Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Detektiv největších kauz to vzdal

Policejní vyšetřování největších kauz finanční kriminality krachu Investiční a Poštovní banky a vytunelování Harvardských fondů - včera dostalo vážnou trhlinu. Šéf týmu vyšetřovatelů Václav Láska totiž odchází od policie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Valerie

Dokud se nebude v ČR prokazovat p ů v o d majetku, dotud se budeme blížit Nigérii
Všeobecná nespokojenost lidí v ČR pramení z naprosté  beznaděje a  bezmoci prokázat podivným lidem prohánějícím se v mercedesech, že přišli podivně k astronomickému majetku, přivedli spoustu podniků ke krachům a žijí si jako v bavlnce. Když už zcela výjimečně někdo se z nich dostane před soud zaplatí si z nakradeného drahé a fikané advokáty a ti je ze šlamastiky dostanou. Zatímco obyčejným lidem je možno vlézt kdykoli do bytu (žadatel o soc. podporu) za malý dluh mu zexekuovat televizi a pračku, tito lidé jsou mimo veškerou kontrolu a proto je další a další následují a blížíme se Nigerii. Je to hrozné v této zemi žít.
0/0
24.2.2003 8:46

pinguin

se budeme blížit Nigérii
my se neblizime,my jsme na tom hur....
0/0
24.2.2003 12:16

kohoutek

dělá dobře
Zcela dotyčného "detektiva" chápu, kdo byste poznal prostředí ve kterém pracuje, divlil byste se, že jsou on a jeho kolegové tak dlouho ochotni za těchto pomínek a především stylu řízení pracovat.. I na tradičně zkostnatělou státní správu je tam jakýsi reorganizační chaos už nejméně 3/4 roku, to už snad ani není jen neschopností vedení ale úmysl někoho z vrcholového řízení, pod které tyto speciální složky spadají. Zřejmě už se stávají moc nezávislé, aktivní a praktikují padni komu padni napříč politickým spektrem..:)
0/0
20.2.2003 20:54

pavel

I jeden člověk může být pákou, která rozhýbe svět
Ano, na jednom člověku kauza nestojí. Pokud to není ten poslední a jediný, kdo má zájem něco řešit a ne skrývat. Demokracie, ve které si beztrestně smím schovat co jsem nakradl, není demokracií pro mne.
0/0
20.2.2003 11:01

Loubik1

souhlasím
Absolutně, souhlasím. Je to prostě ostuda. Nechápu proč s tím nedělá něco ministerstvo vnitra, že by i tam fungovala lobby? No ono v politice to chápu je to sice bullshit, ale co naplat takové to už je, ale u vyšetřovatelů? Kdepak máme pana ministra Grose? No ano, už zpolitikařil. to je pohodička, hlavně ať se na nic nepříjde. Neznáte někdo netstránku s emailem na pana ministra? Rád bych mu něco hezkého napisal. :-) L.
0/0
20.2.2003 19:29

Homer

Uvidime za par mesicu
Bud je to rovnej chlap a odesel, protoze jenom nasi politici a podnikatele jsou schopni se dopoustet spiny a zlodejen, za ktere normalni clovek studem ani nevyjde na ulici. A nebo za par mesicu nastoupi u nektere z nejmenovanych financnich skupin ci u nektere z jejich dcerinnych spolecnosti
0/0
20.2.2003 11:00

pavel

Re: Uvidime za par mesicu
Ale v obou případech je jasné, že jde o špínu. TO ANI TEN MILOVANÝ PAN PROFESOR TUHLE ŠPÍNU NEVIDÍ??? A CO TEDY MÁ VE SVÝCH JASNOZŘIVÝCH OČÍCH, KDYŽ NEVIDÍ ANI TOHLE??? Třetí možnost totiž není, kdyby ta kauza nebyla o špíně, tak by nebyl důvod ani k odchodu, ani k případnému nástupu do některé zúčastněné firmy ...
0/0
20.2.2003 11:04

Henoch

Žádná veké kauza........
Žádná velká kauza nebyla u nás nikdy došetřena a viníci pohnání k odpovědnosti!
Takže pan detektiv největších kauz,vlastně nic nepředvedl a nedokázal!
Vrhá to na policii blbé světlo,honí a dopadá chudáčky co kradou v malém,velcí gauneři se snaží uchýlit do senátu,a skrýt se pod jeho imunitou!(Salzmann,Železný,)těžcí valchaři a zloději se válejí na Bahamách(Kožený).
Největší koncentrace gaunerů,je v Praze!
Nazdar!  
0/0
20.2.2003 10:21

bonzo

Re: Žádná veké kauza........
ještě pochopím, když kauza není došetřena prostě proto, že nadřízený dotyčného vyšetřovatele mu kauza za včas sebere a dá k ledu. Co však nepochopím, je, když podám trestní oznámení pro korupci na starostu - Policie má zcela jednoznačné listinné důkazy (protože ti hoši jsou přesvědčeni, že už ani nemusí nic skrývat, že jim všechno projde) - a Policie, resp. Útvar pro odhalování korupce a jiné trestné hospodářské činnosti, kauzu odloží s tím, že se pan starosta vyjádřil, že je vše v pořádku. Bohužel ten pan starosta, který byl důvodem pro podání trestního oznámení. No co ví si myslet o naší Policii ?
0/0
20.2.2003 10:36

pavel

Re: Re: Žádná veké kauza........
Být to v USA, tak si na tom smlsnou novináři. Tady bych to zkusil taky, i když jsme někde trochu jinde. A když nevyjde ani to, tak velmi inspirativní je případ nigerijského diplomata. Myslíte, že se nyní najde mnoho diplomatů, kteří budou klást do prostoru svá slova o úspěšné obchodní spolupráci, aniž by si ověřili, o jaké firmě mluví?
0/0
20.2.2003 10:58

Milan

Re: Re: Žádná veké kauza........
Máš pravdu, my jsme si také myslili, že "pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí", šli jsme konkrétními důkazy (listinnými) svědčit proti grázlovi, teď jsme bez práce a dojíždíme 35 km denně a ten dotyčný kolem nás jezdí v drahém luxusním autě a mává nám, kyne nám, abychom věděli, jací jsme hlupáci a co on si může v tzv. "demokracii" dovolit. Média mu servilně nadbíhají a sdělují všem , jak byl osvobozen a že mu lidé závidí jehop podnikatelské "úspěchy". Tak to bohužel chodí v ČR. Novináři by se nad svou prací také měli zamyslit. Zaplacené kauzy lze poznat, i když není člověk zrovna Sherlock Holmes.
0/0
24.2.2003 8:52

Pater Havlasa

naivnici.............
kdyby neodesel tak ho ta ceska mafie rozkraji na cucky i s jeho rodinou....... protoze ty cesky tunelari, to je ten nejvetsi hnuj jako ty vladnici co jste si natahali na hradcany.
0/0
20.2.2003 10:18

Jan Minarčík

jo jo, má to blbý
nic se s tím nedá dělat
0/0
20.2.2003 9:39

PM

Nejpopulárnější politici
Dokud budou ve vládě lidé (Gross,Buzková,Rusnok...) kterých se vyšetřování různých kauz může dotknout , nikdy se samozřejmě nic nevyšetří.
0/0
20.2.2003 9:27

bonzo

Re: Nejpopulárnější politici
možná ani nejde o to, jestli by se jich mohlo něco dotknout. Spíše jde o to, že v pudu sebezáchovy a zachování svých postů nemají odvahu se k něčemu jednoznačně vyjádřit v případě Grosse se postavit za vyšetřovatele podle jejich vlastního hesla: Padni komu padni. Když to místo je ale tak teplé a světla ramp tak příjemná.. :-)))))
0/0
20.2.2003 9:43

Magda Muchová

morálka a svědomí
Nerozlišujme lidi podle stranické příslušnosti, ale podle morálky. Znala jsem pár "komunistů", kteří měli tak vysokou morálku, že je dokonce zbavili funkcí, jen aby soudruhům neříkali, co je morální a co ne. Dokonce důchod své manželky věnovali státní pokladně. V Českém státě je stále co rozkrádat. Až se to všechno úplně rozkrade, tak ti, co to rozkradli, budou volat po zákonech. Pouze však z obavy, aby je o nabytý majetek nepřipravili další "vykutálkové". Panu Láskovi se nedivím, že nevypoví skutečnost. Ta je totiž někdy velmi těžce průkazná a pak, i kdyby byla, co kdyby na něho najelo na přechodu auto. Stále stejné praktiky. Pokud má člověk aspoň trochu morálky, je mu z toho smutno. Je skutečně velké hrdinství otevřít v tomto státě jakoukoliv kauzu. A pokud se ten hrdina najde - tak časem jde stejně ta kauza k "ledu". O to už se mocní postaraji.
0/0
20.2.2003 9:09

mauglí

Eliot Ness
V Americe to ve své době vzal do ruky nějaký Eliot Ness. Byl to obyčejný polda, který se už nemohl dívat na ten bordel kolem sebe. Tak se rozhodl, že zariskuje i svůj život a bez ohledu na podmínky s tím něco udělá. A ten výsledek je dnes vidět. Polda je pan Někdo a má autoritu. A z toho těží celá jejich společnost. U nás je to trochu jiné, protože jsme i nadále sametoví. Zločinci z ulice si nezadají se zločinci ve státní správě počínaje zkorumpovanými úředníky i v té poslední městské části až po vládu. Tak co vlastně chceme ? Pan Láska není Eliot Ness a bohužel ani nikdo z jeho nadřízených.
0/0
20.2.2003 9:08

M. Krajíček, Větřkovice

Dnes je to těžší
Je mi smutno vždy, když slyším, že někdo na svém místě odešel pro "politické tlaky". Přispívatelé přede mnou se vrací k roku 1989, k nerevoluci. Myslím, že tehdy byl diktát jedné strany nahrazen diktátem peněz a diktátem více stran. Dnes, stejně jako před rokem 1989, je potřeba lidí, kteří se nebojí riskovat nepřízeň svých nadřízených, nebojí se odejít z dobrého místa, když jim svědomí nedovolí smířit se s lumpárnami. Možná je to dnes těžší zachovat si čisté svědomí. Vidět nepřiměřené odměny, požitky, machinace a tunely. vidět jánabrachismus, vidět, že mám přikázáno nic nevidět. Před rokem 1989, když si se ozval, vyletěl jsi z práce ale musel jsi dostat jinou. Oblíbený flek kotelníka měl plat jen o trochu nižší. Nejhorší to ale měly tvoje děti - kvůli posudku se nedostaly do škol a do přiměřených zaměstnání. Dnes, když jsi vyhozen z práce, protože nejsi slepý, hluchý, němý a protože nemáš křivou páteř, pokud vůbec najdeš práci, máš příjem několikanásobně menší. Čili tvoje děti stejně nemohou studovat (nebo jen s velkými obtížemi). U příležitosti Únorové revoluce mi dovolte popřát republice houšť pevných charakterů na svých místech. Jinak se v tom bahně utopíme.
0/0
20.2.2003 9:01

kiki

Proč si nevzít příklad ?
Pan detektiv by si měl vzít příklad z policejního rady Dvořáka (http://www.tunelovani.bank.cz/pgb1.pdf) a nemusel by odcházet.
0/0
20.2.2003 9:00

kiki

Re: Proč si nevzít příklad ? (Teď už snad správně)
Správně má být http://www.tunelovani.bank/PGB1.pdf (zatracenej LINUX).
0/0
20.2.2003 9:07

kiki

Re: Proč si nevzít příklad ? (Do třetice všeho dobrého...)
http://www.tunelovani.bank.cz/PGB1.pdf
0/0
20.2.2003 9:12

pinguin

Re: Re: Proč si nevzít příklad ? (Do třetice všeho dobrého...)
ani na potreti Ti to nefunguje !
0/0
24.2.2003 12:13

Herodes

A co dál?
Asi se bál
0/0
20.2.2003 9:00

jo

ani se nedivim
ze jo
0/0
20.2.2003 9:00

Dr.Zelezny

KLAUS A ZEMAN NA HRAD
udelaj si tam dvojdomek a v klidu si uzijou procenta ze ""zisku"" za obcasne nicnedelani!!!
0/0
20.2.2003 8:52

Kestrik

Pane Lásko, ZVEŘEJNĚTE CO VÍTE !!!
A podejte to jako své domněnky. Nic tím nepokazíte, protože u policie už nebudete a protože to budou Vaše domněnky (názory), nikdo vás stíhat nebude ! Pozor na hrátky se slovíčky !!! Taky můžete použít formu příběhu. Změňte jména,ale ponechte děj. A po zveřejnění se na internetu může jakoby "náhodou" objevit anonymně klíč..... Ať Vám pak zkusí někdo něco dokázat !!!
0/0
20.2.2003 8:22

a

a
                     
             
 
          
0/0
20.2.2003 8:09

Herodes

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
20.2.2003 8:00

NONA

BRAVO !
Tak je to všude!! Nic se nevyšetří, není zájem !!
0/0
20.2.2003 7:48

Gallerka.com

Platí to všude ...
Znáte tu písničku ...
A až tu malou zemi celou rozkradem, rozkradem, tak se vrátím ve svý rodný kolorédo, o tý zlatý žíle řeknu doma všem.
No a tady platí až to rozkradem tak půjdem od válu si ty prachy hezky užít.
0/0
20.2.2003 7:34

pener

kdo nekrade okrada (drive rodinu) ted sam sebe
tak to je take jeden obrovsky skok po tzv. revoluci kdo shrabne pozemek pod novou hokejovou halou kdyz sanaci pozemku platil stat aneb at ziji sponzori
0/0
20.2.2003 7:33

andrewdžekill

tak jak
Takže z článku jsem se dozvěděl pouze to, že pan Láska odchází. Absolutně chybí důvody.
0/0
20.2.2003 7:17

Yaroukh

Re: tak jak
Zkus to docist cely - neskoncit tam, kde uz neni pismo tlusty.
0/0
20.2.2003 8:35

Chobotnice

Phare
... je neuvěřitelné, co tito bývalí komunističtí ůředníčci za podpory úředníků z Bruselu dokázali udělat s penězi PHARE. To zůstává rozum stát. = Pro občany EU: It is unbelievable what have all these old communistic officers managed to do with the money of PHARE. = Support of old structures with all consequences.
0/0
20.2.2003 7:04

Chobotnice

mafie ....
... je slabé slovo. Ti pánové mají silný dojem, že to jinak nejde. Je to prorostlé od starostů až nahoru. STB styl - tj. mají seznamy tzv. spolehlivých.
0/0
20.2.2003 6:58

Pavel

Gross - Mirek Dušín?
Náš mediální Mirek Dušín alias  Stanislav Gross a soudruzi  v jeho okolí nám v praxi předvádí za peníze daňových poplatníků akci "čisté ruce". Dost lidí mu baští 
0/0
20.2.2003 6:34

x - files

bravo vládo
že tam máte bordel je nad slunce jasný - ale co taky čekat, když jsme bolševiky nechali u koryt
0/0
20.2.2003 4:39

Michal

Slučování
Fakt dobrá mánie... Už zrušení Úřadů vyšetřování a jejich spojení s kriminálkou byl moc bezva nápad. "Až všichni budem dělat všechno, nestihneme vůbec nic!"
0/0
20.2.2003 5:42

Lada

Re: bravo vládo
Hochu hochu.Za bolseviku byl sice bordel ale tento rezim mluvi za sebeTy jsi presvedcen ze byla v ceske republice v roce 89 nejaka revoluce
0/0
20.2.2003 6:15Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.