Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Na poli u Kladna vyrostl hrad

Podnikat se dá skoro se vším, obzvláště pak v Čechách. Takže proč by si kladenský boháč Pavel Orna, majitel řady lukrativních nemovitostí jak na Kladně, tak i v Praze, nemohl postavit svůj vlastní hrad. Kopie historické stavby, která bude stejně jako ostatní památky na jaře otevřena veřejnosti, vyrostla na západ od Prahy, v obci Červený Újezd.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Fanton

Kde vzal pan Orna penize?
Kdo mel na zacatku devadesatych let penize do podnikani? Komousove. Pan Orna byl dlouholetym clenem KSC, sedel leta na nomenklaturni funkci, takze mel dulezite kontakty. Kam vitr, tam plast. Je v tomhle ohledu opravdu skvele vybaveny. Kdyby ted prisli cinani, necha si udelat plastiku oci. A zase bude pekne hezky u korytka. Zase bude vydelavat. Je to proste podnikavej clovek.
0/0
29.5.2003 23:58

Jirka

Shrnutí
Tak jsem si přečetl všechny příspěvky. No, opravdu zajímavé. To že si pan Orna cosi postavil a nazývá to hradem, to si nedovolím hodnotit. Nejsem z oboru a tak z fotografie neumím posoudit, zda se jedná o hrad, tvrz či hradiště. Ale to je asi celkem jedno. Mnohem důležitější je, že pokud zde někdo ví, nebo předpokládá, že pan Orna přišel k penězům nelegálně, tak je jeho povinností to nahlásit PČR. Pokud tak neučiní, mohl by být spolupachatel. Druhá věc, která mne dost překvapila je, že student FFUK má problémy s pravopisem. Kde studuje syn p. Orny jsem se nikde nedočetl, ale ani jeho příspěvky nejsou bez chyb. Jak mohou tito lidé studovat, když nezvládají učivo základní školy??? Ostatními příspěvky se nezabývám, ale těch chyb (nepočítám překlepy, ty dělám taky) tam je taky dost. Třetí věc je prvotní záměr na Křivoklátě. K tomu jen krátce. Před časem jsem tam byl s rodinou a příbuznými z Austrálie. Hned na nádvoří jsem byl seřván průvodkyní, že když mám s sebou kameru tak ať si jdu zaplatit poplatek (ne zrovna malý) za natáčení - ještě než stihla pozdravit. Tak tam se mi opravdu líbilo! A ať to je jak chce, pokud p. Orna zaměstná na svém hradě trvale, nebo přechodně nějaké lidi, tak to je dobré, ne? Aspoň se nebudou muset zúčastňovat potupného kolečka na ,,pracáku“, který práci sežene stejně jen zřídka! A pro upřesnění, jsem živnostník, který nemá zaměstnance a tak dělá sám na sebe.
0/0
16.1.2003 12:50

jan orna

Re: Shrnutí
myslím, že jste to napsal velmi přesně. pokud kdokoliv má oprávněné podezření, že majetek vznikl jakkoliv nezdaněně či nelegálně, je tu Policie a její příslušná oddělení. planné závistivé řeči jsou k ničemu. ať ti, kdo tak jistě mluví o nelidském původu penež, to také dokáží.
pan Orna mladší, tedy já, jsem narozdíl od studenta FFUK "pouhý" vystudovaný středoškolák s maturitou na obchodní škole.
s ostatními Vašimi připomínkami beze zbytku souhlasím.
0/0
16.1.2003 20:23

F. Záruba student UDU FFUK

Jo a zapomněl jsem že...
Jo a zapomněl jsem že Křivoklát patří k našim nejnavštěvovanějším památkám (mám pocit že je na ¾ místě) a jeho kasteláni patří k těm schopnějším… a popravdě se nedivím že ho s nápadem udělat z jednoho nejkrásnějšího a nejzachovalejšího hradu jarmark vyhodili (Křivoklát je v mé stupnici hodnocení i před Karlštejnem). Na jejich místě bych udělal to samé.
0/0
13.1.2003 20:42

Great.Leon

Re: Jo a zapomněl jsem že...
Milý studente, sem taky student a na rekonstrukci hradu si šetřím už dlouho ze svých výplat průvodce na Křivoklátě. (Toje pro bodyguarda Orny). Nej sem tady jako obhájce Křivoklátu, ten hájí 1000 let historie. A musel bych se propadnout hambou kdyby paní Šindelková jako kastelánka, přijala nabídky tohoto slaboduchého "vydláka". A pane Orna mladší... ...bylo to nutkání obhájit vlastního otce silné? ... a taky trochu úcty k druhým by neškodilo!! Zamyslete se nad sebou nebo to tak daleko jako váš otec nedotáhnete :)))
0/0
14.1.2003 0:37

jan orna

Re: Re: Jo a zapomněl jsem že...
člověče znáš toho, o kom píšeš? jak tohle můžeš vědět? ten slaboduchý vidlák (protože vidle nejsou vyjmenované slovo, to jen pro vývoj tvých studijních aktivit) plní daněmi rozpočet jako kdokoliv jiný. i za jeho i moje daně studuješ. problém s Čechy je v tom, že si neumí vážit lidí, kteří něco dokázali. já jsem nedokázal vůbec nic, ty taky ne, takže vůbec nemáš právo se jakkoliv úspěšné lidi otírat. naopak bys měl přivítat, že díky nově zdaněným penězům z tohoto a jiných projektů, můžes studovat v lepších pomínkách.
a proč hájím svého otce? právě proto, že mám úctu ke všemu, co dokázal. chceš po mě úctu k druhým, ale sám si nevážíš vůbec nikoho. vůbec nás neznáš, nic o náš nevíš a vaříš z vody - z toho, co jsi "zaslechl" nebo si "přečetl" v novinách. vážně si myslíš, že by slaboduchý vidlák dokázal řídit společnosti generující milionové zisky každým dnem? raději se nad sebou zamysli, nejsi spravedlivý.
0/0
14.1.2003 12:27

Killy

Re: Re: Re: Jo a zapomněl jsem že...
Milý Jene Orno. Není to tak dlouho, co jsem čítal v Kladenském kováku podobné žvásty o úctě ke svému tatínkovi a jeho činění z pera synků pana akad. architekta Stehlíka. Ten je zcela stejného ražení jako váš tatínek. Protože jsem Kladeňák vím přece jen ledacos víc o výsledcích podnikání Vašeho otce. Také se to tady v chatu někde i objevilo. Ať se novinář optá nájemců obchodů na pěší zóně, kolik přispívají Vaší rodině a jak musejí držet vysoko ceny, aby vyžili. Ty ceny zboží platíme my a část z nich strkáme do Vaší kasy, do kasy úspěšného podnikatele. A za tyto naše peníze postavil se "Hrad". Vždyť je to jednoduchý zákon kapitalizmu. A zeptej se svého táty, jak opravdu, ale opravdu ke svému jmění přišel. Balancování na hraně zákonů končí leckdy tak jak končí a boží mlýny se stále otáčí. Všechno co souvisí s diskuzí - Křivoklát-Orneyland tady vedenou jsou jen žvásty a mlácení prázdné slámy.
0/0
16.1.2003 11:43

jan orna

Re: Re: Re: Re: Jo a zapomněl jsem že...
milý Killy, který se asi bojíš představit...
můj otec narozdíl od p. Stehlíka "nikdy nikomu nic" nedlužil, ani státu, ani soukromým osobám. za jeho podnikáním nikdy nevznikly dluhy, natož pak zpustlá a zničená fabrika. to tedy podle tebe znamená "stejné ražení"?
nájemci obchodů a kanceláří přispívají na to, aby se celá pěší zóna probudila. nainvestovaly jsme do těch domů desítky milionů, aby vypadaly aspoň tak jak teď vypadají. před deseti - dvanácti lety to byly šedivé vybydlené zříceniny. a teď? víš sám. za investice máme nájem, je to úplně férový obchod. vysoké ceny v obchodech? a to vyčítáš ty mě? jeď se podívat do Prahy, do Plzně, kamkoliv. chceš mi říct, že tam mají rapidně jiné ceny? nenech se vysmát, každý majitel domu chce na svém domě vydělat. když je lidem vzhled centra města ukradený, stejně jako možnost si na Kladně koupit cokoliv co jinde, a třeba posedět v hezkých kavárnách či restauracích, tak se to pak snadno obviňuje. co jsi ty osobně pro město udělal? nemáš právo nám něco vyčítat.
otcovo jmění vzniklo z prodeje deníku EXPRES, který vycházel tuším od 90tého roku. pak následovala mravenčí práce, roky bez jakékoliv dovolené, usilovné přepočítávání každé koruny až do doby, kdy se všechny úvěry splatily a společnost začala plynně fungovat a vydělávat. nikdy jsme se zdrojem našich prostředků netajili. jestli si myslíš, že v dnešní době lze být tak vidět a být jakkoliv spjat s nelegálními penězi či aktivitami, tak jsi blázen. kdyby bylo proč nás z něčeho obviňovat, už by se tak dávno stalo. platíme daně, platíme mzdy a všechny odvody, platíme faktury všas a i před splatností, všechny poplatky jsou vždy uhrazené a děláme vše proto, aby naše město vypadalo lépe, lidem se lépe dařilo a naše země prosperovala. jsme JEN úspěšné podnikatelé, ale úspěch se v zemích Českých neodpouští.
0/0
16.1.2003 20:43

Daniel

Re: Re: Re: Re: Re: Jo a zapomněl jsem že...
Sice dnes slyším jméno "Orna" poprvé, ale z uvedených příspěvků mám dojem, že většina kritiků p. Orny opravdu vaří ze své závisti a zapšklosti. Naopak se mi líbí, jak hájíte svého otce.
0/0
17.1.2003 15:10

F. Záruba student UDU FFUK

Docela povedený pokus legohrad...
Docela povedený pokus legohrad, ale jinak jsou to v podstatě vyhozený peníze. Možná že příště by bylo docela moudrý podobnou stavbu konzultovat s někým, kdo alespoň vyděl hrad z autobusu. Můj soukromí pocit je, že místo stavby rozmarného sídla, mohl pan podnikatel své těžce vydělané peníze vložit například do opravy některého z mnoha desítek chátrajících hradů v Čechách, nehledě na to že by tam taky mohl provozovat ten svůj jarmark a taková to akce by ho jistě zapsala zlatým písmem mezi největší osobnosti českého kulturního světa, ale to co jsem vyděl se bezpečně zapsalo do černé knihy lidské rozmařilosti typu „mám nato, tak co!!!“. Zvěrem lze konstatovat, že tento pokus je promarněnou šanci s dobrým úmyslem… škoda.
0/0
13.1.2003 20:33

jan orna

Re: Docela povedený pokus legohrad...
milý studente,
asi jsi nečetl co jsem psal, tak se ti to pokusím vysvětlit znovu. nejde o "rozmarné sídlo", ale o komerční projekt. kdyby to bylo sídlo k bydlení, asi těžko by se o tom psalo, a asi těžko bys o tom vůbec věděl. pleteš jedno přes druhé.
v zásadě jde tedy o to, že jakýkoliv bohatý člověk, který neinvestuje své vlastní zdaněné prostředky do "státních památek", je rozmařilý a nekulturní blázen. já tedy doufám, že si už od školky na rekonstrukci hradu šetříš :) a jestli ne, nemáš nejmenší právo určovat, do čeho by ten či onen měl dávat své peníze.
0/0
13.1.2003 23:44

F. Záruba student UDU FFUK

Re: Re: Docela povedený pokus legohrad...
Já nic nikomu neurčuji a je to vaše vizitka co si za své zdaněné peníze postavíte. Už jsem vyděl pyramidy v Lhotě, texaský statek ve Vestci, něco co připomíná mississippský parník za Zbraslaví a spousta podobných objektů, které spojuje nevkus a především nepochopení jakékoliv kulturní tradice. To že váš objekt má být komerční na tom nic nemění… popravdě nechápu, proč bych se měl jezdit dívat na kopii Theodorika na Kladno, když jeho originály mohu shlédnout in situ na Karlštejně, nehledě na to že několik exemplářů je v NG. Země, která přetéká památkami, nepotřebuje další, ale zachovat stávající pro budoucnost (nejsme v Americe), což bohužel stojí peníze… a ne všechny památky jsou státní. V podstatě s vámi souhlasím že na našem kulturním dědictví se dá vydělat, ale opravdu to nespočívá v jarmarku, ale především turistickém ruchu – nebudu se zabývat jak to funguje třeba ve Francii, kde jsou z turistiky živi celé regiony a to nemluvím o Provence, ale třeba o Languedocu, kde životní úroveň je podobná jako v ČR. Vyděl jsem desítky chátrajících zámku, hradů a ještě více tvrzí a není smutnějšího pohledu, než na novodobou zříceninu, která byla ještě nedávno obývaná a dnes zejí v jejích klenbách díry, krovy se pomalu rozpadají, vše je zarostlé do kopřiv lidské ignorance, a tak se naše památky pomalu noří do zapomnění… . No ale když si myslíte, že to co jste si postavil je hrad, tak je to hrad, ale příště si zaplaťte aspoň někoho, kdo hradům skutečně rozumí…
0/0
14.1.2003 10:47

jan orna

Re: Re: Re: Docela povedený pokus legohrad...
jsem rád, že jste mou připomínku pochopil. musím s Vámi ve většině souhlasit, je na každém z nás co chce vidět, kam se vypraví a kde utratí nějaké ty peníze. turistický ruch je přínosný pro jakékoliv stavby právě proto, že nechátrají a mají možnost se rozvíjet. bylo by velmi příjemné rekonstruovat starý hrad, ze kterého zbylo už jen opravdu málo. bohužel se však nepodařilo v potřebném okolí nalézt něco, co by otcově představě vyhovovalo. proto zvolil vlastní stavbu. název "hrad" je možná trochu nadnesený, to s Vámi souhlasím, spíše bych to nazýval zemanským dvorcem. pro propagaci ale "hrad" lépe zní a jelikož by se tam měly nějaké ty peníze vydělávat, jde hlavně o to. v žádném případě si nikdo nedělal vize ve smyslu nahrazení Křivoklátu nebo jiných opravdu historických památek. je to "prostě něco jiného", nic víc, nic míň.
kdyby se lidé patřičně starali o památky kolem sebe, ty by nechátraly a mohly by být nějak příjemně využívány všechny. bohužel zánik menších hradů a hradišť, kostelů a dalších historických staveb, byl za komunistického ignorantismu velmi viditelný. osobně netuším, jestli se všechny ty polorozpadlé skvosty podaří obnovit. on to totiž z finančního hlediska je mnohem dražší podnik, než si postavit něco nového.
0/0
14.1.2003 12:04

daniela

Re: Docela povedený pokus legohrad...
Zárubo, Zárubo... i když to vypadá legračně, přeci bych jen - být Tebou - psala slovo "viděl" s měkkým i... Jednou jsi student a nějaká ta "gramatyka" by ti neměla být ukradená :-)))
0/0
15.1.2003 8:24

BonerD

Lehce kýčovité, ale proč ne?
Nevím v čem by měl být problém. Když už může být např. skanzen v Ostré, příp. i historicky věrnější Řepor, archeologické skanzeny či Wothanburg? u Hrádku n/Nisou. Možná je trochu škoda, že p.Orna nevyužil pro své záměry nějaký skutečný zdevastovaný hrad či zámek a že jich v Česku je požehnaně!
0/0
13.1.2003 14:14

BonerD

Lehce kýčovité, ale proč ne?
Nevím v čem by měl být problém. Když už může být např. skanzen v Ostré, příp. i historicky věrnější Řepor, archeologické skanzeny či Wothanburg? u Hrádku n/Nisou. Možná je trochu škoda, že p.Orna nevyužil pro své záměry nějaký skutečný zdevastovaný hrad či zámek a že jich v Česku je požehnaně!
0/0
13.1.2003 14:13

jan orna

tuneláři, mafiáni a obdobná zvířáta
příspěvky pod tímto článkem jasně ukazují nevyzrálost naší celé společnosti. jsem synem onoho pana Orny a některým reakcím jsem se od srdce smál, jiné mě potěšily a nad dalšími jsem nevěřícně kroutil hlavou.
to je u nás ještě vážně tak málo lidí, kteří nevidí za každým bohatším člověkem podvody, mafii a konspirace? ony to ve Vás živí média, jejich schopnosti odhalovat skutečné viníky často končívají zoufalými pokusy o to, aby se úspěšný člověk špinil kdykoliv je to jen trochu možné. nechci tady obhajovat žádnou ze známých kauz, ale chci se jen zeptat těch, kteří mou rodinu nazývají tunelářskou, do jakého konkrétního tunelu jsme byli zapojeni? samozřejmě do žádného, proto se Vašim snadným soudům musím jen smát.
další pán zná mafiána, který je obklopen i ruskými bratry :) člověče, Vy už se na tu televizi vážně nedívejte, má na Vás opravdu špatný vliv. nespekulujte o mafiích, Vaše tvrzení se nezakládá na pravdě. řádně zdaněné nájemné za pronájem nebytových prostor v domech, které vlastníte, není zločiněm a to, že prostě někomu jeho podnikatelský plán nevyšel, je prostě smutná skutečnost, ale neznamená to, že vlastník domu je mafián.
tento hrad nebyl postaven pro jiné než komerční využití. je to podnikatelský projekt jako řada jiných. někdo tu napsal, že to bude "zábavní park" a měl pravdu. nikoho tam nezvu, ani nenutím k návštěvě. svůj volný program ať si každý organizuje jak chce, a pokud se někdo zastaví, v restauraci, prodejně či muzeu, je to jen jeho věc. je to stejná volba, jako jestli půjdete do kina. jsou lidé, kterým se tam bude líbit, a i lidé, kteří se tam už nevrátí, ale opět je to jen jejich volba. tento hrad si nedělá naděje na zvolení kulturní památkou :) je to projekt, jako řada jiných. třeba uspěje, třeba ne, má stejnou šanci jako cokoliv jiného. nám by však i případný neúspěch nohy určitě nepodlomil.
děkuji všem, kteří se nenechali svést na cestu podezřívavostí a obviňování z něčeho, o čem "jen slyšel".
Jan Orna
0/0
13.1.2003 13:43

bílá paní

Re: tuneláři, mafiáni a obdobná zvířáta
Ten hrad je dobrej napad, at uz to kdo chce nazyva jak chce. Soudit jestli je p.Orna tunelar nebo ne by nemel nekdo kdo ho nezna. A kdyz uz ma tolik penez je myslim docela fajn ze je vyuziva takto, taky si mohl postavit vilu na nejakem ostrove. Tohle bude alespon neco pro deti. Myslim ze pamatek mame sice dost ale nejsou dostatecne vyuzivane pro verejnost. Tech mist kde se da videt remeslniky pri praci je jen velmi malo. U Nas mame hrad Helfsyn, kde je zachovana kovarna, kazdy rok se tam sjizdi kovari z Evropy a soutezi. Tahle akce ma dost velky ohlas a prestoze je ten nas hrad pouze zricenina, tak takovymi akcemi prilaka spoustu lidi. A hrad si tim vydela sam na sebe a na opravy. Podobnych prilezitosti je bohuzel dost malo, takze se urcite prijdu podivat.
0/0
13.1.2003 14:41

bluebird

mf at jde nekam.....
tak ja nevim co si mam o nas cechach myslet. je mi na nic. nechapu jak se seriozne tvarici mlada fronta muze spustit aby otiskla neco takoveho......
a pro ty zvas kteri jen kritizuji, zkuste si neco takovyhleho dokazat a pak uvidime.....
0/0
13.1.2003 12:43

Tas

peknej "hrad"
Tedy ja mit takove penize, tak si necham postavit neco, co alespon jako hrad vypada. Je videt, jak tomu pan podnikatel rozumi.
0/0
13.1.2003 11:43

Juráš

Tak Ornalend se rozrůstá...
Zaujal mě dojemný článek o "podnikateli" p. Ornovi a jeho "kulturních" záměrech. Tomu se nedivím. Co mě překvapilo, je zatím malý ohlas čtenářů z kladenska, kteří akce dotyčného podnikavce znají. Čtenáři, co o něm slyšíte poprvé, neodsuzujte předem ty, co dotyčného příliš v lásce nemají a nenazývejte je závistníky... Jestli je něco a někdo modelem pro "pravého" českého podnikatelského mafiána, je to onen pán. Pro tápající - kde vzal ten pán v 90 roce peníze na koupi obchodů na kl. pěší zóně - nebo jak zaplatil zboží z těchto obchodů - a další kousky. U tohoto pána lze však v této zemi doufat už jen ve vyšší, nadpozemskou spravedlnost... P.S. A ty milióny mu fakt nezávidím...
0/0
13.1.2003 10:40

bluebird

Re: Tak Ornalend se rozrůstá...
asi nema cenu ti to vysvetlovat kde to vzal, proste makal uz driv....
0/0
13.1.2003 12:48

Ing. Papazian

Do hradu to má hony daleko
Pokud vidím dobře, je to shrumážď několika rodiných domků s věžičkou připomínající vzdáleně zámeček, ale rozhodně ne hrad. I ten zámeček nepůsobí příliš esteticky, nevím, jak zapadá do okolní krajiny, ale spíše také ne. Naši předkové komponovali zámek do okolní krajiny jako skvost, který krajinu doplňoval a esteticky dotvářel. Obávám se, že tento shluk staveb toto neplní. Řemeslníci budou mít sice k práci teplo, ale jinak raději pojedu tradičně vlakem na páru na hrad Křivoklát, kde o velikonocích např. jsou krásné velikonoční zvyky, jarmark a v místnostech pro řemeslníky zima není.
0/0
13.1.2003 10:37

Trouble

To ze je hrad :)))???:(((!!!
Snad podivna zvonice, ale hrad je trosku neco jineho, ehm, ale jinak sranda :))
0/0
13.1.2003 10:36

MMM

V pohode!
Neprzni skutecnou pamatku, ale postavil si Disneyland na zelene louce. To je chvalyhodne. Detem a skolam je vcelku jedno, jestli stara remesla uvidi v puvodnim gotickem zdivu, nebo v napodobenine. Ze je to kyc a nevkus si nemyslim. Doba totiz posouva hranice kyce - tim ovsem nepochybne zustava Snehurcino vezeni (onen nechutny hradek u Benesova - hotel Sen). Ale tahle stavba ma neco do sebe - zabavny park na historicke tema. Pro znalce a milovniky originalu tu mame nescetne skutecnych pamatek (kdy uz si zacneme vazit naseho svetove unikatniho architektonickeho bohatstvi??) a pro deti a skolni vypravy tu je zabavni park. Opravdu NO PROBLEM!
0/0
13.1.2003 10:26

bat_gal

k tomu hradu
ten hradek se mi celkem libi, alespon podle fotky.
ale jak se jmenuje?
az ho otevrou, mohli bysme tam jet na vylet a ukazat detem remesla. Moc se nam libi jezdit po pamatkach, zvlast kdyz nabizeji nejaky program jako treba historicky serm.
Urcite je lepsi udelat z ruiny hrad nez z hradu 'bordel' a to nenarazim na umelecke dilo nad prazskym hradem. staci projet nejake vesnicky kolem nasi zapadni hranice a bude vam jasne o cem mluvim.
 az uvidm ten hrad, dam vam vedet jak se nam to libilo.
Preji vam vsem krasny den
 
0/0
13.1.2003 10:21

R.E.C.

Re: k tomu hradu
Po památkách jezděte, proti tomu nikdo nic nemá, ba právě naopak. Děti by toho měli o historii vědět mnohem více, než většina z nich ví. Ale rozhodně je lepší, když podpoříte památku spravovanou státem, než nějaký soukromý Ornoland. Co asi těm dětem budete vykládat o architektuře této stavby nebo o její historii...???
0/0
13.1.2003 12:13

Dedkoid

reklama
kolik pak to asi stoji, takovahle reklama ?
0/0
13.1.2003 10:02

radegast

Re: reklama
Míň než klasická, pisálci jsou levní.
0/0
13.1.2003 10:55

ppetr

podnikatel
napad to spatny neni,jestli to ale bude vydelavat tot ve hvezdach.je to ale porad lepsi,nez jenom kecat,ze nejde to a to.
0/0
13.1.2003 9:49

Havala

Stačí ukázat daňové přiznání.
Dotyčného pána neznám a tudíž nemohu soudit jaký je a jak k penězům přišel. Pokud peníze na výstavbu jsou řádně zdaňené tak se při platných dáňových předpisech dá předpokládat pěkný příspěvek do státní kasy. Pokud to tak je, tak více takových podnikatelů, pokud ne, je otázka pro zákonodárce "jak je to možné".
0/0
13.1.2003 9:40

xxx

lepší, než kdyby to prochlastal
Pokud to nebude snaha prznit historii, pak bych to viděl jako příjemný rozmar .. proč ne?
0/0
13.1.2003 9:04

NosmoKing

No
Chudák ten určitě nemá peníze žije od podpory k podpoře jeho firma je v krachu a nemá ani na to platit alimenty. Udělal bych nějaký nadační konto pro něj aby konečně měl alespoň na to jídlo.
0/0
13.1.2003 8:49

R.E.C.

Nevkus boháčů !!!!
V poslední době se velmi často objevují v našich městech a na vesnicích stavby připomínající zámečky a hrady. Jedná se o sídla našich bohatých spoluobčanů, kteří nevědí co s penězi a tak se rozhodli hyzdit naši krajinu tzv. "vidlohrady". Divím se, že jim to vůbec stavební úřady dovolují (i když peníze jsou peníze).  Měl jsem také tu "čest" setkat se s panem Ornou osobně. Řeknu vám, že by si měl raději zařídit slušný šatník a občas zajít k holiči místo toho, aby stavěl kýče.  Alespoň by slušně vypadal.
0/0
13.1.2003 8:33

Leon

Re: Nevkus boháčů !!!!
Ten chlápek Orna, to nemá v hlavě opravdu v pořádku. Mněl jsem s mím několikrát tu čest a nelze než souhlasit s R.E.C. Oploštělá bezcitnost, nadutost a pocit že peníze dokážou cokoli. Navíc jeho hovor na téma Křivkolát dokazuje jeho absolutní neúctu k památkám a historii vůbec. To co tam chtěl provádět je jakoby ste zaváděli elektriku do egyptských pyramid aby ste si tam udělali kavárnu. Upozorňuji že jsem z oboru...! Ale ne zaujatý!
0/0
13.1.2003 8:59

Ing. Papazian

Re: Nevkus boháčů !!!!
Zcela souhlasím s Vámi. Je to vrchol nevkusu a ještě tomu dávat název hrad. Možná je to zábavný park typu Legoland s jakýmsi poučením. Ale programy jsou dnes doprovodným jevem prakticky na všech hradech a zámcích, stačí si jen vybrat. Pro školy je zcela více poučitelné než ukazovat nějaký kýč, vidět Křivoklát. I zde po domluvě (a nejen zde), mohou výklad obohatit o cokoli, včetně ukázek různých historických řemesel. Jinak s těmi řemesly se dnes rostrh pytel, kdejaká akce je nabízí jako ono šermování, takže může být za nedlouho přeřemeslováno. Dnes se řemesla předvádí prakticky na každé kulturní akci, jarmarku, festivalu, takže děti vidí až až, jen aby také z toho chtěli něco zkusit. K tomu jsou ale vhodné kroužky v místě školy, bydliště a ne nějaké rychlokvašky na pár minut v jakési daléké teplem vytápěném pseudohradu se vstupným, ze kterého bude ředitelům škol nevolno.
0/0
13.1.2003 10:49

Max

Nápad
to není špatný, ale trochu se podivuji nad postavou pana Orna. Neznám ho a nikdy jsem o něm neslyšel, ale způsob, jak vydělal peníze je přinejmenším zajímavý. Firmy, které nepřinášely zisk a on má 10milionů na vklad do firmy v roce 1992? A ten slovník, no to je ukázková mluva člověka, který "něco" dokázal.
0/0
13.1.2003 8:32

Dr. Mengele

Ja chci taky hrad.....
bez hradu se dneska pořádnej člověk už ani neobejde.....
0/0
13.1.2003 8:26

Honza

konecne
Konecne nejaky normalni napad, uz jsem myslel ze jsou v Cechach vsichni insane.
0/0
13.1.2003 4:49

VitaK.

A proc ne....
 Kdyz na to ma. Jeste by si k toma pan Orna mel poridit nejaky ten slechticky titul. To by seklo. 
0/0
13.1.2003 4:40

ccc

pro sebe i pro jine?
Precetla jsem si clanek o vystavbe hradu. Myslim ze novodoby hradni pan ma za lubem nechat vydelavat i jine. Proc byjinak chtel dat prostor i lidem kteri ovladaji remesla? Zrejme se ridi heslem, kdyz maji lide praci tak je za co i kupovat, tudiz i za co navstevovat hradni zdi.  At se vse s uspechem dari.
0/0
13.1.2003 4:30

Don Meklec

los hrados - tuneláři stavěj hrady a my tady chcípnem hlady...
ad scriptum
 
0/0
13.1.2003 3:10

Tomas

Re: los hrados - tuneláři stavěj hrady a my tady chcípnem hlady...
Kdyz ses neschopnej tak se tu tim nemusis chlubit. BTW - Co zde zmineny podnikatel vytuneloval? Nebo je to jen dalsi malocechacstvi - kazdej kdo neco dokazala neco ma je lump?
0/0
13.1.2003 5:05

Karel, ktery jeste vidi

Re: Re: los hrados - tuneláři stavěj hrady a my tady chcípnem hlady...
Tomasi, mel bys vedet, ze ne kazdy kdo neco tzv. dokazal v Cechach uloupit ve velkem je zlodej, podvodnik ci lump, ale naprosta vetsina ano! Nebo je to tim, ze dobre poslouchas Klause?
0/0
13.1.2003 7:05

LM

Re: Re: los hrados - tuneláři stavěj hrady a my tady chcípnem hlady...
Kazdej ne, ale Orna ano. Ty ho znas osobne, ze ho takhle branis? Zajimal si se nekdy, Tomasi, o to, kde bral Orna prachy na to, aby si koupil celou hlavni tridu v Kladne? Videl jsi nekdy s jakym povlem se ukazoval na verejnosti? (Olahove + Ruska verbez). Ver mi, Tomasi, ze tohle neni vzor ceskeho podnikatele.
0/0
13.1.2003 7:44

tsunami@volny.cz

Re: Re: los hrados - tuneláři stavěj hrady a my tady chcípnem hlady...
na začátku devadesátho roku, kdy ostatní něvěděli ani, co to je s.r.o. či akciová společnost a snili o bohatství, které jim přiletí do chřtánu,. orna začal podnikat. Když nerozhoupal zkostnatělé a byrokratické, zčásti postbolševické vydavatelství Novinář, když nerozhýbal Svět v obrazech a jiná periodika, když se nepodařilo uplatnit staronovému časopisu reportér, časopisu nejvyšší morální hodnoty z minulosti na trhu, zákonitě se pustil do vod, kde mohl najít uplatnění. Jeho vize byly pro mnohé nesrozumitelné a až teprve v okamžiku, kdy skutečně dokázal třeba uspořádat letecký den s reportérem či jinou akci, sehnat na ni lid, organizátory, sponzory aaktéry, lidé začalůi uvaovat i o tom, že by mohl mít pravdu. Nechci polemizovat nad převzetím redakce Expresu a zahájením vydávání Nového Expresu, nebyl jsem svědkem ani let pozdějších. Vm jen, že bez takových lidí by se společenost nerozhýbala, když jsem viděl Ornu v obklopení lidí, nesmyslně lpících na vlastnictví ochranné známky Reportára, který finančně skomíral a Orna nabízel jeho povznesení na newsmagazin a majitelé odmítli jeho ekonomickou a odbornou injekci, raději nechali časopis zaniknout, došlo mi, že takoví lidé to budou mít těžké. jednak při prosazení svých nápadů a posléze při onhajobě před závistivci a neschopným,i spoluobčany. ize orny jsem tehdy i já považoval za poněkud přehnané, nicméně jsem tak z 30 procent věřil v možnost jejich realizace. Třeba kdybych mě odvahy víc, mohl jsem s ním dneska spolupracocvat a podílet se na jeho nápadech. Což pro většinu jeho kritiků a závostivců by byla nabídka, předpokládám, víc než lukrativní. I mne mrzí, že jsem své schopnosti nenabídul s větší razancí Pavlu Ornovi, mohl jsem být "u toho", avšak označovat někoho úspěšného za tuneláře, to je typická česká vlastnost, poptvrzující malost. Kvůlí ní odešel z republiky nejeden úspěšný člověk. Jak znám Pavla ornu, ten se znechutit nenechá. Alexandr Kopecký, Praha
0/0
13.1.2003 7:54

milos

Re: Re: Re: los hrados - tuneláři stavěj hrady a my tady chcípnem hlady...
Zdur burt Saso, koukam, ze jeste zijes. Uz jsem te dlouho nevidel. S laskou vzpominam na nase posubeni u Ext. Byvala to neskutecna prdel. Zdravi Milos.
0/0
13.1.2003 8:47

Honza

Re: Re: Re: los hrados - tuneláři stavěj hrady a my tady chcípnem hlady...
Hele, kdyz je podle Tebe tak uspesnej, proc se mu teda tolik veci nepodarilo, jak Ty to nazyvas, "rozhybat"...:o))) To hovori o vsem...
0/0
13.1.2003 10:40

Pavel Zatloukal

Re: los hrados - tuneláři stavěj hrady a my tady chcípnem hlady...
Ale no tak soudruhu - na inet jste se vy chcipajici hlady dostal ve tri rano jak? Na terminalu na Hlavnim nadrazi? Nemel byste si ho spise odhlasit, abyste nedejboze nechcipl hlady?
0/0
13.1.2003 8:33

_B_art

...
Pokud si ty penize vydelal, tak proc ne. Vypada to dobre, cte se o tom dobre. A navic, kdyz mu to dal ponese ...
0/0
13.1.2003 2:42Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.