Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Minimální mzda se zvýší o 500 korun

Od ledna příštího roku by nikdo v Česku neměl pracovat za méně než 6 200 korun měsíčně. Ministr práce Zdeněk Škromach uspěl ve vládě s návrhem, aby se minimální měsíční mzda zvýšila o 500 korun ze současných 5 700 korun. Za tento plat dnes pracují jen necelá dvě procenta zaměstnanců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Killy

Co je to minimální mzda 6.200.- Kč ?:
MZ je něco,: a) za co nelze v ČR žít - b) co ještě dovoluje superpodnikatelům (hlavně šikmookejm) platit 200 euro za práci ve střední Evropě - c) co nahání gastarbeitry z východu do naší země - d) co odrazuje nezaměstnané od shánění práce - e)co nahrává pouze podnikatelům k tomu, aby se nemuseli snažit dosáhnout produktivity práce obvyklé v Evropě (kam chceme), ale umožňuje jim, bez velkého úsilí, dlouho vycházet s tím co mají. P.S. Podle stanovené minimální mzdy nemá uklízečka ve škole nárok na život, protože už podle sdělení paní Buzkové tato mzda je velkým problémem >> 5.300.- čistého < prům. starobní důchod)
0/0
3.12.2002 8:51

dasha

Re: Co je to minimální mzda 6.200.- Kč ?:
Kdyby jenom uklízečka, ale za minimální mzdu pracují běžně i prodavačky - a to nejen mladé, bez praxe, ale i ty předdůchodové. Znám jednu rodinu, kdy matka - SŠ - po ukončení mateřské dovolené po velikém úsilí sehnala práci prodavačky, pracuje za minimální mzdu a je ráda, že má práci. Není pravda, že by ji tato mzda odradila od shánění práce, protože pokud její manžel vydělá nad 9 tisíc čistého, což je životní minimum pro 3-člennou rodinu, neměla by stejně nárok na žádné hmotné zabezpečení - s výjimkou 1/2 roční podpory v nezaměstnanosti, což je první 3 měsíce ve výši 50% minimální mzdy (v čistém) - asi 2 tisíce korun a další 3 měsíce by se jí podpora snižovala na 40 a 30% z minim. mzdy, pak by už nedostávala nic. Nakonec to vypadá tak, že jejich dítě, které ve školce pochytá veškeré nemoci, někdy navštěvuje školku nemocné, občas si bere "paragraf" na ošetřování otec dítěte, který naštěstí pracuje ve "státním", takže si to - zatím - může dovolit (jak se to projeví tehdy, až bude podnik snižovat stav zaměstnanců, se ještě neví), občas vypomůže dědeček tím, že hlídá po noční anebo ve svém volnu. Matka dítěte ani neuvažuje o tom, že by do práce nepřišla, protože ví, že by jí soukromník brzy dal sbohem. Na jednu stranu se mu nedivím, ale na druhou stranu bych se moc divila, kdyby si tato (a mnoho dalších rodin) rodina někdy pořidila druhé dítě!!!!
0/0
3.12.2002 14:37

Milan

Zvyšování min. mzdy není až tak moc zcestný
Do tedka je min mzda 5700 a 2% lidí dostávají tuto mzdu. Jenže v těch dvou procentech už nejsou lidi co makaj např. v různých restaracích za např. 5900 + zbytek na ruku. Takže zvýšením na 6200 se zvýší mzda i pro tyhle lidi a jejich zaměstnavatel jim samozřejmě přidá pár stovek nad minimální mzdu. A jestli nějakej zaměstnavatel nemá na to, aby platil lidem 6200 za mesic prace (vím, že to nejsou celkový náklady práce), tak by to měl rovnou zabalit!
0/0
2.12.2002 17:56

MIB

Re: Zvyšování min. mzdy není až tak moc zcestný
Já myslím, že je to až moc scestný. Raději b yměli snížit podporu v nezaměstnanosti. Soudruh Škromach si asi nechce ani uvědomit, že zaměstnavatelé propustí další lidi, protože jim na ně prostě nezbyde, aby mohli vyplatit ty potřebnější. Raději propustí o uklízečku víc a druhé přidá za její práci polovinu výplaty té první. Jedna přijde o flek, druhá dostane sice víc práce, ale zároveň přidáno. A zaměstnavatel ušetří a jedna uklízečka vydělá na úkor druhé víc. To je teda sociální politika, že bych socdemáky nakopal kamsi.
0/0
2.12.2002 22:53

Skarp

...
není to celorepublikové , ale prostě v našem (bývalém okrese) tomu tak je.Naopak vím , že v severních čechách v oblasti Mostu buď lidé jsou nezaměstnaný nebo mají minimálně průměrné mzdy , tedy procentuelně a hlavně díky chemickým závodům. 
0/0
2.12.2002 15:41

Skarp

...
Nevím , ale zdá se mi také , že si chtějí namastit kapsu tak akorát špidlini .Lidi si stále neuvědomují , že zaměstnavatel neplatí 6200 cž si snad může dovgolit nebo opravdu nemá co podnikat .Ale platí ještě dalších 30% možná ještě více každý měsíc , které zaměstnanec nevidí a to je opravdu pořádnej bordel.Vlastně ze svého platu přispívám něco kolem 50% na nemakačenky.
 
Kdyby se snížila tahle nesmyslná částka a pak se zvýšila min mzda pak ano .Na druhou stranu polovinu průměrné mzdy bere stále kolem 50% lidí a opravdu si z toho zkuste žít.
 
0/0
2.12.2002 14:53

Kubrt

Re: ...
Nebudu s názorem polemizovat, protože s ním souhlasím.
Jenom mě zajímá, odkud máš tu informaci, že 50% lidí nemá ani polovinu průměrné mzdy. Obecně se ví, že asi 70% lidí nemá mzdu průměrnou, ale chtěl bych to odněkud potvrdit. Máš nějaký takový věrohodný zdroj? Díky.
 
 
0/0
2.12.2002 15:33

PHDr. Pivko

Re: Re: ...
Zkus si prostudovat www.trexima.cz, VELICE zajimava cislicka...
0/0
2.12.2002 15:43

dasha

2%?
No nevím, ale mám pocit, že v Ostravě pracuje za minimální mzdu většina prodavaček u soukromníků. Nechce se mi věřit, že by prodavaček byla jen 2% a to jsem ještě k nim nepřipočítala jiné profese, které také pracují za minimální mzdu. Zvyšovat minim. mzdu má význam ale jen tehdy, jestliže se zároveň nezvýší i sociální dávky...??
0/0
2.12.2002 14:35

Xtreme

Zase spatne
Kdyby radsi Spidla misto pic*vin snizil dane a melo by pak zase smysl chodit do prace. Lidi co chodi do prace se maji z principu mit lepe nez ti, co sedi doma na socialnich davkach. Toho se ovsem da dosahnout jenom snizenim dani, ale jak je videt, Spidla to nikdy nedokaze.
0/0
2.12.2002 14:14

Martin

Pravý důvod
Přečetl jsem si že za minimální mzdu u nás pracuje 2 procenta zaměstnanců.Takže jediný důvod proč se minimální mzda zvyšuje je ten aby IČAři platili do státního rozpočtu vyšší zálohy na zdravotní a sociální pojištění a dotovali tím Špidlův socialní stát. Bohatým a schopným berte a chudým a neschopným dejte. Jinak souhlasim s kolegou Vanousem. Kdo chce něco obětovat, třeba čučení na bednu, tak peníze i dobrou práci najde.
0/0
2.12.2002 13:23

anarchy

Re: Pravý důvod
Proč máš v sobě tolik nenávisti a závisti ty jim závidíš min. mzdu ?  A když to jsou jen 2% tak proč si stěžuješ vždyť to je zanedbatelné množství na tom se asi špidla nezahojí. A vy bohatí bohatnete na čem ? Na obyčejných lidech vyhazujete peníze za úplné blbosti, které vůbec nepotřebujete zamyslete se nad sebou a prejte to těm chudákům .... třeba se jimi jednou stanete ............... Příliš mnoho nenávisti, příliš mnoho násilí kam zmizela láska soucit kam zmizela ??
0/0
2.12.2002 14:07

Marcela

Re: Re: Pravý důvod
Nemyslím, že by někdo někomu záviděl minimální mzdu, ani to z příspěvku nevyplývá. A Vy zase zkuste cítit trochu lásky k bohatým a neobviňujte je , že bohatnou na obyčejných lidech ( to je snad vlastně odírají ?) a vyhazují peníze za úplné blbosti , které nepotřebují. Ostatně každý má jiné potřeby .
0/0
2.12.2002 15:12

RoB

Re: Pravý důvod
Kluku, trochu si protiřečíš. V každé normální společnosti bohatí a schopní platí větší díl  nákladů sociálního státu. Jenom u nás někteří z nich (správně jsi je nazval IČAři) stát zneužívají. Tito IČAři (nechci generalizovat, takže jenom někteří z nich) platí na zdravotním pojištění 8,5 tis ročně. Přitom průměrné náklady se pohybují kolem 13 tis. Kč. A kdo má platit za děti, studenty, důchodce? Stát? Má si tisknout peníze? Nebo ještě trochu víc zmáčkneme zaměstnance?
0/0
2.12.2002 14:21

Novak

Re: Re: Pravý důvod
Pane kolego, musím souhlasit s Martinem. " Takže jediný důvod proč se minimální mzda zvyšuje je ten aby IČAři platili do státního rozpočtu vyšší zálohy na zdravotní a sociální pojištění a dotovali tím Špidlův socialní stát."
Sám jsem "IČAŘ" :o), letos zaplatím na zdravotním kolem 16.000, sociálním cca 40.000 a daně se ani neptejte. Mám právo do toho tedy mluvit? Nevadí mi placení těchto daní a poplatků, chápu to. Vadí mi ale neuvěřitelné plýtvání, které předvádí naše současná a vlastně i minulé vlády. Nejen v sociální oblasti, ale i jinde. Vemte si např. formuláře pro daňová přiznání. Údajně se jich natisklo na 10 let dopředu (typ pro daně FO za rok 2001), takže si zase nějaký známý, kamarád, nahrabal. No a, světe div se, pro daně za letošek bude další, nový typ. Hurá, hned mě těší platit daně. Hezký den.
0/0
2.12.2002 14:59

RoB

Re: Re: Re: Pravý důvod
Pane kolego, ani já tady nejsem s Martinem ve při. Ano je to jediný důvod proč zvedat min. mzdu. A sám víte, že Vás se to moc nedotkne (pokud teda nekoho nezaměstnáváte).
Když už jsme u těch částek - platím dvakrát tolik co vy! Jsem zaměstnanec.
Co se týče plýtvání, máte pravdu. To je tak asi vše co k Vašemu příspěvku můžu říci.
0/0
2.12.2002 15:22

Novak

Re: Re: Re: Re: Pravý důvod
Pak Vám tedy gratuluji, máte zřejmě dobrý job !  Přeji hodně štěstí.
0/0
2.12.2002 15:32

Novak

Re: Re: Re: Re: Pravý důvod
Ještě malé doplnění. Ani Vy, ani já neplatíme přiměřené daně a další poplatky, vzhledem k servisu, který nám stát poskytuje. Kdyby nebylo onoho plýtvání, nesmysleného utrácení za Gripeny, záchrany vytunelovaných bank a státních molochů (ČD), bylo by možné vyrovnané hospodaření státu i za mnohem nižší daně.
Ale zřejmě je jednodušší poplatky zvyšovat.
Přeji hezké odpoledne.
0/0
2.12.2002 15:37

RoB

Re: Re: Re: Re: Re: Pravý důvod
S plýtváním souhlasím.
K tomu dobrému jobu - ano snažím se, ale musím říct že "de jure" za mne 2/3 platí mí zaměstnavatelé. Tyto peníze ale považuji za své a chovám se k nim, jako bych je do státní pokladny (či jakékoliv jiné) odvedl sám. Mé zaměstnavatele totiž moc nezajímá, jestli je platí přímo mně nebo za mne odvádí státu. Pro ně jsou to náklady a pro mne "daně", které jdou z mého "hrubého" platu.
Myslím, že způsoby jak ušetřit, už ČR řeklo spoustu mez. expertů: škrtat, škrtat. A to nejenom sociální výdaje. Ale na internetu evidentně vládne "socialistická histerie"
0/0
2.12.2002 15:48

Novak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pravý důvod
"Socialistická hysterie" zřejmě vládne. Asi proto, že naše vlády trvale odmítají názory zahraničních expertů. Asi si naši ekonomové, většinou s diplomem za vzdělání v (o) socialistické ekonomice, myslí, že všechno zvládnou sami. Pak to tady tak vypadá. Vemte si plán 4 následujících rozpočtů. Ztráta má činit jeden roční rozpočet. Za 4 roky tedy vydáme jako za 5. To bych, jako podnikatel, dávno zkrachoval. Zadlužení formou půjček uznávám, ale rozumné a na potřebné výdaje. To je ten problém. Socialistické vlády pana Zemana a Špidly neřeší, co bude po nich. Naše děti nám jednou určitě nepoděkují. A podle mého na ten důchod, na který si teď platím, můžu v klidu zapomenout.
0/0
2.12.2002 16:04

Kondor

Re: Re: Re: Pravý důvod
Na tom socialnim a zdravotnim pojisteni opravdu moc neplatite. Normalni clovek z prumerne mzdy zaplati rocne mnohem vic (kdyz pocitam i to co za nej plati zamestnavatel). Jen zdravotni pojisteni je 13,5 % ze 180 000 (15 tis. x 12). Vic nez Vy, a to prumerny plat neni nijak zavratna suma.
0/0
2.12.2002 19:52

Novak

Re: Re: Re: Re: Pravý důvod
No, rozdíl je ale v tom, že když jsem nemocný, nedostanu od státu ani kačku ! Neplatím si totiž nemocenské připojištění, pouze povinné zdravotní pojištění. Kdybych si ho platil, byla by částka zřejmě mnohem vyšší. Pozitivní na tom ale je, že se snažím být zdravý.... vlastně musím, práci za mě nikdo neudělá :o)  No a pracovní víkendy a neomezená pracovní doba jsou také samozřejmostí. Ale nestěžuju si, vyhovuje mi to. Na co poukazuji, je nezřízené rozhazování peněz z našich daní (tedy i z mých!)... a to mě štve. Hezký večer, dnes už končím a jdu odpočívat. Ať se Vám daří.
0/0
2.12.2002 22:31

Kondor

Re: Re: Re: Re: Re: Pravý důvod
Odvody na nemocenskou (pokud se nemylim) jsou soucasti socialniho, ne zdravotniho pojisteni. Ja jsem ale nemocenskou taky nikdy nemel, a kdybych byl nemocny, radsi si vezmu dovolenou, protoze bych na tom jen prodelal. Take Vam preji at se dari.
0/0
2.12.2002 23:39

Novak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pravý důvod
Pravda, je to soucast socialniho pojisteni. Tedy muze byt. Tak nejak to ale neresim, stejne nemocenskou nemam. :o) Hezky den a preji pevne zdravi. Jdu si dat vitaminy.
0/0
3.12.2002 8:19

Re: Re: Pravý důvod
Jsem - jak Vy rikate - ICAr. Na zdravotnim pojisteni platim rocne minimalni castku, to jest 770 Kc/mes. = 9 240 Kc/rok (nikoli tedy Vami uvadenych 8 500). Na to, ze necerpam VUBEC ZADNOU zdravotni peci si myslim, ze je to docela dost. Muj prispevek na duchodce a nemakacenky s rymou je myslim dost velky...
0/0
2.12.2002 15:01

RoB

Re: Re: Re: Pravý důvod
Chcete platit dnes 10 tis ročně i když nic neřerpáte a pak Vám v 50ti uděláme operaci za 1 mil Kč zdarma? Nebo byste si raději celý život na tu operaci šetřil?
Jak se rozhodnete? Jak tak tak čtu, už jste se rozhodl a i zařídil.
0/0
2.12.2002 15:26

Majkl

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
2.12.2002 12:41

John

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
2.12.2002 12:36

Vanous

Re: Špidlovy velké oči
jestli nekdo musi jit delat (hlavne v Praze) za minimalni mzdu, pak je neschopnej a nic jinyho si nezaslouzi! ja studuju VS, mam s prytelkyni byt v centru a i pri studiu si dokazu vydelat, abych mohl platit polovinu najmu, zaloh a jidlo (cca. 6.500,-/mes.). a to mi jeste zbyde na sport a nejakou tu zabavu. je to totiz o tom, ze se staram, shanim a holt si obcas odreknu sedeni doma u TV a jdu nekam stehovat tezky bedny. i tim se da totiz vydelat! chce to jenom nebejt linej a makat a hledat a shanet a makat a hledat . . . . treba prave na internetu (misto horekovani na tyhle diskusi :)))
0/0
2.12.2002 13:01

PEPA_Z_HONKONGU

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
2.12.2002 13:14

hihi

Re: Re: Špidlovy velké oči
Vazeny pane, asi si vubec neuvedomujete, ze je zde take skupina lidi s telesnym postizenim, pro ktere je dulezity i jenom kontakt s lidmi na pracovisti. Prave tito lide casto pobiraji pouze minimalni mzdu, a neni to tedy vubec o tom, ze jsou lini a nechteji pracovat. Zamyslete nad tim!!!
0/0
2.12.2002 13:15

Vanous

Re: Re: Re: Špidlovy velké oči
ale o tech ja vubec nemluvim! jestli ma nekdo telesne postizeni, ktere ho objektivne znevyhodnuje, mel by mu to vynahrazovat stat a to v mire dostatecne!!! taky me vadi, ze treba vozickari jsou na tom spatne (invalidni duchody jsou minimalni, misto toho, aby byly vyssi nez prumerna mzda apod.), ale to je myslim zcela mimo tuto diskusi. ja jsem polemizoval s lidmi, kteri si mysli, ze jim porad nekdo krivdi, ackoliv kdyby chteli, tak by mohli vydelavat vic. jenom trochu te snahy, ze?
0/0
2.12.2002 13:31

hanca

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
4.12.2002 12:59

freespeech

Pokud není schopen zaměstnavatel platit ani minimální mzdu
tak nemá nárok podnikat. Ať táhne někam do Asie.Nikdo ho tu nepotřebuje, bude nahrazen jiným, schopnějším z Unie!!
0/0
2.12.2002 12:28

Jürgen

Re: Pokud není schopen zaměstnavatel platit ani minimální mzdu
Přeně tak. Moje řeč. V Německu je 4 mil nezaměstnaných z kterých si nelze vybrat zaměstnance, musím se podívat u Vás.
0/0
2.12.2002 12:35

Lenin

Blbina a krok k ničemu
Při posledním navýšení minimální mzdy jsme převedli lidi na IČO a Špidla si může trhnout nohou - lidi dostávají více a neplatí se žádné daně a zdravotní.
0/0
2.12.2002 12:24

Tonda

min.mzda
Zvedání min. mzdy bude vést akorát k nárustu nezaměstnanosti v ČR. Pracovní síla se pomalu ale jistě stává v ČR drahou záležitostí. Řada zahr. firem sem přišla jen a jen z důvodů levné prac. síly a inv. pobídek. Začnou odsud pomalu odcházet. Co se týče rize českých firem-jejich zastaralé vybavení-produktivita práce absolutně nedovoluje zvyšovat mzdy. Tudíž bude taktéž docházet k propouštění. A ještě jedna věc: Stát si v podstatě z českých firem dělá výběrčí daní-každý podnikatel musí platit za svého zaměstnance soc. a zdravotní. Čím je vyšší mzda-tím také platí více státu. To je ten sociální stát. To je hlavní důvod proč Špidla a spol. zvedá min. mzdu-aby se zvedly odvody na soc. a zdravotním. Říkám Vám že za čas to tu zde bude děs a hrůza. Sám jsem podnikatel, jenž zaměstnává cca 250 lidí, takže vím o čem mluvím. Od příštího roku začínám propouštět.
0/0
25.11.2002 13:02

Pepa

Re: min.mzda
Tak pane "zamestnavateli" pokud nejste svym zamestnancum schopen vyplacet min. 6200,- Kc za mesic, tak nemate co podnikat! Ta castka je smesna a narky "podnikatelu", ze zacnou kvuli petistovce navic propoustet, take. Zvyste produktivitu, investujte do vyroby a nebudete muset byt existencne zavisly na nizke mzdove urovni.
0/0
2.12.2002 12:08

a

Re: Re: min.mzda
Přemýšlel jste, že ne každá práce zaměstnance má hodnotu 6200 a vyšší? Co když právě hodnota takové prace je třeba 5000?. co byste udělal jako zaměstnavatel vy? Můžete buď ztrácet na takovém zaměstnanci 1200 nebo ho propustit a práci rozdělit někomu jinému.
0/0
2.12.2002 12:23

Pepa

Re: Re: Re: min.mzda
Ale to je prave o te produktivite prace. Pokud mohu toho cloveka propustit a praci rozdelit nekomu jinemu, tak je jasne, ze produktivita prace ve firme je nizka. Nezlobte se na me, ale myslim si, nase ekonomika neztrati vubec nic, pokud se vyroba ktera je tak neefektivni, ze je jeji vytezek 6200/zamestnance, z Ceske republiky zmizi.
0/0
2.12.2002 12:46

Marcela

Re: Re: Re: min.mzda
Můžete mi prosím říci, která lidská práce nemá ani hodnotu  necelých 27 Kč za hodinu ? Mně naopak připadá 5000 hrubého urážející a nikdy bych to žádnému zaměstnanci nedala !
0/0
2.12.2002 12:47

strasak

Re: Re: Re: Re: min.mzda
To je velice snadne. Kazda prace ma na trhu nejakou cenu. Kdyz je ten trh nevyvinuty ci velice maly anebo vubec neexistuje tak samozrejme nelze cekat, ze ten kdo bude prodavat svou praci na takovem trhu bude mit hodnotny produkt (ono to totiz vubec neni o tom, kolik prace ja udelam, ale za kolik ji dokazu prodat). Takze, na kolik byste ohodnotila treba  sekani travniku na Vasem pozemku? A jak dokazete ocenit praci doktora, ktery se stara o lidske zdravi, jehoz hodnota se neda vycislit?
0/0
2.12.2002 13:51

Marcela

Re: Re: Re: Re: Re: min.mzda
Sekání trávníku určitě nepořídím za 27 Kč na hodinu + nějaká částka na amortizaci sekačky a náklady na palivo do sekačky. A ani bych si takovou částku nedovolila nabídnout, ostatně by mi za ni určitě nikdo trávník neposekal. Ocenit práci lékaře finančně lze samozřejmě těžko ( i když dle tabulek má třeba ledvina hodnotu kolem 45.000, takže lze ocenit člověka :-)), ale zrovna tak nelze tímto způsobem ( náklady , tržní hodnota apod.) ocenit práci zdravotních sestřiček , učitelů, maminky na mateřské dovolené apod. Jak byste pak ocenil třeba práci řidiče autobusu, vždyť za kolik lidských životů nese zodpovědnost. 
0/0
2.12.2002 15:06

Bogan

Re: min.mzda
Jaký je tedy průměrný plat ve Vaší firmě. Dneska jsem si přečetl, že v ČR je to 15 000,- Kč. Tak si to porovnejte s minimální mzdou.
0/0
2.12.2002 12:27

Otík

Hezké!
Je to velmi dobrý tah na voliče.Ale co dělají ti lidé,kterých se minimální mzda týká?Je to také záležitost pro nezaměstnané a tam si doufám tvrdit je většina těch,kteří ani dělat nechtějí.Přitom práce je zde v Praze více než dost.Pro nezaměstnané,kteří chtějí brát podpory by měl být vytvořen program třeba čištění města a jeho okolí.Ať dělají pomoné práce,než seženou to co hledají.Peníze bych jim dal až po tom,co by něco odpracovali a doložili potvrzení.Minimální mzda je v mnoha případech vyšší než normální mzdy 
0/0
25.11.2002 8:49

Pepa

Re: Hezké!
To je zase pitomost: jak muze byt min. mzda vyssi nez "normalni" mzda? Nepletete si to nahodou se zivotnim minimem? Minimalni mzda je nejmensi mozna castka, kterou dostane clovek PRACUJICI na plny uvazek. A ze by 6200,- Kc bylo neumerne moc, to si teda zrovna nemyslim.
0/0
2.12.2002 11:59

Jarda

Kde najdu min.mzdy pro profese?
Kde na internetu najdu minimální mzdy pro jednotlivé profese? Píšete o nich v článku.
0/0
25.11.2002 8:12

Janek

Re: Kde najdu min.mzdy pro profese?
Jak píše Petr S, je to nařízení vlády č. 333/1993 Sb., které bylo upraveno nařízením č. 437 z roku 2001. To vše můžeš najít ve Sbírce zákonů na stránkách Ministerstva vnitra (www.mvcr.cz) v rubrice věnované odborníkům.
0/0
25.11.2002 9:36

Jarda

Re: Re: Kde najdu min.mzdy pro profese?
To jsem našel i četl, ale jsou tam pouze jednotlivé tarify. Nevím který trarif odpovídá té které profesi. Najdu toto někde na interneru?
0/0
2.12.2002 13:51

Roman

To nepomuze
Vic by pomohlo davat min penez na armadu nezamestnanych a simulantu a v navaznosti na to snizit odvody na socialni a zdravotni, ktere jsou u nas nehorazne vysoke. Zvetsil by se tak odstup mezi podporou a platem a melo by zase smysl chodit do prace.
Jenze dokud budou u kormidla Spidlovci, nikdy se napravy nedockame, naopak bude hur.
0/0
24.11.2002 0:49Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.