Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

KTP má nového konkurzního správce

Královéhradecký krajský soud odvolal kolínského advokáta Jiřího Sehnala z funkce správce konkurzní podstaty zkrachovalé makléřské společnosti KTP Quantum. Novým správcem jmenoval soudního znalce z Hradce Králové Jana Scziranku. KTP podle policie vylákalo od 28 tisíc klientů asi 2,2 miliardy korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dr.František Zimáček

Akcie SOLITER
Původně jsem se nechtěl diskuse na těchto stránkách zúčastňovat, jelikož tam jsou uveřejňovány většinou samé bláboly. Jestliže jsou tam uváděny i jedovaté a záludné lži, pak cítím povinnost se k věci vyjádřit. Tak tedy: 1. Po zveřejnění informace o tom, že KTP vlastní akcie fy. Soliter, a že s nimi je podivným způsobem čachrováno, jsem se důrazně dožadoval u správce konkursní podstaty vysvětlení. Dožadoval jsem se toho zejména jako ne bezvýznamný akcionář KTP Quantum. 2. Správce konkursní podstaty mě vyzval, že když chci zjistit skutečný stav ve společnosti Soliter, abych se zúčastnil její kontrolní činnosti. Tuto výzvu jsem akceptoval. 3. Je účelovou lží, že působím ve funkci jednatele společnosti. Není to pravda. Chtěl bych to také sdělit i autorovi této lži, který ovšem zbaběle neuvádí své jméno. Při kontrolní činnosti jsem zjistil: 1. Společnost Swiss asset management prodala firmě KTP Quantum 53 ks akcií o jmenovité hodnotě 53 milionů Kč za přemrštěnou cenu - za 220 milionů Kč. Převod těchto akcií byl podepsán dne 24. 10. 2001. Smlouvu o převodu podepsal za KTP Quantum Ing. Bakus a za Swiss asset management (CZ) MUDr. Miloš Skořepa. 2. Podle mne jde o podvod, o typickou ukázku tunelování finančních prostředků klientů KTP Quantum. Jestli to není krádež za bílého dne, pak to může Swiss asset management(CZ) velmi jednoduše dokázat tím, že tyto uvedené akcie převede zpět od KTP Quanum za stejnou cenu, to je za 220 milionů Kč. Ta možnost neustále trvá. 3. Ještě v květnu 2002, to je více jak 7 měsíců po prodeji těchto akcií ! byli v řídících složkách společnosti Soliter tři zástupci splečnosti Swiss asset management(CZ) (Ing.Lubomír Dugovič, Jaroslav Kudrnovský a MUDr. Miloš Skořepa) Nevím, co tam tedy dělali, když od 24.10.2001 jejich společnost Swiss asset management(CZ) žádné akcie firmy Soliter nevlastnila. Co tedy anonymním kritikům vadí na tom, že byli správcem konkursní podstaty odvoláni ? 4. O těchto podivných čachrech s akciemi jsem dne 4.2.2003 písemně informoval právního zástupce sdružení „Jistota a Budoucnost“ úzce spolupracující s firmou Swiss asset management (CZ), pana Jana Kalvodu. Dodnes mi dluží odpověď nebo alespoň jakékoliv vyjádření. Ovšem trvalé osočování mé osoby produkuje každou chvíli. 5. O co tedy těmto kritikům a kverulantům jde? Že by potřebovali za každou cenu zatajit tyto a další čachry s penězi klientů KTP Quantum ? Už je pozdě, holoubci! Co jsem potřeboval zjistit, to jsem zjistil. Nyní se do Soliteru můžete nastěhovat znovu. Dr. František Zimáček
0/0
4.4.2003 10:15

Harpagon

Re: Akcie SOLITER
Vážený pane Zimáčku, jsem rád, že jste přispěl do této diskuze, byť jsou v ní podle Vašeho názoru většinou samé bláboly.  Ve Vašem emotivním příspěvku jsem nepochopil některé věci:
1. Proč Vás SKP JUDr. Sehnal vyzýval k účasti na kontrole ve společnosti Solitér:
a) co je SKP KTP Quantum do situace jiné společnosti, byť by bylo KTP akcionářem Solitéru, neboť akcionář vykonává svá práva na valné hromadě?
b) Jakožto předseda dozorčí rady Solitéru, zapsaný dne 21.05.2002 do rejstříku máte v povinnostech provádět kontrolu podnikatelské činnosti a výsledky svých zjištění sdělujete valné hromadě Solitéru, nikoli akcionáři, potažmo SKP akcionáře, viz např. § 56a a § 155/7 OBCHZ, jinak byste se mohl dopustit vyzrazení obchodního tajemství.
2. Víte o tom, že by SKP využil svého oprávnění odporovat tomuto úkonu úpadce (nákup akcií Solitér) před prohlášením konkursu?
3. Na koho zní rubopis na akciích Solitéru - na KTP nebo na jednotlivé klienty, resp. byly kupovány za peníze klientů?
Jinak se s Vámi v zásadě shoduji, pokud jde o SAM a JaB.
V dokonalé úctě
Harp.
0/0
4.4.2003 16:58

Harpagon

Čtěte článek Tykač vs. Takáč
na www.penize.cz
0/0
3.4.2003 16:28

Robin

Návrh na zrušení registrace občanského sdružení JIstota a Budoucnost
Po delší době jese si sedl k I-netu a nestačím se divit. Už nějaký čas jsem si myslel, že s činností vedení JAB není vše v pořádku, protože klienti byli pouze zmanipulováni k tomu, aby svoje zájmy svěřili do rukou někoho, jehož zájmy jsou úplně odlišné a jehož činnost směřuje jinam.
Ale že by se paní Jindřichová a spol. nechali takhle nachytat na švestkách? Podle mého balamutí podvrženými dokumenty nejen veřejnost, ale hlavně svoje vlastní členy, pro jejichž informaci jsou vlastně stránky sdružení na Internetu vystaveny.
Jako jeden ze členů sdružení jsem požadoval svolání mimořádné valné hromady sdružení, ale to je problém, když paní JIndřichová dala do stanov, že je k tomu potřeba hlas alespoň jedné třetiny všech členů. To je v podstatě nemožné zajistit a ukazuje se, že si tím vedení JaB zajistilo na dvouleté období absolutní moc nad sdružením, neodvolatelnost výboru a tedy volnou cestu k prosazení zájmů zakladatelů JAB -  v zádech samozřejmě se Šnajdrem a ostatními spolupracovníky KTP, kteří klienty do Quanta nalákali.
Požadavek zajistit třetinu hlasů pro svolání mimořádné valné hromady je na stejné úrovni jako požadavek policie, aby všechny věřitele KTP zastupoval v trestním řízení společný zmocněnec. I takovýto blábol jsme všichni domů dostali.
 
Ale nic není ztraceno. Podle stanov se valná hromada schází jedenkrát ročně. Vzhledem k tomu, že sdružení již formálně i právně (datum provedení registrace na MV je přesně  29.3.2002) existuje dnešním dnem  právě jeden rok, lze podat návrh na zrušení registrace sdružení Jistota a Budoucnost z důvodů prokazatelného neplnění stanov, neboť v řádném termínu předseda sdružení valnou hromadu nesvolal a výbor nestanovil termín jejího konání.
Velice pečlivě zvážím, zda návrh na zrušení registrace podám hned v pondělí a ostatní členy JAB o tom budu informovat zde na tomto webu, protože je to jediná možnost, jak věc uveřejnit. Předsedkyně, ostatní členové výboru ani kontrolní komise sdružení na mé podněty v této věci nijak nereagovali a nesplnili ani můj požadavek, aby byl na webu sdružení uveřejněn můj návrh a požadavek na splnění stanov a svolání valné hrömady sdružení nebo na svolání mimořádné valné hromady sdružení. 
0/0
29.3.2003 7:07

šťoura

Re: Návrh na zrušení registrace občanského sdružení JIstota a Budoucnost
Ustavující valná hromada zakládajících členů občanského sdružení Jistota a Budoucnost proběhla rovněž dne 29.3.2002. Je to doposud jediná valná hromada sdružení, která kdy byly svolána a která se kdy sešla a je tomu více než jeden rok.
 
Není pochyb, že došlo předsedkyní výboru a výborem k závažnému porušení stanov sdružení a může to tedy být důvod, aby ministerstvo vnitra pozastavilo činnost sdružení nebo aby zrušilo registraci sdružení.
0/0
29.3.2003 8:40

Miro

Re: Re: Návrh na zrušení registrace občanského sdružení JIstota a Budoucnost
Vážení pánové,
 
zvažujte, prosím, předem velmi důkladně své příští kroky. Rád bych se v této chvílim opět zeptal na právní názor pana Harpagona.
 
O co se mi jedná. V důsledku závažného porušení stanov může samozřejmě být pozastavena činnost sdružení JaB nebo může být sdružení odebrána registrace a v důsledku toho by sdružení ze zákona zaniklo.
 
Může to ale být chladně vykalkulovaný postup, jak by se vedení sdružení JaB zbavilo zodpovědnosti za své kroky. Na porušení stanov není kromě pozastavení nebo zrušení registrace žádná snakce, takže vedoucím představitelům JaB osobně nic nehrozí. Bylo by velmi mazané, pokud by tuto fintu použili k zániku sdružení.
 
Sdružení již svoji roli v konkurzním řízení splnilo, bývalí spolupracovníci KTP Quantum, kteří JaB založili, takto prosadili své lidi do věřitelského výboru, přičemž zde ve spolupráci se soudcem Francem vykonávají dominantní a rozhodující vliv. Sdružení samo o sobě již není k ničemu jeho osnovatelům užitečné, spíše je na obtíž. Takže lze očekávat snahu vyvázat se ze závazku vůči členům, a uvedený postup by byl jeden z možných, který by smetl JaB z jeviště.
0/0
29.3.2003 12:56

Harpagon

Re: Re: Re: Návrh na zrušení registrace občanského sdružení JIstota a Budoucnost
Podle mého názoru rozpuštěním sdružení nemůže zaniknout odpovědnost členů jeho statutárního orgánu, např. za způsobenou škodu.
Jiná věc je, zda porušování stanov sdružení může postačovat k rozpuštení sdružení Ministerstvem vnitra. V zák. č. 83/1990 Sb. tam nic takového není, viz § 12 odst. 3. Např. obchodní zákoník umožňuje likvidaci společnosti, jestliže se valná hromada nesejde dva roky. Doporučuji prostudovat příslušný zákon a posoudit, zda jsou důvody pro rozpuštění.
0/0
31.3.2003 22:57

Milan

Karta se obrací !
Předběžné opatření KCP
Komise pro cenné papíry vydala rozhodnutí o předběžném opatření č.j. 51/So/9/2003/2 ze dne 17.března 2003, které je účinné od 20.března 2003, kterým společnosti MARTELEX, spol. s r.o., IČ 26716844, se sídlem v Praze 10 - Vršovicích, Charkovská 14 uložila tyto povinnosti:
I. zdržet se provedení veřejné dražby cenných papírů, kterou MARTELEX s.r.o. uveřejnil na centrální adrese pod č. 0302706A až 0302706 H, která se má uskutečnit dne 28.3.2003 v hotelu Beránek, na adrese náměstí T.G.M. 74, Náchod, PSČ 547 01, jejímž předmětem jsou cenné papíry uvedené v příloze č. 3 dražební vyhlášky
II. bezodkladně informovat Komisi o všech přijatých opatřeních co se plnění uložené povinnosti ve výroku I. tohoto rozhodnutí týče.
(předběžné opatření zveřejněno na www.sec.cz)
-------------------------------------------------------------------------------- Upuštění od dražby
Dražebník MARTELEX, spol. s r.o. se sídlem Praha 10, Vršovice, Charkovská 14 oznámil dopisem ze dne 21.03.2003 (zveřejněno na www.centralniadresa.cz), že v souladu s § 22 odst. (1) písm. a) zákona č. 26/2001 Sb. o veřejných dražbách upustil od dražby, která se měla konat dne 28.03.2003. Předmětem dražby měla být organizační složka - část podniku úpadce KTP Quantum, a.s.
0/0
26.3.2003 21:07

šťoura

Re: Karta se obrací !
Milane, a co říkáš tomu, jak vedení Jistoty a Budoucnost, k jehož skalním zastáncům patříš, manipuluje s informacemi, které jsou určeny pro členy sdružení? 
0/0
26.3.2003 21:33

Miro

Re: Re: Karta se obrací !
Milan doslova a do písmene papouškuje informace vzápětí po tom, co ce objeví na webu JaB. Takže se vynořuje otázka, zda vedle občas se zde objevující půlnoční návštěvnice nepředstavuje mgr. Jindřichová i MIlana.
 
Jak jsem k tomu došel? Podle návodu Bringy jsem se podíval do dokumentů na webu JaB, a ve většině dokumentů je uvedeno, že je vytvořila pomocí programu Acrobat Distiller 4.05 for Windows a pomocí Word 9.0 Ladislava Jindřichová.
 
V souboru, který je uveřejněn pod datem 2.6.2002 a v textu se hovoří, že usnesení výboru JaB o návrhu na změnu stanov pochází z 31.5.2002, tak v tomto souboru je skutečně uvedeno datum vytvoření a datum poslední modifikace 11.9.2002, a jako autor je uvedena opět L. Jindřichová.
0/0
26.3.2003 22:07

šťoura

Re: Re: Re: Karta se obrací !
Nyní už jenom zbývá dotázat se firem Microsoft a Adobe Systems Incorporated a také společnosti pro softwarovou čistotu Business Software Alliance, zda paní Jindřichová a sdružení Jistota a Budoucnost vlastní legální licence pro využívání jejich programů.
 
Černý igelitový pytel čeká.
0/0
26.3.2003 22:26

šťoura

Re: Re: Re: Re: Karta se obrací !
Kamarádi mě upozornili, že bych měl vysvětlit symboliku černého igelitového pytle. Příspěvek prý vyznívá poněkud výhrůžně, a to především v souvislosti s některými americkými akčními filmy, v nichž jsou v černých igelitových pytlích se zdrhovadlem odváženy mrtvoly.
 
Tady je to samozřejmě jinak, o mrtvoly nejde. Před několika lety uspořádala společnost BSA kampaň proti nelegálnímu kopírování software, při které do mnoha firem rozesílala videokazetu s nahrávkou hraného fiktivního zásahu antipirátského softwarového komanda v jisté pomyslné firmě. K zásilce byl přiložen onen černý pytel, který ve videoklipu hrál hlavní roli. Po zásahu komanda byly všechny nelegální kopie CD s okopírovanými programy naházen do tohoto černého pytle společně se všemi dalšími předměty, které byly k pirátskému používání programů použity, a to včetně počítače atd.
 
Slogan na závěr zněl "Víme víc, než si myslíte".
 
V tomto případě tedy asi "Víme víc, než si myslíte, paní Jindřichová" a do černého pytle by mohl být zahozen, pokud se podezření potvrdí, i celý spolek JaB.
 
P.S. Díval jsem se na soubory JaB prohlížečem Acrobat Reader 5.05 CE a nikde žádné detaily o autorovi a datum nevidím. Můžete mi poradit?
0/0
27.3.2003 8:30

Miro

Re: Re: Re: Re: Re: Karta se obrací !
Moderní textové procesory ukládají vedle vlastního textu do těla souboru i doplňující informace o autorovi, vytvoření souboru a údaje o průběhu změnového procesu textu, tedy jednotlivé modifikace. Běžnými prostředky tyto informace viditelné nejsou, ale existují nástroje, jak tyto informace z těla souboru vyextrahovat, přestože jsou skryté a soubor je autorem zamčen. 
0/0
27.3.2003 11:13

Harpagon

Re: Karta se obrací !
Podle toho, co je zde psáno, KCP pozastavila dražbu v rozsahu přílohy č. 3 - dražba cenných papírů, ale dražba části podniku mohla proběhnout. Nový (nebo ještě starý?)  SKP vzal zpět vše. Jak může právník svěřit dražbu cenných papírů neobchodníkovi s CP? To je hrubá profesní chyba!
0/0
26.3.2003 23:06

bringy

K činnosti vedení spolku Jistota a Budoucnost
Nebudu opakovat vyjádření státního zástupce B. Havla ke způsobu vzniku a činnosti JaB, které ukazuje, že i tato organizace a její vedení i další jsou v zorném poli zkoumání podílu na trestné činnosti v souvislosti s vytunelováním KTP a následujícím vývojem. To je uvedeno níže v jednom z předchozích příspěvků.
Důležité je něco jiného. Předmětem zájmu o zakladatele a čelné představitele sdružení JaB je tato činnost i z důvodů podezření z pokusu spáchat na klientech KTP podvod jejich uvedením v omyl či jinými formami aktivit, a to ve spolupráci s některými partnerskými spřátelenými společnostmi. Jsou to např. firma Agentura TNT (správce sítě kontaktních míst KTP), nebo právě vedení sdružení JaB apod.
Bylo zjištěno, že správce webových  stránek sdružení Jistota a Budoucnost, provádí na stránkách sdružení dodatečné opravy, které mají zakamuflovat spojení např. s dlužníkem vůči KTP Quantum, s firmou Swiss asset management ČR. Existují všechny důvody pro předpoklad, že správcem tohoto vebu je osobně nebo se na tom alespoň podílí předsedkyně sdružení pí Jindřichová.
Naštěstí je tento web pravidelně monitorován a elektronická podoba stránek je průběžně ukládána do archivu. Provedené dodatečné retuše jsou tedy dobře zadokumentovány.
Rozborem struktury binárního kódu a následnou analýzou součástí tohoto webu bylo např. zjištěno, že příspěvek s údajným datem publikování 2.6.2002 s názvem "Z jednání výboru JaB", byl vytvořen až dne 11.9.2002 a teprve potom umístěn na web JaB, tedy až následně a zřejmě jako reakce na velmi negativní ohlasy na spolupráci vedení JaB s firmou SAM cz, které zazněly od řady klientů KTP na schůzi konkurzních věřitelů dne 6.9.2002, a kdy byla mimo jiné namítána podjatost členů výboru JaB, kteří byli navrženi za členy věřitelského výboru.
V tomto sdělení výboru je oznámeno, že výbor JaB navrhl změnu stanov tak, že se vypouští zmínka o spolupráci a výhradní podpoře Swiss Asset Management (CZ) spol. s r.o. Ze zřejmých důvodů bylo toto oznámení podvodně antidatováno a dodatečně podvrženo na web s cílem zamést stopy vedoucí až ke snahám regionálních managerů sítě zástupců KTP Quantum (Meissner, Svoboda, Šnajdr atd.) převzít ve spolupráci s SAM činnost kontaktních míst do své režie a ke škodě jednotlivých klientů.
Pro úplnost je zapotřebí dodat, že bez ohledu na to, kdy a zda vůbec byl návrh na změnu stanov podán, vůbec to nemění nic na tom, že uvedená spolupráce se SAM je v základních programových dokumentech stále zakotvena, a je tedy pro všechny členy sdružení ve smyslu znění stanov závazná.
Uvedená změna stanov nemohla vstoupit v platnost, neboť doposud nemohla být schválena, protože by ji podle čl. 5 odst. 1 stanov sdružení JaB musela schválit valná hromada sdružení, a ta nikdy nebyla svolána a tudíž se nesešla.
Navíc stanovy sdružení vstupují podle zákona v platnost registrací Ministerstvem vnitra, kde ovšem jsou stále registrovány pouze stanovy v původním znění. Návrh na registraci změn ani samotná registrace podány a provedeny  nebyly.  
0/0
26.3.2003 14:34

Martin

Re: K činnosti vedení spolku Jistota a Budoucnost
Ani stanovy na webu JaB nejsou změněné, asi přijde na řadu i antidatování stanov, u webu JaB to není nic neobvyklého.
0/0
26.3.2003 18:21

Harpagon

Re: K činnosti vedení spolku Jistota a Budoucnost
Od počátku tzv. sdružení JaB jsem upozorňoval na vážné vady ve stanovách a pochybnosti o právní subjektivitě orgánů sdružení.
Inu, to máte tak, když se věci chopí inženýři práva ...
0/0
26.3.2003 18:30

Miro

Re: K činnosti vedení spolku Jistota a Budoucnost
Pokud se tato informace potvrdí, považuji to za doposud nejzávažnější doklad o tom, že pod pláštíkem ochrany zájmů klientů KTP se JaB podílí na činnosti, která směřuje přímo proti těmto zájmům a provedené korektury dokazují, že i vedení JaB si uvědomuje nebezpečí, které jim hrozí, pokud se tyto aktivity provalí.
Za pozoruhodné přitom lze označit, že díky benevolentnímu přístupu a protizákonnému počínání soudce mgr. France ovládli čelní představitelé sdružení JaB a jejich spřízněnci věřitelský výbor, který má na další průběh konkurzního řízení rozhodující vliv.
Věřím, že si tyto souvislosti a nebezpečí z toho plynoucí uvědomují i vyšetřující orgány a státní zástupce Boris Havel z Vrchního státního zastupitelství, který vyšetřování kriminálního pozadí celé kauzy dozoruje. 
Zde bych se rád dotázal na názor na tuto činnost vedoucích představitelů sdružení Jistota a Budoucnost tří osob, jejichž názor by mohl být pro objasnění celé věci přínosný:
 
1. Pane Harpagone, jaké je právní hodnocení těchto informací?
 
2. Paní Jindřichová, co Vy na to?
 
3. Pane Kalvodo, co Vy říkáte na tyto stránky činnosti sdružení, s nímž velmi úzce spolupracujete?
0/0
26.3.2003 19:41

Harpagon

Re: Re: K činnosti vedení spolku Jistota a Budoucnost
K účasti ve věřitelském výboru jsou legitimováni věřitelé, hlasuje se podle výše pohledávek. Pokud by např. advokát zastupoval občanské sdružení na základě plné moci podepsané neoprávněnými osobami - zastoupení by nevzniklo, pokud zastupuje jednotlivé klienty - členy sdružení, mohlo by to být v pořádku; pokud jménem sdružení jednají osoby, které nebyly zvoleny v souladu se stanovami, jejich právní úkony by byly neplatné ...
To jsou úvahy. Musely by se posoudit konkrétní dokumenty - zápisy ze schůzí, plné moci ...
0/0
26.3.2003 19:50

Milan

Státní úředník zlodějem - aneb "co neukrad Takáč", to chtěl ukrást Sehnal !?!?!
Bude odvolaný SKP dražit zákaznický majetek?   Jakmile se JaB dozvědělo, že JUDr. Sehnal uzavřel smlouvy o provádění veřejných dražeb, začalo zjišťovat, co JUDr. Sehnal zamýšlí dražit. Na webových stránkách se sdružení seznámilo s textem "smlouvy o provedení veřejné dražby dobrovolné", která byla mezi JUDr.Jiřím Sehnalem a dražebníkem MARTELEX, spol. s r.o. uzavřena dne 26.02.2003. Z této smlouvy bylo zřejmé, že předmětem dražby dobrovolné, která by se měla konat 28.03.2003, je organizační složka - část podniku úpadce KTP Quantum, a.s., která obsahuje : · know-how podniku · movité věci · závazky z pracovně právních vztahů · závazky z nájemních smluv · vlastnická práva k akciím. Přílohy, ze kterých by bylo zřejmé, co JUDr. Sehnal vlastně chce konkrétně prodávat, však k této smlouvě připojeny nebyly. Nicméně bylo zjištěno, že v rámci této dražby by měly být, mimo jiné, prodány i vlastnická práva k akciím firmy Soliter, a.s., Bioster, a.s., Chemopharma, a.s. a další. Bývalí klienti byli velmi překvapeni a dezorientováni touto informací, když 1. je známo, že předmětné akcie byly zajištěny rozhodnutím Vrchního státního zastupitelství 2. tyto cenné papíry jsou dle zákona o cenných papírech, účetnictví úpadce, informací vyplývajících z rozhodnutí VSZ i Policie ČR, stejně jako podle stanoviska KCP ve vlastnictví zákazníků a nepatří do podstaty 3. dražby cenných papírů může provádět pouze firma, mající licenci obchodníka s cennými papíry (toto oprávnění MARTELEX s.r.o. nemá) a dražební vyhláška musí být schválena KCP (z textu zveřejněného JUDr. Sehnalem nic takového není zřejmé). Vzhledem k tomu, že je zájmem a cílem sdružení ochránit oprávněné nároky všech bývalých klientů úpadce KTP Quantum, a.s., učinilo sdružení několik podnětů příslušným státním orgánům, aby je upozornilo na tyto aktivity a požádalo je o prověření, zda tato JUDr. Sehnalem připravovaná dražba je v souladu s platnými právními předpisy. Jakmile sdružení obdrží konkrétní stanovisko oslovených institucí, opět je zveřejníme.
0/0
24.3.2003 20:49

Harpagon

Re: Státní úředník zlodějem - aneb
JaB má výjimečně pravdu. Organizovat veřejné dražby cenných papírů může jen obchodník s cennými papíry, ovšem ne kterýkoli, ale jen ten, který má povolení k poskytování investiční služby uvedené v § 8 odst. 2 písm. b) ZCP.
Ovšem nerozumím tomu, co se míní dražbou vlastnických práv. Draží se cenné papíry, tj. práva inkorporovaná do listiny (listina je v případě zaknihovaných CP nahrazena zápisem v SCP). Akcie představují práva akcionáře (hlasovací, na dividendu), ale vlastnická práva k právům? Tento nesmyslný pojem bohužel potvrzuje chabé právní kvality bývalého SKP.
Úkony při dražbě provedené v rozporu se zákonem by byly absolutně neplatné.
Dále mi není jasné, jak dražit cenné papíry, jsou-li "zajištěny" státním zastupitelstvím? Jak jsou zajištěny? Pozastavením práva nakládat se zaknihovanými cennými papíry? Jak jsou zajištěny listinné cenné papíry? Kde jsou?
0/0
24.3.2003 22:15

jo

Re: Re: Státní úředník zlodějem - aneb
Podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č . 711967 Sb. o správním ř ízení (správní ř ád) ve zn ě ní pozd ě jších p ř edpis ů , vydává Komise toto rozhodnutí o p ř edb ě žném opat ř ení, kterým ú č astníku ř ízení, spole č nosti MARTELEX, spol. s r.o., I Č 26716844, se sídlem v Praze 10 – Vršovicích, Charkovská 14, PS Č 101 00, ukládá povinnosti:
I. zdržet se provedení ve ř ejné dražby cenných papír ů , kterou ú č astník ř ízení uve ř ejnil na centrální adrese - www.centralniadresa.cz - pod č ís. 0302706A až 0302706H, která se má uskute č nit dne 28.3.2003 v hotelu eránek, na adrese nám ě stí T.G.M. 74,. Náchod, PS Č 547 01, jejímž p ř edm ě tem jsou cenné papíry uvedené v p ř íloze č . 3 dražební vyhlášky;
0/0
25.3.2003 14:09

Harpagon

Re: Re: Re: Státní úředník zlodějem - aneb
To mě Komise mile překvapila!
0/0
25.3.2003 19:20

Josef. Č.

Ano - budíček
Konečně to došlo i IDNES. A vy diskutující se tady jenom ztrapňujete! Všechen majetek, který je již od 14.2.2002 zajištěn, bude vyveden mimo konkurz. Takže to, co zbývá v konkurzní podstatě už klienty vůbec nemusí zajímat. A největší sranda bude, až budou muset Takáčovi vrátit  J E H O  majetek a pustit ho v květnu na svobodu. Sám jsem zvědav, co vlastně Takáč "ukrad´"!
0/0
21.3.2003 20:08

PI

snad by se to mohlo povest take v pripadu PI - spravkyne je opravdu neschopna
Aspon doufam
Petr
0/0
21.3.2003 18:52

0/0
21.3.2003 12:03

elév

Několik otázek
  1. Může někdo poskytnout jakékoliv informace o panu Judr.Sczirankovi?
  2. Ve sdružení Jistotota a Budoucnost prokazatelně jsou a jednají za poškozené klienty lidé kteří se na tomto poškozování těchto lidí sami podíleli!Proto se nabízí otázka:Neporušují tito lidé zákon?Neměl by se bývalé a nynější aktivity těchto lidí zajímat soud?Jaká je šance při podání žaloby na vedení JaB a jaké důvody přicházejí v úvahu?
  3. Při dotazu na Garančním fondu o stavu věcí mi bylo oznámeno,že obdrželi 18 000 žádostí o vyplacení.Jakou šanci mají ostatní poškození?
  4. Nepřipadá v úvahu žaloba na stát?Podle mne ano.
 Přijde mi ,že snad nikoho v týhle "republice" nezajímá ,kolik gaunerů se tady beztrestně živí na úkor druhých!Já vím,že to co teď  napíšu je hrozně najivní ,(kradlo, se krade se a krást se bude)ale když si představím že by do republiky přitekly všechny peníze co se rozkradly od roku 1989,tak jsme na tom lepší jak Švícaři!
Delší dobu mi na této diskusi chybí názory HARPAGONA!Myslím že pomohl svými názory a radami hodně lidem.Snad jste to nevzdal?
Držím palce ;o)
0/0
21.3.2003 10:47

šťoura

Re: Několik otázek - vyjádřejí státního zástupce
Jistota a Budoucnost vlastně vznikla hlavně díky bývalým dealerům KTP. Ti jakmile vycítili, že KTP jde ke dnu, neváhali a pojistili se, aby se nedostali ven ze hry. Měli v ruce velmi důležitý nástroj na to, jak klienty, ze kterých se pomalu stávali věřitelé, sešikovat do co největšího uskupení, které by mohlo vládnout průběhem konkursu. Kompletní databázi klientů. Proto také pomohli zrodu Jistoty a Budoucnosti. "Ještě ani nebyl podán návrh na konkurs a už se zakládala Jistota a Budoucnost," říká státní zástupce Boris Havel. U založení sdružení byl také další spojenec bývalého vedení KTP - firma Swiss Asset management (SAM). Pár měsíců před krachem jí Takáč přivedl coby zachárnce KTP. Jenže později se ukázalo, že obchody, které spolu udělali KTP vůbec neprospěly. Naopak z účetnictví, které převzal správce konkursu, vyplynulo, že SAM dluží Quantu několik set milionů korun. SAM to odmítá a správce trvá na tom, aby zaplatil. 
0/0
21.3.2003 11:11

Harpagon

Re: Několik otázek
Jsem stále tady.
0/0
22.3.2003 12:33

Mirek

Nastane někdy v ČR pořádek v konkursech, nebo se stanou
i nadále správci konkurzních podstat  likvidátory majetku úpadce a na konci konkurzu je většinou velká nula nebo nepatrný zbytek majetku, který zbude hlavně na odměnu správce. Tento způsob likvidace majetku a převedení všech pasiv na bedra daňových poplatníků by již jednou měla skončit.
0/0
20.3.2003 21:34

klient

Re: Nastane někdy v ČR pořádek v konkursech, nebo se stanou
To si budou muset predevsim rozmyslez samotni novinari. Fincetrum s Novákovou odvedli skutečne velky kus prace a já ted po ziskani informaci z jiných zdroju, najednou zjistuji, ze vse je "trochu" podstatne jinak. Az si vazeni pisálkové přestanete hrat s osudy lidi a misto vas zacnou pracovat skuteční novináři, zacne to tu vypadat trochu jinak. Pokud dame prostor lidem jakym ho davame, nesmime se divit, ze se tu roztahuji. Az az ctenari uvidi, ze lze se domoci práva, tak jako ja, určitě se zacne zlepsovat i ta blbá nálada.A ze Harpagon mlčí ?- ani se mu nedivim.
0/0
25.3.2003 7:25

elév

Re: Re: Nastane někdy v ČR pořádek v konkursech, nebo se stanou
ste zrovna takový pisálek jako já a všichni ostatní na tomto chatu,s tím rozdílem že Vy píšete o ničem!Pokud máte nějaké zkušenosti , které Vás dovedly k úspěchu,prosím podělte se o ně s námi!
  1. Z jakých zdrojů jste informace získal ?
  2. Čeho se ty informace týkaly?
  3. Ojakém prostoru píšete ?
  4. Kdo je podle Vás skutečný novinář a kdo není ?
  5. Jakým způsobem jste se domohl práva,prosím pokud možno podrobně
Vzledem k tomu že v KTP nemám já osobně ani korunu,ale okolo mne je poměrně dost poškozených lidí a já si říkám že pokud tu možnost mám a můžu jim nějak pomoci,tak to prostě dělám.Možná pro Vás jsem nějaký pisálek,ale musím napsat že třeba díky HARPAGONOVI měli lidi u mně možnost na počítači si přečíst a vytisknout jeho rady a názory a rozhodnout se jestli ho poslechnou nebo ne.
A ztoho co se zpětně dovídám to snima zas tak špatně nevypadá.:o)
0/0
25.3.2003 10:26

Hynek

Re: Re: Re: Nastane někdy v ČR pořádek v konkursech, nebo se stanou
Harpagonovy rady byly stejně na ..... !  Nebýt sdružení, už by nebylo o čem psát - majetek by shrábl Sehnal se Zimáčkem a spol.(každý nechť si dosadí další jména). A obavy se sdružení? Ty mohou mít jenom zhrzení pytlíci, kteří nevědí kolik bije! Dozor nad kauzou KTP už má Vrchní státní zastupitelství a já doufám, že po dosavadní lapáli už nikoho nenechají páchat žádné nepřístojnosti proti klientům! A jen tak na vysvětlenou - v celém dosavadním průběhu jsem se řídíl jenom pokyny JaB a naopak mám informace o  těch, kteří se řídíli Harpagonem a spol., a jen si zkomplikovali život ( a nejen sobě).
0/0
26.3.2003 21:24

Harpagon

Re: Re: Re: Re: Nastane někdy v ČR pořádek v konkursech, nebo se stanou
A kteří to jsou?
0/0
27.3.2003 20:11

MF

Budicek...
0/0
20.3.2003 20:38Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.