Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vstup do EU zdraží některé služby

Od května příštího roku, kdy Česko vstoupí do Evropské unie, bude muset většina lidí vytáhnout každý měsíc z peněženky o několik stovek navíc. Zvednou se totiž daně, které zdraží některé služby a zboží. Kromě cigaret si bude nutné připlatit hlavně za telefonování a další vybrané služby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

honza

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
6.5.2003 0:16

PC

Internet v EU
Proc se Cesko nepripoki k USA? Tam je poplatek za pripojeni k Internetu pausalni a muzes byt pripojen jak dlouho chces.
0/0
2.5.2003 16:00

Martin

WWW.EUROSKEPTIK.CZ
Čtěte o rubu europropagandy a skutečných důsledcích, které nám hrozí po vstupu do Evropské unie na http://www.euroskeptik.cz v sekcích "Proč nevstoupit do EU", "Články k EU", "Zemědělství", "Daně a cla", "Komunikační strategie"... Na stejné adrese je možné se zapojit i do diskuse o kladech a záporech, které nám vstup do EU přinese...
0/0
30.4.2003 13:04

WOODY

DO EU ANO, ALE ....
Předem podotýkám, že jsem stoupencem vstupu do EU. Přebírám si všechna pro a proti a celkově mi vychází ANO.  Dnes jsem si dokonce přečetl, že páni odboráři nám slibují za 3 roky průměrné platy až 26 000 Kč. Jsem k těmto slibům trochu skeptický, ale nesporně po vstupu do EU asi porostou mzdy rychleji než nyní, ale bude to vyváženo i rychlejším růstem cen zejména u služeb a potravin. Pokud se u nás začnou ceny postupně vyrovnávat s cenami v EU, tak se dá očekávat, že sice budeme (možná) brát těch 26 000 Kč měsíčně, ale bochník chleba bude za 50 Kč i více , tak jak už to dnes je v zemích EU  ( ale při podstatně větších průměrných platech než je těch slibovaných  26 000 Kč). Celkem vzato, zejména mladší lidé se nemusí cítit nijak ohroženi. S cenami porostou i mzdy. Horší je to s generací v předdůchodovém a důchodovém věku. Tito lidé se snažili si něco ušetřit na kompenzaci už tak mrzáckých důchodů, které jsou vypláceny dnes a navíc s perspektivou dalšího zhoršení v budoucnu. Byli vyzýváni k tomu, aby také sami mysleli na zadní kolečka např. formou spoření v penzijních fondech apod.  Tyto peníze budou ovšem prudším růstem mezd a zároveň i cen velmi znehodnoceny. Odváží se některý z politiků otevřeně vyjádřit jakým způsobem je možno tyto ztráty lidem kompenzovat ? Tady nelze očekávat asi nic !  Naše generace musí zřejmě zaplatit tu daň za promarněná léta strávená m.j. brigádami, schůzemi, prvomájovými průvody a podobnými nesmysly (se kterými je naštěstí konec) místo smysluplné a poctivé práce. I když na tento problém poukazuji, tak jsem spíše z těch, kteří raději pojedou volně autem třeba do Mnichova nebo Paříže stejně jako bych jel třeba do Brna, svobodně si kdykoliv vyjádří svůj názor,  a přitom si odpustí nějaké to dražší pivo nebo buřta. Ale od politiků a těch kteří připravují různé podpůrné kampaně, bych očekával, že k problému který jsem přednesl se postaví chlapsky a zodpoví ho celé naší veřejnosti ještě než vhodí lístek do urny při referendu.  
0/0
26.4.2003 20:38

šakal

Tedy,...
...pokud Vám cestování po Evropě bez pasu připadá jako solidní náhrada za z t r á t u s v o b o d y, pak Vám tento "zisk" přeji. S tím svobodným vyjadřováním názoru to ale nebudete mít napříště tak jednoduché. Kromě zákonů proti slovním projevům rasismu a xenofobie hodlá Parlament EU přijmout též zákon proti "antievropanským postojům"!!!...Ale teď mě napadá...to se Vás osobně vlastně nedotkne ;-)
0/0
26.4.2003 21:12

WOODY

Re: Tedy,...
Žasnu kde berete tyto informace. A o žádnou "ztrátu svobody" se opravu nebojím. Té už jsem si v minulosti užil dost !
0/0
26.4.2003 23:58

šakal

Zkuste...
...si trochu prolétnout předchozí diskusní příspěvky...
 
Ale trochu Vám to usnadním a uvedu užitečné linky:
- články, přednášky a vědecké práce ekonomů, politologů, duchovních a žurnalistů (zvláště doporučuji Benjamina Kurase)...www.euroskeptik.cz
- Svaz průmyslu a dopravy o alternativě k EU...  http://www.spcr.cz/cz/eu/ehp.htm
- Liberální institut...www.libinst.cz
 
Á propos, nějak jsem neporozuměl Vaší poznámce: " o žádnou ´ztrátu svobody´ se opravu nebojím. Té už jsem si v minulosti užil dost !" To jste myslel vážně, nebo jste se jen neobratně vyjádřil?!
0/0
27.4.2003 0:47

WOODY

Re: Zkuste...
Předně nevím, proč bych měl své názory vázat na přečtení dalších příspěvků ( i když jsem většinu z nich, které opravdu souvisí s tématem, četl). Zřejmě sem přispívají hlavně vám myšlenkově spříznění lidé. Myslím, že jakákoliv další diskuse s lidmi, kteří mne odkazují na stránky euroskeptikö je zbytečná. To je jako bych se snažil brát ideje bolševikům. Ostatně nyní s nimi stojíte na stejné straně barikády. A nevstoupením do EU podporujete naši izolaci a další rozvoj toho současného malého českého mravního, právního,korupčního  a co já vím ještě jakého bahna. A příteli, chybí Vám inteliigence. Napíši-li formulaci o ztrátě svobody tak jaj jsem ji napsal, tak při pozorném čtení uvidíte, že ve druhé větě jasně rozvádím onu "ztrátu svobody". ˇČili pro vaše mdlé chápání : TÉ ZTRÁTY SVOBODY JSEM SI UŽ V MINULOSTI UŽIL DOST .  A závěrem - opravdu nemám strach, že bych v EU ztratil nějakou svobodu. Možná ztratím levné ostříhání u holiče, ale svobodu rozhodně ne !
0/0
27.4.2003 11:02

šakal

Díky...
...za Vaši odpověď (třebaže poněkud podrážděnou ). Promiňte , že jsem se pokusil odpovědět na Vaši otázku: "žasnu, kde berete tyto informace"...neuvědomil jsem si, že byla jenom řečnická a že o žádnou odpověď nestojíte. To víte, to je ta "mdlá inteligence". My šakalové jsme chytrá psiska, ale kampak na Vás!...na Vás nikam!
 
Mimochodem, slovo barikády se tu v celé diskusi objevuje poprvé.  S lidmi Vašeho názoru na EU jsem si tu už docela prima pohovořil a šlo to i bez "barikád"...Ale třeba za to může ta Vaše zmínka o komunistech  
 
Je mi jasné, že na doporučení od člověka "mdlé inteligence, který stojí na jedné straně barikády s komunisty" nejste nijak zvědavý. Proto jenom krátce: Když metáte los o kabáty druhých, nesmíte se divit, že k tomu také chtějí říct své. Ikdyž se Vám jejich mínění nezamlouvá. To je ta svoboda, jejíž ztráty se nebojíte
0/0
27.4.2003 11:48

WOODY

Re: Díky...
Diskutovat s demagogem je opravdu zbytečné, opět si najde "slovíčka" a "argumenty", jen aby se utvrdil o té své pravdě !
0/0
27.4.2003 15:10

George

Re: Re: Zkuste...
Je příznačné,že bývalí komunisté,dnes dobře zajištění důchodci,nejvíc křičí,vstupme do EU.Oni přece dřív také házeli zodpovědnost za své činy na RVHP.Tak proč to neumožnit i novým vládcům?Na Brusel se v budoucnu svede všechno a vláda bude čistá jak lilie.To všechno už tu přece bylo.Chtěl bych dneska být důchodcem,to by se mi žilo!
0/0
6.5.2003 16:09

boss

Re: Tedy,...
Vazeny sakale ... ono kdyz uz konecne nekde napisi svuj nazor ci domnenku, pak si musim nejprve overit fakta. Nevim, kde jste vzal, ze pri cestovani po Evrope nebudete potrebovat pas ...
0/0
27.4.2003 8:43

FG

Re: Tedy,...
sakale, kolik ti je let? 55? 60? nebo vyjebanej 45? v kazdem pripade mas proplachnutej mozek rudou propagandou a BOJIS SE TAK ZE SE AZ TRESES. Udelej nam radost a chcipni magore starej! Jaky to bylo v stb svejku?
0/0
27.4.2003 15:37

B.lade

je to na .....
Podle mě už telefonování i net zdražily dost,takže by to vůlbec nemuselo být!!! Podle mě je to teda pěkně na h....,když to bude stát všechno zase o něco víc!!!!!!!!!
0/0
24.4.2003 21:50

miroslavweiner847@msn.com

Rozhodují i jiná kritéria.
S radostí jsem si přečetl všechěvky, jež byly jednotlivými přispěvateli napsány..Jak jsem z nich pochopil, tak většina je proti EU. Já sám patřím k té generaci co již je v důchodu a nemůžu pochopit tolik skepse a dá se říci i nenávisti vůči EU. Nepatřím mezi ty, kteří se nechají masírovat sdělovacími prostředky ale jsem jednoznačně pro vstup a proto budu v referendu hlasovat pro.  Spousta těch mladíků, kteří v pracovní době píší své příspěvky ze služebních počítačů by měli přemýšlet racionálně ať patří ke kterékoliv straně . Tato šance jež se Vaší generaci vyskytla se nemusí již opakovat. Že něco bude dražší a něco levnější není to podstatné. Podstatné je a bude to, že budete mít šanci a ta se nesmí propást. Šanci budou mít i Ti co nebydlí v Praze, přitom pražáci jak jak je zde vidět brečí a otravují nejvíce.
0/0
22.4.2003 21:46

šakal

Zdravím Vás,...
...tedy není mi tak docela jasné, co Vás na zmiňovaných příspěvcích naplňuje radostí. Nepřekvapuje mne to, že máte na věc opačný názor- názory jsou od toho, aby se lišily... chi, chi :-) Jen je mi trochu nápadné, že o svých oponentech soudíte následovně: jsou to mladíci (vy jste v důchodu) převážně z Prahy, kteří své (místy nenávistné) příspěvky píší ze služebních počítačů v pracovní době a nepřemýšlejí racionálně >:-[ Zkuste to trochu jinak, možná se při tom spolu nepopereme ;-)
0/0
23.4.2003 9:11

šakal

PRO RAPTORA
Omlouvám se, ale nějak nemohu objevit ten Váš příspěvek. Zase se tu určitě uvidíme...
 
 
0/0
22.4.2003 18:26

Pavel

Mam pro Vás jeden návrh. Ať sem euroskeptici napíšou, jak bude vypadat naše situace za 5 let v případě, že do EU nevstoupíme... (myslím tím to dobré, jak se "zlepší" naše životní úroveň, apod.). Zajímalo by mě, kolik z Vás, co vstup nechcete podpořit, se ozve :-)
0/0
22.4.2003 15:41

Ales

Re:
Pokud nevstopupime (v coz pevne doufam) tak je osud ciste v nasich rukou. Jestlize si zvolime zase socany nebo dokonce komunisty tak se logicky budeme mit hure, jestlize ale zvolime stranu ktera udela kroky jako radiklani snizeni dani a zajisti pouze clenstvi v Evropske organizaci volneho obchodu ktera je to co dela zlepseni obchodovani a tim i chodu cele ekonomiky (EU je pouze socansky nesmysl sasku jako je Cyril, Ginter, Smudla, Chirac a Schroeder aby melo par stovek tisic uradniku duvod ospravedlnit svou existenci nesmyslnymi direktivami a par stovek dalsich politiku dalsi korita) budeme se mit lepe a nase hopodarstvi nejenom ze dozene EU, ale bude trvale stoupat dale (coz by se v EU nestalo protoze ta clenske zeme akorat tak tahne dolu). Uplne nejlepsi by bylo vsechny neprime dane uplne zrusit, USA se napr. bez DPH obesli. DPH, spotrebni dane a o majetkovych danich ani nemluve jsou proste paskvil. Nechal bych pouze prime dane z vydelku ktere bych nastavil v rozemzi 10 - 15%, orientoval bych se obchodne ne jenom na EU, ale na cely civilizovany svet, tady i na Severni Ameriku a Asii.
0/0
23.4.2003 12:09

šakal

ALTERNATIVA K EU...
...Evropský hospodářský prostor: http://www.spcr.cz/cz/eu/ehp.htm
0/0
22.4.2003 13:46

www.sekce.cz

Re: ALTERNATIVA K EU...
http://www.euroskeptik.cz  Nepřeberná studnice informací o EU
http://www.sekce.cz Snaha o sjednocení všech pokrových lidí a stran. Ke stažení banner a letáky proti vstupu do EU. Pokud souhlasíte s názory nebo chcete přispět novými nápady a nebojíte se je realizovat - Přidejte se k nám !!!!!
0/0
22.4.2003 14:45

Arnošt

Re: Re: ALTERNATIVA K EU...
Jé, KOKOS PEKOS. To je ten co by se nejradši zavřel doma a nikam nechodil
VSTOUPIME DO EU, ALE PEKOSE POSLEME DO PRRR, STEJNE DO EU S NAMA NECHCE.
0/0
24.4.2003 5:38

jam007@centrum.cz

já nevím
Je přece jasné, že nedostaneme nic zadarmo, už v článku je možné si přečíst, že Francie bude lobovat za svoje hospody. Za nás nikdo bojovat nebude, to jen tak za prvé. Kdo mě ev. přesvědčíte o opaku, budu rád. Za druhé, když převážná většina zboží pochází z dovozu, dá se myslím říci, že na našem trhu musí býti, krom promo akcí, nutně dražší než v zemi původu (i naši milí distributoři budou muset z něčeho žíti). Takže si všichni musíme spočítat, že to nebude zadarmo, naopak naše žití dosti podraží, ale i tak si myslím, že v zásadě, je výstup pro hlasování:"ANO", jak někdo trefně poznamenal, je to naše nejméně špatná varianta. JAM
0/0
22.4.2003 13:34

Martin

Sazby DPH v zemich EU
Dansko 25%, Svedsko 25%, Finsko 22%, Irsko 21%, Belgie 20,6%, Rakousko 20%, Italie 20%, Francie 19,6%, Recko 18%, Velka Britanie 17,5%, Nizozemi 17,5%, Portugalsko 17%, Spanelsko 16%, Nemecko 16% a Lucembursko 15%.
Prumer EU cinni 19,35%.
To mluvi za sebe. Pokud by vlada nechala DPH na soucasne urovni s 22%, patrila by CR k zemim s temer nejvyssi DPH v cele EU.  
0/0
22.4.2003 13:18

šakal

Jak tedy vysvětlit ...
...tlak na ČR ze strany EU na převedení celých "balíků" služeb a výrobků do vyšších sazeb DPH?! A jakpak je to se vzájemným obviňováním členů EU z daňového dumpingu?! (Irsko)  
 
0/0
22.4.2003 13:23

Mrtvej snehulak

Re: Jak tedy vysvětlit ...
1) v zemích EU je jedna sazba DPH - proto ten tlak na sjednocení sazeb DPH (ne tlak na zvýšení nebo přeson do hormí hranice - to už je dílo naší vlády) 2) V příspěvku se srovnává DPH a ne daně fyzických nebo právnických osob - a tam patří ten "případ" Irsko.
0/0
22.4.2003 14:38

šakal

Poslyšte,...
...je hezké, že to všechno není podle jednoho metru, ale vše směřuje k tomu, aby tomu tak bylo! To, že se ten omyl zatím nedaří, není důvod k menším obavám
0/0
22.4.2003 14:42

Mrtvej snehulak

Re: Poslyšte,...
Tím sjednocením jsem myslel sjednocení dvou českých sazeb DPH (5 a 22%) do jedné. Nemyslel jsem sjednocení sazeb DPH na jednu stejnou procentní úroveň v rámci celé EU.
0/0
22.4.2003 14:47

šakal

Ok, ok...
...podívejte, na světě jsou například země, které mají jednu sazbu DPH (např. Jihoafrická republika..a to tedy není žádná "rozvojovka"). Prostě cesty mohou být různé a je to tak dobře. Prostě, každý většinou tuší nejlépe sám, co je pro něho dobré. Můžeme se plést, ale to už je naše riziko
 
 Jinak, zdravím (bylo to s Vámi docela OK)
0/0
22.4.2003 14:56

Mrtvej snehulak

Re: Ok, ok...
S Vámi se taky fajn diskutovalo, i když jsme oba z jiného tábora ;-) Ty linky už mám v bookmarcích a pročtu si je.
0/0
22.4.2003 14:58

Martin

Re: Re: Jak tedy vysvětlit ...
V zemich EU neexistuje jednotna sazba DPH. Evropska unie rozlisuje mezi zakladni a zvhodnenou DPH. Jak vysoka DPH v jednotlivych zemich je, o tom rozhoduje samostatna zeme.
 
0/0
22.4.2003 16:48

Jiří Zahrádka

Re: Re: Re: Jak tedy vysvětlit ...
Ano, ale může si vybrat tuším jen v rozmezí 15 - 25 %.
0/0
24.4.2003 13:28

vosel

je lehci brat nez davat ?
a zpocital uz nekdo kolik penez "spolykaly" dodnes byvale komunisticke zeme z rozpoctu EU ??? ... to jsou totiz danove poplatky Franzouzu, Nemcu, Anglicanu ale i daleko chudsich Portugalcu, Reku atd. ... vlastne by meli protestovat oni a ne ti kteri berou a kteri by chteli brat jeste vice aniz by vice delali.
0/0
22.4.2003 13:17

Rudý zvon

Zvýšení cen toaletního papíru bude kompenzováno snížením cen lokomotiv a varhan NE EU !
Ceny potravin a služeb se postupně vyrovnají, přinejmenším sblíží na celém území unie. (V ČR, řekněme, do 1 roku po vstupu.) Nevyrovnají se ovšem mzdy v jednotlivých zemích. Je nereálné domnívat se, že růst cenové hladiny bude vyvažovat růst mezd ve stejném poměru, ve všech profesích a u starobních důchodců. Daňové zatížení ČR je jedno z n ejvyšších v Evropě. Nutno zdůraznit, že zákon nedefinuje pojem daň. Z tohoto důvodu musí být do této kategorie zahrnuty veškeré odvody poplatníků, (např. daň ze mzdy, platby na sociální a zdravotní pojištění, DPH, spotřební daně, daň z pozemků a nemovitost í, daň z převodu nemovitostí, atd.) jež jsou státem vymáhány na základě platných zákonů, či nařízení. Daňovou zátěž nelze chápat pouze jako daň z příjmů, jak je mnohdy mylně interpretováno, navíc systém přímých a nepřímých daní tedy mnohdy způsobuje dvojí , či víceré zdanění. Co se týče daní z mezd - na jedné straně rostou mzdy důsledkem tlaku odborů o alespoň inflační znehodnocení, na druhé straně je veřejné tajemství, že daně vlivem progrese neustále rostou, a navíc jsou před poplatníkem skryty odvody zaměstnavatele na sociální a zdravotní pojištění plynoucí z jeho hrubé mzdy. V následujícím období zcela jistě podraží potraviny, bydlení, nemovitosti, výrobky z ropy, služby, zkrátka drtivá většina zboží a služeb, které jsou dnes ve skupině s 5% DPH. (Pře jdou do nově vytvářené skupiny asi okolo 17% DPH.) Obzvláště ceny paliv a energií, které se promítají do všech oborů ovlivní růst cenové hladiny všeobecně. Občané malé ČR, hojně navštěvované občany Německa a Rakouska, nejsou chráněni před skokovým zvýšením cen, kterou zcela jistě budou chtít realizovat místní obchodníci s ohledem na tržní principy nabídky a poptávky. ČR není izolována ani mořem a horami (Španělsko, Irsko,Portugalsko) a ani státy jako Bulharsko či Albánie.
0/0
22.4.2003 13:02

Pavel

Chtěl jsem napsat, že i v Německu nebo Rakousku budeme moci za další 2-3 roky pracovat taky, ale určitě ne za 7 let po vstupu.
0/0
22.4.2003 12:24

Pavel

ach jo :-/
Snad si chlapi nemyslíte, že budou veškeré ceny stejné jako v EU hned po našem vstupu? Nebo snad jo? Ceny se zvednou jen min., ale ne na uroveň jiných států EU. První roky budou určitě těžký než si přivykneme, ale ne těžší než dosud. Za to, co si vyděláme si ale koupíme víc (u nás), naopak ostatní u nás nakoupí levněji jako dosud. Postupem času se tato hladina bude snižovat. Furt se budeme mít hůř než např. v Německu, ale budeme na tom líp než teď. Vždyť už teď je např. zahradnické zboží v Německu levnější než u nás až o 1/3, některé elektronika taky. Naopak po našem vstupu by u nás v ČR mohlo toto zboží klesnout na ceně. A co třebas ojeté vozy? Po otevření hranic si pojedete kam budete chtít a ušetříte desítky tisíc. U nás jsou ojetiny předražený. Budou muset zlevnit a o to o dost. Nebo si zajedete pro "novou" ojetinu v daleko lepším tech. stavu než v našicha autobazarech. Co se týče práce, tak můj názor je tento: krom Německa a Rakouska budeme moci pracovat kdekoliv jinde hned nebo po velice krátkém časovém období, nicméně i za další 2-3 roky, dýl to trvat nebude, tomu věřte. A nehádejte se tu, kdo je větší pitomec, o nic nejde, každej napíše přeci jen svůj názor...
0/0
22.4.2003 12:22

Martin

Re: ach jo :-/
0/0
22.4.2003 12:24

xray

Re: ach jo :-/
výborně. přestanu žrát a nakoupím místo toho zahradnické potřeby. hurááá. bude to přesně naopak. ceny porostou rychle. platy pomalu. jestli teda vůbec.
0/0
22.4.2003 13:41

FG

Re: Re: ach jo :-/
A proč tolik skepse??? Nechápu, jak můžete mít takový názor. To jen dokazuje, že o tom asi nic nevíte, jelikož ceny potravin budou stát stejně i po vstupu do té "nenáviděné" Evropské unie. Nebo si snad myslíte, že budou obyvatelé ČR a dalších nových členských států umírat hlady?
0/0
24.4.2003 15:10

Mirek77

Re: ach jo :-/
No jo, no jo, ale v Unii ani nový auta nemají všude stejnou cenu, takže bych s tím vyrovnáním cenový hladiny moc nepočítal. BTW. Roli určitě hrají i místní monopoly. A nikdo nebude jezdit kupovat věci do ciziny, kvůli zárukám, opravám apod.
0/0
22.4.2003 13:45

Martin

DPH
Mile osazesnstvo iDnes by melo udelat prehled srovnani sazeb DPH v jednotlivych zemich EU. Pak by si mohl udelat bezny ctenar nazor jak je to v ostatnich zemich EU.
0/0
22.4.2003 12:19

uran235

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
22.4.2003 12:01

šakal

Tedy...
...mohl jste to napsat slušněji, ale jinak s Vámi souhlasím
0/0
22.4.2003 12:18

šakal

REFERENDUM
 
TÍMTO VYHLAŠUJI PŘEDČASNÉ REFERENDUM O VSTUPU ČŘ DO EU!
 
 
moje odpověď zní: NE
 
                    šakal, podepsán vlastní prackou
 
 
5 DŮVODŮ PROČ NE
 
- ztráta svobody; POZOR...nezaměňovat se státní suverenitou!!! Kdyby tohle byl jediný důvod, pak je stále lepší než všechny ostatní dohromady.       - ztráta suverenity; Není jasné, proč si Česká republika zvolila uspořádání na VÚC a zdůvodňovalo se to vyšším stupněm demokracie a přiblížením úřadu k občanovi. V porovnání s tím je tedy bruselská byrokracie hotový fašismus (chi, chi )... Nebo už slova neznamenají nic...?       - společná zahraniční politika; Když si vzpomenete na pana Chiraca, nemusím už nic dodávat      - neefektivní hospodaření; Dotace, subvence, příspěvky, kvóty, antidumpingové předpisy...Doplňte si každý svou definici "svobodného podnikání"      - evropské zákonodárství; Obrovské množství zákonů, které nerespektují tradice jednotlivých zemí, a které nikdo z úředníků všechny nezná...Britská sněmovna lordů není schopna obdržet ani pouhý seznam evropských norem platných pro Velkou Británii (viz poslední článek Benjamina Kurase v Lidových novinách)     "KDO ZVOLÍ PROSPERITU NAMÍSTO SVOBODY, ZTRATÍ SVOBODU A NAKONEC I PROSPERITU"
0/0
22.4.2003 11:34

www.sekce.cz

Re: REFERENDUM
Šakale tleskám - napsal jsi to krátce a vystižně - gratuluji !! Nechceš se přidat k nám ? Mám ke stažení moc pěkný leták a banner !!!
0/0
22.4.2003 14:36

šakal

HOSPODAŘENÍ EU
 neefektivní hospodaření EU;  Nejsilnější evropské hospodářství má Německo: nezaměstnanost 11% (tedy o 1% více než u nás) meziroční růst HDP 0%. O ostatních nemluvě...  
Co by dala EU za tu dnešní americkou "stagnaci" (5% nezaměstnanost, 3% růst HDP)!  
 
Pokud na nás tento "peloton" trochu počká, pak jsme odsouzeni k tomu abychom jeli přibližně stejně rychle "v balíku". To není moje výhrůžka, to je totiž nutný předpoklad fungování společného "Evropského superstátu". Při společné měně a z toho plynoucí daňové a úrokové politice to totiž jinak představitelné není! Pravda...zapoměl jsem, že vzniklé hospodářské otřesy jednotlivých regionů budou vyvažovány dotacemi!!! ...Názorná ukázka toho, jak vypadá svět, v němž se život nežije, ale kde se život projektuje!  Nejprve jedna skupina úředníků svým sociálním inženýrstvím způsobí škody a druzí byrokraté je pak bude řešit...A "nají" se u toho všichni
0/0
22.4.2003 11:29

Mrtvej snehulak

Re: HOSPODAŘENÍ EU
:-))) Kde jsi přišel na to, že v EU jsou všude stejné daně, populisto???
0/0
22.4.2003 11:31

šakal

Milý člověče!...
...(všimněte si, prosím, jak Vás oslovuji ) Nesmíte se hned durdit, když se Vám zdá něco neznámé nebo nepochopitelné...   
0/0
22.4.2003 11:37

Mrtvej snehulak

Re: Milý člověče!...
Nedurdím se, jen se ptám, kde jste přišel na to, že jsou všude v EU stejné daně?
0/0
22.4.2003 11:39

martin

Re: Re: Milý člověče!...
konečně někdo normální kdo mi proti tomu zabedněnýmu sněhulákovi pomuže.
0/0
22.4.2003 11:52Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.