Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vláda se o reformu popere v létě

Šéfové stran vládní koalice zabalili reformní balík a připravili jej na legilsativní cestu. Na nedělním jednání v Kolodějích potrdili dohodnuté kroky v daňové i sociální oblasti. Reformy by měla vláda projednat a schválit v červnu, o jejím definitivním osudu rozhodne v létě mimořádná schůze sněmovny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zdena

ODS všechno kritizuje, avšak neuvědomuje si, kolik má za současný stav odpovědnosti
ODS po roce 1989 masově podporovaná občany ČR dokázala tuto zemi vytunelovat, neumožnila přesuny majetku transparentním způsobem založeným na právu, posléze podporovala Zemanovu vládu opoziční smlouvou a nyní hází všechny problémy na současnou vládu a zdá se, že veškeré neúspěchy, které se vyskytnou jsou jí velice příjemné, aby mohla kritizovat a předstírat, že oni by to dělali lépe. Měli vládu v rukou 6 let a ukázali nám, co umí. Vůči občanům arogance, ztráta státního majetku, podvodné přesuny peněz, které nejsou dosud vysvětleny a nyní se ODS od všeho distancuje a předstírá, že ona by to dělala lépe, ale neříká jak.   Právní vakuum v tomto státu se táhne od začátku 90 let.Televizi NOVA a RRTV také mohla ovlivnit ODS.Potom bychom neplatili10.5 mld. Kč CME.
0/0
19.5.2003 15:20

pavel

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
19.5.2003 18:42

Godot

Socialistický národ
Správně. Protože ODS nevládla dobře, nemůžeme chtít po ČSSD aby ta vládla dobře. Platíme sice daně, ale nesmíme se ptát, na co jdou a jak se s nimi zachází. Jsme totiž, přestože se píše rok 2003, stále stejná zbolševizovaná masa, závidící a nepřející, která se třese o své "jistoty" a usekne hlavu každému, kdo jen trochu vyčuhuje. A nezaměstnanost se zvyšuje, výkony naší ekonomiky nic moc, zatímco okolní země reformují, rostou a bohatnou.
0/0
19.5.2003 20:51

hudra

bacha ...
Špidlova vláda je asi nejlepší ze všech špatných, které jsme kdy měli. Konečně došli k tomu, že začnou šetřit, zrušili podvod s dálnicí, rozprášili mafijánskou Radu, chtějí, aby nezaměstnaní pracovali na veřejných pracech. Nejsou to Klausovci ani Zemanovci ani komunisti. Něco dělají, a to se nelíbí ODS, která jim bude házet klacky do špic. Držím jim palce!
0/0
19.5.2003 13:12

novák

Re: bacha ...
nic než pa blb
0/0
19.5.2003 18:51

Valerie

Hledat peníze tam, kde jsou je těžší než je sebrat tam, kde nejsou
Navrhuji úsporu v PČR - kolik peněz se prohospodaří v této a jí podobných institucích, když si nezodpovědný mladík za peníze PČR lítá letadlem po celém světě a je mu to propláceno? Jak v této instituci funguje vnitřní kontrolní systém? Na jaké kostlivce ve skříních ještě narazíme? Jak dopadly všechny ty rumové, lihové,LTO aféry? Nevyšetřilo se nikdy nic a to od vyš. komise 18. leistopadu 1989, ale PČR stále vytváří nové vyš. komise, které nikdy nic nepřinesly a nepřinesou. Za pražské metro jsme zaplatili 7 mld a opět nikdo za nic neodpovídá, odpovědný pracovník se nikde nenachází, pouze, když jsou mu vypláceny ohromné platy a odměny, když přijde na odpovědnost, nikdo nic neví a platíme my všichni, občané ČR.Duty free nás ročně přijdou na 10 mld Kč - pan Martin Kocourek se zasloužil o prodložení jejich činnosti (s panem Langrem a spol), úniky celnmí a daňové, taxikáři si jezdí již 13 lwet pro podpory, které jsou jim vypláceny. Mohutný a nefukční, byrokratický státní aparát, slouží všemu jen ne občanům, chroničtí nezaměstnaní, nic se nevytváří, aby začali pracovat (vina Úřadů práce), tak to zase odnesou důchodci a zaměstnanci, tam je to nejpohodlnější a bezpracné.  
0/0
19.5.2003 13:10

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
19.5.2003 14:41

Jirka

Hanba stupidnímu lháři Špidlovi !
Před rokem blábolil jak jsme na tom super a dnes otočil a chystá se nás primitivním způsobem okrást daňovými sazbami, které jsou v součtu jedny z nejvyšších na světě. Bohouš a Vláďa umí pěkné h...., jen zvedat DPH a škrtat důchody a platy mimo svých vlastních. Zdanit zloděje, děvky, tágoše a trhovce je nad jejich síly. AŤ táhnou raději za svým bývalým tátou Milošem!
0/0
19.5.2003 12:29

xxx

hmm
Tak reforma je sice zajimava, az na to, ze vetsinu si stejne zaplatime z dani... Ale je zvlastni, jak se v ramci reality meni predvolebni sliby. Z toho jasne vyplyva, ze kdo se chova v predvolebni kampani realisticky, tak to projede diky takovym svinim, ktere naslibuji vsem vsechno a pak s usmevem prohlasi, ze to prece ale nejde...
0/0
19.5.2003 12:17

DrVoštěp

Za všecko můžou ...
 ČEHŮNI a CAJZLI !
0/0
19.5.2003 12:07

Marek

Hurá...........
Tak nevím, ale asi jsem pronásledovanej, ve škole to začalo množinama ( dodnes nevím proč), na vojně mě po dvou měsících okradli o PŠM, po vojně šli doprčic mé úspory na byt, a teď je mi jasné, že do h....u jdou všechny ty penízky, co jsem zaplatil na sociálním a důchodovém pojištění a začínám znovu... Aby bylo jasno, je mi zřejmé, že reforma veřejných výdajů musí proběhnout, akceptuji i to, že si budu muset přišetřit na důchod. Nemohu však souhlasit s tím, aby neproběhla i reforma příjmů do státního rozpočtu.Nechci se dívat na to, jak se z mých daní platí CHYBY státních úředníků, kteří se pak bohorovně usmějí do kamery a říkají ,, To víte, tenkrát byla taková doba." Bohužel jedinný způsob jak, to změnit, jsou volby a vzhledem k tomu, že Špidlova vláda evidentně na víc nemá a háže přes palubu i voliče, kteří ji vynesli do čela ( lidé na konci aktivního věku, státní zaměstnanci a sociální paraziti s volebním právem), se obávám, že další vláda bude pod taktovkou KSČM a ČSSD ( bez Špidly). Snad už tady lidi pochopí, že nám nikdo v životě zadarmo nic nedá a volby jsou jen o tom, kdo prokáže, že má na to spravovat věci veřejné. Ahoj
0/0
19.5.2003 12:03

Jarda1

Podporuji tuto vládu
Podporuji tuto vládu. Není možné do nekonečna zvyšovat deficity. Za situace, v jaké naše hospodářství převzala, to ze začátku jinak nešlo - jinak by pokrachovalo víc velkých firem atd. atd. Teď je od ní sympatické, že to přiznává a jde do toho. Ostatní jen kecají (viz ODS). není to ideální, ale nikdo by tu nic lepšího nevymyslel.
0/0
19.5.2003 11:54

MAX

Re: Podporuji tuto vládu
Jardo, až budeš platit ze svých daní prohranou arbitráž s Nomurou vzpoměň si na to, co jsi napsal. Teda pokud daně platíš :-)))
0/0
19.5.2003 12:05

Rad

Re: Podporuji tuto vládu
Že si děláš srandu? hihi kdyby náhodou ne, tak: - akce čisté ruce - počet státních úředníků - předvolební sliby na podporu porodnosti (díky bohu, že to neudělali) a další příspěvky (např na nová auta) - utajování co je s našimi penězmi - akce dálnice - akce ubytovna - akce nova (jsem přesvědčen, že kdyby arbitráž nezanedbali, lódr by nedostal nic, třeba je za tím i úplateček, viz akce rozpuštění rady). - akce zvýšení daní (utečou všichni podnikatelé, co platí velké daně) asi stačí, stejně mýho toho času pro tebe škoda...
0/0
19.5.2003 12:21

Jirka

Re: Podporuji tuto vládu
Já jsem ji podporoval, ale delší dobu je už považuji pouze za defraudanty a darebáky, kteří o vodě káží a víno pijí. Takovouto reformu vymyslí i mongoloidní jedinec a nemusí být ekonom. Okrást ty, kteří se nemohou bránit je hanebnost.
0/0
19.5.2003 12:38

Peirre

Re: Podporuji tuto vládu
A to se ti zdálo nebo jsi spadl z višně rovnou na hlavu?
0/0
19.5.2003 13:32

Vláďa

Řešení ale slabé
Dokud se inteligentní poslanci (pokud tací vůbec jsou)nedohodnou a nezačnou schvalovat zákony, které by zjednodušovaly a omezovaly počty státních a obecních úředníků, zákony které nebudou umožńovat tunelování, zákony  které zakotví odpovědnost poslanců a ministrů (za nekvalitní zákony s finančními dopady na stát - viz některé nepovedené restituce, za nezákonné smlouvy)  - t.j. dokud se nebude pracovat efektivně tedy tržně potom se bude pořád řešit kde vzít peníze a komu.
0/0
19.5.2003 11:54

Vendula

je to dojemné
kolik si toho lidé nechají líbit než konečně prokouknou. Připomíná mi to romány červené knihovny, kdy 1000x podvedený muž/žena prostě chce za každou cenu věřit v nevinu a dobrotu svého vypečeného partnera. Skutečnost je taková, že všechny tyhle "vážné reformy" a Sobotkové a Železní a Šťávové jsou o jediné věci - ještě něco urvat a ztratit se. Do dvou let zde máme Argentinu, všichni tihle chytráci zmizí do zahraničí a potom snad konečně občan prohlédne a do čela státu se vrátí KSČ
0/0
19.5.2003 11:31

nájemnej vrah

Re: je to dojemné
Rudá děvko! Táhni na Sibiř!
0/0
19.5.2003 11:47

Tom

Re: je to dojemné
Ta Tvoje zločinecká strana vrahů už dávno neexistuje.
0/0
19.5.2003 11:48

Daňový soumar

Re: Re: je to dojemné
Existuje, jen kosmeticky upravila název!
0/0
19.5.2003 11:54

CC

Re: Re: Re: je to dojemné
A ten zní ODS.
0/0
19.5.2003 12:05

Bambula

Re: je to dojemné
Argentina tu bude určitě - hlavně hlasujte všichni pro vstup do EU! Tzv. chytráci si pro své nekalé kšefty ani nic jiného nepřejí - viz největší radost ze vstupu do EU měla slovenská vrchnost. Ti naši lumpové (Cyril, Vladimír a další) budou skákat 5 m vysoko a ještě bude Cyril kecat, že s ODS by to tak nedopadlo. Komanče zrovna v čele státu mít nemusíme, oni jsou tam nyní také, zakuklení ve všech ostatních stranách.
0/0
19.5.2003 12:08

pedro

Re: je to dojemné
Argentinu jsme tu už měli. Totálně vyhospodařené podniky, domy a lidi právě za komunistů. Teď se z toho těžce vyhrabáváme. Věřit opět v lepší časy za komunistů může jen závistivý  hlupák nebo mladý naiva. Ach jo, obojí tu asi budou na věčné časy.
0/0
19.5.2003 12:16

Šárka

Vláda má mou podporu.
Průměrný důchodce má cca 50 % příjmu průměrného pracujícího a menší spotřebu, než rostoucí puberťáci. Děkujeme důchodcům za srab, do kterého nás za posledních 50 let dostali, ať si to také užijí, když ten komunismus budovali tak dlouho, až nás dostali na úroveň rozvojových zemí. Sociální škrty vítám, kdo má stále platit daně na sociálně nepřizpůsobivé občany , kteří se neomezeně množí. Učitelé, za svou 22 třičtvrtěhodinovou pracovní dobu týdně a tři měsíce prázdnin mají také dost. Neznám chudého lékaře či státního uředníka, vy snad ano ? Svou práci si vybírá každý sám, když se mu nelíbí, tak ať si najde jinou.
0/0
19.5.2003 11:14

Zulu

Re: Vláda má mou podporu.
Aby jsi se sarko ve finale nedivila. reforma fianci v podani socanu mzue take skoncit tak, ze nejvice biti budou lide co vydelavaji a plati dane. A socialkam se provedou jen kosmeticke upravy, aby to prilis nepoburovalo
0/0
19.5.2003 11:26

Tom

Re: Vláda má mou podporu.
Před chvíli jsi napadla Pierra, ale sama píšeš bludy. Jestli si myslíš, že učitelská práce je jen 22 x 45 minut, jsi hloupá husa. Kdy opravíš písemky, kdy si připravíš materiály na další hodinu, kde jsou družiny, které se nezapočítávají, kde hlídání dětí na obědě, suplování. To všechno asi jaksi samo. A tři měsíce prázdnin? Jen virtuálně a jěště tak možná pro nějakýho ignoranta jako jsi ty. 14 dní v červenci jsou učitelé ještě ve škole a uklízejí, evidují materiál a protože nejsou peníze na dělníky, tak leckdy malují, opravují, atd. Před začátkem školního roku se to opakuje. Jediné v čem máš pravdu je, že by neměli brečet, když si tu práci vybrali. Učitelé brali málo vždy a tak tomu bude i dále. Bohužel, tedy alespoň vůči našim dětem. A něž se do mě pustíš, jen drobné upozornění, NEJSEM UČITEL.
0/0
19.5.2003 11:59

Roger

Re: Re: Vláda má mou podporu.
a ty jsi primitiv Tome, Sarka ma pravdu a ty se jen vztekas jako malej jarda, cau ty pako obecny svejkacky
0/0
21.5.2003 10:34

danca

Re: Re: Vláda má mou podporu.
Mily zlaty tak to ti takovou skolu lze jen zavidet jak vlastne popisujes svoji poctivost ve vyuce v hlidani zaku o tom jak jeste temer do poloviny cervence tvrde zapolis na skole No tak to cucim Pracovala jsem ve skolstvi nikoli jako kantor spise THP v osm jeste ucitele na pracovisti nebyli ale pomalu ve dvanact uz tam nebyli a chtela bych opravdu videt to vytizeni ze jako domaci priprava  a nemluvim o mnozstvi volna pri kazdem svatku predvelikonocni prazdniny, dusickove prazdniny atd. No ty platy jsou pro kantory prilis nadhodnocene za ten vykon Kdyz nejsi ucitel proc je tolik obhajujes a u mnohych ten vyucovaci vykon no hanba plut jen to nejak pretrpet ale hlavne platit No jo i tak to lze chapat
0/0
23.6.2003 14:03

Jirka

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
19.5.2003 12:23

Peirre

To jsou velké myšlenky.
S takovou ptákovinou může přijít jedině postpubescent Sobotka. Ať radějí píchá svou manželku a nejebe se do politiky a financí. Celou reformu hodil na bedra zaměstnaneckého stavu. A je to jedno, jestli je tento stav dobře nebo špatně zaplacen. Hovadina o snižování daně pro právnické osoby je blábol na entou.  Každému je jasné, že právnické osoby daně neplatí a rozpočet nenaplňují. Takže ať je bit ten, kdo platí - zaměstnanci. A nejde jen o daně přímé, ale především nepřímé. Pokud jim ta hovadina projde, tak nás čeká takové zdražování a utahování opasků, že nebudeme mít sílu ani povzdechnout, natož se zmoct na nějaký odpor.
0/0
19.5.2003 11:14

Šárka

Re: To jsou velké myšlenky.
Máš dojem, že vulgární slova dodávají váhu kvaziargumentům ? Pleteš se. Pokud se ti to nelíbí, změň zaměstnání, začni podnikat, nemusíš nic platit a budeš se jen smát. Nemáš na to? Tak jsi chudák a hlupák a takoví musí platit, tak plať !
0/0
19.5.2003 11:19

Zulu

Odkladani odkladani
a nakonec z toho vyleze paskvil, jez bude jeste horsi nez jak je to ted
0/0
19.5.2003 11:13

Tom

O VODĚ KÁŽÍ, VÍNO PIJÍ
Ještě před rokem nám Jakeš-Špidla tvrdil, jak jsme na tom OK, na důchody údajně máme až do r. 2030 a jiné pohádky. Nyní nás znásilní několika balíčky ekonomických opatření. Tato tzv. reforma je jen primitivním dílem nedouků, kteří neznají ani neumějí nic jiného než zvyšovat DPH z 5 na 17% a spotřední daně na benzínu a alkoholu, okrádat důchodce, zdravotníky a učitele, kterých měli před volbami plnou hubu. Neumějí zdanit prostitutky, pasáky, šejdíře, kteří neplatí na daních. Za chvíli nám zavedou daň z komína, ze vzduchu a možná i z jistých orgánů. Perlou je nejen to, jak se sami chválí, že jim to jde dobře, ale i to, že si chtějí sami od příštího roku přidat v průměru o 15.000 Kč. Z každé 100 Kč na daních posrážených 75 Kč je zlodějna, která nemá téměř nikde obdoby!!!
0/0
19.5.2003 10:42

Tom

Re: O VODĚ KÁŽÍ, VÍNO PIJÍ
oprava z 5% na 22%.
0/0
19.5.2003 10:44

Blanka

socialistická podpora slabších
Ještě že si nesnižují příjem naši poslanci, ministři a ostatní pol. činitelé. Musí se šetřit na důchodcích( co ti zmůžou!), na učitelích, lékařích a sestrách( stejbně nemají povolání, ale poslání a nemohou si při stávce brát pacienty nebo děti jako rukojmí).A pacienti nejsou také silná skupina, tak ať platí socialistické vládě, která má plnou hubu slov o pomoci slabším.
 
0/0
19.5.2003 10:34

Bido

Zrusit odbory
To, ze se reforma nelibi odborum, znamena, ze to nebude spatna reforma
0/0
19.5.2003 10:17

Šárka

Re: Zrusit odbory
Souhlas !
0/0
19.5.2003 11:20

Janoš

Re: Re: Zrusit odbory - tak, tak
zrušit odbory a zavést nevolnictví. Nějaké volby? K čemu prosímvás? Na věky tady povládnou Špidliboys a tečka.
Ještě celý svět uvidí, jaký je Špidla vládce!! Kór když má k ruce tak kreativní pobočníky, jako jsou Svoboda s Marešem. I to anonymní kafrání na netu brzy skončí, na to vemte jed:-(((((
0/0
19.5.2003 12:12Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.