Diskuze

Pracovní trh: Češi se musí snažit

Vysoké zdanění osob, vysoký podíl průmyslu a nízké výdaje na rozvoj trhu práce - to je v očích Evropské unie Česká republika. Situace v ní není tak katastrofální jako na Slovensku či v Polsku, kde je bez práce téměř každý pátý člověk. Ale dobrá není. Problémem není jen rostoucí nezaměstnanost.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Břéta

15. 3. 2003 16:59
Snaha
Jak  snažit !!! O co se má člověk snažit.Dnes to funguje tak,že pokud nemáte známosti,tak práci neseženete.Hodně prac. míst si hlídají pro svoje rodinné příslušníky.Dostanou místo i bez patřičného vzdělání.Dále nezapomínejte,že zahr. firmy nás časem opustí a přibudou další nezaměstnaní.To nemá stejně cenu.Všechno jde do pr.... I s EU. Končím nebo se nase..  
0 0
možnosti

Jiří Brichta

13. 3. 2003 9:50
je to blábol
je to blábol
0 0
možnosti

Honza

9. 3. 2003 22:11
Hybaj snížit daňovou zátěž a sociální pojištění,
zajistit odpovýdající pladby od soukromých podnikatelů a snížit sociální dávky.  Jinak se nehneme...
0 0
možnosti

Tom

25. 2. 2003 15:01
Dělej
Špidlo a Škromachu dělejte!
0 0
možnosti

Neználek

21. 2. 2003 9:19
Blábol
 Opět jeden povšechný blábol s nulovou vypovídající hodnotou. Takové články proložené fotografiemi se hodí do "nedělní přílohy".
0 0
možnosti

Kecal

21. 2. 2003 8:41
Hlouposti
Článek naznačuje, že příčinou nezaměstnanosti je jakási nechuť lidí pracovat. Můžeme  se podívat do počátku devadesátých let. Tehdy byla  nezaměstnanost kolem 3%. A podpora vzhledem k mzdě ještě vyšší než je dnes a kontrola oprávěnosti jejího pobírání ještě menší. Dá se předpokládat, že i tehdy bylo mezi nezaměstnanými bylo i dost těch, kteří už tehdy nemohli práci sehnat ( už tehdy byla v některých regionech nezaměstnanost vyšší, část narazila po podmínku věku..). Pokud bychom se podívali před rok 1989, zjistíme, že i velká část důchodců pracovala i po dosažení důchodového věku. Z toho vyplývá, že existuje část lidí ochotných pracovat je vytlačena do důchodu. Ti by nezaměstnanost ještě zvedli. Vychvalované dočasné a částečné úvazky jsou možná lepší než nic, ale takto "zaměstnaný" beztak zůstane závislý na sociálních dávkách. Lze tak ale zlepšit statistiku nezaměstnanosti. Příkladem může být V.Británie - zde je využívání krátkodobých a částečných prac. poměrů velmi časté. Tito lidé nejsou evidováni jako nezaměstnaní. Britští sociologové spočítali, že pokud by se jejich úvazky posčítali a převedli na 8 hodinovou pracovní dobu, byla by zde nezaměstnanost přes 20%.
0 0
možnosti