Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Zdražování má stát každého 1100 korun

Za půl roku se zvednou ceny zhruba čtyř desítek zboží a služeb. S většinou z nich se možná člověk za celý svůj život nesetká, ale částečně zasáhne zdražení každého. Nejcitelnější pro rozpočty rodin bude zvýšení cen za telefonování.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Student

Tento stát rozprodal (rozdal) svůj majetek a zisk byl zčásti vytunelován a ve zbytků prožrán.
Čemu se nyní občané divíte? Odpoví mi někdo?
0/0
26.6.2003 13:22

jerry

nevíte někdo
kde se dá najít, co všechno přejde do vyšší sazby daně z PH? zejména jestli se to týká i stavebních prací? dík.
0/0
30.5.2003 11:04

Skopové hlavy

ha
Promiňte mi za oslovení, ale bohužel nenalézám vhodnější výraz pro ty, kteří navrhli a schválili nové daně. Množství peněz ve státní pokladně je závislé na množství vyrobených produktů a služeb - někteří to nepochopí do smrti. Co způsobí větší daně? Sníží kupní potenciál lidí, tj. menší poptávka způsobí zavírání dalších firem a podniků. Až to pochopí voliči a přestanou volit skopové hlavy, pak začne ekonomika růst, jinak to půjde pomalu ale jistě ke stavu, že stát bude brát lidem více a více peněz, lid bude méně a méně kupovat, firmy méně a méně vyrábět až to celé zkolabuje. 
 
 
0/0
26.5.2003 14:54

EU

Proč potřebuje vláda peníze?!?
Krutá pravda o dotacích
POLEMIKA Po pročtení přístupové smlouvy neváhám tvrdit, že vstup do EU by byl minimálně z hlediska státního rozpočtu katastrofou. Ve smlouvě je dojednáno, že např. v roce 2005 zaplatí Česká republika do EU jako příspěvek do bruselské kasy 29 miliard korun. Rovněž je vyjednáno, že EU vrátí do českého rozpočtu během roku 8 miliard. Český rozpočet dále přijde o výnos z cel ve výši 5 miliard. V rozpočtu tak vznikne díra 26 miliard. Dále vzniknou náklady na spolufinancování Evropskou unií schvalovaných projektů. Tyto náklady se mohou vyšplhat až na 14 miliard. Díra v rozpočtu by tak dosáhla až 40 miliard korun. Zatímco náš příspěvek do EU je v přístupové smlouvě dojednán napevno, dotace mohou, ale nemusí přijít. Jisté je jen to, že nepřijdou do státního rozpočtu. Přístupová smlouva stanoví, že tyto dotace (převážně zemědělcům) mohou v roce 2005 dosáhnout maximálně 30 miliard. Zkušenosti Rakouska však ukazují, že Rakousko první rok po vstupu "dosáhlo" jen na 37 procent "nabízené" podpory. Od té doby EU pravidla dále zpřísnila. Ministerstvo zemědělství si je vědomo hrozícího selhání, a proto zřídilo Agrární platební agenturu, která má evropské dotace pomoci získávat. Na její fungování ministerstvo jen letos navrhuje najmout 256 nových úředníků a vyčlenit 100 miliónů korun. Vláda stojí před těžkou volbou: Nenavýšit počet úředníků a nezískat žádné zemědělské dotace, nebo navýšit počet úředníků a získat alespoň něco. Součástí českého příspěvku do EU budou ročně i dvě miliardy jako český podíl na kompenzaci, kterou EU každoročně vrací Velké Británii. Tato výjimka Velké Británii zaručuje, aby na členství v EU finančně neprodělávala. Česká republika nic podobného v přístupové smlouvě nedojednala. Jako by to nestačilo, ČR bude muset platit navíc asi miliardu ročně do dalších evropských fondů, např. do Evropské investiční banky. Aby špatných zpráv nebylo málo, všechna cla z dovozu neevropského zboží, která občané zaplatí v cenách, poputují přímo do Bruselu. Členství v Evropské unii se může pro mnoho lidí stát hořkým zklamáním. (Autor je výkonným ředitelem Centra pro ekonomiku a politiku)
0/0
26.5.2003 12:59

Novák

Re: Proč potřebuje vláda peníze?!?
Slibování lepších zítřků tady již v minulosti bylo. Nikdo, kdo volil vstup do EU, vlastně neví, co volil. S takhle vykradenou státní pokladnou a fungujícím hospodářstvím se máme opravdu na co těšit.
0/0
27.6.2003 12:45

AntiNOVA

vyse zdrazeni...
A proc mi ta castka tak napadne pripomina sumicku, kterou musime zaplatit diky milackovi naroda seratorovi Zeleznemu...???
0/0
26.5.2003 9:17

Lízal

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
26.5.2003 12:52

Godot

Re: vyse zdrazeni...
Přečtěte si arbitrážní nálezy. Platíme za porušení smlouvy o ochraně investic Českou republikou.
0/0
27.5.2003 11:28

Miloslav

Soudnost lidi ve vládě.
Jestliže budeš pracovat špatně,dostaneš vyhazov nebo změnu prac.místa na nižší kvalifikaci.Jestliže vláda pracuje špatně,okrádá lid pro svoji neschopnost všude ve světě platí,že taková vláda odejde.Dočkáme se i u nás aby neschopná vláda odešla?
0/0
26.5.2003 9:15

Tomas vod Prerova

Defenestrace
U nas pani konsele dobrovolne neodejdou. Vzdycky jsme je museli vyhazet z okna.
0/0
26.5.2003 9:29

Daniela

Re: Soudnost lidi ve vládě.
NEDOČKÁME
0/0
26.5.2003 12:46

bobes

Re: Soudnost lidi ve vládě.
ASI SE NIKDY NEDOCKAS.JE MI LITO.
0/0
28.5.2003 6:12

Miki

daně
Nevím, co se všichni jevíte, všichni tady kradete a nejvíce podnikatelé, kteří už roupama neví jak by svého zaměstnance a stát obrali. Tak se nedivte, že stát je pak chudý a musí zvyšovat daně.Hlavně ,že kdejaký podělanec má daňového poradce a právníka: 1.aby neplatil daně pokud možno vůbec 2.aby všechny průsery, které sází často jak zemědělec na poli zametl jeho právník. A počkejte si na ODS, no to bude tady "BLAHOBYT"....
0/0
26.5.2003 9:13

jerry

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
26.5.2003 9:21

Viktor N., Brno

Re: daně
Soudruhu Miki, neposuzujte ostatní dle "podle sebe soudím tebe"! Hemeroidy a rakovinu tlustého střeva na vás! Právě díky komunistům jsme v takovém svrabu. (ČSSD + Koalice = komunistická levice)
 
Za těchto okolností se tu skutečně nedá poctivě žít a pracovat!
0/0
26.5.2003 10:12

PAVELA

Re: daně
OSLE,ZKUS V TOMTO PROSTŘEDÍ PODNIKAT.NECHCEŠ BÝT STÁTU NA OBTÍŽ ,STARÁŠ SE SÁM O SEBE A STÁT TĚ POSTUPNĚ FINANČNĚ NIČÍ.KOMOUŠI TO ALESPONˇ DĚLALI PŘÍMO A ROVNOU TĚ OKRADLI.VZKAŠLU SE NA TO A PŮJDU SE ZAŠÍT NA PRACÁK A BUDU DOJIT STÁT.
0/0
26.5.2003 10:55

PAVELA

Re: daně
Osle,zkus v tomto prostředí začít podnikat.nechceš být státu na obtíž,chceš se postarat sám o sebe a za to tě stát finančně ničí.Komouši to alespońˇrovnou pozavírali,tato vláda je ovšem záludnější.To bylo keců o potpoře podnikání.Prostě to zabalím,zašuju se na pracák a budu dojit stát.
      Jo,mimochodem hovoříš jako pravý bolševik.
0/0
26.5.2003 11:02

Honza

Re: daně
Tak taky podnikej, co ti v tom brání?
0/0
26.5.2003 12:48

bobes

Re: daně
JE TO PRAVDA,ZKUS SAM PODNIKAT! POZNAS KOLIK MUSIS VYDELAT NA VYPLATY,KOLIK STOJI PRONAJEM ,TAM KDE PODNIKAS ,ELEKTRIKA,TELEFON ATD.KOLIK MAS CASU LIDI HLIDAT,JAK SAM RIKAS,ZE KAZDY KRADE,NEBO SI BERE?JSES VUBEC ZAMESTNENY,NEBO JENOM HODNE CTES? AHOJ
0/0
28.5.2003 6:20

prof.

Zdraží si také poslanci a vláda?
Rekreace za babku, nemocenská měsíc plná, ceny v senátním a poslaneckém "bufetu" na úrovni osmdesátých let a to nemluvě o příplatcích na bydlení, kancelář, dopravu..... Jasně- něco potřebují k výkonu své práce, ale většina toho připomíná nedávnou minulost. Pokud chtějí, aby se národ uskrovňoval- dobře- daňovou reformu na 15%, jednoduché sledování odvodů, utažení vlastních poslaneckých opasků nutné a PAK budou mít podporu lidí. Pokud lidé vidí jen záplatování BEZ systemových řešení, tak budou protesty a stávky. A tu nutnou reformu daní není vidět ani v dálce.Vypadá to na 90% daně a přídělový system od státu- neboli přerozdělování, stovky tisíc nových úředníků - neočekávejte jásot - tohle není ta správná cesta, ale bludiště omylů a kolapsů.
0/0
26.5.2003 9:01

Petr

Ano chovejme se ekonomicky!
A utraťme za služby jen tolik co dosud nebo kolik si můžeme dovolit. Při menší poptávce logicky vznikne tlak na snížení cen. Chce to jen vydržet. Vždyť cca v polovině případů stejně není ten telefonát tak životně důležitý! Nemám pravdu? Jsou i jiné levnější komunikace e-mail nebo nejlépe počkat až se uvidíte.
0/0
26.5.2003 8:30

Viktor N., Brno

Re: Ano chovejme se ekonomicky!
To nefunguje! Budou kompenzovat pokles obratu jen dalším zvýšením cen. Bohužel.
0/0
26.5.2003 12:52

Krk

Chcete do EU, tak tady máte začátek !!!
Toto, co nyní přichází je pouze začátek, po bezhlavém a rychlém vstupu do EU přijdou další pecky a za dva roky budete všichni řvát proč jsme do EU vůbec lezli ???
Vláda začíná počítat, kolik nás vstup do EU bude stát a někde ty prachy sehnat musí !!!
Však ten vtip znáte :
Přijde daňový úředník za ministrem financí a říká :"Nikdo neplatí daně, prý nemají peníze"
Ministr odpoví : "To neomlouvá, jenom ať platí"
 
  Lidé, řekněte jasné NE v referendu, vyhneme se tím zhoršení naší životní úrovně a budeme suveréní nezávislý stát !!!  
0/0
26.5.2003 8:16

Lucie

Re: Chcete do EU, tak tady máte začátek !!!
Tak to si jen myslíte. I bez EU by se u nás dály takovéto reformy. Vždyť proč je dělá vláda o 5 měsíců dříve, než by kvůli EU měla? Protože z nás zoufale potřebuje dostat peníze do státní kasy. A to bude dělat každá vláda s EU i bez ní!
0/0
26.5.2003 8:27

Ludva

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
26.5.2003 9:50

Viktor N., Brno

Re: Re: Re: Chcete do EU, tak tady máte začátek !!!
Hm, bylo by zapotřebí, aby se někdo obětoval.
0/0
26.5.2003 10:14

PAVELA

Re: Re: Chcete do EU, tak tady máte začátek !!!
Jediná možnost jak se zbavit této vlády je ne EU.Referendum pojímám jako protest proti této nekompetentní vládě
0/0
26.5.2003 11:05

Viktor N., Brno

Re: Re: Re: Chcete do EU, tak tady máte začátek !!!
Obávám se, že tento protest vyjde naprázdno. Vy si nemyslíte, že je právě pro tento případ nachystán "generátor hlasů", který to vyrovná do požadovaného poměru? Vždyť tahle levicová vláda udělá cokoliv, jen aby jsme tam vstoupili! A proč asi?
0/0
26.5.2003 11:28

Petr

Bez EU by nám za pár let úroveň naopak klesala!
Obávám se, že pokud bychom řekli v referendu NE, tak bychom si zadělali na pokles životní úrovně. Kurs koruny by klesl, investoři by o nás už neměli takový zájem. Zboží bychom dováželi za horších celních podmínek a postupně se stali takovou divnou zemí, co stojí stranou. Takže nejen kvůli sobě, ale i svým dětem přijďte všichni a řekněte ANO!
0/0
26.5.2003 8:33

Maki

Re: Bez EU by nám za pár let úroveň naopak klesala!
No jasně všechno by se podělalo, třeba jako ve Švýcarsku.
0/0
26.5.2003 8:46

joelly

Re: Re: Bez EU by nám za pár let úroveň naopak klesala!
Srovnavas nesrovnatelne :-D Cesko a Svycarsko??? nenech se vysmat :DDDDDDDDDDDDDDD
0/0
26.5.2003 8:50

Viktor N., Brno

Re: Re: Re: Bez EU by nám za pár let úroveň naopak klesala!
tak jak jsem již někde četl, předávám: "slyšte radu euroskeptika: vždycky se srovnávejte jen s těmi nejlepšími!"
Dle mého názoru je to lepší, než ubrečeně říkat: hle jak jsme ubozí a neschopní...
Nezapomínejme kde bychom asi byli, nebýt mnichovské zrady a nebýt toho, že nás spojenci přenechali Stalinovi... Kdyby nebylo komunistického marasmu, možná by dnes kdokoliv z levicové a byrokratické EU brečel, že na nás nemají...
0/0
26.5.2003 11:25

Alan

Re: Bez EU by nám za pár let úroveň naopak klesala!
Aááá, doktor Chytrý CSc... Tak celní podmínky a  výši cla by neurčoval trh ani EU, ale to si určuje každý stát sám, konkrétně u nás Ministerstvo financí s Ministrestvem obchodu a průmyslu. A za další, je fakt, že Dánsko, když poprvé odmítlo vstup do EU, tak se tam během roku vše zhroutilo jak popisuješ a téměř neměli co jíst.... Tvůj příspěvek se dá shrnout do jedné věty: "Kdo nečůrá s námi, čůrá proti nám..!"
0/0
26.5.2003 9:06

Viktor N., Brno

Re: Re: Bez EU by nám za pár let úroveň naopak klesala!
Jestli se nemýlím, tak kníže Adam Lichtenštejn odmítl vstup do EU. Norové v referendu dokonce již dvakrát řekli své ne. Proč asi?
Ti chudáci, co používají argument "nemáme jiné volby" jsou zoufalci, kteří naletěli oficiální vládní kampani, která je lživá a záměrně zamlčuje skutečnosti!
0/0
26.5.2003 11:33

Pavel

Re: Chcete do EU, tak tady máte začátek !!!
Máš to nějak popletený, i bez vstupování do EU by k tomu docházelo, neháž nám tady strašáky. za všechno mohou zlodějové a tuneláři - čeští podnikatelé a vládci
0/0
26.5.2003 8:57

Viktor N., Brno

Re: Re: Chcete do EU, tak tady máte začátek !!!
Ale no tak! Vaše levicová orientace prosvítá z kterýchkoliv příspěvků na kterémkoliv diskusním fóru, Pavle. Věnujte se své práci na Finančním úřadě a neflákejte se v pracovní době na internetu!
0/0
26.5.2003 12:00

<>

A co...
jako chcete nyní dělat? Teď, když už máme dluhy, ze kterých se nevyhrabem? Reforma se už stejně udělat musí, jinak skončíme jako Argentina, nebo ještě hůř. Zrovna mě to taky netěší, ale dluhy zaplatit musíme. Od sametovky, kdo seděl ve vládě, hrabal chamtivě pod sebe a křečkoval, jak kdyby měl přijít hladomor. A když se všechny prachy proje--ly, jelo se na sekeru. Možná tak za dalších 40 let se otevřou zas nějaký spisy a uvidíme co ta chátra, co nám vládla, dělala...
0/0
26.5.2003 8:05

Pavel

Bojkot cenám!
Vyhlašuji bojkot cenám, budu úměrně mít menší spotřebu, však ony ceny se zase narovnjí, vždyť půjde o existenci podnikatelů. Já nezaplatím státu ani o korunu více, když může sponzorovat  podnikatelské aktivity Salzmany, Železnýho. To se jim pak podniká bez rizika. Fuj český státe
0/0
26.5.2003 7:07

.

Re: Bojkot cenám! Skvely napad
Ano, ode dneska bojkotuji vse a drzim hladovku!
Jen s e bojim, aby se nezvedlo DPH na pohrebni sluzby, ty bojkotovat nelze.
0/0
26.5.2003 10:28

Kaja

Nebojte se strašáka!
Přátelé, berte to d rezervou, na každý útok je obrana: Je třeba je chvíli ignorovat, méně telefonovat, využívat služby, však tržní ekonomika  dle profesora Klause vše zase vrátí do reálného světa, viz srážení cen v supermárketech. Ten kdo si to neuvědomí zavčas, zmizí z trhu i se svými vysokými cenami. Klaus taky odstartoval v 1992 cenový bum a jak to dopadlo : rohlík je zase už z 1,40 Kč na 1 Kč, barevné foto nestojí 4,90 Kč, ale 0,80Kč. To chce klid, já NEPŘEPLÁCÍM !
0/0
26.5.2003 7:00

morak

OSVČ DPH naplatí
Ano, drobní živnostníci DPH neplatí. Těm však tato vláda chystá zvýšení odvodu sociálního pojištění a to velmi razantně, a pak navíc ještě zvýšení daně z příjmů a to zavedením minimání daně. Čímž se snaží tyto drobné živnostníky a podnikatele zlikvidovat. Je docela možné, že příští rok je začně věšet a jejich dětem neumožní studia. Protože dorbné podnikatele a živnostníky se rozhodla tato vláda zlikvidovat ohněm a mečem (sociálními odvody a daněmi). Ale nevím co jí OSVČ udělali.
0/0
26.5.2003 6:41

Langr

Re: OSVČ DPH naplatí
drobni zivnostnici DPH NEODVADEJI, ale presto se DPH do jejich sluzeb promita a tudiz zdrahnou i oni...
0/0
26.5.2003 8:04

Viktor N., Brno

Re: OSVČ DPH naplatí
Ale platí. Jako občané. Tzn. nájem za byt, služby, telefon doma, potraviny - jsme na tom všichni stejně!
Co jí OSVČ udělali? to je jasné - mají tu drzost se snažit být samostatně výdělečně činní...
0/0
26.5.2003 10:18

gapa

učme se od komunistů
Nejsem příznivcem komoušů, ale když si vemu, že za komoušů se všude kradlo, papaláši si žili jak prasata v žitě, platila se obrovská armáda vojáků,policajtů a estébáků,namísto práce se dloho schůzovalo,.... a přesto si normální pracující člověk dovolil postavit třeba dům, pořád se ptám, kde propoha ti komunisti ty peníze pořád brali?
0/0
25.5.2003 22:19

papa

Re: učme se od komunistů
dosly  ..... posly,zak to meselo jednou padnout
0/0
26.5.2003 0:04

Rosťa

Re: učme se od komunistů
Komunisti pořád sáli ze státu až došla šťáva, nemáš v to jasno, komunisti užívali až pak nebylo z čeho a přišli překabátníci v roce 1989
0/0
26.5.2003 7:03

Alan

Re: Re: učme se od komunistů
Nejsem příznivcem komoušů, ale na toto musím reagovat.
A kde je ta šťáva teď, když už tu komouše 13 let nemáme? Za komoušů ten stát nikdy nebyl tak zadluženej, komouši sáli šťávu, ale nějak v té státní pokldně nevidím pozitivní obrat. To se budeme pořád jen vymlouvat, že to je tím, že tu buli komouši a teď vlastně taky, ale převlečení? Jak dlouho za to budou moct ti převlečení? Za takovou dobu, co máme po revoluci už Němci měli po válce skoro celé Německo postavené znovu, ale u nás je to horší a horší a jen se vymlouváme na komouše, tuneláře, ODS, Koženýho, Železnýho a kdenic tu nic. To s tím přece souvisí, proč s tím stát nezatočí, protože je každý chytrý, ale přitom vždycky zvolí stejný šmejdy, že?  
0/0
26.5.2003 9:21

Viktor N., Brno

Re: Re: Re: učme se od komunistů
Cože? kde jste na tom byl? Od válu šli akorát Adamec, Kůlvplotě a další. Ovšem ti si založili firmy a jedou dál (vzdor marxovu kapitálu). Ten zbytek se přejmenoval a funguje dál pod názvy ČSSD a pod...
0/0
26.5.2003 12:07

Lucka

Tak,tak.Volili jste na p... tak to máte.Vlastně máme.....
0/0
25.5.2003 21:49

roxor

to je v pořádku ...
národ si tuto cestu zvolil. Dobře nám tak. Do správy státu jsme si dali kecalisty a lidi, kteří neuměli nikdy hospodařit. Myslíte si, že by nějaký poslanecký tlučhuba dokázal řídit třeba jen malou firmu? Asi ne. A přesto tito diletanti v podstatě řídí stát. Tomu se říká kocourkov lidičky!
0/0
25.5.2003 20:59Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.