti % tvého platu což nevidíáš ani na pásce.
Když tohle zruší a člověk nebude odvádět cc 40% zplatu od zuaměstnavatele pak máš 100% pravdu a je na každém co si z peněz schová na své zdraví.
0/0
30.10.2002 14:45

Petr

Re: Re: Proč by se měl starat stát?????
Ano, to je podmínkou, ale o to tady asi nikdo nestojí, soudě z předchozích komentářů
0/0
30.10.2002 14:59

Boris

Vím od manželky, že v jejich stavební firmě, kde pracuje 250 pracovníků,je ustáleným zvykem, že drtivá většina zaměstnanců pracujících na stavbách, jde koncem listopadu marodit a vrací se do pracovního procesu koncem března.
0/0
30.10.2002 13:02

Thomson2000

Re:
Ano, Borisi, je to hrůza! A možná větší hrůza by byla,kdyby v o letních prázdninách chodili na nemocenskou učitelé, pokud je však přímo na tento čas nevyhodí úplně. Ale vše je mnohem složitější...
0/0
30.10.2002 22:22

David

Budeme se bát onemocnět?
Nerad bývám na nemocenské, ale alespoň nemám obavy, že budu bez peněz. Když mi bude můj zaměstnavatel platit nemocenskou, tak budu vědět, že mě zase pěkně oberou. Kde vezmu jistotu, že když budu doopravdy nemocný s vůlí se řádně vyléčit, tak alespoň nějakou nemocenskou dostanu? Svému zaměstnavateli nevěřím.
0/0
30.10.2002 12:31

KAJÍNEK

Re: Budeme se bát onemocnět?
Ne, že se budeme bát onemocnět, ale už se stalo. V naší firmě není IN být nemocný. Vlastně tady nikdo NESMÍ BÝT  nemocný a když je, zajde si po práci k lékaři, nechá si předepsat léky, které v pracovní době pojídá a svobodně si roznáší bacily mezi kolegy. Když se stane, že tělesná teplota stoupne přes 40 stupňů, vybere se 1-2 dny dovolené a odleží se to doma. Došlo to tak daleko, že kolegyně, které mají nemocné malé děti a nemají v době jejich nemoci hlídání, posílají je do školky.............A to už je katastrofa!!!! A PROČ, VÁŽENÍ? PROTOŽE SE BOJÍME O PRÁCI A Z TOHO MÁLA, CO DOSTÁVÁME, BY NÁM Z NEMOCENSKÉ ZBYLO AKORÁT TAK NA ZAPLACENÍ NÁJMU.  JEDINÉ, CO TADY MŮŽEME, JE CHCÍPNOUT!!!! 
0/0
30.10.2002 12:45

Marcela

Re: Re: Budeme se bát onemocnět?
Ono je snad někde a u někoho IN být nemocný ? V naší firmě má každý zaměstnanec možnost 5 pracovních dnů v roce zůstat doma bez lékařského potvrzení. Zatím se nestalo , že by to někdo zneužil, k něčemu jinému než třeba k vyležení nachlazení. Většina lidí si to ani nevybere. Ale nejsme velká firma - 14 zaměstnanců. Ty Vaše kolegyně, co mají nemocné malé děti a nemají nikoho na hlídání, takže je posílají do školek ( " zdravotní filtr" už ve školkách nefunuje ?) jsou všechny rozvedené ?
0/0
30.10.2002 22:17

Marcela

Re: Budeme se bát onemocnět?
A proč děláte někde, kde očekáváte, že Vás okradou ?
0/0
30.10.2002 22:12

ppetr

cssd
ze by se jim v tech makovicich rozsvitilo.ja kdyz marodim,tak si beru dovolenou.je pravda,ze za poslednich 10 let jsem dele jak 14 dni marodil jenom jednou.to ze toho nekdo zneuziva se da lehce prokazat a pokud je nekdo hypochondr,tak ma proste smulu,ale tech asi bude mizive procento.ti co maji skutecne problemy,tak o ty by se samozrejme mel stat postarat.
0/0
30.10.2002 11:56

Tomiq

Cigáni
Ohledně dávek SSP si myslím, že by si cigáni našli jiný způsob, jak si obstarat peníze (nejspíš by víc kradli)
0/0
30.10.2002 11:42

Raf

Nemocenská
Co se týká nemocenské. V první řadě by lékaři neměli vystavovat neschopenky lidem, kteří nemocní nejsou, ale buď je k lékaři pošle zaměstnavatel, že momentálně nemá pro ně práci, nebo se jim pracovat nechce, protože rozdíl mezi jejich platem a nemocenskou je zanedbatelný a tak se raději povalují doma, dělají melouchy, pracují na zahrádkách atd. Je s podivem, že pojišťovny nemají zaměstnance, kteří by chodili na kontroly těchto "nemocných" a při nedodržení režimu jim nemocenskou zarazili.Ale ryba smrdí vždy od hlavy a tak vy páni nahoře myslete hlavou a nepostihujte pracující lidi, kteří jsou nemocní jednou za řadu let a doplácejí na nějaké lemply, kterým se nechce pracovat.
0/0
30.10.2002 10:47

Marcela

Stát nic nedává, jen rozděluje to co od nás všech vybral
Chtěla bych od Sobotky a Škromacha slyšet, jakým způsobem si firma dohlédne na to, zda je člověk nemocný nebo se za pomoci podvodu lékaře snaží vyhnout práci. Kdo jiný než lékař může posoudit, zda je člověk práce schopný či ne? Pokud stát automaticky předpokládá, že lékaři jsou podvodníci a rozdávají neschopenky nezávisle na zdravotním stavu pacienta, nechť tedy něco udělá s tím - a co Vy , lékaři , Vám takové nařčení nevadí ? Nebo je to pravda ? Jinak stát nerozdává nic ze svého , ale z toho co nám prostřednictvím všech daní ( sociální a zdravotní pojištění je také daň) sebere !
0/0
30.10.2002 10:46

Filip

Re: Stát nic nedává, jen rozděluje to co od nás všech vybral
Jo, kdyby se nemocenska platila ze zdravotniho a ne socialky, to by bylo!
0/0
30.10.2002 12:38

pavel

nemocenska v roli zamestnavatele
to, aby prvnich par dnu nemocenske by platil zamestnavatel neni az tak spatna vec. na jednu stranu verim tomu, ze by razantne ubylo nemocnych, jelikoz by si je zamestnavatel pohlidal. jenze, kdo zaplati naklady spojene prave s kontrolami zamestnancu? resenim by bylo, kdyby stat ulevil firmam na odvodech. bylo by ale naivni si myslet, ze by se timto zneuzili nemocenske davky. dale jsou na rade davky socialni a tady by se mel stat moc dobre zamyslet. rozhazuje jen proto, aby se zalibil volicum. bohuzel socialisty volilo pres 80% volicu s nizsim vzdelanim a tem je uplne jedno, zda-li se stat temito vydaji nezhuntuje.hlavne, ze prave on tyto davky dostal. co bude zitra to uz nikoho nezajima.
planovany deficit statniho rozpoctu na pristi rok by mel byt pro nas pro vsechny,velikym varovanim jinak se muzeme za par let dockat druhe argentiny. v kazdem pripade by stat nemel sve problemy s financemi prenaset na firmy a zamestnavatele.
0/0
30.10.2002 10:40

Erich Cviertna

Češi
Pokud se rozhazuje, tady se nadává že se rozhazuje. Pokud se šetří, tady se nadává že se šetří. Dost pochybuju, že jde pokaždé o jiné lidi. Holt to jsme my, Češi
0/0
30.10.2002 10:37

Delirium Tremens

Re: Češi
Nerozhazovat a šetřit na správném místě. To je oč tu běží !
0/0
30.10.2002 10:41

Venca Hanus

Re: Češi
Erichu, Erichu, aj nekdy premyslis nad tim co pises? Co take si predstavujes pod zvysenim dane z nemovitosti? Setreni?
0/0
30.10.2002 11:13

Bubák1

Re: Češi
I já sdílím tento názor, buď jsou to úplní blbci nebo provokatéři.
0/0
30.10.2002 15:07

Šépa

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
30.10.2002 10:26

freespeech

Už se těším jak vyhraje pravice
a všechno rychle vyřeší, myslím, e budete všichni křičet o hodně hlasitě...
0/0
30.10.2002 10:23

thomas2

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
30.10.2002 9:52

Teddy

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
30.10.2002 10:32

Venca Hanus

Re: NA CO TY DANE TEDA PLATIME? - na platy manazeru plostatnich molochu, preci
Ha-ha-ha. Jak naivni. To bys mohla (hl, -hlo) napsat, ze daneny material nakupujes za penize, ktere ti predtim jiz zdanil zamestnavatel jako mzdu (..nebo bernak jako OSVC..). Tim nechci spochybnit, ze danit bydleni a vse c s bydlenim souvisi je zrudnost. A vubec danit cokoli co nesouvisi s vykonem podnikatelskych aktivit a nebo provadenim cinnosti s ekologickou zatezi.
0/0
30.10.2002 10:54

Marťa

Proč vůbec šetřím
Tak jsem jako blbec šetřila abych měla kde bydlet. Tři roky jsem nebyla na dovolené a jeden celý rok jsem trávila na stavbě jenom proto abych mohla zajistit pro sebe a svou rodinu vlastní bydlení. A teď za to budu tvrdě potrestána. Jelikož něco vlastním, tak si to i hezky zaplatím. To abych pro příště věděla, že jsem měla všechny peníze utratit za dovolené a značkové oblečení a nedělat si starosti s tím, kde budu bydlet. Od toho je tu přece stát! A já jsem blbá kráva, která ještě nepochopila, že stát se vždy postará jen o ty, kteří nepracují, žijí nad své finanční možnosti, nešetří atd. A ti kdo jsou zodpovědní, pracují a šetří budou finančně potrestáni.
0/0
30.10.2002 9:52

svetluska

pojištění
to je sociální pojištění,zdravotní jde doktorům, kteří honí body jak to jde
0/0
30.10.2002 9:47

Dalibor

zkusenosti z nemecka,
ja pracuji na zelenou kartu v nemecku. jsme zamestnancem nemecke firmy. Platim dané tady i v CR. Nemocenskou prnich 6 tydnu plati firma a pak stat. Pokud nebudu za rok nemocny ani jeden den tak mam o tyden dovolene vice. Za kazdy den nemocenske se snizuje dovolena o jeden den. Takze se kazdy stara o to aby byl co jak nejmene nemocny. Kdyz je to vce jako 6 tydnu tak to uz je neco vetsiho. Jinak ostatni navrhy jsou docela sila. Odpocitatelne polozky jsou prorto, ze je vysoky zakald dane. Tady se da odecist od danoveho zakladu i cesta do prace. Jine sazby jsou pro auto, jine pro kolo, jine pro vlak a jine pro cestu pesky!!! Takze pokud chce soc.dem snizit odpocitatlne polozky tak zaroven musi snizit i dan. Polozky na manzelku a dite, je kvuli jakesi podpore rodin. Kdyz zrusi i to tak to uz tech deti bude jeste min. Ty navrhy jsou uplne postavene na hlavu
0/0
30.10.2002 9:44

Vlčice

Politická sebevražda
 Jen tak dál soudruzi !!! 
0/0
30.10.2002 9:38

kkk

Nemocenská
Nechápu, proč nedají důvěru lidem, ať si sami rozhodnou, kolik chtějí dostávat. Např. dnes pan x platí 3.000 Kč (včetně platby zaměstnavatele). Snižme mu to na 1.500,-Kč s tím, že dostane minimum na přežití a o zbývajících 1.500 ať se poperou pojišťovny. Nekdo by so mohl třeba připlatit, protože když splácí člověk 20.000 za barák, manželka je na mateřské tak je neplánovaná nemoc oravdu docela problém.
0/0
30.10.2002 9:32

gogol

Zbran do ruky zamestnavatele
Tak to bude skvele. Jsem opravdu zvedav, nebudou-li zamestnavatele tlacit na zamestnance, aby nemarodili, napr. formou snizeneho mesicniho ohodnoceni v pripade nemoci.
0/0
30.10.2002 9:30Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.