Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Union banka licituje o život

Union banka vstoupila do závěrečného kola, v kterém se definitivně rozhodne o její existenci či jejím konci. S bodyguardy na chodbě informovali v pondělí v salonku pražského hotelu Adria šéf Union banky Roman Mentlík a předseda dozorčí rady Paolo Catalfamo, že předali centrální bance plán záchrany.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Míša

Nejen Morava
Většina médií mluví, že Union je jen na Moravě. Od kdy je Kolín a Ústí nad Labem na Moravě??? A ještě jedna věc. Státní dohled je na víc než jen prd. Pokud tvrdí, že o problémech banky věděli, proč s tím něco nedělali??? Když z daní platíme takovéhle lemply, tak ať nám zaplatí naše ztráty. Já tam ve čtvrtek 5 minut před 17. hodinou odnesla všechny peníze z našich prodejen a příkazy. Zdánlivě mi to může být jedno - mám kontokorent, jenže úroky nabíhají, penězi nemůžu disponovat. Ručím barákem a firmou. Jenže na osobním účtu peníze mám a ne malé - měly krýt úvěr. A to je jen minimální problém oproti realitce, které tam klient složil zálohu 9 milionů na nemovitost nebo pánovi, který si za prodané pozemky dal stavět barák, zaplatil zálohu ale dalších 13 milionů mu tam zůstalo. O povodních nemluvě. Připadá mi to jako podvod. Která banka za levno koupí Union banku? Proč stát sliboval záruku? Proč máme neschopného guvernéra, který o všem ví, ale nic s tím nedělá?
0/0
5.3.2003 12:37

Jitka

statni zdroje
...ucast statnich zdroju ?! Jen to ne. Ty penize pak jiz stat nikdy neuvidi. Stale se prispiva ze statnich zdroju - tedy z penez vsech danovych  poplatniku - na zkrachovale banky a podniky. To jiz staci. At se lide nauci myslet. Pujcovat si bez uroku???? Nebo ukladat s vysokymi uroky (kampelicky)???? Kdyz je nekdo hloupy, tak se asi potrebuje spalit.
Kdy naposledy zkrachovala banka v Nemecku????  Tezke se rozpomenout. Ale v CR je to  temer bezne. A pak - state, pomoc !!
0/0
4.3.2003 23:40

lopata

tomu se rika rychly prachy..
..taliani to koupili pod cenou..a chtej to rychle votocit..tak to snad chapete..ne?..koho zajima ,ze tam mate penize?nikoho? svet zije jen a jen z byznysu...a taliani to maj dobre spocitany..bud stat jim da injekci..nebo banku prodaj sakum pero..nekomu jinymu...,protoze...stat neumi prodavat...je totiz umeni neco prodat...,, ..uz by se lidi meli poucit...kam dat penize...a kolik...spousta lidi je dost nenapravitelna...,,proste slepe duveruje statu...a jinej chytrak stavi na jejich blbosti... ..zni to tvrde..jen realita...,,alespon vim na co jsou dobry dane..a proc stat neumi hospodarit..
0/0
4.3.2003 9:54

MiK

Re: tomu se rika rychly prachy..
Pozor... oni ti taliani jeste nezaplatili, takze jestli stat neprispeje, tak oni tu svou akci vklidu zrusi a podily navrati puvodnim vlastnikum, kteri si z UB napujcovali o stopet a ke splaceni se nemaji.
0/0
5.3.2003 12:44

Mirek

Pane Vávro, nejlepší bankéři v Česku!
Jak to vlastně "bankéřujete?" A co na to pan Tůma? To se nám to managuje!
0/0
4.3.2003 8:46

Radek Vavra

Re: Pane Vávro, nejlepší bankéři v Česku!
Mily Mirku, vcerejsi vydání casopisu EURO popsalo prubeh a priciny padu UB velmi presne. Doporucuji Vasi pozornosti. S pozdravem Radek Vavra
0/0
4.3.2003 9:34

klient

Re: Re: Pane Vávro, nejlepší bankéři v Česku!
Milý Radku a kdopak jim to asi za tepla povykládal? Nepřikreslil sis tam tak trochu něco?
0/0
4.3.2003 14:03

Radek Vavra

Re: Re: Re: Pane Vávro, nejlepší bankéři v Česku!
Mily kliente, nepřikreslil.
0/0
4.3.2003 19:00

M

Pády bank
Vidíte, že banky padají i po 5 letech, kdy vládne ČSSD, takže souvislost s ODS už nikdo nevykřikuje.
Není to totiž chyba ODS ani ČSSD ale dohledu ČNB, který navolil Havel. V tomto se můžeme těšit, že Klaus, který to neustále kritizoval, v tom udělá vítr.
0/0
4.3.2003 8:40

Pepa

Lituji postižené občany, ale..
Lituji, krachem banky postižené občany. Přesto jsem však proti tomu, aby stát svými prostředky bance pomohl. Tato politika, nahrávající tunelářům stála všechny naše občany již stovky a stovky miliard. Vklady jsou nyní pojištěny, takže se střadatelé nemusí bát.Bylo by přeci sprosté, aby ostatní občané platili za něčí neopatrnost.  Kdo navrátí peníze občanům ,kteří na daních táhly ty stovky miliard za rozkradené banky, to se ovšem už nikdo neptá. Kampeličkáři shrábli naše peníze, a tuneláři mají vystaráno !!!  A hle, opět krachuje - kolikátá už ? - banka - a opět natahuje pařáty po státu. Beránku otřes se , občane zaplat za blbost ostatních  .
 
0/0
4.3.2003 7:58

Petr

Infolinka UB
Dovolal jste se prosím někdo na tu infolinku, co si UB inzeruje na svých internetových stránkách
0/0
4.3.2003 0:53

Markéta

Re: Infolinka UB
Ano. Ve čtvrtek odpoledne minulý týden. Podle hlasu mladá operátorka velmi ochotně odpovídala na všechny dotazy, i když toho moc nevěděla - "o všem se intenzivně jedná" říkala. Zajímalo mě například, jestli bude banka posílat výpisy za část února (odpověď: ano) nebo jestli banka uvažuje o "puštění" alespoň trvalých příkazů (odpověď: ano), atd.
0/0
4.3.2003 1:26

Petr

Re: Re: Infolinka UB
Dobrý :-) Přidám své zprávy z dnešního rozhovoru: Výpisy NE, ani za část měsíce. Peníze banka přijímá, ale neodesílá - ani trvalé příkazy, ani inkasa. Dohodnuté revolvingy otáčí. Postupně začnou docházet do poboček zaměstnanci "zařizující vnitřní chod banky - ne pro klienty" (asi uklízečky). (Taky mladá operátorka.) A teď si vyberte.
0/0
5.3.2003 17:46

ROM

Re: Infolinka UB
Taky jsem mluvila s mladým operátorem, na většinu mých dotazů mi odpověděl, že konkretní odpověď mi dají až po vyjádření ČNB." Zatím se jedná".Hlavně ať už se začne něco dít, je to dlouhé.
0/0
4.3.2003 7:50

Míša

Re: Infolinka UB
Dovolala jsem se po třech dnech. Reagují i na maily - to je jistější a rychlejší. Odpověď mi přišla za hodinu.
0/0
5.3.2003 12:44

BVT

vývoj
-v létě 2002 prohlásil pan Tůma, že bank. sektor je u nás konsolilidovaný. -18.11.2002 ČNB povolila vstup Invesmartu do UB na základě restrukturalizačního projektu s účastí státu -19.02.2003 dalo min. financí pokyn celní správě k výběru 350 mil z UB -20.02.2003 oznamuje UB nedostatek likvidity -21.02.2003 prohlašuje ministr financí Sobotka, že stát neposkytne UB peníze, které UB požaduje na základě restrukturalizačního projektu Byl by možný tento vývoj ve fungující zemi? Například v Polsku nebo Maďarsku stát a národní banka občany chrání a bankovní dohled funguje.Tam by ministr nemohl vystupovat jako slon v porcelánu a jednou pomoc státu potvrdit a pak ji odmítat. Výběr 350 mil byl poškozením ostatních klientů a plánovaný "run" na banku ze strany státu. Zajímavé je , že se o situaci nezajímá perlament a že postup státu není vyšetřován.
0/0
3.3.2003 16:58

aleš

Re: vývoj
Bankovní dozor nefunguje, Tůma by měl být odvolán.
0/0
3.3.2003 20:00

Jan Rogman

Re: Re: vývoj
I s ministrem financí Sobotkou!!!!!!!!!!!!!!
0/0
4.3.2003 6:43

tampon

Re: Re: Re: vývoj
A s Luďkem Sobotou !!!!!!!!!!!!!
0/0
4.3.2003 9:46

.

Re: Re: Re: Re: vývoj
Co kdybychom zrusili i nedeli?
0/0
5.3.2003 11:50

PM

Re: vývoj
Státní úředníci by měli být potrestáni především za to, že vůbec nějaké peníze do UB v minulosti uložili. Vlastní peníze by si do Union banky zcela určitě nedali.
0/0
4.3.2003 10:02

Luboš

ČNB nesplnila úlohu
Bohužel jsem z těch, kdo má peníze z úspor na byt i v Union Bance. Ne pouze tam, protože jsem udělal rozložení i do jiných bank. Ale dost na to, abych měl ohrožreny všechny plány. Nechtěl jsem mít peníze "pod polštářem" jak mi radila žena, ale udělal bych lépe, kdybych se tak zachoval. Jsem naštvaný nejen na sebe, že jsem neměl informace takové, abych zareagoval jako orgány celní správy,které si stáhly své peníze den před zavřením banky. Jsem naštvaný na ČNB, že umožnila vše, co ze své pozice měla kontrolovat a usměrňovat. Jsem naštvaný na ing. Tůmu, předsedu ČNB, že při svých 225 tis. Kč měs. nechává dopad na občanech tohoto státu, kteří spoří korunu ke koruně. On je za vodou, ale právě proto by měl svým nesetrváním ve funkci nést za případný totální krach odpovědnost a odstoupit. Ať už z toho vyjdu jakkoliv, vím, že peníze v bance nejsou v ČR na tom správném místě uložení.
0/0
3.3.2003 16:25

Štěpánka Koutníková

Je to sviňárna
Hlavně ať se dohodnou. Má tam peníze po manželovi. Syn měl minulý týden narozky a čeká na dárek. Myslíte, že ho dostane?
0/0
3.3.2003 15:26

Jarek

Je to svinarna
Mam v Union bance 40 tisic. Jsem student. O kolik nejvic muzu v tuto chvili prijit?
0/0
3.3.2003 13:44

JMS

Re: Je to svinarna
+- 4.000,-
0/0
3.3.2003 13:52

eQuido

Re: Je to svinarna
Mas narok na vyplaceni 90% vkladu. Takze -4000.
0/0
4.3.2003 9:32

Markéta

Re: Re: Je to svinarna
Bohužel to bude o něco víc, v těch 90% nejsou zahrnuty poplatky za vyřízení (bude to provádět jiná banka), ale víc jak 5.000,- by to být nemělo.
0/0
4.3.2003 15:56

František

nejde o spoluúčast na podvodu?
Jak je možné,že MF ČR a ČNB  ponechali běžet kampaň UB a.s. lákající nové klienty na bezúročný úvěr,když znali jak se dnes ví špatný stav banky měsíce zpět a vlastně mlčeli na to,že do Titaniku se lákali noví pasažeři (obrazně řečeno).V radiu běžela tato kampaň ještě 4 dny po uzavření poboček.Proč nezvedl zadek nejlépe placený úředník v zemi Tůma a nezačal plnit svou povinnost.Neměl by být již zajištěn jeho majetek,když prokazatelně zanedbal povinnost  a v důsledku způsobil ztrátu obcím,firmám i fyzickým osobám ?
0/0
3.3.2003 13:21

rob

Re: nejde o spoluúčast na podvodu?
Nepřál bych si, aby mě tatíček stát vodil za ručičku a rozhodoval, jestli si soukromý subjekt může zadat reklamu nebo ne. Uložení penež v bance je rozhodnutí každého a rovněž je věcí každého jaké informace si o bance, kde má úspory uloženy, získá. Myslím, že o tom, že není vhodné mít všechny peníze v jedné instituci už byly popsány tuny papíru.  Rozhodnutí se dělá vždy v reálném čase a popudem byla žádost samotné UB resp. nedostatek likvidity, což znamená, že asi velké procento vkladatelů chtělo své vklady vybrat, protože bance přestali věřit. To, že investor chtěl svou investici po UB zaplatit rovněž nesvědčí o jeho zrovna čistých úmyslech. 
0/0
3.3.2003 14:05

Reakce na roba

robovi
...robe jsi s odpuštěním hlupák, když schvaluješ takovou lumpárnu otočenou v neprospěch nás obyčejných občanů, voličů...možná ted jsi na koni ,protože se tě to přímo nedotýká,mě naštěstí taky ne , ale dokážu soucítit s občany kterí si museli každou korunku vloženou do banky odříci/důchodci, studenti. pracující,.../... a ted je chce někdo jen tak obrat o část prostředků jen proto, že sice jsou tady velmi dobře placení zodpovědní úředníci, ale nedělají svou práci dobře....časem možná změníš tvůj názor,ale obávám se ,že by se tě to muselo přímo materiálně dotýkat..... zamysli se .........!!!!
0/0
3.3.2003 14:45

Honza

Re: Re: nejde o spoluúčast na podvodu?
Další pan CHYTREJ!!! Po válce je každý generál... Ale banka není žádná loterie, kam peníze dám a čekám, co z toho dostanu zpátky. Bankovnictví je velice specifický sektor a nemůže se řadit k běžným "soukromým subjektům". Každý si nemůže jen tak ze srandy založit banku a pak po krachu dělat jakože nic. Z tohoto důvodu existuje bankovní dohled, který má nástroje jak do chodu banky zasahovat. Pokud však nefunguje, pak by za to měli "PADAT HLAVY"!!! Je totiž celkem velký střet zájmů, pokud akcionáři pomohou největší měrou ke krachu "svého" ústavu tím, že nesplácí úvěry . Toto je na odpovědnosti právě ČNB !!!!  Je přeci nemyslitelné nechat z banky odčerpávat peníze jejími majiteli   Bude zajímavé, až se něco podobného stane v některém z větších ústavů... 
0/0
3.3.2003 14:55

Larry

Re: Re: nejde o spoluúčast na podvodu?
jednoduchost putuje světem ...
0/0
3.3.2003 19:08

Re: bezurocna pujcka
klucino vidim ze vubec nevis o co slo?? bezurocnou pujckou ti banka v podstate pujcila tvoje vlastni penize ktere jsi mel na terminovanem vkladu!! tudiz to bylo pro banku bezrizikove!!!
0/0
3.3.2003 16:18Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.