Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Zemědělci se ´sraba´ nedočkali

Zemědělci mají smůlu na počasí, prší. Ministerstvo zemědělství má smůlu na zemědělce. Budova je v jejich obležení. Chceme rovné podmínky, hřmí pod okny úřadu. Po chvíli rozechvívají okenní tabulky také první nárazy létajících vajec. "Jsou ještě náboje?" ptá se po několika přesně mířených zásazích jeden z demonstrantů. "Bude to tu pěkně smrdět," dodává spokojeně. "Vylez, srabe," vyzývá nakonec ukrývajícího se ministra Jaroslava Palase.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Laco

Čím více budou protestovat tím lépe
Čím více se budou zemědělci bouřit tím více pustí EU, jelikož nemá v této věci čisté svědomí. Jejich navržená částka dotace je pouze nejspodnější limit. Podle výše protestů se bude zvedat. Je nepochopitelné, že tajná služba tyto protestní akce skrytě nefinancuje a nepomáhá zajišťovat účast. Zemědělci si to pořádně neuvědomují ale spoustu lidí jim dává za pravdu. Současný stav je nevysvětlitelný pro žádnou filosofii.
0/0
6.12.2002 9:15

Komunista

DŮSLEDEK BURŽOAZNÍ SPOLEČNOSTI
Tato demostrace rolníků je jasným důkazem toho,do jakého stavu se logicky musí dostat společnost s kapitalistickým systémem. Budiž je i prvním ze spousty dalších a mnohem větších protestů pracujících dělníků a rolníků proti ožebračování a proti bohatnutí nejvyšší třídy z nadhodnoty pracovníkovy práce. Buržoazní struktury musí pochopit, že myšlenky socialistické revoluce, obsažené v Marxově,Engelsově a Leninově díle zdaleka nejsou mrtvé. Naopak, budou ještě hodně slyšet.
0/0
5.12.2002 21:02

francl

Dotace do zemědělství jsou nezbytné!!!!!!!!!!!!!!
Nejenom že se po vstupu do Unie nepodaří podstatně víc vyvážet do Německa kde "jsou přece vyšší prodejní ceny", - konečná cena je zatížena náklady na dopravu, marketing, obal a prodej, a nebude jiná než u výrobku německého, takže cenou na krámě neprorazíme. Výkupní ceny budou v Unii stejné - už teď jsou u některých našich komodit téměř stejné jako tam- takže by se zdálo že český zemědělec při nižších výrobních nákladech musí prorazit na německém trhu vyšší ziskovou marží. Tu sice má (německé potraviny se prodávají někdy i pod výrobní cenou), ale německé potraviny jsou dotovány tak silně, že Němci si mohou dovolit dodávat na trh za nižší ceny než nedotovaný nebo málodotovaný zemědělec český, a tak by se mohlo stát že nás nakonec Němci vytlačí i z našeho trhu přestože vyrábějí mnohem dráž než my!------
 A jak je možné že Němci dotace poskytují když na zemědělství "doplácí"? - Bez nich by německé zemědělství bylo odsouzeno k zániku protože vyrábí ve srovnání s jinými zeměmi příliš draze. Ale rozhoduje to, že jednak se aspoň podstatná část potravin vyrobí doma (což podporuje koupěschopnost) - jinak by se musely dovážet, a kde na ně vzít když zvyšovat vývoz jiného zboží nelze - trhy jsou obsazené, že, - a jednak by museli naplno podporovat nezaměstnané zemědělce a byly by problémy s osídlením venkova a udržováním krajiny. Proto Němci dotace nevzdají, je to pro ně pořád ještě výhodnější než dovoz (a navíc aspoň nějaká strategicky prozíravá potravinová soběstačnost). --------
A protože mají dotace mnohem vyšší než budeme mít my, hrozí nebezpečí že přes jejich vyšší výrobní náklady vytlačí naše levně vyrobené výrobky i z našeho trhu a přivodí zkázu našeho zemědělství. - Za co my budeme potom kupovat potraviny když vývoz jiného zboží zvyšovat nelze (už tak máme každoročně mnohamiliardový schodek zahraničněobchodní bilance), z čeho budeme podporovat nezaměstnané zemědělce a kdo bude na vesnici žít a udržovat krajinu???
0/0
5.12.2002 13:26

ddt

...
Popíliť, všetko popíliť!!!
0/0
5.12.2002 12:45

sat1

no srab, jak se to vezme
Ze je Palas figurka to je celkem jasny. Ale jestli je srab ten kdo se odmitne postavit vice nez minimalne petsetinasobne presile, ktera ma nasilne chovani, jako hazeni vajec, tak jsem srab taky.
 
0/0
5.12.2002 10:29

max

Re: no srab, jak se to vezme
..tak to bych podepsal...
0/0
5.12.2002 15:10

reaktor

Re: no srab, jak se to vezme
0/0
5.12.2002 21:33

jasmin

a vo tom to je!!!
uz se tesim az po vstupu do EU budou stat rohliky 5Kč, ovoce za půl milionu kilo, to bude parada! ale zase budu moct pracovat v EU což bych mohl it teď, pokud bych si vyridil to nemecke obcanství! =) potrebuju vubec EU? asi ne.
chtelo by to v tech akcich pritvrdit, palasovi vysvetlit o co jde, A VO TOM TO JE!
0/0
5.12.2002 10:18

Hrzbitovnick

Re: a vo tom to je!!!
Proč by měly stát rohlíky pět korun? Spíš budou levnější, protože budeme muset zrušit ochranářská cla na obilí a pekárny budou moci nakupovat mouku levněji. S ovocem to bude totéž. A ještě malá připomínka k diskutujícím-mám pocit, že většina z vás bere jako naprostou samozřejmost, že ministr zemědělství je nějaký vrchní ochránce zemědělců - měl by to ovšem být úředník, který zastupuje ve vztahu k zemědělcům stát a jeho zájmy, potažmo tedy zájmy všech občanů - a já osobně kašlu na to, jestli budu pít mléko české nebo rakouské, mě zajímá jeho kvalita a cena. Pokud někdo nedokáže konkurovat potravinám zvenku, ať se na to vykašle a jde dělat něco užitečnějšího než brát dotace a stěžovat si, jak jsou nízké! Většina podnikatelů dostane místo dotací h...o a místo řevem a házením vajíček se snaží uspět prací, tak ať to zemědělci dělají stejně. Howgh.
0/0
5.12.2002 18:57

Tom

Re: Re: a vo tom to je!!!
Presne tak! Trochu zaprsi, zemedelci si zacnou stezovat ze takhle zbankrotujou, ze je cela uroda pryc a stat jim pekne zacaluje vsechno! To by se mi taky libilo! A proc se vsude pestuje jen repka olejka? Vsude kam se clovek podiva je zluto! Z repky se lidi nenajedi...!
0/0
5.12.2002 19:04

Jindra

Re: Re: Re: a vo tom to je!!!
Zapršení nevadí ,ale to že ceny za produkci jsou pod náklady to jo .  Když při planu osevu a platbách vstupu je cena X a za 9 měsícu při prodeji je cena o1 třetinu menší to jo ! Je pravda ,že se řepky (ja používam olej na smažení ) malokdo nají ,ale její plus je že ji v EU nedotují a lze ji vyvezt za rozumnou cenu do němec a udrží to cenu u nás takovou jaká byla při začátku výrobního cyklu !!!!!Mimo jiné ročního !!!!!!!!!!!!!! Když jezdím na hory nebo na vodu ,rad bych i nadále chodil po loukách a né v kopřivové džungl(pcháčové bezové a jiné ) což se nám při teto politice v zemědělství muže také stát
0/0
5.12.2002 22:57

Kesi

Re: Re: Re: Re: a vo tom to je!!!
Takže jsme konečně u toho. To jediné k čemu potřebujeme zemědělství, je vzhled naší krajiny. Protože KAŽDÝ si ve finále koupí raděj levnější a kvalitnější výrobek z EU, a je mu úplně jedno, že ho dotuje ta či která vláda. Naopak. Proč si nekoupit jablko, na které mi z jedné třetiny přispívá německá vláda.
0/0
6.12.2002 9:46

Jindra

Re: Re: Re: Re: Re: a vo tom to je!!!
Protože to jablko ,až je u nás nikdo pěstovat nebude tak už nikdo dotovat taky nebude . A ta kvalita .......to je na dlouhou debatu ,pokud člověk zná všechna fakta .
0/0
6.12.2002 17:13

cool

To jsou ale srandisti....
Teda v ty Praze je koukam docela sranda ! Komicke je, ze se ani ne pred mesicem podarilo ukocirovat antiglobalisty, a ted tam par hnojaru vymaluje vajickama :-)))
0/0
5.12.2002 10:12

kopřiva

jen houšť a větší kapky !!!
když si pořádně zadupeme, politici se podělají strachy
0/0
5.12.2002 9:20

Lukas

Re: jen houšť a větší kapky !!!
Ty z vás budou mít tak možná prdel. Jako ostatní lidi.
0/0
5.12.2002 9:50

David

Re: jen houšť a větší kapky !!!
Hloupí hnojaři, alkohol a hlavně nejednotnost. Moc jste si burani neposloužili. Nasazený vepřový hlavy to dost dokumentovaly :)
0/0
5.12.2002 10:30

p.Bazén

Cenzura médií ???
Není my jasné proč TV Nova nevysílala v hlavním zpravodajství " Naše zemědělce v Praze" a proč se člověk nemůže svobodně vyjádřit na internetu. Máme zde zase totalitní cenzuru mocných? Chtějí aby národ viděl demonstrace a nepokoje? Národe hádej, můžeš už jenom 2 krát, protože je nejvyšší čas ... 
0/0
5.12.2002 8:29

Věra

Re: Cenzura médií ???
Pomalu, ale jistě a bude to ještě horší, až to BUDE NEJHORŠÍ... věř tomu, říká se tomu GLOBALIZACE A POLICEJNÍ STÁT A TO CELOSVĚTOVĚ. A VLÁDA JEDINÉHO STÁTU CELÉMU SVĚTU - O TO SE POKOUŠÍ USA I RUSKO. Ale zase na druhék straně víme, jak dopadl DRANK NACH OSTEN...
0/0
5.12.2002 10:01

abc

abc
  
0/0
5.12.2002 7:27

Stréc

Souhlas s označením "srab"
Viděl jsem vystoupení p. ministra v TV zpravodajství a jsem zděšen. Proč nežádají zemědělci rovnou odstoupení tohoto slabocha. To se o ně stará skutečně reprezentant. Tipoval bych to příště na další pražskou defenestraci. Pokud je tato vláda složena z takových lidí jako ministr zemědělství, pak se máme na co těšit.
0/0
4.12.2002 22:59

Marie

Re: Souhlas s označením
Milý strécu, mám obavy ( v duchu možná naději ), že to zemědělci udělají, každý úředník by si měl uvědomit, že jejich palice je hodně tvrdá.
0/0
5.12.2002 13:10

Franta a taky Franta

Vládní zbabělci se přece nebudou bavit s lidmi.
Být hrdinou za pevnými zdmi ministerstva ta ková je skutečnost dnešních dnů.Pan ministr je hrdinou tak v te bandě stejných skrachovanců v politice jako je on.V parlamentu tam se to kecá a bodejď ne za ty peníze .Kdyby však promluvilmohlo přistát nějaké to vejce na něm a ten hnůj co tam zbyl po demonstraci ma asi stejnou váhu jako jeho slova.Byla by to slova pro lidi a těch se hrozně naši politici bojí.Hubu nakřivo a červenejse.
0/0
4.12.2002 21:17

David

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
5.12.2002 13:45

XXX

Vysoka skola zemedelska?
Ta skola se snad uz davno jmenuje jinak:) Mozna onen "student" studoval nekdy pred dvaceti lety.
0/0
4.12.2002 16:45

pedro

Re: Vysoka skola zemedelska?
To je správná poznámka, ta škola se totiž jmenuje Česká zemědělská univerzita. www.czu.cz
0/0
4.12.2002 19:58

džidži

Re: Re: Vysoka skola zemedelska?
Označení, že student je z vysoké zemědělské školy nemá s oficiálním názvem instituce nic společného. Zemědělstvím se zabývá třeba i Mendelova univerzita v Brně.
0/0
5.12.2002 9:21

Lumír

Re: Re: Re: Vysoka skola zemedelska?
Tak tak, ba i Jihočeská univerzita. :-)))
0/0
5.12.2002 14:54

Franta

Odvolat a hotovo !
0/0
4.12.2002 16:37

jana

Re: Odvolat a hotovo !
YES !!!
0/0
5.12.2002 13:12

Google

Re: Odvolat a hotovo !
Zemědělce? Snad ne chudáka Palase? Konečně někdo, kdo se tu snaží pro rolnictvo něčeho dosáhnout a oni mu vybílí zasčdačku shnilými pukavci!
0/0
5.12.2002 13:31Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.