Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Nespokojené odbory vyhlásily pohotovost

Proti vládní reformě se vzbouřili další odboráři. Svaz zdravotníků a zaměstnanců sociální péče, který zastupuje 52 tisíc členů, vyhlásil stávkovou pohotovost. Protestuje tak proti úsporným vládním návrhům, které by podle odborářů snížily platy ve zdravotnictví v průměru o pětinu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pa3kpraha

jak je to s penězma ve zdravotnictví...
jsem lékař a dnes a denně se pozastavuju nad zbytečnou diskusí kolem peněz ve zdravotnictví.. těžko může zdravotnictví vydělávat, když je limitována nadiktovanou cenou za práci, snad jako poslední obor v našem státě... příklad : za operaci akutního zánětu slepého střeva - appendectomii- je ochotna pojišťovna uhradit 1146 bodů.. vynásobte to cca 75 haléři za bod... to je ohodnocení naši práce... operace dle číslníku - seznamu bovýkonů s ohodnocení, trvá 60 minut .. a dodávám že ji dělá 1 operatér + 1 asistent + jeden anesteziolog , t.j. 3 vysokoškolsky vzdělaní lidé + minim jedna instrumentářka a ev jedna anesteziologická sestra.. a to nemluvím o ceně za šicí materiíál, anesteziologické léky, sterilní rukavice, sterilní oblečení, elektřinu atd.. chyba je asi někde jinde a jestli ji nikto nevidí, je to špatné!!! u nás je cena výkonu cca z 80-90 % cenoiu za materiál na záípadě je poměr přesně opačný!!! máme techniku jako ve světě, umíme to stejně, jenom jsme hodnoceni jako za socialismu, zatím co zbytek státu tržně...
0/0
21.5.2003 13:37

Lidožrout

No,no no....!
Tak odbory jsou plné sociálního rozhořčení. To se dost divím, vždyť to byly právě odbory, které šly této sociálně demokratické vládě (bolševiků) tak na ruku. "Táta pracujících", odborové bonzo Falbr dokonce na kandidátce socanů kandidoval do Senátu. Od té doby jeho aktivity značně opadly. Popravdě jsme o něm od té doby neslyšeli. Nikdo nevěřil "arogantnímu" Klausovi (fuj, fuj fuj), že dluhy mají tu nepříjemnou vlastnost, že se musí splácet a kdo jiný má splácet státní dluhy, než daňoví poplatníci? Laskavě si milí příznivci soc.dem. srovnejte ve svých dutých palicích, zda-li máte navíc cokoliv, co by jste neměli už za předchozí konzervativní vlády. Jediné co navíc máte je vyšší nezaměstnanost, investory opoštějící zemi kvůli daním a každá čtyřčlenná famílie 212 ticíc korun dluhů, úroky neopočítaje. Jak jste si těch 212 tisíc, které teď budeme všichni splácet, užili, blbečkové?
0/0
21.5.2003 10:12

berinda

prosím o objasnění pojmu
"systému platného pro podnikatelskou sféru" Kde se o tom můžu dozvědět něco bližšího?
0/0
21.5.2003 10:12

Laco

Už nikomu nevěřím
Byl jsem pro radikální reformu už od listopadu. Nikdo ji nikdy neprovedl. Pořád je tu ten disidentský bordel, kdy nikdo nemusí nic dělat pořádně a přesto se společnost o něj postará. Všichni pseudopravičáci s Klausem v čele se pouze starali o přerozdělení majetku. Nikdy je nezajímalo zda se zbytečně někde neprožírá. Teď tato garnitura chce na oko zase přerozdělovat. Zaveďte spoluúčast pacienta na péči o zdraví, spoluúčast na vzdělání, skutečné individuální účty
0/0
21.5.2003 9:32

Politický trouba

Nastal čas utahování opasků
... a opět si budou utahovat opasky státní zaměstnanci, zejména zdravotníci a učitelé. Je zcela zřejmé, že tyto dvě skupiny obyvatelstva má každá vláda za největší onuce. Stávky pod vedením Schlangera nepomohou. Je třeba se vzchopit a přidat si sám. Po vstupu do EU bude potřeba v Německu zaplnit neobsazená pracovní místa v nemocnicích - ve východní části Německa se údajně jedná až o 50% míst. Ti, kterí neumějí německy se rychle doučte jazyk, protože je třeba jednat rychle, o tato místa bude totiž zájem i mezi ostatními zeměmi vstupujícími do EU. Buďte si jisti, že pracovní omezení, která němci budou aplikovat na ostatní profese na zdravotníky platit nebudou.
Do stávky je třeba také jít (protože jinak se má za to, že jste spokojeni), ale moc si od toho neslibujte. Buď by totiž muselo dojít k totálnímu zastavení práce se všemi důsledky (došlo by k vyřešení situace zdravotníků řádově za hodiny a učitelů řádově za týdny), anebo by se zvolil méně radikální způsob stávky (omezení práce jen na akutní případy, u učitelů by byl účinný tzv. administrativní bojkot - tedy nedodání vysvědčení a neklasifikování žáků), kde by bylo možno vyřešit situaci zdravotníků a učitelů řádově za týdny až měsíce. V praxi se však většina lidí oněch profesí přesvědčila, že tento postup je prakticky nerealizovatelný. Nikdo totiž nebude riskovat nezákonný postup v prvním případě (týká se zdravotníků) anebo lidé nevydrží nikdy stávkovat dostatečně dlouho. Opakované proklamace oprávněných požadavků (průměr u lékařů 3 násobek průměrné mzdy, průměr u SZP 1,5 násobek a průměr u učitelů 2 násobek) však nejsou nikdy na škodu, jsem přesvědčen, že vytrvalým tlakem a přerušením veškeré spolupráce s ministerstvem jsou schopni zdravotníci zlomit ministrni vaz.
V dohledné době však není možné očekávat zlepšení finančního ohodnocení. Jednou a reálnou možností je odchod do zahraničí, čehož by měli využít zejména absolventi. Dělat pitomce za 6000 Kč je totiž mnohem horší než dělat pitomce za 5000 Euro. A sem se můžete kdykoli vrátit, přijmou vás s otevřenou náručí.
0/0
21.5.2003 0:26

názor

Zrušil
Já bych doktory a kantory zcela zrušil, protože nemocnému a blbému národu se vládne lépe, a jak z mnohých příspěvků vyplývá, tak jejich pisatelé jsou vzděláním zcela nedotčeni.
0/0
20.5.2003 23:37

SNIM CI BDIM ?

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
20.5.2003 21:03

Lidožrout

Re: se fakt divim
Tak takovéhle projevy nám od téhle vlády nepomohou.
0/0
21.5.2003 10:03

Hartl

Chudáci doktoři-mají málo!!
V dnešní době se v Česku praktikuje moderní medicína.Léčení zdravých lidí.Sebral bych peníze všem praktickým lékařům,protože napíšou neschopenku každému lemplovi.Léčit zdravé lidi-na to nemusím mít lékařský diplom, ale stačí alespoň 2 třídy zvláštní školy.
0/0
20.5.2003 20:01

Lea

Re: Chudáci doktoři-mají málo!!
Tuto medicinu tu naordinoval sám nynější pan prezident, trh nade vše. Tak čemu se dnes divíte?
0/0
20.5.2003 20:36

Zulu

Odborari, jdete do hajzlu
Nejdriv donutte ty co chranite poradne makat a ne jen vyhrozovat stavkama a vydirat
0/0
20.5.2003 19:28

Moravan

Re: Odborari, jdete do hajzlu
Asi budeš z Prahy, nebo synek bohatých rodičů. Přistěhuj se na Moravu a zjistíš, že ta práce (placená)tady prostě není. Já jsem politickým smýšlením pravičák, nepřetržitě pracuji od roku 1982, kdy jsem odešel z vojny(před vojnou jsem pracoval brigádně), práci mám i dnes a na moravské poměry dobře placenou. Ale to, co s Moravou provedla ta socanská banda, to už se nedá vydržet. Rok od roku (1998) je nám hůř. Nastal čas aby Morava začala boj proti socanským a protilidovským (KDU-ČSL) zrůdám.   
0/0
20.5.2003 19:44

Marx, Engels, Špidla...to není můj rytmus!

Re: Re: Odborari, jdete do hajzlu
Já chci předčasné volby!!!
Jedině tak se povede dostat socialisty (ČSSD) pod 20% a Uhelné Sklady mimo parlament.
0/0
20.5.2003 19:51

jimi

Re: Re: Odborari, jdete do hajzlu
tak si vzpomeň kde měli lidovci nejvyšší podporu !
0/0
21.5.2003 9:27

rošf

Re: Odborari, jdete do hajzlu
přesně tak, hlavně kantory, když nejsou spokojený s penězma můžou zkusit štěstí někde jinde
0/0
20.5.2003 19:51

Himmel H. Gott

Zameťte si před vlastním prahem
Odbory zcela v pohodě kolaborovaly s vládami Václava Klause a vůbec jim nevadil propad reálné mzdy až o 25 % před cca 10 lety. Nyní si vytahují triko - zcela zbytečně - před socanskou vládou, protože vědí, že jejich rozmařilost uhradí koneckonců soukromý sektor, který paradoxně nepodpořil "pravicový" Klaus, nýbrž "levicový" Zeman. Jediný, kdo dnes ve vládě  ví, že se musí šetřit na platech státních zaměstnanců nebo na počtu těch darmožroutů nebo nejlépe na obojím(inflace je přece nulová a jejich mzdy vloni vzrostly o více než 10 % - a to prosím reálně), je Bohuslav Sobotka. Ať žije Nový Zéland, Nizozemí a thacherismus (ale ne ten pouze verbální).
0/0
20.5.2003 17:42

Neexist

Re: Zameťte si před vlastním prahem
TY JSI TEDA HODNĚ MIMO. A JEN TAK MIMOCHODEM, KOHO POVAŽUJEŠ ZA DARMOŽROUTY? JESTLI SE TEDA MŮŽU ZEPTAT ANIŽ BY MĚ TADY NĚKDO OBVINOVAL Z KOMUNISTŮ A NEVÍM CO VŠECHNO JEŠTĚ.
0/0
20.5.2003 17:47

Boris

Už mne to unavuje
Pokud už na pokraji sil - den a 2 noci na
sále zachraňuju takový blbce,jakým bude náš
přispěvatel Leošek,mám jen jedno přání.
Zastřelte tu nemožnou mužatku Marušku Součkovou a Špidlu. Vydírají zdravotníky a
to způsobem naprosto nehorázným!
No a Leoškovi by snad pomohla kapačka na
blbost.
0/0
20.5.2003 17:21

Neexist

Re: Už mne to unavuje
PODLE TVÝCH PŘÁNÍ A VYJADŘOVÁNÍ SE O OSTATNÍCH LIDECH ASI NEZACHRANUJEŠ NA SÁLE NIKOHO. A JESTLI ANO TAK SE NA TO VYKAŠLI. NA CHIRURGA JSI AŽ MOC AGRESIVNÍ.
0/0
20.5.2003 17:38

Boris

Re: Re: Už mne to unavuje
Sorry máš pravdu, to mi skutečně ujelo.
0/0
20.5.2003 17:55

Leos

Re: Už mne to unavuje
Borisi,prosim Te,precti si znovu mou reakci.Reagoval jsem na ubohost pisatele prispevku o inteligentech v prumyslu!!!Ta prvni rekce byl jen preklep bez textu,takze se tam objevil jen text prispevku toho omezence.Ma zena je lekarka,proto vim o vsech problemech ve zdravotnictvi z prvni ruky.S pozdravem,Leos. 
0/0
20.5.2003 21:07

Neexist

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
20.5.2003 17:18

Laďa

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
20.5.2003 17:23

Neexist

Re: Re: SOCANI
JENOMŽE SE  TO ODRAZÍ ZASE NA ČESKÝCH DLUZÍCH A SOCANI BUDOU OPĚT VYKŘIKOVAT DO SVĚTA JAKÉ MAJÍ ŮSPĚCHY  A O DLUZÍCH BUDOU JAKO OBYČEJNĚ MLČET NEBO JE SVÁDĚT NA MINULÉ VLÁDY A  JINÉ BLBOSTI SI VYMÝŠLET.
0/0
20.5.2003 17:33

vera z jicina

Komu se zdravotníci nelíbí, ať se léčí sám.
Vláda mě nutí platit na nemakačenky, feťáky a jejich buchny, somráky, ožraly s jejich záchytkama a poblitým prostředím - proč?
0/0
20.5.2003 17:13

Laďa

Řešení
Prostě bych nechal pacienty pěkně platit. Je to služba jako kterákoliv jiná a jak je známo za ni se musí platit. A stěžovat si, že na to nemám je naprosto irelevantí. Jak už bylo řečeno, z nemocnic se staly nejlevnější hotely s plnou penzí. A bohužel, když někdo přijde do ordinace za doktorem, tak on si to na to triko nevezme ho tam neposlat, nebo nenaordinovat drahou léčebnou kúru, on by za své omyly šel totiž SEDĚT !! Takže je to tak jednoduché toho zneužít, že..
0/0
20.5.2003 17:11

KROKODYL

Ja bych to resil byt vladou...
zavedenim nejake dalsi specialni dane pro podnikatele a prerozdelenim takto vybranych penez tem kteri maji pocit ze berou malo penez. Stejne ma uz tak ta banda podnikatelska nahrabano vic nez dost. Dale bych uzakonil povinnost zamestnavatelum kazdy pulrok zvysovat pravidelne zamestnancum mzdu. Bylo by to socialne spravedlive.
0/0
20.5.2003 16:57

Sandstorm

Re: Ja bych to resil byt vladou...
A já bych z takových krokodýlů jako jsi ty udělal hromadu kabelek. Bylo by to sociálně spravedlivé.
0/0
20.5.2003 17:11

Krystof

Re: Re: Ja bych to resil byt vladou...
parchante, ty mi krades na pady a jeste s nima prichazis driv nez ja!!!!!!!!!
0/0
20.5.2003 17:18

Krystof

Re: Ja bych to resil byt vladou...
Ja bych zase vystrilel krokodyly na boty pro podnikatele.
0/0
20.5.2003 17:15

KROKODYL

Re: Re: Ja bych to resil byt vladou...
Panove to neni zcela evidentni ironie se kterou jsem to napsal ?
0/0
20.5.2003 17:28

Valina

Už konečně udělejte pořádnou melu
jinak jsme vládní koalici jenom pro srandu
0/0
20.5.2003 16:55

Zemi

Re: Už
Co takhle nějakou tu demonstraci proti vládě na Václaváku. Jako ve Francii!
 
Já bych šel do předčasných voleb.
0/0
20.5.2003 19:22

Nesnáším felčary

Sebral bych jim minimálně 50%- každej "obvoďák" bez inteligence-vydělává takový
.......vydělává takový balík korunek,o kterém se nám daleko inteligentnějším v průmyslu ani nezdá. A pokud takový expert sem tam nechá kvůli své nevzdělanosti  umřít nějakého pacienta - hnal bych je všechny.
0/0
20.5.2003 16:49

Leos

Re: Sebral bych jim minimálně 50%- každej
0/0
20.5.2003 16:52

Boris

Re: Re: Sebral bych jim minimálně 50%- každej
Vožralej a total vylízanej!!
0/0
20.5.2003 17:49

Leos

Re: Sebral bych jim minimálně 50%- každej
Podle toho,jak a co pises,tak inteligentni nejsi,spis vul!
0/0
20.5.2003 16:54

:-(

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
20.5.2003 17:06

PN

Re: Sebral bych jim minimálně 50%- každej
Ty inteligente jede! O obvoďáky vůbec nejde, oni mají privátní ordinace, a výdělky dost dobrý. Tady jde o státní doktory, který makaj 3x víc, a maj 3x míň. Je vidět , že tomu ale vůbec nerozumíte.
0/0
21.5.2003 8:27

Pristehovalec

2!
0/0
20.5.2003 16:37

Krystof

Re:
pristehovalci se nepocitaj.
Cechy a iDnes Cechum!
Cechy a iDnes Cechum!
Cechy a iDnes Cechum!
0/0
20.5.2003 17:12

pinguin

1.
1.
0/0
20.5.2003 16:20Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.