Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Přitvrďte reformu, radí vládě měnový fond

Ministr financí Bohuslav Sobotka si v úterý ráno užíval souhlasného pokyvování expertů Mezinárodního měnového fondu, kteří přijeli do Prahy zhodnotit fungování ekonomiky. Experti pochválili jeho návrh reformy veřejných financí. Podle něj se má během tří let seškrtat v rozpočtech 200 miliard.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

martin

Setrit se musi
Naše perzekuční vláda by raději měla šetřit na nezamestnaných,úřednících, důchodcích a jiných pasivních elementech naší ekonomiky. Tam je peněz až dost.
0/0
2.6.2003 18:12

dad

Rady MMF
Je příznačné, že v této zemi může být ministrem financí třicetiletý  právník, který nikdy neřídil ani trafiku. A pokud se do reformy ještě zamíchá Mezinárodní měnový fond, tak to už to tady opravdu můžeme rovnou zabalit. Tito velice dobře placení úředníci svými radami v zemích třetího světa způsobili vždy ekonomické katastrofy. Země v Jižní Americe a Africe na vlastní kůži pocítili "dobře míněné rady" těchto ekonomických výzkumníků, kteří si své pokusy zkouší právě na těchto zemích, ovšem bez jakkékoli odpovědnosti. Země, které se řídily radami těchto expertů se zadlužily tak, že nejsou schopny nikdy své dluhy zaplatit a prakticky splácejí pouze stále rostoucí úroky z úvěrů a i to je ekonomicky devastuje. Tzv. Sobotkova reforma není žádnou reformou, ale pouhopouhou zlodějnou, která má od daňových poplatníků získat další prostředky na státem posvěcené zlodějny. Stát dopustil, že se v 18 zkrachovalých bankách poztrácelo během 10 let přes 500 miliard, které teď chybí. Stát umožnil, aby blbost a naivitu kampeličkářů zase zaplatili ze svých daní obyčejní lidé. Stát svým chováním a hloupostí poslanců a ministrů umožnil, aby kdejaký vyčuránek nyní požadoval v arbitrážích miliardy za virtuální zisky, kterých by pravděpodobně reálně nikdy neměl.  A teď se ještě do toho míchá se svou nevalnou pověstí MMF a Sobotka je u vytržení. Osobně nemám nic proti tomu, aby se zlepšilo vybírání daní, aby se sociální podpora poskytovala jen těm skutečně potřebným, aby nemocenská nebyla zneužívána simulanty a pochybnými firmami. Také pozdější odchod do důchodu by mi tolik nevadil, pokud by lidi po padesátce vůbec bylo možné zaměstnat. Ale přes půl milionu lidí bez práce bude posíleno právě těmito lidmi. Nemocenskou nevyřeší snížení plateb, pokud budou lékaři rozdávat nemocenskou na potkání každému, kdo potřebuje doma vymalovat nebo zrýt záhony na chatě. O naivní představě, že se přeřazením služeb do vyšší daně zvýší příjem do státního rozpočtu, by mohli vyprávět na železnici, kde také zvýšením cen chtěli zvýšit tržby, místo toho jezdily vlaky prázdné. Nelžeme si pane Sobotko do vlastní kapsy, ekonomická reforma vypadá jinak, je třeba řešit příčiny a nikoliv důsledky a nezvěte si k tomu MMF - ten Vás s klidem hodí přes palubu a půjde své experimenty zkoušet jinam, kde jim také naletí. Reforma vypadá jinak, ale chtělo by to, pane Sobotko, chvíli podnikat jako živnostník, zkusit žít z průměrného a ne ministerského platu, možná by nebylo od věci, kdyby jste tak půl roku hledal přes pracák práci, také by jste si mohl vyzkoušet žít z normální nemocenské. Možná, že po těchto zkušenostech by reforma vypadala jinak.
0/0
28.5.2003 12:53

Věra

Re: Rady MMF
TAK TOHLE JE GENIÁLNÍ PŘÍSPĚVEK, NEDÁ SE MU VŮBEC NIC VYTKNOUT A JE TO OBROVSKÁ PRAVDA.... VE 30TI LETECH ČLOVĚK NEMÁ VŮBEC ŽÁDNÉ ZKUŠENOSTI, JAK HO MOHLI VŮBEC UDĚLAT MINISTREM FINANCÍ???? BOŽE MY MÁME VE VLÁDĚ LUMPY!!!!
0/0
28.5.2003 13:02

frank

Re: Re: Rady MMF
Za povšimnutí stojí fakt, že v novém zákoně o soudnictví je pro soudce ustanovena hranice minimálního věku 30 let, aby nerozhodovaly v kauzách lidé bez zkušeností. Co takhle ten samý princip aplikovat na ministerské funkce, Švindlo? Jenže ti po 30 už nejsou tak ovladatelní a to by se Vám nehodilo do krámu. Poněvadž až to začne vřít, tak Sobotka bude 1., kdo poletí přes palubu s Vašimi výkříky: "Nekomunikoval, byl moc mladý, všecko zvoral ..." Tedy ne že bych mu to nepřál. Ale divím se, že na to ještě nepřišel.
0/0
28.5.2003 14:25

Vochomůrka

Ad soudci
Nejde jen o věk. Soudce by měl mít též zkušenosti s tím, co má soudit, tj. pracovat předtím i jinde. Soudci jsou kritizováni za přílišný formalismus - ale mohou soudit jinak když nedělali nikdy nic jiného než soudili? Celý náš systém výchovy soudců je špatný a je stále založen na naší socialistické minulosti (a socialistické současnosti).
0/0
28.5.2003 16:07

Kralka

Re: Rady MMF
SUPER příspěvek. Jsem šťastná, že se tu našel alespoň jedinný člověk, který přemýšlí stejně jako já. Je to všechno PRAVDA. Jenomže si myslím, že už to nepůjde napravit. Neřeší se příčiny, vytlouká se klín klínem, neřeší se průsery poslanců - Kavan je úkázkový korytář, který si myslí, že může naprosto všechno. Špidla to neukočíruje. A když jsem včera koukala na " Na vlastní oči", propadla jsem děsné beznaději. Policie je zkorumpovaná cikánama - no to už je dost silná káva. Ty nejdrzejší paraziti, zloději, lidi bez svědomí se mají v tomto státě nejlíp. Domnívám se, že tato vláda tuto "káru" zatlačí do prostředka hnoje, pak bude muset jít od válu a nové vládě nezbyde nic jiného, než udělat měnovou reformu rozprodat co se dá a začít znovu. Jenomže to už ,doufám, budeme v EU a všichni schopní, pracovití a spravedliví lidé půjdou bydlet do jiného státu a tady zůstanou bezdomovci, cikání, ukrajinci, vietnamci, pasáci a prostitutky. Je mi z toho nanic
0/0
28.5.2003 16:30

ppetr

vlada
az se bude vlada chovat,tak jako vlada na SLOVENSKU,tak ty dane milerad zaplatim.
zatim se chova,ze je ve state NEJVETSIM ZLODEJEM.
0/0
28.5.2003 10:44

Klemix

Re: vlada
Takže 17% zdražení cen potravin by ti nevadilo? Dost pochybuju!
0/0
28.5.2003 12:22

Daňový soumar

Re: Re: vlada
Nevadilo.
0/0
28.5.2003 12:35

Honzajs

Re: Re: vlada
Vždyť ta sazba nemusí být 22%, stačila by třeba 18%. S tím bych souhlasil.
0/0
28.5.2003 14:50

Daňový soumar

Fond radí správně
Paskvil, kterému naše plundrující kohorta (vláda) říká reforma, pouze oddálí těžkou krizi, kterou máme neodvratně před sebou, zhruba o 3 až 4 měsíce. Stát je zlodějsky předražený, neschopný, zkorumpovaný a impotentní. Špidlibojs neumí algebru ze 4.třídy, o vyšším vzdělání nemluvě, jsou mišuge a jurodiví. Bude tu moc zle, už příští rok.
0/0
28.5.2003 9:45

Věra

Re: Fond radí správně
MYSLÍM, ŽE S TEBOU PLNĚ SOUHLASÍM, ALE ŘEKNI SÁM, CO PROTI TOMU DĚLAT???? 80% NÁRODA ŽIVOŘÍ UŽ TEĎ, ALE TO NIKOHO NEZAJÍMÁ. PAK BUDOU DOKTOŘI KŘIČET STÁLE S NATAŽENOU DLANÍ... VŽDYŤ ZÁKLADEM ZDRAVÍ - JE ZDRAVÁ VÝŽIVA - ALE MŮŽE SI JI NORMÁLNÍ SMRTELNÍK DOPŘÁT? POTOM DO NÁS NEMUSÍ CPÁT HOREM DOLEM CHEMICKÉ PILULKY, ABYCHOM BYLI CHODÍCÍ MUMIE!!!! ALE TO AŽ TEHDY, AŽ SE BUDE MOCI NORMÁLNÍ, PRACUJÍCÍ ČLOVĚK NAJÍST DLE ZDRAVÉHO JÍDELNÍČKU!!!!!
0/0
28.5.2003 12:56

Křemílek

Re: Re: Fond radí správně
80% národa že "živoří"? To snad ne!
0/0
28.5.2003 16:02

Sobotka
Je tragédie, že na základní principy fungování ekonomiky musí, po 13 letech metod pokusů a omylů, přijít v této zemi vystudovaný právník bez jakýchkoliv ekonomických zkušeností. Stačilo mu k tomu málo, trocha logického uvažování a zdravý rozum. Po všech těch pánech ekonomických expertech z Prognosťáku,Klausem a Dlouhým počínaje a Zemanem konče, se našel konečně někdo, kdo nepoučuje a nekecá, ale koná. Škoda, že se takový nějaký Sobotka neobjevil už alespoň v polovině 90. let. Bohužel, dneska je země v takovém stavu, že reálně hrozí, že příštím ministrem financí bude další člen Party Hic z Prognostického ústavu, soudruh Ransdorf.
0/0
28.5.2003 9:43

Daňový soumar

Re: Sobotka
Nevím, že by už něco vykonal. Zatím jen kecá nejapné žvásty do médií, lavíruje mezi rozumem a sociální solidaritou a poníženě čeká, co mu rodná partaj povolí. Nepředvedl nic víc, než výše jmenovaní a ani nepředvede. A slovo reforma znamená něco jinýho, než co za ni přizdisráč Sobotka vydává.
0/0
28.5.2003 9:51

Thurn

Re: Re: Sobotka
Pořád to vypadá slibněji, než Klausovy "balíčky"....
0/0
28.5.2003 10:16

Daňový soumar

Re: Re: Re: Sobotka
A co si za to koupíš? Rozhodující je skutečnost a ne vzdušný zámky.
0/0
28.5.2003 10:36

Beruška

Re: Re: Re: Sobotka
Naivo ....
0/0
28.5.2003 10:39

Godot

Re: Re: Re: Sobotka
Nejde o to, jak to vypadá, jde o to, jak to zapůsobí.
0/0
28.5.2003 11:55

Kralka

Re: Re: Re: Sobotka
Při tehdejší směšně nizoučké zadluženosti by byly "balíčky" účinné a dnes jsme byli za vodou. ČSSD zatrhla Klausovi balíčky zprovoznit, dostala se ke korytu a zadluženost  vyhnala do astronomických částek. Myslím si, že už to spravit nepůjde.
 
0/0
28.5.2003 16:21

Věra

Re: Re: Sobotka
DAŇOVÝ SOUMARU, NEZBÝVÁ, NEŽ OPĚT S TEBOU SOUHLASIT. JE TO POUZE POPULISTICKÝ ŽVÁST. AŽ TEORIE BUDE FUNGOVAT V PRAXI - POTOM - KLOBOUK DOLŮ, ZATÍM TO TAK NEVYPADÁ....BOŽE NÁS CHRAŇ....
0/0
28.5.2003 12:58

Jarda1

Re: Sobotka
Souhlasím a držím této vládě palce. Konečně někdo, kdo nemá jen plno keců.
0/0
28.5.2003 11:02

Karel

Re: Re: Sobotka
Radši plno keců než tohle. Stát by měl začít s šetřením u sebe, zejména dodržovat mezinárodní závazky.
0/0
28.5.2003 16:15

Peter

Utahovani opasku
Dost skepticky sleduji snahu teto vlady pokracovat v tom, ya co jine kritizovali, v utahovani opasku. Jen jsem zvedavz, kdz konecne vlada zacne sama od sebe a nebude porad zavalovat normalni lidi, vzdyt danove zatizeni uz dnes je pro nektere dost narocne, diky spatnemu zakonodarstvi se zvysuje pocet neplaticu, stat strka penize, kam nema. Jen abychom nedopadli spatne, nejakou ekonomickou krizy bych tomuto statu nepral...
 
0/0
28.5.2003 9:32

Věra

Re: Utahovani opasku
Ty bláho, už jsme dopadli špadně a jak to tak vypadá, dopadneme ještě hůř... Kde prosím tě žiješ????
0/0
28.5.2003 13:05

Dalibor

reforma,
a co takhle zestihlit stat? Potrebujeme tolik uredniku? Potrebujeme tolik poslancu a senatoru. Vzdyt by se to dalo zvladnout i polovovinou lidi? Kdo z nas byl kdy v poslanecke kancelari? Ja teda rozhodne nikoho z meho okoli neznam. Kazdemu se obcas stane, ze mene vydela (nemoc, dovolena, zmena zamestnani, mene zakazek). Tak se v te chvili musim omezit ja sam. Stat se porad rozrusta - a snazi se vse svalit bud na EU nebo predchozi vlady. Ale kdy uz konecne zacne u sebe? Pak by se byli ochotni jiste "omezit" i normalni lide, ale pokud se bude porad utahovat a sroubovat a zalepovat diry, tak to nikam nepovede.
0/0
28.5.2003 9:07

Věra

Re: reforma,
A kam by ty úředníky dali? Myslíš, že půjdou pracovat manuálně??? Šli by na pracák...
0/0
28.5.2003 13:08

KKK

Státní zpráva - korupce
Státní zpráva a korupce. Pokud neudělají v tomto směru nic, tak ty dluhy nikdy nesplatíme. To jak se to dělá dne je neufinancovatelné. Kdybych byl podnikatel, tak bych nejraději taky neplatil daně, protože tento stát neposkytuje služby zdaleka tak jak by měl a za špatnou službu by se platit nemělo.
0/0
28.5.2003 8:55

Vlčice

Re: Státní zpráva - korupce
Platíme jak mourovatí, jezdíme po rozsekaných silnicích, když nám něco ukradnou, nikoho to nezajímá, když se dostanu v zahraničí do problému, nikdo nehne ani brvou. Jen kradou a kradou a kradou. Moloch byl proti nynější vládní garnituře v česku hotový beránek.
 
0/0
28.5.2003 9:37

Vlčice

A co Gross
Pro naši policii je přeci hračkou najít všechny ukradené peníze a vrátit je do státní kasy. Tam ať začnou a měnový fond bude jásat.
0/0
28.5.2003 8:46

Věra

Re: A co Gross
Měnový fond nebude jásat, tomu je to jak se říká ŠUMA FUK, ten potřebuje zase někoho "nachytat", aby úřednícii MMF mohli být náležitě placeni....
0/0
28.5.2003 13:09

Karban

Jak to dopadne
, Aby Sobotku nechvalili a nemnuli si experti ruce. Následovat bude odliv firem, nejlépe na Slovensko, zahraniční firmy se už teď poohlíží po Ukrajině a míří dále na východ, zvýší se nezaměstnanost, zavládnou sociální nepokoje, ekonomika se hroutí, Američani nám poskytují za výhodných podmínek pomoc, dovážíme mnohem víc než vyvážíme, stáváme se závislími na dovozu, .... Být na straně Američanů, taky bych chválil. Odchod na Slovensko není pro nás takový problém, stačí si tam pronajmou malou kancelář za směšnou cenu, dohodnout se s místními, v Čechách udělat pobočku a hned máte nizké daně. Takhle už to udělali tři známí. Budu je následovat ...
0/0
28.5.2003 8:06

Věra

Re: Jak to dopadne
Hned bych šla s tebou, kdybych byla mladší... Jsi šikovný, jak vidím...
0/0
28.5.2003 13:11

Laco

Nejlepší jsou rady expertů mající nesprávné informace
To není reforma ale pouze kosmetická úprava, která tlačí na nesprávné místo. Ti experti vůbec nemají informace kde nás nejvíce tlačí bota. Od koho by je dostali ? Od ministerstva ? Proč by to dělali proti sobě. Právě nefunkčnost státní správy je alfou a omegou jak smysluplně dál.
0/0
28.5.2003 8:05

neo

ad Slovensko
pokud pravicova vlada na Slovensku vydrzi aspon 1 volebni obdobi, budou vysledky "videt" a maji sanci...hlavni je zacit...reforma nejde bez obeti, snad jejich "mocni" ty vysledky nerozkradou..
myslim, ze vymena, ktera se ted odehrava "ceske firmy za slovenske cigany" mluvi za vse..:-(
0/0
28.5.2003 8:02

xxx

Kdyz pritvrdit...
...tak pritvrdit. DPH na 33% (to se bude hezky pamatovat), dane z prijmu fyzickych osob zvednout a jeste bych rozsiril soc. a zdrav., ktere za zamestnance "plati zamestnavatel"... A bude penez, ze i tu socialku budem moct zvednout...
0/0
28.5.2003 7:49

Mgr. Pavel Kolář - Brno x x@pkx.cz

reforma
-Rovná daň 20%
-Zrušení daně z nemovitosti
-DPH zrušit sníženou sazbu a sjednotit na 17%
-DPH vyjimka základní potraviny a léky 7% DPH
-Částku soc a zdrav přesunout plně na zaměstnance.
-Zavést pracovní knížky, kde by zaměstnanec měl záznam o předchozích pracovních poměrech, době trvání a důvodu ukončení pr. poměru.
-Omezit sociální dávky dlouhodobě záměrně nepracujícím.
-Vytvořit 10-ti stupňový zdravotní a důchodový systém. Každý by si sám vybral stupeň zabezpečení a částky by byly fixní, nikoliv odvislé od platu.
-Dočasné daňové zvýhodnění malým a středním firmám, které vyrábějí a následně prodávají své výrobky, tedy produkují, nikoliv pouze přeprodávají cizí, zvláště zahraniční zboží.
-Snížení daně z kapitálového výnosu z 15% na 10%, sjednocení kapitálového trhu v česku - oživení burzy a přilákání investorů. Podpoření veřejně obchodovatelných emitorů cenných papírů.
 
0/0
28.5.2003 7:26

frank

Navrhuji doplnit:
Ačkoli se bude na první pohled zdát, že to nemá souvislost s veřejnými financemi, na druhý pohled a promyšlení konsekvencí je souvislost, alespoň doufám, zřejmá:
- zavedení domovského práva, kdo jej nemá je turista nebo má dlouhodobý studijní či pracovní pobyt a je řádně hlášen, nebo je ve sběrném táboře, kde čeká na odsunutí do země, ze které přišel
-zamyslet se, ačkoli se mi to zpočátku zdálo též absurdní, nad návrhem lidovců o volebním právu rodičů za své nezletilé děti. Toto právo by ale nesmělo být disproporční, jak původní návrh je, ale muselo by být doplněno o to, aby recipročně s právy nezletilců převzali jejich rodiče rovněž jejich povinnosti a závazky vůči státu. Nemyslím platbu daně z hlavy, ale jen to, že pokud se dítě s věkem vyšším, než např. 6 let před zákonem dopustí přestupku nebo trestného činu, bude tento čin posuzován tak, jako by jej spáchal dospělý a veškeré následky ponese rodič tak, jako by delikt spáchal sám. A to až do úrovně soudního řešení a potrestání vězením, pokud tomu čin odpovídá. Pokud by došlo na trest odebrání svobody, pak by měla být součástí i ztráta volebního práva. Tak by byla eliminována disproporce mezi právy a povinnostmi dětí, které by podle návrhu KDU měly ze zákona volební hlas zprostředkovaný svými rodiči. Současně by za ně rodiče měly daleko větší odpovědnost, než nyní, a nemusely by být zřizovány speciální soudy pro nezletilé. Rovněž by padla diskuse o věku trestní odpovědnosti.
0/0
28.5.2003 7:46

George 2

Re: reforma
Jen bych doplnil:
-Částku soc a zdrav přesunout plně na zaměstnance.
...a o tuto částku jim následně povinně zvednout mzdu. Jinak ani omylem!!!
0/0
28.5.2003 8:05

Mgr. Pavel Kolář - Brno x x@pkx.cz

Re: Re: reforma
samozžejmě, jen to zviditelnit.
0/0
28.5.2003 8:47

ppetr

Re: Re: reforma
tak to je snad jasny,jinak by jsi mel vyplatu TEMER NULOVOU.
tak jsou u nas totiz VYSOKE DANE
0/0
28.5.2003 10:52

bos

Re: reforma
nutne ovsem minimalne dva predpoklady:
- risknout, ze i obcan-imbecil se bude muset spolehnout sam na sebe
- vule ke snizeni poctu uredniku, protoze vsechny ta opatreni by nutne vedla ke snizeni administrativy
no a tahle vlada ani ostatni organy nema odvahu a rozum ani na jedno...
0/0
28.5.2003 8:27

Anonym

Re: reforma
Zakopaný pes je v tom,že vláda rozprodala vše dla a teď jí dochází peníze z privatizace,rozumně hospodařící vládada si nechá peněžní ústavy,energetiku,tabák a alkoholový byznys  atd,aby měla z čeho financovat sebe,soc.politiku,zdravotnictví,škols-tví atd.Navíc zahraniční majitelé buď koupí podniktak zlikvidovali konkurenci a pokud podnik jede,ta´k jdou zisky do zahraničí,pak se člověk  nesmí divit,že vláda nemá na nic a lidé jsou bez práce i dlouhodobě a nezaměstnanost je stále větší.Je to důsledek špatnéhospodářské politiky a tyhle reformy to jen zhorší a nic nevyřeší.
 
 
 
 
 
0/0
28.5.2003 9:40

ppetr

Re: reforma
TAK S TIMHLE BYCH NAPROSTO SOUHLASIL.TOHLE JE U ME REFORMA A MA TO HLAVU I PATU.
daně z kapitálového výnosu BYCH ALE SNIZIL NA 5% JAK JE OBVYKLE.
0/0
28.5.2003 10:48

Vašek

Oběti
"Návrh je prvním krokem na cestě, která si vyžádá dlouhodobé úsilí a značné ekonomické a politické oběti," uvedla zpráva. To je jasné, ekonomickou oběť přinese občan a ta politická bude spočívat v tom, že někdo v TV řekne: "No, úplně se nám to nepovedlo." Fascinuje mě, že měnový fond doporučuje Sobotkovi větší škrty, aby se zlikvidovaly rozpočtové schodky. Není autorem těchto schodků právě soc vláda, která chce nyní přinášet ekonomické oběti? Tím přinášet myslím, že jí je někdo přinese - poslanci a ministři si přece nebudou snižovat platy, ani bydlet za své mimo Prahu...
0/0
28.5.2003 7:16

George 2

Re: Oběti
Politickou obětí bude vítězství KSČM v příštích volbách. Mějte to na paměti, pravicoví spoluobčané (obzvláště vy s tím modrým ptákem na klopě).
0/0
28.5.2003 8:02

iveta

Kfyž už vláda neví, kde by sehnala peníze, tak proč je stále vyhazuje? Ať zavře hranice na Východě a nepřijímá přivandrovalce do naší rapubliky, nejsou nám k ničemu, jen je tu živíme z našich daní.
0/0
28.5.2003 7:02

Šesták

Aby to k něčemu bylo
Všechny reformy doposud skončily špatně. Na české poměry nejde o nic jiného, než jak si nahrabat a rozkrást. I kdyby se povedlo ušetřit nějaký milión, pevně věřím, že bude vzápětí přerozdělen a zmizne u někoho v kapse. Tak  to bylo a bude.
0/0
28.5.2003 6:09

ppetr

socky-cikani
az pritvrdi i vuci sockam a cikanum a dotahne to stejne daleko jako SLOVACI.potom tomu budu rikat reforma
ZATIM JSOU TO POUZE KOSMETICKE UPRAVY
0/0
28.5.2003 6:07

iveta

Re: socky-cikani
Souhlasím. Ještě k tom by to chtělo vymést Slováky z nyšich vysokých škol (hned by náklady na VŠ klesly na polovinu), a poslat zde pracující Slováky na Slovensko (byla by vyřešena nezaměstnanost v naší republice).
0/0
28.5.2003 7:12Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.