Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Mezi ministry sílí hlasy pro odvolání Bohaté

Vláda vynese rozhodnutí o vině za čtyřicetimiliardovou chybu ve statistice zahraničního obchodu v loňském druhém pololetí 5. února. Křeslo předsedkyně ČSÚ se však začíná otřásat. Ministr financí se už jasně vyjádřil pro její odvolání a ministr informatiky naznačil, že podobný názor by mohla v kabinetu zastávat většina.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Milada

Hroší kůže paní Bohaté má několik dcm
Už jsme zvyklí, že se v ČR nikdo za nic nezodpovídá, kromě soustružníka u soustruhu, který musí zmetek zaplatit ze svého, ale každý, kdo ví jenom něco málo o statistice a o návaznosti vazeb řady čísel nemá slova pro to, aby tato dáma, stále oponovala, že to zavinili celníci, zavinil to její úřad a ona je jeho šéfkou a v jiném státě už by byla vyšetřována jinými orgány než vládou.
0/0
30.1.2003 16:26

leona

Když si tak pročítám všechny ty příspěvky, věřte, že je mi smutno. Ta neschopnost objektivního pohledu na věc, tolik sprostoty a urážek. Proč jsme tak všichni "silní" pod rouškou anonymity? Děláte soudy z novinových článků aniž by mnozí z vás cokoliv znali o věcé podstatě věci a aniž věděli, co je to třeba "JCD" (pro ty neinformované moralisty dodávám, že je to jednotná celní deklarace). Řežete krk šéfce ČSU lehce a snadno bez zamyšlení a uzardění. Jsme holt národ "bojovníků" a na všecno majících recept "řešitelů".K tomu lze snad dodat jenom jedno: ....."quod licet iovi non licet bovi......
0/0
30.1.2003 13:42

leona

0/0
30.1.2003 13:28

Policista

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
30.1.2003 11:57

Policista

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
30.1.2003 11:57

Vašík

Poznamenaní dobou
Chyba, která se stala, má sice nějaký původ někde v nižších patrech. Paní Bohatá, jako statutár a předkladatel nese zodpovědnost vyplývající z její funkce. Ta je naprosto jasná i když míra zodpovědnosti a celkový dopad za chyby je různý. Statutár je statutár a nezáleží jestli to je s.r.o., a.s. nebo úřad. Když si však uvědomím kudy musel ten dokument všude projít, aby mohli být údaje zapracovány do celkové zprávy republiky, je s podivem, jaký je všude relativní klid. Místo vyvození osobních závěrů všichni, a nejenom paní Bohatá, čekají až budou případně vyhozeni. Jsme bohužel ve státě, kdy jsou služby pro společnost hluboce poníženy pod zájmy o osobní prospěch. Potom se stávají takové zvláštnosti, že do politiky příjde  ambiciózní člověk s velkými ideály (v některých případech) a z politiky odchází arogantní namyšlenec s velkými penězi a se zabezpečeným příbuzenstvem. Když se však podíváte na věkovou strukturu, zjistíte, že to jsou lidé, kteří z 90% jsou přímo dotčeni s dobou minulou a vůbec nezáleží na tom, zda byli aktivní odpůrci minulého režimu. Přeze všechno je to poznamenalo a zůstalo jim to pod kůží. Je to problém naprostého přestřižení pupeční šňůry a to bude ještě generačně chvíli trvat, když pominu, že sem tam narodí nějaká nová zrůdička, viz bývalý m.n.str Bř.z.n. Za tu dobu se určitě i naši politici naučí korektnímu politickému chování. (Pozn. nepatřím k mladé generaci, své jsem si užil, ale nestěžuji si a do politiky nelezu, protože bych se třeba mohl taky tak chovat a to nechci)
0/0
30.1.2003 10:31

Finančník

Bohatá-fiasko
p. Bohatá již dávno měla balit kufry!
0/0
30.1.2003 9:37

David

politici
Je zvláštní, že sami páni politici zatím nikdy nezvládli vyvodit důsledky ze svých chyb.
A je celkem jedno, že často sílí hlasy pro odvolání ministrů.
0/0
30.1.2003 8:10

libor

Pani mooooc Bohata
Proc odvolavate sve podrizene, kdyz za nic nemuzete? Jak k tomu ti chudaci prijdou. To vam asi poradila kamoska Bobosikova, ze?
0/0
30.1.2003 8:08

Pitralo

Bohatá ven
Bohatá jasně přiznala chybu tím, že ihned odvolala své dva podřízené. Teď bojuje o své korýtko. Je o těžké prachy to je jasné. Ale v článku jsem se dočetl, že máme ministra pro informatiku. Proboha, co to zase je? Může mi to někdo rozumně vysvětlit, co má tento ministr za konkrétní úkoly, pravomoce, jakou má odpovědnost a za co? To už fakt nevíme co s penězma daňových poplatníků? To je republika....
0/0
30.1.2003 7:58

Dredwerz

Nijak se nechci zastavat p. Bohate (podle meho nazoru uz mela davno sama odejit),s podivem je ze Spidluv oblibenec a lestic klik Sobotka vynasi takoveto rychle soudy jsem zvedav zda sam odstoupi az se prokaze zavineni i na strane GR cel. Vola prece po zodpovednosti.
0/0
30.1.2003 7:46

Lada3

proc treba nejsou odvolani neschopni ministri?
0/0
30.1.2003 5:31

magdon

Špidla potřebuje obsadit ještě pár posledních ouřadů a podniků
a máme tady Saddáma,jenom s klotovými rukávy místo flinty
0/0
29.1.2003 22:31

investor

Pani Bohatá,máte smůlu.
Pani Bohatá,máte smůlu protože V.I.Špidla čeká jen na příští týden až bude jako vládnout této zemi a následně budete bohužel odvolána.
0/0
29.1.2003 21:36

ppetr

politici
tak uz se priznejte kterej (politickej odpadlik) z vas si uz brousi zuby na toto misto??mel jsem za to,ze prosazujete nezavisle urady!!!!kdyby tam byl politik,taky by jste ho odvolali???JSTE AKORAT BANDA NESCHOPNYCH POKRYTCU.STACI SE PODIVAT NA VASE VYSLEDKY PRACE - CO ZAKON TO PASKVIL  .za to by jste si zaslouzili odvolani vsichni - do jednoho a bez vyjimky
0/0
29.1.2003 19:59

Vašík

Český systém
Nejlepší je skutečně poukázat na chybu druhých. Vážená paní TOP managerko, jistě jste vzdělaná v praktikách, které se uplatňují v kultivovaném světě. Tam TOP manager do doby rozhodnutí nezávislého orgánu odejde do ústraní, aby nebyl případně nařčen z ovlivnění průběhu šetření, a po vyřčení výsledku se buď hrdinně vrátí do funkce zcela očištěn, nebo tiše odejde z ostudou. Váš postup je ryze český a účelový, spoleháte, že ten smrádek pomalu vysmrádne a Vám zůstane zlatá maštal. To proto, protože v domech žijí lidé.
0/0
29.1.2003 18:50

Nývlt

Re: Český systém
Uvedl jste ve stručnosti vše podstatné,ode mne jasný souhlas.
0/0
29.1.2003 19:24

ppetr

Re: Český systém
je to asi stejny jako s panem šírkem.dnes mu rekli,ze se vlastne nic nestalo.jinak s tebou nesouhlasim a jste ovlivneni medii.
0/0
29.1.2003 20:11

Vašík

Re: Re: Český systém
Nesouhlasit můžete, média beru s rezervou, ale byl jsem dostatečně dlouhá léta ve světě na to, abych mohl hodnotit přístup jednotlivých účastníků podobných kauz. Setrváním ve funkci nic paní Bohatá nenapraví, spíše dá podnět k možnému podezření z mlžení stop. Při takové obrovské mezinárodní ostudě, oni si to lidé ani neuvědomují, by mělo nastat jasné direktivní rozhodnutí nadřízeného, pokud sám zainteresovaný k tomu nemá dostatek morálních vlastností. Upozorňuji, že se aktivně pohybuji v oblasti čísel a takový úlet je naprosto vyjímečný a ojedinělý. Já naprosto nesoudím, kde nastala chyba, je však třeba věc vyšetřit a lidi buď na funkci ponechat, nebo bez pardónu vyházet. A to od zhora dolů. Z ostudy kabát nám to však už nevezme, nepočítám možné vyčíslení  ztrát, které samozřejmě vznikly. To pochopí i jinak průměrně ekonomicky vzdělaný člověk. 
0/0
29.1.2003 22:53

Jan M.

Re: Český systém
Píšeme "s ostudou" nikoli "z ostudou"
0/0
30.1.2003 6:37

Vašík

Re: Re: Český systém
Když jsem to tam poslal a zjistil tu chybu, bylo už pozdě. Moc se omlouvám a tu dvojku za sloh beru. Jinak spíše mě zajímají věcné reakce a ne doučování z českého jazyka. Závidím Vám vaší naprostou neomylnost. Všem kterých se moje chyba dotkla a způsobila jim osobní újmu se hluboce omlouvám.
0/0
30.1.2003 10:00

Vasek

odpovednost - Mlynari - bojuj!
http://ipoint.financninoviny.cz/detail.php?article=19513 - jsem zvedav, jestli take z tohoto vyvodi Mlynar odpovednost  (jeden z jeho kamaradu, ktere dosadil do vedeni Telecomu, se pokusil okrast dcerku CEzu o 200 mil. Kc - v dobe kdy pracoval v jejim vedeni) Nebo ze by mu chtel umoznit druhou moznost, v Cezu mu to asi neprojde, tak co kdyby v Telecomu ...
0/0
29.1.2003 18:31

Vašík

Re: odpovednost - Mlynari - bojuj!
Mlynář, co by jeden z permanentních přelétavců, nenapráví nic, protože by to narušilo závažným způsobem jeho letové koridory z leva do prava a naopak. Přestože má obdivuhodný dolet, přesto se jedná poze o přelétavce. Letec se z něho stane až ho někdo pořádně kopne do pr...e
0/0
29.1.2003 18:57

Henoch

Podle mého názoru...........
Podle mého názoru,nezáleží na tom,zda chybu udělali celníci či ČSÚ,ale za správnost dat která vyjdou z jejího úřadu,zodpovídá Bohatá!
Navíc,tím že zbavila funkcí své dva řiditele,přiznala,že udělali chybu!
Jinak nemělo smysl je odvolávat!
Nazdar!
0/0
29.1.2003 12:33

Jurist

No to bude překvapení
Hm, to se fakt těším, až eurostat v pátek řekne, že to čsú zvoral. To by bylo opravdové scifi. Vrána vráně oči nevyklove. Už vidím tu citaci. "Po provedení důkladné kontroly a zvážení celého postupu ČSÚ v této věci musíme konstatovat, že ČSÚ udělal v této věci maximum možného. Domníváme se, že vedení úřadu nenese na chybě v údajích za ZO žádnou vinu," řekl šéf z Eurostatu.
0/0
29.1.2003 10:24

X.

Paní Gree,
Vy jste dostala tučnou zakázku na sčítání lidu, pokud se nemýlím, že ?
0/0
29.1.2003 10:22

Leona

Re: Paní Gree,
Hluboký omyl. Já zakázky nedostávám. Tu zakázku "dostala" firma za pana Outraty. Jen tak mimochodem. Nic víc, nic míň.
0/0
29.1.2003 11:47

Leona

Je třeba ocenit
Je třeba ocenit postup paní Marie Bohaté v této věci. Svým postupem projevila profesionalitu a taky prokázala, že přes všechna nesmyslná nařčení nelpí na své "židli".
0/0
29.1.2003 10:18

Pedro

Re: Je třeba ocenit
Leono, nejseš ty Machálková. Ta kráva Bohatá sedí na své židli jak přikovaná a bojí se o ní jako čert kříže. Důkaz - nic se nestalo, ale pro jistotu vyhodila dva podřízené. Dop.rdele, tady v tomhle absurdistánu si fakt každej myslí, že když má funkci, je neomylný, nejlepší a má to na doživotí. Pokud možno s dědičným právem. Ta nána napudrovaná Bohatá už měla dávno stát frontu na pracáku.
0/0
29.1.2003 12:34

leona

Re: Re: Je třeba ocenit
Milý Pedro, blahoslavená budž prostoto.......a taky kde nic není ani smrt nebere.. Ve vašem případě to bude totální nic.
0/0
29.1.2003 12:46Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.