Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Policie musí uhlídat šéfa KTP na svobodě

Šéf padlého obchodníka s cennými papíry KTP Quantum je volný. Státní zástupce musel Karla Takáče stíhaného pro dvoumiliardový podvod po roce propustit z vazby. Zákonná lhůta umožňující omezení Takáčovy svobody totiž vypršela. Státní zástupce doufá, že policie zabrání zmizení obviněného v zahraničí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

alex

soudy
V rně dne: 1312004
 
Oslovení k pozornosti : Pana Prezidenta ČR. Žádám o pomoc v zde uvedených náležitostech.
 
Ministerstvo Spravedlnosti ČR
Váženy ministře spravedlnosti .
&nb
0/0
13.1.2004 23:20

Zdena

Nač máme BIS a NBÚ, když se pan Srba a jemu podobní mohou dostat do vrcholových
funkcí ve státě. A pokud se jim to podaří, nic nebrání tomu, aby se ČR stala banánovou republikou. O úplatcích a korupci se tu již mluví jako o úplné samozřejmosti. A kdo může dávat úplatky, kdo může být korumpován? Jsou to miliony lidí, kteří mají potíže sehnat peníze na nájem nebo několik set "úspěšných" lidí, kteří z korupce a úplatků žijí a tyjí? Kdyby tomu tak nebylo, nestal by se tento případ.Nic se v tomto státě nemůže vyšetřit, všechno se táhne leta až se to tzv. "promlčí" (případ Charouz) a nikdo za nic nezodpovídá. Pan Železný nám sdělil, že se o všech svých "aktivitách" radil s renomovanými právníky, aby nešlápl vedle!!!!!S kým se může radit občan, který díky těmto lidem přišel několikrát o místo?
0/0
12.5.2003 7:59

fejfar

Jaké právo a na koho?
JUDr.Sokol, bývalý min.sprav., dnes jistě super úspěšný advokát, hájící své klienty jež dle názoru občanů byli mafiáni, říká v pá příloze Hosp.novin:"---Mohu zcela zodpovědně říci, že v ekosféře je min.těch, kteří se dopustili jednání o němž bych řekl že je na zavření---když někdo přijde na to že topná nafta a motorová má stejné složení a začne na tom vydělávat je to jeho chytrost a ne vina---obecná poptávka po zatčených je příliš, až nezdravě veliká---poslední co by se u soudu mělo hledat je pravda---úpřimně řečeno i kdyby mi klient řekl že je vrah, tak mě v prvé řadě bude zajímat jestli existuje dost důkazů na odsouzení". Závěr o tom co je vlastně právo si udělejte sami. Za vinného nevinného dosadte kohokoliv z chronicky známých:Koženého, Takáče,  železného, H-systém, šéfy krachlých bank, kampeliček apod. Sežente hlavně dost důkazů, viz JUDr Sokol nahoře. Nemáte šanci.
0/0
11.5.2003 13:40

Harpagon

Re: Jaké právo a na koho?
Koho chleba jí, toho píseň zpívá.
0/0
11.5.2003 14:40

Milan

Kam zmizely 2,2miliardy?
Nikam - jsou zablokované Vrchním státním zastupitelstvím. Ať nám klientům vrátí, co nám patří a nemusí si Boris Havel lámat hlavu, jak obvinit Takáče! Pokud se ho totiž nepodaří odsoudit, bude se na oplátku soudit on. Dle exsprávce Sehnala patří lidem cca 1,6mld. korun majetku, zablokováno bylo však 1,7mld., tedy o cca 100mil.více. A nemluvím ani o zůstatkové hodnotě dalšího majetku.
0/0
10.5.2003 10:04

Harpagon

Re: Kam zmizely 2,2miliardy?
Neustále zaměňujete nominální hodnotu majetku za reálnou. Jste jediný zastánce Takáče. Čímpak si vás zavázal, že se ho tak zastáváte?
0/0
10.5.2003 15:01

Robin

Re: Re: Kam zmizely 2,2miliardy?
Uvidíme, co si Takáč počne. Pas podle všeho má. Když zmizí do zahraničí, už se nikdo nebude muset ptát, zda se v KTP jednalo o podvod. A k těm penězům. Sehnal podle některých zdrojů do souhrnu majetku zahrnul mimo jiné i prostředky, kterých se na základě podivné zástavní smlouvy jako ručení za úvěr zmocnila slovenská Penta Investments a převedla je na Kypr. Byly to tuším akcie Léčebných lázní Jáchymov a bylo toho bratru za půl miliardy korun. Nevím, jak by se tyto prostředky mohly použít k vyplacení vkladů klientů.
0/0
10.5.2003 16:54

Harpagon

Re: Re: Re: Kam zmizely 2,2miliardy?
On pan JUDr. Sehnal byl skutečně správce k pohledání! Kdyby byl zájem, Takáč by nemohl uprchnout, i kdyby měl pas, kdyby byla důsledná pasová kontrola. Stačilo by  ho také nepřetržitě sledovat. Ale známe to: nejsou lidi, je to drahé ...
0/0
10.5.2003 17:25

Josef. Č.

Re: Re: Re: Kam zmizely 2,2miliardy?
Jáchymov už je zpátky. 30.4.2003 na valné hromadě byla odsouhlasena roční uzávěrka. V ní je i poslední splátka 60.mil. Kč za úvěr. Zisk je tudíž jen cca 25 mil.Kč a tím se věc dostává do jiné polohy.
0/0
10.5.2003 22:51

Robin

Re: Re: Re: Re: Kam zmizely 2,2miliardy?
To je hezké, že úvěr od Penty byl splacen. Zbývá zeptat se, kam se poděly ty peníze, které jako úvěr poskytla Penta. Podle dostupných informací byly vyplaceny firmě Agentura TNT, aby mohla své distribuční síti, kterou provozovala pro KTP Quantum, vyplatit nehorázné a nemravné provize - každý z dealerů SÚSA dostával provizi v průměru cca 5 promile ze získaných částek měsíčně, to jest asi 6% ročně! Ze 2,2 mld. Kč tak provize dělaly ročně asi 130 mil., které se z účetnictví nenávratně ztrácely formou "provozních nákladů".
 
Také zbývá zeptat se, zda je někdo po opožděném splacení úvěru schopen přinutit Pentu vrátit zpět do konkurzní podstaty akcie Jáchymova. Zástavní smlouva, kterou Penta pro získání akcií Jáchymova využila, zřejmě nic takového nestanovuje. Takže asi KTP, nyní tedy konkurzní věřitelé, přišli nejen o akcie Jáchymova za půl miliardy, ale i o další prostředky ve výši stamiliónů.
 
Ještě se naskýtá otázka, zda Penta nejednala ve shodě s Takáčem. Potom by to byla dost obstojná finta, jak si do zahraničí ulejt sympatickou sumičku a zabezpečit se, až to praskne a až budu muset prchnout do exilu. Postup je jasný: vzít si úvěr a ručit za něj majetkem (tedy akciemi Jáchymova) v mnohonásobně vyšší hodnotě. Potom úvěr nesplatit a nechat zástavu propadnout úvěrci. A šábnout se s ním třeba napůl. Podstatná a asi rozhodující je otázka, jaké je přesné znění zástavní smlouvy a kdo ji za KTP podepsal.
0/0
11.5.2003 9:58

Harpagon

Re: Re: Re: Re: Re: Kam zmizely 2,2miliardy?
Také mám ten dojem. Penta nic nevrátí - ledaže by ve smlouvě tato povinnost byla. Viděl někdo tuto smlouvu o repooperaci/zástavní smlouvu? Mám za to, že zisk Jáchymova  věřitelům KTP nepomůže. Vzhledem k tomu, že ing. Pelán, ing. Musil a další, kteří dříve spolupracovali (uzavírali obchody) s KTP, ing. Pelán později přímo pracoval v KTP, jsou nyní v Pentě, mám také podezření, že to bylo předem domluveno. Akcie Jáchymova jsou teď v majetku kyperské společnosti.
0/0
11.5.2003 12:22

Jar. K.

Re: Re: Re: Re: Re: Kam zmizely 2,2miliardy?
A k čemu asi posloužil konkurz na Médeiu. Určitě víte, že půl roku nazpět je možno anulovat různé úkony ve věci, což se také stalo. Zkrátka - najděte si nějakou novou hračku - Jáchymov je mimo moc Penty a to mění zásadně celou situaci!
0/0
13.5.2003 20:33

Robin

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kam zmizely 2,2miliardy?
Mám pocit, že tady pořád někdo šíří mezi klienty KTP, čekající na své peníze, neopodstatněné a nepravdivé fámy. Moc by mně zajímalo, co je jejich účelem.
 
Záležitost nesplacení úvěru od Penty a převedení akcií Lázní Jáchymov na jistou společnost se sídlem na Kypru je přeci stará více než jeden a půl roku a byla jedním ze startovacích impulzů krize, která vyvrcholila až prohlášením konkurzů na majetek společností KTP a Médeia Bohemia.
 
Nevím, co má pan nebo paní Jar. K. na mysli anulováním úkonů ve věci ve lhůtě půl roku nazpět, ale rozhodně se to nemůže týkat akcií Jáchymova, konkurzního řízení Médeie Bohemie nebo dokonce konkurzu na majetek KTP.  
0/0
14.5.2003 6:18

Jar. K.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kam zmizely 2,2miliardy?
Robine, házet hrách na zeď už mně nebaví - počkejme si na červen, pak si ty bulíky můžete pověsit na svůj nos! Máš pravdu jen v tom, že ty kecy jsou staré rok a půl, ale jsou to jenom kecy! A Vaše znalosti o Zákoně o konkurzu a vyrovnání jsou žalostné.
0/0
16.5.2003 0:22

pepa

Re: Re: Kam zmizely 2,2miliardy?
Harpagone, Milan má představu, že budou vypořádáni za svoje vklady  nominální hodnotou akcií. Všichni budou na svém, ale všichni budou mít h---o.
Přesně tohle vykládali zástupci KTP klientům, že akcie nakoupené za jejich vklady mají mnohem vyšší reálnou hodnotu, než je jejich hodnota jmenovitá, a v tom mělo být ono garantované zhodnocení.
 
Myslím, že Milan je jedním z bývalých AFP a ještě se nezbavil závislosti na rozumech, kterými byl od Takáče nadopován.
0/0
10.5.2003 17:55

Harpagon

Re: Re: Re: Kam zmizely 2,2miliardy?
Tak nějak to bude. Např. akcie MB "nakoupili za 900,- a vzápětí je ocenili na 1000,-
AFP musí být za Takáčem smutno, takové časy se jim (doufejme) už nevrátí.
0/0
10.5.2003 18:01

Thyronx

Kdo ma prachy koupi si v CR svobodu
A zacnu Srbou,jeste si ji koupit nemuze ale za rok vsadim vsecko co mam proti Vasemu cestnemu slovu ministra spravedlnosti, ze bude VENKU! Proc? Protoze se bude starat a vyhraje a vy vsichni budete jen kroutit hlavama.Za penize se v CR da koupit VSECHNO na co si pomyslim. Takovy zakon jeste CR nevymyslela aby to bylo nemozne.statne zakonodarci jsou banda ktera mysli jen na sebe sve platy. Vlada CR muze vsem tem podvodnikum jen zavidet a neme prihlizet.Maji vic nez cela vlada ve statni pokladne,jsou na svobode a kynou Vam na pozdrav z Baham ci jinych teplych kraju. Vasi poslickove jim nemohou dorucit predvolani k soudu do Kocourkova. Kouzlo.
0/0
10.5.2003 0:32

Thyronx

Pane ministre spravedlnosti: Vite co to je prdel?
Prdel z Vas a Vasi justice ma cely svet. Saha od Ruska az po Bermudy,Jamaiku,Kanarske Ostrovy..
Kozeny nebo Zelezny...to vsecko je ostuda ceske justice.Ano,dalsi uprchly ktery si bude na ucet Vas vsech zit v pohode a vy mu nebudete moci dorucit oznameni ze se ma dostavit k soudu.  Je mi z Kocourkova na bliti.
0/0
10.5.2003 0:23

Jan Werich ml.

Co zni pohadkove je vetsinou podvod
Kdyz jsme pred roky slyseli v zahranici jak nove ceske banky a sporitelny slybovaly pohadkove uroky "naivnim" a vericim investorum, bylo nam jasne ze bude nekdo brzo okraden. Je smutne ze Cesky Stat pred lety nezasahnul ve vecech formou prisnych bankovnich kontrol, ktere by odmaskovaly profesionalni a mezinarodni podvodniky a sedmilhare. Jan Werich vzdy rikal ze v miste kde je zmatek, jestli vyvolany umele a nebo vychazejici z lajdactvi, se da nejvice ukradnout a rychle zbohatnout.
0/0
10.5.2003 0:21

malaryba

Další žralok pláchne
Takáč nebyl odsouzený, je proto nevinný. Další žralok v české právní žumpě, kde nevadí že řádně smrdí. Odpluje do klidných vod, kam nevede ani pošta aby přebral soudní obsílku, pokud by si na něho náhodou někdo ještě při rychlosti českých soudů vzpoměl? Nevíte proč my voli dole ještě chodíme volit? Proč jsme ještě neshodili ze židlí ty ha...y nahoře co za naše daně mají pracovat pro nás? A trochu rychleji než jak když lačnej s..e?
0/0
9.5.2003 21:15Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.