Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Lékaři hrozí stávkou kvůli reformě

Lékařský odborový klub kvůli chystané reformě veřejných financí vyhlásil stávkovou pohotovost. Podle odborářů rozpočtová reforma nereaguje na požadavek zvýšit platy zdravotníků. Od dvacátého května je ve stávkové pohotovosti už také Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jano

volby
Asi musite dojst az na kraj stola, kym poslete komancov a socanov do pr*dele ....
0/0
2.6.2003 10:59

Pavel

taky
Mi ostatní budeme pracovat, aby ráno měli stávkující rohlíky a mléko, aby bylo světo a teplo, aby fungovala doprava, uklízečky uklidily, kanálnící vyčistily kanály, aby byly otevřené obchody a v nich zboží, aby se mohlo telefonovat, aby byly noviny a fungovala pošta. Budou se stavět o opravovat byty, vyrábět v továrnách všechno možné. Pujde se do kina nebo divadla či někam jinam. I televize bude hrát.
0/0
1.6.2003 22:59

názor

Re: taky
Mi možná.
0/0
1.6.2003 23:13

lodivod

Komunismus v nás?
Předesílám, že mám v rodině učitele i lékaře a že nejsem asociál ani socialista. Proto si dovolím několik kontroverzních tezí:
1. Je milé vidět, jak den ode dne řve více a více odborových bossů, protože je to móda a protože i zde platí "kdo chvíli stál, přijde o křeslo". Jinou motivaci, bohužel, nevidím!
2. Je hrozné číst inteligentní proslovy inteligentních odborářů a zástupců různých zaměstnaneckých skupin, jak říkají: my ne, to oni. V extrémní podobě pak: nám dejte, vemte tunelářům. Copak tito lidé nikdy nevolili, copak tito lidé neprožírají úplně stejně svoji budoucnost, copak tito lidé jsou slepí, hluší, narození včera?
3. Málokterá profese má tolik sebestředného étosu vlastní výjimečnosti, jako profese lékaře (a možná ještě právníka). Čtouce jejich nářky, mám pocit, že jde o zneuznané anděly bdící ve dne v noci nad životy nás všech. Bohužel, hodně jsem jich potkal, žádný se tak netvářil. Co jim vadí? Že jsou na světě lidi, kteří se mají lépe. To mně taky!!! Ale tak už to chodí. Lékař v Čechách svým příjmem patří ke střední třídě (je-li zde nějaká) a musí si na to tvrdě vydělat. Tak jako většina ostatních! Svoji práci si vybral sám a jako chytrý člověk si ji určitě vybral s vědomím, že medicína je obor, na nějž bude vždy jen tolik peněz, kolik jich v pokladně zbude. Bohužel! Tak ať mne proto nevydírá, nemá na to morální ani jiné právo!
4. dtto učitel
5. Zvykněme si už jednou na to, že za vlády a jejich excesy si můžeme sami a že jakékoliv reformy státního rozpočtu se nás musí všech dotknout. Nelíbí se mi to, ale fakt TO JINAK NEJDE!
 
 
0/0
1.6.2003 22:54

lékař

Re: Komunismus v nás?
Drahý spoluobčane!Nejde mi ani mým kolegům o platy jako v Německu(průměr asi l5O tisíc Kč),ale o to aby i v tomto státě konečně nastaly poměry mezi profesemi jaké mají být.Takže trojnásobek průměru v tomto státě činí asi 45 tisíc- což považuji za dostatečný a adekvátní plat (průměrný)-dejme tomu pro lékaře po l.atestaci. Toto je suma,kterou tato ekonomika jistě unese, navíc zdravotnictví je placeno hlavně ze zdrav.pojištění. 
0/0
1.6.2003 23:03

Udivený a vrtící hlavou

Re: Re: Komunismus v nás?
Drahý lékaři. Opravdu si myslíte, že lékař po I. atestaci (28 let věku - v podstatě stále teoretik) by měl mít plat 45 tisíc? Vypadá to, že nevíte jak jiní VŠ těžce vydělávají peníze a jak vlastně práce vypadá. Je to drzost.
0/0
2.6.2003 15:36

názor

Re: Komunismus v nás?
Když jsem šel na medicínu, tak neexistovaly zdravotní pojišťovny, které jsou jak klíšťata. V současné době jsem jako lékař dvojím rukojmím: a) jako potencionální pacient, b) jako člověk pod nadvládou pojišťoven a státu. V současné době bych na medicínu nešel, protože jsem neustále vedením a ministerstvem zdravotnictví nucen k administrativním činnostem, takže mi připadá,že v tomto státě je péče o pacienta až na druhém nebo třetím místě.
Příklad praktik MZ: zruší se pohotovosti, my musíme dojíždět do vzdálenějších míst, nejsou na to ale sanitky. Dvě se musí koupit. Ušetří se na ně tím, že se propustí dvě sestry a jeden lékař. Když bude víc výjezdů (a to bude), tak nevím. No, má to logiku
0/0
1.6.2003 23:12

Pavel

stávka proti komu?
A mi ostatní budeme pracovat, aby ráno měli stávkující rohlíky a mléko, aby bylo světo a teplo, aby fungovala doprava, uklízečky uklidily, kanálnící vyčistily kanály, aby byly otevřené obchody a v nich zboží, aby se mohlo telefonovat, aby byly noviny a fungovala pošta. Budou se stavět o opravovat byty, vyrábět v továrnách všechno možné. Pujde se do kina nebo divadla či někam jinam. I televize bude hrát.
0/0
1.6.2003 22:44

M24

Trochu reality
V posledních 10-ti letech mám dojem,že u nás nikdo kromě doktorů,učitelů,pilotů a železničářů neexistuje.Bylo by načase se přestat vymezovat vůči manažerským a nejrůznějším podnikatelským platům,ale vrátit se zpět do reality.Ani průměrný plat v ČR není správným měřítkem.Znám spoustu lidí,kteří pracují 10 a více hodin denně a průměrného platu nikdy nedosáhnou.Navíc jsou vystaveni neustálému nátlaku a psychického teroru ze strany zaměstnavatelů - mluvím o onom vzývaném soukromém sektoru.A stávkovat?Kde žijete?To můžou jen dobře zaopatření státní zaměstnanci.Kteří mají dost rukojmích.
0/0
1.6.2003 21:03

Libor

Re: Trochu reality
Pak se nedivte,že nějakýho doktora někdo zkope,anebo poseká mačetou.Nikomu to nepřeju,ale je to výsledek podobné permanentní masáže obyvatel tohoto státu.
0/0
1.6.2003 21:08

názor

Re: Re: Trochu reality
Tím chcete naznačit, že jsme národem tupců, který věří jen tomu, co se píše v novinách nebo říká v televizi  Je vidět, že těch 40let v některých z nás zanechalo hluboké stopy
0/0
1.6.2003 23:19

pepa novák

a
Pekaři pečou, taxi jezdí, jde elektrika, obchody jsou otevřené, a kdo bude učit, léčit když všichni normální pracují
0/0
1.6.2003 17:16

Satan

Re: a
Třeba pepa novák
0/0
1.6.2003 20:31

OBČAN

PROPUSTIT
CO POŘÁD CHCOU ZA PENÍZE TO NEMAJÍ DOST."PROPUSTIT "ZA HRANICEMA JE DOST DOKTORŮ,CO CHCOU DĚLAT.ONI POŘÁD JEN VYHROŽUJÍ STÁVKOU TO UŽ JE SMĚŠNÉ.
0/0
1.6.2003 16:06

Tom

Re: PROPUSTIT
Nemohu se než pousmát :)) Jen na našem okrese chybí asi 30 doktorů,(+-docela velká poliklinika), to je údaj Úřadu práce. Sousední na tom nejsou o mnoho lépe. Absolventi nemají o okresní špitály zájem, Slováci už nyní, v okamžiku, kdy je jasné, že vstoupí do EU, ztrácejí zájem. Tak kde je těch dost doktorů? Na Ukrajině, v Uzbekistánu (několik kolegů odtud jsem mohl pozorovat v akci - zcela jiná mentalita, neznalost jazyka, já bych se jako pacient bál. Ale jsou samozřejmě výjimky)?
0/0
1.6.2003 16:27

názor

Re: Re: PROPUSTIT
Tome, tady proti Tobě stojí přesila, uvědom si to ! Vždyť "náš občan" vždycky věří všemu, co se napíše v novinách nebo řekne v televizi  Stejně Ti nebudou věřit !
P.S. Sdílím názor "no comment".
0/0
1.6.2003 16:37

no comment

Re: PROPUSTIT
Doufám, že umíte rusky ( s mnohým středně zdravotnickým perzonálem se už nyní jinak nedomluvíte),a když ne, tak se rychle učte, ať si s doktorem popovídáte. 
Jinak Vás nikdo nenutí k našim doktorům chodit. Nechte se již nyní léčit za hranicemi, třeba na Slovesku nebo v Rakousku do doby, než budete jako občan ČR propuštěn z jakékoli práce nebo zkrachujete.
0/0
1.6.2003 16:30

OLAV JENSEN

ZVÝŠENÍ PLATŮ
Co to je:Chceme,(požadujeme),zvýšit platy pro učitele a lékaře. Zase rovnostářství.Je kvalitní lékař a učitel a je mizerný a neschopný felčar a kantor.Proč by se měly zvýšit platy všem.Pěkně tak,jako u ostatních profesí:Jseš diletant a nemakačenko,tak utřeš hubu.Řada z nich,(ti co operují platy v BRD),by tam mohli nanejvýš zalévat veřejnou zeleň.
0/0
1.6.2003 14:11

názor

Re: ZVÝŠENÍ PLATŮ
Jenomže další úskalí. Zvýšení platů je na ředitelích. Ti u nás ve státním jsou mnohdy ještě horší než ti felčaři. Takže zase peníze nedostane ten tzv. tažný a šikovný, ale ten tzv. chovný, který předvádí nejlepší perianální alpinizmus.
0/0
1.6.2003 16:41

cali

Kua, mysli tu taky nekdo ekonomicky? Pokud si neutahnou opasky vsichni ted, tak za 2 roky to bude jeste horsi. A proc se zvysovani platu porad oddaluje? Pac maj prachu jak sracek!!!!!
0/0
1.6.2003 10:32

dotaz

Re:
A kdo má těch hodně peněz? To jsem nepochopil.
0/0
1.6.2003 11:38

Jojo

Re:
Lékaři i ucitelé si utahují opasky už přes 13 let, zatímco jiní se spokojeně nacpávají a ještě nechápou, že už nám taky (kupodivu!) dochází trpělivost...!
Doktoři dělají za 50-100 Kč na hodinu (někdy i 150, ale to už je přepych!), za to by nikdo jiný nepohnul prstem.. Když jdete k právníkovi, vysolíte peněz, že ani nemrknete, ale u doktora se každý domáhá nejlepšího ošetření za nic.. a ještě si pak otvírá hubu, že musel dlouho čekat (ale to je jenom tím, že lékaři u nás dělají spustu práce, kterou všude jinde ve světě dělají administrativní pracovníci).. je to smutné, ale už by se s tím opravdu mělo začít něco dělat! Kéž by naše vláda byla progresivní podobně jako ta slovenská (aspoň ty malé příplatky za ošetření, hospitalizaci a sanitu! - jinak budou špitály pořád platit za nejlevnější hotely a sanitka za nejlepší taxi...)  
Penízků je v tomhle státě dost, bohužel na nesprávných místech... 
0/0
1.6.2003 12:59

Petr

Re: Re:
Za 1. vůbec nevíš jak to funguje v soukromém sektoru u lidí se stejnou kvalifikací, jakou máš ty. kde se normálně přesčasy vůbec neplatí a stresu jaký jsi na noční v životě nezažil. Mám známý doktory, vím o čem mluvím. 
Za 2. Za platy si můžete sami, kdybyste nepředepisovali léky dle toho, jakou za to od distributorů dostanete provizi,  ať už naturální či finanční, netlačili na výstavbu nových nemocnic, kde jsou zbytečné atd. tak by prachy byly. Podívej se na čísla stavů doktorů a nemocnic v západní Evropě, na jejich náplň práce na nočních.
Prostě máte národ za bandu blbých pacientů, kteří si před Vami mají sednout na zadek. A jenom mě proboha nepište, že v Německu má doktor tolik a tady tolik (to už jsem taky slyšel). V Německu bych měl taky x násobný plat, ale jsem normální a váím kde žiji.
 
0/0
1.6.2003 13:58

Tom

Re: Re: Re:
No myslím že jsi trochu mimo:
1. jak to běží v soukromém sektoru vím, ale že by někdo měl větší stres v noci než máme my, to jsem si nevšiml - mohl bys mi uvést alespoň 1 příklad, kdy pracuješ celý den, pak i v noci a pak zase celý den (takhle vypadá běžná služba v nemocnici) a měl větší stres než např.chirurg, kterému přivezou ve 22.00 v autě rozbitou rodinu? Jinak kdybych kupříkladu já nebyl placený za noční přesčasy ( "... kde se normálně za přesčasy neplatí..."), tak bych si vydělal asi 10,5 tisíce čistého měsíčně (tolik má na pásu sestřenice mé manželky se základním vzděláním...). Je mi 30 let, mám atestaci a funkční specializaci.
A k 2.bodu: ve srovnání se západní Evropou jsme co se počtu doktorů mírný nadprůměr, ale pokud se podíváš na počet návštěv průměrného občana u doktora za rok, tak jsme se Slovenskem na absolutní špičce, asi 2,5-3x nad průměrem zemí EU. Navíc my tady děláme spoustu administrativy, na kterou mají jinde úřednice - zapisovatelky a tzv."coders."
Co se týká tlaku na nové nemocnice, tak o tom tedy nic nevím, spíše by to chtělo zajistit síť následné péče, ta je na západě výrazně větší než u nás - až to bude stejné, tak budeme moci lůžka v nemocnicích i rušit, takto jich část slouží k odložení rodinám nepohodlných dědečků a babiček (vlastní letité zkušenosti). A něvěř, že z příspěvků firem by většina doktorů zbohatla - to jsou výjimky.
0/0
1.6.2003 14:23

Norbert

Re: Re: Re: Re:
Já myslík, že dotyčný tak moc mimo není. Nevím s kým se stýkáš v soukromém sektoru, ale nevidím důvod proč má mít třeba někdo kdo zabezpečuje práci pro x lidí mnohdy třeba 14 dní 12-16 hodin denně, když je problém má mít menší stres než ty ? Navíc pohádka o tom, jak se tři dny v práci 24 hodin ani nezastavíš a stojíš u pacientova lůžka  mě nedojme, na to znám opravdu dost doktorů a vím jak věci fungují. Co se týče tlaku na nové nemocnice, znám případy kdy se v pohodě postaví nová porodnice v okrese, kde už jedna je a vůbec se neuvažuje o zrušení druhé. Přitom nemám pocit, že se porodnost zvyšuje. A kdo podle tebe na to tlačí, snad lobby výrobců plenek ? Co se týče těch "pozorností" od firem, netvrdím, že si za to postavíš dům, ale utratíš tím hodně peněz ze systému zbytečně, a o to asi jde. Celkově si myslím, že problém je v tom, že valná většina z Vás chce prostě vše řešit na úkor státu a ostatních lidí a není ochotná přiznat nic, vy jste prostě skvělí a chudáci.
0/0
1.6.2003 15:27

Tomáš

Re: Re: Re: Re: Re:
No nevím, o 24 hodinách u lůžka jsem se nezmiňoval, z počtu hodin ktreré strávím v nemocnici navíc (kolem 140-160 za měsíc) je čistá práce asi 1/2 tj.kolem 70-80 (nejsem chirurg, tam je to větší počet) - například dnes mám docela klid, včera jsem se v podstatě nezastavil až do 23.00. A ke stresu - ukaž mi jiné povolání mimo lékařů s tak vysokým procentem "burn-out syndromu," který je pro práci ve vysoce stresovém prostředí typický. Jinak bratr má PC firmu (soft, hard), kamarád autodílnu se zaměstnanci a pár známých pracuje na sebe a vím, že také nepracují jen 8 hod denně. O tom, že by se dala část nákladů ušetřit, kdyby se předepisovaly jen ty nejlevnější léky není pochyb, ale nikdo nikdy a nikde nevyčíslil kolik by to bylo, odhady jsou, že ne moc. Pokud totiž člověk lék potřebuje, tak ho stejně musíš předepsat a rozdíly v cenách mezi firmami nejsou až tak zásadní (stejně jako počítačové komponenty od no-name výrobců se od těch značkových také cenou neliší o moc). Že by doktoři psali neindikované léky jen kvůli zisku od firem je blud, protože např.praktičtí lékaři platí preskripci ze svého paušálu, takže pokud napíšou dražší léky, mají menší zisk. Ale zajímají mě ty příklady s porodnicema, kde to je? Pokud je to tak, jak uvádíš, je to skutečně nesmysl a nikdo z doktorů by na to jistě netlačil (není mi totiž jasný proč by to dělal - peníze? jak by na tom mohli být doktoři zainteresovaní, když je jich navích chronický nedostatek?).
0/0
1.6.2003 16:05

Norbert

Re: Re: Re: Re: Re: Re:
O těch 24 hodinách jsi to napsal, víš budeš se divit, ale jinde jsou placení lidi jen za práci a ne za tu polovinu, jak píšeš ty a podle mých známých doktorů je to spíš míň, možná jsi dříč. Mě to připadá legrace, pořád brečíš, ale děláš to, ty jsi prostě samaritán viď. Vždyť můžeš jít třeba prodávat ty počítače, když máš pocit že je to líp placený a v poho a vyhoření ti tam nehrozí. Tahle debata nemá smysl, ty a tobě podobní budou brečet celý život a za každých podmínek. Mě třeba hodně potěšilo, jak bezelstně napíšeš, že berete provize od prodejců a jako argument napíšeš, že na tom zbohatne málokdo, tohle přece u normální firmy není možný !!! Vy fakt žijete v jiném světě.
0/0
1.6.2003 16:21

Tom

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Buď jsem slepý nebo blbec, ale 24 hodin se v mém příspěvku nevyskytuje. Očividně ale nevíš, jak je placený doktor ve službě - vykazujeme totiž práci, ta je placena plně, a čekání na práci, za menší procento hodinového tarifu... Já nebrečím, netvrdím, že jsem žebrák a žiju docela šťastně, mě to, co dělám, baví, ale Tvůj návrh na změnu zaměstnání již realizovala spousta mých kolegů a jen proto nás na oddělení 1/3 dlouhodobě chybí, kolegů na interně je už jen 5, primář a 4 cizinci (má jich být asi 12...). A pořád bych se rád dozvěděl, kde postavili ty nové porodnice, protože vím, že když se u nás s pojišťovnou smlouvala 3 nová JIP lůžka pro jedno oddělení, musela se jiná 3 zavřít. Jak vidíš, např.nyní mám opravdu čas na psaní do diskuse, za tu dobu jsem měl jen 2 ambulance a informaci příbuzných :) PS: a s těma provizema je to složitější, pokud chceš, pošli mi email, to bude na delší vysvětlení.
0/0
1.6.2003 16:45

Tom

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Poslední příspěvek: pokud 24 hodinami myslíš větu "... celý den, pak i v noci a pak zase celý den" tak si ji přečti pořádně. Tam nestojí "...celý den, celou noc a celý den" (ačkoli se i to výjimečně může stát - mně asi 2x za kariéru)
0/0
1.6.2003 16:54

názor

Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Tome, nemá smysl tady takto diskutovat. Všichni , jak sis mohl všimnout, doktory ZNAJÍ, ale zřejmě toto povolání nevykonávají. V naší profesi je mnoho problémů a roztříštěnosti. Ti diskutující  vše znají jen z doslechu, ti asi v ambulanci nemají např. před sebou pacienta, který vyžaduje nejdražší lék (takže firma nefirma) a když mu jej nedáš, tak si jde stěžovat. Další rozkol je státní sektor a soukromý. Viděl jsem hodně zanedbaných pacientů od soukromých lékařů, kteří si z nich dělali tzv. chroňásky, aby je museli často navštěvovat a tím jim přispívali bodově, viděl jsem i právem nespokojené  lidi ze státních nemocnic. Problematika je velmi široká a názor ministerstva je ten : čím více rozporů, tím více se budou mlátit mezi sebou navzájem a my si budeme dělat stále co chceme !!!!
0/0
1.6.2003 16:23

Tom

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Díky za podporu, nemohu než souhlasit, ale tohle si musíme vyřídit mezi sebou. S diskusí končím.
0/0
1.6.2003 16:48

Norbert

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
1.6.2003 17:06

RS

Re: Re:
Z čeho vychází těch 50-100 Kč/h? Vždycky jsem si myslel, že doktoři mají v pohodě vyděláno za pár hodin dopoledne, a tak můžou po obědě zavřít krám, ne jak my v "kapitalistickém" sektoru.
K tomu čekání: Pokud si doktor zve více lidí na stejný čas, těžko v tom hledat něco jiného, než aroganci.
Jinak samozřejmě souhlasím s tím, že by se člověk měl podílet na tom, co dostává -- platit si stravu a přispívat na ubytování v nemocnici a pod., když je doma, tak ho to přece taky něco stojí. Navíc myslím, že by bylo na místě, aby zdravotní pojištění fungovalo více jako ostatní pojištění, a tedy mělo nejakou minimální spoluúčast, aby lidi, kteří si chtějí jenom nechat předepsat paralen (nebo dokonce přímo se jen chtejí "hodit marod"), nezahlcovali čekárny zbytečně. Ale chápu, že je těžké vysvětlit naší socialistické veřejnosti, že je lepší, když dají 50 Kč při chřipce, než když nebudou ve veřejném pojištění peníze na jejich léčbu, až budou mít něco výžnějšího.
 
0/0
1.6.2003 14:16

Tom

Re: Re: Re:
Velmi stručně: můj tarifní plat atestovaného lékaře v nemocnici za 8 hodinovou pracovní dobou je asi 14500 hrubého vš.osobního a rizikového příplatku. Měsíc má zhruba 160 pracovních hodin. 14500/800=90,60 Kč/hod.brutto. Tak z toho ten plat vychází (v reálu je to asi 110Kč při započítání nočních služeb, které jsouhonorovány lépe).
0/0
1.6.2003 14:31

Tom

Re: Re: Re: Re:
oprava: 14500/160=90,6, díky za pochopení
0/0
1.6.2003 14:33

joanie

Učitelé také
Dnes jsem si precetla prispevek o tom, jak chteji stavkovat lekari a ucitele. Musim priznat, ze lekarum moc preji, aby se jim zvysil plat, maji velkou zodpovednost za nase zivoty. Jejich pracovni doba neni jen 40 hodin tydne.
Ale pozastavuji se nad tim, jakou drzost v sobe berou ucitele, ze chteji zvysit plat, mam 13 leteho syna, tedy skolou povinneho a s uciteli se stretavam dost casto, nekdy nechapu jak nekteri z nich mohli vubec vystudovat vysokou skolu.
Neverila jsem, kdyz mi tridni ucitelka, rekla, ze i kdyz jsem uz nekolik let sama se synem, ze si ucitelka v 6. tride neprecetla jeste v unoru materialy o detech, o kterych ma pocit, ze ma moc rozhodovat. Ze si dovoli ona ktera je jiz ve 13.00 hodin doma z prace mi vzkazat, ze kdyz se nemohu dostavit v 15.30 hod. na tridni schuzku mam zemenit zamestnani, abych mela na syna cas. Nedivim se, ze se tvrdi, ze byt ucitelem je diagnoza.
0/0
31.5.2003 23:12

Pan Bača

Re: Učitelé také
Vážená Joanie. Argument, že učitelé jsou v jednu doma a další "postřehy", typu prázdnin atd., to  mě dokáže pěkně vytočit. Zkuste si někdy stoupnout do třídy  a učit bandu puberťáků a pak mluvte, zvlášť, když děti jsou rok od  roku drzejší a když ony vás pošlou někam, vy NESMÍTE a fyzické tresty byly bohužel zakázány. A to nemluvím o tom, že na každouo hodinu se musí učitel připravit, aby tam potom jen  nestál, jak tvrdé Y. Ve vašem případu je sice vina na  straně učitele (nebo na jeho špatné komunikaci), ale psát o drzosti se mi zdá trošku  moc.
0/0
1.6.2003 17:35

Alex

Re: Učitelé také
Nejsi ty náhodou kravka? Víš,kolik času kantor tráví přípravou? Když parchanti mají prázdniny, kantor musí všechno napracovat, má totiž tak jako ostatní řádnou dovolenou dle ZP!!, než budeš příště psát kraviny, můžeš-li, zamysly se, kravko. Takových jako jsi ty je moc a jste vypatlanci (nevzdělaný,určitě nemáš ani maturitu).
0/0
2.6.2003 11:44

joanie

Re: Re: Učitelé také
Budeš se divit, ale mam vysokoskolske vzdelani, pracuji jako ekonom. A dle statistiky mate 148,--Kc na hodinu. A co se tyka priprav, vyucuji externe na stredni skole, takze zkusenosti s "detmi" mam a pripravou na vyucovani take. Co si jednou pripravis dokazes z toho cerpat i nekolik let, takze jak vidis zas az tak hloupa nejsem. A uz jen tim, jak mne dokazes ustne napadat je videt, ze Ty jsi nedokoncil ani zakladni skolu.
0/0
2.6.2003 12:45

Tomáš

Zvláštní...
Pokud si dobře vzpomínám, tak vloni bylo další odsunutí již několik let slibovaného zavedení 16-ti stupňové tarifní tabulky vládou zdůvodněno tím, že na něj ve státním rozpočtu po povodních nebudou peníze. A nyní ministryně stejné vlády nechápe, proč by se mělo stávkovat, když přece zdravotnický segment není placen ze státního rozpočtu... Tak teď nevím... No možná mi to nezapaluje jen proto, protože mám tento měsíc již druhou víkendovou službu v nemocnici což je s dalšími 7 nočními službami úhrnem 184 hodin strávených v práci navíc ke 160 při osmihodinové pracovní době. Takže jsem lehce unaven (a to půjdu domů až v pondělí odpoledne :((
0/0
31.5.2003 22:58

Jarmil

Re: Zvláštní...
No, hlavně že máš čas v práci brouzdat po netu, když seš tak unavenej a nevíš co dřív.
0/0
1.6.2003 14:04

Tomáš

Re: Re: Zvláštní...
Milý Jarmile, já bych raději spal, nebo třeba koukal na TV, ale když čekáš v ambulanci na pacienta, kterého ti RZP veze z dálky nebo na výsledky laboratoří, tak přeci jen chvíli času máš a jít spát nemá cenu. Tak to bylo včera a tak je to i dnes nad ránem. Ale pravdu máš, s únavou to po 3 dnech v práci není tak hrozné, to víš, trénink :)
0/0
2.6.2003 4:58

mrtvej klokan pod kaštanem

Pokud chcete, aby váš názor měl šanci být uveřejněn i v deníku MF DNES, řádně ho podepište a uveďte místo bydliště (obec či město).
0/0
31.5.2003 18:19Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.