Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Štěch: Sociální dávky nejsou hlavní problém

Bezmála hodinu hájil svou vizi rozpočtové reformy proti spíše pravicově zaměřeným čtenářům iDNES odborový boss Milan Štěch. "Není seriózní tvrdit, že hlavním problémem veřejných financí je státní sociální systém. Hlavním problémem je nekázeň, podvodná jednání, neodůvodnitelné výhody jedněch a neadekvátní zatěžování druhých," řekl například.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dášenka

České odbory,úzce propojeny s ČSSD,to je výsměch všemu !!!
0/0
13.6.2003 12:58

Dr Ing

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
11.6.2003 11:38

freespeech

Odbory se musí poučit od odborů v EU, naučit se vyjednávat a v případě potřeby
msuí být daleko razantnější..
0/0
10.6.2003 9:12

hon

Re: Odbory se musí poučit od odborů v EU, naučit se vyjednávat a v případě potřeby
na západě jsou odboráři
u nás jen členové odborů, kteří nejdou na schůzi ani v pracovní době
v německou jsou odborové schůze v sobotu a v neděli a berou se vážně a zodpovědně  taky je proto musí brát vážně ostatní.
0/0
10.6.2003 11:22

ap

Nevýhoda zaměstnavatele
Odboraření je především byznys. A z povahy věci je to byznys pro lidi s nižším vzděláním, s "dělnickým" původem a převážně rudým myšlením. A podle toho taky vypadá jejich argumentace a chování, viz rozhorov s panem Štěchem.
Měl jsem tu "čest" se na straně zaměstnavatele zúčastňovat kolektivního vyjednávání za firmu se 100 zaměstnanci. Odboráři tlačili na pilu jak vzteklí, každé zvýšení platů a sociálních výhod atd. jim bylo málo. Když jsem se jim pokoušel přednášet ekonomické argumenty, proč to nejde, byli jako hluší. Tak jsem jim řekl ok, můžeme ty platy zvýšit podle vašich požadavků, ale máte to na pár měsíců a pak ta firma půjde do kytek a s ní 100 vašich zaměstnanců. A jaká byla jejich odpověď? "Jakých 100? My máme u vás jenom 40 členů, ten zbytek nás nezajímá!" To je panečku argument hodný sociálně cítících odborářů!!! Z principu fungování odborů podle zákoníku práce je jasné, že jim jde o dobře placená koryta a že z každého zvýšení platů mají oni sami také zvýšení - vždyť jim každý člen dobrovolně snáší 1% z čisté mzdy do kasičky.
Vyslechl jsem si i řadu jiných zajímavých věcí. Jako například to, že "zaměstnanec má právo spolu se zaměstnavatelem řídit jeho firmu a podílet se na zisku". Kurňa, kde to jsme? Kdo investuje celoživotní úspory do vybudování firmy, kdo zastaví svůj barák, čí rodina bude na ulici, když to celé krachne, kdo se firmě věnuje 12-14 hodin denně včetně víkendů? Jsou to snad ti zaměstnanci? Ani nápad, když firma půjde do krachu, vyždímou z ní ještě dvouměsíční odstupné a půjdou jinam. Bez rizika, beze ztrát. A majitel podniku se může jít pást. A za takovéhle "nasazení" by se chtěli podílet na zisku a řídit firmu, mluvit do ekonomických rozhodnutí!!!
Během těchto jednání jsem si také ověřil, že odboráři jsou jenom lidi a že když dostanou zajímavou nabídku, jdou zájmy jejich oveček dělnických stranou...
Když odboráři a jejich příznivci láteří nad podnikateli, proč si také nezkusí, jaké to je? Každý má přeci možnost, založit si živnost a postupně se vypracovat i třeba na pana továrníka. A když bude ten odborář dobrý, bude moci třeba zaměstnat i svého bývalého zaměstnavatele. To nemyslím jako žert, ale smrtelně vážně. Kecat umí každý, ale vzít na sebe riziko podnikání každý neumí. Když slyším odboráře, jak mají plnou hubu svých zaměstnavatelů-podnikatelů, neumím si představit, co by dělali, kdyby jich nebylo. Asi by jim "dal práci stát"
0/0
10.6.2003 7:40

Grázl

Re: Nevýhoda zaměstnavatele
Neplácej blbosti. Ten majitel v okamžiku kdy firma krachne už má nahrabáno, založí další s.r.očko a bude vesele dluhy kupit dál, protože naše pojebaný zákony mu to umožňují.
0/0
10.6.2003 8:25

Daňový soumar

Re: Re: Nevýhoda zaměstnavatele
Moc čtěš Haló noviny! Dělej to taky tak, když je to tak snadný.
0/0
10.6.2003 9:48

pečlivý čtenář

Re: Nevýhoda zaměstnavatele
Pane, jako vyjednavač jste byl špatný. Je všeobecně známý fakt, že odbory mají váhu až když při vyhlášení stávky, zastávkuje takové množství zaměstnanců, že dojde k zpomalení nebo zastavení činosti. Krokolomně řečeno, ale znamená to, že když jich je 40%, tak neudělají zhola nic(a navíc by do stávky nešlo ani těch 40%). Jako příklad uvedu tramvajáky, kdy do stávky šlo asi 33% zaměstnanců... Navíc pokuď Vám tvrdili, že chtějí výhody pro 40 členů, porušují ZP. Mno a ve finále ty odměny na činost: bežně má odborový svaz samofinancování, protože jinak by jim zaměstnavatel nedal ani tužku. A vzhledem k tomu, že je běžná praxe, že odbory svým členům vrátí běžně 0,75% zpátky ve formě příspěvků a akcí(např. v CTc je to 0,95% protože jim na činost přispívá CTc) není těch peněz pro předsednictvo zase tolik. A Vaše představy, že když se podnik položí, bude pan továrník na ulici: a to pan továrník podniká na živnosťák, že ručí celým svým majetkem?????? Pan továrník má běžně milliónové rezervy. To ti zaměstnanci mají pro změnu prd. Protože z platu 13500Kč čistého, kdy životní náklady jsou 12000Kč, ušetří žalostně málo a pak když dostane 2 platy je to spíše výsměch hlavně pro lidi starší 45 let. A mimochodem, neexistuje podnikatel, který by vyrostl z podmínek ničeho. Tyhle americké sny už 1. století neplatí. Výjimkou je, že zaplníte díru na trhu, o které tou dobou nikdo nevěděl(počítače).
0/0
10.6.2003 8:46

Tomík

Re: Re: Nevýhoda zaměstnavatele
"Pan továrník má běžně milliónové rezervy". Aha, a v hubě má doutník a sedí na vychrtlém dělňasovi. To jste viděl na plakátech, ne? Faktem zůstává, že majitel do toho jde svým majetkem. A jestli je to takové terno, ať do toho jdou zaměstnanci taky svým majetkem a otevřou si vlastní podnik. Jenže to oni nechtějí, oni chtějí makat od-do a placenou dovolenou a nemocenskou a kolektivní smlouvu. Odbory svou činností vedou k tomu, že všichni skončí na pracáku jako nezaměstnaní.
0/0
10.6.2003 8:56

hon

Re: Nevýhoda zaměstnavatele
proč si taky podnikatele nezkusí být dělňasem
0/0
10.6.2003 11:13

pečlivý čtenář

Odbory slouží
1) Jako hlídač zákoníku práce. Uvědomte si, že že zaměstnanec je vždy proti zaměstnavateli v nevýhodě. Odbory mohou poskytnout krytí pro případný právní spor, mají analytiky... Představte si třeb Český Telecom. Zaměstnanec se postaví proti ge. řediteli. Příjde tam a ač je to i studovaný člověk, posadí se proti němu 5 právníků. Ani si neusere. Ale když tam příjde odborový předák s 5 právníky tak se gen. ředitel posere. A i kdyby hrál tvrďáka(i když to by jej stálo vězení), je tu gen. stávka a to je zbraň, proti které nelze zakročit. Je to definitivní avšak zároveň poslední vyjednávací status. 2) Dojednávač prac. podmínek nad zákoník práce. Čím jsou odbory početnější, tím větší výhody zaměstnanci mají. Inteligentní odbory sdírají zaměstnavatele specifickým způsobem. Čerpají vodu ze studánky, ale pouze v takovém množství, že i kdyby bylo trochu sucho, pramen nevyschne. 3) Ochraňují nás před zvůlí boháčů. Je to jediná organizace, které jde 100% o lidi(tu rapidní většinu, tedy zaměstnané). Být odborovým předákem není ryto. Odbory jsou organizace neziskové a pokud jsou vedeny s dobrým úmyslem, je zaměstnavatel i zaměstnacni na výsost spokojeni.
0/0
9.6.2003 23:54

Luk83

Re: Odbory slouží
Tak teď jste opravdu uhodil hlavičkou o hřebíček. Kdo není zaměstnanec, není člověk. Pokud si tohle myslíte, běžte k šípku, soudruhu!
0/0
10.6.2003 21:06

Křemílek

www.cmkos.cz
Jděte se tam podívat, stojí to za to! V sérii úderných hesel se tam, mimo jiné, dozvíte, že právnické osoby jsou "vyvolení občané" a nemovitosti převádějí jen ti "nejbohatší". Naopak, ti "nejbohatší" nepoužívají internet, nechodí k holiči či kadeřníkovi a nejezdí autem (a nepoužívají papírové pleny pro děti). Na druhou stranu odbory správně pojmenovaly důvod krize veřejných financí - hospodaření vlád této země.
0/0
9.6.2003 21:30

jirka

prase v žitě
Ale o tom, že si z příspěvků hloupých odborářů žije jako prase v žitě, raději pomlčel co?
0/0
9.6.2003 19:28

Belzebub

Jak z nas delaji voly!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"pracoval jako strojní zámečník v českobudějovickém závodě Škody Plzeň. V roce 1982 byl v tomto závodě zvolen do funkce předsedy odborové organizace" .  V roce 1996 byl Štěch, tehdy ještě jako bezpartijní, zvolen na kandidátce ČSSD do Senátu. Dnes už je členem ČSSD.----Predseda odborove organizace Skoda Plzen nebyl ve Kom. strane ????  Vyborne tak jeste tu o cervene karkulce a jde se spat.
0/0
9.6.2003 18:56

Josh

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
9.6.2003 16:52

EDA

Re: Odbory
odborama to asi až tak moc nebude. bude to spíš zákonama. asi sis nevšiml, že v americe, když např. budou stávkovat v jednom závodě fordu, tak v ostatních závodech na jejich podporu budou taky stávkovat. na elektrických lokomotivách v USA si odbory vystávkovali pozici topiče, kterej tam z logických důvodů nemá co dělat ale dodnes tam je.
0/0
9.6.2003 17:09

AK

Re: Odbory
Odbory maji smysl, měli by sloužit lidem kteří pracují aby byli za svou práci řádně ohodnoceni a měli určitou jistotu zaměstnání. U nás je tomu ale tak že je tam nalezlá většina bolševiků, který jsou líný jako prasata a chtěji vysoký platy a takoví lidi ekonomiku samozřejmě brzdí.
0/0
9.6.2003 17:41

Jakub

Nebuďme zahleděni do sebe
Kdybychom vypsali všechno, co dělají odbory ve vyspělých evropských zemích, autoři zdejších komentářů by si mohli myslet, že tam vládne trvdý komunismus. Ano, odbory jsou v zemích od nás na západ velmi sociální a mají silné páky k tomu, aby prosadily svou. Například v Německu chtějí mít hypermarkety otevřeno do sobotních večerních hodin, případně i o nedělích alespoň dopoledne. Kdo je proti? Odbory, samozřejmě. Chrání zájmy prodavačů, zaměstnavatelé je přece nemohou vykořisťovat... Copak vám to připomíná? Mimochodem - jímá mě hrůza nad jazykovou úrovní diskutujících, o gramatice ani nemluvě.
0/0
9.6.2003 16:30

ap

Re: Nebuďme zahleděni do sebe
Nevím, nevím... Je sice pravda, že by prodavačky musely dělat na směny, ale na druhou stranu by určitě nepracovaly 16 hodin denně 7 dní v týdnu. Z toho mi plyne, že by se vytvořilo hezkých pár pracovních míst pro velmi málo kvalifikované pracovnice, které jsou jinak obtížně umístitelné. To by přece měl být také jeden z cílů odborářů, ne?
0/0
10.6.2003 6:53

Geo

Re: Nebuďme zahleděni do sebe
Hosi, jestli muzu par poznatku z Kanady. Odbory zde znamenaji jednu jedinou vec, vydirani. Ochranuji zajmy vymezene skupiny lidi, s totalni aroganci je jim uplne jedno jestli parazituji na ukor ostatnich.  Tak jsme se dostali tak daleko, ze uz nemame na zdravotnictvi, skolstvi, atd. Jen pro zajimavost, celosvetove vynakladame na skolstvi snad nejvice, ale 96% jde na platy ucitelu. Ucitelska unie disponuje nepredstavitelnym majetkem, z jejich rad se rekrutuji budouci politici (zvanilove). Rada unionistickych predaku je zapletena v nejruznejsich smejdech, i organozovane kriminalite. Je to uz tak daleko ze se jednotlivy unie jebou mezi sebou. (Kez by se dojebali uplne) Samozrejme na ukor obycejnyho, vzduchem chlazenyho bouchace. Unii povazuji za prezitek. Kdyz vidim tlusty predacky unie stavkujici za $40 na hodinu, je mi na bliti, kdyz si predtavim, ze kvuli nim se neoperuje a helikoptera prevazi vazne nemocny lidi z jednoho mesta do druhyho. To vsechno tvrde zacvakame. Desny sracky, paraziti, prospechari, lenivy od podstaty. Vim, ze u vas takovou silu jeste nemaj, proto je mozna jeste sance je udrzet v mezich, zpetne uz se neda udelat nic!
 
0/0
10.6.2003 22:00

ppetr

odboraři
rozpustit a ZRUSIT.je to jenom metla lidstva stejne jako komunisti.ani si neumeji ohlidat svoje penize, natoz jinych
jeste jsem od nich kloudnou myslenku necetl,jenom samy žvasty a kecy.
0/0
9.6.2003 16:27

AK

Re: odboraři
Oni si umí ohlídat peníze až moc dobře a o cizí se taky rádi postaraji, ale už je nikdy nevrátí. Takoví jsou komunisti!!!!!!!!!!
0/0
9.6.2003 17:44

Žolík

Nevím, ale k odborářům...
... chovám tradičně velkou nedůvěru. Ještě pořád mi odborář připomíná slovo proletář, kteří už jednou tuto zemi vedli. Jak to dopadlo víme.... Když už odbory být musí, měli by se věnovat tématům, které jsou jim vyhrazeny, tj, vztah zaměstnanců a zaměstnavatelů. Do politiky by jako nátlaková organizace neměli "mluvit". Pokud budou svými akcemi (stávkami) prosazovat politické cíle, pak by stávky  měly být nezákonné a veškeré náklady a škody by měly hradit odbory. Ať si klidně demonstrují, ale vezmou si na to dovolenou!! A žádné omezování práce jiným!!! Vládní návrh reformy je na můj vkus příliš měký, ale pořád lepší než drátem do oka.... :o)
0/0
9.6.2003 15:53

Laco

Re: Nevím, ale k odborářům...
Žolík se plete a chce přejmenování názvu odborů. Ale to nic neřeší. Bolševici se také přejmenovali na ODS, ČSD atd. A kam to vedlo vidíš. Nebylo by lepší kdyby si každý ponechal svoje původní průkazky aby bylo vidno kdo je kdo ?
0/0
9.6.2003 15:56

rape

reforma
Tak jsem se koukla na návrh reformy veřejných financí dle odborů, který p.Štěch tak proklamoval. Moc jsem od toho nečekala, ale jejich "návrh" mě opravdu šokoval. Je to jak provolávání komunistických hesel. Ale co víc by jsme od nich mohli čekat. Všechno jsou to komunistický struktury.
0/0
9.6.2003 15:28

TeameXtreme

ttvj
Odbory musi byt zachvany jinak by si tu nadnarodni spolecnosti delali co chteji (viz prodejna Albert).
0/0
9.6.2003 15:27

Petr K.

Kdo se bojí odborů
Kdo se bojí Wirginie Wolfové ? Pardon, odborů ? No dneska téměř kdekdo : někteří zaměstnanci proto, že "táhnou" s vedením firem a s vládou, managementy proto, že na ně s vládou šijí čím dál těsnější vestu a vláda proto, že odbory chtějí pořád něco pro ty své zaměstnance.
Ukažte mi JEDNU politickou stranu, která SERIÓZNĚ oponuje vládnímu návrhu reformy veřejných financí a nabízí ALTERNATIVU.
Kromě odborů žádná.
0/0
9.6.2003 15:12

MN

Re: Kdo se bojí odborů
1) Díval jsem se na www.cmkos.cz, jak doporučuje Petr K. a soudruh Štech a po alternativním návrhu ani památky, jenom propagační letáky a ideologické kecy o chudých pracujících.
2) Odkdy jsou odbory politickou stranou?
 
0/0
9.6.2003 15:31

Muro

Nedůvěra k odborům
se datuje od doby, kdy jejich jediným úkolem bylo rozdávat na Vánoce kolekce. Bohužel se stále nechovají tak, aby lidi přesvědčily, že jsou k něčemu. Jejich akce jsou šité horkou jehlou a budí spíše rozpaky i u těch, kteří by je vlastně měli podporovat. Jinak souhlasím s tím, že stát by se měl starat především o to, jak zabránit daňovým únikům a vůbec, jak dosáhnout dodržování současných zákonů, a nemusel by sahat stále k novým nepopulárním opatřením.
0/0
9.6.2003 15:09

Jindra

Tak jsme se dozvěděli, ...
... že komunistická strana nebyla zločinecká organizace a že máme nejnižší zdanění bohatých na celém světě (asi proto žije v České republice tolik nejbohatších lidí světa). Asi jsem žil a žiju v jiné zemi než pan Štěch.
0/0
9.6.2003 15:08

MN

Ať žije KSČ
Když jsem si četl odpovědi šéfa odborů, dýchla na mne atmosféra z doby komunismu. Tolik nafoukané a nekompetetní arogance jsem již dlouho neviděl. Pan Štech se chová jako okresní tajemník KSČ. 
0/0
9.6.2003 15:02

Laco

Asi mají odbory pravdu
Spousta zájmových skupin přes nastrčené předáky odborů tahá nitky ale hlavní šéf zdá se nepodléhá těmto tlakům zájmových skupin a má čistý štít. V mých očích je to momentálně nejsmysluplnější politicko-ekonomický signál vyslaný jakýmkoliv subjektem v ČR. Ti co nezažili listopad 1989 si neuvědomují jaká síla a exploze vzešla z odborů. Problém byl v tom, že pak už to nikdo nezkrotil a nenasměroval správným směrem, naopak odbory byly infiltrovány různými Sábely. Kde jsou dnes odbory nevím ale v listopadu sehrály kladnou vůdčí silu. Bez nich bychom bolševika v továrnách nikdy nedostali dočasně do defenzívy.
0/0
9.6.2003 14:56

alf

Re: Asi mají odbory pravdu
Nevím, o jaké síle a explozi mluvíš, pokud jde o mou paměť, pak si vzpomínám, že ROH lezli do pr***e komunistům, asi proto, že jejich myšlení bylo a je stejně zvrhlé a hloupé, jako to komunistické.... 
0/0
9.6.2003 15:04

Vaclav Hanus

Re: Re: Asi mají odbory pravdu
Jste oba dva trochu mimo. Laco ma mozna nejakou pozitivni izolovanou lokalni zkusenost se vzedmutim odboru. Ale v globalu byly odbory za komunistu zkorumpovany. Nakonec, jako vsechno. To ale neznamena, ze odbory jako system nemaji smysl. A vubec, komunismus je pryc (formalne) uz 13 let, tak je pomalu na case prestat se zabyvat tim co bylo tehdy, ackoli si svou historii z tech dob castecne nesou. Ale, nakonec, jako vsechno v teto zemi. Myslim, ze odbory maji budoucnost, alespon po dobu co tady bude vladnout deformovany pracovni trh. A obavam se, ze ten tady bude jeste pekne dlouho. A take po dobu, co budou parlamenntni a vladni pomery ovlivnovat penize misto vule jednotlivych poslancu. A toto - toto tady bude naveky a porad vic.
0/0
9.6.2003 15:38

Laco

Re: Re: Asi mají odbory pravdu
No nevím jak u Vás v Praze na náměstí ale tu v Ostravě se krčila hrstka studentů, kteří měli pravdu a byli neoprávněně odsuzováni a napadáni bolševiky. Pražští disidenti a herci narazili na zavřené vrátnice fabrik a ani si nevrzli. Všichni říkali, znáte Pražáky a umělce robit se jim nechce. Když jsme však v továrnách svolali mimořádné schůze ROH odvolali a zvolili nové vedení, rázem se vrátnice otevřely masmédiím a my poslali pracující na náměstí, které bylo plné a spoustu pravdivých slov od srdce. Potom se bolševik nervově zhroutil ve fabrikách a měli jsme udělat co nám Pražští disidenti radili. Vyhoďte je do jednoho z vedoucích pozic, jinak až získají půdu pod nohama oni to udělájí s Vámi okamžitě. Chybama se člověk učí a musí za ně pykat. A tak to bylo zřejmě všude. První kdo mi otevřel oči co je za zrůdu bolševik byl Dlouhý. A já hloupě tvrdil no a co, že kolaboroval s totalitním režimem. Procitnul a jé z něj slušný člověk. Když jsem vezl privatizační projekt svojeho podniku na jím řízené ministerstvo poznal jsem, že bolševik na vždy zůstane bolševikem. A to musím neustále opakovat svojim dětem jako židé o holokaustu. Aby se jim nestalo totéž.
0/0
9.6.2003 15:47

pavel

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
9.6.2003 14:54

pan Pávek

Re: příspěvek zrušen
proč?
0/0
9.6.2003 15:12

pan Pávek

my nic
Podle odpovědí v on-line rozhovoru vlastně odboráři nezpůsobují žádné škody svými protesty. "...my nic, to někdo jiný" dále se často opakuje odpověď: "... jste špatně informován..." Pan odborový předák tento rozhovor pojal, jako by si proti sobě chtěl poštvat veškeré čtenářstvo i-dnes a tím jsem trochu překvapen. Pokud zastupuje široké masy dělnictva, měl by s "obyčejným lidem" mít více trpělivosti...
0/0
9.6.2003 14:49

ap

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
9.6.2003 11:34

Kestrik

Re: Vyděrači a sprosťáci
Obryndane tema. Podnikatel asi tezko bude sam clenem odboru. Proc ? Protoze su mu dari lip nez jeho zamestnanci. Ma vic penez,protoze je podnikatel,protoze podnika. Organizuje i pracuje. Za to ma vetsi prijem. Souhlasim. Jenze ony ty danove ulevy uz jsou presprilis. Podnikatel (chces-li soukromnik) ma ulevy stale,garantovane statem, ktery,rekneme si uprimne, udelal danove zakony prilis benevolentni,nekontroluje,nereeviduje soukromnikovo hospodareni,neproveruje nic. Obycejny zamestnanec nema moznost klickovat. Zamestnavatel mu sebere dane,jeste driv,nez je zamestnanec uvidi. Zamestnanec nema moc vyhod. Nejedna se o "PODNIKATEL = ZLODEJ", ale o nerovnopravne postaveni zamestnancu a soukromniku pri moznostech klickovani v zakonech. Ber tedy natlak odboru na vladu spis jako snahu domoci se lepsiho prosaovani danovych zakonu a radne kontroly,aby byla aspon trosku vyvazenost.
0/0
9.6.2003 14:49

Pája

Re: Re: Vyděrači a sprosťáci
No já teda nevím, jaké má ten podnikatel úlevy, možná na záchodě si uleví ...... jinak má možná ty výhody, ale také nevýhody. Zaměstnanec se kdykoliv může sbalit a jít. To zaměstnavatel když se mu třeba špatně daří dost dobře nemůže.
0/0
9.6.2003 15:06

přeshubník

Tenhle odborník se vyjádřil, že budou stávkovat, protože jinde se stávkuje taky a k čemu by jinak odbory byli. K čemu? To všichni víme, k tomu, aby vytvářeli koryta pro takovéhle vzdělance. A aby křičeli: CHCEME! CHCEME! CHCEMEEEEEEEE!!!! Není nad konstruktivnost.
0/0
7.6.2003 9:16

0/0
6.6.2003 23:02

Oskhar

Nechápu
Proč se bude odborářský pohlavár vyjadřovat k reformě veřejných rozpočtů? Odbory se mají snad starat spíš o vztahy mezi zaměstnanci a zaměstnavateli, ne o politiku. Proč má mít jedna část obyvatelstva možnost vynucovat si své politické požadavky prostřednictvím zvláštních organizací, které jsou nadány všemi možnými právy, a ostatní lidé takovou možnost nemají?
0/0
6.6.2003 15:00

Phegas

Re: Nechápu
Hele Oskhare založ si taky organizaci ať Ti to není líto,že Tvoje slova k Praze z hospody nedoletí!
0/0
8.6.2003 16:09

Švejk

Re: Re: Nechápu
Internetová hospoda, to je nápad!
0/0
9.6.2003 11:11

Státní zaměstnanec

Generální stávku, ochromit zemi, ať si uvědomí, že to bez nás nejde!!!
0/0
6.6.2003 14:52

qwertz

Re:
Je stávkujte. Alespoň od vás a vaší úřední buzerace bude na chvíli klid.
0/0
6.6.2003 18:59

Hujer

Re:
Jo jasne, to je vyborny napad. Uz ted delate co muzete. Kdyz sem byl na financaku tak dve zensky sepisovaly protokol velikosti A4 3 a pul hodiny. To odpovida jedny  A4 na den na jednoho pomatenyho urednika. Bez vas se to urcite vsechno PODELA!
0/0
7.6.2003 11:08Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.