Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

KTP: navenek klid, uvnitř var

KTP Quantum? Pro tisíce lidí dlouho zaručená cesta k výdělkům. Pro několik jednotlivců trik, jak za cizí peníze ovládat kus českého lázeňství. Jenže chod makléřské firmy KTP stál na nepřetržitém přísunu nových vkladatelů. Připomíná to pyramidové hry nebo letadlo? Státní dozor dlouho nevěděl, až spadla klec. Policie dnes říká, že šlo o podvod.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dr.František Zimáček

Soliter
Původně jsem se nechtěl diskuse na těchto stránkách zúčastňovat, jelikož tam jsou uveřejňovány většinou samé bláboly. Jestliže jsou tam uváděny i jedovaté a záludné lži, pak cítím povinnost se k věci vyjádřit. Tak tedy: 1. Po zveřejnění informace o tom, že KTP vlastní akcie fy. Soliter, a že s nimi je podivným způsobem čachrováno, jsem se důrazně dožadoval u správce konkursní podstaty vysvětlení. Dožadoval jsem se toho zejména jako ne bezvýznamný akcionář KTP Quantum. 2. Správce konkursní podstaty mě vyzval, že když chci zjistit skutečný stav ve společnosti Soliter, abych se zúčastnil její kontrolní činnosti. Tuto výzvu jsem akceptoval. 3. Je účelovou lží, že působím ve funkci jednatele společnosti. Není to pravda. Chtěl bych to také sdělit i autorovi této lži, který ovšem zbaběle neuvádí své jméno. Při kontrolní činnosti jsem zjistil: 1. Společnost Swiss asset management prodala firmě KTP Quantum 53 ks akcií o jmenovité hodnotě 53 milionů Kč za přemrštěnou cenu - za 220 milionů Kč. Převod těchto akcií byl podepsán dne 24. 10. 2001. Smlouvu o převodu podepsal za KTP Quantum Ing. Bakus a za Swiss asset management (CZ) MUDr. Miloš Skořepa. 2. Podle mne jde o podvod, o typickou ukázku tunelování finančních prostředků klientů KTP Quantum. Jestli to není krádež za bílého dne, pak to může Swiss asset management(CZ) velmi jednoduše dokázat tím, že tyto uvedené akcie převede zpět od KTP Quanum za stejnou cenu, to je za 220 milionů Kč. Ta možnost neustále trvá. 3. Ještě v květnu 2002, to je více jak 7 měsíců po prodeji těchto akcií ! byli v řídících složkách společnosti Soliter tři zástupci splečnosti Swiss asset management(CZ) (Ing.Lubomír Dugovič, Jaroslav Kudrnovský a MUDr. Miloš Skořepa) Nevím, co tam tedy dělali, když od 24.10.2001 jejich společnost Swiss asset management(CZ) žádné akcie firmy Soliter nevlastnila. Co tedy anonymním kritikům vadí na tom, že byli správcem konkursní podstaty odvoláni ? 4. O těchto podivných čachrech s akciemi jsem dne 4.2.2003 písemně informoval právního zástupce sdružení „Jistota a Budoucnost“ úzce spolupracující s firmou Swiss asset management (CZ), pana Jana Kalvodu. Dodnes mi dluží odpověď nebo alespoň jakékoliv vyjádření. Ovšem trvalé osočování mé osoby produkuje každou chvíli. 5. O co tedy těmto kritikům a kverulantům jde? Že by potřebovali za každou cenu zatajit tyto a další čachry s penězi klientů KTP Quantum ? Už je pozdě, holoubci! Co jsem potřeboval zjistit, to jsem zjistil. Nyní se do Soliteru můžete nastěhovat znovu. Dr. František Zimáček
0/0
4.4.2003 14:20

Milan

Dražit se nebude!
 
Předběžné opatření KCP
Komise pro cenné papíry vydala rozhodnutí o předběžném opatření č.j. 51/So/9/2003/2 ze dne 17.března 2003, které je účinné od 20.března 2003, kterým společnosti MARTELEX, spol. s r.o., IČ 26716844, se sídlem v Praze 10 - Vršovicích, Charkovská 14 uložila tyto povinnosti:
I. zdržet se provedení veřejné dražby cenných papírů, kterou MARTELEX s.r.o. uveřejnil na centrální adrese pod č. 0302706A až 0302706 H, která se má uskutečnit dne 28.3.2003 v hotelu Beránek, na adrese náměstí T.G.M. 74, Náchod, PSČ 547 01, jejímž předmětem jsou cenné papíry uvedené v příloze č. 3 dražební vyhlášky
II. bezodkladně informovat Komisi o všech přijatých opatřeních co se plnění uložené povinnosti ve výroku I. tohoto rozhodnutí týče.
(předběžné opatření zveřejněno na www.sec.cz)
-------------------------------------------------------------------------------- Upuštění od dražby
Dražebník MARTELEX, spol. s r.o. se sídlem Praha 10, Vršovice, Charkovská 14 oznámil dopisem ze dne 21.03.2003 (zveřejněno na www.centralniadresa.cz), že v souladu s § 22 odst. (1) písm. a) zákona č. 26/2001 Sb. o veřejných dražbách upustil od dražby, která se měla konat dne 28.03.2003. Předmětem dražby měla být organizační složka - část podniku úpadce KTP Quantum, a.s.
0/0
26.3.2003 21:31

Milan

Státní úředník zlodějem - aneb "co neukrad Takáč", to chtěl ukrást Sehnal !?!?!
Bude odvolaný SKP dražit zákaznický majetek?   Jakmile se JaB dozvědělo, že JUDr. Sehnal uzavřel smlouvy o provádění veřejných dražeb, začalo zjišťovat, co JUDr. Sehnal zamýšlí dražit. Na webových stránkách se sdružení seznámilo s textem "smlouvy o provedení veřejné dražby dobrovolné", která byla mezi JUDr.Jiřím Sehnalem a dražebníkem MARTELEX, spol. s r.o. uzavřena dne 26.02.2003. Z této smlouvy bylo zřejmé, že předmětem dražby dobrovolné, která by se měla konat 28.03.2003, je organizační složka - část podniku úpadce KTP Quantum, a.s., která obsahuje : · know-how podniku · movité věci · závazky z pracovně právních vztahů · závazky z nájemních smluv · vlastnická práva k akciím. Přílohy, ze kterých by bylo zřejmé, co JUDr. Sehnal vlastně chce konkrétně prodávat, však k této smlouvě připojeny nebyly. Nicméně bylo zjištěno, že v rámci této dražby by měly být, mimo jiné, prodány i vlastnická práva k akciím firmy Soliter, a.s., Bioster, a.s., Chemopharma, a.s. a další. Bývalí klienti byli velmi překvapeni a dezorientováni touto informací, když 1. je známo, že předmětné akcie byly zajištěny rozhodnutím Vrchního státního zastupitelství 2. tyto cenné papíry jsou dle zákona o cenných papírech, účetnictví úpadce, informací vyplývajících z rozhodnutí VSZ i Policie ČR, stejně jako podle stanoviska KCP ve vlastnictví zákazníků a nepatří do podstaty 3. dražby cenných papírů může provádět pouze firma, mající licenci obchodníka s cennými papíry (toto oprávnění MARTELEX s.r.o. nemá) a dražební vyhláška musí být schválena KCP (z textu zveřejněného JUDr. Sehnalem nic takového není zřejmé). Vzhledem k tomu, že je zájmem a cílem sdružení ochránit oprávněné nároky všech bývalých klientů úpadce KTP Quantum, a.s., učinilo sdružení několik podnětů příslušným státním orgánům, aby je upozornilo na tyto aktivity a požádalo je o prověření, zda tato JUDr. Sehnalem připravovaná dražba je v souladu s platnými právními předpisy. Jakmile sdružení obdrží konkrétní stanovisko oslovených institucí, opět je zveřejníme.
0/0
24.3.2003 20:59

JP

Původní verze článku před redakčními úpravami
KTP: klid navenek, uvnitř to vře
Česká policie rozkrývá zahraniční "azyl" šéfa makléřské firmy Karla Takáče, jemuž brzy skončí vazba
Peníze v tunelu
KTP Quantum? Pro tisíce lidí dlouho zarucená cesta k výdelkum. Pro nekolik jednotlivcu trik, jak za cizí peníze ovládat kus ceského lázenství. Jenže chod maklérské firmy KTP stál na nepretržitém prísunu nových vkladatelu. Pripomíná to pyramidové hry nebo letadlo? Státní dozor dlouho nevedel, až spadla klec. Policie dnes ríká, že šlo o podvod.
Praha - Celý den trvalo ceským policistum, než se jim podarilo najít dum, který si na Kanárských ostrovech koupil a zveleboval nekdejší spolumajitel firmy KTP Quantum Karel Takác. Krach jeho maklérské firmy zanechal na ceském kapitálovém trhu jednu z nejvetších der. Je to presne rok, co padla firma, která od zhruba 28 tisíc lidí vylákala pres dve miliardy korun. Už dríve, než Takác rozjel Quantum, mel jeho zakladatel problémy se zákonem. Nyní kvuli krachu KTP sedí ve vazbe. Ale policie priznává, že se muže už velmi brzy ocitnout na svobode. Bilance krachu Quanta je zatím nedobrá: konkurz se vlece, na úctech, jež zajistila policie, zbylo necelých šedesát milionu. Správce konkurzu spocítal, že majetek zkrachovalého Quanta nemá vetší hodnotu než 200 milionu. A majetek klientu? Firma, jejíž akcie makléri KTP za peníze klientu predevším nakoupili, rovnež zkrachovala. Garancní fond, jenž by mel vyplácet poškozené klienty, je prázdný. Obrázek, který skládají ceští detektivové, však už zacíná ukazovat pár jasných záveru. Za prvé, podezrení, že KTP byl podvod, se naplnuje. "Šlo o podvod. Vedení KTP kupovalo za peníze klientu podíly v lázních, které sami chteli ovládat," ríká státní zástupce Boris Havel, jenž na práci kriminalistu dohlíží. Má proto i další duležitý argument, na nejž musela prijít i Komise pro cenné papíry, protože pred krachem v KTP provedla nekolik kontrol. "Když si klient chtel vzít své peníze zpet, jeho portfolio akcií bylo prevedeno na nekoho jiného a on byl vyplacen z hotovosti, kterou prinášeli noví klienti. Ale peníze pro odcházející se stále tencily. Pak letadlo spadlo," dodává.
Chystal útek na Kanáry?
Podle policie je stále zrejmejší, že Takác se pripravoval na útek do ciziny. To byl i duvod, proc jej policie loni zatkla a proc Takác sedí už bezmála rok ve vazbe, která 9. kvetna koncí. Pokud nebude do té doby obžalován, bude propušten. Najít Takácovo sídlo na Kanárských ostrovech nebylo snadné. Zápisy z tamního katastru se neshodovaly se skutecností, ulice neexistovala. Až po pomoci španelských policistu jej ceští detektivové našli. Na míste, kam turista na Kanárech nezamírí, schované v horách. "Je to vila s garáží ve skále. Clovek, který by ji obýval, nebude budit žádnou pozornost. Má pres 100 metru ctverecních pokoju a ješte není pripravena k bydlení," ríká zdroj obeznámený s vyšetrováním. Konkurz KTP Quantum mezitím navenek zamrzl. Po stížnosti klientu na správce konkurzu i na soudce z Hradce Králové, se na prípad podíval Vrchní soud v Praze. Jenže i ten byl obvinen z podjatosti, takže prípad míril dál do vyšších pater justice. Od lonského zárí pet mesícu spis konkurzu KTP obíhal soudy, aby se znovu vrátil zpet na hradecký soud. "Nejvyšší soud konstatoval, že my nejsme podjatí. 20. ledna zde bylo rozhodnuto, že hradecký soud podjatý není a celá vec se zase vrací k nemu," rekl mluvcí pražského soudu Jan Fort. "Jsou to obstrukce. Ti, co porád podávají námitky, zpusobují, aby zeslábl ci neexistoval dohled nad konkurzem a nad cinností správce konkurzu," ríká advokát Jan Kalvoda, který zastupuje pres dvanáct tisíc klientu, již se semkli ve sdružení Jistota a budoucnost. Vetšina klientu Quanta byli starší lidé z malých mest. Sverili mu své úspory proto, že jim to doporucil nekdo ze známých, ci dokonce soused, který pro KTP pracoval. Stovky až tisíce príbehu osobních zklamání a rodinných tragédií. Od pádu Quanta se však lidé rozdelili na nekolik táboru, které se mezi sebou pretahují. Ve hre je ovládnutí firmy a osud konkurzu. Tahanice zacala dokonce i pokusem o "verejný lync" dealeru, již kdysi KTP naháneli klienty. Nejsilnejší skupina sdružení Jistota a budoucnost však má s více než 12 tisíci cleny situaci pevne v rukou. Proti sdružení stojí klienti, kterí mu mají za zlé, že mezi sebe vzalo i bývalé dealery, kterí práve do KTP tisíce lidí nalákali, a vlastne tak prispeli k tomu, že o peníze prišli.
Jistota a Budoucnost vlastně vznikla hlavně díky bývalým dealerům KTP. Ti jakmile vycítili, že KTP jde ke dnu, neváhali a pojistili se, aby se nedostali ven ze hry. Měli v ruce velmi důležitý nástroj na to, jak klienty, ze kterých se pomalu stávali věřitelé, sešikovat do co největšího uskupení, které by mohlo vládnout průběhem konkursu. Kompletní databázi klientů. Proto také pomohli zrodu Jistoty a Budoucnosti. "Ještě ani nebyl podán návrh na konkurs a už se zakládala Jistota a Budoucnost," říká státní zástupce Boris Havel. U založení sdružení byl také další spojenec bývalého vedení KTP - firma Swiss Asset management (SAM). Pár měsíců před krachem jí Takáč přivedl coby zachárnce KTP. Jenže později se ukázalo, že obchody, které spolu udělali KTP vůbec neprospěly. Naopak z účetnictví, které převzal správce konkursu, vyplynulo, že SAM dluží Quantu několik set milionů korun. SAM to odmítá a správce trvá na tom, aby zaplatil. 
Hlavní skupina klientu dosáhla i odvolání správce konkurzu Jirího Sehnala. "Pred chvílí jsem se dozvedel, že jsem byl odvolán. Soud mi to ale ješte oficiálne nerekl, cekám to v pondelí," rekl vcera Sehnal. Nad dením kolem KTP však kroutí hlavou predstavitelé Garancního fondu, jenž by mel klienty odškodnovat. "Skupiny klientu jsou tak nevypocitatelné, že vubec nevíme, co se muže stát. Fond zatím nemá kompletní data o klientech, takže se ani nemuže nic pripravovat na výplaty," ríká Jirí Korb, r
0/0
15.3.2003 10:14

Hynek

Re: Původní verze článku před redakčními úpravami
Pane JP, už se nemusíte ztrapňovat, dozor nad kauzou KTP převzalo Vrchní státní zastupitelství. Co se týká konkurzu, ten nám může být vcelku ukraden, stačí navrátit majetek, zajištěný již od 14.4.2002. Jenom na závěr, pokud nerozumíte věci, tak se zdržte kibicování! Konkurzní podstata není totéž, co majetek klientů OCP !
0/0
26.3.2003 21:38

Harpagon

Re: Re: Původní verze článku před redakčními úpravami
Možná je to složitější. Je pravda, že zákaznický majetek nespadá do konkurzní podstaty - má být oddělen od majetku úpadce. Ale je třeba odpovědět dvě otázky:
1. Byl majetek zákazníků skutečně oddělen od majetku KTP?
2. Co vlastně tvoří zákaznický majetek? Patří tam i akcie na jméno, jejichž převod se podle platné právní úpravy neuskutečnil?
Osobně si myslím, že většina zákaznického majetku byla rozkradena, část se nahradí z GF a nevyplacený zbytek se přihlásí jako konkurzní pohledávka.
0/0
26.3.2003 23:18

va

reklama tunelarum
Stat delal a stale dela reklamu tunelarum - coz je vetsina tzv. obchodniku. Komise pro cenne papiry kryje kazdy tunel do posledni chvile a garancni fond si stihnou jeho spravci rozdelit na odmenach driv, nez do nej neco prijde. Bohuzel jsem se nechal taky napalit, a ted jen koukam, jak me obiraji dal, protoze jsou placeny z dani.
0/0
14.3.2003 18:49

0/0
14.3.2003 18:43

robin

Kdy bude otištěna plná verze článku bez zásahů cenzora?
Podle vyjádření P. Novákové, které bylo reprodukováno jedním z účastníků chatu na quantum.wz.cz , je v záhlaví této větve diskuse uveřejněn článek, který je poznamenán zásahy cenzora, který její článek proškrtal. Současně slibuje, že na Fincentrumu uveřejní článek v úplném původním znění. Tady však je ta upravená verse. 
0/0
14.3.2003 15:04

klient

Nováková zase lže!
Naše "Pavlínka" opět mlží! Dne 9.5.2002 v článku "Policie viní šéfa KTP z podvodu" sdělovala, že podle mluvčí policejního prezidia Ivany Zelenákové zajistila policie od 48 emitentů zaknihované cenné papíry v nominální hodnotě téměř 1,3mld. korun, od tří emitentů (lázně) listinné cenné papíry v nominální hodnotě 343mil. korun a skoro 60 mil. korun na účtu, tedy v celkové hodnotě 1,703mld.Kč. V dnešním článku ovšem zprávu poněkud účelově zjednodušila, když tvrdí, že na účtu je jenom necelých 60mil.Kč a celkový majetek KTP nemá větší hodnotu, než 200mil.Kč. Ano - v tomhle má přibližnou pravdu, ale ne celou, neboť zcela záměrně "opomenula" zmínit oněch 1,643mil.Kč hodnoty CP, zajištěných policií ČR !!! Ty ovšem nepatří do konkursní podstaty, protože jsou majetkem klientů podle zákona o CP a i podle odůvodnění KS HK ze dne7.3.2003, kdy soud konstatuje, že správce porušuje opakovaně svou povinnost postupovat s náležitou péčí a to s cílem zpeněžit majetek vysoké hodnoty (POZOR - VYSOKÉ HODNOTY), který ze zákona nepatří do konkurzní podstaty, ale byl tam správcem zahrnut. ..... Kroky správce mířící ke zpeněžení klientského majetku přitom pokročily již tak daleko, že rozhodnutí o jeho zproštění funkce bez odkladu vykonatelnosti usnesení do doby jeho právní moci je jedinou cestou, jak zabránit ZNAČNÝM škodám, které věřitelům hrozí. ... Tímto krokem ovšem došlo ke zpochybnění celé činnosti SKP Sehnala, která se bude muset dát do souladu se zákonem. (mimochodem z dvaceti žalob, vyrobených Sehnalem, je už 18 odloženo jako nedůvodné). O to se nepochybně postarají i právníci Takáče, sedícího už bezmála rok ve vazbě, která však 9. května skončí. Pokud nebude do té doby obžalován, bude propuštěn!. A z čeho chtějí Takáče obžalovat, když klientský majetek je zajištěn policií v hodnotě o 100mil. Kč vyšší, než podle zaslaných výpisů má být?? A majetek Quanta? Ten ať si strčí Nováková někam, nás přeci zajímá jenom to, aby policie vrátila zabavený klientský majetek (nebo si pro něj budeme muset dojít po vzoru kampeličkářů), který i podle zmíněného usnesení soudu má VYSOKOU HODNOTU! A ne jak tvrdí Nováková, která si tady hraje na kapitálového experta a ve skutečnosti je to jenom pavlačová drbna, ovšem ve službách mafie, která si tuto kampaň náležitě u IDNES zaplatila! A že se tady hraje na city, hraničící se šířením poplašné zprávy je více než jasné. Mediální lynč, který IDNES rozpoutala proti KTP a všem zúčastněným, klienty nevyjímaje, ovšem bude mít svou dohru! Protože se klienti začnou ptát - kdo za to může? Čí to byl zájem - a karta se začne obracet! A Garanční fond - ať si ho taky strčí někam, stačí vrátit zajištěný majetek! A všem se uleví - hlavně vládě!! A že GF kroutí hlavou - já se ani nedivím, mediální dezinformace takového kalibru dokážou s lidmi dělat divy!
 
0/0
11.3.2003 23:22

klient*

Re: Nováková zase lže!
:-))  Jablka = Hrusky
Mluvite o majetku CP v nominalni hodnote ! Podle mojich informaci (policie&auditorska firma) byla SKUTECNA hodnota akcii v dobe nejvetsi slavy KTP, tedy kdy vse fungovalo 600 Kc za akcii !
Na rozdil od vas ja CHCI vratit penize, ktere jsem vlozil do KTP a NECHCI  CP pochybne hodnoty a kdo ano je blazen.
0/0
12.3.2003 16:28

klient

Sehnal - hochštapler ve státních službách
Začíná být stále jasnější o co tu jde - aneb co neukradl Takáč, to chtěl ukrást Sehnal ! Ještě, že JaB dokázalo konečně zabránit nejhoršímu! A ty kupecký počty madam Novákové? - bez komentáře!
0/0
10.3.2003 23:58

Kamil Janáček

Co se zatím do soupisu konkurzní podstaty nevešlo
Stále se zamýšlím z čeho nás věřitele správce vyplatí, když například nechává rozkrást podniky patřící do skupiny KTP. Třeba Bioster, a.s. ovládá podivná skupina lidí, která zde provádí takové věci až rozum zůstává stát. Například se zde povídá, že to mají již domluveno a budou to (pod rukou) kupovat od správce (nového). Proto se tu musel vyhodit i bývalý ředitel, aby stávajícím skoromajitelům neviděl pod prsty. No a tak se nám náš majetek stenčuje a jiní z toho těží.
Proč s tím někdo něco neudělá???!!!
0/0
8.3.2003 21:33

ban

Re: Co se zatím do soupisu konkurzní podstaty nevešlo
protoze zijes v Cechach a na Morave...
0/0
9.3.2003 17:40

Milan

Re: Co se zatím do soupisu konkurzní podstaty nevešlo
... už se dělá! A bude to docela zajímavé !
0/0
26.3.2003 21:42Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.