Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Zákon o nájemném rozděluje koalici

Prubířským kamenem soudržnosti vládní koalice se zřejmě stane zákon o nájemném. Už ve vládě prosadili jeho mírnější verzi sociálnědemokratičtí ministři přes nesouhlas lidovců i unionistů. Něco podobného se zřejmě bude opakovat i v prvním čtení ve sněmovně, kde se zřejmě sociální demokracie bude muset spolehnout na hlasy komunistů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Paroulek

Regulujeme dál
Dovolím si poznamenat, že současný ignorantismus naší vlády je proti všem. Mám tu čest mít na starost několik desítek bytů a nevěřili byste v čem jsou lidé ochotni bydlet. Mám velké obavy, jak ty byty budou vypadat za deset a dvacet let, pokud bude přetrvávat stav, kdy bude mít někdo něco téměř zdarma. Vzniknou ve městech tzv. slamy, kde bude bydlet jen chudina a zoufalci. Majitelé se na domy vykašlou a bude to konečně náš český bordýlek, ale všichni si budou rovni a spokojeni. Bude to báječný....... Domnívám se, že se jedná o lenost nájemníků se stěhovat někam do levnějšího a o krátkozrakost našich poslanců. Dokud nebudou domy v centrech měst vydělávat peníze, nikdy se nevrátí život do vesnic a na venkov, nebudou se stavět nové nájemní byty a budou nové byty stále dražší. Nechci radit státu, ale sociální politika je přeci jenom jeho obor. Deregulovat se musí postupně, ale konečně. Musí začít platit rovnoprávné vztahy mezi majitelem a nájemníkem s jasnými pravidly. Musíme se smířit, že někde bude nájem drahý a někdě levný. Dokud nebudeme platit to, co věci stojí, nepohnem se dál. V podobné kaši jsou i vědci, učitelé a lékaři. Vyzývám pana Křečka, aby konečně začal nájemníka chránit, ale i dům , kde bude bydlet. Jinak mu to spadne na hlavu. Nazdar
0/0
17.4.2003 9:37

karber

Re: Regulujeme dál
Zdar vole, žvaníš.
0/0
17.4.2003 17:04

Detektiv

Re: Re: Regulujeme dál
Právě promluvil jeden líný regulovaný nájemní parazit, jakých tu máme jak nastláno.
0/0
22.4.2003 8:05

Jiřina

I nájemníci by měli pochopit,
že regulované nájemné není normální, je protiústavní a je nutné ho bezpodmínečně zrušit, a to bez jakýchkoliv dalších podmínek. Samozřejmě na to musí navázat stát s příspěvkem na nájemné těm, kteří na to skutečně nemají. Ne ovšem  těm, kteří na to mají a jenom se jim příčí na základě letité nesmyslnosti vydat více peněz na tuto oblast.
0/0
16.4.2003 10:32

Hybernatus

Kdy už si soudruzi Špidla a Křeček uvědomí, že nálezy Ústavního soudu nejsou toaletní papír ?
Zatím si s nimi ovšem pouze ostentaivně vytírají své levicově orientované prdelky za potlesku regulovaných nájemníků, pobíračů všech možných sociálních dávek a podobných "pilířů" národního hospodářství tvořících jejich voličskou základnu.
0/0
16.4.2003 9:50

Věra

Úroveň diskuse a úroveň argumentů diskutujících
vypovídá o skutečném stavu věci. Bez podkladů, bez argumentů jsou z čista jasna nájemníci paraziti, vyžírci a další hanlivá slova nebudu opakovat, přestože náklady na bydlení činí kolem 30 % z jejich příjmů.
0/0
16.4.2003 9:16

Správce

Re: Úroveň diskuse a úroveň argumentů diskutujících
Nevím, co paní Věru tak popuzuje. Nájemé je u nás "regulováno" na úrovni max. 37,-Kč/m2/měsíčně. Holé náklady na správu, opravy, provoz a rekonstrukci domu jsou však  zhruba trojnásobné. Regulovaní nájemníci jsou bohužel tedy logicky povinně každý měsíc subvencováni  z kapsy majitele domu zhruba dvojnásobkem toho, co sami zaplatí. Jelikož ovšem podle zákona má KAŽDÝ, tedy i majitel domu právo na přiměřený výnos ze svého majetku (u realit je to zhruba 5-7%) musí nájemné obsahovat i tento zisk. Nájemné je tedy třeba zvednout na nejméně  cca. 110,-Kč/m2/měsíčně, aby krylo alespoň náklady, když už nic nevynáší. Kdo platí měně, než sám v poměru k  užívanému bytu spotřebovává je prostě parazit (vyžírka, pijavice, vykuk......atd., atd). "Parazit" není sprosté nebo nespisovné slovo. Je to čistě technický termín označující způsob existence určitého objektu. Nikdo nakonec regulovaným nájemníkům nebrání, aby parazitní smlouvy vypověděli a uzavřeli smlouvy řádné a stali se tak z vykuků váženými zákazníky.
0/0
16.4.2003 9:33

Jiřina

Re: Úroveň diskuse a úroveň argumentů diskutujících
Zřejmě Věra nepochopila, že je bezpodmínečně nutné zrušit regulované nájemné, a to bez jakýchkoliv dalších podmínek. Samozřejmě na to musí bezpodmínečně navázat stát se systémem příspěvku na nájemné těm, kteří na to mít nebudou.
0/0
16.4.2003 10:23

PePe

Re: Úroveň diskuse a úroveň argumentů diskutujících
Dobrá, pokud chcete fakta, používejte sama ta správná čísla. Což třebas takto? Celkové náklady na regulované bydlení nečiní zmíněných 30% příjmů. Abych byl korektní, uznávám výjimku pro 1-členné domácnosti, které však nemusí obývat 100metrový byt. Většinou se na bydlení skládají 2 lidé a pak se jejich náklady pohybují do15% příjmů. Vycházím z průměrné mzdy 15tis., nájmu 36Kč/m2 a velikosti bytu 50m2.
Mimochodem zde jsou výhrady pouze k jedné složce nákladů na bydlení - nájemnému. Ostatní poplatky (elektřina, plyn, voda ....) tvoří větší část nákladů a jsou již deregulované a neslyším z řad nájjmníků ani CSSD pláč, že na ně lidi nemají.
0/0
16.4.2003 12:00

***

Re: Úroveň diskuse a úroveň argumentů diskutujících
Jsem neregulovaný najemník a musim řici že paraziti skutečně jste. Co bych dal za 30% nákladů za bydlení - proč jste se neozvali, když se zdražoval plyn, elektřina a voda?
0/0
16.4.2003 14:18

Milan

Statisíce nájemníků nemají přístup k internetu
a tak zde čteme arogantní a zlé názory majitelů soukromých nájemních domů, kteří nájemníkům u nich bydlícím dělají již více než 10 let ze života peklo. Tito nájemníci opravovali celých 40 let majetek pánů majitelů domů ze svého, přispívali velice masivně ze svých daní na družstevní výstavbu a nyní je chce skupina pánů majitelů domů nechat vyhynout jako mastodonty. A to jenom proto, že zde není právní stát, že si majitelé domů mohou s nájemníky dělat co chtějí a nikdo se jich nezastane.Obecní byty jsou ze současného nájemného ziskové, ale vlastníci soukromých domů mají a vždy budou mít málo bez ohledu na průměrné příjmy občanů tohoto státu.
0/0
16.4.2003 8:06

Exekutor

Re: Statisíce nájemníků nemají přístup k internetu
Ale mají bohužel přístup do našich domů, kde je nikdo nechce. Protože mít plný dům parazitů a vyžírek zděděných po kamarádech soudruha Grebeníčka opravdu žádné terno není. Kdy už bude konečně možné tyto nájemní vykuky  poslat někam, nekjlépe do PR.. yč    
0/0
16.4.2003 8:14

garcia

Re: Re: Statisíce nájemníků nemají přístup k internetu
A majitele domů na Sibiř!
0/0
16.4.2003 8:30

Správce sítě

Re: Re: Statisíce nájemníků nemají přístup k internetu
Regulovaný nájemník nemá na neregulovaném Internetu co dělat. Až se soudruzi z Lidového domu rozhodnou regulovat i Internet, tak to už bude něco jiného !!
0/0
16.4.2003 9:54

PePe

Re: Statisíce nájemníků nemají přístup k internetu
Ach ták, diskriminace nájemníků už dorazila i na internet, na který chudáci regulovčíci nemají přístup. Navrhuju zákon, který všem regulovaným zavede internet do domácnosti za dotovanou cenu. Ať se můžou taky pošťourat v nájmech.
Ano, nájemníků jsou statisíce a majitelů domů řádově méně. Proč tedy nejsou regulovaní nájemníci téměř vůbec slyšet? No přístupem na net to určitě nebude.
Ještě k poznámce o pánech majitelích domů - nejde jen o soukromé majitele, obdobně se chovají "zlé" obce, když nabízí uvolněné byty do nájmu za "zlé" tržní nájemné. Proč to asi dělají, když obecní byty jsou již tak ziskové???
 
0/0
16.4.2003 8:57

Správce

Re: Re: Statisíce nájemníků nemají přístup k internetu
Na příkladů obcí, které vlastně zastupují stát vidíme, že o regulované nájemní parazity nestojí nejen soukromí majitelé ale ani samotný stát. Ona o ně vlastně příliš nestojí ani samotná ČSSD. Ta stojí jen a pouze o jejich hlasy ve volbách. Jinak by těmto soudruhům nemohlo být jedno, že regulací nájemného znemožňují získat legální cestou slušné bydlení hlavně mladým rodinám.
0/0
16.4.2003 9:40

***

Re: Statisíce nájemníků nemají přístup k internetu
Z toho co pisete je zrejme, ze o sprave domu nebo problemem nedostatku penez na pouze beznou udrbu nemate ani poneti. Navic to neni jen nazor nejakych zbohatliku, ale opakovane to sdelil panum z KSC a CSSD ustavni soud. Jejich arogance k zakonum je zrejma z navrhu MF - zakon o najemnem. Kdy uz konecne budeme zit ve state, kde se cti zakonony.
0/0
16.4.2003 9:05

aaakkkord

Re: Statisíce nájemníků nemají přístup k internetu
Je to přesně tak, nájemníci si za léta byty, ve kterých bydlí dávno zaplatili a dál platí nájemné, které již dnes bohatě stačí na údržbu a rekonstrukce velice slušně. Kdo někdy spravoval finance v bytovém družstvu, ví, o čem je řeč. Veškerý bordel v bydlení způsobily restituce - největší zločin novodobé historie. Kvůli restitucím nemají mladí kde bydlet, kvůli restitucím tečou prachy z nájemného do luxusních vil a aut a nejsou tam, kde by měly. Divím se, že loby majitelů 1% bytového fondu, který patří zbourat a ne za miliony rekonstruovat dokáže překřičet 99% bytového fondu, kde je vše v pohodě a nájemné více než dostatečné. A tady jim to někteří křiklouni sežerou i s naviákem.
0/0
16.4.2003 9:19

Karl von Bahnhof

Problémem není nájemné, ale nájemní parazitismus 20% našich regulovaných spoluobčanů.
Tito vykukové fungují jako pijavice. které nejenže vysávají prostředky z domů ale které je ještě třeba navíc ještě dotovat. Regulovaný nájemní parazit patří do Mostu (nejlépe Chánova), nebo přímo POD MOST  
0/0
16.4.2003 8:05

Paroulek

Sláva sockomunám
Je to trochu jako o nás bez nás. Co si o sobě myslí ti naši poslanečkové. Jak si mohou dovolit jednat o zákoně a nezeptat se těch, kterým to padá na hlavu? Jak si mohou dovolit zajistit bydlení do konce smrti posledního potomka našeho nájemníka bez mého souhlasu? Jak si vůbec představují existenci 100 let starých domů? To mám za dvacet let ze svého platu a stavebního spoření postavit 13 bytů pro prominentní voliče ČSSD a KSĆ? No to si snad děláte srandu? Jen si to hoši odhalsujte, to bude Váš konec. Dřív nebo později to bude průšvih a stát bude solit těžké peníze. To nebude TV NOVA, to bude daleko větší rána a všichni budou ronit. Bohužel i já.
Nazdar
0/0
15.4.2003 22:27

Exekutor

PŘIZNEJTE SE !! KDO JSTE TY BLBY VOLIL ??
A nestyďte se za to ! Zatím se mi přiznali dva, což je logicky málo na parlament plný těchto sociálních bolševiků !
0/0
16.4.2003 8:09

David

kokoti socansky, koukejte uz ODREGULOVAT, svine hnusny
0/0
15.4.2003 18:12

Pavel

Jen pěkně regulujte-ja na tom již zbohatl
mam několik bytů a díky regulaci mohu pronajímat za cenu, o jaké by se mě v normalním prostředí jen zdálo. Z rozdílů mezi regulovaným (které platím) a za které pronajímám jsem si již mohl pořídit další byty. !!!BUDIS POCHVALENA REGULACE!!!
0/0
15.4.2003 16:01

***

Re: Jen pěkně regulujte-ja na tom již zbohatl
TAKY TO TAK DĚLÁM. JE TO JISTE A BEZ RIZIKA.
0/0
15.4.2003 16:06

HP

Re: Jen pěkně regulujte-ja na tom již zbohatl
0/0
15.4.2003 16:15

Zemi

Zákon o nájemném a další...
Jak je Špidlovo socialistické Česko úspěšné?
Odpověď naleznete se zde:
mujweb.atlas.cz" rel="nofolow" target="_blank">mujweb.atlas.cz" target="_blank" rel="nofollow"> mujweb.atlas.cz" rel="nofolow" target="_blank">mujweb.atlas.cz
0/0
15.4.2003 15:23

Rollo

Re: Zákon o nájemném a další...
Díky za link! Snad tahle vláda padne dřív než naše ekonomika!
0/0
15.4.2003 15:45

Eva

Re: Re: Zákon o nájemném a další...
Bohužel si tím nejsem jistá.
0/0
16.4.2003 10:39

Elrond

A co je proboha spojuje?
Snad jenom jejich plné žlaby a strach před neodvratitelným pádem do propadliště dějin. A možná snad nenávist ke Klausovi a ODS.
0/0
15.4.2003 15:21Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.